Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noa laeva otsingud.. (pilt Ararati mägedest)
#51
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Mnjahh - jooshik - tundub, et sul on veel palju õppida - loe Piiblt siis saad teada kes oli see naine kellega lapsi saadi.

No, paneme siis Su mittemidagi ütleva vastuse lukku või saab meile osaks Su valgustus? Ei ole just väga konstruktiivsed Su postitused, kas sa ei arva?
Vasta
#52
Oleneb postitusest - ega sa ometi arva, et hakkan siia paarikümne A4 mõõdus esseed kirjutama mida olen aegade jooksul lugenud nii Piiblist kui Piibli kohta ja eriti sellest kes mida ja miks on seal muutnud ? Kahjuks mul lihtsalt puudub see aeg ning ka paljud allikad on nüüdseks kas kadunud või ununenud. Fakt oli, on ja jääb, et Piiblist võib palju asju välja lugeda ja isegi seda mida seal ei ole. Suurem
probleem on aga see, et unustatakse ära, et nii Uus kui Vana Testament on 2 ERINEVAT raamatut mis kirjutatud erinevatel aegadel ja erinevatel eesmärkidel. Hilisemad redigeerimised on neid palju muutnud, kuid palju on ka jäänud. Lisaks on terve hulk "Piibleid" millede
seos Testamentidega vaid ideeline - nii suured on erinevused algallikaga. Parimaks näiteks on KJV kus isegi algselt kirja pandud asjad
on järgmiste trükkidega muudetud paljuski lausa vastupidiseks. Teine selline muinasjutt on ka veel nn Scofieldi Piibel mille saamise lugu
on pehmelt öeldes rohkem kui eriskummaline. Siis aga tulevad "õpetlased" kes nende 2 raamatu alusel hakkavad otsima lahendusi Piibli
müsteeriumitele, koodidele ja ei tea veel millele. See on aga juba pigem hullumaja teema kui tõsine uurimine.

KJV - King James Version of Bible - ehk siis Suurbritania Kuninga Jamesi poolt autoriseeritud, doteeritud ja tema juhendamisel väidetvalt
Sheakspeare (või Baconi aga pakutud veel mõnda nime) poolt kirja pandud raamat mida ka mõned siis Piibliks kutsuvad.
Vasta
#53
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Samas on ka Vahemeri olnud väga madal ja viimase jääaja lõppedes tõusis ka seal vesi ujutades üle suured alad koos linnadega, selles juttu Allilm Graham Hancock.
Üks üleujutus on veel huvitav, kui Assuani pais ehitati, siis pidi sellega üle ujutama need alad, kus olid püramiididega samal ajal välja ehitatud maaaluse linna labürindid, kellele see hea oli ei tea.

Vat see on huvitav! Sellest tahaks rohkem teada. Arvasin seni, et see maa-alune tunnelitevõrk on seal veel alles nagu Cayce transiseisundis rääkis.
Aga jah, eks nad selle tammi ehitamise käigus võtsid ju Abu Simbeli ja Philae templidki tükkideks ja püstitasid väljaspoole ohu piirkonda. See läks maksma ligi 80 miljonit dollarit.
Ehk selle töö käigus varjusid nii mõnedki muistsed saladused?
Vasta
#54
Uuriti ju sfinksi juures käike, sügavamale ei saadud kaevust minna sest vesi tuli vastu, otsi see koht üles kus uurijad põrkusid veetakistusele.
Kusagil on jutud valgusseinast milles läbi sinna maa alusesse linna ei saa minna, kuid pole öeldud ka stegu takistusega energiakeha jaoks või füüsiliste kehade jaoks.
Suurrriigid kasutavad juba aastakümneid selliste kohtade uurimiseks inimesi, kes oma kehadest välja lendavad ja kohapeal vaatamas käivad.
Kuid neil retkedel jääb ka paljusid kaduma mille tulemisel kehad koomas ja surevad. Aga nuhkida tasub ikkagi, isegi oleks õnnelik kui saaks kohapeal ära käia ja vaadata, mis neis ruumides tegelikult minevikus toimunud on.
Kui läbi muumiate vaadata on hind liiga kõrge.
Vasta
#55
Sfinksi juures jah, aga neid maa-aluseid ehitisi oli üle Egiptuse ju!
Vasta
#56
Püramiidid olid eelajaloo võimsaimad relvad ja nende relvade kasutamisel tekitati mitmeid sulaklaasi välju kõrbesse oma vaenlasi hävitades.
Hävitas aga ühe meediumi andmete kohaselt need relvad Marduki vabastaja suure Püramiidi vangistusest, kus teda 20 aastat kinni hoiti.
Ei tea mujal aga püramiidide ala oli keskus Orioni seltskonnale.
Huvitav on veel see, et egiptlaste jumalad olid pisikesed 1,2-1,4 m pikad ja vaaradode hilisematel tseremooniatel mängisid neid lapsed. Võrdluseks ka Indias ju lapsjumalad, samuti Raeli seltskond väidab, et Jahve ainult pisike 1,4 m suurune mees.
Arvata võib et üleujutusega ei tahetud muhameedlastele neid minevikuteadmisi kätte anda, samas pidid muhameedlased ümber Gisa kompleksi aeda ehitama, et Lääne vargad ei saaks midagi euroopasse ja ameerikasse tassida.

[Muudetud: 1-5-2010 VironShaman]
Vasta
#57
Edasi võiks vestelda teemas Egiptus ja tulnukad:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=5...1#pid33384

Muuseas, väga huvitav teema ja tahaks sinu arvamust seal pooljumalate kohta.

[Muudetud: 5-1-2010 Müstik]
Vasta
#58
Tahestahtmata jõuame minu vana "lemmiku" juurde ringiga tagasi ehk siis Sitchin ja Maa Kroonikad. Bleh
Vasta
#59
Sitchin minu eriline lemmik küll ei ole,kuigi mul on ta raamatud PDF kujul olemas, liiga poliitkorrektne käitumine ühe seltskonna maailmaajaloo ümberkirjutamise huvide suhtes.
Vasta
#60
Ei mäleta, et Sitchini raamatutes pooljumalatest juttu oli?
Pooljumalatest ikka juttu Piiblis ja Gilgamešis. Samuti Herodotose "Ajaloos."
Herodotos. „Historia.” I, ptk. 122-145.
Ka Dänikeni raamatutes ja R. Bauval, G. Hancock. „Tekkeloo hoidjas.” Tln. 2000, lk. 205-210, 224-230.
Pooljumalad (uršud, Shemsu Hori ehk Horose järelkäijate periood Egiptuses), müt-s maa-väliste olendite ehk jumalapoegade ja inimeste järeltulijad. Piiblis „kuulsad mehed” (Genesis 6, 2-4), sumeri hero-heru „taevavankrite mehed”.
3. saj. e.Kr. koostas egiptuse ülempreester M a n e t h o n 3. köitelise Egiptuse ajaloo, kus teatab, et 13 900 a-t kestnud jumalate (neterite) ja sellele järgnenud 11 025 a-t kestnud pooljumalate (uršude) valitsemisest Egiptuses, neid olnud 341.
Tõin selle näite VS-i eespool mainitud lühikeste Egiptuse "jumalate" võrdluseks nende pooljumalatega, need nimelt olevat olnud hiiglase kasvu.
Prohvet Baruki apokrüüfides antakse isegi veeuputuses hukkunud hiiglaste arv – 4 090 000.
Mina küll ei mäleta, et keegi oleks neid pooljumalaid kuskil käsitlenud. Olen mitu korda neid maininud, aga vaikus siiani.

http://en.wikipedia.org/wiki/Manetho

VS- mainib neid pooljumalaid kogu aeg, aga teatab ainult seda, et nad koos jumalatega karmarattas siplevad!

India müt-s on naagad pooljumalad. Sellest on Arlich kirjutanud, aga see mattub pika teabe alla ja tundub, et seda pole keegi isegi märganud.

[Muudetud: 5-1-2010 Müstik]
Vasta
#61
Ma mõtleks Juutide puhul nn kõrbeisandate valitsemisaega Egiptuse ühes pooles, aeg mil juudid olid vaaraod.
Aga nägijate jaoks on iga kahekordne kes on välja arenenud hiiglane, tema peast võib välja hüpata hiiglamõõtmetes mees või naine ja nõidade sõjad toimusidki ja toimuvad edasi nende hiiglaste omavahelises madinas, väliselt paistis kõrvalseisjatele, et kaks nõida vahivad üksteisele otsa ja lõpuks kukub surnult üks neist maha.
Vasta
#62
Juudid ei olnud ju vaaraod!
Loe tekst uuesti üle ja mõtle selle üle, kes siis Mooses oli!

Sigmund Freudi, James Henry Breastedi, Ahmed Osmani jt selle nime etümoloogiat uurinute arvates tulenes nimi Mooses tegelikult egiptuse sõnast mose (kr mosis), mis tähendab "järeltulijat" või "pärijat", nagu nimedes Thutmose (Thutmosis) - Thothist sündinu.

Ma olen alati arvanud, et sul on ajaloos tõsised lüngad sees. Jätad terved pikad perioodid ajalugu vahelt ära ja hakkad siis tulnukaid ja juute kokku klapitama. Aga ma ei imesta, sest sama asja täheldasin ka David Icke raamatut lugedes. ..

Sa ei usu ometi hiljem kokku pandud (luisatud) teavet Moosese kohta?
Kui Piiblis kirjutatu on vale, siis ei saa ju sellele tugineda!



[Muudetud: 5-1-2010 Müstik]
Vasta
#63
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Sitchin minu eriline lemmik küll ei ole,kuigi mul on ta raamatud PDF kujul olemas, liiga poliitkorrektne käitumine ühe seltskonna maailmaajaloo ümberkirjutamise huvide suhtes.


Sellel põhjusel kirjutasingi "lemmik" Bleh

Aga samas - ükski propaganda ei tööta kui seal piisavalt tõtt sees ei ole - seega otsigem iva.
Vasta
#64
Tsitaat:Algselt postitas jooshik
http://et.wikipedia.org/wiki/Gilgameši_eepos

"XI tahvel:Utnapištim räägib Gilgamešile loo, kuidas jumalad saatsid maa peale veeuputuse. Jumal Ea käskis Utnapištimil ehitada laeva, mida too tegigi ning pääses uputusest ja saavutas surematuse. Utnapištim teeb Gilgamešile katse, käsib tal seitse ööd ärkvel olla. Gilgameš uinub. Ka teine katse surematuse veega ebaõnnestub. Gilgameš peseb end selles joomise asemel. Kõigest hoolimata räägib Utnapištim talle surematuse õiest, mis asub sügaval kaevupõhjas. Gilgameš saab selle küll kätte, kuid tagasiteed näppab õie maduuss. Gilgameš on õnnetu, kuid lepib oma surelikkusega. Jõuab tagasi Urukki. Loetletakse üles Gilgameši teod, sest need on need, mis jäävad teda meenutama."

Niipalju siis Piibli originaalsusest. See juutide usk on üks paras plagiaat ümberkaudsete rahvaste legendidest.

Piiblis on tõepoolest palju üle võetut.
Olen ka enne samadel teemadel kirjutanud, aga lisan siia nendele, kes ehk juba unustanud.
Toon ühe näite.
Näiteks on kirjutatud, et Mooses kirjutas oma loomisloo u.. 1250 ekr. - 3250. aastat tagasi. Kuid sumeri
savitahvlitel on kirjas isegi Aadama ja Eeva ning nende poegade ning tütarde nimed, nagu ka kõik muu, mida on kirjeldatud loomisloos. Kõik oli kirja pandud juba enne, kui Mooses selle info sai. See tõestab, et Mooses polnud Genesise autor. Mooses arvatakse olevat hoopis vaarao Ehnaton.
Sellest on kirjutatud näiteks huvitavate näidete varal Laurence Gardneri raamatus "Püha seaduselaeka saladused." (Olion, 2005)
Moosese isiku kindlakstegemise võti peitub tema nimes, mis pole ei israeliidi ega heebrea päritolu, kuigi sellel on olemas heebrea vorm Mosheh. See koos tõsiasjaga, et Mooses oli (2Ms 11:3) oli väga suur meees Egiptusemaalt, juhib tõdemuseni, et nimel Mooses olid egiptuse juured.
Sigmund Freudi, James Henry Breastedi, Ahmed Osmani jt selle nime etümoloogiat uurinute arvates tulenes nimi Mooses tegelikult egiptuse sõnast mose (kr mosis), mis tähendab "järeltulijat" või "pärijat", nagu nimedes Thutmose (Thutmosis) - Thothist sündinu.
Alles pärast Jeesuse aega koguti VT eraldi pühakirjad kokku üheksainsaks köiteks ja siis jäetigi teatud raamatud välja. Üks nendest oli Õiglase raamat, see oli varem väga tähtsate teadmiste varaait.
See u 3 m pikkune heebreakeelne rullraamat oli frankide keisri Karl Suure õukonna tähtsiam aare, mille oli Pärsiast leidnud munk Alkuin, kes hiljem asutas Pariisi ülikooli. Õiglase raamat oli üks varasemaid raamatuid.
Põhiline erinevus Õiglase raamatu ja piibliloo vahel ilmneb siis, kui Jumal annab Moosesele Horebi mäel oma seadused ja käsud.
Igatahes saab sellest raamatust palju teada ka Piibli kohta ja muidugi palju muud põnevat, mida siin-seal foorumis on ka juba käsitletud.
Mis juutide usku puutub, siis see on juba omaette teema.
Vasta
#65
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris

Võib ju kaua vaielda, kas oli olemas Noa, ülemaailmne veeuputus ja muid selliseid detaile, kuid ilma ÜHEGI kindla
leiuta jääb see lihtsalt tühjaks lobaks. Sellised leiud aga viivad edasi kui mitte midagi muud, siis inimeste arusaamist
OMA ajaloost ning avardavad maailmapilti. Seni aga kuni pole organiseeritud TÕSIST - suurte vahenditega reisi
teadlaste poolt mis uuriks ja annaks vastuse küsimustele nagu - kui vana on see laev ja kas see on üldse laev ja
kas on ka muid huvitavaid leide selle kere SEES ja ALL on ainukesed asjad, mis meile jäävad spekulatsioonid.

Leidsin ühest reisiraamatust (mitte pararaamatust nagu alternatiivajaloo raamatuid nüüd nimetatakse) uut teavet. Noa laev, nagu seda Piiblis kirjeldatakse, oli hiiglasuur alus 43 jalga pikk, 75 jalga sügav ja 45 jalg lai. Teadlased on tõestanud, et see oli uskumatult kindel laev. See jäi suurimaks ja kindlamaks seni tuntud laevaks 1844.aastani, mil laev Great Britain peaaegu duplitseeris selle suurust ja suhtarve. Kuid alles 1884.a. ehitati Piiblis kirjeldatud Noa laevast suurem laev: Cunardi liiniaurik Etruria. Laevaarhitekt George ...ie kasutas Noa laeva suhtarve (pikkuse, sügavuse ja laiuse suhe) laeva U.S.S. Oregon kujundamisel, mida merevägi pidas kõige kindlamaks lahingulaevaks, mis on eales ehitatud. See oli mõnda aega Ameerika laevastiku lipulaev. See oli Noa laevast seitse korda väiksem. Katsed Noa laeva mudeliga on näidanud, et see võis ilma ümber minemata kerge vaevaga välja kannatada 200 jala kõrgusi laineid.
Nüüd natuke intrigeerivamat (ja lisan kohe juurde, et ei pretendeeri tõele, vaid lihtsalt huvitavatele faktidele selles raamatus!):
"Noa haud" on reaalne paik Liibanoni mägedes ja tema laeva on nähtud lausa sadu kordi.
Toon ära aga ainult mõned huvitavamad lood:
* 1840.a. oli Türgi idaosas tugev maavärin ja üks kahjustusi uurinud ekspeditsioon avastas kõrgel mäe otsas hiiglasliku puust laeva.
* 1876.a. ronis Briti riigimees sir james Bryce üksi Ararati mäe otsa ja tõi sealt kaasa viie jala pikkuse osaliselt kivistunud palgijupi.
* 1887.a. tõusis prints John Joseph Nouri mäe otsa ning leidis kaljude ja jää vahele kiilunud hiigellaeva.
* 1916.a. silmasid Vene lendurid Noa laeva ja aasta hiljem saadeti sinna sajast sõdurist koosnev ekspeditsioon, et laeva mööta ja pildistada. Materjal läks mõni aasta hiljem Vene rev. ajal kaduma.
* 6.juulil 1955 leidis prantsuse insener Fernand Navarra Noa laeva mäe otsast ühe sügava lõhe põhjast. Ta pildistas palke ja talasid lõhe põhjas jääs ja liustikujärve ning tõi kasa ühe käsitsi kandiliseks tahutud tala, mille dateerimine süsinikumeetodil näitas vähemalt 7000 a.vanust tala.
On veel teisigi teadaandeid, sh satelliidivaatlused ja fotosari "laevataolistest" kujudest mäel.
Tänapäeval on raske mäele ligi pääseda, sest see asub poliitiliselt niivõrd tundlikus Türgi, Venemaa ja Iraani nurgas. Samuti on seal probleeme ebasõbralike kurdide ja teiste ksenofoobsete kohalikega.
Arvatakse, et Noa laevu oli tegelikult palju. St muidugi mitte Noa laevu, vaid selleaegseid muistseid kõrkjalaevu.Teateid neist on mitmelt poolt: nii Lähis-Idast kui ka Lõuna-Ameerikast.
Veeuputuse pärimus ja Noa laeva legendi sarnaseid legende on peaaegu igas muistses kultuuris.
Babüloonia eepos "Gilgameš" ja Armeenia legendid kirjeldavad väga sarnaseid seiku. Kõige tõenäolisemalt oligi tosinaid Noa laevu. Arvatakse, et kui järsku toimus kataklüsm ja laevad "liuglesid" ühtäkki mingi hävitava geoloogilise murrangu tekitatud kahesaja jala kõrgustel tõusulainetel. Need laevad, mis pääsesid, uhuti üleujutusest pääsenud maade kõrgetele mäeahelikele.

Tänapäeval tunnevad CIA ja KGB liiga suurt huvi Ararati mäe ja Noa laeva vastu ning saadavad sinna sageli ekspeditsioone Noa laeva uurimise ettekäändel.
On koguni oletatud, et venelased on laeva lammutanud ja varjavad kõige täpsemat infot selle kohta, teades, et selle avastamine ja kajastamine meedias võib põhjustada "ateistlikes" maades usulise ärkamise.

Allikas: David Hatcher Childress "Hiina, Sise-aasia ja india kadunud linnad." Tln. 2007.


[Muudetud: 12-3-2010 Müstik]
Vasta
#66
Tsitaat:Noa laev, nagu seda Piiblis kirjeldatakse, oli hiiglasuur alus 43 jalga pikk, 75 jalga sügav ja 45 jalg lai.

Ei tulnud küll norima, aga mis jalgu on siin silmas peetud ja kas need mõõdud on õiged...?

Tähendab, kui arvutada mõõdud inglise jalgades, siis tuleks laeva pikkuseks 13m, laiuseks 13,7m ja sügavuseks 22,8m
Ja kas siis laev oli peaegu kaks korda sügavam(?) kui pikk ja lai?

http://et.wikipedia.org/wiki/Jalg_(pikkusühik)
Vasta
#67
Ma kunagi ammu kuskilt lugesin seda "arvude maagiat" Noa laeva ümber. Nagu oleks mitmed allikad andnud lausa erinevaid
numbreid ja mõõte. Segadus tundub olevat selle ümber, et kui suur oli siiski mõõtühik mida tollal kasutati !
Vasta
#68
http://en.wikipedia.org/wiki/Noah%27s_Ark
Abdallah ibn 'Umar al-Baidawi, writing in the 13th century, gives the length of the Ark as 300 cubits (157 m, 515 ft) by 50 (26.2 m, 86 ft) in width, 30 (15.7 m, 52 ft)
Единицей измерения размеров в Библии при описании Ноева ковчега является «локоть». 1 царский египетский локоть = 52,375 см.

Бог велел, чтобы длина ковчега была 300 локтей (157 мwink; ширина 50 локтей (26 мwink, а высота 30 локтей (15 мwink

Vanasti kasutati pikkuse “etalonina” inimest, õigemini tema kehaosi. Näiteks Vanas Egiptuses oli ühikuks 1 küünar, mis võrdus kaugusega küünarnuki otsast kuni keskmise sõrme otsani. Kasutusel oli kaks erinevat küünart: kuninglik küünar
(52 cm ) ja lihtrahva küünar (45 cm). Nii lahendati käibemaksu probleem : kõik, mida kuningas sai (maksud) , võeti kuningliku küünra järgi, lihtrahvale jagati (müüdi) aga lühema küünra järgi.
Vasta
#69
Jah see maakoore nihkumine võib olla väga tõsi, sest et mis ma olen aru saanud, et olid jää alad põhja pool igastahes ja ühele hetkel oli nii palju ära sulnud seda jääd, et tekkis nn "kauss veega" ja ühel etkel see andis järgi ja kogu see veekupatus lendas säält välla, siis need, kes nn. noalava pääle läksid ja piibel väidab, et sääl olid ainult Aadam ja Eva ning nii palju kui ma kuulnud, et olen, siis pidavat see nn paradiis asuma pärsia lahes ja sääl see paradiisi jutt võib vastata tõele, sest säält selle oru mööda jooksis üks suur jõgi ja sellest ka see taimed lopsakus ja see vee uputus ei hõlmand kogu maailma, sest kui oleks nii olnud, siis no mõelge, minu arvates on see ikka küll jumalast ulmaline täpselt nagu see, et kui sõbralt küsisin, et kuidas jumal sündis ja kuidas aadama ja eva lapsed said lapse ei tohtinud ju pattu ka teha ja sees sügav usklik ei osand midagi vastata, tegel kahju, sest usutakse jumalasse meeletult hullumaja ääreni, aga ma siiani ei tea, kas see on siis seda väärt. ühesõnaga sääl eksisteeris veel ka 5 riiki, mul pole meeles mis riigid need olid, aga igatahes nad võidi noalaeva ehitada, sest on ka tõestatud, et sääl on olnud uputus ja just kusagil aastatel 9000 ma ei mäleta hästi, et tõestuseks leti siis 3m mere põhja muda või mida iganes sellist ja ei uppunud kohe kogu paradiis vaid viimased riigid veitsakene hiljem. Ja mõelge nüüd, kui mitmeid tonne vett lihtsalt läheb ära kohast, kus on aasta tuhandeid olnud jää ja järsku muutub see kergeks siis ju maakoor muutub täiega ja selle käigus jäi ka atlantis ühe öö-päevaga mere valda. Egiptlased ei saanud lampi hakata nii tegema, et istusid ja mökutasid sääl ja eksisteerisid, päras seda viimast veeuputust, uputusi oli kokku kolm, aga eri-aje vahemikes. vaevalt, et nad lihtsalt, tekkis põmm!!! ja siis äki mõtlesid, et lähme toome kulda lähme palsameerime inimesi, see ei saanud nii ruttu alata, see noalaev on võimalik,et olemas ja see, et veeuputus oli nagu on ka teadlased välja arvutanud, aga küsimuseks jääb, et kuidas võtta, mida uskuda? Kogu elu on mõistatus, mida ei peagi mõistma, tahetaks ja kui pisutki teooria, mis võib õigeks osutuda, siis proovigu vaid mõni selle arutusse viia, kohe lükatakse tagasi kahajuks, kuid õnneks mõned siiski uurivad just neid asju.
Vasta
#70
Aadam ja Eva nüüd küll Noa laeval ei olnudSmile
Lugu Noa laevast on kirjas Piiblis Esimeses Moosese raamatus.
Lühidalt:
Kui jumal saatis patuse maa puhastamiseks veeuputuse, hoiatas ta vooruslikku Noad ja lasi tal ehitada laeva, kuhu läksid nii Noa pere kui ka kaks looma igast liigist. Pärast nelikümmend päeva ja ööd kestnud vihmasadu ujus 137 meetrit pikk ja 23 meetrit lai Noa laev umbes seitse kuud vetel, enne kui jõudis kuivale maale.

Enamasti arvatakse, et Noa maabus Türgi ja Armeenia piiril asuval Ararati mäel, mis on piirkonna kõrgeim punkt. Ka sealt on leitud objekt, mis meenutab kujult paati ja mida on Noa laevaks peetud. Türgi on paiga kaitseks asutanud koguni Noa laeva rahvuspargi.
Pilt:
http://www.wyattmuseum.com/images/wpe24.jpg
Vasta
#71
Pilt on lahe, kuid ...mitu aastat on umbes selle laevukese seiklustest?
Ma pigem kaldun arvama kena kätetööd turismiedendamise eesmärgil, a la Eiffeli torni koopia eestis. Et oleks koht kus käia ja tibake raha jätta.

Aga uurin järgm ndl pisut põhjalikumalt. Ja annan ka teada, mis leidnud olen (ka siis, kui ei ole).
Vasta
#72
Teine variant oli, et Utnapištim (Noa siis) oli ühe Jumala "abieluvälise" liidu lapse-....-laps keda too
otsustas päästa. Kuna "jumalate" nõukogu oli otsustanud inimesi mitte hoiatada siis otsustas see
asja kavalalt teha - läks "Noa" akna alla ja rääkis mõistuloo sellest mida jumalad plaanivad. Tänu
eelnevale selgitusele tegi "Noa" sellest loost õiged järeldused ning ehitas laeva. Patu narratiiv tuli
tuli sisse alles Piiblisse kus ei sobinud nagu panna juttu jumalate nõukogust ja "abieluvälisest"
järeltulijast ning pidi seletama miks siis ikkagi jumal TALLE andestas j teda hoiatas.
Vasta
#73
Õigus jah, see versioon on ju ka veel Noa laeva loost!Smile

http://hexagon.fi.tartu.ee/~laur/papers/...10422.html

Ja versioone nn Noa laevadest on peale Lähis Ida ka Lõuna-Ameerikast.
Tegelikult on Veeuputuse pärimusi ja Noa laeva legendi sarnaseid legende peaaegu igas muistses kultuuris.
See siis üle korratud neile, kes ei tea,et legende palju ja ainult Piibli lugu kuulnud on.
Vasta
#74
uudis aastast 2006:
http://abcnews.go.com/GMA/story?id=2133311&page=1

midagi leiti kuid puiduprobleem...


ja samal teemal teises valguses (rahateenimine ja metall)
http://www.arkdiscovery.com/noah's_ark.htm

ja kõige tipuks:
http://en.wikipedia.org/wiki/Searches_for_Noah's_Ark

kus otsingute osas kirjutab küsitavustest aga ka pettustest.

[Muudetud: 4-22-2010 T11ger]
Vasta
#75
Otsides viimast uudist Noa laevast meie meediast, leidsin oma üllatuseks
hoopis kaasfoorumlaste lingilt järgmise jutu:
http://teadus.usk.ee/noa-laeva-otsinguil

Ma ei oska sealse jutu kohta midagi kommenteerida, aga lisan siia siis tänase Exu leitud uudise taas ühe nn Noa laeva leidmise kohta:

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnew...urkey.html

Pildid juures ja puha. Mida arvate?
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat