Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oled see, mis muusikat kuulad
#1
Delfi Kirjutab, "Kui uskuda äsja läbi viidud ulatuslikku uurimust, on muusikavalik ja inimeste isikuomadused väga tihedalt seotud.
©otimaa Edinburghi Heriot-Watt ülikooli professor ja rakenduspsühholoogia osakonna juhataja Adrian North, kes uuringut juhtis, oli isegi üllatunud tulemitest, kirjutab BBC.
Tuli välja, et klassikalise muusika austajad on häbelikud, ja metal-muusika fännid õrnahingelised.

Mõningaid näiteid muusikastiilide ja iseloomujoonte vastavusest

Räpp - kõrge enesehinnang ja ekstravertsus
Reggae - kõrge enesehinnang, loomingulisus, laiskus, ekstravertsus, õrnus ja vahetus
Rokk/Heavy metal - madal enesehinnang, loomingulisus, laiskus, kinnisus, õrnus ja vahetus
Pop - kõrge enesehinnang, mitte-loomingulisus, töökus, ekstravertsus ja vaoshoitus
Indie - madal enesehinnang, loomingulisus, laiskus ja karmus
Soul - kõrge enesehinnang, loomingulisus, ekstravertsus, õrnus ja vahetus
Dance - loomingulisus, ekstravertsus ja karmus
Blues - kõrge enesehinnang, loomingulisus, vahetus ja õrnus
Jazz - kõrge enesehinnang, loomingulisus ja ekstravertsus
Klassikaline muusika - kõrge enesehinnang, loomingulisus, introvertsus ja vahetus
Ooper - kõrge enesehinnang, loomingulisus ja õrnus
Country ja Western - töökus ja ekstravertsus

Ootaks ära, mida Parad antud asjast arvavad! Enda muusikaeelistus läks igastahes paika...
Vasta
#2
A kui ma kuulan rocki ja jazzi, siis lähevad need kohe vastuollu wink
Või ma olen skisofreenik.
Vasta
#3
Mulle meeldivad räpp ja dance, ja oma kõige hardcore mal kujul, aga ma olen kõige selle juures täielik introvert.
Ma arvan, et muusikaline maitse iseloomustab inimest vägagi hästi, kuid seda seost ei saa nii lihtsalt väljendada kui see ülalmainitud uuring väidab.
Vasta
#4
kas trance ja tecno ka eraldi midagi tähendavad või läevad need dance alla?
Vasta
#5
Naiivne oleks arvata, et inimene on, oli ja jääb samasuguseks, ehk siis... Kui ükspäev sulle meeldib Dance, oled selle biidis ja Järgmisel päeval klassika kõlas oled sa kaks erinevat inimest. Duum sama, aga tunded teised.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Ancestries
Mõningaid näiteid muusikastiilide ja iseloomujoonte vastavusest
Räpp - kõrge enesehinnang ja ekstravertsus
Või tähendab see hoopis seda, et teile meeldib LHC?
Vasta
#7
Pisikene valik "folder treest" :-)

---Classical
------40 most beautiful classical anthems
------Ambient Nights CD_1-3
------Classical Chillout Gold (disc 4 of 4) [various composers & orchestras] (+1,2 ja 3)
------Classical Music - Top 100 (Part 1&2)
------Classical Music Collection
------Hemi-Sync - Between Worlds
---Muud
------ENYA
------Gunnar Graps
------RUJA
------Bryan Adams
------Mike Oldfield

jne - kokku üle13 GB ainuüksi kaasas kantaval kettal. Siis veel USAst ostetud Classical Classics seeria mingi paar kümmend CD-d kuskil. :-)

Muudetud: 8-9-08 kell 21:34:53 excubitoris
Vasta
#8
Ja exul ON kõrge enesehinnang...
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Ja exul ON kõrge enesehinnang...


Ehh s**t - vahele jäin - ja mina veel lootsin seda varjata winkBleh
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Ancestries
Rokk/Heavy metal - madal enesehinnang, loomingulisus, laiskus, kinnisus, õrnus ja vahetus
Mina kuulun sinna kanti, kuid, madalast enesehinnangust on mul asi natuke kaugel. Samuti ei teagi ühtegi raskema stiili kuulajat, kel oleks madal enesehinnang.
Vasta
#11
Minu house'i polegi loetelus - seega pole mind olemas? või pole mul üldse mingit enesehinnangut? Appi, olen segaduses Laugh


Muudetud: 9-9-08 kell 13:39:57 DaamValges
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Minu house'i polegi loetelus - seega pole mind olemas?

Seni kuni sa kokkutulekutel käid ja meie sind vahest näeme oled sa siiski olemas.
Vähemalt meie jaoks wink



------
edit: html koodi korrigeerimine

Muudetud: 9-9-08 kell 14:13:18 Tom
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Ancestries
Naiivne oleks arvata, et inimene on, oli ja jääb samasuguseks, ehk siis... Kui ükspäev sulle meeldib Dance, oled selle biidis ja Järgmisel päeval klassika kõlas oled sa kaks erinevat inimest. Duum sama, aga tunded teised.
Täiesti õige,mul on tujude järgi:vahest räpp,rock,pop R&B ja osade stiile ma ei teagi,niiet väga segane
Vasta
#14
Jälle keegi leidis tõe, mida kuulutada!
Kuulan ise tõepoolest seinast seina muusikat ja sellisel juhul tundub küll, et üks väga, väga lõhestunud meelega inimene olen, hull skisowink
Erinevatal hetkedel, erinev meeleolu ja sellest tuleb ka eelistus. Lihtsalt musa, mis hinges helisema hakkab, meeldib. Pole vahet, kas see on pop, rock, klassika, räpp, jazz või mingi muu stiil, lihtsalt, kui see on hea, siis ta seda ka on. Siis veel, minu meelest peaks ooper kuuluma klassikalise muusika alla, eraldi sellist musastiili nagu ei ole (võin ka muidugi eksida).
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Minu house'i polegi loetelus - seega pole mind olemas? või pole mul üldse mingit enesehinnangut? Appi, olen segaduses Laugh


Muudetud: 9-9-08 kell 13:39:57 DaamValges
Järelikult normaalne enesehinnang.
Ei tea kas siis on ka normaalne, kui rokki ja klassikat vaheldumisi kuulata.
Vasta
#16
ei ütleks küll, et nüüd muusikamaitse järgi hinnata iseloomu, ei vasta üldse minu iseloomujoontele need näited.
Aga noh see ehk oleneb ka, kuna minu muusikamaitse varieerub tihti.
Vasta
#17
Ja mida MINA, vaesemast vaesem hingeke pean tegema, kui ma kuulan deathi, mahedat blacki ning lõõgastuseks peale karme vägivallategusid (otse loomulikult endast mitmeid kordi nõrgemate kallal) Meie Meest...?

Kas siis mina ei saagi Kaduvikuks..?
Vasta
#18
Ise kuulan raskemat muusikat, ning ka enamus mu tuttavaid kuulavad seda. Ei saaks nüüd öelda küll, et kõik oleksid nagu ühe vitsaga löödud madala enesehinnaguga räpased laiskvorstid. Delfi on üldse " vahva" koht oma igasugu samalaadsete üldistustega.
Vasta
#19
On palju inimesi, kes kuulavad mingit muusikat vaid kaasinimeste tähelepanu võitmiseks. Näiteks mõni arvab, et "kultuurne inimene kuulab vaid klassikat, Kukerpille jms" ning ketrabki taolise muusikaga plaate päevad läbi, kuigi ise ei saa antud muusika mõttest mitte halligi aru. Mõnigi rullnokk võib rullnoklust vaid teeselda, kuulates "tümmi" vaid kõvatamise eesmärgil... Samuti olen kuulnud n.ö. pseudosatanistidest - nood olla mingid pubekad, kes tahavad jube "kurjad" olla, kannavad ainult musta, eputavad oma pentagrammidega, käivad surnuaedades lõhkumas ja kuulavad "karmi muusikat" (ehk võimalikult rasket ja mürisevat metalit, kus mingi jorss haige ahvi kombel möriseb).
Vasta
#20
Kõige hullem, kui mõni taoline hiljem ise ka uskuma hakkab, et ta on nüüd kõva satanist, punkar või bemmivend.
Kuid mingi muusika¾anri järgi inimeste iseloomusid paika panna on ikka päris võimatu. Ei saa kohe üldistada, et näe, mingid suvalised Mati ja Vello kuulavad countryt, et ju nad siis on mõlemad töökad ekstraverdidwink
Vasta
#21
No kes sellist "uurimust" ikka tõsiseselt võtab, see ju puhas huumor Laugh
Vasta
#22
Kuulan momendil Lady Madonnat. Aga kuna ma muusikastiilidest midagi ei jaga, siis äkki keegi oskab öelda: kes ma olen?
Muidu kuulan igasugust erinevat musa.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Kuulan momendil Lady Madonnat. Aga kuna ma muusikastiilidest midagi ei jaga, siis äkki keegi oskab öelda: kes ma olen?
Muidu kuulan igasugust erinevat musa.

Pop - kõrge enesehinnang, mitte-loomingulisus, töökus, ekstravertsus ja vaoshoitus
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Minu house'i polegi loetelus - seega pole mind olemas?
Juured;
Disco - Funk - Synthpop - Soul - Electro[/i] ...
Tsitaat:Algselt postitas: Ancestries
Pop - kõrge enesehinnang, mitte-loomingulisus, töökus, ekstravertsus ja vaoshoitus
Soul - kõrge enesehinnang, loomingulisus, ekstravertsus, õrnus ja vahetus
Dance - loomingulisus, ekstravertsus ja karmus

Seega House - Kõrge enesehinnang, loomingulisus ja ehk ka ekstravertsus?

Muudetud: 20-10-08 kell 14:33:19 Ancestries
Vasta
#25
Nii vaadates on kõik isegi täitsa õige. Kuigi viimase näitaja kohta võiks täpsustuseks öelda, et olen intravertne ekstravert Smile

Tsitaat:Algselt postitas: Ancestries
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Minu house'i polegi loetelus - seega pole mind olemas?
Juured;
Disco - Funk - Synthpop - Soul - Electro[/i] ...
Tsitaat:Algselt postitas: Ancestries
Pop - kõrge enesehinnang, mitte-loomingulisus, töökus, ekstravertsus ja vaoshoitus
Soul - kõrge enesehinnang, loomingulisus, ekstravertsus, õrnus ja vahetus
Dance - loomingulisus, ekstravertsus ja karmus

Seega House - Kõrge enesehinnang, loomingulisus ja ehk ka ekstravertsus?

Muudetud: 20-10-08 kell 14:33:19 Ancestries
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas Sa oled sünesteetik? Hallucigenia 43 22,999 30-05-2020, 20:15
Viimane postitus: Mannu
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,981 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  DNA on midagi enamat kui lihtsalt lineaarne kood, mis juhib Ceasar 53 24,829 25-11-2019, 05:12
Viimane postitus: Tyto Alba
  Mis on elu mõte? ayyu 140 55,833 26-06-2019, 10:19
Viimane postitus: Lokster
  Mis on õnn? hulkuv hing 47 9,305 28-04-2019, 17:34
Viimane postitus: Naut
  Vaatame, kui julge oled. Armageddon 83 30,374 10-07-2017, 17:33
Viimane postitus: lahendused
  Mis on sensitiivsus? tulekera 17 10,642 22-09-2015, 17:59
Viimane postitus: Müstik
  Mis värvi on see kuulsust kogunud kleit levis 14 8,936 17-05-2015, 14:40
Viimane postitus: levis
  5 psühholoogiatesti, mis näitavad, et inimkond on hukule määratud Celtic 20 10,349 06-09-2013, 06:19
Viimane postitus: Minaelan
  Mis juhtus mu sõbraga? luise 2 1,896 05-03-2011, 19:21
Viimane postitus: luise

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat