Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas vabaneda karmavõlast?
Autor Sõnum
Rein
Tavaliige

26-07-2012 23:23
Postitus: #51
RE: Kuidas vabaneda karmavõlast?
Noppisin siin ühe mõttetera tekstist välja, mis minu arvates ei pea paika:

Mõned kõrgemad tegelased võivad paluda ennast niiöelda ekskursioonile. Nemad sünnivad kindlustatud peredesse, muutuvad rikkaks kohe peale sündi ja elavad elu nautides ja nad ei tea mingeid materiaalseid probleeme. Seda muidugi juhul kui nad ei riku ekskursiooni reegleid.

Siit

See näitab ju et teksti autor peab nn "rikkaid" kuidagi eriliseks.
Mina olen nii aru saanud, et on olemas erineva tasandi probleeme väljakutseteks. "Rikkasse" peresse sünd võib olla palju problemaatilisem emotsionaalsel ja muul tasandil.

See väike nüanss selles tekstis näitab, et tervik, ehk siis kogemuste hankimine erinevates olukordades, ja põhjuse ning tagajärje mõiste on veidi kallutatud.

Pakun omalt poolt välja, et antud teema püstituse küsimusest, ehk siis karma võlast pole vaja kuidagi vabaneda vaid see on väljakutse. Kui juba väljakutse, ehk siis antud juhul probleem on püstitatud, siis pole midagi lihtsamat, kui tuleb antud teemaga tegeleda ning vaadata kuidas automaatselt vastavas olukorras käitud. Kui käitumine fikseerida ning seda veidi analüüsida, avastab et oi kurja, ma oleks pidanud hoopis nii ja naa tegema, mõtlema.

Kui siis olukord on nõndaviisi läbi kaalutud, tuleb varem või hiljem sarnane situatsioon elus ette ja kui vähegi oskusi on, käitud teist moodi.

Üldjuhul tulevad sarnased olukorrad ikka ja jälle elukeses kas samas või siis sarnases olukorras ette seniks kui oma käitumist muudad.

See on nagu mäng, et pead õigele küsimusele vastama või nupule vajutama, et edasi saaksid. Ja reeglid on sellised, et pead kogu aeg edasi saama. Võid ju ka mängust välja astuda, aga see on juba teine teema.

Minu jaoks on nn karma sellise olukorra, kus avastad end automaatse käitumise mustrist, mis tekitab pärast ebamugavust, rõõmu ja ka küsimusi, tabamine ning väljakutse mustrite tundmiseks ning oma mõttemaailma ning käitumiste korrigeerimiseks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kuukaart
Tavaliige

27-07-2012 00:02
Postitus: #52
Võlg on võlg. Kui see meid kuidagi puudutab, siis järelikult oleme me selle ise omale kuidagi moodi soetanud. Keegi teine seda meie eest teha ei saa (sms laenu petturid ei lähe arvesse, krimi teema). Normaalselt mõtlev inimene tahab alati võlast vabaneda. Kui sellest lahti saab, siis oled mõnda aega õnnelik kuni uuesti igav hakkab. Ja küll sa koos eluga ikka leiad omale midagi, mis sind samale rajale tagasi juhib. Kui oled eelmistest kordadest midagi õppinud, siis on iga uut võlga natuke lihtsam/kergem, põdeda/tasuda. Sest, siin, selles maailmas oled sa TÕELISELT ÕNNELIK siis, kui sa oled õnnelik ja sa ei saagi aru miks sa oled õnnelik. Kahjuks, aga ei võeta sind sellises olekus ühiskonnas eriti tõsiselt. Korjame ja maksame edasi.
Krt
Bännitud

27-07-2012 16:57
Postitus: #53
(26-07-2012 15:01 )Müstik Kirjutas:  Et siis sinu arust on siis judaism, katoliiklus, õigeusk, protestantism ja islam paremad kui reinkarnatsiooni uskuvad budism, hinduism, taoism, konfutsionaism?

Teatud tõlgenduses ei pruugi nad üldse teineteisele vasturääkivad olla, mõnes teises aga ei pruugi need jälle kuidagigi võrreldavad olla. Oluline ja parim on hoopis mõista, et need on kõik ühtemoodi surelike leiutised. Arguse idee on minumeelest väga loogiliselt reinkarnatsiooni teooriasse sissekodeeritud, seega mina pole seda sinna välja mõelnud. Nimelt see, et arad peavad millegipärast jooksma kui oravad Karmarattas, oskamata sellest väljahüpata ehk kartes surma ja vabanemist. Mistahes preetad, asurad ja põrgulased on selle kõrval kõik köömes. Kusjuures, kui Krt, võib Müstiku arvates tähendada ainult põrguasukat, siis see tähendab hoopis seda, et ta ise sünnib järgmises elus sellena. Sest minu arvates võib see ka selgelt muud tähendada. Loogish.

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas mõjub lapse sünd energeetiliselt mehele? Mesilane 31 9,677 14-11-2015 01:11
Viimane postitus: Heakuulaja
  Kuidas saada emotsioonituks? dinmoney 76 18,093 23-11-2012 17:18
Viimane postitus: Ott Sama
  Kuidas saada lahti nn kurjast silmast? Sekhmet 8 4,194 12-04-2010 14:58
Viimane postitus: VironShaman
  Kas/Kuidas "valgustate" oma tuttavaid vandenõuteoo Uff 32 5,974 15-09-2009 20:58
Viimane postitus: Vesilik
  Kuidas aru saada, kes on ja kes mitte Indigolaps? PisiSeeneke 6 3,673 19-11-2008 15:25
Viimane postitus: Metafor
  Kuidas seletada mäluauku? azzkikr 10 4,256 14-07-2007 20:37
Viimane postitus: AnoNyMik
  Hüva nõu kuidas soolatüügastest lahti saada / Power of mind Sp@rt@cuS 22 13,955 07-05-2007 17:12
Viimane postitus: kooky

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog