•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jeesuse surilinast
Ongi müstika. Teadlased ütlevad, et surnud. Kogu jutust ja lina vaadates jääb ikkagi mulje, et oli elus. Eriti veel kui ta oli joogi ja valgusemeister, siis pidi ta täpselt teadma mida teeb, natuke abistamist kõrvalt ja ongi ülestõusmine.
Kuuldavasti olevat kusagil Kashmiiris tuhande aastane haud, mida peetakse Jeesuse hauaks.
Vasta
Kõik teaduslikud uuringud ja neid on ikka väga palju, on wikis ära toodud, isegi kõige viimased:

http://en.wikipedia.org/wiki/Shroud_of_Turin

Idealistidele üle lugemiseks Apolloniuse elu üksikasjad, postitus nr.7:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...Apollonius

Nimelt on arvatud, et Apollonius oligi Jeesus. Kui ta seda aga ei olnud, siis tõestab Apolloniuse elulugu, et 1.sajandil elas ka teisi imetegijaid, mitte ainult Jeesus. Nad võisid kuuluda ka ühte salasekti ja külastada mõlemad Indiat...
Vasta
(01-01-2012, 19:58 )Müstik Kirjutas: Idealistidele üle lugemiseks Apolloniuse elu üksikasjad, postitus nr.7:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...Apollonius

(31-05-2006, 13:07 )Hallucigenia Kirjutas: Minu jutt oli väga üldine ja tahtis haarata kõiki maa-aluseid ja "maa-aluseid" asju - Piusa koobastest Ülestõusnud Meistrite Linnani. Ja väide lihtsalt selles, et esimese kaudu teise ei pääse.

???

Vasta
Oi vabandan! Vaatasin kahte teemat, kuhu Apolloniuse kohta olen kirjutanud ja kiiruga suunasin valele.
Pikem Apolloniuse elu kirjeldus on teemas Smaragdtahvlid ja postitus 66:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...agdtahvlid
Vasta
Ma nägin filmi, milles surilina uuriti ja prooviti selle järgi taastada Jeesuse välimust. Väga huvitav film! Tegelsed ise väitisd, et nende tõenditega, mis neil on, peaks surilina autentsus kohtust läbi minema (mitte, et see neile midagi tähendaks).
Vasta
Science Shines New Light on Shroud of Turin’s Age
Itaallase Giulio Fanti, Padua Ülikooli Tehnika teaduskonna professori, kirjutatud uus raamat "Il Mistero della Sindone" ("Surilina müsteerium") ja ajakirjanik Saverio Gaeta väidavad, et mõõtes tselluloosi lagunemist linakiududes andsid kaks erinevat meetodi surilina vanuseks vähemalt 2000 aastat.
Vasta
Shroud of Turin depicts Y-shaped crucifixion - life - 02 April 2014 - New Scientist
Peale surilina uurimist arvatakse, et rist kuhu linikusse mässitud isik oli löödud meenutas pigem tähte Y kui risti.
Vasta
Huvitav, aga ma oleks nagu alati teadnud (ei suuda meenutada selle info allikat), et ristilöömine toimus tollel aal T-tähe kujulise ristiga.
Vasta
(09-04-2014, 09:24 )zen faran Kirjutas: Huvitav, aga ma oleks nagu alati teadnud (ei suuda meenutada selle info allikat), et ristilöömine toimus tollel aal T-tähe kujulise ristiga.

Ma oleks nagu pikalt teadnud, et risti löömiseks ei olnud standartit. Bleh

Levinud risti kujud olid umbes sellised - †, X, T ja ka Y.
Kuju sõltus nii ajast kui ka kohast. Erinevatel aegadel olid omad lemmikud.
Vasta
Mhmm, ma enda arust räägingi sellest väidetavast ristilöömisest. Tollel aal ja selles piirkonnas.

Pealegi, kui inimene ripub ristil, siis kas raskusjõu mõjul ei olegi ta mitte Y kujuga? See ei tähenda, et rist seda peaks olema.
Vasta
(09-04-2014, 09:51 )zen faran Kirjutas: Mhmm, ma enda arust räägingi sellest väidetavast ristilöömisest. Tollel aal ja selles piirkonnas.
Kui ajana pead silmas nii aastal kuskil peale 33 maj siis ehk tõesti. Minu teada on aga asjad segased kas ristilöömine toimus just sellel ajal ja kas see linik kuulub Jeesusele või mitte. Tema ei olnud ainuke kes risti löödi ja kes võis midagi sellist tekitada. Kuid isegi siis olid kasutusel peamiselt X-ristid - neid oli lihtsam valmistada sest tavaliselt löödi risti korraga rohkem kui üks isik. T-ristid tegid tulekut ja Y-ristid olid "minemas". Nagu paaris asjalikumas filmis näidatud siis peamiselt kasutati siiski sel ajal just T-riste. Ei arva, et risti kuju on väga määrava tähtsusega, kuid see aspekt võib mingi muu teguri mõjul muutuda. Seega minu loetu järgi on isegi vaidlemas Piibli ja Jeesuse uurijad, et milline rist see just "õige" oli. Argumente on pea igale ristile rohkem kui vaja - ehk.
Kuna see uuring "pani paika" risti kuju ja kui nii edasi läheb siis mingi hetk on isegi ehk selgus majas.

(09-04-2014, 09:51 )zen faran Kirjutas: Pealegi, kui inimene ripub ristil, siis kas raskusjõu mõjul ei olegi ta mitte Y kujuga? See ei tähenda, et rist seda peaks olema.
Kindlasti mitte. Loodetavasti uurijad arvestasid selle väikse detailiga.
Vasta
https://www.youtube.com/watch?list=PLD84...Tmka1l8GAQ

Surilina 3D uurimine tuvastas, et sellel on kirjas sõna.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Reetis Juudas Jeesuse viimase palvel? Tutanhamon 3 3,847 23-12-2006, 03:12
Viimane postitus: drows

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat