Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elust enesest: elu pärast surma
#51
(18-04-2011, 20:56 )AnnaNuustik Kirjutas: ...Just siis, kui ma lootsin, et mu valitud rada päästab lollide küüsist, tuli Celtic ja esitles infi, mida ma veel uurinud polnudki..
Olles noor, tundub ju kõige jaoks aega olevat...

Niisiis... sain ma õigesti aru - elan šamanistlike tõdede järgi ja loodusega kooskõlas ning pruugib vaid mu emal-mehel-lehmalellepojal otsustada, et oi, näe... Anna oli ju nii hea inimene, ta tahaks raudselt kirikuaias kõduneda ju... ja lups, tõmmatakse mul nahk üle kõrvade?

See küsimus on mindki vahel painanud. Ma olen oma suguvõsale ammu selgeks teinud ,et minu matustel peab kõige ligem papp olema vähemalt poole kilomeetri kaugusel. Kehal peaks ju olema juba ükskõik millisesse pinnasesse satub. Miks ma peaksin kestaga kaasas jõlkuma?
Ma pole ristitud ega peaks selle teema puhul ültse huvi tundma. Aga need paganama VS tekstid panevad vahel ülemõtlema.

Vasta
#52
(18-04-2011, 20:49 )Ilo Kirjutas:
Thorondor Kirjutas:Vahest küsitakse, et kui rahvaarv Maal kasvab, kas siis hingi tuleb juurde.
Ei sünni juurde hingi, küllaga sünnib juurde zombisi, kes elavad teatud "programmi alusel". (Orjameelne mass)

Hinged ei kehastu meie mõistes lineaarselt, hinged kehastuvad paralleelselt. Hingematerjal ei saa kunagi otsa, see on osa sellest, mis moodustab kõik olemasoleva. Vaim on see, kes on meil jääv ning kelle teadvus sünnib läbi hinge siia ilma. Ühel vaimul on üheaegselt mitu kehastust käsil. Hingeta inimesi pole olemas, kuigi olen vahel sellist väärarusaama kuulnud. Pole olemas zombisi, on vaid vähem või enam hirmunud hinged, keda nende vaim pole korralikult ette valmistanud kehastuseks.

(18-04-2011, 20:56 )AnnaNuustik Kirjutas: Niisiis... sain ma õigesti aru - elan šamanistlike tõdede järgi ja loodusega kooskõlas ning pruugib vaid mu emal-mehel-lehmalellepojal otsustada, et oi, näe... Anna oli ju nii hea inimene, ta tahaks raudselt kirikuaias kõduneda ju... ja lups, tõmmatakse mul nahk üle kõrvade?

Ei. Nii see ei ole. Kirikule pead juba varem lubatud olema. Keha surma järel kulub keskeltläbi 40 päeva enne kui viimanegi kübe sinu hingest ja energeetikast on kokku kogutud ning lõppeks ka manalast läbi aetud. Kristalsed kardavad manalatul kui kass kardab tärpentiini, seetõttu on oluline kristlaste hinged sellest puhastusest päästa, et nad jumala pärast uuesti ei sünniks. Loe: hing uuesti ei sünniks, vaid seda hingevalgust alles hoitaks kellegi toidulauale.
Seega kui oled usklik, ent end teadlikult religioonist lahti harutanud, on sul siiski veel võimalus. Kui oled pagan, ent sind siiski kirikuaeda maetakse, on samuti veel võimalus pääseda. Ent ega seal vast muu ei aita kui et ähvardada - kui matad, siis tulen kummitama. Sest just seda see matmine teeb - hoitakse keha ja energeetika kinni, olenevalt siis lahkunu elujõust võib see energeetika jääda aastateks ja aastakümneteks siia ilma hulkuma, veel hullem kui see ka oma algelise teadvuse omandab.

Kokkuvõtvalt - kõige lihtsam on siiski end tuhastada lasta. Kõige parem, kui seda teeks väline tuli, mitte kuumutamisel isesüttimine.

(18-04-2011, 22:33 )Lihtne Kirjutas: Et jah, kristlus paneb sind nahka ja nii lihtne see ongi. Aga samas peaks olema võimalus sellest hoiduda. Kristlik maailm siis seda kiivalt varjab, aga teadjamehed peaks ju ikkagi vastutööd kristlusele tegema ja meid pimedaid valgustama, nö. otsapeale aitama. Nii et antke tulla teadjamehed!

vastutööd peavad tegema inimesed ise. Teadjameeste ülesandeks peaks olema säilitada seda, mis on veel alles jäänud ja leida võimalus selle väe suurendamiseks.

(19-04-2011, 10:25 )NelliN2 Kirjutas:
(18-04-2011, 20:56 )AnnaNuustik Kirjutas: Niisiis... sain ma õigesti aru - elan šamanistlike tõdede järgi ja loodusega kooskõlas ning pruugib vaid mu emal-mehel-lehmalellepojal otsustada, et oi, näe... Anna oli ju nii hea inimene, ta tahaks raudselt kirikuaias kõduneda ju... ja lups, tõmmatakse mul nahk üle kõrvade?
See küsimus on mindki vahel painanud. Ma olen oma suguvõsale ammu selgeks teinud ,et minu matustel peab kõige ligem papp olema vähemalt poole kilomeetri kaugusel. Kehal peaks ju olema juba ükskõik millisesse pinnasesse satub. Miks ma peaksin kestaga kaasas jõlkuma?
Ma pole ristitud ega peaks selle teema puhul ültse huvi tundma. Aga need paganama VS tekstid panevad vahel ülemõtlema.

Kest on sinu hinge loodu. Keha luuakse hinge poolt 9 kuuga kohalikust energeetikast. Näitlikult võiks öelda, et sinu juuksed on Kapa-Kohilast, kael Pärnust ning varbad Võrumaa metsadest. Me oleme juba enne reaalset sündimist kohaliku piirkonna energeetikaga läbi ja lõhki seotud - see ongi see, kes me oleme. Mitte ainult kristlased aga kõik maailmareligioonide esindajad müüvad nii enda hinge kui ka oma keha, seeläbi ka kohalikku vaimsust mesijutu ajajatele. Jah, ka budism on maailmareligioon...

Seetõttu on ka VT-s kirjalõik, kus öeldakse, et põrmust oled sa võetud ja põrmuks pead sa ka saama. Muidugi jäetakse seal nimme välja see osa, et põrmuks peab sinu keha saama alles peale seda kui hing on lõplikult lahkunud.

Eelneva jutu kokkuvõtteks - jama lugu on siis, kui oled terve oma elu elanud paganana, ent peale surma sinu keha palsameeritakse ja müüritakse peakatedraali altari sisse. Vot siis on jama majas. Ent kuna sellise asja toimumine on meil suht-koht võimatu, on alati võimalusi ka pääsemiseks Laugh
Vasta
#53
(19-04-2011, 11:44 )Celtic Kirjutas: Kokkuvõtvalt - kõige lihtsam on siiski end tuhastada lasta. Kõige parem, kui seda teeks väline tuli, mitte kuumutamisel isesüttimine.

Aga teadupärast on tuhastamine ju ka kristliku kiriku käes ja tseremooniameistrid nende ustavad teenrid. Samuti on vaeva nähtud sellega, et enne tuhastamist jäljendada kirstu auku laskmist jne.
Paganlikul kombel põletusmatus ju keelustati ära, väitega, et see ei ole eetiline ja loodust saastab...

Teema: Põleta keha, et hing saaks elada


Lisaks hakkas mind huvitavama, et mis saab nendest rahututest hingedest, kes mingil põhjusel siia ilma kinni jäävad ja siis nö kummitama hakkavad? Millegipärast levinud trend on siis kohe kirikupapp kohale kutsuda, et see siis hinge "vabastaks" või "ära saadaks". Küsimus on, et kuhu see hing siis saadetakse?
Vasta
#54
(19-04-2011, 11:44 )Celtic Kirjutas: Ei. Nii see ei ole. Kirikule pead juba varem lubatud olema.

Aga. kui olen ristitud, siis asi hapu, jah? Et olen õigeusukirikus ristitud, siis on edasine elu ju mõtetud. Kõik mis teen siin ilmas, teen tühja, ehk toidan kedagi, aga mitte ennast ja oma vaimu. Ristida lastes kirjutasin alla nö. lepingule, aga see leping on siis ju puhas petu kaup ja sellest lahtiütlemine peaks olema igati õigustatud kuna mind on petetud. Või olen asjast valesti aru saanud?
Vasta
#55
(19-04-2011, 16:08 )Jõhvikas Kirjutas: Lisaks hakkas mind huvitavama, et mis saab nendest rahututest hingedest, kes mingil põhjusel siia ilma kinni jäävad ja siis nö kummitama hakkavad? Millegipärast levinud trend on siis kohe kirikupapp kohale kutsuda, et see siis hinge "vabastaks" või "ära saadaks". Küsimus on, et kuhu see hing siis saadetakse?

Kirikupapp kutsutakse, sest see on ajaloo kestel nii kujunenud. Sellises "väljaajamises" nähti head võimalust omistada neid õnnetuid. Kuigi kaasajal see päris otseselt ja sellise eesmärgiga enamasti ei toimu (kõik kirikuisad ei ole loomult halvad või kurjad).

Kui hing vabastatakse, siis läheb ta sinna, kus on hinge kodu.Smile Ei, tegelikult on ka nende jaoks olemas kollektiivne koht, kus ta siis uue kehastuse valib, ma usun.

Põhjuseid, miks hing "kinni" jääb, on mitmeid. Kui lähedased ei taha lahti lasta; kui ta ise ei saa aru, mis toimub; kui tal on siin miskiseid n-ö tegemisi või täitmata lubadusi; kui keegi vägisi hinge kinni hoiab jne. Enamasti jääb hing kahe vahele siis, kui ta ise segaduses või keegi siin meeleheitlikult kinni hoiab.

(19-04-2011, 21:00 )Lihtne Kirjutas: Aga. kui olen ristitud, siis asi hapu, jah? Et olen õigeusukirikus ristitud, siis on edasine elu ju mõtetud. Kõik mis teen siin ilmas, teen tühja, ehk toidan kedagi, aga mitte ennast ja oma vaimu. Ristida lastes kirjutasin alla nö. lepingule, aga see leping on siis ju puhas petu kaup ja sellest lahtiütlemine peaks olema igati õigustatud kuna mind on petetud. Või olen asjast valesti aru saanud?

Ei ole edasine elu mõttetu, kui sa ise midagi selleks ära teed. Lepingust saad soovi korral lahti ka öelda. Ükski asi ei saa sind elu lõpuni mõjutada, kui sellele ise lõpu teed.
__

Ja mis puutub sellesse, et teadjamehed peaksid aitama - mitte kedagi ei saa aidata, kui ta ei taha eelkõige iseennast aidata. Igasugused on inimeste jaoks teinud eri tegusid, kulisside ees ja taga, kuid saanud tasu mõrva, vihkamise, laimamise vms näol. Põhimõtteliselt peab inimene aitama iseennast, teadjamehed hoiavad vaid süsteemi ülal.
Vasta
#56

Teema "Mis Juhtub Peale Surma" üle mõtisklejatele - soovitan vaadata filmi Passengers.

http://www.imdb.com/title/tt0449487/

Kah üks variant.
Vasta
#57
Paradiis ja põrgu, kahtlen nende kohtade olemasolul.Kuid surm on loomulik protsess ja seda karta arvan,et on täiesti mõtetu. Mina näiteks olen mõelnud, et mis on siis enne sündi,kahjuks ei mäleta ja polnud nagu midagi.Tundub, et ma olin enne sündi surnud, niisiis polnud ju midagi ei põrgut ega paradiisi.
Ma arvan,et keegi meist ei mäleta kus me olime enne sündi ja kui selle vinkli pealt vaatata siis ka peale surma pole midagi.
Ja kui isegi lähengi põrgu,siis kui ma peaksin uuesti sündima ei mäleta ma nagunii sellest mitte midagi.
Vasta
#58
Ristimistega on küll sedasi,et sellega seotakse inimhing selle kiriku külge juhul kui see on vabatahtlik. Igatahes paljudele mõjub see halvasti....
Teine asi on matused, ristiga seotakse surnu hing just selle surnuaia külge kuhu ta maeti ja põõna paneb õpetaja oma sõnaga ...AAMEN, mis selle lõplikult kinnitab. Hing jääbki sinna......ta ei ole enam vaba.....Head uurimist.
Vasta
#59
Ei usu et peale surma midagi on. Paljud räägivad siin mingist hingest mis on sama usutav kui jõuluvana. Kui inimesel peaks olema hing, siis kust ta tuli? Kust inimese hing tekkis? Ma tean et inimene tekkis evolutsiooni käigus, kõigepealt, kui maa alles alguse sai, oli ta üks suur kera laavat ja kive, siis sattusid seal mingid õiged aatomid kokku vms(ma täpsemalt pole uurinud seda) ja kuidagi vedas kõvasti et mingid asjad loksusid nii täpselt paika et tekkis rakk, mis oma tekkimise järel kohandus ümbrusega. Siis hakkas see paljunema ja tekkis esimene taim. Siis jälle mingite loodusjõudude mõjul ja jällegi väga väga paljude aastatega muutus mõne taime rakk mingiks ainurakkseks organismiks, mis peale seda hakkas jälle paljunema kuni tuli esimene elus olend vms siuke väike. Ja nii moodi läkski edasi, kõik hakkas edasi arenema ja seni kuni tulid esimesed loomad ja kõik olendid, seni kuni arenes ahvist inimene, kelle aju arenes seni kuni me nüüd tänapäeval oleme. Aga ma ei saa aru millal arenesime me nii kaugele et meile tuli hing? .... Mis on hing? Kustkohast see meile tuli? Kas ma näiteks saan öelda et taimel on hing? Tema ka kasvab ja lõpuks närtsib/sureb. Kas temal on ka hing siis või? ainult et tal ei ole aju, aga ta ikka kasvab meile sarnasel moel. Ja arenenud oleme me ikka samast kohast(planeedilt maa) ainult meil on aju ja me saame asjadest natuke paremini aru kui puud ja põõsad, aga kasvame ja sureme me kõik. Igastahes mõtlesin mis ma mõtlesin, aga välja ma seda mõelda ei suutnud, kas siuke asi nagu hing on olemas või ei ole. Ma samuti mõtlen, kuidas saavad suured inimesed, mingid 30-40-50 aastased, elu kogenud inimesed uskuda mingit kiriku või jumala või jeesuse jura? Ma võin küll 14 aastane olla, aga mul on väga lai mõtlemine, ning kui keegi tuleb mulle rääkima midagi ristimisest või kirikutest vmsiganes. Siis hakkan ma kohe mõtlema et kuidas see toimida võiks, et kui ristitakse siis kasutatakse niinimetatud "püha vett" kuidas on võimalik et mingi vesi saab olla püha? Et mingi preester sellele mingid sõnad peale räägib??? Et kas on võimalik et mingid suvalised helilained mis tulevad inimese suust on võimelised vee molekule mõjutama kuidagi et nad hakkaks mingit energiat tootma vms.....???? Või kui inimesed palvetavad mingi risti poole, miks nad siis mingi suvalise puust paku poole ei palveta? Kuidas on võimalik et kui puit on lõigatud just niimoodi siis jumal kuulab, et mul võib olla mistahes puupakk mis kaalub täpselt samapalju kui rist, või tal on täpselt sama pindala, kuidas siis ??????????? Kuidas need aatomid vms hakkavad just sellise kujuse lõigatult tööle niimoodi kuidas vaja?ega aatomite ehitus ju selle ristiks lõikamise pärast ei muutu ju. Ja näiteks kirik...... mul võib olla ju suvaline kivist hoone...... ja edasi umbes sarnane jutt nagu nagu eelmistelgi. Mulle tundub et seda kutsutakse loogiliseks mõtlemiseks ja mina niimoodi asjadest aru saan ja sellepärast on mul neid hingesid ja jumalaid ja mida veel väga raske uskuda. Paradiis ja põrgu tunduvad nagu eriti ulme, et kui teed halba, lähed põrgu... ei saa aru jällegi, kuidas loeb see mida ma elus olen teinud, kas ma lähen põrgusse või paradiisi? See ei loe ju kas ma olen kasutanud oma käe lihaseid teistele raha jagamiseks või noa teise vastu tõstmiseks. aga kui ma suren siis mädanen ma ikka maa all kirstus samamoodi nagu teised. See ei loe milleks ma olen kasutanud oma käsi või jalgu. Ega need bakterid vms siis mu säilmeid teistmoodi ei lagunda. Sureme me kõik üht moodi. Et jah, mul enam midagi öelda ei ole muidu läheks siin liiga pikaks ja mu aju jooksebgi natuke kokku juba sellest mõtlemisest siin.
Vasta
#60
(15-07-2011, 22:23 )star scream Kirjutas: Ei usu et peale surma midagi on. Paljud räägivad siin mingist hingest mis on sama usutav kui jõuluvana....
Hinge kohta ma ei tea, aga väga paljud teadlased arvavad, et teadvus on palju fundamentaalsem nähtus kui aju genereeritud epifenomen. Ning see arvamus ei kerki neil religioossetest vaadetest, vaid pigem ikka järjepidevatest teadusuuringutest.
Üks näide (ing.keeles):
TEDx Brussels 2010 - Stuart Hameroff - Do we have a quantum Soul?
http://www.youtube.com/watch?v=iIyEjh6ef_8

Vasta
#61
http://www.youtube.com/watch?v=yAQpOHBrZeU
Through the wormhole-Is there life after death?
Vasta
#62
(15-07-2011, 22:23 )star scream Kirjutas: Kas ma näiteks saan öelda et taimel on hing? Tema ka kasvab ja lõpuks närtsib/sureb. Kas temal on ka hing siis või?

Kui sa natuke rohkem aega viitsid veeta siin foorumis siis hinge teemal on siin palju kirjutatud. See osa, et kust see hing tuleb.

Tahan praegu hoopis vastata sellele, et taimedel on ka hing. Nimelt on tehtud selgeks, et nende biovooludes toimub muudatus kui näiteks asetada saag puutüve pinnale. Meie esivanemad austasid puid. Rääkisid nendega. Miks? Netis on ohtralt materjali ja sattusin väga huvitava teadusliku katse materjalile:

http://www.oesel.ee/maidu/Siim%20Susi/taimed.pdf

Meelde tuli veel see dok.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=plants






Vasta
#63
[Pilt: unledhyo.jpg]
Kardiokirurg Dr. Lloyd Rudy räägib, et kuidas patsient oli juba surnuks kuulutatud kui 20+ minutit hiljem elama hakkas ning hiljem korrektselt ja detailselt kirjeldas, mis operatsiooniruumis toimus. Dr.Rudy hiljem presenteeris antud juhtumit 13-nele kardiokirurgile ning tuli välja, et kõigil on olnud sarnaseid juhtumeid.
http://www.youtube.com/watch?v=JL1oDuvQR08
Vasta
#64
Oletame, et olen ylimalt distsiplineeritud isik ja astraalunen2od v6i siis kehast v2lja reisimine on andeks/oskuseks. Mis siis saab, ma keset astraalunen2gu lihtsalt 2ra suren? V6i juhul, kui on tunda surivoodil, et nyyd on minek, siis enda m6tted ilusti koondada ja astraali minna.

Kas minu astraalkeha j22b sel juhul siia ilma kinni v6i lihtsalt peale aju surma l6ppeb ka astraal, mis on tegelikult lihtsalt ylim kujutlusv6ime?

Olen kuulnud veel, et peale bioloogilist surma, aju t88tab veel ligi viis minutit. Kas see t2hendab siis, et inimene, kes k6rvalt vaatajale tundub liikumatu ning surnuna, m6tleb ise tegelikult, et nyyd ongi k6ik. Keha, silmi ega midagi liigutada ei saa, aga m6elda siis sel juhul veel saab, kui aju "elab"? Kas see ongi see moment, kui elu silme eest l2bi k2ib, ainult mitte vahetult enne surma, vaid juba kliiniliselt surnuna? V2ga v6imalik, kuna sel hetkel v6ib tegelikult reaalsus v2ga karmi matsu panna ja tahetakse veel viimast korda, enne pilkast pimedust, kogeda seda, mis oli. Ja kuna igasugune liigutamine on v6imatu, vaatamata, et aju k2sklusi jagab, siis m6tte ja m2lu sektor hakkab hetkeks 2kki t2isv6imsusel t88le. Nagu pimedal paraneb kuulmine, v6i vastupidi. Huvitav on see kyll..
Vasta
#65
(29-07-2011, 11:29 )Horus Kirjutas: Olen kuulnud veel, et peale bioloogilist surma, aju t88tab veel ligi viis minutit. Kas see t2hendab siis, et inimene, kes k6rvalt vaatajale tundub liikumatu ning surnuna, m6tleb ise tegelikult, et nyyd ongi k6ik. Keha, silmi ega midagi liigutada ei saa, aga m6elda siis sel juhul veel saab, kui aju "elab"? Kas see ongi see moment, kui elu silme eest l2bi k2ib,..........

See tundub loogiline küll. Kuna mina olen kuulnud et kui vanasti kellegil giljotiiniga pea maha võeti, siis tegelikult ta sai veel natuke mõelda. Ta kuulis ja nägi aga rääkida ega hingata ei saanud kuna tal enam kaelast allpool midagi ei olnud.

Aga mingitest astraal värke mina küll ei usu. Mina kujutan ette, et kui isegi on mingi hing inimesel siis on see just see informatsioon mis meil ajus on ja mida me mäletame ja millega oma keha käsutame. Näiteks kujutame ette et aju on nagu mälupulk, mälupulk on algul tühi, aga kui sinna midagi peale laadida siis on tal info/andmed peal, nagu meie ajus on siis need andmed mida me teame või mäletame vms(hing)... Aga kui sa mälupulga arvutist välja tõmbad siis töö seal lõppeb täielikult, aga ei ole eriti usutav et ma ütlen et need andmed nüüd läksid kuhugi uitama (astraal). Aga kui inimene läheb magama siis ei ole see mis sul peas toimub ligilähedalgi sellele mis toimub mälupulgas, su aju ikka ajab seal assju ja töötab(saadab informatsiooni edasi, tagasi ja kuhu veel). Ehk siis mina arvan et kui sul on mingi hing ja see ära kaob siis on su keha nagu arvuti ilma operatsioonisüsteemita. Ma arvan et surma ei saa kogeda ennem kui sa oledgi surnud, kui mõned räägivad et nad olid 5 minti surnud ja said sealt siukseid elamusi et wtf... siis mina arvan et see ei olnudgi õige surm.
Toon jälle mälupulga näiteks, kui sa pistad selle põlema samalajal kui ta sul on arvutis siis saad aru kui samal ajal kui ta üheks plastmass junniks sulab, järsku enam faile ei ole, enne võibolla deformeeruvad need natuke vms, ja sama asi käib sul peas ka samal ajal kui su aju peale surma lagunema hakkab, algul näed ei tea mis vigureid ja arvad end ei tea kelleks kuni järsku..... enam ei ole.....
Vasta
#66
Mina usun v2hemalt astraal kehasse, kuna olen seda ise v2ga v2ikesel m22ral kogenud.

See seab omakorda kahtluse kogu sinu teooria lihtsuses. M6tle, mis siis kui k6ik see mida ette kujutad oleks tegelikult midagi kardinaalselt erinevat. Sinu teooria on t6esti loogiline, mina usun, et kogu systeemis loogikat ei eksisteerigi
Vasta
#67
Aga kust sa tead et sul on see kogemus olnud? Kust sa tead et sa ei näind lihtsalt mingit und???
Mõtle uuesti... KUST SA TEAD?????????
Vasta
#68
kui mulle kallis inimene on kiriklikult maetud(ristimata) ja kui mina suren ja mind tuhastatakse, kas siis me kokku ei saagi?

(15-06-2011, 09:14 )HUGOTH Kirjutas: Ristimistega on küll sedasi,et sellega seotakse inimhing selle kiriku külge juhul kui see on vabatahtlik. Igatahes paljudele mõjub see halvasti....
Teine asi on matused, ristiga seotakse surnu hing just selle surnuaia külge kuhu ta maeti ja põõna paneb õpetaja oma sõnaga ...AAMEN, mis selle lõplikult kinnitab. Hing jääbki sinna......ta ei ole enam vaba.....Head uurimist.

aga kuidas seda hinge vabastada?
Vasta
#69
Ei no tõesti saa üle oma hingedest ja värkidest, sedasorti hinge mis kusagil taevas või paradiisis või jumala juures on pole olemas! peale surma ei saa sa kellegagi kokku! Kuidas see peaks mõjutama kus kirikus sa oma valejuttu kuulamas käisid või kas sa lasid ennast tuhastada vms... Vahet pole ju, surm on surm, ega kui ongi olemas hing mis rändab peale su surma uude kehasse, siis sina saad sellest aru samapalju kui sellest kuidas sa spermatosoidina munarakuni jõudsid! Ega hingel (kui ta olemas on) pole silmi ega kõrvu, sa ei saa hingena kusagil ringi kõndida kellegagi koos ja juttu rääkida. Kes sulle sellist juttu ajas võib ennast kohe maha lasta, sest mitu korda ma pean ütlema MINGEID JUMALAID EGA TAEVAST EGA PÕRGUT EGA VAIMUNA ENESE TEADLIKULT RINGI KOOSERDAMIST POLE OLEMAS!!!!!!!!!!!!!
Ei tegelt ma tean küll kuidas hinge vabastada Laugh mine jookse ümber maja 2 tiiru ja siis põlvita esimese kivi juurde mis sa maas näed ja ütle "vabasta mind kohe!!" siis jookse tuppa ja joo üks klaas vett ja siis pead selle öö väljas magama! Siis peaks kõik korras olema. Noh? kui usutav sulle see tundus??? ma ütleks et kui inimesed seda uskund oleks ja oleks koguaeg niimoodi teinud(kaasa arvatud sina) ja mina sinujuurde tuleks mingi jutuga et mingi jumal istub kuskil pilvel ja kontrollib kõike ja mingis kirikus pead olema ja risti vastu palvetama siis sa peaksid mind küll hulluks. Cmon see jumal MÕELDI välja keskajal kuna inimesed ei oskanud maailma asju selgitada, aga tahtsid ikka vastuseid siis järeldasidgi oma ala arenenud ajuga et mingi jumal on olemas. Kes neid ime assju nagu vihma ja päikest teeb. Kuulge mina arvan et me oleme tehnoloogiliselt kui ka inteligentsuse poolest väheke arenenud keskaja inimestest. Kas pole nii??? ooh õigus, inimene tuli sellest et jumal lõi inimese ja siis tuli eeva..... bla bla bla.. aga nüüd kui on selgunud et inimene arenes ahvist siis nüüd jäetakse see teoorja välja ja usutakse ülejäänud jampsi edasi seni kuni tuleb välja et jälle midagi on tegelikult muudmoodi kui piiblis. Siis jäetakse jälle see välja ja usutakse ülejäänut edasi, nagu mis teil inimesed viga on?
Vasta
#70
(15-06-2011, 09:14 )HUGOTH Kirjutas: Ristimistega on küll sedasi,et sellega seotakse inimhing selle kiriku külge juhul kui see on vabatahtlik. Igatahes paljudele mõjub see halvasti....
Teine asi on matused, ristiga seotakse surnu hing just selle surnuaia külge kuhu ta maeti ja põõna paneb õpetaja oma sõnaga ...AAMEN, mis selle lõplikult kinnitab. Hing jääbki sinna......ta ei ole enam vaba.....Head uurimist.


Need on rituaalid mida inimesed teevad, võin õelda, et nagu muinasjutt.Seda kõike tehakse ja loodetakse, et see oleks kõik nii aga seda ei ole kinnitatud, et hinged jäävad või seotakse kirikute külge. See on muinasjutt kahjuksSad Tegelikult on see välja mõeldis!
Vasta
#71
Starscream - võtan'd rahulikult. Lahmid ikka meeletult-oled kõik ühte patta toppind.

Kust võtad endale õiguse öelda, mis on ja mis ei ole?

Räägivad ainult need teadlased, kelle rääkida on lubatud.










Vasta
#72
(30-07-2011, 16:43 )euroruubel Kirjutas: Starscream - võtan'd rahulikult. Lahmid ikka meeletult-oled kõik ühte patta toppind.

Kust võtad endale õiguse öelda, mis on ja mis ei ole?

Räägivad ainult need teadlased, kelle rääkida on lubatud.

kle cmon??? sa usud seda mida sa uskuda tahad. Sa loodad niiväga et peale surma veel oleks midagi vms ja see paneb sind uurima ja seletama endale assju kokku mis tegelikult olemas pole. kui sa sured, siis sa sured ja enam midagi pole, ei ole seda igavest pimedust ka, mittemidagi. tule ja too mulle tõend et see hingede ja elu peale surma või jumala jutt natukenegi tõele vastab ja ma võtan oma sõnad tagasi. Lihtsalt tõesta mulle.
Vasta
#73
(30-07-2011, 21:19 )star scream Kirjutas: kle cmon??? sa usud seda mida sa uskuda tahad. Sa loodad niiväga et peale surma veel oleks midagi vms ja see paneb sind uurima ja seletama endale assju kokku mis tegelikult olemas pole. kui sa sured, siis sa sured ja enam midagi pole, ei ole seda igavest pimedust ka, mittemidagi. tule ja too mulle tõend et see hingede ja elu peale surma või jumala jutt natukenegi tõele vastab ja ma võtan oma sõnad tagasi. Lihtsalt tõesta mulle.

Oleneb mida sa tõendite all silmas pead, aga siit foorumist leiad küllaldaselt teiste inimeste kogemusi. Aga sa too parem ise tõendeid, et peale surma ei ole mitte midagi. On sul mõni kirjutis, mis sinu sõnu tõestab?
Vasta
#74

Siinsamas kõrvalteemas "Keha erinevad kihid..." üritan ma siduda tsakraid erinevate keha kihtidega (ego, vaim, hing, aura, energiakeha, jne) võrreldes erinevate rahvaste pärimusi selgeltnägijate käsitlustega, mille summeeriv üldpilt on siin (pildifail ca 151 KB = 0.2 MB):

http://www.upload.ee/image/1538923/tsakra_kehad_2.JPG

Nagu näha, on läbi aegade ja igal tasemel kumanud läbi mõisted "vaim, hing, aura, eneriakeha", mis iseloomustavad/kirjeldavad nn "hauatagust elu" - veidi imelik, kui kogu tsivilisatsioon on oma ajaloo jooksul astunud "valet jalga" (jaburad ideed hääbuvad tavaliselt kiiresti), kuid skeptikud ja pahad hallid tulnukad astuvad "õiget jalga".

Vasta
#75
(30-07-2011, 21:31 )Jõhvikas Kirjutas:
(30-07-2011, 21:19 )star scream Kirjutas: kle cmon??? sa usud seda mida sa uskuda tahad. Sa loodad niiväga et peale surma veel oleks midagi vms ja see paneb sind uurima ja seletama endale assju kokku mis tegelikult olemas pole. kui sa sured, siis sa sured ja enam midagi pole, ei ole seda igavest pimedust ka, mittemidagi. tule ja too mulle tõend et see hingede ja elu peale surma või jumala jutt natukenegi tõele vastab ja ma võtan oma sõnad tagasi. Lihtsalt tõesta mulle.

Oleneb mida sa tõendite all silmas pead, aga siit foorumist leiad küllaldaselt teiste inimeste kogemusi. Aga sa too parem ise tõendeid, et peale surma ei ole mitte midagi. On sul mõni kirjutis, mis sinu sõnu tõestab?

Need "kogemused" on lihtsalt su aju mängimised. Tead ka kui keeruline inimese aju on? Ta loob sulle igasuguseid erinevaid efekte. Näiteks kui sa näed und, see on juba mõtlema hakates imelik et sa näed, kuuled, tunned igasuguseid asju mis päris pole. Need uskumused jumalatest ja energiatest lihtsalt MÕELDI VÄLJA. Vanadel aegadel kui inimestel ikka asjadele seletust polnud. Samuti oli neil igav, Nii hakkasidki mingid isehakanud külatargad oma energiaid seletama. Aga jah, minu küsimus jääb, tõesta mulle et peale surma sa midagi on. Siis ma võtan kõik oma sõnad tagasi, lihtsalt tõesta. Sul ei tohiks see nii raske olla, sest mina saan siit aru et sul on päris head tõendid taskust võtta.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 208,336 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 104,185 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,581 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Müstik lahkus sellest elust Minaelan 102 31,718 13-12-2020, 17:47
Viimane postitus: Tyto Alba
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,747 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elu mõte z3r0 c001 192 107,863 07-11-2020, 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 46,940 10-04-2019, 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,753 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,266 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,839 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat