Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uri Geller Pro7
#26
Tsitaat:Algselt postitas levis
Miks te seda petist siin ülistate, ta ju ilmselgelt mitmel korral vahele jäänud pettusega. See, mida ta oma lapsepõlvest räägib, c'mon, kõik võivad rääkida mida tahavad.

Ja mitu raamatut sa Gelleri kohta läbi lugenud oled?
Ja miks sa arvad, et need videod on Gelleri kohta ülim tõde?
Neid videosid on ammuilma igaüks vaadanud ja need ei ole mingi tõestus selle kohta, kas tal on paravõimed või ei ole.
Kui mina omal ajal telesaate ajal sain kõik seisma jäänud kellad kodus terveks, siis mina väidan vastupidist. Gelleril on võimed!

Lisaks veel VS arvamus teisest teemast:
"Et Geller Randilt vastu näppe sai ei tõesta midagi muud kui seda, et Randi taga olevad tegelased on tugevamad Gelleri abilistest ja ta oli lihtsalt seal tavaline inimene suutmata, midagi teha maagiaga, mida ta tavaliselt valdas.
Randi nullis Gelleri võimed samamoodi nagu ta on teinud seda kõigi oma vastastega saates nende mitteorgaanilised abilised minema teispoolsusesse (ajas deemonid Gellerist välja).
Gelleri kohta olemas venekeelne raamat, nii et teda pean üsna tõsiselt võetavaks. Pilt jooksis raamatut lugedes korralikult."

Ise olen Randi Eestisse tuleku teemasse kirjutanud, et kellelegi oli see kasulik neid videosid teha ja Gellerit petiseks tembeldada.
Aga nojah, mõned siin usuvad siiani, et nemad on targemad, kui USA president või Standfordi ülikoolis korraldatud katsed Uri Gelleriga ja et Randi petuvideod on kõige tõsisemalt võetavamad.
Loe vähemalt Gelleri kodulehte enne, kui vihaselt sõna võtad.
Sinu jaokski seal eraldi lehekülg Gelleril tehtud!


Vasta
#27
Need videod ei ole petuvideod - samuti ei ole need kuidagi Randiga seotud...
Videod on klipid Gelleri esinemistest, kus hoolikalt uurides saab näha kuidas vähemalt nendel videotel ta petab...
Siikohal pole mingit seost pseudo-skeptikute või Randi veel väga kaheldavates nullimisvõimete ja Gelleri teleesinemiste vahel...

Ja on ütlematagi selge, et pole vaja teada Gelleri elulugu või olla kursis tema töödega, et märgata kahtlast nihverdamist...

[Muudetud: 6-9-2010 Nielander]
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ja mitu raamatut sa Gelleri kohta läbi lugenud oled?
Ja miks sa arvad, et need videod on Gelleri kohta ülim tõde?
Ei ole lugenud ja ülimat tõde ma ei esinda, esindan ainult enda arvamust. Kui videos on näha, et inimene kasutab illusiooni oma "võimete" demonstreerimisel, siis miks ma peaks sellise petise raamatust üldse huvitatud olema? See on umbes sama kui hakata B.Meieri esitletud filosoofiasse süüvima teades, et ta on loomult ilmselge petis.

Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Ole sa Uri Geller või Sai Baba, skeptikutel vahet pole.....
Ah jah, Sai Baba ongi ju lihtlabane petis:
http://www.youtube.com/watch?v=RQ29Ka7-RMQ
Bleh
Vasta
#29
Tsitaat:Uskuge pealegi rõõmsalt edasi, et kõik on petised ja paranähtusi ei eksisteeri.

Jutt käib nagu sellest, kas Geller nende videote peal petab või mitte...otsusest saab järeldada vaid ühe indiviidi staatust mitte mingeid universaalseid uskumusi või eitusi laia ja mahuka paramaailma kohta...
Ainult mitteskeptiline inimene võib uskuda absoluutidesse...

[Muudetud: 6-9-2010 Nielander]
Vasta
#30
Jutustasin eelpool peaasjalikult, kes Uri Geller üldse on, kuna eestikeelseid artikleid tema kohta napib.
Videoid Gellerist on ka teisi, mitte ainult need, mida siin esile tuuakse!
Siis hea ju, kui teisi paranähtusi ikka usutakse!Smile
Vasta
#31
Tsitaat:Siis hea ju, kui teisi paranähtusi ikka usutakse!

Millest sa seda järeldad?
Uskumine on üldse selline naljakas asi ja seda tuleks võimalikult vähe harrastada...
Vasta
#32
Filosoofia, teaduste, religiooni ajalugu, kõik näitab, et arvamused levivad massikaupa, eelistatakse aga alati seda, mis arusaadavam, st inimvaimule tema lihtlabases seisundis sobiv ja mugav on.
Aga see, mis kõrgemas mõttes välja areneb, võib alati arvestada, et enamik on tema vastu.
/Johann Wolfgang von Goethe/
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Videoid Gellerist on ka teisi, mitte ainult need, mida siin esile tuuakse!
Videotest rääkides, siis mingit üldist loba leiab, aga mitte midagi sellist, mis teda vähegi puhtamaks peseks. Või kui on, siis vaataks küll suure huviga! Ise olen otsinud ja leidnud ikka ja jälle pigem seda materjali, mis asja veelgi hullemaks keeravad.
Paraku enamus teda paljastavatest videotest on internetis autorikaitse mõõga läbi tapetud, siiski vaatamata sellele on veel piisavalt materjali, mis on üsna üheselt mõistetavad - tegemist on petisega. Huvitav palju nad on raha investeerinud, et sellist puhastustööd teha, sest see tundub ikka väga laiahaardeline ning ei puuduta ainult Youtubet.
Seda ei maksa karta, et paravärk nüüd läbi Gelleri, Meier või Sai Baba paljastamise sureb. Mõttetute petiste, rahva lollitajate ja pimesi uskumiste aeg võiks küll vaikselt kaduma hakata.

Kas tõesti peab kirjutama videotest, nii imelikult kõlab :S, videodest on ju palju parem Smile

[Muudetud: 9-6-2010 levis]
Vasta
#34
No seal Uri kodulehel neid videoid ikka jätkub.
Eile tõin selle Randi teemasse vaatamiseks:
http://site.uri-geller.com/russel_targ__...uri_geller

Miks sa seda petis ja petis muudkui raiud? Minu arvates oli ta lusikate painutamisest üdini tüdinenud ja lasi ise need videod teha, et pääseks sellest tsirkusest ükskord ära.
Oma mälestusteraamatus kirjutab ta pikalt, kuidas need võimed on talle lapsest saadik pidevalt tülinaks olnud.
Ka tekkisid tal pinged CIA-ga nagu ma teises teemas kirjutasin.
Osaliselt seetõttu, et Gelleril paluti kasutada oma vaimseid võimeid sellistes kõhedust tekitavates eksperimentides nagu elava sea südame peatamine.
Aga eks ta neid nafta ja kullamaardlaid ole ju avastanud küllaga valitsustele.
Võib olla ka nii, et tal teatud võimed pikapeale kadusid. Asemele tulid aga uued. Niisuguste paravõimetega inimestega juhtub pidevalt kummastavaid seiku. Kes seda täpselt teab..aga uuri ta kodulehte kui huvitab...
Seal on ta vastutulelikult paljudele küsimustele vastanud.
Tegelikult oli ka niisugune episood, kus tal õnnestus mingid väga tähtsad dokumendid mõtteteel arvutist kustutada - ja teda hakati pisut ka pelgama tema võimete pärast.
Ka on tal seljataga mitmeid kohtulahinguid, neid ka Eesti pressis kajastatud.


[Muudetud: 10-6-2010 Müstik]
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
No seal Uri kodulehel neid videoid ikka jätkub.
Eile tõin selle Randi teemasse vaatamiseks:
http://site.uri-geller.com/russel_targ__...uri_geller
Jah, suutis mõne tõsi(se)teadlase haneks tõmmata ning võib-olla mõne kõrvalise seal ära osta, well done. Lõpetanuks siis oma karjääri ära, aga ei, nüüd on rikas, aga läheb ajalukku kui kelm, suli. Need uuringud on saanud kõvasti kriitikat, lugasin juba varem sellest wikipediast ja veel siit-sealt (näideks: http://simon-jones.org.uk/how-does-uri-geller-do-it/ ). Samas mingi kaalu ja värvi nad asjale muidugi annavad, eks ta seepärast nii kuulus olegi, tegemist ikka kõrgema klassi kelmiga, kes ei kohku millegi ees tagasi....Aaah.. ok, mõne hilisema väljakutse ees oma võimeid tõsisemalt tõestada on ikka kohkunud kah Bleh Ning ootamatu väljakutse ees jänni jäänud.
Ma jälle ei mõista, et miks sa teda kaitsed, videod ju selgelt näitavad, et ta sülitab publiku peale (ülekantud tähenduses).

1:40 alates räägib Gellerist, aga huvitav on ka kõik eelnev.. kuigi jah, väga skeptilise nurga alt Smile
http://www.youtube.com/watch?v=PSd9R6M13a0
Seal tuleb juttu ka R.Targ ja H.Puthoff poolt tehtud katsetest. R.Targ isegi räägib seal veidi.
Vabandan veidi ette, sest selliste skeptiliste asjade vaatamine võib olla üsna depresseeriv.

[Muudetud: 10-6-2010 levis]
Vasta
#36
Tsitaat: Minu arvates oli ta lusikate painutamisest üdini tüdinenud ja lasi ise need videod teha, et pääseks sellest tsirkusest ükskord ära.

Kui kontrollitud tingimustes ta oma võimeid ei suuda tõestada - siis seepärast, et mõni pseudo-skeptik nullib ta võimed...
Kui jääb videol petmisega vahele - siis seepärast, et ta ise need tootis...

?

Ütle Müstik - kas on üldse puhtteoreetiliselt mingit viisi, mis veenaks sind, et ta on petis?
Vasta
#37
Nielander, ma soovitan sul minna sünagoogi ja nõuda Jahvet näha selleks, et tõestada tema olemasolu.
Ja võtta see kõik videosse ning panna jutuubi üles kui juutide suurim petturlus, sest nad ei suutnud sulle oma jumalat näidata.
Ma soovitan sul minna kirikusse ja nõuda Jeesuse ilmutamist, kui ei ilmutata siis võtta see videosse ja panna jutuubi kui kristlaste suurim pettus.
Ma soovitan sul minna mõne kohaliku tšetšeeni juurde ja nõuda Allahi näitamist ja süüdistada teda valeõpetuses kui ta sind Allahiga tuttavaks ei tee ......
Aga kardan et sind pole enam ammu pärast esimest laamendamist sünagoogis siin ilmas olemas või keerab tšetšeen sul suurima rõõmuga kaela kahekorra kui tema jumala teotajal.
Aga kes keelab sind lähemalt tutvumast sellise raamatuga nagu Meremaa Võlur.
Sealt saaksid aru, et võimeid on võimalik saada ja samas ka kaotada aga seal on see lihtsalt ilusas kirjandulikus vormis kirjas, kuidas on võimalik ka kaotada oma võimed ja side teispoolsusega.
Kui palju on meil neid, kes tänu Randi taolistele ja pappidele ja psühhiaatritele on kaotanud kõik mis neis ilusat oli ning järgi on jäänud tavaline goi mittegoide irvitada. (muide goi on veel madalam kui loom, sest loomal on erinevalt inimesest alati side teispoolsusega olemas aga goi ja teispoolsuse vahel seisab terve mittegoide rahvas oma goiliidrite benefaktorite ja rahaga))
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

Ütle Müstik - kas on üldse puhtteoreetiliselt mingit viisi, mis veenaks sind, et ta on petis?

Petis tähendaks, et Uri Geller on lapsest saadik valetanud. Samuti kõik need inimesed, kes tema paravõimeid pealt on näinud. Pean silmas tema spontaanselt toiminud paravõimeid, mitte neid rahvale korraldatud tsirkuse etendusi.
Lisaks oleksid valetanud siis veel kõik need miljonid inimesed kogu maailmas, kes on oma silmaga neid võimeid neil etendustel näinud. Minu teada on ta kogu maailmas oma paravõimeid demonstreerinud ja demonstreerib tänase päevani. Alles eelmisel aastal käis Moskvas.
Samuti oleksid petised miljonid televaatajad, kellede rikkis kellad teleseansside ajal uuesti tööle hakkasid.
Ütlen ausalt, et kui ma ei oleks osalenud selles eksperimendis - ehk ka ei usuks tema võimetesse, aga minu vana lauakell, millega kellasepp hakkama ei saanud, tiksub siiani rõõmsalt.
Tegelikult küsi seda küsimust parem Mehhiko või USA presidentide käest, kelledega kohtumistest eespool juttu või kasvõi Gorbatšovi enda käest. Et miks ta otsustas Genfi kohtumise järgselt, kus ka Geller viibis, tuumaarsenali vähendada?
Minu jaoks tähendab sõna petis lihtsalt, et inimene ongi petis selle sõna otseses mõttes.
Inimene, aga kes on ka leiutaja - ei saa kuidagi petis olla. Nagu eespool kirjutasin, on Uri Geller Enterprises pateteerinud ja evitanud hulga mitmesuguse otstarbega (eelkõige elektroonilisi) seadmeid. Tööstuslikult toodetakse vääriskivide ja rahatähtede ehtsuse tuvastamiseks kasutatavaid aparaate Diamondtron ja Moneutron ning signalisatsiooni-ja turvasüsteeme.
Muuseas, miljonäriks ei saanud see vaesest perest pärit noormees mitte lusikaväänamise trikkidega, vaid maavarade leidmisega.

Vasta
#39
Sry väikese iroonia pärast, aga kas järgnev jutt on loogiline?:
Võtme painutamisel jäi vahele, kompassi liigutamisel jäi vahele, metalli laboris painutada ei suutnud, aga kinnise ümbriku sisse näeb ta päriselt ja kellad paneb ka oma väega tööle, kindlasti suudab ta ka lusikaid mõtte jõul painutada. Ja kuidas saab olla inimene petis, kes on korduvalt publiku petmisega vahele jäänud, sest tegelikult on ta ju leiutaja!
Vasta
#40
levis, kas tõesti ei jõua kohale et keegi ei tee seda mõttejõu abil vaid teie jaoks deemonite abiga kelle kohaletulekut ja kohalolu on võimalik segada, pagan. räägi inimestele kuidas tahes no mitte ei luba juhe kuklas lihtsatest asjadest aru saada.
Nii Sai Baba kui Uri Geller kui Billy Meier on aegade vältel edukalt suhelnud teistega, ehk nähtamatutega ja need on ka neid väikesi imesid omale fännklubi rajamiseks läbi inimeste teinud aga miski pole igavene, loe Meremaa võlurit. Sai Babast lahtisaamine oli omaette tsirkus, põletasin kogu tema lektüüri ja siiski tulid ähvardused takka, lektüür läbiloetuna on majakas läbi mille saab tulla, tema energiakeha on vaba rändama.
Või õpi suhtlema teistega.
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Nielander, ma soovitan sul minna sünagoogi ja nõuda Jahvet näha selleks, et tõestada tema olemasolu.
Ja võtta see kõik videosse ning panna jutuubi üles kui juutide suurim petturlus, sest nad ei suutnud sulle oma jumalat näidata.
Ma soovitan sul minna kirikusse ja nõuda Jeesuse ilmutamist, kui ei ilmutata siis võtta see videosse ja panna jutuubi kui kristlaste suurim pettus.
Ma soovitan sul minna mõne kohaliku tšetšeeni juurde ja nõuda Allahi näitamist ja süüdistada teda valeõpetuses kui ta sind Allahiga tuttavaks ei tee ......
Aga kardan et sind pole enam ammu pärast esimest laamendamist sünagoogis siin ilmas olemas või keerab tšetšeen sul suurima rõõmuga kaela kahekorra kui tema jumala teotajal.
Aga kes keelab sind lähemalt tutvumast sellise raamatuga nagu Meremaa Võlur.
Sealt saaksid aru, et võimeid on võimalik saada ja samas ka kaotada aga seal on see lihtsalt ilusas kirjandulikus vormis kirjas, kuidas on võimalik ka kaotada oma võimed ja side teispoolsusega.
Kui palju on meil neid, kes tänu Randi taolistele ja pappidele ja psühhiaatritele on kaotanud kõik mis neis ilusat oli ning järgi on jäänud tavaline goi mittegoide irvitada. (muide goi on veel madalam kui loom, sest loomal on erinevalt inimesest alati side teispoolsusega olemas aga goi ja teispoolsuse vahel seisab terve mittegoide rahvas oma goiliidrite benefaktorite ja rahaga))

Ülimalt head küsimused, millele ka omalt poolt ootaks vastust! Keelatud ei ole seda teha ka levisel ja veel mõnel kodanikul, kes kõigest väest seda kõige kõigemat tõde ja ausust taga otsivad. Ainult võike palve, ärge hakake keerutama.
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas levis
Sry väikese iroonia pärast, aga kas järgnev jutt on loogiline?:
Võtme painutamisel jäi vahele, kompassi liigutamisel jäi vahele, metalli laboris painutada ei suutnud, aga kinnise ümbriku sisse näeb ta päriselt ja kellad paneb ka oma väega tööle, kindlasti suudab ta ka lusikaid mõtte jõul painutada. Ja kuidas saab olla inimene petis, kes on korduvalt publiku petmisega vahele jäänud, sest tegelikult on ta ju leiutaja!

Ja lisaks paranähete demonstreerimisele on Uri Geller veel Kosmilise Intelligentsi sõnumite vahendaja inimestele Maal.
Ära otsi loogikat paranähtustest - see käib enamusele üle jõu!Smile
Uri Geller UFO-dest ja humanoididest:
http://www.youtube.com/watch?v=H8_6laUxT...re=related

Varem ei olnud märganud, aga nüüd leidsin, et terve internet on Uri Gelleri UFO videosid täis.Ph34r2


[Muudetud: 10-6-2010 Müstik]
Vasta
#43
Ma tõesti ei oska vastata küsimusele, et mitu inglit mahub istuma nõelaotsale. Kui kellelgi on isiklik kogemus selles osas, siis olgu see kogemus talle ka vastuseks. Kui ta võtab vaevaks oma kogemust jagada, siis ma olen tänulik teabe eest ja võimalik, et üritan ise midagi sarnast kogeda.

Pean ennast skeptikuks, samas olen huviga jälginud Robert Monroe (meie seast lahkunud), Thomas Campbell ja nii mõnegi teise tegemisi lucid dream, OBE ning üldiselt metafüüsika vallas ja võtan seda kõike vägagi tõsiselt. Isegi D.Wilcocki, N.Haramein ja mitmeid teisi sarnaseid kuulan huviga, "fractal geometry" on huvitav teema, teadvuse uuringud, olgu siis John Hagelin jutud ühtsest teadvusväljast või Stuart Hameroff teooria "quantum consciousness" jne. Igasugu põnevat on väga palju ja kõigile, igas teemas. Ma lausa armastan igasugu paravärki, hoian pidevalt silma peal D.Radini (tema blog: http://deanradin.blogspot.com/ ) ja nii mõnegi teise tegemistel para asjade uurimisel läbi teaduse prisma. Väga huvitavad ka NDE teemad, eriti childrens NDE uuringud.

Nüüd, et millele ma oskan vastata, see on, et kas U.Geller on jäänud vahele publiku petmisega ja isegi mingil määral sellele, et mida sellest vahelejäämisest võiks järeldada (järeldus on muidugi subjektiivne, aga lähtub ikkagi üsna üheselt mõistetavatest faktidest). Ning kui keegi tuleb ütlema, et ta pole petis, sest ta on leiutaja, siis ma arvan, et antud väite loomise ajal ei ole oldud just kahe jalaga maapeal.

Teine teema on see, et kas teatud määral pettused võivad olla ühel või teisel põhjusel aktsepteeritavad. Kui kasutada pettust selleks, et hoida ära sõda või näiteks ravida inimesi ning see toimib, siis on väga keeruline tulla kindlalt väitma, kas selline pettus on õilis tegu või mitte. Kui rääkida pettuse üldisest mõjust ümbritsevale, siis võib-olla kindlalt saab väita midagi see olend, kes suudab vaadata asja kõrgemast dimensioonist ning näha ühe või teise teo põhjuseid ja tagajärgi suuremas plaanis.

Kui näiteks Sai Baba kasutab üleloomulike võimete demonstreerimisel illusiooni abi, aga eesmärgid on õilsad ja teeb sedasi üldiselt rohkem kasu kui kahju, siis ma tõesti ei oska ja ei saagi tema üle kohut mõista. Mulle selline käitumine ei meeldi, samas võimalik, et see on ühel või teisel moel siiski hea ja vajalik. Näiteks kui inimene seisab katusel ja on enesetapu äärel ning kindlaim viis ta seal ära meelitada on läbi mingi pettuse, siis seda ma nimetaksin hädapettuseks (hädavale) ja see tegu on ikka rohkem õilis tegu kui patt. Võib-olla Sai Baba nägemuses seisab terve rahvus millegi äärel ja lihtsalt on vaja hädasti aidata. Eesmärk pühendab abinõu!

Kuna me ei näe kõiki tagajärgi ja meie teadmised on oluliselt piiratud, siis vahest olulisim polegi see, mida üks või teine tegu endaga kaasa toob, vaid see, et kas tegu on tehtud heast südamest või läbi negatiivse loomuse. Näiteks venemaal mängisid lapsed liivakastis tulega ja ühel neist süttisid riided. Vanem proua nägi seda, jooksis kohale, võttis mingi riide ja hakka sellega lapse juures lehvitama ning tuult tegema, mille läbi tuli veelgi rohkem hoogu võttis. Pole kahtlust, et ta tahtis teha kõik, mis tema võimsus, et last päästa, paraku jah..... (laps siiski jäi elama) Eeehhh ok, see läheb juba veidi teemast välja Smile

Mõni kirjutab siin minu arvates mingeid imelikke mõttetusi vahepeal (tahetakse teha vist kõrgemat pilotaaži), panen ka siis veidi selles laadis, niikuinii hakkas tekst juba väheke laiali valguma. Moraal on ridade vahel ja veidi alatu sry..
TVs näidati kutsut, keda omanikud tahtsid tappa. Sidusid kutsu kinni ja jõudsid juba kirvega kutsut vigastada, aga viimane jõudis siiski lahti rabeleda ja putku panna. Aja möödudes tuli kutsu kenasti koju tagasi, lootes unustada kõik juhtunu, sest ta armastas oma kodu, ta vajas oma kodu ning inimesi, kes teda kasvatanud olid. Paraku oleks kutsu lõpp üsna kiire olnud, aga õnneks jõudsid kõrvalised inimesed jaole ja kutsu päästeti.

See, et Geller enam lusikaid painutada ei taha, sellest saan ma väga hästi aru, tänapäeval on inimesed juba selles osas niipalju haritumad, et on kole raske labase illusiooni läbi masse haneks tõmmata.

Lõpetuseks niipalju, et teema a'la antud videod (kus on näha pettus) ei tõesta, et Gelleril pole üleloomulike võimeid, siis loomulikult on see tõsi. Samas tõstavad nad kahtlusi ja kergitavad tõenäosust, et kui siin on pettus ja seal on pettus, ju siis on ka kolmandas kohas pettusega tegemist. Kui sinu juurde tuleb keegi ja ütleb, et ta suudab mõttejõul lusikaid painutada ning surnutega rääkida, aga siis näed oma silmaga, et ta painutab lusikat lihtlabaselt kätega, kas usuksid peale seda, et ta suudab surnutega rääkida? Rääkides usust, siis pean silmas kui tõenäoseks me üht või teist asja peame.

Ma pole tõesti parim suhtleja ning kipun vahel ninakas ja ebaviisakas olema, üritan seda külge lihvida paremuse suunas Bleh

Kindlasti rohkem kui 5000 korda pidin vajutama klaviatuurile, et seda postitust kirjutada.
http://textmechanic.com/Count-Text.html
Aga pole probleemi, seal http://play.typeracer.com/ olen suutnud ing.keelt 85 sõna minutis kirjutada.


[Muudetud: 10-6-2010 levis]
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Nielander, ma soovitan sul minna sünagoogi ja nõuda Jahvet näha selleks, et tõestada tema olemasolu.
Ja võtta see kõik videosse ning panna jutuubi üles kui juutide suurim petturlus, sest nad ei suutnud sulle oma jumalat näidata.
Ma soovitan sul minna kirikusse ja nõuda Jeesuse ilmutamist, kui ei ilmutata siis võtta see videosse ja panna jutuubi kui kristlaste suurim pettus.
Ma soovitan sul minna mõne kohaliku tšetšeeni juurde ja nõuda Allahi näitamist ja süüdistada teda valeõpetuses kui ta sind Allahiga tuttavaks ei tee ......
Aga kardan et sind pole enam ammu pärast esimest laamendamist sünagoogis siin ilmas olemas või keerab tšetšeen sul suurima rõõmuga kaela kahekorra kui tema jumala teotajal.
Aga kes keelab sind lähemalt tutvumast sellise raamatuga nagu Meremaa Võlur.
Sealt saaksid aru, et võimeid on võimalik saada ja samas ka kaotada aga seal on see lihtsalt ilusas kirjandulikus vormis kirjas, kuidas on võimalik ka kaotada oma võimed ja side teispoolsusega.
Kui palju on meil neid, kes tänu Randi taolistele ja pappidele ja psühhiaatritele on kaotanud kõik mis neis ilusat oli ning järgi on jäänud tavaline goi mittegoide irvitada. (muide goi on veel madalam kui loom, sest loomal on erinevalt inimesest alati side teispoolsusega olemas aga goi ja teispoolsuse vahel seisab terve mittegoide rahvas oma goiliidrite benefaktorite ja rahaga))

Mitte ei saa aru, kuidas jutt lusikapainutamistest ja kompassi keerutamistest ühtäkki jumaluste olemasolu peale läks...
Usklikud on tänapäeval isegi mõistma hakkanud, et nende jumala olemasolu otseselt tõestada ei saa(v.a. kreatsionistide mannetud katsed)...sellest ka usklike vermitud termin leap of faith(tõlk. umbes "hüpe usku")...
sama on ateistide ja skeptikutega - jumala mitteolemasolu ei saa samuti empiiriliste tõendite abil tõestada(küll saab ümber lükata osades pühatekstides kirjutatut, aga jumala kui sellise tegeliku olemasolu kohta selline asi ei kehti...)....
Just sel põhjusel olen isiklikult loobunud enamasti igasugustest jumala olemasoluga seotud vaidlustest ja ratsionaalsete tõestuste otsimisest(nii poolt, kui vastu)...ja sel põhjusel ma ka sinna sünagoogi üldse ei läheks...
Samal põhjusel ei tule ka usklik minu ukse taha jumala mitteolemasolu tõustust nõudma...
Patiseis!

Jutt käis aga Uri Gellerist ja tema lusikapainutamisest(eeldan, et me kõiks saame nõustuda, et erinevalt jumalast on lusikas materiaalne objekt - samuti on mingis mõttes lusika painutamiseks vajaminev energia materiaalselt avaldatav)...
Lusika painutamist saab mõõta ja vaadelda - samuti saab mõõta ja vaadelda kompassi keerlemist, ilma omamata mingeid imepäraseid võimeid või "kolmandat silma"...on aga hulk häid ja mõistetavaid tõendeid sellest, et Geller nende painutamisel(või kompassi keerutamisel) ei kasutanud mõttejõudu vaid lihtlabast lihasjõudu(magneteid - nagu ühel videol näha, kuidas ta kunstpöialt endale näppu surub), head juttu ja algelist trikitamist...
Nagu levis ütles - ei tõesta see mingil juhul seda, et Gelleril poleks paravõimeid vaid seda, et vähemasti nendel juhtudel ta neid ei kasutanud...
Mine võta nüüd kinni, kas siis kui Geller avastas, et võimed läinud(misiganes põhjusel), laskus ta lihtsalt mustkunsti harrastamisse või on ta selle/nende konkreetse(te) demonstratsiooni(de) ajal alati silmapetet kasutanud...või meeldib talle neid mingil põhjusel kombineerida?

[Muudetud: 6-11-2010 Nielander]
Vasta
#45
Tervitused.

Tänud info ja venekeelse lingi eest !

Müstik, ma SOOVITAN ära raiska enda aega oma tõekspidamiste tõestamisega kellegile teisele !
Jah me tahama kaitsta oma seisukohta ja vahest on seda ka vaja teha, kuid siiski me liigume igaüks omas eluvaos.

Isiklikult pooldan mõtet, et olgu mis tahes inimesega tegemist on temalt alati midagi õppida ...

* Petiseks või valetajaks ei sünnita, miski sunnib inimest sellele teele ... ei saa teha otsust ühest vaatenurgast, peab ja tuleb alati uurida erinevaid aspekte !


Minu mäletamist mõõda soovis Uri oma nooruses saada rikkaks, sest ta tahtis oma ema vaesusest välja aidata, kas selline lause on tema eluloos kuskil kirjas ?


Kulgeme
Tacian

Vasta
#46
Tsitaat:Algselt postitas Tacian
Minu mäletamist mõõda soovis Uri oma nooruses saada rikkaks, sest ta tahtis oma ema vaesusest välja aidata, kas selline lause on tema eluloos kuskil kirjas ?

Lihtsalt huvist pärin, et kust pärineb see teadmine, et Uri tahtis rikkaks saada ja kas oled tema eluloo läbi lugenud (ka originaali)?
Teisalt, kas tõesti rikkaks saamise soov, et oma ema aidata on siis patt? Kardan, et sellest Taciani tsitaadist ei saa midagi halba välja lugeda. Või siiski? Eks järelduste tegemine sõltub järelduse tegija rikutuse tasemest.
Vasta
#47
Minu mäletamist mööda oli Gelleril lapsepõlves Iisraelis väga huvitav kogemus ühes rohtu kasvanud aias, kus ta kohtus mingi vaimolendiga.
Täpselt enam ei mäleta, aga sellest raamatust saab kõik ise teada:
https://www.osta.ee/13294868

Endale avaldas Gelleri kohta kirjutatud raamatu kõrval hoopis rohkem muljet inglase Matthew Manningu eesti keeles ilmunud mälestusteraama “Maine täheretk.” (Sinisukk, 2002).
Manning on mitmete parapsühholoogiliste võimetega kuulus inglise ravitseja, kes on
tervendanud tuhandeid inimesi. Nooruses koges poltergeisti ilminguid (raamatus on neid väga huvitavalt kajastatud). Tal ilmnes ka automaatjoonistamise võime (ilmusid Paul Klee, Picasso, Beardley, Goya ja Düreri joonistused). Alates a-st 1974 on esinenud telesaadetes ka koos Uri Gelleriga.
http://www.matthewmanning.com/
Tsitaate tema raamatust eesti keeles:
http://raulpage.org/manning.html
Vasta
#48
Tervitused.

to Krayon: "... Eks järelduste tegemine sõltub järelduse tegija rikutuse tasemest. "
Armastan lauseid sättida nii, et saaksin tema vastusest inimese sisse vaadata Smile
Oman paari Uri dokumentaal saadet kus ta sellest ise räägib, alati on aga huvitav lugeda mida keegi veel lisaks teab ...

Põhiline on aga miks ma seda lauset küsisin Smile
Võin julgelt väita, et kõik siinsed lugejad on oma elus korduvalt unistanud ja soovinud midagi.
Kas aga olete märganud, et pea kõik meie unistused saavad teoks, juhul kui me tahame võtta vastu muutusi/väljakutseid !?

See on pikk teooria, kuid kokkuvõtlikult – üks näide:
Oled täna tava müügimees autosalongis ja lubad lõunapausi ajal sirvida tavaks saanud ajakirjadel. Ajakirjas lõpus on aga kohe eriti uhke 300 m2 maja supper heas looduslikkus keskkonnas. Vau ! see on äga, seda ma tahaksin siin on kõik see mida võiksin elult tahta. Endalegi märkamatult on lõuna 30 minutit ületatud ja läheneva ülemuse nägu ei paista just rõõmust pakatavat, viskad ajakirja kiirelt lauaalla kohvri peale.
Sellest hetkest hakkavad veidrad asjad sinu elus toimuma.
Ja mis peamine kõik muutused tulevad vaikselt/loomulikult enesele märkamata !!!
NB! Vastavalt unistuse suurusele muutuvad praktiliselt kõik sinu eluoluga seonduv.
Pole ime, kui Sind nädala pärast vallandatakse töölt, kuna mingi kõrgekonts puges ülemuse jalgevahele ja soovist leida tööd. Vallandamise põhjuse teada saamise hetkel oled nõus sellele dibile väga lähedalt näitama, kuidas töökojas autotõstuki hüdraulika laitmatult autosid väga madalale langetab.
NB! Olukord tuleb arukalt lahendada, kuna selle muutuse tellisid Sa ise. (Ära muretse eluskeem lahendab ka selle dibla saatuse analoogse sündmusega mis annab temale võimaluse mõista mida ta kord valesti tegi.)
Asjad pakituna jõuad oma perele olukorra ära seletada, kui helistab vana klassivend kes pole Sinule 10 aastat helistanud. Mingi ime kombel jäi temal kohtumine ärikliendiga ära ja järgmise lennukini on tervelt 5 tundi aega.
Tema üleskutsele teha väike lõuna kesklinna kohvikus on Sinule meelt mõõda.
Pärast tunniajalist vestlust siseneb kohvikusse ootamatult see sama äriklient kellega vana klassivend pidi kokku saama. Plaanid lahkuda, kuid klassivend ei häbene ega salatse oma plaanide esitlemist sinule, kuna puudutasid eelneva tunnise vestlusega tema noorust ja ustavuse teemat. Ärijuttu teemaks on uue elurajooni ehitus kodukanti ja kohapealse järelvalve töötaja leidmine … ja nii algab idee seemne realiseerumine.

PS! Me ei mäleta, et tellisime oma ellu muutused !
PSS ! Unistades väga kallitest asjadest võib kuluda selle täitumiseni väga palju aastaid.

… kolimise päeva lõpus pakid lahti vanu kaste ja põrandale kukub ports vanu ajakirjasid. Kolimisest väsinud liikmed lausa nõuavad aja maha võtmist ja ajakirjade sirvimist. Sinu pilk peatub põrandal ühel ajakirjal kust vahelt uppitab välja eriti kärisenud leht. Otsustad selle sealt vahelt välja tirida.
Iga tõmbe hetkega, mida rohkem pilt avalikustub tõuseb sinus vererõhk, kuna ajusügavikust hakkavad silme ette jooksma kujutluspildid.
Sinule meenub 20 aasta vanune töökoht automüügi salongis ja lehitsetud ajakiri.
Sinu silmadesse valgub vesikardin, millest eemalduv pisar otsib teed rännule. Vabaduse teel läbi õhu muutub järsku pisar kuldseks- Sa lausa ehmud ja põõrad pea kõrvale aknale, kust männimetsa tagant näitab päike selle päeva viimaseid kiiri.

Uri soov täitus !


Kulgeme

Tacian

[Muudetud: 6-21-2010 Tacian]
Vasta
#49
to Müstik: "... kõrval hoopis rohkem muljet inglase Matthew Manningu "

Täiendaksin seda loetelu ja annaksin paraja peavalu skeptikutele Smile

Edgar Cayce 18.03.1877 - 03.01.1945
Wolf Messing 10.09.1899 – 8.11.1974

Küsimus, miks mitte kunagi ei taha "võime" saaja mõista või otsida mis või kes selle temas esile kutsub.
Harida ennast teaduslikult mis osa temas on nüüd muutunud ja kuidas seda saaks kaitsta.
Alati nad ütlevad, et see on Looja tahe ja That´s It ! Sad
Ja just seal peitubki point miks skeptikute teadlaste ees asjad lõrri lähevad.
Kui Sa ei tea, kuidas see "võime " sisse lülitatakse ei tea Sa ka kuidas see võidakse "välja" lülitada.

Kulgeme

Tacian

Vasta
#50
Ma arvasin, et ta on lusikate piinamise lõpetanud, aga ei:
vt.alates 2:00
http://www.youtube.com/watch?v=c9UywTdCpro
Ta osaleb Ukraina selgeltnägijate saate 7-nda hooaja žüriis.

[Muudetud: 13-11-2010 levis]
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat