Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astroloogia
#26
aga nüüd mõtle loogiliselt... kui su MÕTTED koosnevad energiast siis järelikult on ka need mõjutatavad Smile
ja veel... enamus horoskoopidest on koostatud SOOVITUSLIKULT... st. nii ei pea juhtuma kuid võib.

oletame et astroloog tajub energiasageduse muutumist mingis kindlas sodiaagis mis võib kaasa tuua kergesti ärritunud seisundi.

horoskoobis aga kirjutab et pole hea päev näiteks autojuhtimiseks või millekski muuks sarnaseks, milles võivad kergesti närvid üles öelda.

muidugi ei tasu pimesi kõiki uskuda... mina näiteks olen leidnud koha kust saanud 80% adekvaatset infot.

muidugi on oht ka et oled horoskoopide poolt mõjutatav a la nii öeldakse järelikult nii ka juhtub. olen ise proovinud järgi selle... üritasin teha kõike risti vastu horoskoobis öeldule... ning õhtul lasin end alles lõdvaks... et puhata.
ja juhtuski nii nagu horoskoobis oli öeldud Laugh

oma saatuse eest me ei põgene... parem loeme mida märgid ütlevad ja käitume vastavalt...
Vasta
#27
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
aga nüüd mõtle loogiliselt... kui su MÕTTED koosnevad energiast siis järelikult on ka need mõjutatavad Smile
ja veel... enamus horoskoopidest on koostatud SOOVITUSLIKULT... st. nii ei pea juhtuma kuid võib.

oletame et astroloog tajub energiasageduse muutumist mingis kindlas sodiaagis mis võib kaasa tuua kergesti ärritunud seisundi.
Äkki oskad ka seda seletada, miks see energia siis mõjub inimestele, kes on sündinud erinevatel kuudel, erinevalt? Kahtlane, loogikaga siin küll eriti pistmist ei ole. Miks näiteks teatud planeetide seis ei luba veevalajal autoga sõita, samas kui sõnn il on näiteks õnnelik käsi. Et nii kardinaalset mõjutust nüüd küll ei ole.

Horoskoobindus on üks võimalus raha teenimiseks, iseenesest päris kaval võimalus..
Vasta
#28
vaata... inimese sündides eraldatakse loodusest teatud hulk energiat uue elu alustamiseks... see energia läbib nö. puhastustule mistõttu vastsündinu on kõrgeimal energiatasemel.
mõjutused mis tol ajahetkel loodusele mõjuvad kantakse edasi ka inimese enda energiasse. ehk siis kuna ma sündisin novembris ja olen ambur siis minu energia on seotud tihedalt selle aja ning sel ajahetkel eksisteerinud energia tasemetega.
räägitakse planeetidemõjust. see see ongi... kui mina sündisin mõjutas Jupiter maa energiataset kõige rohkem... ka teised planeedid kuid Jupiter siiski kõige rohkem. Selleks et astroloogia töötaks on välja töötatud omaette teadusharu - numeroloogia mis kasutab täpseid matemaatilisi valemeid.
Teadupärast on matemaatika universaalne teadus... arvudega saab alati kõike seletada.

Loodan et mu seletused tõid veidi selgust probleemi.
Muidugi ma ei väida et horoskoop a la täna sa leiad oma armastuse... ei kuulu otsesele täitmisele. Pigem peetakse selle all silmas antud tähemärgi kandja emotsionaalselt kõrget taset. Ning emotsionaalne seisund on väga tähtis armuasjades... ülejäänu on juba inimese enda teha... mängides kaardid õigesti saadki äkki armumisega hakkama Laugh
Vasta
#29
Värskendaks kah...
Ma ise astroloogiasse süvenenud ei ole, aga üht-teist
üllatavat võib vahel ette sattuda...

http://www.horoskoop.ee/article.php?getarticle=4
http://www.horoskoop.ee/article.php?getarticle=10

Ja veel mõtteaineks:
http://www.horoskoop.ee/article.php?getarticle=18

Villu Põldma raamat "Eesti ajalugu ja tulevik kosmilistes rütmides",
imelik on see, et neti otsinguga on selle raamatu kohta üsna vähe leida...
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas: muumia
-ega see tegelikult vist ei loegi kuna sealt saadud info on nagunii ju tähtede kauguse tõttu (alates paarisajast aastast kuni lõpetades miljonitega) vana. Nii et praeguse ajaga ei ole neil küll midagi tegemistBleh

ega mõjutusedki enne valgust kohale jõuawink.

ise ma astroloogiasse ei usu.
kuskil saates, kahvlis vist, rääkis paukson, et horoskoobitegijad saavad ühe tähtkuju kohta mitmeid lehekülgi infot päeva kohta ja siis nad valivad ise, mida nad horoskoopi panevad. nii et teadmaks kogu oma päeva ette, otsigu uskujad kokku kõik ajalehed ja muud kohad ja lugegu nendes kõigis horoskoobid läbi.

ja kord rääkis raadios et kalad (minagi) saava too päev teada midagi, mida nad ei tahaks. aga ei saand. ma arvan, et kui nad tahavad asja usutavas teha, kasvõi natukegi, kellelegi, võiks nad rohkem üldistada, mitte laduda välja täpseid ´fakte´.
Vasta
#31
19.08 pidi olema mul tervisega väga halvasti... Ja arvake ära- mul oli toidumürgitus ja olen minestusääre peal!
Vasta
#32
Mulle meeldib kirjeldusi jms lugeda, enamasti lähevad need täppi, va need lehtede omad jah..need on naeruväärsed. Enamasti võtan mingeid vanu raamatuid jms , ja muideks, raamatutes ei peagi KÕIK minema kõigiga täppi.. Need on osakesed, mis käivad erinevate inimeste kohta. Aga ennustamist ma ei taha.. ma ei taha, et mu elu muutuks mõttetuks, et ma teaks kõike ette. Mis mõttega ma siis ELAN ? See poleks enam elamine.. ennustamise ajal elasid selle aja kõik juba ära. Hiljem pole sellel nii suurt väärtust.
Vasta
#33
Ma kahtlen kas tähtede seisul on mingit mõju meie tulevikule,olevikule.Olen mingil määral jälginud horoskoope ja kokkulangevusi mis kriitikat taluks ei ole täheldanud.Samuti pean täiesti tõenäoliseks,et horoskoopide puhul töötab mehanism-kellegi puhul läheb mingi osa täppi ja teine kord puudutab mingi osa sind.
Siiski pean ma tunnistama et mingi mõju nagu oleks.Muidu ma seda ei ütleks kuid mulle on juba mõnda aega tundunud,et astroloogiliselt sobivad inimesed saavad omavahel tõepoolest hästi läbi ja vastupidi.
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
vaata... inimese sündides eraldatakse loodusest teatud hulk energiat uue elu alustamiseks... see energia läbib nö. puhastustule mistõttu vastsündinu on kõrgeimal energiatasemel.
mõjutused mis tol ajahetkel loodusele mõjuvad kantakse edasi ka inimese enda energiasse. ehk siis kuna ma sündisin novembris ja olen ambur siis minu energia on seotud tihedalt selle aja ning sel ajahetkel eksisteerinud energia tasemetega.
räägitakse planeetidemõjust. see see ongi... kui mina sündisin mõjutas Jupiter maa energiataset kõige rohkem... ka teised planeedid kuid Jupiter siiski kõige rohkem. Selleks et astroloogia töötaks on välja töötatud omaette teadusharu - numeroloogia mis kasutab täpseid matemaatilisi valemeid.
Teadupärast on matemaatika universaalne teadus... arvudega saab alati kõike seletada.

Loodan et mu seletused tõid veidi selgust probleemi.
Muidugi ma ei väida et horoskoop a la täna sa leiad oma armastuse... ei kuulu otsesele täitmisele. Pigem peetakse selle all silmas antud tähemärgi kandja emotsionaalselt kõrget taset. Ning emotsionaalne seisund on väga tähtis armuasjades... ülejäänu on juba inimese enda teha... mängides kaardid õigesti saadki äkki armumisega hakkama Laugh

Lp Celtic,

Planeetide seis sündimise hetkel ja energia võib tõesti olla omavahel seoses. Kuid oskad sa ka seletada, kuidas määravad meie elu initsiaalid?

Võtsin enda info lehelt: http://www.tartu.ee/taheklubi/numeroloogia/?mood=1

See, mis ma sealt initsiaalide koha pealt lugesin, ei lähe küll tegelikult 75% ulatuses kokku, kuid siiski tekib huvi, et kuidas seda leitakse, KUI seal üldse mingit seost on, sest kahtlen sügavalt, kas nimest võib nii palju öelda.

-prääks
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas: Tehnoloog
... Villu Põldma raamat "Eesti ajalugu ja tulevik kosmilistes rütmides", ...
Siia üks väike katkend Villu Põldma'lt, mis internetist leidsin:
http://www.zone.ee/avanemine/artiklid/ka...imaad.html
Vasta
#36
suurem jagu horoskoopidest langeb kokku sest neid on erinevaid. Põhiasjad pannakse tavaliselt sünniga paikka.Seda võib võrrelda arvutiga, kus masin programeeritakse ära. Horoskoobi abil ennustamine võrdub inimese ümberprogrammeerimisega.Temale lihtsalt lisatakse lisandid juurde.
Vasta
#37
Ilmunud on uus astroloogiat tutvustav raamat:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?166708
Vasta
#38
Leidsin midagi kusagilt. (u 2-3 aastat vana)
Kas vanad tähtkujud enam ei kehti?
http://paranormaalne.blogspot.com/2007/1...kehti.html


Mina siis olen selle järgi veevalaja. Laugh
Vasta
#39
Astroloogia on teadus. Ja väga huvitav teadus!

Vanim teadus, millele inimkond end pühendas. Astroloogiaga tegeldi juba Tiibetis, Vanas Egiptuses, Babüloonias, Kreekas, Indias, Hiinas, moslemite ja maiade juures.

Leidsin just väga huvitavat teavet Tiibeti astroloogia kohta ja seda eesti keeles.
Kellele huvi pakub, saab lugeda:

http://www.tibet.ee/etks/ettekanded/astroloogiast.html
Vasta
#40
Millegi nimetamine teaduseks, ei tee seda veel selleks...
Vasta
#41
Aga mis siis üldse teeb, kui mitte see?!

Targa wiki andmeil igatahes:
Teadus on süstemaatiline inimtegevus, mis on suunatud püsiväärtusega teadmiste saamisele ja talletamisele, kasutades üldjuhul väidetavalt teaduslikku meetodit — reeglite süsteemi, mis peab tagama teadustöö võimalikult suure objektiivsuse ja kontrollitavuse. Teaduse all võidakse mõista ka teaduslike teadmiste kogumit, mingit konkreetset teadusliku uurimise valdkonda (teadusharu, teaduslikku distsipliini) või teadusasutuste võrku, mis moodustab ühiskondliku institutsiooni.

Teaduseks võidakse harva nimetada ka mistahes laadi teadmiste, nende hankimise või loomusega seotud kaalutlusi. Selles tähenduses ei pruugi teadus olla seotud tavapäraste teaduslike distsipliinidega.

Teaduse piirid ei ole üheselt määratavad. On väga erinevaid vaateid sellele, kuidas eristada teadust mitteteadusest, prototeadusest või pseudoteadusest. Seda probleemi koos mitmete teiste teadust puudutavate (kuid teadusliku uurimise raames mitte lahenduvate) küsimustega käsitleb teadusfilosoofia. Teadusliku meetodi olemasolu ei ole teadusfilosoofias üldtunnustatud.

Ehk astroloogia ja astronoomia olid üks teadus kuni renessanssini. Astroloogias lisandub objektiivsetele astronoomilistele andmetele subjektiivne tõlgendus.

[Muudetud: 23-12-2009 PiziIngliito]
Vasta
#42
Pidasin selle teaduseks nimetamise all silmas astrolooge või selle toetajaid - nagu näiteks Müstik..., kelle puhul näib nagu astroloogia esitamine teadusena teeb selle kuidagi paikapidavamaks...

Samuti ütleb tark Wiki astroloogia kohta:
Astrology is a group of systems, traditions, and beliefs which hold that the relative positions of celestial bodies and related details can provide information about personality, human affairs, and other terrestrial matters.
Vasta
#43
Ma ei hakka siin taas polemiseerima sinuga.
Kirjutasin oma arvamuse juba ammu siia ja tõin teema ühe uue astroloogiahuvilise jaoks taas välja.
Mida sina astroloogiast arvad, me juba teame.
Ja Piziingliito on igatahes õigel arvamusel. Kunagi olid astroloogia ja astronoomia üks teadus.


[Muudetud: 24-12-2009 Müstik]
Vasta
#44
Tsitaat:Kunagi olid astroloogia ja astronoomia üks teadus.

Tõsi, kuid mitte enam...koos astronoomiaga lahkus astroloogiast ka viimane teadusekübe...(miks nad ikkagi lahku läksid?)
Kuid, et asi aus oleks toon midagi kõigile astroloogiahuvilistele üsna mahuka lingikogu ära: http://www.astrology-and-science.com/
Vasta
#45
GIGANTIDE HEITLUS: Igor Mang vs Edda Paukson
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised...gle+Reader
Vasta
#46
Viimaks ometi ka natukene kriitikat massimeedia poolt...
Tõesti ju, neid "pole võimatu", "võib juhtuda", ja kõvasti tingivat kõneviisi on taolised "ennustused" paksult täis...
...Aga isegi meelelahutuseks pole neid hea lugeda - kes teab, mis mürki sulle alateadvuslikult ajju süstitakse...
Vasta
#47
Number 12 Piiblis ja iidsetes mütoloogiates
Vasta
#48
Kummalsiel kombel räägitakse astroloogiast seoses uskumise või mitteuskumisega. Minu jaoks on astroloogia ennekõike filosoofiline õpetus, mis tegeleb nähtuste omavahjeliste seoste ja analoogiatega,
Vasta
#49
Just üks päev võrdlesin varasematel Tiigri-aastatel juhtunud sündmusi ja meeleolusid praegusega - ja sarnasused on väga suured.
Seda tegin isiklikul tasandil. Ühiskondlikke meeleolusid ei ole veel analüüsinud. Aga küllap ka need korduvad. Isegi raadiost lastakse samu laule, mis 12 aastat tagasi!Smile
Vasta
#50
Kummaline on see, et kodanikke õpetatakse vastama jaatavalt või eitavalt, nagu igat nähtust saaks liigitada õigeks või valeks.
Nii liigitatakse ka näiteks presidendikandidaate õigeteks ja valedeks, kuigi sajaprotsendiliselt sobivaid kandidaate pole olemas. Ja kuskilt on pärit veel kahene suhtumine astroloogiasse: Uskumine või mitteuskumine.
Eks ajakirjandus ootab sageli ka üheseid vastuseid, surudes vastajatele arusaamatuid suhtumisi peale.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat