Teema hinnang:
  • 3Hääli - 4.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carlos Castaneda lendajad (volados)
(08-12-2014, 00:29 )Temimoor Kirjutas: Üksnes egoks pidada lendaja installatsiooni on natuke vähe. Mulle tundub, et sinna alla liigub ka hea hulk instinkte, mis inimest defineerivad.
Minu meelest kah on laiem mõiste. Mulle vahest tundub lausa, et on kaks Lendajat. Üks selline, mis on meil ühine loomadega, sinna alla käivad instinktid, teine on see, mis "peedistab" lapsega teadvuse kuskil 6-7 aasta vanuses (selle töö lõppeks siis varases teismeeas selle ülalmainitud "polüübi" istutamisega energiakehasse). Tont seda teab.

(08-12-2014, 00:29 )Temimoor Kirjutas: Augu saab lappida energiakehas aga sundida inimest võtma ära teadvuse helendus oma lapselt?
Luban endale uskuda, et CC võis ka vahest mööda panna.

Vasta
(08-12-2014, 00:56 )Marina Kirjutas:
(08-12-2014, 00:29 )Temimoor Kirjutas: Augu saab lappida energiakehas aga sundida inimest võtma ära teadvuse helendus oma lapselt?
Luban endale uskuda, et CC võis ka vahest mööda panna.

"Mööda" pandi ka ilmselt üsna teadlikult, et õpilasi vapustada. Inimkuju ei taha laguneda muidu. Ma võtan neid kui selliseid piire, mille ületamiseks on juba vaja abi, sest igasugusest tahtmisest ja enesepiitsutusest jääb siin väheks. Sellest peab keegi/miski üle tõukama.

Siia sobib hästi üks tsitaat don Juan-lt: Ainult peast ogar võtab omal tahtel teadjaks saamise ülesande ette. Kaine peaga meest peab trikkidega meelitama. On hulk inimesi, kes seda meeleldi teeksid, aga neist ei ole asja. Nad on tavaliselt peast põrunud. Nad on nagu pudelkõrvitsad, mis paistavad väljastpoolt ilusad, ja ometi hakkavad nad lekkima kohe, kui sa neile survet avaldad, kohe, kui sa neile vett sisse valad.
Vasta
(08-12-2014, 00:56 )Marina Kirjutas:
(08-12-2014, 00:29 )Temimoor Kirjutas: Üksnes egoks pidada lendaja installatsiooni on natuke vähe. Mulle tundub, et sinna alla liigub ka hea hulk instinkte, mis inimest defineerivad.
Minu meelest kah on laiem mõiste. Mulle vahest tundub lausa, et on kaks Lendajat. Üks selline, mis on meil ühine loomadega, sinna alla käivad instinktid, teine on see, mis "peedistab" lapsega teadvuse kuskil 6-7 aasta vanuses (selle töö lõppeks siis varases teismeeas selle ülalmainitud "polüübi" istutamisega energiakehasse). Tont seda teab.

(08-12-2014, 00:29 )Temimoor Kirjutas: Augu saab lappida energiakehas aga sundida inimest võtma ära teadvuse helendus oma lapselt?
Luban endale uskuda, et CC võis ka vahest mööda panna.

Minu meelest on see, mis valitseb keha ja juhib instinkte, "rohelise kaose matrix"(ei ole lendaja), tema annab elu läbi keha kasutades maa võimalusi keha loomiseks ja toiduahela koos elu toetavate instinktidega. Ta on eraldi lendajast, neil ei ole head läbisaamist ja igal omad reeglid/eesmärgid/sund inimesele. On öeldud et "teine rõngas" ( inimest aheldavad rõngad asuvad kaela ümber, natuke kaugemal lihakehast ja nende erinevaid võnkumisi saab tunnetada), see on ühtlasi ka viimane n.n. "rõngas" enne vabanemist ja et õigem olla elada tema reeglite järele, siis on maa jõudude toetus ja terve keha jne...
Vasta
(08-12-2014, 09:23 )Eithea Kirjutas: Minu meelest on see, mis valitseb keha ja juhib instinkte, "rohelise kaose matrix"(ei ole lendaja), tema annab elu läbi keha kasutades maa võimalusi keha loomiseks ja toiduahela koos elu toetavate instinktidega. Ta on eraldi lendajast, neil ei ole head läbisaamist ja igal omad reeglid/eesmärgid/sund inimesele.
Jah, täitsa nõus selle kirjeldusega. Ma mingi aeg mõtlesin, et mida sa selle rohelise kaose all mõtled. Tema vahekord lendajaga vajab mul veel seedimist.
Tsitaat:see on ühtlasi ka viimane n.n. "rõngas" enne vabanemist ja et õigem olla elada tema reeglite järele, siis on maa jõudude toetus ja terve keha jne...
Ma vist oma jonnakuses tahan aegajalt protesteerida ka nende reeglite vastu.
Vasta
(08-12-2014, 10:21 )Marina Kirjutas:
Tsitaat:see on ühtlasi ka viimane n.n. "rõngas" enne vabanemist ja et õigem olla elada tema reeglite järele, siis on maa jõudude toetus ja terve keha jne...
Ma vist oma jonnakuses tahan aegajalt protesteerida ka nende reeglite vastu.

Jha nii ongi ka sellest tuleb vabaneda, kuid ettevaatlikult, tšakratel peab olema valmis üks juhtimiskeskus jne... olla võimalus vabaneda korduva sisenemise/ liikumise /külastamise õigusega(turist Bleh), kuid ka alatise sisenemise keeluga.
Vasta
Aga joonistage kuidas te neid "lendajaid", "seeni", "rohelise kaose matrikseid", "kotkaid" ja muid parasiite näete: nii saaks piltide võrdluse abil ühisosa leida, ning anda "kõigi parasiitsüsteemi kihtide" kirjelduse.

Arengumaagide nägijad näevad "seene võrku" järgmiselt:

   


St castaneedakad näevad paremini inimese kookoni ümber asuvaid "lendaja kombitsaid" (polüüpi, ehk juhtmeid kuklas) - kuid arengumaagid näevad paremini "lendjat ennast" (asub maises vaates maa all ja ta on ca 30 meetri pikkune pool-läbipaistev olend), ning "lendaja võrku" (mis sarnaneb "seene", ehk maja-vammi juurte võrgustikule, kus tselluloosi molekulide asemel on inimeste energeetilised kookonid).

Samuti tuleks aru saada, et erinevad nägijad näevad erinevaid kihte (analoogia naise nägemisega: üks näeb naise näolappi, teine tissi, kolmas tussi, neljas rahakotti, viies meiki, kuues ilusat hinge, jne) - ning selgeltnägemise vaated võivad eri kohtadest olla nö "väljavenitatud, ehk poolustes" (1 isiku asmel näed miljoneid sama isiku koopiaid enda ümber).

Seega siis pliiats-ja-paber kätte, või moodsamal ajal arvutihiir-ja-paintbrush, ning edasi on juba tulemuste jagamine ja võrdlemine.
Vasta
Kuna sa väga innukalt jooksed erinevate seltskondade vahel ja nõuad mingeid jooniseid ja seletusi, sest sul omal pole, siis juhtubki nii, et su pea on täielik konglomeraat kõiksugu ebavajalikust prahist, mida need seltskonnad on otsustanud väljavisata.

See, kes näeb, see üldjuhul ei räägi midagi - endalgi tal raske arusaada, et mida ta näeb. See, kes ei näe, see laulab kõigest sellest, mida ta näeb (ehk siis ei näe) ja aitab oma pettekujutlused kivisse raiuda sellega.
Vasta
(08-12-2014, 13:31 )lahendused Kirjutas: Aga joonistage kuidas te neid "lendajaid", "seeni", "rohelise kaose matrikseid", "kotkaid" ja muid parasiite näete: nii saaks piltide võrdluse abil ühisosa leida, ning anda "kõigi parasiitsüsteemi kihtide" kirjelduse.
Ühisosa võib isegi olemas olla, aga see ei pruugi töötada. Midagi sarnast, et kui mingi muusikapala meeldib kõigile (natuke), siis ei ole ta lihtsalt muud kui ... mingi kohitsetud diivanikass.

Vasta
Ma olen ka ise igasugu asju näinud (kui ma oma ressurssi-kaose, ehk selgeltnägemise poole ette keeran) - kuid palju produktiivsem olen ma igasugu võrdlustes ja kirjeldustes (kui ma oma korra-süsteemide poole ette keeran).

Ressurss näeb, kuid ei oska nähtut kirjeldada - kord ei näe, kuid oskab teiste nähtut kirjeldada - mina olen õppinud oma "katust nihutama", st vahel olen nägija, vahel kirjeldaja.

Lisan enda eelnevas potituses olnud "seene võrgustiku" pildi ka upload lingina, et siin konto mitteomajad saaks seda näha:
http://www.upload.ee/image/4400012/seene...t_pilt.jpg
Vasta
Võib olla tõesti võtta lühidalt kokku see teadmine mis on Castaneda nõiaraamatutes. See ongi seesama vangide siit vangist plehkupaneku lift, kusjuures üsna julm kõigi teiste osalist suhtes peale nais ja meesnaguaali, hüpe kuristikku tähendab oma teistele sünniga saadud hinge vahetamist naguaali hinge jupi vastu. Vangid sünnivad alati korraga 12 inimkehasse ja ootavad vahemaailmas ümbersündi niikaua kuni viimane jupp on kohale jõudnud. Kristlus neab need jupid haudadesse kinni ülestõusmist ootama, seega on vahemaailm kristluse algusest peale üleasustatud oma teisi osi ootavatest hingedest. Seda küll juba ammu enne kristlust, kuna näiteks ka egiptuses neati vangijupid palsameeritud surnute külge. Kogu jutt, et lendajad on viimaste aastatuhandete maale jõudnud parasiidid on pläma. Nad on siin niikaua kui kestab vanglareziim vangis loojatele. Mina kohtusin nendega siis kui hakkasin teenust pakkuma haiglate opitubadele, siis kontrolliti mu sobivust mitmel ööl.
Mis puutub aga nn vanade nõialiinide teadmistesse siis enne katoliiklikke maagilisi liine lahkusid vangid oma maailmadesse aga peale katoliikluse tulekut ainult Orioni maailma nii nagu tänagi. Pole neil juutidel ühtigi eristaatust peale maise väite et nad on oma jumala poolt välja valitud, välja valija on oma maailmast siia saadetud maksupettuste eest samasugune vang nagu teisedki ja ei saa enne vabaks kui tuleb maailmalõpp ja kogu bioloogiline maailma ära põleb. Soomeurgilased aga ei kuulu sellesse kaakide maailma, meie vangid ei pärine juutide maailmast. Seepärst sõimavadki juudid ugripaganaid, kel on vabadus ümber sündida natsideks ja loomadeks.
Vasta
Natuke kriitikat ka Castaneda suunas.
The dark legacy of Carlos Castaneda
Vasta
(08-12-2014, 15:57 )Kolmasilm Kirjutas: Natuke kriitikat ka Castaneda suunas.
The dark legacy of Carlos Castaneda
Vot siin läheb minu meelest käiku paradoksaalloogika. St asi on samal ajal nii pettus kui tõde.

Olen tõesti ise seda meelt, et Castaneda kirjutas välitööna ainult esimese raamatu, ja sellegi lõpu fantaseeris juba ise kokku. Ülejäänud raamatud kirjutas ta nö tugitoolis istudes, raamatukogu raamatuid kasutades, mingil määral indiaani pärimusele toetudes ja tõenäoliselt päris palju erinevate droogide mõju all olles. CC mõtlemine toimus ilmselt dialoogi vormis (minul näiteks ka), tema targem mina sai kirjutatud DJ rolli ja tema rumalam mina oli siis CC ise oma lõputute küsimustega. Aga kuna see kõrgema mina info tuli ikkagi kuskilt "kõrgemalt", siis kirjeldab ta väga hästi teatud väljavõtet tegelikkusest. Seega on tema raamatud sõna otseses mõttes
F I K T S I O O N - mingi hetke fikseerimine ruumis ja ajas ja sellisena tõene.

Vot sellisele arvamusele olen nii u 20 aastaga jõudnud. Ei pruugi veel lõplik olla, loodetavasti. Sest lõplik on läbi.




(08-12-2014, 14:21 )VironShaman Kirjutas: See ongi seesama vangide siit vangist plehkupaneku lift, kusjuures üsna julm kõigi teiste osalist suhtes peale nais ja meesnaguaali, hüpe kuristikku tähendab oma teistele sünniga saadud hinge vahetamist naguaali hinge jupi vastu. Vangid sünnivad alati korraga 12 inimkehasse ja ootavad vahemaailmas ümbersündi niikaua kuni viimane jupp on kohale jõudnud. Kristlus neab need jupid haudadesse kinni ülestõusmist ootama, seega on vahemaailm kristluse algusest peale üleasustatud oma teisi osi ootavatest hingedest.
Vanglaga on nii ja naa minu meelest.
Aga see kujutluspilt, kuidas 11 vaheolus hinge(osa) oma 12nenda jupi järele, kes on veel maises kehastuses, igatsevad ... see tundub suht kriipi. Kas neil on kiire oma terviku kättesaamiseks või eelistavadki nad vaheolus oodata? Äkki võtavad nad mingeid samme ette, et oma 12nendat osa kätte saada? Istutavad pähe mingi kinnisidee nt?
(08-12-2014, 14:21 )VironShaman Kirjutas: Seda küll juba ammu enne kristlust, kuna näiteks ka egiptuses neati vangijupid palsameeritud surnute külge.
Selle kujutlusega nõus. Kuigi lisada veel ühtteist, mis sõnastamist ootab.
(08-12-2014, 14:21 )VironShaman Kirjutas: Pole neil juutidel ühtigi eristaatust peale maise väite et nad on oma jumala poolt välja valitud,
Nõus. Ainult muu maailma poolt tehtuid tagakiusamine on nad lihtsalt targaks teinud.



(08-12-2014, 13:47 )lahendused Kirjutas: Ma olen ka ise igasugu asju näinud (kui ma oma ressurssi-kaose, ehk selgeltnägemise poole ette keeran) - kuid palju produktiivsem olen ma igasugu võrdlustes ja kirjeldustes (kui ma oma korra-süsteemide poole ette keeran).
Ressurss näeb, kuid ei oska nähtut kirjeldada - kord ei näe, kuid oskab teiste nähtut kirjeldada - mina olen õppinud oma "katust nihutama", st vahel olen nägija, vahel kirjeldaja.
Hetkel on selline kujutluspilt, et ressurss ja kord on väga laiad mõisted. Ressursina võtan inimese ühendust Algallikaga (Nagualiga?) ja kord on Lendaja meel.

Vasta
Marina, kas Taisha Abelari raamatu sellisel juhul kirjutas ka CC? Ja Florinda Donneri Nõia Nägemuse ja Shabono?

Palju sellest, mida CC väidetavalt pastakast imes on ju osutunud täna üsna reaalseks - astraalrändamised ja unenägude kontrollimsied... ilmselt rohkemgi aga see kõik jälle sarnaneb sellele, et me pöörame tähelepanu sõrmele, mis näitab kuud, mitte kuule endale kuhu sõrm osutab. Lendaja on üliosav meie mõistust eksitama wink

Vasta
(08-12-2014, 16:49 )Temimoor Kirjutas: Marina, kas Taisha Abelari raamatu sellisel juhul kirjutas ka CC? Ja Florinda Donneri Nõia Nägemuse ja Shabono?

Palju sellest, mida CC väidetavalt pastakast imes on ju osutunud täna üsna reaalseks - astraalrändamised ja unenägude kontrollimsied... ilmselt rohkemgi aga see kõik jälle sarnaneb sellele, et me pöörame tähelepanu sõrmele, mis näitab kuud, mitte kuule endale kuhu sõrm osutab. Lendaja on üliosav meie mõistust eksitama wink
Ja ongi reaalne. Päriselt ka. Pastakast võib sulatõtt välja imeda wink
Florinda Donneri raamatute puhul panustaksin sellele, et ta kirjutas need ise ja ilma droogideta.
Taisha puhul kahtlustan drooge. Ega seegi paha ole. Vajalik lausa mõnel puhul.

Vabandage minu kindlat kõneviisi. Aegajalt juhtub. Maniakaalne faas Laugh


Vasta
Ma olin ka kunagi segaduses kui neid kriitilisi kirjutisi CC kohta lugesin ja neid mänge, mida seal CC pundis inimestega mängiti. Juhe läks täitsa kokku. Siis taipasin, et millega ma tegelen - uurin sõrme Laugh

Ma hoopis kipun arvama seda suunda, et CC endaga läks neil küll pekki midagi - räägiti, et oli hoopis kolmeharuline ja muud huvitavat. Mulle tundus üsna loogiline see, et vaim mängis don Juanile sellise "vigase" Naguali meelega kätte... Maailm on muutunud ja need nagualipesad vist väga jälitamatult enam eksisteerida ei suudaks. Selle õpetuse maailmasse paiskamine polnud ilmselt juhuslik.
Vasta
Olen aru saanud, et Lõuna-Ameerika šamaanid räägivad lendajatest (mitte ainult kirjanik Carlos Castaneda), Aafrika suulud räägivad olenditest nimega tšitaurid (chitauri), gnostikud räägivad arhontidest - ja need erinevad nimed kirjeldavad tegelikult sama asja.
Olendeid, kes manipuleerivad meie teadvusega.

Don Juan, Mehhiko yaqui indiaanlaste manatark, räägib Carlos Castanedale järgmist:

"Meie keskel on kiskja, kes tuli siia kosmose sügavustest ning võttis meie elu üle valitsemise oma kätesse. Inimesed on tema vangid. Kiskja on meie isand ja käskija. Ta on muutnud meid sõnakuulelikuks ning abituks. Kui tahame selle vastu protestida, surub ta meie protesti maha. Kui soovime iseseisvalt tegutseda, siis nõuab ta, et me seda ei teeks... Olen käinud kogu aeg nagu kass ümber palava pudru ning sulle vaid vihjamisi mõista andnud, et miski hoiab meid vangis. Ja vangis hoitakse meid tõepoolest!

Muistse Mehhiko manatarkade jaoks oli see energeetiline fakt... Nad allutasid meid endale.
"Ei, ei, ei, ei," /vastab Carlos./ "Don Juan, see on ju absurdne! See, mida sa räägid, on lihtsalt õudne. See lihtsalt ei saa tõsi olla - ei manatarkade, ei harilike inimeste ega ükskõik kelle jaoks."

"Miks ei saa?" küsis don Juan rahulikult. "Miks ei saa? Kas sellepärast, et see ajab sind vihale? ... Aga sa polegi veel kõiki argumente kuulnud. Tahan apelleerida sinu analüütilisele mõistusele. Mõtle hetkeks järele ning ütle mulle, kuidas sa seletaksid vastuolu inseneri intelligentsi ja tema uskumuste süsteemi nõmeduse vahel või tema vastuolulise käitumise tobeduse vahel. Manatargad usuvad, et need olid kiskjad, kes andsid meile meie uskumuste süsteemid, meie arusaama heast ja kurjast, meie ühiskondlikud normid. Need on nemad, kes süütavad meis lootusi ja ootusi, kes äratavad meis nägemuse edust või toovad meile läbikukkumise. Nad on asetanud meisse kadeduse, ahnuse ja argpükslikkuse. Kiskjad ongi need, kes muudavad meid enesega rahulolevaks, rutiinseks ning maniakaalselt egotsentriliseks."

"Aga kuidas nad saavad seda teha, don Juan?" /küsis Carlos,/ olles miskipärast veelgi pahasem selle üle, mida /don Juan/ rääkis. "Kas nad siis sosistavad meile kõike seda kõrva, kui me parasjagu magame?"

"Ei, nii nad seda nüüd küll ei tee. See on ju rumalus!" naeratas don Juan. "Nad tegutsevad sootuks tõhusamalt ning organiseeritumalt. Selleks et oleksime ikka jätkuvalt küllalt orjameelsed, alandlikud ja nõrgad, tegid kiskjad hämmastavalt veidra käigu - hämmastavalt veidra loomulikult ainult lahingustrateegi vaatevinklist. Nende meelest, kes peavad selle manöövri tõttu kannatama, oli kiskjate käik õudust tekitav. Nad andsid meile oma vaimu! Kas sa kuuled mind? Kiskjad annavad meile oma vaimu, mis muutub meie vaimuks. Kiskjate vaim on eriskummaline, vastuoluline, tusane ja pahur, seal valitseb hirm, et ta võidakse iga hetk avastada."

http://www.eestikirjastused.com/matrixki...loigud.htm




Vasta
(08-12-2014, 16:31 )Marina Kirjutas:
(08-12-2014, 15:57 )Kolmasilm Kirjutas: Natuke kriitikat ka Castaneda suunas.
The dark legacy of Carlos Castaneda
Vot siin läheb minu meelest käiku paradoksaalloogika. St asi on samal ajal nii pettus kui tõde.

Olen tõesti ise seda meelt, et Castaneda kirjutas välitööna ainult esimese raamatu, ja sellegi lõpu fantaseeris juba ise kokku. Ülejäänud raamatud kirjutas ta nö tugitoolis istudes, raamatukogu raamatuid kasutades, mingil määral indiaani pärimusele toetudes ja tõenäoliselt päris palju erinevate droogide mõju all olles. CC mõtlemine toimus ilmselt dialoogi vormis (minul näiteks ka), tema targem mina sai kirjutatud DJ rolli ja tema rumalam mina oli siis CC ise oma lõputute küsimustega. Aga kuna see kõrgema mina info tuli ikkagi kuskilt "kõrgemalt", siis kirjeldab ta väga hästi teatud väljavõtet tegelikkusest. Seega on tema raamatud sõna otseses mõttes
F I K T S I O O N - mingi hetke fikseerimine ruumis ja ajas ja sellisena tõene.

Vot sellisele arvamusele olen nii u 20 aastaga jõudnud. Ei pruugi veel lõplik olla, loodetavasti. Sest lõplik on läbi.

Ma ei ole kindel kas fiktsiooni päris nii defineerida ikka saab. Või ei ole paradoksaalloogika lihtsalt mulle.
Castanedaga seoses veel seda, et kahtlustatakse seotust CIAga, kuna viimane keeldus tema toimikut avaldamast, viidates julgeolekule. Sama asi Terence McKennaga. Tegelikult on paljud hipi-liikumise ja ''counterculture'' tegelased kahtlase taustaga.



Vasta
(08-12-2014, 19:20 )Kolmasilm Kirjutas: Castanedaga seoses veel seda, et kahtlustatakse seotust CIAga

Pole mõtet üle hinnata neid sidemeid ja seoseid. Sea tuli ikka ette ja Castaneda reisis ju ringi.
Mullegi tundub, et Marinal kipub olema õigus. Sõber Castaneda müstikas ning maagias on sulitempu.
Vasta
CIA võis Castanedat jälgida. Igatahes juba 1973. aastal kuulutati Castaneda teosed võltsinguks. Seejärel kadus ta üldsuse vaateväljalt, elas eraklikult ega vastanud kriitikale.
Kirjutas ta ju ilukirjandust, milleks ilukirjanduse teoseid võltsinguks kuulutada? Ju siis see muistne tolteegi maagia, millest ta kirjutas, oli kellelegi konnasilmadele astumine.

Lisaks oli kultuurantropoloog ja kirjanik Carlos Castaneda Moskva humanitaaruuringute Akadeemia (vene keeles Академия гуманитарных исследований) liige.
http://et.wikipedia.org/wiki/Humanitaaru..._Akadeemia



Vasta
Selle Moskva jutuga seoses meenus, et mul on kodus isegi venekeelne "teos", mis peaks olema justkui Castaneda avaldamata viimane raamat Laugh

Tegu on muidugi võltsinguga ja algab sellest, et Castaneda pole tegelikult üldse surnud. Proovisin teda lugeda aga läks nii jaburaks, et ma ei suutnud Laugh
Vasta
(08-12-2014, 23:11 )Müstik Kirjutas: Ju siis see muistne tolteegi maagia, millest ta kirjutas, oli kellelegi konnasilmadele astumine.
Kolmasilm viidatud artiklist on kenasti näha kelle konnasilmadele astuti. Ehk siis see paistab samasugune kellegi konnasilmadele astumine olevat nagu lahendused oma maailmapildiga siin teeb. Kellegi osas on CC puhul antropoloogid.
Vasta
Aga raamatud on vägevad ikkagi.
Vasta
Hakkasin sirvima Castaneda Ajaratast ja leidsin teemasse sobiva lõigu:

Tsitaat:Viimane raamat, mille ma don Juanist Florinda otsese juhendamise tulemusel kirjutasin, oli Vaikuse Jõud, millele valis pealkirja minu kirjastaja. Minu enda pealkiri oleks olnud Sisemine Vaikus. Sel ajal, mil ma raamatu kallal töötasin olid muistse Mehhiko shamaanide vaated muutunud minu jaoks väga abstraktseks. Florinda andis endast parima, et mind minu abstraktsesse süvenemist eemale kallutada. Ta püüdis suunata mu tähelepanu vanade shamanistlike tehnikate erinevatele aspektidele, või mind oma skandaalse käitumisega shokeerides kõrvale juhtida. Kuid miski ei aidanud, et minu järeleandmatuna näivat tungi mahendada.

Vaikuse Jõud annab intellektuaalse ülevaate muistse Mehhiko shamaanide mõtetest äärmiselt abstraktsel moel. Kui töötasin üksi raamatu kallal, siis nakatas mind nende inimeste meeleolu, nende soov rohkem teada saada pseudomõistuslikul teel. Florinda selgitas, et lõpuks olid need shamaanid muutunud äärmiselt külmaks ja eraldatuks. Mingit soojust nende jaoks enam ei eksisteerinud. Nad olid otsingul: nende külmus inimestena oli püüd sobituda lõpmatuse külmusega. Neil oli õnnestunud muuta oma inimsilmi, nii et need sobisid tundmatuse külmade silmadega.

Tajusin sama iseendas ja püüdsin meeleheitlikult suunda muuta. See pole mul veel õnnestunud. Minu mõtted on muutunud üha rohkem nende meeste mõtete sarnaseks nende otsingute lõpul. See ei tähenda sugugi, et ma enam ei naera. Lausa vastupidi, minu elu on lõputu rõõm. Kuid samal ajal on see ka lõputu, halastamatu otsing. Lõpmatus neelab mu, ja ma tahan selleks valmis olla. Kuid ma ei taha lahustuda lõpmatuses mittemillekski selle tõttu, et minus on alles inimlikud soovid, soe kiindumus, sidemed, ükskõik kui ähmased nad ka poleks. Rohkem kui midagi muud siin maailmas tahan ma olla nende meeste sarnane. Ma pole neid kunagi tundnud. Ainsad shamaanid, keda ma teadsin, olid don Juan ja tema kaaslased, ja see, mis nendest õhkus, oli küll väga kaugel külmusest, mida ma tajun nende tundmatute juures.

Tänu mõjule, mida Florinda mulle minu elus on avaldanud, on mul õnnestunud suurepäraselt keskendada oma kõrvalekaldumatu tähelepanu nende inimeste meeleolule, keda ma pole kunagi tundnud. Keskendasin oma ülevaatustähelepanu nende shamaanide meeleolule, ja jäin kinni ilma igasuguse lootuseta ennast nende haardest lahti tõmmata. Florinda ei uskunud, et mu seisund on pöördumatu. Ta heitis minu üle nalja ja naeris siiralt selle üle.

"Sinu seisund ainult näib pöördumatuna," lausus ta mulle, "aga see pole nii. Tuleb hetk, mil sa vahetad advokaati. Võibolla sa viskad minema kõik mõtted muistse Mehhiko shamaanidest. Võibolla sa viskad minema isegi kõik mõtted ja seisukohad, mis on seotud nende shamaanidega , kellega sa nii tihedalt koos töötasid nagu nagual Juan Matus. Võibolla sa ütled ei tema olemusele. Seda näeb veel. Sõdalasel pole piire. Tema improvisatsioonimeel on nii terav, et ta võib ehitada midagi mittemillestki, kuid need pole lihtsalt tühjad konstruktsioonid; pigem midagi pragmaatilist, mis töötab. Seda näeb veel. See ei tähenda, et sa nad unustad, aga ükskord, enne kui sa kuristikku viskud, jõuad sa sõdalaste kokkuvõteteni korrast ja stabiilsusest, mis sulle palju paremini sobivad kui muistse Mehhiko shamaanide fikseerumine, kui sa söandad kõndida kuristiku serval, kui sul on julgust sellest mitte kõrvale kalduda."

Florinda sõnad olid nagu ilus lootustandev ettekuulutus. Võibolla oli tal isegi õigus. Muidugi oli tal õigus kinnitades, et sõdalase võimetel ei ole piire. Ainus viga on, et ma pean kõndima kuristiku serval selleks, et mul oleks maailmast ja iseendast teistsugune pilt, ja ma kahtlen, kas mul on julgust ja jõudu, et sellega hakkama saada, isegi kui see sobib minu meelelaadiga paremini.

Kes võiks küll seda öelda?

Vasta
Tegelikult sellest, kes Castaneda oli saab ju rääkida siin teemas:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4074

See teema nagu ma aru saan, käsitleb voladoseid (lendajaid).
Ja nende lendajatega on lood niisugused, et ka Aafrika suulud ja gnostikud räägivad neist olenditest, ehkki teise nimega nagu eespool mainisin.
Need olendid aga manipuleerivad meie teadvusega.
Vasta
Eks seegi ole hea näide kuidas lendaja meel töötab - tähelepanu endalt minema juhib wink Hakkame sujuvalt tegelema sõrmega, mis temale osutab.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat