Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NB! Ratemine on uuendatud!!
#1
Peale pikka tööd olen ma lõpuks siis selle valmis saanud. Süsteem on uus ja mõneski mõttes ainulaadne, teisalt üpris sarnane torust tuttavale reitingusüsteemile.

Selgitan siis kuidas see toimub

Peamine

Kõikide kasutajate profiilid on uuenenud. Nüüd on seal spetsiaalsed 10-e nuppu, millega saab koheselt kasutajat hinnata, ilma selleks mujale minemata või siis mitmeid kordi klõpsida(tuttav eelmisest süsteemist). Skaala on 1-st 10-ni. 10 on kõige parem, madalam, aga 1 - [Pilt: sheep.gif] lammas. Tuttav paljudele torust. Arvan, et kõik kasutajad peavad vältima sellist reitingut.Nuppude kõrval on reiting tärnidena, või siis tekstina - juhul kui hinnatud veel ei ole.

Hindamine

Hinnata saab kogu foorumi personal ja kasutajad, kellel on rohkem kui 5 tärni. Personali kohta nii palju, et mõned pole seda välja teeninud. See selleks.. Hindamine on seotud tärnide arvuga - ehk siis kui tärnide arv langeb mingil põhjusel alla 5-e, kaob hindamisvõimalus ära. Nii et olge hoolikad ja ärge postitage spämmi. Hinnata palun adekvaatselt, mitte nii nagu hetkel tuju ütleb.Pea meeles, et sinu reiting on üks peamisi näitajaid selle kohta kui palju sinu jutust lugu peetakse ja sind usaldatakse!

Vabandan kõikide kasutajate ees, kuna seoses täiesti uue süsteemi loomisega ei olnud võimalik kasutada vanu reitinguid. See tähendab, et kõigigil esialgne reiting puutub.Samas loodan, et praegune süsteem korvab selle mitmekordselt.

Ootan kommentaare ja soove. Vead ja bugid palun teatada U2U teel, äärmisel juhul siis foorumi vigade sektsioonis.

Loodan, et jääte rahule. Mõnusat ja adekvaatset hindamist!
Vasta
#2
kui rateimine teha veel nii, et hinnata saaks liiget ainult ühe korra aga hiljem kui tahad uuesti hinnata, siis ta muudab su esialgset rate-i siis vastava rateitava suhtes, et praegu saab rateida nii palju kui heaks arvad järjest.

Aga muidu normaalne

---------------

veel midagi, et mul ei näita osadel liikmetel rate-i peal hiirt hoides, seda kirja, aga osadel näitab, et palju hinnanud jne. Või on tegemist jälle ühe opera kammiga


----------

deam [sry] ma ei lugenud su postitust korralikult läbi, oleks pidanud u2u saatma

[Teadet on muutnud 19-11-2003 Postitaja hiidlane]
Vasta
#3
Tubli töö henzu
Vasta
#4
Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
kui rateimine teha veel nii, et hinnata saaks liiget ainult ühe korra aga hiljem kui tahad uuesti hinnata, siis ta muudab su esialgset rate-i siis vastava rateitava suhtes, et praegu saab rateida nii palju kui heaks arvad järjest.

Jah, see on praeguse süsteemi miinuskülg. Seda pole väga raske muuta nii, et kõik hääletatud inimesed salvestataks. Samas arvan, et selline asi on mõttetu, kuna kõik hääletanud tuleb ära salvestada andmebaasidesse. Arvestades, et ühe liikme nime pikkus on kuskil 8 tähemärki ja liikmeid on kuskil 50, teeb sissekandeks sellele kasutajale kuskil 400 märki. Ja liikmete arv kasvab. Arvan ja loodan, et siinsetel kasutajatel on olemas SÜDAMETUNNISTUS, mille järgi nad teavad kui palju nad kedagi hindavad. Ma ei taha koormata andmebaase, tehes sellega saidi enda tööd aeglasemaks. Samas miski pole võimatu. Juhul kui hääletamine muutub tõesti ebaausaks, siis olen sunnitud vastava meetme kasutusele võtma. Kannatavad kõik kasutajad.

Tsitaat:veel midagi, et mul ei näita osadel liikmetel rate-i peal hiirt hoides, seda kirja, aga osadel näitab, et palju hinnanud jne. Või on tegemist jälle ühe opera kammiga

Olen Operaga asja testinud - töötab. Sellised juhud esinevad siis kui kasutajanimi on ebastandartne. Ehk siis kui kasutajanimes on tyhik, ütleme "mina olen" või siis muud ebastandardsed märgid. Kasutaja profiilil samas kuvatakse rate korralikult, kuna seal kasutatakse teisi muutujaid. Otsin probleemile lahendust, kuid pole üldse kindel, millal selle leian.
Vasta
#5
Ratemise süsteem on väga primitiivne asi! Kuidas saab vabameelses foorumis kellegi LIHTSALT lambaks tembeldada? Kui inimesel on 1 tärn näiteks ja ta tõesti ytleb tookord midagi tarka siis inimesed vaatavad vildakalt. Krt foorumis peaksid kõik kasutajad olema võrdsed. Ja kõigi postid peaksid olema tõsiselt võetavad mitte mingi rate põhjal arvestatud.
Kui on väga tahtmine kedagi hinnata kas siis www.rate.ee poleks sobivam koht?

Ratemine ei too kellegile kasu siin, ainult kahju.
Vasta
#6
Tegelikult olen ma nõus sinuga, Loom, ratemise võiks hoopis asendada experiencega ehk siis kogemusega. Olen näinud mõnes foorumis taolist süsteemi, seal on nagu arvesse võetud seda, kui vana tegijaga on tegemist, kui aktiivne ta on olnud jne. Nii et Loomal on õigus..
Vasta
#7
Kas seda experience ja aktiivsuse ülesannet ei täida siis kasutaja suurte tähtede arv (yle 100 posti 3 tähte jne)? Ning postide enda arv?
Vasta
#8
No näiteks administraatorite/modede puhul mitte, küll aga tavakasutajate seas. Experience näitaks kohe, mis mehega on tegemist.
Vasta
#9
Ok nõusSmile nüüd tuleb seda vist rakendada ainult ja - maailm on parem koht Smile
Vasta
#10
Igasugune hindamine on täiesti subjektiivne. Luua süsteemi, mis tõesti vastaks "reaalsusele" pole veel olemas. Hinnatakse alati nii nagu hindaja tahab - vastavalt oma tahtele, tarkusele ja eetilistele väljavaadetele.

Siis kuidas hinnata postituse kvaliteeti? Võiks ju panna postitustele eraldi hinderubriigi, mille keskmise põhjal arvutatakse välja kasutaja "vaimne keskmine"? Ikkagi on siin tegemist hindamisega.. Ja selline hindamine on totaalselt subjektiivne.

Postituste arv, foorumis oldud päevad, kasvõi tähtede arv postituses ei ole mittemingid näitajad - nii või naa ei anna nad kasutajast tegelikku pilti. Arvuti ega mittemingi muu süsteem, peale elusa hinge pole võimeline postituste kvaliteeti hindama.

Siinne foorumisüsteem on minu loodud, üsna läbimõeldud ja korralik. Ma tean kasutajaid, kes meelega 1-sid topivad, või kellel lihtsalt on kõrgem hindamiskriteerium. Samas on olemas kasutajaid, kes hindavad lõdvemalt - need tasakaalustavad karmimad hindajad ja kokku peaks tulema "enamvähem reaalne keskmine". Mitte täielikult. Ise hindan harva.. ja kui hindan, siis kiituseks või laituseks.

Esialgu mõtlesin, et kasutajad hakkavad nägema, kes neid on hinnanud.. ja mis hinnetega, aga see looks tohutu kättemaksusüsteemi nagu ühe teise kuulsa portaali puhul. Seda pole vaja. Vähemalt praegu jääb hindamine anonüümseks.

Experience asja nagu Tutanhamon väidab ei tule kunagi - selle koha täidavad edukalt praegused tärnikesed, klikkide arv ja kasvõi toimiv ratemissüsteem. Rida, kus kõik need asjad asuvad on juba niigi täis, pole vaja veel kirjumaks teha. Personaliliikmeid on vähe ja nende "experience" ärapeitmine vaevalt suur katastroof kellegile on.

Aga kui kellegil on välja pakkuda tõepoolest "reaalne süsteem" siis ma olen valmis kuulama ja muutma.



[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja henzukaz]
Vasta
#11
mille keskmise põhjal arvutatakse välja kasutaja "vaimne keskmine"?

ärme tuleme siin mingit vaimset keskmist panema. foorum ei pigista inimesest välja vaimset keskmist..
Vasta
#12
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
mille keskmise põhjal arvutatakse välja kasutaja "vaimne keskmine"?

ärme tuleme siin mingit vaimset keskmist panema. foorum ei pigista inimesest välja vaimset keskmist..

Täpselt seda ma öelda tahangi. See on võimatu ja täiesti lootusetu ettevõtmine. Matemaatika või arvutid ei suuda kunagi tuvastada kui palju kasutaja "vaimne keskmine" on.
Vasta
#13
Pealegi ratemine ju lähtub esiteks sellest, mida sa usud, mõni usub ufosid, teine jumalasse, mõnele kolmandale ei meeldi nende uskumised ja mõlemad uskujad saavad lamba. Olen ratingu väljavahetamise poolt ja teen ettepaneku panna asi hääletusele foorumikasutajate seas, pakkuda välja alternatiivid näidetega ja siis otsustada.
Vasta
#14
See ongi REAALNE süsteem. Praegune hindamissysteem ära kaotada. Väga lihtne.
Enesehinnang ju langeb kui inimesele lammas pannakse.

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#15
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Pealegi ratemine ju lähtub esiteks sellest, mida sa usud, mõni usub ufosid, teine jumalasse, mõnele kolmandale ei meeldi nende uskumised ja mõlemad uskujad saavad lamba. Olen ratingu väljavahetamise poolt ja teen ettepaneku panna asi hääletusele foorumikasutajate seas, pakkuda välja alternatiivid näidetega ja siis otsustada.

Ma kirjutasin, et on igasugu hindajaid, need kellele ei meeldi ufod löövad hinde alla, need kellele meeldib üles.

ja ma tõepoolest ei usu, et siin foorumis on kasutajid, kes panevad 1 ainuüksi sellepärast, et talle meeldivad ufod. See on lameduse tipp.

Tahad muuta süsteemi? Ütle oma variant ja ma vaatan kas see üldse ON TEOSTATAV. Lihtne on panna asju hääletusele, millele paremat alternatiivi veel leitud ei ole. Hääletusele saab panna ainult siis kui on teada, milline uus süsteem tuleb. Ise olen praeguse süsteemi poolt, kuna arvan, et VAATAMATA KÕIGELE suudab ta ikkagi saavutada selle enamvähem-keskmise ratingu. Ja kusjuures see on õige - paljude kasutajate puhul. Vähemalt minu arvates.

Hindamissüsteem üldse ära kaotada? Ei tea, mille järgi siis kasutaja postituste kvaliteeti hinnata ? Niisama? Experience?? No ma ei tea..

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja henzukaz]
Vasta
#16
Aga see ju ei anna neile kasutajatele võimalust saada kuuldud.
Vasta
#17
mul on idee:

pakun välja et teeme mitte kasutajate rate'imise vaid postide reitimise.. kasutajaid ei hinnata aga teemad võivad saada tärne.. see oleks kasulikum kasutajatele.
kasulikum kui teadmine et see mees on kunagi öelnud midagi et tal nyyd 10 tärni ..
pigem saad teada et siin teemas oli midagi tarka.. ja hinnata võiksid minumeelest adminnid ja mitte kõiki.. pole vaja panna et tegu on halvaga.. lihtsalt kui on hariv või midaiganes teema on tärn juures jne

loodan et liiga segaselt ei rääkinud Laugh
Vasta
#18
Kvaliteeti hindad selle järgi mis ta postituses kirjutab. MItte kollaste tärnide järgi
Vasta
#19
tärn võib ju ikka kollane olla wink.
aga mitte iga postitus aga teema.. raske leida muidu..

ja statistikas oleks tärnidega teemad ka olemas..
Vasta
#20
Postituste hindamise variandi ma pakkusin juba välja.. aga ikkagi, selline asi ON SUBJEKTIIVNE ega pruugi vastata teema reaalsele kvaliteedile.
Vasta
#21
Tsitaat:Esialgne postitaja henzukaz
Tahad muuta süsteemi? Ütle oma variant ja ma vaatan kas see üldse ON TEOSTATAV. Lihtne on panna asju hääletusele, millele paremat alternatiivi veel leitud ei ole. Hääletusele saab panna ainult siis kui on teada, milline uus süsteem tuleb. Ise olen praeguse süsteemi poolt, kuna arvan, et VAATAMATA KÕIGELE suudab ta ikkagi saavutada selle enamvähem-keskmise ratingu. Ja kusjuures see on õige - paljude kasutajate puhul. Vähemalt minu arvates.

Hindamissüsteem üldse ära kaotada? Ei tea, mille järgi siis kasutaja postituste kvaliteeti hinnata ? Niisama? Experience?? No ma ei tea..

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja henzukaz]
Kui ma tahan muuta süsteemi, siis on loogiline, et ma ei mõtle ise mingit umbluud välja, vaid ma pakun midagi, mida olen kuskil näinud, kuulnud ja see juba tõestab, et SEE SÜSTEEM ON TEOSTATAV. Nii et siin ei saa kahtlust olla. Kui praegu keegi on lammas, siis see ei tähenda, et ta igas teemas lammas on, ta võib näiteks kummitustest kuradi hästi jagada, aga tema postitusi ei tohiks tõsiselt võtta, sest ta on ju LAMMAS. Nii et ka praeguse süsteemi järgi postituse kvaliteedi hindamine ei pruugi olla objektiivne.
Vasta
#22
Igasugune hierarhia lõhestab seltskonda ning tekitab mõttetuid pingeid.
Vasta
#23
ei hinnata kasutajaid.. vaid teemasid .. see tähendab kõikide kasutajate arutusi kokku nn Smile
enam-vähem.

+

adminnid saavad kokku ja nõustuvad et see teema on kasulik ka uuematele tulijatele ja märgistavad selle ära.. märgistavad..

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja fyb]
Vasta
#24
Märgistus OLEKS võibolla talutav isegi Smile

Aga igasuguste postide ratemine või kasutaja ratemine toob kaasa pingeid, takistab vabameelset mõtlemist.

Ikkagi loeb sõna, mitte mida keegi KUSAGIL sellest arvab.

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#25
sul mingid omad pinged?
äki kellegil veel aga mina küll ei muretse oma hinde pärast eriti..
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat