• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas läheb sõjaks ?
#1
Murelikult kuulan raadiost, et venelaste tangid juba sisenevad Osseetiasse Sad

Venelased ikka kangesti topivad oma nina sinna...senikaua agiteerivad kuni ongi sõda lahti.
Ma tegelikult tunnen Eestit ka ohustatuna nende poolt Sad

Postimehe artikkel ka

http://www.postimees.ee/?id=25622

Muudetud: 8-8-08 kell 16:21:47 Aerling
#2
Mulle tundub,et sõda juba läbi kuna gruuslased juba taganevad! Ega väike maa ikka venemaa vastu ei saa kui siis ainult sisi sõjas või terroriga!

Muudetud: 8-8-08 kell 16:28:05 noltsik
#3
ehh...
Ega see Kolmas maailmasõdagi eriti kaugel pole, kui aru pähe ei võeta.
#4
Seda venemaa ootabki et nüüd usa ka sekkuks saaks siis madistada ja ongi 3mas maailma sõda käes Laugh
#5
Seda küll mitte. Putin praegu koos Bushiga "sõbralikult" Pekingi olümpia mängude avamisel...

Lihtsalt nõmedale Venemaale ei mahu pähe, et kunagi nõukogude väevõimuga võetud territooriumid nüüd iseseisvuvad. Nende arvates on see ikka üks suur russia. Kuskilt lugesin, et nad olid müügile lasknud koolilastele emakese venemaa kaardi kus muideks ka eesti, läti, leedu oli näidatud venemaana....
#6
Nu siis kõigepealt gruusia ja siis järjest sealt ülespoole ja ongi nsvl koos Laugh
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
... Kuskilt lugesin, et nad olid müügile lasknud koolilastele emakese venemaa kaardi kus muideks ka eesti, läti, leedu oli näidatud venemaana....


Jap, nii see on : http://www.postimees.ee/?id=25152&redir
#8
Prognoosi järgi polegi enam palju aega. Kõige lihtsam valem järgmise sündmuse prognoosimiseks on kuldlõige. Eelnevast ajast või sündmusest olnud aeg. Mis on selleks kulunud.
Seda kaarti ma nägin seal pole riikide piire,seega kasvatatakse uut põlvkonda suurvenemaa vaimus. Hiljem katsu neile selgeks teha, et oleme ikkagi iseseisev riik. Tegelikult nii lihtselt need asjad ei käi.
#9
Keegi peaks selle vähkkasvajast Venemaa kiiresti likvideerima. Aga kahjuks paistab, et lääneriigid oma vigadest ei õpi. Aetakse sama "rahustamispoliitikat" nagu Sakasmaaga enne Teist maailmasõda. Ikka loodetakse naiivselt, et Venemaa muutub kui talle teha järeleandmisi. Saksamaa muutus selle peale küll väga "rahulikuks"...
#10
Vene poliitikud on härga täis ja teevad ajupesu oma rahval. Kardan, et Laaril on õigus Gruusia osas...jõudude vahekord on ebavõrdne....Mitte keegi ei lähe appi ka Gruusiale....kui järg Eesti käes, ei tule keegi appi ka meile...saadavad presidendile e-maili, et väga kahetsusväärne lugu ja üritage mitte sõdida....Sad
#11
Sõda ongi käes... Kanal2-s juba jooksevad üleval tiitrid, et venemaa pommitab gruusiat... Hoidku nüüd taevataat, et sealt midagi suuremat ei tule, ehk ongi 3 maailmasõda ukse ees... Ise muidugi läheks otse koolipingist sõtta, aga siiski, sõda ei taha meist ju keegi...
#12
Tsitaat:Algselt postitas: Korts15
Sõda ongi käes... Kanal2-s juba jooksevad üleval tiitrid, et venemaa pommitab gruusiat... Hoidku nüüd taevataat, et sealt midagi suuremat ei tule, ehk ongi 3 maailmasõda ukse ees... Ise muidugi läheks otse koolipingist sõtta, aga siiski, sõda ei taha meist ju keegi...

kanal2 pole objektiivne infoallikas, just nagu ajaleht SLõhtuleht. Aga tõesti, pommitab küll, kuid siiski ainult Lõuna-Ossetiat.

(Leidsid alles sindrinahad aja. Olümpiamängud ju!)
#13
Ma tean, et ma tundun praegu väga rumal Laugh Aga mis vahe on lõuna-ossetial ja Gruusial? Mul absoluuutselt geograafilist jagamist ei ole. Tee mindki targemaks. Smile .
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Korts15
Ma tean, et ma tundun praegu väga rumal Laugh Aga mis vahe on lõuna-ossetial ja Gruusial? Mul absoluuutselt geograafilist jagamist ei ole. Tee mindki targemaks. Smile .
Nu l-osseetia kuulutas ennast ise iseseisvaks ilma gruusiaga läbi rääkimisi pidamata. Lõuna osseetja on juba ammu ammu gruusia osa lolnud lihtsalt seal elab suur venekogukond.
#15
" Lõuna osseetja on juba ammu ammu gruusia osa lolnud lihtsalt seal elab suur venekogukond. "


Miks nad siis venelased teisi venelasi kõmmutavad? :O Äkki on kuskil natuke rohkem infot selle kohta, oleks tänulik...
#16
Ma ei saa Venemaast aru. Neil on ju palju maad niigi, keegi seal Venemaal elada ei taha ja neil on ikka vaja teisi riike enda alla liita. Mida nad teevad selle maaga? Milleks neil seda vaja on? Maavarasi on neil endalgi, riik on nii suur, et asupaik vist midagi eriti ei muuda.

Kuskilt ma kuulsin/lugesin veel täna, et nad just meelega tahtsidki sõja OMi ajaks sättida. Miks, ei mäleta.
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Korts15
" Lõuna osseetja on juba ammu ammu gruusia osa lolnud lihtsalt seal elab suur venekogukond. "


Miks nad siis venelased teisi venelasi kõmmutavad? :O Äkki on kuskil natuke rohkem infot selle kohta, oleks tänulik...
Selle pärast kõmmutavadki et oleks põhjust sõdida ja öelda et grusiinid nottisid venelase maha. Teate ju venemaad küll.
#18
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Ma ei saa Venemaast aru. Neil on ju palju maad niigi, keegi seal Venemaal elada ei taha ja neil on ikka vaja teisi riike enda alla liita. Mida nad teevad selle maaga? Milleks neil seda vaja on? Maavarasi on neil endalgi, riik on nii suur, et asupaik vist midagi eriti ei muuda.

Kuskilt ma kuulsin/lugesin veel täna, et nad just meelega tahtsidki sõja OMi ajaks sättida. Miks, ei mäleta.
Asi ei olegi maas , pigem on asi selles ,et venemaale ei anna ikka veel rahu ja ei ole kohale jõudnud see , nsvl on lagunenud ja pigem on püüdlus oma endist impeeriumi taastada.
#19
Noh, isiklikult pakun, et suurriigil ju ikka vaja oma võimu näidata, et teised temasse aukartlikumalt suhtuksid, sorri, aga paremat põhjendust välja käia ei oska. Ise pakun ka veel seda, et kellegil suurushullustus peal, mida rohkem on, seda rohkem tahetakses... Just selles mõttes, et nende maa-aladega.
#20
Hea aeg rünnata Gruusiat, olümpia avamine ja usa presidendi valimised (viimasest abi küll Gruusiale loota pole). Magav karu ärkab vaikselt!
#21
Ma ei usu, et asi mingis maadejagamises kinni on. Pigem tuleks mõelda sellele, et kellele sõda kui selline kasulik on? Ilmselgelt provotseerib Venemaa teisi riike vaid selleks, et lõpuks ka suuremad väiksematele appi tõttaksid ja see, mis sealt edasi tuleks on ju nii läbinähtav.
#22
Jah, august on Venemaal alati see kuu olnud, kus sellised huvitavad asjad juhtunud on. Ja juba Gorba ajal oli kombeks, et ta ise ikka kusagil kaugemal ära oli, kui midagi juhtus. Praegu on muidugi eriti huvitav, kes ära on. Peaks ju just valitsusjuht olema see, kes konkreetseid aktsioone kohapeal juhib ega mõnule selle asemel Pekingis pidustustel. Aga võib selgi oma mõte olla - küllap on jõude, kes on huvitatud sellest, et ka Medvedjev "käe valgeks" (või "s*taseks" - oleneb vaatepunktist) saaks. Sest on küll nagu Putini oma poiss aga ei või inimest kunagi teada - no tuleb tal äkki pähe Läänega mehkeldama hakata ja ehk oma vanad kamraadid maha müüa. Parem siis juba ette hoolitseda, et ta "teenete nimekiri" oleks selline, mis sellise võimaluse juba eos välistab.
#23
Sõda Lääneriikidega tähendaks Venemaale lõppu. Pigem kompab Venemaa hetkel piire - kui kaugele võib minna ilma, et teised riigid sekkuksid. Venemaa tahab küll ilmselgelt tagasi Nõukogude Liidu aegseid piire kuid ilma tõsise konfliktita Lääneriikidega.


Muudetud: 8-8-08 kell 22:24:45 Gunnar
#24
Pigem sihivad nad selles suunas, et kogu planeet oleks Venemaa, mitte Maa... Lausa Tehnikamaailmas on ilmunud artikleid vene sõjatehnika saavutuste kohta ja sealt olen lugenud, et näiteks ehitasid nad hüdroplaane eesmärgiga Põhjamaadele kallale minna.

Planet Russia - hehee, tulnukatele oleks see päris huvitav vaatepilt...
#25
Venemaa on tõesti ohuks paljudele riikidele. Kui vaid Hiina juba kujutaks kiiremini suuremat ohtu Venemaale, nii et viimane suurema osa oma armeest kupataks Hiina piiri juurde (seal tal muidugi on juba olemas ka baasid). Ning Hiina võiks oma rusikaid lehvitada Venemaa suunas, et enda suurehulga rahvale rohkem maa-ala juurde "hõivata".
Aga tekkis mõte, kuidas nö "võtta Venemaad maha"? Kas ja kuidas oleks see võimalik? Kes oleksid need isikud keda kõiki maha võtta? Kuidas see plaan välja näeks ja kuidas ellu viia ning mis saaks peale seda kui venemaa "ära lõhkuda"?
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Testi, kas oled hull! InDemand 62 37,597 25-07-2010, 22:20
Viimane postitus: Celtic
  Silme eest läheb mustaks Snafu 31 18,013 29-08-2007, 20:42
Viimane postitus: Thorondor
  Pilt kas või kuidas Ricard 4 3,610 20-12-2006, 11:45
Viimane postitus: Celtic
  Kas sa oled oma unes sõda näinud ? encore 32 15,284 04-10-2006, 17:10
Viimane postitus: Thorondor
  kas te? M&M 6 3,246 30-09-2006, 17:12
Viimane postitus: Tutanhamon
  Mis asi see on, kas keegi oskab aidata? kaimok 4 3,432 20-06-2006, 14:01
Viimane postitus: mossu
  Kas nii on kõigil teil? rivo 0 1,873 25-05-2006, 01:43
Viimane postitus: rivo
  kas väljamõeldis või mitte? kriipskraaps 4 3,064 17-03-2006, 07:07
Viimane postitus: Celtic
  Kas te olete voodoot kasutanud? cereb 1 1,626 20-02-2006, 17:04
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat