Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astroloogia
#1
Kas usute tähtede järgi ennustamist? Horoskoopi?

Enda arvates täielik ****
Vasta
#2
Nõustun rha-ga Laugh Tähtede järgi ennustamine on minu jaoks sama, mis kohvipaksu pealt ennustamine, kuigi mõeldes Nostradamusele.. hakkkaks nagu vägisi uskuma, ta nimelt ennustas kõik tähtedelt ning eks tulevikus käsitleme Nostradamust ka meie tekstides.
Vasta
#3
jaa siis kui veel väike olin lugesin ikka kõvasti horoskoope ja uskusin kah:odie:
aga nüüd vanem ja tiba targem enam ei usu seda crapiLaugh
Vasta
#4
Horoskoop on suht mõttetu..
mõned inimesed küll usuvad seda, las usuvad, minul selle vastu pole midagi..ainult siis käib närvidele kui ma raamatukogus lehte loen ja siis kari inimesi tuleb kõrva äärde kisama : " las ma loen horoskoopi " Bleh
Vasta
#5
Kusjuures toimemehhanism on igati loogiline. Horoskoop näiteks kirjutab, et sinu värv on täna lilla, inimene paneb lilla kleidi, tunneb ennast kindlalt ja tal lähebki hästi ning ta usub üha enam horoskoopi.
Vasta
#6
Võimatu on taevakehade järgi kirjutada sellist teksti ngu horoskoopidesse pannaks.

PS! Lillat kleiti ma ma ei paneks iial selga:odie:
Vasta
#7
eip usu, aga osad on ikka täielikud sõltlased horoskoobi järgi, ma tean paari isikut, kes teevad nö. täpselt nagu horoskoop ütleb, et millal hästi läheb millal halvasti jne. et selle järgi seavad oma elu. Ma vaatan nende poole küll veits imeliku pilguga, aga pole midagi teha, mõni usub sihust asja mõni jälle ei usu.
Vasta
#8
Ei usu. Aga ma arvan ka, et horoskoopidel jms mõju on rohkem psyhholoogiline. Kui inimene on kõhklev, madala enesehinnanguga, siis pakub horoskoop võimalust otsustuse vastutust nö oma kaelast ära veeretada. Kui horoskoop ytleb, et mul läheb hästi, siis tõenäoliselt lähebki, sest siis on suhtumine positiivne. Ja õnnestumine on paljuski suhtumise asi.
Umbes nagu muistses hiinas, kus lahingud peeti ka horoskoobi järgi, ning põhimõtteliselt, kui horoskoop näitas, et kaotad lahingu siis oli ka mõttetu lahingusse minna, sest sõjaväe ja ka väejuhi võitlusvaim olid niikuinii kadunud.
Vasta
#9
Mina isegi usun astroloogiasse. Kui hakata mõtlema, et meie universum asetseb mingisuguses dimensioonis mille kõrval on veel palju dimensioone ja see kõik jookseb aja teljel. Lühidalt öeldes on aeg ju kõik kokku pannud ja juu siis saab selle järgi ka üht teist teada. Võibolla on isegi mingi tühise maas oleva kivikese järgi võimalik ennustada. Ja siis kui hakata veel uskuma einsteini relatiivsus teooriat millele on muidugi tänapäeval juba ümberlükkeid, siis tuleb välja, et aega saab sassi pöörata ja sellega saab ka ennustada tulevikku. Ja on isegi teooriaid, mis väidavad, et üksainus lendav liblikas võib muuta tervet maailma, olgu see siis ükskõik mis moel. Kuid igal asjal on ka oma hind, kaasaarvatud ennustamisel, ma arvan. Igatahes väga segane ja keeruline jutt. Mul pole ausaltöeldes aimugi kuidas oleks õige minu mõtet kirja panna. Ma loodan, et te sellest natukenegi sotti saite.
Vasta
#10
Tsitaat:Esialgne postitaja z3r0 c001
Mina sihukest asja ei usu.
ennustamine ja säärane kräpp on võimatu.

Ennem uskuma kah ei hakka kui oma silmaga näen {mar
Võta ükskõik milline eestikeelne päevaleht tagant poolt lahti ja vaata.

Ok, ok sain tegelt pointile pihta, niisama töganBleh
Vasta
#11
Kusjuures ma loen horoskoopi tavaliselt õhtuti, sest hommikuti pole lihtsalt võimalik lugeda. Ja päris tihti on asjad üllatavalt täpselt nii olnudki nagu horoskoobis öeldud.
See ei saa olla mingi psühholoogiline värk, sest ma loen seda ju peale asjade toimumist
Vasta
#12
njah , ise ei usu kaa sellist ennustamise/maagia värki.
Ja tahaks veel küsida, et kust kohast te neid horoskoope loete? - lehed? või on mingi selline spets raamat või neti leht mis ennustab pikemaks ajaks ette?

küsin selle pärast, et tean kuidas lehtedes need asjad käivad , on lihtsalt 1 klemm kes mõtleb seal lugusid välja ja vahest kui ta ei viitsi mõelda neid siis lihtsalt võtab mingi eilsed, üleeilsed või siis eelmisest nädalast vanad jutud ja vahetab seal tähtkujude vahel jutud lihtsalt ära.

ja see tähtede järgi ennustamine? - oleks küsimus et kuidas see käib , mitte detaile aga kas nende värvi? vilkumise? asukoha? järgi.

-ega see tegelikult vist ei loegi kuna sealt saadud info on nagunii ju tähtede kauguse tõttu (alates paarisajast aastast kuni lõpetades miljonitega) vana. Nii et praeguse ajaga ei ole neil küll midagi tegemistBleh
Vasta
#13
mine lähimasse raamatukokku ja küsi lihtsalt horoskoopide raamatuid, siis, kas sind juhatatakse nendeni, sel juhul, vaata mida lugeda tahad, on olemas raamatuid, sellest kuidas ennustatakse neid, on olemas raamatuid, kus on mingine aastane horoskoop sees jne. Kui sind ei juhatata nendeni, siis sel juhul küsi, mis sind täpselt huvitab. Sest ma olen päris tihti näinud, kui kõik loevad mingeid ilgelt pakse raamatuid, kus peal on horoskoobid, siis mingid horoskoopide saladused või midagi, kus on infi nende kohta. Jah tegelikult leidub raamatukogudes vägagi palju huvitavat. Näiteks siinne raamatukogu, küsisin, et kas neil informaatikaalaseid raamatuid on, ma mõtlesin, et hea, kui mingi 2 raamatud neil siin ültse leidub, aga deam, neil oli seal tervelt mitu riiulit neid täis.

muutsin järjekordselt õigekirja, ma pean vist endale mingi era eestikeele õpetaja hankima:o
Vasta
#14
No jah , raamatukogust kindlasti leiab midagi , aga vaevalt ma niisügavale viitsin/leian-aega sellega minna kuid kes teab. Ma mõtlesin rohkem niisama küsida.Smile
Vasta
#15
horoskoobid on mu meelest jube lahedad, neid on nauditav lugeda, nagu päevalehehest anekdoote vms. Alati nädala lõpus ma vaatan ja loen olnud nädala horoskoopi ja vaatan palju täppi läks Laugh
Aga mul on meeles ühe aastakäigu "astroloogiline abimees", millest ma lugesin enda tähtkuju kohta ja peale seda oli küll veidike ebamugev tunne, väga väga palju tundus sarnast. Aga see on võibolla nende tähtkuju iseloomustavate kalendrite ja horoskoopidega nii, et pigem wishful thinking, kui midagi head räägitakse/kirjutatakse, tahetakse ju ikka samastuda.

Põhimõtteliselt ma horoskoopidesse ei usu, mind häirib mõte, et kogu inimkonda üritatakse kaheteistkümnesse "kasti" toppida, inimesed on liiga erinevad selleks, et nii sügavuti minna tähtkuju põhjal analüüsima.

[Teadet on muutnud 8-4-2004 postitaja epitsenter]

[Teadet on muutnud 8-4-2004 postitaja epitsenter]
Vasta
#16
Ma ei usu neisse lihtsalt kuna see on võimatu. Astroloogias ennustatakse lihtsalt vaadates planeetide positsiooni ning kas ta ristub mingiga teise planeediga jne. Astroloogias kasutatakse mingit ringi, mis on jagatud 12. sektoriks või "majaks". Igal "majal" on oma mõju ja tähendus. Näiteks 2 "maja" on raha ja väärtuste osa.
Nii astroloogia probleemi juurde. Esiteks on ennustamiseks vaja sinu TÄPSET(ja ma mõtlen päris täpset sünniaega. minut sinna või tänna võib muuta kõik) et saada õige ennustus. Lisaks sellele on need tähekaardid vms kaardistatud sadu- isegi tuhandeid aastaid tagasi, mis tähendab, et selle ajaga võisid vabalt planeedid muuta asendit.

Kui tõesti on huvi siis mine siia

[Teadet on muutnud 8-4-2004 postitaja sildude]
Vasta
#17
Hehe. Mina usun horoskoobindust. See on täiesti võimalik, ja loogiline. Ja see kui sa ei tea täpselt oma sünni aega, muudab selle lihtsalt niivõrd natuke ka ebatäpsemaks. Ma ei ütle, et ükski, neis mis meie päevalehtedes, õige on. Ma ei tia ju mille alusel need koostatud on, ja paljud neist niisama lambist välja mõeldud.
Näiteks igal inimesel on ju oma päikesemärk ja enamasti lähevad iseloomustused täppi. Ja need ei ole lissalt niimoodi, et sa oled lahe mees ja ise mõtled ka, et oled, ning siis rahulolevalt mõtled, et läkski täppi. Ja kui vaadata igasugu sõdade toimumis aegu jne, siis on olemas seaduspära planeetide liikumisega. Ntx. ma tean umbes viite inimest(kaasa arvatud mina ise), kellel on tumedate juuste seas siuke blond laik ja nad kõik on kaksikute tähtkujust. Aga ma ei tea ühtegi sellist, kes ei oleks kaksikud.
Seda ärge jah uskuge, mis lehes kirjutatakse. Ei või kunagi teada. Pauksonid ei kirjuta ajalehtedele
päevahoroskoope, kuna iga päikesemärgi jaoks andtakse nii vähe ruumi, ning selle sisse ei anna midagi asjalikku paigutada.

Mis tähendab, et selle ajajooksul planeedid muutsid asendit. Ma saan aru, et meie päikesesüsteem liigub galaktikas edasi. Mars, mis vanasti paistis lõvitähtkujus, tähendab rikkust, siis nüüd peaks ta rikkust ehk tähendama kuskil Kassiopeias ja kui ta nüüd pannakse Lõvis ikka rikkuse alla, siis võib olla vale. Aga need on aint astroloogide mööda laskmine. Planeetide asendis on informatsioon olemas. See ei muuda seda olematuks, et me kasutame vanu tähekaarte. Sel juhul tuleb lihtsalt uued teha.

[Teadet on muutnud 8-4-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#18
mingil määral võib jah astroloogia õige olla aga väga konkreetsena seda küll kasutada ei saa.

P.S. Mu emal on ka üks valge laik ja tema on kaksikute tähtkujust:o
Vasta
#19
Natuke usun ja loen ka horoskoop kui võimalik on.
Kui ennustamisest rääkida siis ma võin öelda et ml ema käib ennustaja juures ja tema ütles et ennustaja ei ole siiani mööda pannud:p
Vasta
#20
Astroloog ennustab USA võimu nõrgenemist

ei tahaks ka seda uskuda, kuid mis teie arvate?
Ise arvan, et tõesti ükski impeerium ei püsi lõpmatuseni ning Venemaa ja Usa on küll suhteliselt nö. impeeriumid, ehk siis mida ma tahan öelda, et selline asi on täitsa võimalik, kuna väga suurt territooriumi lõpmatuseni valitseda on suht raske, ikka astuvad üles uued nö. mässumeelsed, kellele ei meeldi üks või teine asi......et kokkuvõtteks, täitsa usutav, et midagi sellist kunagi toimub, aga, et tähtede järgi midagi sellist kokku panna ehk ennustada, ei taha uskuda......
Vasta
#21
Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
Astroloog ennustab USA võimu nõrgenemist

ei tahaks ka seda uskuda, kuid mis teie arvate?
Ise arvan, et tõesti ükski impeerium ei püsi lõpmatuseni ning Venemaa ja Usa on küll suhteliselt nö. impeeriumid, ehk siis mida ma tahan öelda, et selline asi on täitsa võimalik, kuna väga suurt territooriumi lõpmatuseni valitseda on suht raske, ikka astuvad üles uued nö. mässumeelsed, kellele ei meeldi üks või teine asi......et kokkuvõtteks, täitsa usutav, et midagi sellist kunagi toimub, aga, et tähtede järgi midagi sellist kokku panna ehk ennustada, ei taha uskuda......
Arvan, et ka poliitikud ja ilmatargad, kes asjaga piisavalt kursis on, oskaksid sama öelda. Pakun ise ka, et kui Bush kaotab valimistes, siis USAs jääb kõik vaiksemaks. USA kui sõjalise jõu osatähtsus maailmas langeb, ÜRO võtab taas juhtiva positsiooni sisse. Ma eile tähtedelt lugesin Bleh
Vasta
#22
oh jah... kõik energia liikumised siin maailmas on omavahel ju seotud...
on meie päiksesüsteemi sisene energiamaailm ning selle sees veel omakorda meie enda planeedi energeetiline ruum.

loogiline ju et kui me asume suurema sees siis suurema energeetika mõjutab ka meid.

maa lokaalne energiamuutus ju mõjutab... intensiivne päikesevalgus, tuuled, külm... kõik... kõik mõjutab.
samamoodi mõjutavad ka planeedid ning nende liikumine.

kui kuu suudab liigutada meresid siis miks ei tohiks planeedid liigutada meie saatust?

horoskoope ei peaks lugema kui mingeid ennustusi. sealsed tekstid põhinevad sinu selle päeva energiaseisus. mida on soovitav teha mida mitte...
Vasta
#23
Loomulikult on kõik Maa universumi energeetilisest ruumist mõjutatud. Kuid see ei tähenda isegi väga lõdvalt võttes, et Maa elanikud saaks jagada 12-sse gruppi sõltuvalt sellest, kuidas kellelgi mingi päev minna võib või mis keda ootab. Samamoodi ei ole ju loogiline, et mingi astroloog just USA kohta planeetide seisu järgi ennustusi teeb. See peaks ju siis Maale tervikuna mõjuma? Planeetide seisul pole meie saatusega mitte midagi pistmist. Ei hakka poliitilistest süsteemidest ning majandusest rääkimagi. Need on inimeste väljamõeldud asjad ning seetõttu ei saa planeedid neid mõjutada.
Vasta
#24
igal tegevusel on oma energia... mina näiteks kirjutan hetkel siia foorumisse ja minust jääb siia jälg maha. selles on tunda MINU energiat...

iga tekkinud viis... asi... ese... nimetage kuidas tahate omab energiat. absoluutselt kõik koosneb ju energiast. ka mõtted...
Vasta
#25
Loomulikult, aga see ei tähenda, et sinu mõtted oleksid juhitud planeetide seisust ja veel vähem tähendab see seda, et mõni vanapapi saaks kuskilt taevast sinu mõtteid või saatust välja lugeda.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat