Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para Sütelkõnd
Autor Sõnum
Celtic
ja sina pead kandma maailma

14-09-2008 17:02
Postitus: #76

Alfar, sa paned kuskil väga puusse, kuna sellisest vaimust kantud küsimusi ei saa isegi mitte parima tahtmise juures tuletada minu jutust.

Üks kahest - kas adresseerisid oma küsimused valele isikule või ei oska sa teha järeldusi. Loodan, et esimene variant on õige.

Muudetud: 14-9-08 kell 19:04:53 Celtic

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Alfar
Vana kala

14-09-2008 17:12
Postitus: #77

Ma küsimused on tuletatud tsitaadist, mis ma lisasin oma posti, kus sa väidad, et New Age on jura ja lollide ullikeste orki tõmbamisks.

Millest tuleneb, et Sinu uskumus ei ole jura? (Ehk siis esimese kahe küsimuse tõlgendus.. või usud, et ka Sinu usk on jura?)
Kes oled Sina, et öelda, mis on jura ja mis mitte? (Kolmanda küsimuse ümbersõnastus.)

Üldiselt püüan olla mitmekülgne, vahel aga olen lihtsalt kahepalgeline
Celtic

14-09-2008 21:16
Postitus: #78

Ma pole kunagi öelnud, et minu uskumus oleks jura ergo see on sinu meelevaldne tõlgendus millestki.
Ma olen inimene ja ma tean, mis on jura ja mis mitte. Ka sina tead, sest ka sina oled inimene. Jura on see, kui miski asi ei tööta ent sulle üritatakse seda müüa töötava asja pähe. Jura on siis, kui sa võtad autorattad ja üritad neid müüa teisele inimesele hommikusöögihelveste pähe maha.

Seega jah, ma tean mis on jura ja mis ei ole. Inimeste uskumused ei ole kunagi jura, ent kui oma uskumused viiakse üle ärimaailma, siis seal kehtivad juba teatud reeglid, mille vastu "õnneks" alati kõik juragenereerijad eksivad.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Metafor
Veteran

14-09-2008 22:46
Postitus: #79

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Ma pole kunagi öelnud, et minu uskumus oleks jura ergo see on sinu meelevaldne tõlgendus millestki.
Ma olen inimene ja ma tean, mis on jura ja mis mitte. Ka sina tead, sest ka sina oled inimene. Jura on see, kui miski asi ei tööta ent sulle üritatakse seda müüa töötava asja pähe. Jura on siis, kui sa võtad autorattad ja üritad neid müüa teisele inimesele hommikusöögihelveste pähe maha.

Seega jah, ma tean mis on jura ja mis ei ole. Inimeste uskumused ei ole kunagi jura, ent kui oma uskumused viiakse üle ärimaailma, siis seal kehtivad juba teatud reeglid, mille vastu "õnneks" alati kõik juragenereerijad eksivad.
Üks asi mida ma ei mõista on see, miks sa ikka veel sellel teemal kirjutad.
Sa oled oma poindi selgeks teinud, keda huvitab, on selle omaks võtnud, kes pole, see siis kas leiab sinu tõe või ehk oma.
Su jutu sisu ei muutu ka eriti, pole mõtet end enam vaevata.
Celtic

14-09-2008 22:54
Postitus: #80

Üks asi mida ma ei mõista on see, miks sa ikka veel sellel teemal kirjutad, Metavo.
Sa oled oma poindi selgeks teinud, keda huvitab, on selle omaks võtnud jne jne.

Milleks meile üldse foorum, kui keegi on kuskil netis juba neist asjust niikuinii rääkinud, ole vaid mees ja guugelda.

Metafor
Veteran

15-09-2008 14:23
Postitus: #81

Ma mõtlen seda, et kas sa ei tunne, et oled juba piisavalt sõna võtnud sel teemal? 1/3 teemast on sinu möla täis ning sa oled ka ainus, kes teemat vahetevahel taas välja kaevab.
paadikapten
Unistan, vaadeldes tähti...

15-09-2008 23:44
Postitus: #82

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Allilm on sinu enda sisemaailm ning seal pole ühtegi vaimu, kelle ees kummardama peaksid.

Aga eks sa pead lihtsalt mõne sellise rännaku ise läbi kogema, ega enne ei oskagi miskit normaalset selle kohta kosta.

Teatud asjad ongi pühad ja neid ei tohigi rüvetada. Sest nende jõud ja vägi tuleb nende traditsioonist, need väed on aastasadade jooksul "paika loksunud" ja töötavad kindlat rada pidi. Kui võtta osa sellest jõust ja kiskuda "rennist" välja, siis lüüakse sellega terve süsteem kõikuma.

Täpselt samamoodi, nagu muistseid ehitisi ja iidsete kultuuride maiseid mälestisi on aegade jooksul hävitatud ja rüvetatud, tehakse samalaadseid kuritegusi ka vaimses maailmas.

F...k the traditions. See on sama värk nagu oli näiteks kunagi, kui ühes kristlaste bändis trumme harjutasin. Teati, et ma pole kristlane, üks neist mind sinna kutsus, aga bändi liider oli kah sihuke... ütles otse, et trummid on jumalale pühitsetud ja kui pagan nende taha istub, siis saavad need trummid rüvetatud.

Aah, poogen. Sihukeste "pühadustega" tulebki nii teha, et julmalt köied tugisammaste külge ja julma jõuga tõmmata... pole mõtet inimesi asja ees teist taga kütkes hoida. Las igaüks leiab sellest omale sobiva killu, ega igaühele kogu süsteem ei sobigi.

No ja me pole ikka veel teada saanud, kust Celtic oma info sai.

Mu enda helisodimised... https://soundcloud.com/paadikapten
Celtic

15-09-2008 23:56
Postitus: #83

Mis mind imestama paneb, Paadikapten, on see, et sa oma emotsioonides küll sõimled njuueidslaste kallal, kuid oma sõnades ja mõtetes käitud täieliku njuueidslase musternäidisena.

Minu infoallikad pärinevad nendest sügavustest, kust pealt njuueidslased pinnasehuumust kraabivad ja kilkavad oma kaevamisoskustega.

paadikapten

16-09-2008 02:26
Postitus: #84

Okei, teeme nüüd sellise asja, et püüame täpselt defineerida mõisted "New Age" ja "njuueidzlane".

Mina ei usalda mitte kedagi ja kui ka olen sunnitud abi küsima, siis arvestan alati võimalusega, et ma ei suuda abipakkuja kõiki plaane välja uurida ning et abipakkuja võib mind ka karidele viia - kas see teeb minust njuueidzlase?

Ma püüan leida ja kõrvale visata tegevused, mis oma olemuselt on lömitamine mingi egregori või kurat teab kelle ees - kas ma olen seetõttu New Age jünger?

Kui jätta sütelkõnni värgist ära palved, rituaalsed trummikolkimised, loitsud jms kraam ning võtta sütelkõndi kui lihtsalt ajaviidet, kas siis kohe on igasugu koletised sütele minejat varitsemas? Äkki just siis on ohutum, sest palved ja rituaalid meelitavad koletisi ligi?

Ning tegelane, kes kuulutab meelevaldselt asju pühaks ja salatseb oma info päritolu kohta, tahab olla njuueidzist jms imelikest nähtustest lahus?

Ja pole vaja rääkidagi neist, kes ostavad hulgim kokku igasugu raamatuid a´la "Arktuuruslased", peale kerget läbilappamist hakkavad uskuma viimast kui sõna neist "üllitistest" ja kes hangivad igasugu rituaalset pahna (kristallkuulid, pendlid jms) siiras usus, et nad teevad oma rituaale heade inglite või tulnukate kaitse all, samuti jahuvad iga päev Kõiksusest ja armastusest, ilma et teaksid nende asjade tähendust... Muide, ärge selle koha peal minu otsa vaadake - ka mina ei tea, mis asjad on kõiksus ja armastus ning kas neid leivale määrida saabSmile

Njah, ja minu arvates peaks alateadvusse pääsemine olema võimalik ka muude vahenditega peale shamaanirännaku... sest tegelikult me ei tea, millel põhineb shamaanirännak ja kuhu tegelikult satutakse.

Samuti ei tea me suurt midagi siin planeedil ringi tuterdada võivatest vaimolenditest - senine info viitab vaid sellele, et inglite nime ja kuju all esinevad mingid vampiirid, aga me ei tea, kas on nad surelikud või surematud, kas nende meile tuntud näod pole mitte maskid jne. Muude vaimude kohta on info üldse nii udune ja vähene, et ei saa kuidagi pointi kätte. Näiteks ei tea me, kes on elfid, aasid, vaanid, päkkarid... me ei tea, mis toimub olendiga peale tema keha surma...

Celtic

16-09-2008 06:23
Postitus: #85

Pidasin silmas sinu vastupandamatut soovi ekspluateerida iidseid traditsioone, neid täielikult mõistmata ja neist vaid killukesi endale rebides.

Samas kui sa räägid sütelkõnnist, mida Aru korraldab ja väidad, et sa jätad meelevaldselt sealt välja kristliku jutu ja trummipõrinad ja muu tilu-lilu, mis ON juba sinna meelevaldselt külge poogitud, siis petad sa iseennast. Esimene jama saadeti korda sellega, et rebiti vanast riitusest välja üks lõik, mis üksi eksisteerides teeb rohkem kahju kui kasu (võtab sinult maa kaitse), teine jama on aga see, et kui praegu viiakse läbi seda riituse osa, siis poogitakse sinna külge religioosse sisuga palveid ja rituaale, mis lükkavad su teatud jõudude hammaste vahele. Ja see, et sa neis oma arust ei osale ei vabasta sind siiski toimingust kui sellisest, ja tahes tahtmata oled siiski osa sellest rituaalist.

Seda ma nimetangi iidsete traditsioonide solkimiseks - kui täiesti kontekstist välja rebitud asju hakatakse ekspluateerima iseenda hüvede nimel. Seda ei ole ju eriti raske aru saada? Mis mind imestama paneb, ongi see, et muidu nii mõistlikud paraweblased, kes iseenesest teavad, kuidas neid rünnatakse ja on võimelised end ka kaitsma, lähevad mõnede teemade puhul suisa arust ära, jooksevad lühisesse. Näiteks sütelkõnd ja Kaiu raba ja...

paadikapten

16-09-2008 22:48
Postitus: #86

See jutt ei ütle mulle mitte kui midagi. Ka Vaimumaailma, khm, paganad panevad sellist paranoilist teksti, et "kellega sa suhtled, selle maailmas sa paraku viibid ja sa ei saa end kaitsta muul viisil kui suhtlemist vältides". Kas Gunnar oli siis kah paratamatult osaline mingis rituaalis, kui ta korraldas isikliku sütelkõnni omaenda hoovis ja ilma kõrvaliste osalisteta? Jah, seda ma arvan ka ise, et kristlased rebivad igalt poolt kilde ja poogivad neile külge oma atribuutikat, aga misasi on maa kaitse ja kuidas see toimib, vaat see on mu jaoks veel valge laik. Kas maalt saab üldse kaitset küsida? Võibolla ta elab üldse oma elu ja meie probleemid temasse ei puutu, mis tähendab, et me lihtsalt otsime midagi, mis annaks meile kasvõi illuzoorse tunde, et me oleme kaitstud?

Üleüldse - kas inimesel on tingimata vaja rituaale, et tekitada millegi toimimiseks sobiv atmosfäär? Äkki on ka muid võimalusi? Pealegi - ma oletan, et igasugu nõiad tegelikult ei tea, kuidas toimivad nende rituaalid ja kuidas jõutakse tulemusteni. Nad lihtsalt oletavad, et see on nii ja too käib naamoodi, tegelik süsteem ehk kogu värgi toimimise alused ja reeglid on ilmselt unustatud ja on säilinud vaid need rituaalid, mida põlvest põlve edasi antakse.

Ohak
Uustulnukas

27-10-2008 22:09
Postitus: #87

Kas siis tahetakse sütele kõndima, või ei?
Kuna olen ka mõned sütelkõnnid teinud, võin küttepuude ja asupaiga olemasolul tulla tegema.
Kas siis trummitagumisega, või ilma.
Midagi peaks ju tegema sel ajal, kui riit põleb.
paadikapten

30-10-2008 14:00
Postitus: #88

Tsitaat:Algselt postitas: Ohak
Kas siis tahetakse sütele kõndima, või ei?
Kuna olen ka mõned sütelkõnnid teinud, võin küttepuude ja asupaiga olemasolul tulla tegema.
Kas siis trummitagumisega, või ilma.
Midagi peaks ju tegema sel ajal, kui riit põleb.

Praegu on selline surnud seis. Las asjad arenevad... küll tekib ka huvilisi.

Ohak
Uustulnukas

13-12-2008 22:19
Postitus: #89

Alljärgnev on küll reklaamimaiguline, aga ka talvisel pööripäeval proovin läbi viia sütelkõnni. Põlvamaal. Huvilistele täpsemalt: http://www.tuletee.ee.
Celtic

13-12-2008 23:13
Postitus: #90

Tsiteering Tuletee leheküljelt

Tsitaat:Mõnikord tekivad siiski jalataldade alla väikesed põletusvillid. Need ei tee tavaliselt juba järgmisel päeval muret. Sellisel puhul on meie arvates toimunud teatav teraapia, sest villid tekivad täpselt sellistele jalatalla punktidele, mis vastavad tsooniteraapiast tuntud mingi kehaosa või -organi piirkonnale. Kas on põhjuseks haiget kohta tähistava punkti kaitsevõime nõrgenemine või inglite tervendav töö, see jäägu igaühe enese äratundmiseks.

Suurepärane stiilinäide refleksoloogia mittevaldamisest ja tundmatute teadmistega mängimisest inimestele kahjulikul moel ja äri parandamise eesmärgil. Energiate ristumiskohad/kanalid põletatakse kinni, loogiline et tekivad villid, mis tähistavad kahjustunud piirkonda.

Twitch
Uustulnukas

18-04-2009 21:55
Postitus: #91

ma oleks ka huvitatud sütel kõndimisest, millal minek on?
Celtic

18-04-2009 22:07
Postitus: #92

Minekut ei olegi. Lisaks võid läbi lugeda ka teema enda seoses sütelkõnni ohtlikusega...

Vogon
Tavaliige

19-04-2009 10:13
Postitus: #93

Müüdipurustajate mingis osas testiti sütelkõndi.Paigaldati erinevaid andureid siia sinna ja mõõdeti,filmiti toimuvat.Mis ilmnes?Nimelt on süsi väga hea soojusisolaator.Samuti niiske inimese jalg.Kui kindlal temperatuuril asi korraldada(korraldaja peab teadma) siis pimedas paistab rada põleva(dramaatiliselt)laavana aga tegelikult on pind suhteliselt jahe.Kui nüüd kindla sammuga sütele astuda(seda siis sätitakse "meeleseisundi tekitamise ja palvusega"...võiks ju lihtsalt öelda ,et astu rahulikult) siis inimese raskus jaguneb jahedale söe pealispinnale ja põletust ei saa.Kui aga teha kiirem samm siis kerge pealispind laguneb ja jalg satub kuuma söe sisse.Võib pisut võrrelda õhukesel lumekoorikul käimisega.Asja ainuke "maagia" on hirmust üle saamine.Ilmselt see tegevus tekitab piisava koguse adrenaliini ja muid stimulaatoreid ,selleks asi tundubki kohutava eneseületamise jms.Tegelikult keemialaks.Ülejäänud on FÜÜSIKA.Nääd, annad inimesele termomeetri ja videokaamera ning aastasadu valitsenud müstika on sama tavaline reaalsus kui tolmuimeja või lennukiga lendamine.

[Muudetud: 4-19-2009 Vogon]

[Muudetud: 4-19-2009 Vogon]

"Resistance is futile!!!"
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-web'i 15. sünnipäev 9.-11. novembril 2018 PiziIngliito 22 3,466 18-11-2018 14:59
Viimane postitus: Mannu
  Para-webi suvine kokkutulek 2017, 4-6 august. Nandi 22 6,133 17-07-2018 17:39
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web'i sünnipäev 2017 PiziIngliito 11 3,591 26-11-2017 11:53
Viimane postitus: PiziIngliito
  Para-web'i sünnipäev 2016 PiziIngliito 40 13,785 17-10-2017 11:55
Viimane postitus: Addy
  Para-Jaanipäev PiziIngliito 4 7,249 13-06-2017 18:48
  Para-Webi sünnipäev 2015.a. stalo 28 15,219 17-10-2016 16:56
Viimane postitus: katz
  Para-web'i suvise kokkutuleku asukoha küsitlus PiziIngliito 4 5,750 01-07-2015 07:59
  Saarlased või kuressaarlased Para-Web'is Gulja 18 10,697 27-02-2014 11:07
Viimane postitus: sõdur
  Para-web-i 10.a juubel-sünnipäev 8-10.11.2013 excubitoris 149 48,627 12-11-2013 20:11
  Para-Web 9 aastat - Kokkusaamine Tallinnas Gangnam 26 10,732 20-11-2012 12:17
Viimane postitus: excubitoris

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog