Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elust enesest: elu pärast surma
Autor Sõnum
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
12-08-2008 10:28
Postitus: #26
 
Tsitaat:Elame oma elu ja ärme lase sellistel tühistel asjadel nagu surm, meid üldse mõjutada

Ma ei nõustuks...õigus, et on palju usulahke, kellest igal on oma arvamus elu kohta peale surma, aga see usk tulevasse võib seeläbi oluliselt mõjutada olevikku...
Kas pole siis võimalik, et kristlane, kes usub taevasse ja põrgusse, langetab paljusid otsuseid oma elus mõeldes nendele vastanditele - vabalt isegi loomuvastaseid otsuseid - muidugi on hirm põrgu ees ja iha taeva vastu iseenesest justkui sisemine kontrollmehhanism, mis isikul ilma politseita silma peal hoiab...(kuigi statisika näitab, et näiteks ateistid sooritavad võrdluses kõvasti vähem kuritegusid, kui kristlased)
Kui kõik teaks, et elu lõpeb peale surma - siis elataks võib-olla täisväärtuslikumalt, sest pole rohkem võimalusi eksida, peale ühe - keegi ei tule ja ei anna uut elu

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ares
Vana kala

Postitusi: 252
Liitunud: Jul 2008
12-08-2008 10:50
Postitus: #27
 
No siiski selline on minu arvamust. Ja nagu teemaalgataja küsis, et "mis te arvate...". Ütlesingi mis ma arvan. Ega ma ei välistanudki kellegi uskumusi ja põhimõtteid, ja kui keegi tundis, et tema usulahk või religioon sai eiratud/solvatud/maha tehud, siis vabandan väga, see polnud üldse nii mõeldud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
12-08-2008 11:04
Postitus: #28
 
Otseloomulikult - foorum ongi arvamuste jaoks ning igaüks leidku oma...

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Pyramid
Tavaliige

Postitusi: 165
Liitunud: Sep 2008
15-10-2008 14:19
Postitus: #29
 
Äratan vana teema ellu, et siia kirjutada Bleh.
Ma ise isiklikult südamest usun, et kui inimene sureb ära siis ta saab lihtsalt oma orgaanilisest/füüsilisest kehast ning sellega kaasnevatest kohustustest lahti ning inimese hing eksisteerib edasi kõrgemal dimensioonil. Suhteliselt võimatu mõelda, et peale surma tuleb igavene pimedus või midagi sellist. Iga lõpp on millegi uue algus, meil igal ühel on oma ajajärk. Kuid siiski ma usun seda, et me saame oma kehast lahti ning hing eksisteerib ning rändab vabalt edasi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
helen009
Tavaliige

Postitusi: 232
Liitunud: Nov 2007
21-10-2008 09:53
Postitus: #30
 
noh mina ei usu eriti taassünnile

Ma usun seda, kui suren siis on ainult must pilt ees...IGAVESTI
kui ongi, kui suren eks saan siis teada.. Bleh
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
hekate
registreerimata

 
01-03-2011 12:33
Postitus: #31
RE: Elust enesest: Elu pärast surma.
kas kellegil on kogemus värskelt lahkunutega kes püüab sinuga kontakti võtta?
kui on siis palun antke nõu , olen rahustanud võõraid hingi kuid oma kalli vanamaga ei saa kontakti ma saan aru et ta muretseb millegi pärast kuid mis see on ?
ma tean et pärast seda teadet hakatakse mind ebanormaalseks pidama kuid pole parata ,ta õpetas mulle kõikke mida vaimuderiigist tean ültse elust ja eksistensist . just praegu kustutasin ära eestoas puhkeva tulekahju ja seda otseses mõttes . mis moodi anda rahu kallile hingele antke nõu ja abi .mujalt sed kahjuks küsida ei oska ega vist ka ei ole?
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wolf SS
seikleja

Postitusi: 90
Liitunud: Dec 2010
01-03-2011 21:29
Postitus: #32
RE: Elust enesest: Elu pärast surma.
ayyu
Tavaliige

Postitusi: 162
Liitunud: Jun 2009 05-06-2009 15:36
Postitus: #161

Tere,
Räägin teile oma kogemuse, see juhtus aastaid tagasi. Olin 19-aastane, ema oli surivoodis ning me leppisime omavahel kokku, et kui sealpool on elu pärast elu, annab ta sellest mulle märku.
Ei mäleta täpselt palju aega möödus, kuid ühel õhtul, voodis lebades tundsin kuidas jalad tõusid õhku. Avasin silmad, kõik oli hämar, kuid nägin hirmutavat tõsiasja, et jalad tõusid jalgadest(füüsilistest jalgadest). Järk-järgult tõusid puusad, kõht ning rindkere ülespoole. Käed ja pea jäid veel füüsisesse, tekkis nurk, raske oli hingata. Asi ei olnud loogiline ning tekkis hirm. Tahtsin appi karjuda, kuid häält ei tulnud välja, tekkis paanika; kähiseval häälel püüdsin EMA karjuda. Lõpuks see õnnestus ning keha kukkus oma füüsisesse tagasi ja tuba läks valgemaks. Süda peksis, otsaesisel leemendal külm higi.
Arvan tagant järgi, et kui ma poleks paanikasse sattunud siis oleks võib-olla midagi näidatud ja see näitaja oleks olnud oma Ema, kes pidi noorelt ilma oma lapse-lapsi nägemata siit ilmast lahkuma...
Arvan, et see oli tema poolne märk meie kokkuleppest. Nagu A.H Tammsaare ütles, et peale surma alles õige elu algab.

--------------------------------------------------------------------------------
olen see, kes ma olen.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,791
Liitunud: Oct 2007
18-04-2011 14:32
Postitus: #33
[split] Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
Juba jälle käime äraarvamatuid teid pidi selle asemel, et vajalikku asja ajada, mis kristlastesse puutub siis neil ei ole kodumaad, rahvast ega vanemaid vaid ainult juba sünnilt õndsad piiblirahva esindajad, keda kristlane siin hädaorus peab truuilt teenima oma hingeõnnistuse ja igavese elu nimel.
Nemad on juba riigikogus ja igas muus asutuses esindatud enam kui küllalt, räägime neist kes on esindamata, neist, kes pole jumala au ja kuulsuse nimel oma maast ja metsast ja põllust hingeõnnistuse nimel loobunud, räägime põliseestlastest ja nende paganlikust hingestatud maailmast.
Kes tahab võõraid jumalaid teenida ega keegi keela kui see oma jumalatele ja nende järgijatele liiga ei tee. Kui teeb eks siis tulebki klaarima hakata ja ÜRO papretes näpuga rida ajada. Jätame selle kristliku teema katki, iga juut jäägu ikka oma seeklite juurde.
Pealegi pole kristlik rongkäik oma kirikulippude ja halleluujatamisega eriti ilus vaatepilt aga kui põliseestlased oma šamaanitrummide põrinal ennast näitavad, siis tegu ilusa vaatemänguga rääkimata neist loitsudest, mis tõel tõusta ja valel vajuda peavad laskma.
kristlane karjatab nüüd tõsimeeli, kõik see on saatanast aga pole ju, saatan on piiblitegelane, ta kantseldab kristlasi, juute ja moslemeid aga mitte paganaid.
Vat siin on tegelikud kaksteist apostlit oma täies hiiluses lõhnamas väävli ja mädamuna järgi mis on nende loomulik lõhn.
Maa tulnukate suurfarm artikli lõpp

Kui tulnukad hakkasid lahkuma, palus Sparks, et nad näitaksid ennast talle oma tõelise välimusega. Siis ta nägi, kuidas kõik kaksteist nägu ja rindkeret hakkasid kiirgama rohekasvalget valgust, mis aeglselt muutus üha eredamaks...
Nägi, kui suured olid tegelikud reptiloidid oma laiade õlgade, jämeda tugeva soomustega kaetud kaelaga. Silmad olid neil sarnased inimese silmadele, kuid tundusid punaste pupillidega lihvitud teemantitena. Pead olid proportsionaalselt kehadega palju suuremad kui inimestel.
Tundus nagu oleks neis gigantsetes kilpkonnades koondunud kogu Universumi mõistus.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=Orioni
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kirjutan123
Bännitud

Postitusi: 43
Liitunud: Aug 2010
18-04-2011 15:39
Postitus: #34
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
to: VironShaman
Sul on õigus ma kaldusin teemast kõrvale, vabandan ja kutsun end korrale. Rohkem siia ei tule.
Aga kripeldab üks asi, mis sa ütlesid...

"mis kristlastesse puutub siis neil ei ole kodumaad, rahvast ega vanemaid vaid ainult juba sünnilt õndsad piiblirahva esindajad, keda kristlane siin hädaorus peab truuilt teenima oma hingeõnnistuse ja igavese elu nimel."

Olen kiristlane ja usun. Usk on naljakas asi. See kas on või ei ole, nagu süütus või naisena sündimine. Ja kardan, et raske on edasi anda seda rõõmu ja valu, aga ka hingesügavust, mida olen kogenud kristlasena, sellele, kes seda ei ole kogenud.
Jah, kristlasena ei ole mul kodumaad, vaid terve kristlik maailm, ent emakeelde sündinuna on mu kodu siiski Eesti ja mu hõimuvelled on teised seda kaunist keelekangast kuduvad olevused.
Mul on just samapalju "oma rahvast", kui on ka tavalisel eestlasel ehk Para-weeblasel.

Ma ei tea, kust leidsid sa selle ilmselt jud-massi poolt kirjutatud segase lause, millega lajatad inimesi, kes tahavad elada armastuse käsu järele, aga olgu see sinu südametunnistuse asi.

UT ju ei eelda meilt, et laseksime end ümber lõigata. Jeesuse käsk armastada oma ligimest ei nõua minult, et ma halvustaksin, kuidas jaksan, moslemeid, budiste, või ka kaasvestlejat siin Para-Webis.
Kui sa oledki satanist ehk voodoo harrastaja, ehk hoopis mittemillesegi uskuja, siis anna mulle ja minusarnastele ka võimalus.
Või on sinu usutunnistuses kirjas, et hävita kõik, kes elavad siin Eestis?
Kas minul ei tohigi olla lapsi, kas meie ei tohigi hingata värsket õhku, kas ma ei tohigi neile rääkida õhtuti muinasjuttu, kas ma ei tohigi suuelda neid enne magamajäämist
Mis inimesed te olete siiin!!!

Kas mina ei ole siis väärt samasugust elu elama, kas mul ei ole õigust lugeda õhtuti lugusid siit, kas mina ei tohi ka korragi oma elus kirjutada Para-Webi ühe arvamusloo.
Miks ma ei tohi.
Olen kahejalgne ja kaks kätt ja pea.
Usun, et olen Jumala loodud, aga sina?
Millesse sa usud?
On sul süda?
Tikitaki, mida see rägib?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,791
Liitunud: Oct 2007
18-04-2011 16:23
Postitus: #35
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Püha müristus, kes keelab ennast väljendada aga juba tundsid end oma õigustes puudutatuna.
Eestis on kristlasi mingid kuni 30 protsenti, paganad on ülejäänud aga loe üles kui palju paganaid on riigikogus, kui palju valitsuses ja nomenklatuurieliidis, kogu see seltskond koogutab üksmeelselt kõrbejumalat ja pangakirikut teenides kirikupinkidel pühade aegu. Elu rõõmud ja mured on kristlastel nagu kõikidel teistelgi aga paraku tõehetk saabub siis kui sa sured. Siis avastad kuhu oled sattunud, oma erilise rolli kristluses ja kelle söögiks pead minema lihtsa ümbersünni asemel nagu kõik teised paganad ja mittekristlased.
Minu jumalad on kohalik ja igipõline teispoolsus, keda on salaja kristlike pappide silme alt eemal alati ja tõsimeeli kummardatud, austatud ja elujõudu ammutatud.
Ka põlisrahval ja tema usundil on omad õigused ja ka neid tuleb kellelgi esindada. Ei ole olemas kristlaste parteid, kuid kristlased on trüginud kõikidesse parteidesse oma asja ajama.
Niisamuti tulevad põlisrahva paganad kõikidesse parteidesse oma asja ajama kasvõi nii nagu vanasti salaja ja teiste teadmata ning ainult oluliste asjade puhul õieti hääletades.
(selle postituse viimane muutmine: 18-04-2011 16:29 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
18-04-2011 16:36
Postitus: #36
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
Mingil hetkel hakkasin tegema vahet kristlusel kui religioonil mis käibel ja Jeesusel kui õpetajal.
Tema õpetused on need mis meieni jõudnud muudetult ja tema nimega religioon mis ei sisalda
tema õpetusi vaid teiste isikute omi kelledest paljud pole olnud isegi mitte tema õpilased.
Samas on pea vaieldamatu, et need kes kõige rohkem ründavad Vaba Inimest - ka eestlast
on just samad kes kõige rohkem ründavad seda mis siiski on religioonis Jeesus Kristusest
edasi antud. Seega küsimus - kui keegi oli fiktiivne siis miks teda rünnata? Küsimusi veel aga
see üks peamisi.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kirjutan123
Bännitud

Postitusi: 43
Liitunud: Aug 2010
18-04-2011 17:17
Postitus: #37
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
to execubitoris
tsiteerin
"Mingil hetkel hakkasin tegema vahet kristlusel kui religioonil mis käibel ja Jeesusel kui õpetajal. "

Nõus, iga laps ka teeb vahet islamil, kui religioonil ja Muhamedil kui ainsal ja õigel prohvetil.

"Tema õpetused on need mis meieni jõudnud muudetult ja tema nimega religioon mis ei sisalda
tema õpetusi vaid teiste isikute omi kelledest paljud pole olnud isegi mitte tema õpilased."

Kas sa elasid siis, kui ta jagas omi mõtteteri, kas oled suhelnud mõnega, noo-kasvõi ühega, kes oli Jeesuse õpilane, või nendega, kelle kohta sa ütled, et - "teised isikud" ?

,.,.,.,

Ässs! , ei viitsi. Tead, ma olen nii vana, et ei viitsi siin näpuga rida ajada ja oma õigust otsida...

Olgu!!! Sinu võit!!

Jeesuse perekonnanimi ei ole Religioon ja ta ei ela minu kirikuõpetaja kodus.

Tal ei ole nelja näppu ja ta isa nimi ei ole Abe Simpson.

Mina rohkem ei vaidle enam, kuigi tore oli, hea noormees.
Ma rohkem armastan omaette olla.
Üksi vaadata pargis puid ja bussipeatustes inimesi.
Me koos vaatame. Koos Jeesusega.
Jeeus elab mu südame sees. Koos temaga ma ju elan. Nojah... Imeline elu...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
18-04-2011 17:55
Postitus: #38
RE: Põliseestlaste liikumine ja selle vaimsus
(18-04-2011 16:23 )VironShaman Kirjutas:  Elu rõõmud ja mured on kristlastel nagu kõikidel teistelgi aga paraku tõehetk saabub siis kui sa sured. Siis avastad kuhu oled sattunud, oma erilise rolli kristluses ja kelle söögiks pead minema lihtsa ümbersünni asemel nagu kõik teised paganad ja mittekristlased.

Ütlen kohe ära, et ma ei naeruväärista vms, kui palun ühte asja täpsustada. Ma siiski ei ole seniajani päriselt aru saanud, mida see hingena kellegi toidulauale sattumine siiski tegelikult tähendab? Mida see tähendab hingele lühemas-pikemas plaanis ja taassünni osas?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,791
Liitunud: Oct 2007
18-04-2011 18:52
Postitus: #39
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
Te peaksite teadma mis tähendab hingelind, on ju reptiilide üheks tänapäevaseks otseseks esindajaks linnuriik, niika teispoolsusest tulles on reptiilidel kõige mugavam end hingelindudena näidata kes siis hinge võtavad ja nahka panevad, kuid mitte kõike, kõige huvitavam oligi Lennart Meri matus, kus terve konsiilium pappe ponnistas hinge üle anda aga Meri ainult naeris ja läks oma Siberist pärit shamanistlike liitlastega rahulikult minema jättes kristlikud papid pika ninaga, sama suutis teha ka Looduskaitse seltsi peamees Jaan Eilart, kuid tema kaaslaseks oli öökull. Võib olla on asi selles, et mõlemad olid kõrgvabamüürlased.
Kuid lihtinimestel nii lihtsalt asi ei lähe, tasub ainult suguvõsal korraldada kristlik matus kui papp juba hingel taga marsib ja ei lase tal kusagile ära joosta, aastate tagant tuleb elavalt meelde tuttav kes ise käis hoopis puid silitamas aga naine korraldas kirikliku matuse ja ta tuli surnuna ahastuses öösel kolme ajal kaebama, et mida teha ei saa papist lahti.
Me ei saanudki teda aidata, sest naiskaaslane oli ta ära lubanud, nüüd võite mõelda, mis saab kõigist neist, keda on ohvriks lubatud kasvõi matusekorraldajate poolt. Muidugi kristlased võivad öelda, et ristimise läbi said nad uue kristliku (reptiili-) hinge aga miks asi toimib ka siis kui lihtsalt paganale kristlik matus korraldatakse ja kirikuaeda maetakse.
Kas paganad peaks oma surnud kõik kirikuaedadest välja oma surnuaedadele matma nagu juudid, juutide matustel pole mingit hingesöömist, hing läheb rahulikult ümbersündi läbi toru ja karmavalvurite. Aga eks vaadake ise.
Mis see hingele lühemas pikemas plaanis tähendab ma ei tea, tean ainult erinavaid lahkumisi või tahaks teist keegi järele vaatama joosta, kardan et kodused leiaks selle tulemusel lihtsalt laiba voodist.
(selle postituse viimane muutmine: 18-04-2011 18:55 VironShaman.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
18-04-2011 18:58
Postitus: #40
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
VS, sinu vastus oli huvitav, aga siiski ei vastanud sa küsimusele. Mida ma ise vaatan.... Ausaltöeldes olen pettunud, et miks üldse vastasid, kui tegelikult küsimusest mööd hiilisid? Ma palun päris tõsimeeli, et seleta see asi nüüd korralikult lahti. On see siis nii raske?

Kordan veelkord küsimust. Mida tähendab hingena kellegile söögiks olemist? Mis saab hingest edasi? Lakkab ta olemast? Kas söögiks olemisega tähendab oma hingeosakeste kaotamist või midagi enamat?
(selle postituse viimane muutmine: 18-04-2011 19:01 Jõhvikas.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,791
Liitunud: Oct 2007
18-04-2011 19:35
Postitus: #41
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
Oled sa sellest kusagilt mujalt peale minu kuulnud? Miks kõik jutlustavad paradiisist ja igavesest õnnest kui inimene peale surma kohe peale kohtumist karmavalvuritega ümbersündi läheb ja saab isegi valida kuhu ja millisesse ühiskonda.
Kogu see jutt sündidevahelisest ajast ja oma eelmiste elude meenutamisest tundub plämana, kui tervik on liiga kaua sealpool, laguneb kihtideks laiali, mul pole õigust rääkida asjadest mis on kellegi mulle räägitud isiklikud elamused teispoolsusest. Paljud inimesed on mulle rääkinud oma loo. Mis puutub aga hingedesse siis sahinad on arenenud kosmoserasside räigest hingekaubandusest usundite sildi all. Tegu võib olla mingil kujul vangis olekuga mis toidab kedagi elujõuga.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
InDemand
Veteran

Postitusi: 1,008
Liitunud: Jun 2007
18-04-2011 19:49
Postitus: #42
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
(18-04-2011 18:58 )Jõhvikas Kirjutas:  Kordan veelkord küsimust. Mida tähendab hingena kellegile söögiks olemist? Mis saab hingest edasi? Lakkab ta olemast? Kas söögiks olemisega tähendab oma hingeosakeste kaotamist või midagi enamat?

Vastan sulle enda arusaama-teadmiste kohaselt.

Mida tähendab kellelegi söögiks olemine?/Kas söögiks olemisega tähendab oma hingeosakeste kaotamist või midagi enamat?

Põhimõtteliselt seda, nagu keegi elaks sul pidevalt kukil. Kui keegi dikteerib sulle kas või alateadlikult, mida pead tegema; oled liiga väsinud, et vastu hakata; teed ja tead seda, mida ette söödetakse jne.

Hingeosakesi kaotad sa siis nii või naa. Eelkõige ikkagi seda, et sa ei ole enam iseenda peremees, vaid keegi teine valitseb sinu eest. Võrdluseks võid siinkohal võtta diktatuuri. Umbes samane olukord, kus sa sipled abitult, samas kui miskine vend sind surgib.

Mis saab hingest edasi?

Hing jääb selle "omandiks", kes selle omandas. Ehk siis jääb lõksu kuskile. Ja ma ei taha usuteemat taas puudutada, ent see on pisut nagu koguduste või massipsühhoosi teema. Hinged on kollektiivselt koos ühe tüübi käpa all. Sinna nad jäävad, kuniks nad vabastavad end ise või keegi nad vabastab (kuidas, seda ära küsi, ma nii peenelt ei tea). Aga olemast ta ei lakka, isegi kui ta on täiesti ribadeks tõmmatud.

See oli nüüd kaudselt vastus sulle, Jõhvikas. Smile
(selle postituse viimane muutmine: 18-04-2011 19:50 InDemand.)

Sadamas on laev turvaline, ent laevu ei ehitata selleks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,929
Liitunud: Nov 2003
18-04-2011 20:02
Postitus: #43
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
Kõlab nagu põrgusse sattumine, oled kuskil teispoolsuslikus orjuses. Huvitav jah kuidas selline asi teadlikult tunduks või välja näeks.

Vahest küsitakse, et kui rahvaarv Maal kasvab, kas siis hingi tuleb juurde. Antud arutelu taustal tekib tunne, et tuleb koguaeg kõvasti juurde, sest need, kes lahkuvad, ei tule tagasi. Vähemasti kristlased ja kõik teised, kes kristlikul kombel maetakse. Ja siis eelmiste elude mäletajad räägivad muudkui, kuidas elasid delfiinina ja ei tea kellena kaugel planeedil.

PS. See jutt võiks ju kristluse all või mingi juhtme teema juures olla. Vaidlust nagu ei ole ju, siin viimases osas.
(selle postituse viimane muutmine: 18-04-2011 20:04 Thorondor.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
18-04-2011 20:05
Postitus: #44
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
Tänan vastuste eest, InDemand ja VironShaman! Sain natuke targemaks, aga ikka on veel palju lahtisi otsi.
Tsitaat:VS kirjutas:

...aastate tagant tuleb elavalt meelde tuttav kes ise käis hoopis puid silitamas aga naine korraldas kirikliku matuse ja ta tuli surnuna ahastuses öösel kolme ajal kaebama, et mida teha ei saa papist lahti.
Me ei saanudki teda aidata, sest naiskaaslane oli ta ära lubanud, nüüd võite mõelda, mis saab kõigist neist, keda on ohvriks lubatud kasvõi matusekorraldajate poolt.
Selline asi on ju suisa ahastama panev, kui oled terve oma maise elu elanud näiteks paganliku tava järgi ja siis keegi lubab sind sinu eest ära...

Oskab keegi veel seda teemat täiendada? Nimeliselt nimetades, siis ehk oskab Celtic veel siia midagi lisada?

Tõstke see viimane osa sobivamasse teemasse jah.
(selle postituse viimane muutmine: 18-04-2011 20:06 Jõhvikas.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
18-04-2011 20:42
Postitus: #45
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
Puude kallistamisest üksi on vähe, tuleb paganaks hakata Laugh
Aga see, mis juhtub "ära lubatud" hingega peale maise teekonna lõppu, sõltub suuresti sellest, kuidas maise teekonna aegu sai elatud. Kas sai kõik teadvus endale jäetud või müüdi juba eluajal jupphaaval maha. Kui esimene variant, siis pannakse pihta vaid hääbuv hingevalgus. Hingeteadvus hajub niikuinii laiali, elusäde pannakse pihta. Muidugi pole see nende söödikute jaoks just parim delikatess, ent kõhu saavad nad täis.
Kui sa aga elu ajal samuti neile "toitu" ette kandsid, siis on täbarasti kuna sinu hingeteadvus võetakse samuti letti ning siis jäädki lõksu. Ja oled lõksus senikaua kuni ära süüakse. Järgmises elus võid skisofreenikuna sündida.

Täpsustuseks siis - kehastunud inimesel on kolm teadvust - ego-teadvus, hingeteadvus ja mina-teadvus. Vastavalt siis ego (parasiit), hing ja vaim. Ego juhib elu, hing kogub kogemusi ning edastab vaimule. Kui istud papi käpa all, siis see süsteem töötab tagurpidi ning vaim, ehk sinu päristeadvus jäetakse kõigest ilma.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ilo
Avatariks Orioni Tähevärav xendra

Postitusi: 609
Liitunud: Nov 2010
18-04-2011 20:49
Postitus: #46
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
Thorondor Kirjutas:Vahest küsitakse, et kui rahvaarv Maal kasvab, kas siis hingi tuleb juurde.
Ei sünni juurde hingi, küllaga sünnib juurde zombisi, kes elavad teatud "programmi alusel". (Orjameelne mass)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
AnnaNuustik Eemal
Energeetik-Õpilane

Postitusi: 374
Liitunud: Jan 2010
18-04-2011 20:56
Postitus: #47
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
...Just siis, kui ma lootsin, et mu valitud rada päästab lollide küüsist, tuli Celtic ja esitles infi, mida ma veel uurinud polnudki..
Olles noor, tundub ju kõige jaoks aega olevat...

Niisiis... sain ma õigesti aru - elan šamanistlike tõdede järgi ja loodusega kooskõlas ning pruugib vaid mu emal-mehel-lehmalellepojal otsustada, et oi, näe... Anna oli ju nii hea inimene, ta tahaks raudselt kirikuaias kõduneda ju... ja lups, tõmmatakse mul nahk üle kõrvade?

Kasutades briti väljendit - Nice!
Selle asja peale saab veel kõvasti ajusid ragistada.

*Plaanib tegelikkuses üleüldse tuhastada lasta end...*


Ja teate papid, teiega ma veel tegelen... mitte!

Laugh
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
InDemand
Veteran

Postitusi: 1,008
Liitunud: Jun 2007
18-04-2011 21:32
Postitus: #48
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
(18-04-2011 20:56 )AnnaNuustik Kirjutas:  Niisiis... sain ma õigesti aru - elan šamanistlike tõdede järgi ja loodusega kooskõlas ning pruugib vaid mu emal-mehel-lehmalellepojal otsustada, et oi, näe... Anna oli ju nii hea inimene, ta tahaks raudselt kirikuaias kõduneda ju... ja lups, tõmmatakse mul nahk üle kõrvade?

Päris nii kerge see ka ei ole, et ma nüüd soovin, et sa põleks põrgus ja siis põledki.Bleh See tahab ikka pisut tausta, sinu enda kaasabi (sa ju ei taha seal põleda, eks) ja veel nii mõndagi muud nüanssi.

Kõige suurem osa taolistest "diilidest" leiab aset lastega, enne kui nad sündinud. Nt vanemad lubavad midagi, et laps sünniks nii või naasugune, enamasti soovitakse ikka jõukust jm. Vanad ütlevad, et "müüs hinge kuradile". Ja siis laps rabeleb terve elu ning ei mõista ise mitte midagi. Meil praeguses maailmas palju neid, kes toovad/tõid lapse ilmale vaid ühe sooviga - rikkus. Sestap ongi ühe põhjusena nii palju ajutuid objekte, kes triivivad vaid raha suunas ja ei mõika muust eriti miskit.

PS! Kui keegi oskab öelda, millise teema alla need postitused liigutada, siis andke teada. : )

Sadamas on laev turvaline, ent laevu ei ehitata selleks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
18-04-2011 21:39
Postitus: #49
RE: Kuum värk ehk vaidleme terviseks!
(18-04-2011 21:32 )InDemand Kirjutas:  PS! Kui keegi oskab öelda, millise teema alla need postitused liigutada, siis andke teada. : )

Näiteks siia või siia.
__
InDemand: me arvamused ühinesid teema osas, mõtlesin ise enne sama. Nii et tõstsin nüüd vaidluse-teemast kõik siia. Hingedest võib nüüd edasi puhuda.Smile
(selle postituse viimane muutmine: 18-04-2011 22:03 InDemand.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lihtne
Tavaliige

Postitusi: 128
Liitunud: Feb 2011
18-04-2011 22:33
Postitus: #50
RE: Elust enesest: Elu pärast surma.
Et jah, kristlus paneb sind nahka ja nii lihtne see ongi. Aga samas peaks olema võimalus sellest hoiduda. Kristlik maailm siis seda kiivalt varjab, aga teadjamehed peaks ju ikkagi vastutööd kristlusele tegema ja meid pimedaid valgustama, nö. otsapeale aitama. Nii et antke tulla teadjamehed!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 5,496 21-01-2021 17:29
Viimane postitus: Q11
  Müstik lahkus sellest elust Minaelan 102 16,750 13-12-2020 17:47
Viimane postitus: Tyto Alba
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 49 24,179 23-11-2020 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elu mõte z3r0 c001 192 85,046 07-11-2020 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 177 79,126 09-05-2020 10:08
Viimane postitus: Mannu
  Elu peale surma. z3r0 c001 365 167,917 10-03-2020 14:30
Viimane postitus: Teloslane
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 56 39,385 10-04-2019 11:19
Viimane postitus: Ewa
  Kas kardad surma? yodalr 474 171,834 27-08-2018 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 16,433 04-11-2016 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 6,536 05-02-2016 20:38
Viimane postitus: positiivne

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog