Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV: Star-Trek
#26
Tere!

Ise olen suur Star Treki fänn, ja seega ka tutvustaks seda lähemalt.

Esimene seriaal Star Trek TOS (The Original Series) tehti aastatel 1966-1969. Tegevus toimub aastatel 2266-2269, laevaks NCC-1701 USS Enterprise (mida võite näha minu avataril) ja kapteniks James T. Kirk. Kestis see kolm hooaega.

Järgnesid täispikad filmid, millest esimene, Star Trek I: The Motion Picture, valmis 1979, ehk siis 10 aastat peale seriaali lõppu.
Star Trek II: The Wrath of Khan valmis 1982, Star Trek III: The Search for Spock 1984, Star Trek IV: The Voyage Home 1986, Star Trek V: The Final Frontier 1989, Star Trek VI: The Undiscovered Country 1991.
Järgmine täispikk film oli Star Trek: Generations (1994), milles osales nii TOS'i kui ka TNG meeskond. Numbritest filmide nimedes otsustati loobuda.
Järgmised filmid on toimunud TNG meeskonnaga, need on:
Star Trek: First Contact (1996)
Star Trek: Insurrection (1998)
Star Trek: Nemesis (2002)

1987. aastal algas teine Star Treki seriaal, Star Trek: The Next Generation, ehk lühidalt TNG. Laevaks NCC-1701-D USS Enterprise, kapteniks Jean-Luc Picard.
Sari kestis 7 hooaega, lõppedes 1994.

1993 hakati tootma kolmandat seriaali Star Treki universumis: Star Trek: Deep Space Nine ehk siis DS9, millest mingit juppi on ka TV3 kunagi näidanud. Tegevus toimub kosmosejaamas Deep Space Nine, mida juhib komandör Benjamin Sisko. Lõppes sari 1999, kestes samuti 7 hooaega.

1995 alustati seriaali Star Trek: Voyager ehk VOY tootmist. Tegevus toimub laeval USS Voyager, mis sattus õnnetuse tõttu delta-kvadranti, 70 000 valgusaasta kaugusele Maast. Kapten: Kathryn Janeway. Seegi seriaal kestis 7 hooaega, lõppedes 2001.

Uusim seriaal kannab nime Star Trek: Enterprise ehk lühendatult ENT. Erinevalt senistest sarjadest, kus ajas pidevalt ettepoole liiguti, viidi siin tegevus Star Treki minevikku, alustades aastal 2151. Laevaks NX-01 Enterprise, esimene Maa alus, mis võimeline saavutama kiiruse Warp 5. Kapten on Jonathan Archer (Scott Bakula), keda Eesti televaatajad tunnevad seriaalist Ajahüpe (Quantum Leap).

Kõik Star Treki seriaalid on omavahel seotud ning tegu on populaarseima ulmeseriaaliga üldse.Smile

http://www.startrek.com
http://www.treknation.com

[Teadet on muutnud 13-7-2004 postitaja Archer]
Vasta
#27
Ühel suvel jooksid Star Treki esimesed osad ETV pealt. Soomes olles sai ükskord vaatama hakatud neid sest mujalt ei tulnud midagi. Vaatasin-täitsa tore. Huvitav on vaadata, mida arvati kosmosest 40 aastat tagasi. Muidu suht väheusutav sari.
Vasta
#28
Star Trek jookseb ikka veel ETV pealt, Esmaspäeviti, nende jaoks, kes viitsivad peale keskööd veel üleval olla.
http://www.kava.ee/index_tv.php?page=sho...how,serial
Vasta
#29
ETV pealt olen vaadanud esimest versiooni seriaalist. Oli ikka esimene? Igastahes muigama asjas, sest efektid olid kergeltöeldes algelised. Kuigi suitsu kasutamine on päris hea mõte (odav ka kindlasti). Ilmselt polegi nii vana seriaali varem näinud, seepärast mõjus kummalisena. Aga korralikult süvenenud pole sellesse veel kunagi. Peaks Imotepiga sest lähemalt rääkima... (kui targaks saan, annan teile ka teada)
Vasta
#30
Ma kunagi vaatasin, kui ETV-s näidati... nagu tõsiselt hea.
Minu jaoks see oli pigem, et vaatad tühja pilguga, sisemiselt elad kaasa, pärast ei mäleta midagi ja ka tükk aega hiljem on positiivsed emotsioonid Smile
Aga see arst seal McKoy (pole kindel, kas nii kirj. aga see selleks) oli imelik... mängis liialt üle.

Ma ei tea, mulle see asi meeldib... kuigi mu pere arvas, et ma vaatan seda vaid seepäras, et neid kiusata wink
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Äkki keegi räägiks lühidalt, millest Star Trek üldse räägib ning mille ümber teema seal keerleb. Ise olen näinud ainult mingi muhkliku peaga napaka välimusega elukat kuskil kosmoselaevas ning mina ei kujuta ette, mida tema endast kujutas.

Eesti Wikis on päris talutav ülevaade kus põhi asjad ilusti kirjas:
Star Trek - Vikipeedia, vaba entsüklopeedia

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
oh teid küll... suured ulmefännid siin koos ja ei tea keegi maast ega ilmast.


mina olin alles päris pisike jõnglane kui vaatasin iga star treki osa...

ja muide... Star Wars tegevus ei toimu tulevikus kui teada tahate...


ok... veidi lähemalt Star Trekist:
originaal star trekis kasutati suurte vahemaade läbimiseks nn. warpimist... ehk siis miskit sarnast star warsi hüperajamile.

Veidi inimkonna ajaloole selle sarja toimumise ajani anti vihjeid filmis Star Trek: The first contact kus kapten Pickardi (Patrick Stewart) meeskond satub ajalõhe kaudu tagasi maa minevikku aega mil loodi esimene kontakt maavälise eluvormiga (klingonid)

Pickard ilmus sarja muidu esimest korda Next generation osades USS Enterprice kaptenina. Next generation lõpus rööviti Pickard Borgide poolt. Borgid olid eluvormid mis olid enamjaolt mehaanilised ning kasutasid elusat kude enese täiustamiseks (nagu filmis Virus).
Ühesõnaga Pickard päästetakse ja kõik on õnnelikud
Järgnes Deep Space 9 mis oli iseenesest tegelikult täiesti iseseisev sari mis toimus lihtsalt Star Treki ajastul.

Star Trek Voyager tegevus toimub oma paarkümmend aastat peale Next Generation tegevust... Laevad ning tehnika on täiustunud... mis ometi ei takista ühel Enterprice tüüpi laeval eksida mitmete miljonite kaugusesse tundmatusse galaktikasse. nende eksirännakutest räägibki Voyager...

Millest kõik alguse sai?
60ndatel alustati sarja tootmist... esimesest hooajast ongi tuttav vulcan Mr Spock (too teravate kõrvadega Laugh). Kui sari lõppes peeti paar aastat pausi enne Next Generation tootma hakkamist.
Pluss siis lugematul hulgal erinevaid täispikki filme...
veidi rohkem infot aga siit:
http://members.aol.com/treknexus/trekguid.htm

[Teadet on muutnud 13-5-2004 postitaja celtic]

Celtic sullegi vaata minu antud linki - saavad asjad selgemaks.

Esimene kontakt toimus aga hoopis Vulcanite uurimislaeva kapteniga kes registreeris WARP mootori esimese katsetuse Cochrani poolt. Cochranit "abistasid" aga jahh selle ajasilmuse abil Borgie jälitava STNG laev Picardi juhtimisel. Klingonitega oli esimene kontakt aga sarja Enterprise (ideeliselt siis ajaliini suht algus) ajal kus üks neist sattus Maale tooma tähtsat teadet ja agara ning ehmunud farmeri poolt kaheraudsega teise ilma saadeti - sellest sündmusest läks lahti PIKK sündmuste jada ...

Minu "ekspertlus" antud teemal on kuskil sellest ajast kui veel Soome TV näitas STOS, siis STAS ja nii edasi. Nähtud on enamikus sarjade episoodid ja KÕIK pikad filmid. Kodus on päris suur hulk kogus raamauid alatud alternatiivsetest seiklustest lõpetades ametlike juhtidega mis välja antud sarja tootnud firmade poolt - näiteks selline raamat "Nipticker Giude to Next Generation Trekkers" ;-)
Fänn olen olnud kaua kuid ei võta asja liiga tõseselt - naist maha ei jäta ja lapsed viin lastaeda vaatamata hetkel TV jooksvale episoodile ,-)

edit: tegin lingi töötavaks, punkt lõpus rikkus asja.

Muudetud: 11-6-07 kell 22:03:10 Hallucigenia
Vasta
#32
Tundub, et Star Trek plaanib suht suurejoonelist comebacki.
http://www.youtube.com/watch?v=uiHeviygXw8
Vasta
#33
Ainus jama uue filmiga oli see, et stsenaristid pole Back to the Future'it vaadanud. Seal selgelt seletatud, kuidas paralleel reaalsused sünnivad ja kuidas nende korral käituda. Smile

Kõik muu oli aga üsna vunts. Veidi ehk oli kogu actioniga üle pingutatud.

[Muudetud: 13-5-2009 Tom]
Vasta
#34
Actionit oli jah selgelt liiga palju, isegi arvestades stsenaariumit tundus, et tegelastel oli liiga lihtne saavutada oma eesmärke. Ainus asi mis kogu filmi jooksul pinget üles kruvis oli see, et milla Kirk kapteniks saab.
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas rha
ma ka ei ei saa aru miks tänapäeval ikka veel nuge kasutatakse? :S
No ma kasutaks küll tulirelva kui selle lihtsalt ja odavalt kätte saaks Laugh
A filmi kohapealt, kunagi väiksena sati pealt vaatasin, (siis olid planeetidel vahtkummist ja penoplastist kivid) sel hetkel tundus mulle huvitavana see seriaal, praegu ei meeldi, ei paku pinget. Ise ootan SGU tulekud. (Stargate SG-1 ja Stargate Atlantis juba läbi vaadatud ja Stargate 3 filmi kah)

[Muudetud: 13-5-2009 THOR-00]

[Muudetud: 25-5-2009 THOR-00]
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas THOR-00
No ma kasutaks küll tulirelva kui selle lihtsalt ja odavalt kätte saaks Laugh
No ma väga väga tahaks näha kuidas sa tulirelvaga leiba lõikad.

Terasriist on palju praktilisem kui pole just vaja distantsi pealt kedagfi maha nottida. Kuna enamikule see pole igapäevaelus vajalik siis ongi nuga kasulikum.
Vasta
#37
Filmiarvustus. Mis kriitika kohta arvate?
http://www.ekspress.ee/2009/05/24/arvamu...-paha-vale


Vasta
#38
See pole ju filmiarvustus vaid lihtlabane pullikaka. Järjekordne "skeptik" välja hüpanud, kes ei tee vahet filmil ja päriselul. Üritab visata suuri seletusi ja kasutada teaduslikke termineid, ent esimene kommentaator paneb lihtlabasel moel kogu selle jama paika.

Kui ma lähen filmi vaatama, siis ma lähen filmi vaatama. Kui ma tahaks vaadata füüsikasaadet, siis selliseid saab ka mujalt uurida.
Vasta
#39
Mnjahh - pole meie maastikult veel kadunud "lapsajakirjanikud" ja muud sellised imelikud loomad.
Mida me veel siis lugeda saaksime kui see onkel satuks para-foorumisse ??? Või oleme juba lugeda saanud ?? Bleh
Vasta
#40
Kuid kui aus olla, siis originaalsust võiks küll rohkem olla: http://www.youtube.com/watch?v=ZUUhTgWpjSc
Sarnane asi ühtede teiste ulmehittide kohta: http://www.youtube.com/watch?v=hcaNZ4iHSMw

Ja kui mina lähen kinno, siis ma tahaks ka võimalikult "tõetruud" filmi ikkagi näha. Olgugi et ulme, kuid laps-publikule suunatud loogika viib mingis mõttes (vähemalt minul) alati iga filmi puhul mainet alla.
Vasta
#41
Tom... sinule vastas esimeses videos üks kommenteerijaist - Lion Kingis võiks samuti olla rohkem originaalsust, krt sama teema ju mis Star Warsis.

I guess if your realm of knowledge is limited to pop-culture, and you don't have much education in literature and the arts, it might seem that way. But the "hero's journey" narrative is present in basically every adventure movie (sci-fi or otherwise). Star Wars isn't an original story. Far from it. In fact, it's damn near a remake of Hidden Fortress. But Hidden Fortress isn't original either. Like Star Wars and Star Trek (2009), it too is derived from the same ancient archetypes.

Milline loogika sul siis oli laps-publikule mõeldud? Ehk jagad meiega oma füüsikaalaseid teadmisi?

[Muudetud: 25.5.09 Celtic]
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
[Muudetud: 25.5.09 Celtic]

Sinu jaoks on vist ka see kokkumiksitud video erinevatest originaalsetest filmidest originaalne Laugh http://www.youtube.com/watch?v=hXIkUgG3h6c

Konkreetseid näiteid ma ei hakka tooma, kuid nende taga peegeldub vaid idee - teeme filmi rohke actioni ja "ägedusega", siis saame palju raha. Küll rahvas selle suurejoonelisuse ja glamuuri (mille teeb veel maisvamaks vana rasv) ära sööb. Vähemalt mulle tundub nii.



Vasta
#43
robin hood and the jungle book have parallels on purpose. the movies are supposed to allegory each other


Mis aga puudutab sinu viimast ütelust, sisi ei saa sellega küll nõus olla. Kui oleksid tuttav selle mehe tööga, siis sa nii ei ütleks.
Vasta
#44
Etskae. Juutuub kui faktide tsiteerimise allikas Laugh.

Aga näiteks viimane Indiana Jones, X-files. Miks nendest uus osa tehti? Sest autoril oligi nii mõeldud?
Ja miks tulid näiteks Matrixile, Spidermanile jne jne järjed? Kas alguses oligi nii mõeldud?

Ega ma tegelikult ei tea, ega ole tuttav nende loojatega,

kuid ma tsiteeriks exubitorist siinkohal: "Vaata ...- kui mul oleks ka käsutada 2 triljonit dollarit ......... siis oleks hetkel ajalooline tõde natuke teine ning KÕIK tunnistajad räägiskid seda mida MINA arvan ja tahan."

Paremad filmid teenivad nii umbes miljard dollarit. Ja lõppude lõpukse loeb vaid see, kui palju inimesi suudetakse kinno meelitada. Olla piisavalt naiivne ja lihtsakoeline, samas intrigeeriv ja meeli erutav. Et vaatajalt "vauuu" välja meelitada.

Mitte, et ma selle star-treki peale pahane oleks. Vaid lihtsalt arutlen.
Vasta
#45
Mind tsiteeritakse - kui tore wink ((me/ pühib heldimuse pisara silmanurgast))
Vasta
#46
Hiljuti võtsin kätte ja vaatasin järjest(mitte päris järjest)kõik Star Trek:TNG osad ning pean ütlema, et ma täitsa mõistan selle sarja populaarsust...Kui ST: The original series oli ikka väga halva graafika ja minuarvates ka näitlejatööga, siis TNG lunastas kõik...näitlejad olid viimseni naelapea pihta valitud ning nii mõnigi osa tekitas sügavaid mõtteid...
Muidugi on sarjas ka ülimalt jaburaid asju, nagu näiteks laserid(Phasers), mis on telefoni suurused ja seega kohutavalt halvasti sihitavad...samuti osad tulnukrassid, mille ainukeseks erinevuseks inimestest näis olevat kõrvade suurus, nahale tehtavad kurrutused ja tatoveeringud... - need asjad olid aga esimese sarja kuuekümnendate popp asi, mida kahjuks pidi ka järgima uuemates sarjades, et erinevad generatsioonid ikka äratuntavad oleks...
DS9 on aga viimane pask...

Star Trek aga erineb teistest samalaadsetest USA sarjadest tõsiasjaga, et sarja algne looja Gene Roddenberry oli tõsine ateist ning tema produtseeritud sarjadest paistab see ka välja(ST:TOS, ST:TNG)...igale veidrale nähtusele ja religioonijupikesele anti alati teaduslik seletus, olgu see siis nii ulmeline kui tahes, võib öelda et see oli tolle aja kohta ainukene mitte-spirituaalse alatooniga teleteos üldse...Kahjuks aga TNG sarja viimasel hooajal sarja looja suri ning edasised fransiisid looja põhimõtteid ei ole jaganud, nii võibki näha kuidas näiteks DSN ja Voyager järjest rohkem USA'likust religioonist ja ebausust läbi imbub...kahju tõesti...
Vasta
#47
Star Trek $10 Million Qualcomm Tricorder Competition: An Update

Mõtelsin paar sekundit kuhu see killuke panna siis leidsin, et see siin on piisavalt hea koht.

Aga asjast - kõik - nohh paljud vähemalt - on kuulnud projektist nimega XPrize mis pakub raha perspektiivikate projektide puhul , et need jõuaksid reaalsesse ellu. Selgus, et juba aasta tagasi pani XPrize välja 10 miljoni dollarise auhinna sellele kes paneb kokku esimese "medical tricorderi" ehk siis meditsiinilise portatiivse testija millega iga inimene saaks oma kodu rahus testida oma meditsiinilist olukorda ja siis info edastada arstile. Lihtsamal juhul paneb tester aga ise diagnoosi - võimlaik, et läbi neti ja aitab esmase ravi määramisel.

Nüüdseks on konkurss juba lukus ja selle auhinna saamiseks on registreeritud 41 meeskonda. Õla on alla pannud üks suur elektroonika firma Qualcomm kes toodab nii komponente kui ka valmis seadmeid turule. Lisaks on gruppidega seotud mitmeid ülikoole ja muid teadusasutusi. Oma valmisolekust abi anda on teatanud ka USA üks valitsusasutus ehk FDA (Toidu ja Ravimi Amet). Osalejate meelest ei ole ühelgi tiimil piisavalt "mahtu", et see asi lõpetada ja seega oodatakse, et nii mõnedki neist liituvad enne lõpusirgele jõudmist.
Kui see seade kokku pannakse siis arvata võib, et täiemahulise universaalse portatiivse testeri tegemine pole enam mägede taga. Kõik see on loomulikult tore ja nunnu, kuid kardan, et praeguses olukorras saab seda päris mitte adekvaatselt ära kasutada. Loomulikult saavad seal sees olema nii "tagauksed" kui veel Jumal teab mis asjad mida lõpp kasutajale teada olema ei saa ja mille abil kasutajale saab käkki keerata - tema andmeid varastada ja isegi vajadusel vale diagnoosi panna. Selles osas on meil juba hulgaliselt hoiatavaid näiteid nende navigaatoritega mida mõned lausa pimeda kretinsmiga usaldavad. Aga nohh - loodame parimat ja olem valmis hullemaks wink
Vasta
#48
Star trek on üsnagi palju toonud meile vidinaid, viimase aja mood näiteks puutetundlikud ekraanid ja nii mõndagi veel. Kui mina nii 20 aastat tagasi Next Generationit vaatasin, unistasin sellisest tahvlist, mis tihtipeale oli Picardi käes, tänapäeval on see olemas ja ma väga ei hooligi, et mul seda pole. Aga jah kui võtta Star Treki maailma ja meie maailma, siis need on täiesti erinevad, Star Trekis valitses tegelikult kommunism(keegi ei julgenud seda väljaöelda sarjas) ja tööd tehti inimkonna hüvanguks, meil aga tehakse tööd raha saamiseks, seega juba see algatus 10 millionit dollarit oleks vale.
Vasta
#49
Inimkonna tulevik ongi kommunism.Paljud meie galaktika kõrgelt arenenud rassid elavadki kommunismis.
Vasta
#50
Star Trek TNG enamus osi saab siit vaadata-

http://www.youtube.com/channel/UCX62il1SiBD-Vfe0czx11TQ

Väike pilt küll aga mis siis.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Film: Star Wars iisak 1 2,128 30-11-2009, 10:48
Viimane postitus: VironShaman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat