Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NB! Ratemine on uuendatud!!
#26
See pole muretsemises. Väga ülevoolavalt hea meel, et sa ei muretse :o aga see süsteem lihtsalt ei ole mõttekas ning kellegi tembeldamine ei ole ka inimlik. Las ta õpib ja kogeb, mitte ei saa lambax tembeldatud.
Vasta
#27
Tsitaat:ma pakun midagi, mida olen kuskil näinud, kuulnud ja see juba tõestab, et SEE SÜSTEEM ON TEOSTATAV.

Tõepoolest, ma olen näinud kah igasugu lahedaid asju, mida on erinevates webilehtedel tehtud. Need asjad võivad olla lahedad, kuid nende sees on väga keeruline süsteem, mis on loodud oma ala spetsialistide poolt. Need on süsteemid, mille puhul näiteks mina pean sageli tunnistama, et ma lihtsalt ei oska. Praegu pole meil ühtegi lammast - järelikult süsteem paistab töötavat.

Tsitaat:Märgistus OLEKS võibolla talutav isegi Smile

Aga igasuguste postide ratemine või kasutaja ratemine toob kaasa pingeid, takistab vabameelset mõtlemist.

Ikkagi loeb sõna, mitte mida keegi KUSAGIL sellest arvab.

Täitsa nõus, kuid märgistus eeldaks üldse igasuguse ratingusüsteemi äravõtmist - vähemalt sinu jutu puhul. Ja selline märgistussüsteem hakkab toimima nagu praegu - vastavalt sellele kui suurt kvaliteeti ta teemas näeb, teeb ta stickyks.

Tsitaat:sul mingid omad pinged?
äki kellegil veel aga mina küll ei muretse oma hinde pärast eriti..
Mina kah ei muretse. Muide mulle tundub kah, et kasutajal Loom esineb mingeid omasid pingeid vahetevahel.

Tsitaat:pakun välja et teeme mitte kasutajate rate'imise vaid postide reitimise.. kasutajaid ei hinnata aga teemad võivad saada tärne.. see oleks kasulikum kasutajatele.
kasulikum kui teadmine et see mees on kunagi öelnud midagi et tal nyyd 10 tärni ..
pigem saad teada et siin teemas oli midagi tarka.. ja hinnata võiksid minumeelest adminnid ja mitte kõiki.. pole vaja panna et tegu on halvaga.. lihtsalt kui on hariv või midaiganes teema on tärn juures jne

See idee on hea ja nagu sa ütlesid - kasutajatele üsna kasulik. Ehk teostub. Administraatoritele/moderaatoritele hindamis- või muu süsteemi puhul jumalastaatuse andmisega on meil halvad lood - nad ei ole alati pädevad.

Tsitaat:Kvaliteeti hindad selle järgi mis ta postituses kirjutab. MItte kollaste tärnide järgi
Ütleme näiteks kui teema kõikide postituste keskmine hinne on rohkem kui 6, ilmub teemalehele roheline tärn, alla kuue ei ilmu. Me räägime siin hinnete keskmisest, mitte ühe postituse hindest.

Praegune ratingusüsteem niipea ei muutu, kuna endal tohutult tegemisi. Igasugune programeerimine võtab meeletult aega ja seda hetkel ei ole lihtsalt. Tegelen para-webiga niigi omaks lõbuks..Vist.

Mida te muidu arvate, kas teie tärnide arv 1-st 10-ni vastab sellele, mida te ise enda kohta arvate? Või on tegemist lihtsalt alandamisega teie suunas..
Vasta
#28
Alandamisega ja vehetegemisega inimestes. Üks ullem VAHE TEGEMINE see ju ongi. Kes kellest parem või halvem on...

Minu pinged minu pingeteks(ma olen emotsionaalne inimene), need ei puutu asjasse, ma räägin demokraatlikust maailmast kus kõigil oleks võrdsed VÕIMALUSED, saada kuulda jms.

Mina loodan näha muutusi ja ma küll ei tea palju programmeerimisest, kuid tean et mingi asja eemaldamine ei võta niipalju aega kui selle tekitamine. Lihtsalt mitte keegi ole kellegist >Parem<

Samas kui sa seda oma lõbuks teed...vist, siis pole üldse mõtet sebida, et asja paremaks teha(?)
(Mina arvan, et alati saab paremaks teha)

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#29
kõik võivad postida kõikide kirju loetakse.. ega kui kellegil on lamba staatus siis ei tähenda et ma jätan tema posti vahele..


"need ei puutu asjasse, ma räägin demokraatlikust maailmast kus kõigil oleks võrdsed VÕIMALUSED, saada kuulda jms."

kõikidel oli alguses ju võrdsed võimalused.. ega lõpuni ei saa olla võrdsed võimalused Smile..

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja fyb]
Vasta
#30
Millal on see lõpp siis? kuni sul lõpuks 1 tärn on ainult? Millal on lõpp?
Vasta
#31
ega see mingi tärnide sõda pole Laugh star wars.

kõikidel uutel kasutajatel on võimalus ennast heast kyljest näidata.. hiljem on ta maine juba .. kui mitte tärnidena siis inimeste ajus muutunud.

foorum ei ole mingi star wars see on info vahetus koht krt..
Vasta
#32
See on info vahetus, Ja ega sellepärast et kellegil mingid 10 tärni on, ei tähenda et tema info parem või õigem on.
See on kindel et kui on 10p siis usutakse sinu juttu rohkem... Aga nagu siin rääkis yhe usuteema kohta: Inimene kel oli 10p rääkis tglt totaalselt vale informatsiooni, ning kellegil polnud midagi vasti öelda sest ta oli "da man"


[kinda offtopic]
Well? will "da man" punish me? Yeah, spank my azz Bleh

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#33
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Millal on see lõpp siis? kuni sul lõpuks 1 tärn on ainult? Millal on lõpp?

Üldjuhul oled sa selles 1 tärni asjas ise süüdi :o Alati on võimalik lõpetada postitamine ja minna oma lahedaid tegemisi tegema. Keegi ei käsi sul kannatada seda meeletut ebaõiglust, mis kõikide kasutajate puhul praegu para-webi s valitseb. Tundub, et sa tähtsustad hindamist üle? Saada 1 ei ole veel maailma purunemine või katastroof sinu arenevale isiksusele.

rating jääb praegu nii nagu on. Kui saab aega paneme hääletusele. Arvan, et praegune süsteem on tõesti ebaõiglane.. ja pingeid pakkuv, kuid pole olemas ideaali. Ma ise tahaks ikkagi näha palju on kasutajate poolt antud reiting kasutajatele. Ma olen sadist ja vastik inimene - tean seda. Maailm on täis ebaõiglust, siinne foorum on täis ebaõiglust.. :ink: ja nii võib jätkata..

Muide, usust teab see 10 tärni kasutaja rohkem kui sa oskad arvata. jah, oli näpukas. Juhtub. 10-tärniga kasutaja parandab ära ja näitab milles 6 tärniga kasutaja tõenäoliselt oma postituses eksis. 10 tärniga tegelane on samasugune inimene, kes teeb vigu nagu 6 tärniga inimene. Muide 10 tärniga inimene ei solvu kui talle nüüd selle eest 1 pannakse.

kurb, eksole

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja henzukaz]
Vasta
#34
Ok, henz, sa nyyd ei jätnud ruumi hingatagi enam.
Sa panid jala maha. 1 saamine pole katastroof. Polegi seda väitnud. Pange miljon 1-te.

Ma lihtsalt tegin "kerge" soovituse... nagu palutud...
Tundub, et everybody has made their point...
Elu läheb edasi Laugh
* loom suundub nyyd teemasse, KUU wink






.

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#35
Mnjah, mina olen ise samasugune inimene, kes pooldab muudatusi, sest muudatused tagavad arengu ning areng tagab püsimajäämise.

Kõik sellised lambad, kes tulevad siia niisama pulli tegema algul (ei ütle, et siin foorumis mõni selline on, räägin teoreetiliselt), saavad hindeks lamba. Mingi aja pärast lammas kas:
a) tüdineb ära ning saadab foorumi pikalt
b) hakkab asja tõsisemalt võtma, ta saab uut informatsiooni, kuuleb teiste arvamusi ning õpib neist, selles ongi foorumi point, et inimesed saaksid arutada ning teineteiselt kogemusi korjata.

Sellele töötab reitingu süsteem vastu, sest ausalt öeldes usun, et lambale või lambalähedase reitinguga inimesele on rate olulisem kui mõnele kõrgema reitingu omanikule, seega ei motiveeri see võib-olla lammast nii kaua vaeva nägema, kuni lõpuks tema postitusi märgatakse ning hinnatakse. See ei toimu üleöö, et eile ma panin ühele lamba ja täna panen 10 punkti. Läbisin just psühholoogia kursuse ning julgen veenvalt kinnitada, et esmamulje on inimesest ikka pagana oluline, olgu see siis kas foorumis või tänaval. Seega ei ole reiting lammaste poolt.

Mis ma ütlen programmeerimise kohta.. Kui selle foorumi oleks me (või noh.. henz) ise programmeerinud, siis see saaks ilmselt järgmisteks jõuludeks üles, tegemist on meeletu töömahuga. Sellega tahan öelda, et miks ise kõike teha, miks minna ringiga, kui palju asju on juba ära tehtud ning levitatakse täiesti tasuta. Võib ju võtta mõne valmistehtud skripti ja seda lihtsalt muuta, nagu suur osa maailmast teebki. Kõike ei jõua ju loomulikult teha ning see tõstaks kõvasti efektiivsust ning kvaliteeti, kui kasutada kõiki võtteid foorumi arendamisel. Samas ei lase see ümbritsevat keskkonda ka ühenäoliseks kujuneda.

Jätkuvalt muudatuste poolt..
Vasta
#36
Henz - Ära pahanda kuule...Vaidlus läks natuke tuliseks ja... ma ei pane sulle ühte.Laugh
Me oleme kõigest tärni-inimesed

Tut - sellekohapealt, et need, kellel kõrge skoor, neil pole muidugi millegi üle viriseda, neil elu on heaBleh Siiski ma arvan et jube öelda neile inimestele kellel madal "skoor" lammas Bleh väga solvav.



[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#37
Minumeelest oleks tarvilik teha lihtsalt hääletus nagu henz juba mainis. Ja kogu tehniline külg jne võiks olla siiski administraatorite ära arutatud asi. Mis mõte muidu adminn olla.. Smile
foorumi väliselt..

see käib siis selle kohta et kuidas see programmeerimine võimalik on.. sest foorum on ikkagi paranormaalseteks ja vaevalt see programmeerimine paranormaalne on.

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja fyb]
Vasta
#38
vott siis. uue ja rohelisena kirjutasin vist oma arvamuse hindamisest veitc valesse rubriiki ilmselt (hääletuse alla siis).
aga nohh, kordan siin siis ka üle, et isiklikult arvan, et Inimest peaks parematele tulemustele inspireerima siiski eelkõige ikkagi sisemine vajadus ja hea tahe, mitte pavlovi refleksist ajendatud soov saada küpsist või tärnikesi nime taha. Smile

põhimõtteliselt eitan ka IRL kunstlikke *staatuseid*, *paguneid* ja võistlusi.
minu jaoks taandub see kõik lõpptehtena ikkagi kas rahuldamata edevuse/tähelepanuajaduse/võimu alla.
ei ole justkui kõige õilsam tee?
Smile
Vasta
#39
reitingusüsteemi poolt/vastu hindamine seega tänasex läbi?
ja reiting jääb.
seega edevus siiski võitis?
nagu alati. Smile))
Vasta
#40
My 2 cents (hilinemisega)
Rate vastu pole mul siin foorumis midagi... aga jah see on juba paratamatus et hinnatakse inimest ja mitte tema tarkust. Seega oleks käinud välja kaks varianti:
1) Minimaalne rate on 5 ja max 10. Pole vaja mingit lammast ega muud sellist. Rate tuleb nähtavale kui on vähemalt neli inimest ratenud.
2) Kui ratetakse siis see kes rateb lisab ka kommentaari mix nii. Seega hindamine avalikuks!
Vasta
#41
Tsitaat:Esialgne postitaja Pitsu
1) Minimaalne rate on 5 ja max 10. Pole vaja mingit lammast ega muud sellist. Rate tuleb nähtavale kui on vähemalt neli inimest ratenud.
2) Kui ratetakse siis see kes rateb lisab ka kommentaari mix nii. Seega hindamine avalikuks!

need punktid, mis sa lisasid on nagu üksteistega vastuolus, kuna see esimese punkti teine pool ja siis teine punkt, siis teeb see need kommentaarid ju natust nadiks, et näiteks ühte vastavat isikut hindab 3 teist isikut ja panevad kommentaarid ja k4ige madalama hinde, siis vahepeal 3 kuud näiteks keegi ei hinda, kuigi vahepeal on see isik korralikult asja kallale läinud ja paneb siia näiteks julmalt head txt-id jne. siis keegi hindab maksimumiga ja lisab kommentaari, aga siis tulevad need alles nähtavale ja siis seal on kirjas, et täielik läbutseja; postitab sinna, kuhu ei ole vaja; jne. ja siis alles viimane kiidab......ja kui rohkemat ei olegi kirjutatud ja näiteks need läbutsemis postitused ära kustutatud, siis see vastav kasutaja ei saagi aru, et mis ta nüüd valesti tegi 3 kuu tagust asja kah ei mäleta sôna-sônalt, arvatavasti....

Et kui rate ei ilmu nähtavale teistele, siis see peaks vähemalt nähtavale ilmuma koos kommentaaridega ainult sellele vastavale isikule, siis ta oskaks end ehk parandada...

Sellisel juhul peaks jällegi olema vôimalus sellel isikul näiteks kellegi kommentaari edasi kaevata adminnile, kui näeb, et on tehtud ülekohut vôi midagi (demokraatia).



Igatahes, see läheks arvatavasti päris ôudsaks, see kôik kokku ja muide ma ei saa siiski veel aru, et hinnang 5-10, las siis olla, aga ikkagi ma ei saa veel aru, miks muretseda nende lammaste pärast, praegu on kôik liikmed siin juu eeskujulikud, kui läheb asi karmimaks ära, foorum laieneb vôi midagi ja tulevad sihused lambad, siis vôiks alles selliste asjade peale môtlema hakata, ma ei usu, et keegi üldse siin neid lambaid siin eriti jagab...

-----

ma ei tea miks, kuid ma lihtsalt pidin seda kirjutama....
Vasta
#42
See on eriti kaval et 5-10
nomaitia, äkki teeme 35-40 oopis
komoon 1-5 ikka
vääks
Tglt peabki olema 1-5, muidu on liiga edev.

[Teadet on muutnud 17-1-2004 postitaja Thorondor]
Vasta
#43
Kohe mitte te ei saanud must aru Bleh

to hiidlane: need olidki kaks erinevat varianti... kas rakendada üks või teine. Ja kui oleksgi nagu sa rääksid siis milles probleem... oma antud halba hinnet saaks ju alati muuta kui ta on ennast parandanud. Mix see? Ise ma lugesin siit et rate ei ole adekvaatne.. hinnatakse inimese "nägu" mitte "tegu".

to Thorondor: kuidas sa elus hakkama saad kui kõike 1:1'le võtad (no offence). Mu pärast olgu või 52,14-44,65 aga mõte oli ikkagi sellest et see lammas ei oleks siin selles foorumis kus kõik on asja huvilised jne jne. Siin on niigi arukad inimesed. Ja asi sama mis eelmises põhjendusesgi.
Või mida iganes...
Vasta
#44
Tsitaat:Esialgne postitaja Pitsu
Kohe mitte te ei saanud must aru Bleh

to hiidlane: need olidki kaks erinevat varianti... kas rakendada üks või teine. Ja kui oleksgi nagu sa rääksid siis milles probleem... oma antud halba hinnet saaks ju alati muuta kui ta on ennast parandanud. Mix see? Ise ma lugesin siit et rate ei ole adekvaatne.. hinnatakse inimese "nägu" mitte "tegu".

to Thorondor: kuidas sa elus hakkama saad kui kõike 1:1'le võtad (no offence). Mu pärast olgu või 52,14-44,65 aga mõte oli ikkagi sellest et see lammas ei oleks siin selles foorumis kus kõik on asja huvilised jne jne. Siin on niigi arukad inimesed. Ja asi sama mis eelmises põhjendusesgi.
Või mida iganes...


ok, ok, ei saanud jah.....Sad.

et kui asju eraldi vôtta, siis see teine punkt sobiks küll, aga see esimene ei meeldi mitte kuidagi ikkagi, et peab olema hinnanud 4 kasutajat, kui näed oma rate-i..... aga poindist ma ikkagi aru ei saa, et mis vahet, kas see lammas seal on vôi ei ole, seal hindamisvalikus, kuna praegu veel ei ole ühtegi lammast ja sellele ma rôhutan veelgi, et praegu pole veel vaja muretseda:o

ja, et hinnatakse nö. näo järgi, ma siit foorumist näinud nägupidi 4-ja inimest, aga ega see ei tähenda, et ma siis neid kohe näo järgi hindama hakkaks....Bleh
Vasta
#45
Aga mulle tuli mõte, et teeb reitingu 1-5 .. ja et 10-neid saab saata SMS'iga Laugh . Mul on hädasti uut korterit vaja...

Ja siis teeks veel igasugu TOP- listid ja muud vahvad vidinad Bleh

Muidu tore, et arutlus käib. Ehk leiab mõne toreda lahenduse asjale :o
Vasta
#46
IRW@henzukaze lahenduse üleLaugh

Aga, et kui siin kôik nôuavad, et see hindamisskaala läheks 1-5 vahemikku vôi siis nagu eespool öeldud kuskile 9995-10000, et siis vôiks olla kasutajatel näiteks piiratud hindamine, et ta ei saa kôigile niisama hindeid vôi neid "edevaid" 10. panna, et iga nädal vôib kasutaja kokku panna ainult ühe 10. hinde. Aga siis vôiks veel teha nii, et 9at vôib anda 2 korda jne, kuni, et 1-te vôib anda 10 kordaLaugh - ei, nii, ikka ei kôlba, kuna sis tarvitavad kôik oma 1-ed ära....ja siis saab teoks, siinsete kôikide väga suur hirm, "määääääää".Bleh

Muidu henzukaz, et kas siis uustulnukate hindamisel tulevad mingid rate-ingu piirangud et teatud arv postitusi ja teatud arv päevi vähemalt....
Vasta
#47
Mingi taoline auhinna võtimise asi võiks olla,
http://www.xmbforum.com/community/boards...tid=735747
Vasta
#48
to hiidlane: taheti ju siin kaotada see ratemis süsteem, sest hindamine polevat õiglane, aga nuh vahet pole ju Bleh

--edit--

Kõige lihtsam oleks piirata hindmasõigusi... nagu seda Toruski Bleh Alguls saavad hinnata adminnid/moded ja siis pärast tavakasutajal kellel on x häält ja y tärni.

[Teadet on muutnud 18-1-2004 postitaja Pitsu]
Vasta
#49
Tsitaat:Esialgne postitaja Pitsu
to hiidlane: taheti ju siin kaotada see ratemis süsteem, sest hindamine polevat õiglane, aga nuh vahet pole ju Bleh

--edit--

Kõige lihtsam oleks piirata hindmasõigusi... nagu seda Toruski Bleh Alguls saavad hinnata adminnid/moded ja siis pärast tavakasutajal kellel on x häält ja y tärni.

[Teadet on muutnud 18-1-2004 postitaja Pitsu]


ma ple kordagi väitnud, et hindamissüsteem on ebaõiglane - kuigi osad jah seda väitsid.......aga ahh vahet pole(nagu sa ütlesid), las see jääb sinna paika.....

aga miks piirata nii nagu torus, kui juba piirata, siis võiks seda teha omanäoliselt, nagu adminnid tahtsid, et foorum paistaks välja just oma originaalsusega....

[Teadet on muutnud 18-1-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
#50
Aga teemegi niimoodi, et oleks paranormaalne.
Hindamisskaala on 438-448.
või mingi väiksem arv. Tärnid ei mahu ära muidu. Aga anda siis nummeriga. Tähekeste asemele paneks tulnuka pead või käe, mille sõrmede arvu otsustab hindamine Laugh
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat