Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hulluse ja selgeltnägemise vahel on habras piir?
#1
Nimelt mõtlesin, et jagan teiega vähe ka oma kogemust..
Minu lugu sai alguse juba üks 5 aastat tagasi (hetkel olen 17) ning kestab aktiivselt tänasepäevani.. Olen oma seisundiga ka haiglates olnud. See aasta 2 nädalat Mustamäel ( süda ei pidanud suurele vaimsele pingele vastu) ja siis veitsa hiljem selle aasta sees ka 3 nädalat Paldiski maantee psühho osakonnas.
Nimelt alguses ei suutnud öösiti magada, koguaeg oli keegi minu juures, kui temaga rääkida püüdsin (mida ma alguses väga pelgasin), ta kadus. Haiglas tehti igasuguseid ajuanalüüse ja proove, kuid seal pidi kõik ok olema. Olen temaga ka ühendust saanud.. Ta on minud ka palju aidanud.. Kuid hiljuti hakkas asi imelikuks minema.. Ta istub endistviisi mu voodiäärel, kuid on hakanud aegajalt oma kätt mu jalgadel või kehal hoidma.. Reaalne tegelane, keda tõsielus näed. Kuid ta puudutus on jääkülm. Nagu luuni välja külmetab. Arstid mu versiooni muidugi ei uskunud, pandi Xanaxi peale (kesknärvisüsteemirahusti). Peale seda ma ainult magasin ega suutnud temaga tegeleda, kuid varsti vahetati see ravim välja pikaajaliste antidepressantide vastu, kuna rahusti ''sõltuvus'' läks juba suureks. Nüüd tundub mulle, et ta on mu peale pahane, ning käib mind ''kummitamas''. Olen temaga ka ühendust võtnud ja üritanud taas ''jutujärjele'' saada, nii nagu ennem, kuid ei midagi.. Muidugi üritame me veel, kuid eks näeb.
Mõtlesin, et küsin kas kellegil on veel nii õnnetult juhtunud oma teispoolsuse sõbraga?

Ps. Ei ole hull, võibolla paistab jutust sedamoodi, kuid ei üritanud endast hullu muljet jätta..^^
Vasta
#2
"Hullus" on mõiste mille tähendust ei tea tihti isegi suured targad mitte.
Sinu juttu võib tõlgendada 2 moodi - puht meditsiiniliselt ja nö para-tasandil. Olenemata kumba teed kasutada jõuab ikka ühele "ristmikule" - midagi on ees ja SINA pead tegema valiku. See, et see tegelane näeb välja kui "reaalne" isik keda tunned või keda oled näinud on meelepete (üldjuhul) sest kui tegu "hullusega" siis manad tuttava pildi silme eete sina ise kui tegemist "külalisega" siis võib seda teha tema.

Kahjuks ei ole siin Eestis kohta kus oleks võimalik teha analüüsi sinu unestaadiumist. Soojatundlikud kaamerad, EKG jne. See annaks esmase toetus punkti kui "sügavalt" sa tunned - mis toimub sinu organismis hetkel kui toimub kontakt. Kas asi on ainutl sinu peas või on tunnetus ka kehal registreeritav.

Proovi aru saada ühest asjast - tabletid EI RAVI psüühilisi häireid olenemata nende allikast. Need ainult peidavad sümptomeid ja nii moodi isegi süvendavad neid.
Vasta
#3
Antud puhul tundub, et sul võib olla tõesti sõberhing... St sõber teispoolsusest. Endal on ka selline sõber olemas... kohe kaks.

Olen käinud mitmetes kontrollides. Mulle pakuti,et ma olen tekitanud kujutletava sõbra. Kuid kui ma hakkasin seda nägema ka rahustite mõju all olles, öeldi et see enam pole ültse minu tervisega seotud.
Vasta
#4
Kes tahakski endast hullu muljet jätta...?
Aga näib nagu sa üldse ei olegi valmis endale ega teistele välja pakkuma varianti, et võib olla tõesti on tegemist su enda peaga...proovi mõista, et hallutsinatsioonide nägija ise aru ei saa, kas tegemist on reaalsuse või viirastusega...keegi pole piisavalt objektiivne taolistes olukordades määramaks nähtuse olemust.
Kui Xanax selle kogemuse kõrvaldas, siis kuidas sai see olla reaalne - pole ju mingit põhjust arvata, et vaimu huvitaks sinu närvisüsteemi olukord selle rahusti all olles...

Tsitaat:Olen käinud mitmetes kontrollides. Mulle pakuti,et ma olen tekitanud kujutletava sõbra. Kuid kui ma hakkasin seda nägema ka rahustite mõju all olles, öeldi et see enam pole ültse minu tervisega seotud.

Sisuliselt psühholoogilised probleemid polegi tavamõistes tervisega seotud...ja sinu jutu kontekstis väljamõeldud sõpra ei saagi ravimitega üldse ravida...
Vasta
#5
Vaimuhaigus tähendabki, et vaim on haige. See näitab et meie kehasse on tunginud võõras energia, mis kasutab meie füüsilist energiat.Tavalised need inimesed hakkavad eemalduma inimestest ja tahavad pidevalt magada jne...
Vasta
#6
Tsitaat:Vaimuhaigus tähendabki, et vaim on haige. See näitab et meie kehasse on tunginud võõras energia, mis kasutab meie füüsilist energiat.Tavalised need inimesed hakkavad eemalduma inimestest ja tahavad pidevalt magada jne...

Aga sellele on nii palju teisi seletusi - seletusi, mis oma olemasoluks ei peaks purustama kõiki üldtunnustatud loodusteadusi...palju lihtsamaid seletusi
Vasta
#7
Üks seletus oleks, et oledki mingil kombel endale loonud kujuteldava sõbra. Sellel on isegi nimetus - TULPA.
T U L P A (ingl Thoughtform),

mõttejõu abil loodud inimsarnane vaimolend, kelle suudavad esile kutsuda väga vilunud Tiibeti maagid või joogid. Tulpa käitumine ei erine tavalise inimese omast.
Selliseid fantoomolendeid on mainitud mitmete maade ¹amaanide nõiakunstis. Tulpad, kes väljuvad oma looja kontrolli alt, võivad halba teha, haavata või isegi tappa. Näiteks prantslanna Aleksandra D a v i d--N e e l (1868-1969) oli hädas enda poolt loodud tulpaga.
Tulpa kohta saab lugeda GunnarAarma raamatust "Müstika ja maagia".lk.101-105. ja
M. Kivimets, M.Simpson. 13 imekuju. (Salasõna, 1999, lk. 39-41)

Lisaks mõned lingid:
http://www.alexandra-david-neel.org/anglais/acca.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Thoughtform
http://www.davisanddavis.org/harvey/tulpa.html

Muudetud: 15-10-08 kell 16:37:38 Müstik
Vasta
#8
Aga see ei ole ju mingi seletus...see seletab pealiskaudselt mis mõju on tulpal inimesele, kes teda välja saavad kutsuda jne...
aga MIS Tulpa on?
Kuidas on ta olemasolu kindlaks tehtud, millised on tõendid ta olemasolust?
Vasta
#9
Nielander, loe neid raamatuid ja linke, mis andsin, siis saad rohkem teavet.
Tulpa on mõttejõul loodud inimsarnane vaimolend. Inimene ise suudab niisuguse olendi luua.
Ja mingi endast külma õhkuv olend ju Nookie voodi äärel aeg-ajalt istubki.
Muidugi võib tegu olla ka psüühikahäirega, aga tõin lihtsalt selle Tulpa versiooni ka siia ära.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat