Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hiiumaa tuulepargi vastu!
Autor Sõnum
Pohlatohlakas
Vana kala

Postitusi: 525
Liitunud: Aug 2007
23-01-2009 11:36
Postitus: #1
Hiiumaa tuulepargi vastu!
On väidetud, ei seekord ei tule Venemaa Eestit vallutama mitte tankidega, vaid pankadega ("banks, not tanks" ; Edward Lucas). Kuigi otsese sõjalise agressiooni ohtu ei saa (ega tohi!) välistada, on ilmne, et vallutusretk vene kapitali abil juba käib. Küllap on foorumlastele tuttav transiidiäri seotus vene kapitaliga ja sellest johtuvad julgeolekuohud. Nüüd üritab vene kapital üle võtta tähtsaimat strateegilist majandusharu - energeetikat. 2006. aastal esitas tuntud Eesti visionäär Rainer Nõlvak Rohelise Energiakava idee. Viimases vaagiti võimalusi, kuidas tagada Eestile iseseisev, stabiilne, minimaalsete keskkonnamõjudega ja hinnalt vastuvõetav energiavarustus. Kavas sisaldus rannikust eemal asuvate avameretuuleparkide idee. Toetasin kava põhimõtteliselt tollal ja toetan seda ka praegu kui head alusmaterjali edasisteks diskussioonideks ja uuringuteks. Ent praeguseks on vene kapital Rainer Nõlvaku idee kaaperdanud ja pööranud relvaks Eesti vastu. Haarates initsiatiivi, suudab Venemaa ennetada Eesti energia-alast iseseisvust. Vene investorite plaanid on kantud idaimpeeriumile omasest mõõdutundetust gigantomaaniast. Hiidtuulegeraatorite rajamiseks tahetakse võõrandada praktiliselt kogu Hiiu saar ning tuulikumaste täis toppida Hiiu rannikumeri. Kohalike elanike arvamusest sõidetaks mõistagi teerulliga üle. Hiiumaa omapära, rahu ja vaikuse hävitamisega ja ülemääraste keskkonnamõjudega kompromiteerib see projekt tuuleenergia kui Eestile kohase alternatiivse energiaallika rakendamise idee lõplikult ja täielikult. Lisaks julgeolekuohud - kontroll strateegilise majandusharu üle, selle kaudu suur mõju Eesti poliitikale, õhuseireradarite töö segamine, võõrtööjõu sisseränne. Põhjalikumalt on teemast juttu blogis Võitlus tuuleveskitega / Fighting with Windmills. Jõleda projekti vastu saab anda allkirja; tehke seda, kui pole veel teinud! Nagu Nord Streami gaasitorugi, on see projekt Eesti hukatuslik. Eesti rahvas, näidakem, et ei ole üksi ükski Maa - ei Virumaa, Setomaa ega Hiiumaa!

Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
23-01-2009 12:04
Postitus: #2
 
See on vana lugu uues kastmes,minule räägiti seda lugu juba 1980 paikku.Jutu mõte on selles, et me ostame teid koos karvade ja muuga ära ja teil endil pole midagi enam teha.Nüüd siis tahetakse kõik see teoks teha majanduse vallas..... Sest ärikad ja rahatuusad määravad meil tegelikkuse.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lotharius
Tavaliige

Postitusi: 217
Liitunud: Jan 2008
23-01-2009 19:52
Postitus: #3
 
TBH siis ainuke energia suhtes mõistlik lahendus oleks ikkagi vast tuumajaam rajada eriti kuna juhul kui ikka väga pasanteeriaks peaks kunagi asi minema, siis uraani varusi on meil endal ka olemas.

Minu juttu alati kerge sarkasmiga võtta Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Flash
Veteran

Postitusi: 1,664
Liitunud: May 2005
23-01-2009 20:21
Postitus: #4
 
Egas Eestil vist jah midagi muud üle ei jää, kui tuumajaam rajada (või Baltikumi üks).

Tuulikute kasutamine on suht loodusevaenulik tegelikult. Rohelised küll propageerivad aga eks neil ka ole omad huvid mängus. Tuumajaamaga kaasneb suurem oht (õnnetused jms) aga veskitega suurem mõju loodusele. Sõltub kumb kumma üle kaalub. Tuumajaam on stabiilne, tuulikud ebastabiilne. Mõlematega tuleks lisaks rajada mingid abijaamad vms igaksjuhuks. Ja ilmselt tulevad need gaasiturbiinid. ja Eesti enda oodetud gaas. Strandberg ja co räägivad muidugi, et toodame elektrit tuulikutega ja siis stabiliseerimine nt Rootsist ostetud energiaga, kuigi samas sellega kaasneb ka julgeolekuoht. Ja Strandbegiga on üldse see, et propageerivad tuulikuid, aga teiste riikide kogemustest väga rääkida ei taha, et kuidas vabatahtlikud loomade ja lindude laipu sealt alt koristamas käivad.

Eks Hiiumaa puhul ole ka nii, et tuulikud tulevad, aga mitte nii suures mahus. Kohalikel pole midagi öelda. Praegu on vist seadusandlus selline, et kui tuulik toodab 1 kwh energiat, siis tuuliku omanik müüb selle 1 kr tarbijale ja siis riik maksab talle 1 kr peale (kindel ei ole aga mingi sarnane skeem vist kehtib hetkel). Ühesõnaga suht suur kullaauk.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas sina oled juba gaasitoru vastu hääletanud? zed 16 4,419 22-08-2012 19:35
Viimane postitus: Pohlatohlakas
  Prantsuse-Vene laevatehingu vastu Pohlatohlakas 3 1,752 12-12-2009 10:02
Viimane postitus: T11ger

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog