Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaba tahte printsiip
#1
Võttes kokku mitmete autorite aastatepikkuse mõttetöö viljad lasen rahva hulka sellise mõttetera - need "pahad" kes hetkel valitsevad maailma saavad seda teha ainult tänu sellele, et valetavad.

Alates Piiblist (kui ühest tuntumast) on kirja pandud mitmetes raamatutes, et Jumal/Looja luues inimese andis talle nn VABA TAHTE. See tähendab seda, et keegi ei saa/ei tohi SUNDIDA inimest tegema seda mida inimene teha ei taha. Luues meie Universumi väliselt võimalikult lihtsate reeglite alusel sai sellest printsiibist suhete nurgakivi. Kuid samas jäeti välja muud nõuded - nagu ka selgitamise kohustus ehk kui täpselt ja millises ulatuses peab olema selgitatud küsitud käitumise ja tegude tagajärjed inimesele endale ja teda ümbritsevale maailmale. Seega - see klikk kes on haaranud hetkel võimu Maal (ja on seda rakendanud juba ligi 5000 aastat) on KOHUSTATUD lähtuma samast printsiibist. See tähendab seda, et soovides orjastada Inimest peab ta sellest inimest ka teavitama mingil moel. Vaadates seda propaganda hulka (küll väikese levikuga aga mitmekesist) mis räägib KUIDAS ja KES orjastab inimest ja MIS EESMÄRGIL ei jää muud üle kui nõustuda selle printsiibi kehtivusega.

Antud jutu illustreerimiseks lisan siia ühe lingi mis näitab ühte rahvale suunatud "valgustuse" katset millest keegi pole aga aru saanud või seda on lihtsalt ignoreeritud.
Mõtelgem selle üle !

http://www.cuttingedge.org/news/n1753.cfm
Vasta
#2
Aga siit ka küsimus, et miks näiteks need kõikvõimsad salaühingud ei keela ära endast kirjutamist .

Noh saaks ju juriidiliste või muude meetoditega need lekitajad vaikima sundida . Ühest küljest on ju hea, et me teame, et kusagil on olemas " pahad " vabamüürlased, illuminaadid jne . Teisest küljest aga vähendab see nende organisatsioonide mõjuvõimu kui me kasvõi nende olemasolust teame .
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas protsent
Aga siit ka küsimus, et miks näiteks need kõikvõimsad salaühingud ei keela ära endast kirjutamist.


Nagu ütleb pealkiri VABA TAHTE PRINTSIIP - neile on vaja, et see info oleks väljas.
Nemad mängivad info LEVIKUGA - saadavus ei tähenda veel kohale jõudmist.
Vastasel juhul nad ei saaks opereerida meie tasandil.
Vasta
#4
Ole palun hea ja seleta see vaba tahte printsiip lahti,sest selles seaduste hunnikus,mis Sul tuleb KOHUSTUSLIKUS korras täita,ei arvestata mingit vaba tahet.:o
Vasta
#5
Esimene postitus palun.
Vasta
#6
Ma olen võib olla pikkade juhtmetega,aru ma ei saa.
Ma väidan,et ükski seaduste tegija ei arvesta inimeste vaba tahtega.

[Muudetud: 6-28-2009 alar]
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas alar
Ma olen võib olla pikkade juhtmetega,aru ma ei saa.
Ma väidan,et ükski seaduste tegija ei arvesta inimeste vaba tahtega.


Juhtmete pärast ära muretse - kui sa juba siin oled siis on veel lootust Bleh
Aga siin olen ma sinuga pea ühel nõul - eristuksid ainult LOODUSE ehk JUMALIKUD seadused - need ei ole kirjutatud vaid need on kujunenud.
Mis aga puutub inimese (täpsemalt klikkide) poolt kirjutatud seadustesse siis need ongi peamiselt kirjutatud vaba tahte vastaselt. Ja mida rohkem neid on seda hullem on.
Selline huvitav jada - Mooses sai 10 (nohh mõned arvavad, et 12) käsku. Nendega elati kaua.
Sellele järgnes Piibel - erineval ajal erineva arv peatükke/raamatuid, kuid need mahtusid ära ÜHT köitesse.
Siis tuli Talmud - kuni 64 KÖIDET ja muud seadused millede kirjutamiseks vajalikku köidete arvu ei julge keegi kokku lugeda...

Siis aga - mida ligemale tänasele päevale seda pikemaks ja keerulisemaks läksid käsulauad. Siit tulebki väide - kui seadusandlus on pikem ja keerulisem kui IGA keskmine inimene sellest aru saab ning kui seadus vajab TÕLGENDAMIST ei ole enam tegu mitte SEADUSEGA aga orja koodeksiga.
Vasta
#8
Excubitoris, väga hästi öeldud!
Imelik, siin pole midagi keerulist mõista, aga pole seda nagu varem enda jaoks lahti mõtestanud
... kui seadusandlus vajab tõlgendamist tavainimese jaoks, siis pole enam tegu seadusega vaid orja koodeksiga.
Väga kibe tõde!
Vasta
#9
RE: Euroliit Postitus: #193
(21-09-2013, 22:19 )nokitseja Kirjutas:
(21-09-2013, 21:55 )kukoc Kirjutas: [quote='nokitseja' pid='186720' dateline='1379784592']
Antud uudiste lõik on siit kätte saadav: http://www.tv3play.ee/play/318520 Teemaga haakuv jutt algab 24. minuti paiku. Sisu poolest selline mõttetu mulin nagu ikka.
Aitäh!
Aga mõttetu mulina osas pole nõus.
Tundub kehtivat mingi kummaline reegel, et need tüübid seal, enne kui järjekordseid sigadusi tegema hakkavad, peavad sellest avalikult teatama. Küsimus on vaid selles kui osavalt teataja seda maskeerida suudab.

Levinuimad on kaks varianti - asjast räägib hampelmann niimoodi alpides, et keegi seda tõsiselt ei võta või siis peidetakse mõne muu uudise sisse.
Kõik jamad, mida uurinud olen, on umbes sel moel eelnevalt välja kuulutatud.
Nii et tasub siiski tähele panna ka näiliselt mõttetut mula. Esirinnas on sellel alal, muide, THI.
RE: Euroliit Postitus: #194
(22-09-2013, 05:24 )excubitoris Kirjutas: Nokitseja - sellest ammu rääkinud - isegi teema tehtud aastal 2008 aga paljudele ei jõua pärale!
Vaba tahte printsiip | Para-web

Jah, sellest on siin PW-s juba mitmel korral juttu olnud ja linki siia oled vähemalt korra postitanud.
Aga kannatlikkust ja rahulikku meelt on vaja, ei käi need asjad priuh-prauh. Üks tõsikristlane (õigeusklik) selgitas kunagi just vaba-tahte-printsiibi alusel kristliku misjonitöö mõtet ja toimet. Paganaid ei saa seni nö. vastutusele võtta kuni nad pole kuulnud jumala sõnumit. Sõnumi nendeni toimetamine teeb nad vastutavaks.
Igati vinge ju - Piibel väidab, et inimene sünnib juba patusena, aga siis selgub, et see päris nii ikka ei ole. Kui elad üksikul ookeanisaarel või džungli pärapõhjas, kus ei ole võimalik tutvuda bossi reeglitega, siis ei kehti põhimõte - seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest.
Samas puudus näiteks Juudal Iskariotist (või Juudas Iskariotil ?) vaba tahe, tema tegevus oli ette määratud. Ka vaaraolt võeti vaba tahe (tema süda tehti kiviks) kui Mooses väljarändamist nõudis. Kui vaarao puhul võib veel mdagi kuidagi konstrueerida, siis Juuda vaba tahte probleem on mulle siiani segaseks jäänud. Jeesuse hukkamise loos on veel mitmeid seikasid, mis viitavad vaba tahte reegli rikkumisele, kuid kahjuks saan analüüsida vaid moodsal ajal kättesaadavates üllitistes kirjapandut.
Kohe kuidagi ei leia trikki üles. Kas on nende moonutamisega liiale mindud või napib arusaamist.
Või ongi asi hoopis selles, et Piiblit on tahtlikult vastuoluliseks moonutatud - sõnum on olemas ja inimesed sellega vastutavaks tehtud, kuigi nad seda sõnumit vastuolude tõttu omaks võtta ei saa (Aga Issand tegi kõvaks vaarao südame). Meie hampelmannid kasutavad ju kah sellist tehnikat, mis paneb pead vangutama ja teateid/sõnumeid jamaks pidama. Kui palju kord olen isegi sellise kokkuvõtte teinud - jama! ning sõnumi kõrvale lükanud...

Nö. õigete kilda arvatakse ainult need, kes vabatahtlikult loobuvad oma vabast tahtest bossi kasuks.
See, et vaba tahtega läheb kaasa veel midagi hoopis olulisemat, mida vaba tahe kaitses, on juba teine teema.
Vasta
#10
Kas kellegi käest on kunagi küsitud"tahad sa siia ilma sündida",reeglina ei küsita meilt ka kas tahame siit lahkuda.Kahes absoluutselt kõige tähtsamas küsimuses pole meil mitte mingit valiku võimalust järelikult, saame me vabast tahtest nende kahe sündmuse vahel rääkida ainult tinglikult.
Vasta
#11
(22-09-2013, 16:17 )Punahabe Kirjutas: Kas kellegi käest on kunagi küsitud"tahad sa siia ilma sündida",reeglina ei küsita meilt ka kas tahame siit lahkuda.Kahes absoluutselt kõige tähtsamas küsimuses pole meil mitte mingit valiku võimalust järelikult, saame me vabast tahtest nende kahe sündmuse vahel rääkida ainult tinglikult.

Oi-oi-oi!
Siia maailma sündimisest räägivad meil siin paljud teemad. See olevat Hinge valik jne jne.
Kuid see vaba-tahte-akt jääb meie füüsilisest maailmast ning tema reeglitest pisut väljapoole. Aga võimalik, et asi algabki peale juba sealt, miks ka mitte.
Siit lahkumisega on lood lihtsamad. Isegi Päike polevat igavene ja nüüd Sina soovid endale õigust nautida igavikku Maal ja maises kestas? Ei, see reegel on selgelt mõistetav. Universum on ja ilmselt peabki olema pidevas liikumises.
Turvasin pooleteistaastase plikatirtsu liumäele ronimisi. Väga jõuliselt ja tahtekindlalt venitas end redelil pulgalt pulgale, et siis jälle viuhti "mäest" allalaskmise mõnu tunda. Kas ehk meiegi hinged samamoodi ei käitu.. karmaratas.. kuradiratas.. vaateratas..?
Vasta
#12
Trough the Wormhole´is oli hea näide, et testalune ei teinud otsust, kas vajutada ühte või teist nuppu, vaid see otsus oli tehtud juba tükk aega ennem ja nii tekkibki vaba tahte illusioon. Otsustajale jäi mulje nagu oleks otsuse teinud tema, aga otsus oli juba ajus olemas koguaeg.
Vasta
#13
See teema on väga huvitav ja vääriks rohkem käsitlemist.Paljud religioonid armastavad laulda seda laulu ,et ise me valisime ja ikka selleks et meil oleks vaba valik.Kuid mitte kusagil pole seda printsiipi selgesõnaliselt defineeritud.
Pole ka Piiblis.Ikka peame sellest kuidagi aru saama ja kusagilt välja lugema.
Vägisi viib see kahele järeldusele.
-idee pärineb salateadmistest
-mis veelgi tõenäolisem:mingit vabat tahet pole olemas!
Vasta
#14
Kuidas saab olla inimesel vaba tahe, kui ennustaja - selgeltnägija saab aastakümnete pikku asjade kulgu - küll suures plaanis aga siiski - ette ütelda?
Siis - kas ennustaja ajab jama ja oma sõnajõuga paneb siiski asjad toimima? Sest inimene kuulab ja võtab omaks ning hakkab nagu nööri mööda minema tunnistades oma "vaba tahet" sunnitud valikutega?
Või siis on inimesele ikkagi määratud see rada, mille ulatuses ta võib ka mõne mõtte vahel ise mõtelda ja rõõmustada kujuteldava vabaduseilmingu üle ?
Vasta
#15
Kui sinul pole oma elu jaoks ühtegi plaani, siis Jumalal ikka on.
Vasta
#16
Meenub kohe ühest mitte väga vanast telesarjast kuuldud lause.Oma elu tipphetki me ei saa valida,me saame valida tee sinna.Ütlen ka kohe,mina seda ei usu.
Vasta
#17
(14-11-2013, 16:54 )Punahabe Kirjutas: Meenub kohe ühest mitte väga vanast telesarjast kuuldud lause.Oma elu tipphetki me ei saa valida,me saame valida tee sinna.Ütlen ka kohe,mina seda ei usu.
Misasi on tipphetk? Kas see kui sa praegu oma elu parimat aega elad või need tipud mida sa näed kui hindavalt elule tagasi vaatad? Või midagi muud?
Vasta
#18
Aga milles see vaba tahte piiramine väljendub?
Mille põhjal ma peaksin järeldama, et minul puudub vaba tahe või et mul ei lasta oma vaba tahet kasutada?
Vasta
#19
Vaba tahtel on olemas vabakohtunik, kes ilmub ôiget otsust tegema, siis kui juba on otsus tegelt tehtud. See kohtunik ei otsusta su eest, aga ùritab sind ùmber veenda, vôi kahtlema panna sind su algses otsuses.
Vasta
#20
(17-11-2013, 18:53 )Foorumlane Kirjutas: Vaba tahtel on olemas vabakohtunik, kes ilmub ôiget otsust tegema, siis kui juba on otsus tegelt tehtud. See kohtunik ei otsusta su eest, aga ùritab sind ùmber veenda, vôi kahtlema panna sind su algses otsuses.

Kes see vabakohtunik siis on? Kas ta on "midagi" minu enda seest? Või see "maailmavalitseja", kellest ülalpool juttu oli?
Ja kas lõplik valik on ikkagi minu teha? Mitte tema?
Ja milles vabakohtuniku olemasolu väljendub?

Mitte midagi ei saa aru..

Vasta
#21
Eks see kohtunik meis endas ole. Vôi kes seda teab? Vôibolla ka kaitseinglid? Saatanast ùhel ja inlike teisel ôlal. Nemad vaidlevad ja sina teed lôpuks otsuse. Vôib öelda, et sa ise oledki siis kohtunik.
Vasta
#22
Miks meil ikka on nii vähe Loomingulisi inimesi, kuigi haritud inimeste hulk on tõusnud võrreldes eelmiste sajanditega. Allolevad mõtted on huvitavad, mu meelest puudutavad nad eriti avaliku sektori töötajaid, kuid loomulikult ka teisi:

Enamik meist on keskkoolis kokku puutunud Maslow' püramiidiga, kus kõige all on nälg ja üleval eneseteostus. Kas vaene pedagoog üldse andis tabelit tutvustades endale aru, et tema tööandja, kogu meie palgaühiskond, on takerdunud püramiidi põhjakihti?

Kuni sõltume palgast ehk igakuisest dopamiinilaksust, ei oma kuigi palju tähtsust, et oleme sündinud andekatena ja võimega luua võrratut. Me lihtsalt ei küündi Loomeni suure tähega, rahuldades ennast igakuiselt palgapedaaliga. Ainus loominguline väljund sõltlase käsutuses on kõikvõimalikud variandid eitada eneseteostuse võimalikkust.


Palgasõltuvus kahandab iseseisvat mõtlemisvõimet.

Oleme hirmunud. Sissetuleku terav pussnuga on me kõril. Iga kell võime väärt eluliinist ära lõigatud saada. Kes meid siis aitab? Kas keegi neist seitsmest miljardist inimesest Maal? Ei, neil ei ole sinu jaoks aega, neil on oma "töökoht", kuhu kohale ilmuda.

Hirmununa klammerdud turvatunde külge, püüad sobituda sissetuleku sõltlaste klubi reeglitega – lepid olema keskmine. Hirmunu ajus töötab madal, nn roomaja aju. Selle aju juhised omanikule on lihtsad: liigu sinna, kus on turvaline – võta vastu igakuine palk ja väldi kõike, mis sissetulekut ohustab. Ise mõtlemine võrdub halb, kuuletumine võrdub hea. Võta papp ja harju ära. Küsimusi? Ei ole. Järgmine.

Meid on hirmutatud mõttega, et me ei oska vabalt elada, et vajame palgatöö nuhtlust. Nii ongi. Me ei oska. Ei oska, sest meid ei ole õpetatud. Küll on meile õpetatud, kuidas kulpi lüüa: tööandjale, seadustele, rutiinile, vastumeelsusele, keskpärasusele. Meid on õpetatud olema nõrgad. Meid on treenitud mitte iseseisvalt tundma ja mõtlema.


http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/l...d=70980965
Vasta
#23
Minu vaba tahe, saab olla vaba ainult siis – kui ma näen ja tean. Missugused on minu mõtete ja tegude tagajärjed selles elus, kui ka tulevastes eludes. Nii nagu ei nähta elektrit – ei nähta ka oma tegude tagajärgi. Saage INIMESTEKS! Alles siis olge rahvus. Aga meil on kõik tagurpidi.
Vasta
#24
Sarjast vedelema-jäänud-killukesed. Arvan, et kuulub pigem siia teemasse, kuigi võiks olla pea samahästi ka salajase jälgimise teemas.

Paar näidet sellest kuidas cccp oma sigadustest teada andis.

Telesari, vist Juurdlust viivad läbi asjatundjad vmt.
Miski välismaalasega tekkis probleem - et äkki on spioon. Ja kui on, siis mis teda huvitab. Mõningase jälgimise järel otsiti läbi materjalid tema poolt külastatud piirkondade kohta - et kes seal veel käinud on. Ja leiti, sest kõigil välismaalastel jõlkus sabas nuhkagent, kes pildistas vaateid kõigist neist kohtadest kus ta käis ja mida vaatas. Sõnum oli selge - moel või teisel jälgitakse kõiki ja nuhitakse nende järel.

Teine killuke teisest populaarsest sarjast - Seitseteist kevadist hetke.
Vapper luuraja Stirlitz nentis, et gestapo on hakanud jälgima tema kirjavahetust.
Kust ta teab? Kirjade liikumine on veninud 2-le nädalale.
cccp-s venis kirjade kohale jõudmine 2 nädalani mõned aastad enne Stirlizi kurtmist. Varem jõudsid kohale 1-3 päevaga.
Vasta
#25
Saatan on muideks väljamõeldud tegelane kelle kaela on hea ajada meie inimeste enda kuriteod.Hiljem sai saatanast valgustatuse,arengu ja vabastaja sümbol.Tänapäeval ei kummarda ükski õige satanist enam saatanat.Saatanat on ka just nähtud ka vabamõtlejana ja vaimse liidrina.Konservatiividest dogmaatiline rämps muidugi seda ei tunnista.

Nagu me ka teame siis me ise loome endale deemonid ja kannatame just enda tegevuse järgi ja kõike teiste kaela ajades.

Vaba tahe on siin reaalsuses tagakiusatud ja allasurutud.Sündides pannakse meid kiiresti raamidesse ja meie eest hakkavad otsustama teatud kuritegelikud jõud.Inimestel ja inimkonnal tuleb lõpuks jalgadele tõusta ja oma koha eest siin galaktika servas võitlema hakata.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  "Vaba ajakirjanduse" fiktsioon excubitoris 195 60,378 04-09-2022, 11:33
Viimane postitus: Malandro

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat