•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternatiivmeditsiin ja soolapuhumine
#51
Tere! Arvan , et alternatiivmeditsiin on teatud juhtudel kasulik.Olen osalenud erinevates muusikateraapiates,samuti olen osa võtnud naerujooga teraapiast. See kõik onkasulik.Tähtis on , et inimene usub ja siis mõjub kõik väga hästi.Iga inimene mõtleb selle enda jaoks ise välja.
Vasta
#52
http://video.google.com/videoplay?docid=...r+bob+beck
See on film raviseadme ehitamisest ja muust...
Vasta
#53
Leidsin ühe huvitava uudise nõelravitsemise kohta, nimelt nõelravikanalid muudeti nähtavaks . Ja tegelikult ei ole see üldse mitte uus uudis vaid allikas pärineb aastast 2008 juba. Aga uudisest endast siis pisut lähemalt:

Hiina teadlastegrupil õnnestus radioaktiivse aine ja magnetresonantstomograafia (MRI) kooskasutamisel visualiseerida inimese nõelravipunktidest lähtuvad kanalid.
Minimaalse koguse radioaktiivse elemendi otse nõelravipunkti süstimise kaudu visualiseeriti käte ja jalgade 6 yin meridiaani trajektoorid. Radioaktiivse aine süstimisel mittenõelravipunktidesse spetsiifiliseid kanaleid ilmsiks ei tulnud. MRI abil kinnitati, et visualiseerunud spetsiifiliste kanalite näol ei olnud tegemist pindmiste veenidega. Järgnevalt läbiviidud akupunktuuri punktsiooni uurimisel selgus, et see ei katkestanud radioaktiivse elemendi liikumist mööda spetsiifilisi kanaleid ning nende reaktsioon punktsioonile erines lümfi- ja veresoonte omast. Autorite arvates kinnitas nende uuring meridiaanisarnaste kanalite olemasolu inimese organismis.
Vasta
#54
Mõtlemiseks.
Kunagi küsis üks ahelsuitsetaja sõltuvuse raviarstilt, et kas nõelravi aitab suitsetamisest loobumise vastu?
Vastuseks sai ta, et aitab küll, kui peale nõelravi rohkem mitte suitsetada.
Vasta
#55
Muide, Inglsimaal juba t88tavad n6elravijad "polikliinikute" juures. Arstid ei oska t6estada, kuidas n6elravi patsiente aitab, aga ometi ei saa nad eitada, ET see aitab.

Kasutatakse operatsioonij2rgseks taastumiseks ja n2rvivalude korral.
Vasta
#56
Muideks - nõelravist - lugesin just hiljuti lugu sellest, kuidas hiinlased süstisid inimestele
nõrku radioaktiivseid ühendeid ning panid nad siis kompuutertomograafiasse (või midagi
sarnast) ning hakkasid siis inimesi nõeltega torkima. Selgus, et inimeses ON mingid siiski
mingid kanalid lisaks tavapärastele veresoontele ja lümfisõlmedele. Need kanalid oleksid
sisi nagu vastutavad nõelravi edenemise eest.
Vasta
#57
Mina tean oma tuttavate kogemusest seda, et nõelravi neid suitsetamisest ei vabastanud, kuigi reklaam seda lubas. Võta nüüd kinni, oli see ebapädev nõelte panija või nõelravi saava patsiendil siiski vähene usk asja toimesse?
Vasta
#58
Ükski ravi pole absoluutne peale giljotiini.
Vasta
#59
Väga sügavmõtteline tegelikult ja lääne inimesele hästi mõistetav kontseptsioon. Eks terminaalsus ongi see mida me tavaliselt leida loodame ehk siis sain nõelad tagumikku - tähendab enam ei suitseta. Käisin arsti juures ära - tähendab olen edaspidi terve.
Tegelikult aga võrdub tervis terve eluviisiga ja seda arvestades mitte niivõrd populistlikke reklaamsoovitusi mis täna nii homme naa vaid seda mida sinu organism vajab. Kuidas seda aga teada saada?
See ei ole enam aastakümneid kui juba sajandi aktuaalne olnud. Meditsiini võidukäik ehk võib öelda ka tehnikarevolutsioon on soovitanud meil juba pikka aega ignoreerida seda mida inimkond on katse eksituse meetodil aastatuhandetega omandanud. Rahvatarkus - vanaema ja vanaisa tarkus, ehk siis rahvameditsiin.
Seepärast on heas seisus need kes ei ole vana unustanud vaid oskavad seda siduda uuega. Heaks näiteks on Hiina. Rahvameditsiin täiendab kaasaegset meditsiini. Mõlemal on oma funktsioon ja tugevad küljed. Mõlemaid kasutatakse kõrvuti ja ka õpetatakse kõrvuti.
Keegi ei pea seal nõelravi alternatiivmeditsiiniks (tegelikult on ka Euroopa kultuur hakanud viimase saja aastaga seda mõistma). Seepärast on ka nõelravi, tuina või looduslikud ravimid seal pigemini rahvameditsiini nimetuse all ja töötavad käsikäes nn lääne meditsiiniga.
Ja sellest rahvameditsiinist on väga palju kasu. Ja nagu ka tavameditsiini puhul mida kõvem spetsialist seda rohkem kasu. Kuna aga rahvameditsiinil puudub meie tingimustes riiklik tellimus ja koolitus on ta siin ka suhteliselt tagasihoidlikul järjel. Õigupoolest ei ole see meie aja probleem vaid ikka ajaloo oma.
Vastupidiselt paljudele riikidele maailmas on Hiinal väga pikk kirjutatud ajalugu. Mis erinevalt suulisest ajaloost kestab edasi palju efektiivsemalt ja mida ei suutnud täielikult hävitada isegi Mao kultuurirevolutsioon. Sealt ka palju paremini organiseeritud ja säilinud rahvameditsiin, mida täna siis nimetatakse Hiina meditsiiniks ja mida meist paljud nii hindavad.
Vasta
#60
Mina eristan soolapuhujat tõelisest tegijast nii:
1. Soolapuhuja pidev enesereklaam-müümine, ka sinna, kus poleks tal asja.
2. Soolapuhuja liinitöö, võtab ette iga tellimuse, lahendused alati ja kõikjale olemas, eriti "tema teab."
3. Lihtsat asja/ka olematut seletatakse eriteadusliku sõnavaraga, teadmatu loob teadust.
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas Wilholmensis
Mina eristan soolapuhujat tõelisest tegijast nii:
1. Soolapuhuja pidev enesereklaam-müümine, ka sinna, kus poleks tal asja.
2. ...
3. Lihtsat asja/ka olematut seletatakse eriteadusliku sõnavaraga, teadmatu loob teadust.

See määratlus käib kenasti ka soolapuhumise kohta mis iganes teemal. Selliseid kõiketeadjaid on ju ka siinse seltskonna sees Smile
Vasta
#62
Ajakirjas Nature Neuroscience avaldatud artiklis kirjutavad Rochesteri ülikooli meditsiinikeskuse teadlased, et nõelravi toimes mängib võtmerolli molekul nimega adenosiin, mis reguleerib und, mõjutab südametööd ja on põletikuvastase toimega.

Samuti toimib adenosiin loodusliku valuvaigistina, muutudes nahas aktiivseks pärast vigastuse teket ning surudes maha närvisignaale sarnaselt levinud valuvaigistile lidokaiinile, vahendab Tartu ülikooli teadusportaal Novaator Physorgi.

Antud uurimuse käigus leidsid teadlased, et adenosiin on väga aktiivne ka sügavamates kudedes, mida nõelraviga mõjutatakse. Teadlased uurisid nõelravi mõju perifeersele närvisüsteemile – meie kehas leiduvatele närvidele, mis ei ole ei pea- ega seljaaju osaks.

Uurimus kinnitas varasemat arusaama, mille kohaselt nõelravi tekitab signaale, millele vastusena saadab aju välja looduslikke valuvaigisteid endorfiine.

«Nõelravi on mõnes piirkonnas olnud juba üle 4000 aasta üks peamisi ravimeetodeid, kuid kuna selle ravitoimet pole täielikult mõistetud, on paljud inimesed selle suhtes skeptilised,» ütles uurimust juhtinud Maiken Nedergaard.

«Selles töös kirjeldame ühte mehhanismi, mille kaudu nõelravi valu leevendab,»

Katse käigus viisid teadlased nõelravi läbi hiirtel, kelle käpp valutas. Iga hiir sai nõelravi poole tunni jooksul põlve läheduses asuvasse tunnustatud nõelravipunkti.

Peenikesi nõelu pöörati õrnalt iga viie minuti tagant nagu ka inimeste nõelravi korral. Keskenduti eelkõige adenosiini rollile.

Tavalise adenosiini tasemega hiirtel vähendas nõelravi valu. Hiirtele, kelle rakkudes olid adenosiini retseptorid välja lülitatud, nõelravi mõju ei avaldanud.

Kui adenosiini tootmist kudedes suurendati, vähenes valu isegi ilma nõelravita. Nõelravi ajal ja vahetult pärast ravi oli adenosiini tase nõelte lähedal asuvates kudedes 24 korda suurem kui enne ravi.

http://www.tarbija24.ee/?id=269920

Ei tea, kas nad siis mitte-tunnustatud piirkondadesse nõelu ei suskand - äkki oleks samahästi aidanud...
Muidu arvan, et inimeste puhul oleks efekt veelgi tugevam, kuna siis lööb lisaks füüsilise stiimuli kaudu toodetud adenosiinile sisse veel ka platseeboefekti endorfiinid...
Vasta
#63
Sinu poolest oleks võinud inimesed 4000 aastat suht suvalt igalepoole nõelu suskata ja tulemus oleks sama?
Kui käsi valutab, siis ikka mitte jala külge, vaid kuskile suvalisse kohta käel.
Vasta
#64
Tsitaat:Sinu poolest oleks võinud inimesed 4000 aastat suht suvalt igalepoole nõelu suskata ja tulemus oleks sama? Kui käsi valutab, siis ikka mitte jala külge, vaid kuskile suvalisse kohta käel.

Einoh...kui juba suskamiseks läks, siis oleks võinud ju nalja pärast niimoodigi proovida...

Jako:
Valuretseptorid on hiirtel ja inimestel põhimõtteliselt identsed(üsna selline elementaarne füsioloogiline omadus, mille täiustamist ei ole evolutsiooni käigus tarbekaks peetud)...kui nüüd mõelda, et miks mitte teha sarnast katset inimeste peal(ei ole nii tohutult ebaeetiline ja arvan, et paljud oleksid vabatahtlikult nõus), siis siin tuleb jälle see sama platseeboefekt segama. Nimelt hiired ei saa aru, mis nende nõeltega tehakse või mida nende mõjust oodata...inimesega seevastu antud katset pimekatsena teha ei saa, kuna nende lootused ja ootused võivad katse objektiivset tulemit rikkuda...
Sinu teist ja kolmandat punkti ei taha kommeteeridagi...lihtsalt mingi meelevaldne mõnitav üldistus...
Igal katsel ja katseviisil on mingi mõte või arvad sa, et teadlased ei tabanud ära, et äkki hiir on inimeset erinev...?
Vasta
#65
Tsitaat:Ja valuresteporitest ma ei hakka rääkimagi. Inimese ja hiire valu tunnetus ja vastuvõtt on nagu öö ja päev.
Kas on?
Kust tead?
Kui ühe närviniidi külge juhe panna ja retseptorisse tuld anda, siis ma arvan, et mõõdetav mõju on nii hiirel, kui ka inimesel üsna sarnane...ja kui isegi pole, siis saab vastavalt eelnevatele katsetele(kus tehti kindlaks hiire ja inimese valutaju erinevused) määrasid kompentseerida...samamoodi saab kompentseerida adenosiini hulkasid ja selle vallandusmismehhanismide erinevusi...
Ma ei arvaks, et teadlased lihtsalt suva hiire võtsid ja katses saadud tulemusi kergekäeliselt inimestele üle kannavad...siinkohal on see hetk, kus lihtsalt tuleb teadust usaldada, et nad on tulemusi avaldades kõikidele võimalikele erinevustele mõelnud...

Tsitaat:Samuti tuleb arvestada inimese platseebo "omadusi", kuna see on osa inimese "valuga toimetuleku süsteemist".

Njah, seda ma räägin...aga konkreetne katse püüab muuhulgas olla võimalikult objektiivne - umbes, et kui koopainimese juurde minna ja teda nõeltega torkima hakata - kas siis läheb valu ära...
Platseebo töötab ainult siis, kui inimene siinkohal akupunktuuri eeldatavatest mõjudest juba ette teab...

Tsitaat:Või kuidas toimub hiirtelt andmete kogumisega? Pannakse juhtmed külge ja kontrollitakse midagi?

Ma eeldan, et pigem pannakse, jah, juhtmed aju külge...raske inimsubjekte leida...
Vasta
#66

Tsitaat:Selles suhtes, et kui testitakse nõeltega hiirte taluvust valule, siis vastavalt hiire ja inimese vahelise kaalu-indeksile tehakse väiksemad, tibatillukesed nõelakesed?

No, ma ei tea, aga mina küll teeks väiksemad...

Tsitaat:Ning muidugi otsiti hiirte kehal sobilikud (vastandlikud või samaväärsed kohad nagu inimeste jaoks nõelravil) kohad ja pisteti ainult sinna sisse?

Tsitaat:Katse käigus viisid teadlased nõelravi läbi hiirtel, kelle käpp valutas. Iga hiir sai nõelravi poole tunni jooksul põlve läheduses asuvasse tunnustatud nõelravipunkti. Peenikesi nõelu pöörati õrnalt iga viie minuti tagant nagu ka inimeste nõelravi korral. Keskenduti eelkõige adenosiini rollile. Tavalise adenosiini tasemega hiirtel vähendas nõelravi valu. Hiirtele, kelle rakkudes olid adenosiini retseptorid välja lülitatud, nõelravi mõju ei avaldanud.

Mis sa ise sellest järeldad?
Vasta
#67
Kuna kliiniline meditsiin ei suuda varsti enam ravimeid hankida, kui senine ravimitööstuste poliitika nii edasi kestab ja ammugi ei suuda ülejõu käivate ravimihindade tõttu ka haiged ravimeid osta, siis inimkond pöördub taas alternatiivmeditsiini massilise kasutamise juurde. Ravimitööstus aga variseb osaliselt kokku, kuigi allakäigu teel püüavad nad riiklikel tasanditel takistada näiteks ravimtaimede turustamise tegevust. Euroopa Liidus on ravimtaimede turustamine vägagi pärsitud igasuguste tobedate seaduste ja määruste tõttu. Sotsiaalminister Pomerants koguni tahtis keelata raviomadustega taimede nimetamist RAVIMTAIMENA.
Vasta
#68
Adenosiinist lühidalt:http://teadvusehuvi.blogspot.com/2009/09/adenosiin.html

Tsitaat:Täiesti masendav! Kas see tekst on tõesti nii vastakaid väiteid täis või on jälle tõlkija süü, kes pole viitsinud kogu teksti ära tõlkida...

See, et tõlkides ja tõlkides veel võhiklikult pinnapealselt midagi kaduma läheb või konflikti satub, pole midagi imestada...
Lunastan oma esialgse artikli-postituse vastleitud detailse aruandega: http://www.nature.com/neuro/journal/vaop....2562.html
Eelnevast lihtsam, kuid siiski detailsem kui eesti keelne uudis: http://www.physorg.com/news194418635.html
Vasta
#69
Järjekordne ebameeldiv lugu ravitsejast: http://www.elu24.ee/?id=331826

Niipalju lisan, et ma ei mõista kohut, aga minu süda ei lubaks selliselt inimeselt 10000.- krooni küsida.

[Muudetud: 10-25-2010 Kirjutaja]
Vasta
#70
Olen ise kaks korda seljaga käinud nõelravis. Mitu aastat tagasi tõstsin töö juures selja ära, sai käidud arste pidi ja igasugu "sodi" sisse söödud ja ka määrdeid määritud seljale, aga valu oli endine. Lõpuks oli asi nii hull, et lihtsalt ei saanud enam tööle minna. Sai siis uuritud siit ja sealt, kuni leidsin mehe, kes nõelraviga tegeles. Algul polnud erilist usku, ja kui aus olla, ega ma sellest nõelravist mitte midagi ei teadnudki.
Mees on endine spordiarst ja nõelraviga tegelenud mitukümmend aastat.

Esimene kord pani ta mulle umbes 10-15 nõela kummagisse kannikasse(olin kõhuli) ja pärast seda kui oli nõelad välja võtnud, siis pani mind külili ja käskis end kägarasse tõmmata.. tegin nagu kästud... sa raisk...
kus käis raksakas läbi, kui ta kogu oma raskusega mulle peale vajutas. Ei hakka siin täpsemalt kirjutama kus ja kuidas, et keegi ise jumala pärast kodus järgi ei üritaks teha, kuna see on äärmiselt ohtlik. Üks vale liigutus ja oled eluaeg sant. Igal juhul olin pärast esimest seanssi nagu uus mees. Ainult per...e valutas nendest nõeltest, aga see oli ju loomulik. Käisin viis korda tema juures(üle nädala) ja olin täiesti tip-top pärast seda. Aasta hiljem tõmbasin jälle selja ära tööl, kõik samamoodi ja nüüd kaks aastat sellest möödas ja senini kõik OK.

Nii paljut veel, et päris kindlasti ei tohi suvalise juurde minna, ennem ikka uurige tausta. Ja kui leiate selle õige, siis on teil lahendus käega katsutav.
Vasta
#71
Lugesin seda Päikeseinseneri nõelravi teemat ja see tõestab veelkord - igasugune ravi on vajalik vaid ülimalt suure häda korral sümptomite kaotamiseks/leevendamiseks. Põhjus, miks mingi haigus või vaev meid tabab, on tavaliselt hoopis mujal ja üldiselt psühholoogilist laadi. Isiklikult pooldan ravimist (ehk siis sümptomite eemaldamist) sel eesmärgil, et anda inimesele võimalus iseendaga tegelemiseks. Kui sul ikka hommikust õhtuni pea lõhub kõige hullemat valu valutada, ei suuda mitte keegi endaga tegeleda ja iseendast põhjust otsida, kui sümptomeid leevendada, on ka suurem võimalus asja põhjuseid otsida. Ent inimeseloomal on juba säärane rumal komme, et kui probleem on näiliselt eemaldatud, on ka põhjuste otsimine meeltest kadunud, seega nokk kinni ja saba lahti olukord.
Vasta
#72
Aga äkki, Celtic, pakud ka leevendust ja lahendust:

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5905

Isegi soola võib puhuda, kui sellest abi oleks.
Vasta
#73
Olen selles osas sinuga nõus Celtic aga tundub, et tihti ignoreeritakse asja juures üht väikest -
tillu-tillukest aspekti - nimelt kui "valu" üle läheb siis arvab inimene, et on terve ja loobub siis
endaga tegelemast. Ehk põhjus jääb alles ja kerkib hiljem uuesti pinnale.
Vasta
#74
Suitsetamine ja sellest saadav mõnutunne ongi omamoodi narkots.....mis toimib aeglaselt ja millest on raske lahti saada. Ainult tahtmist peab inimesel olema, et sellest vabaneda.....
Vasta
#75
Tsitaat:Celtic:
Lugesin seda Päikeseinseneri nõelravi teemat ja see tõestab veelkord - igasugune ravi on vajalik vaid ülimalt suure häda korral sümptomite kaotamiseks/leevendamiseks.
Igasugune raviga mõtled sa siin siis absoluutselt kõik tervisehädasid.

Sel juhul on vajalik ka sümptomeid leevendada, et ära ei sureks või eluks ajaks sandiks ei jääks. Näiteks kopsupõletikus oleva inimese kehas antibiootikumidega vastavate bakterite tapmine on sümptomite leevendamine.

Kunagi arutlesime, et väike palavikuga haigus mingi perioodi tagant võiks olla loomulik ja ses mõttes kasulik, et keha taastab antikehasid ja nö turgutab immuunsüsteemi. Kui see on loomulik, siis pole ka algpõhjust. Kui see areneb edasi kopsupõletikuks, siis võib järeldada, et ikka oli mingi algpõhjus?
Võib muidugi ka nii võtta, et tekivad ka sümptomid, millel pole psühholoogilist algpõhjust. Aga siis võiks neid leevendada juba ammu enne ülimalt suure häda saabumist. Need mõtted siis igasuguse ravi valguses.

Kuidas on füüsiliste traumadega. Päikeseinseneri puhul oli ju ka ilmselt füüsiline trauma. Kui kukun kõrgelt, siis ei ole ju ravi mingite psühholoogilist laadi algpõhjustega sümptomite korda tegemine. Mõnel puhul on algpõhjused nagu füüsilised traumad, aga algpõhjus natuke keerulisem ja vähem käega katsutav. Siis ei saa kohe psühholoogilist põhjust diagnoosida. Nt selg hakkab valutama näiliselt lihtsalt niisama. Seni kuni röntgen ei näita, et vale rühi tõttu on selg kõver, võime mõelda kuidas tšakrad on kinni, kuna eitan oma vaba tahet vms. Ilmselt palju kisa ei millestki, aga mõistet "igasugune ravi" peaks siin siis täpsustama.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat