Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para Sütelkõnd
Autor Sõnum
paadikapten
Unistan, vaadeldes tähti...

25-07-2008 06:19
Postitus: #51

Kui teatud nurga alt vaadata, siis pole see meie eksistents siin ilmas kah vajalik ei meile ega kellelegi teisele... miks kurat me siin siis üldse tuterdame? Nii et jah, keelamistega võib jaburaks kätte minna küll. Parem viime oma soovid ellu ja saavutame, mida tahame. Me saame ju asju ka enda käe järgi ümber kohandada. Näiteks mina olen proovinud üle süte minna samal ajal oma djembetrummi tagudesSmile
Vaimselt ohtlik võiks see olla ehk siis, kui teha asja ette ja taha igasugu rituaale, mille tähendust hullemal juhul ei teata või siis mille info on moonutatud... Tõnu Arul näiteks on kombeks enne rahva sütele laskmist kõik "kätest kinni" ringi koguda ja koos nendega väike mantra või loits lausuda, mina aga lihtsalt ei lähe sinna ringi, vaid istun eemal ja sahistan omi sahistamisi. Huvitav, kas sel juhul ma ikka jään loodavast ühisväljast eemale või toimib rituaalis osalejate tekitatud väli ka teistele ümbruses viibijatele... mida Celtic arvab?

Ja kes see ütles, et sütelkõnd peab tingimata RIITUS olema? Äkki mina võtan seda enda jaoks kui lihtsalt ekstreemsporti...

Mu enda helisodimised... https://soundcloud.com/paadikapten
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Metafor
Veteran

25-07-2008 07:29
Postitus: #52

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Teeme ise oma mingi sütelkõnni värgi, ilma Aruta ja nii nagu kombestik ette nõuab. Samas on ka see natuke nadi, sest seda riitust ei viida läbi lihtsalt TAHTMISE peale. Sõdalaseks ei saada lihtsalt tahtmise teel.

Selge, võtad seda asja ainult ühe nurga alt.
Ok
Celtic
ja sina pead kandma maailma

25-07-2008 08:09
Postitus: #53

No kus ma võtan siis, kui ma ainukesena räägin, et antud ettevõtmine on märksa laiema põhjaga, kui kõik teised arvavad. Mis vajadus on sul lihtsalt möliseda, kui midagi tarka öelda pole?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Gunnar
Tavaliige

25-07-2008 11:23
Postitus: #54

Kuna ma ise pean ennast suuremalt jaolt maausuliseks siis see mida indiaanlased sütelkõnnist arvasid, mulle korda ei lähe. Kõik see millest siin varem juttu oli (ühendus maaga, hõimuvaim, identiteet) on minu jaoks eelkõige seotud hingega mitte füüsisega. See kui ma omal jalatallad ära kõrvetan, ei tähenda, et minu side maa ja hõimuga kaob. Nii lihtsalt need asjad ikka ei käi. Sütelkõndi võtan seega eelkõige kui ekstreemsporti.
PS. eesti pagan pole kunagi asendunud ameerika budistiga. Kas sind peaks eestlase asemel sarvedega kiivriks pidama?
Ma ei pidanud otseselt silmas sinu avatari. Lihtsalt sinu tekstid muutuvad aja jooksul järjest võõrapärasemateks. Jääb mulje, et sa oled võtnud eesti paganluse aluseks ja siis hakanud sinna külge pookima igasuguseid lisandeid nagu kasvõi nüüd see chakrateema.

Muudetud: 25-7-08 kell 12:27:30 Gunnar

Muudetud: 25-7-08 kell 12:34:46 Gunnar
Celtic

25-07-2008 11:42
Postitus: #55

No ma võin ka öelda lihtsalt maapäraselt emotsioonkeskus, aga enamus ei saa sel juhul aru, millest jutt käib.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
paadikapten

26-07-2008 23:09
Postitus: #56

Noh, Celtic, eks vaata mind ja ütle, kas minuga on midagi kahtlastSmile

Mina sytel jalutamas

Post minu blogis

Celtic

26-07-2008 23:38
Postitus: #57

Sinuga on alati midagi kahtlast...

Gunnar
Tavaliige

27-07-2008 18:20
Postitus: #58

Nii, sai kah see sütelkõnd järgi proovitud. Aga ei... mitte mingi kahtlase ¹hamaanitrummi taguva kristlase juures vaid hoopis omaenda koduhoovis. Rada sai nii 4-5 meetrit pikk. Esimesel paaril meetril ei tundnud suurt midagi, siis läks järsku tuliseks nii et lõpus tuli teha juba paar kiiremat liiigutust. Smile
Nagu algajale rajameistrile ja sütelkõndijale kohane, sain ka päris korralikul hulgal ville. Need tegid eile õhtul veel tugevalt valu kuid kummalisel kombel oli täna hommikuks valu täielikult haihtunud. Järgmisel korral üritan oma vigadest õppida ja läbida raja kõrvetada saamata. Igal juhul kõlbab sütelkõndi ekstreemspordina harrastada küll ja seda isegi oma kodus ilma igasuguste juhendajateta.
paadikapten

27-07-2008 19:02
Postitus: #59

Villide teke võib sõltuda paljudest teguritest ja olekski huvitav teada, kas inimene suudab ette näha kõik need tegurid, mille tõttu sütel kõndides taldade alla villid tekkida võivad. Minulgi on olnud nii ilma villideta kordi kui ka selliseid, mil olen 5 ja rohkem "sutsakat" saanud. Kuna need villid paari päevaga kaovad, siis ega nad mind suurt ei morjenda kah... seda enam, et seni pole need "sutsakad" mul oma jalul liikumist piiranud (olen sütelkõnniüritustel käinud ka jalgrattaga).

Gunnar
Tavaliige

27-07-2008 19:15
Postitus: #60

Tsitaat:Algselt postitas: paadikapten
Villide teke võib sõltuda paljudest teguritest
Minu puhul olid peasüüdlaseks mõned täielikult põlemata jäänud tukid mida ei viitsinud süte seest välja urgitseda. Neile astudes vajusid pehmed söed talla alt ära, keharaskus jaotus ebaühtlaselt ning tukk vajutas talla alla oma jälje.

Muudetud: 27-7-08 kell 20:25:28 Gunnar
Celtic

27-07-2008 20:07
Postitus: #61

A mul on teile ekstreemspordihuvilistele veel prem idee - tehke 2x1 meeter söealus ja veeretage end sealt palja ülakehaga üle. Veel ekstreemim on siis, kui on 2x2 meetrit alus.

Villid garanteeritud!

Gunnar
Tavaliige

27-07-2008 20:23
Postitus: #62

Villid garanteeritud!
Celticul on ekstreemspordist väga kummaline arusaam. Asja mõtteks on ikka teha midagi ohtlikku ilma ise viga saamata. Enesevigastamine pole ju eesmärgiks. Sama rumal on soovitada langevarjuhüpet ilma langevarjuta. Surm garanteeritud.

Muudetud: 27-7-08 kell 21:24:03 Gunnar
paadikapten

27-07-2008 20:33
Postitus: #63

Mingid jutud räägivad, et Austraalia aborigeenid pidavatki süte peal sõna otseses mõttes püherdama... oskab ehk keegi selle kohta miskit rääkida?

Muidu reikiseltskonnas räägitakse eestlastestki, kes olla süte peal tantsusamme teinud ja hundiratast lasknud.

Muudetud: 27-7-08 kell 21:35:10 paadikapten

Celtic

27-07-2008 20:40
Postitus: #64

Just. Huvitav on see, et inimesed, kes ajalooliselt on kandnud enda kultuuri osana kaasas tulelkõnni riitust, ei reklaami asja laialt, ainsad, kes aga sellest "ekstreemsusest" pöördesse satuvad, on igasugu kahtlased energiavampiirid - kristlased, reikitajad jne.

Terve new age jura ongi üles ehitatud vanade iidsete traditsioonide ja teadmiste ekspluatatsioonile ja lollide ullikeste orki tõmbamisele.

Muudetud: 27-7-08 kell 22:42:03 Celtic

paadikapten

28-07-2008 08:43
Postitus: #65

Jah, aga teoreetiliselt saab asju lahutada religioossetest aspektidest, mille külge need asjad liidetud on. Ja neid asju saab liita muude, näiteks meelelahutuslike aspektidega - näiteks ma kujutan ette, et DnB musa saatel üle süte lipata oleks päris gruuv... pleieri, kõrvaklappide ja haussmuusikaga juba proovisin, ongi täitsa kaiffSmile

Celtic

28-07-2008 08:50
Postitus: #66

Ega sa paadikapten neist njuueid¹lastest eriti parem pole, nagu tundub.

paadikapten

28-07-2008 09:35
Postitus: #67

Ega sa paadikapten neist njuueid¹lastest eriti parem pole, nagu tundub.

Noh, kui ikka enne sütele minekut tümistada shamaanitrummi ja plämiseda loitse, siis läheb see asi jah religiooni või njuueidzi alla. Aga kui need tarbetud tegevused ära jätta, teha söerada valmis ja lihtsalt kukkuda sellest üle tatsuma, kas see on njuueidz? Hm, mul tuli just sihuke mõte, et võiks leida mõne sellise inimese, kes pole varem mistahes müstilise teemaga kokku puutunud, pole selle vastu huvi tundnud, aga kes oleks nõus proovima sütel kõndida ning seda ilma igasuguste rituaalideta, umbes "jackass" stiilis või nii... sest, jah, mina olin kunagi praktiseeriv reikihuviline ning sealt võib mul ehk tõesti olla mingeid jälgi järel, mis mõjutavad kuidagi mu sütelkõndimise värki... näiteks räägitakse, et kui meil alles hakati sütelkõndimist mingi njuueidzlasest sommi juhatusel praktiseerima, siis olla mõnigi kord ka meedikute abi vajatud, sest mõnel olla jalad saanud tõsiselt põletada.

Muudetud: 28-7-08 kell 10:38:21 paadikapten

Celtic

28-07-2008 09:48
Postitus: #68

Loitsudel ja trummipõristamisel pole miskit njuueidslikku, kui teha seda teadlikult ja mõtestatult. Tundub, et sul mõned asjad lihtsalt veidi sassis.

Minu väide käis selle kohta, et kui njuueidslased võtavad vanad traditsioonid ja solgivad need täis oma eesmärkide nimel, siis sama teed ka sina - võtad iide sütelkõnni riituse ja teed sellest enda jaoks mingi naljanumbri.

paadikapten

28-07-2008 10:02
Postitus: #69

Ja sina kuulutad siin, et teatud asjad on ilgelt pühad ja neid asju ei või "rüvetada":) Räägi õige, kust sa oma info oled kogunud... kui mingitest kirjanduslikest allikatest, milliseid ka mul on võimalus kätte saada, siis on hea. Aga kui oled oma infi kusagilt "kanaldanud" või oma shamaanirännakutelt saanud, siis läheb see jube kahtlaseks... Muide, olgem ausad, ma olen ikka mõtelnud, et mida Tõnu Aru õpilased shamaanirännakul teevad. Mine tea, äkki tõesti lihtsalt tuiavad mööda "allilma" ringi, teevad alandlikke kummardusi nende üle irvitavate kohalike vaimude ees ja korjavad maast julkasid, mida nad oma "kaotatud hingeosadeks" peavad...

Muudetud: 28-7-08 kell 11:03:35 paadikapten

Celtic

28-07-2008 10:09
Postitus: #70

Allilm on sinu enda sisemaailm ning seal pole ühtegi vaimu, kelle ees kummardama peaksid.

Aga eks sa pead lihtsalt mõne sellise rännaku ise läbi kogema, ega enne ei oskagi miskit normaalset selle kohta kosta.

Teatud asjad ongi pühad ja neid ei tohigi rüvetada. Sest nende jõud ja vägi tuleb nende traditsioonist, need väed on aastasadade jooksul "paika loksunud" ja töötavad kindlat rada pidi. Kui võtta osa sellest jõust ja kiskuda "rennist" välja, siis lüüakse sellega terve süsteem kõikuma.

Täpselt samamoodi, nagu muistseid ehitisi ja iidsete kultuuride maiseid mälestisi on aegade jooksul hävitatud ja rüvetatud, tehakse samalaadseid kuritegusi ka vaimses maailmas.

paadikapten

28-07-2008 10:34
Postitus: #71

Kuid kes saab lubada, et need vanad riitused ka tänapäeval toimivad nii, nagu nad kunagi olid ette nähtud toimima? Äkki mõnigi riitus või "püha ehitis" on tänaseks oma toime juba kaotanud...

Kas sütelkõnd oli meie aladel ka aastatuhandeid varem tuntud? Kui vana võib olla meie jaaniaegne üle tule kargamise komme?
(selle postituse viimane muutmine: 30-03-2012 14:03 Thorondor.)

Celtic

28-07-2008 10:37
Postitus: #72

Ei, meie aladel ei olnud levinud sütelkõnd, sest meie ala teadmamehed ei tegelenud sõdalase teega.

Vanad riitused toimivad ka tänapäeval, sest mitte riitus pole see, kes on olemas, vaid olemas on inimesed, kes riitust läbi viivad.

Igal ¹amaanil on oma maailm, nii on ka tema maailm erinev minu omast.
(selle postituse viimane muutmine: 30-03-2012 14:04 Thorondor.)

Celtic

14-09-2008 11:33
Postitus: #73

KUIVÕRD mittemõttekas on see sütelkõnni värk Eestis, saate kõik ise lugeda:

Tsitaat:Date: Sat, 13 Sep 2008 13:23:22 +0300
From: Tõnu <arureiki5@gmail.com>
Subject: [Vikerkaaresild] 27.sept. sütelkõnd ja vaimne tants Seljaku
talus Pärnumaal
To: <vikerkaaresild@anahata.imelaps.ee>
Message-ID: <000001c9158a$c130f0d0$4392d270$@com>
Content-Type: text/plain; charset="windows-1257"

27. septembril toimub sütelkõnd Seljaku talus, Vaskrääma külas, Paikuse
vallas, Pärnumaal algusega 17.00. Üles on pandud ka vastavad teeviidad.

Kavas väike loeng Uue Ajastu paradigmast, ¹amaanirännaku uuest sisust,
sütelkõnnist ja orbidest, mis ilmuvad fotokaamera kaadrisse teatud
tingimustes. Sütelkõnni ( koos inglitega) tseremooniasse kuulub vaimne
tants, DNA aktivatsioon, ¹amaanitrumm, sütelkõnniloits ja kuum taimetee.
Võimalusel kaasa oma istumis matt ja trumm-kõristi.

Tasu annetuslik (111,1), lapsed rõõmustavad-lustivad tasuta. Info 5127685
Annika, 5285539 Tõnu. Namaste!

Hallucigenia
Veteran

14-09-2008 13:18
Postitus: #74

KUIVÕRD mittemõttekas on see sütelkõnni värk Eestis, saate kõik ise lugeda:
...
Tõepoolest - siia nagu ei oskagi enam miskit juurde soovida! Laugh
Alfar
Vana kala

14-09-2008 17:00
Postitus: #75

Terve new age jura ongi üles ehitatud vanade iidsete traditsioonide ja teadmiste ekspluatatsioonile ja lollide ullikeste orki tõmbamisele.

Muudetud: 27-7-08 kell 22:42:03 Celtic

Mis teeb Sinu usust selle õige ja parema?
Mis teeb Sinu jumalatest selle õige jumala?
Kes on andnud Sulle õiguse ainutõe omamiseks?

Sa ju võid öelda, et Sa oled kogenud midagi, kuid samamoodi ütlevad tõsimeelsed kristlased, et on tundnud jumala puudutust, reikiga tegelejad leiavad endale parema elukvaliteedi jne
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-web'i 15. sünnipäev 9.-11. novembril 2018 PiziIngliito 22 3,454 18-11-2018 14:59
Viimane postitus: Mannu
  Para-webi suvine kokkutulek 2017, 4-6 august. Nandi 22 6,120 17-07-2018 17:39
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web'i sünnipäev 2017 PiziIngliito 11 3,583 26-11-2017 11:53
Viimane postitus: PiziIngliito
  Para-web'i sünnipäev 2016 PiziIngliito 40 13,753 17-10-2017 11:55
Viimane postitus: Addy
  Para-Jaanipäev PiziIngliito 4 7,242 13-06-2017 18:48
  Para-Webi sünnipäev 2015.a. stalo 28 15,179 17-10-2016 16:56
Viimane postitus: katz
  Para-web'i suvise kokkutuleku asukoha küsitlus PiziIngliito 4 5,732 01-07-2015 07:59
  Saarlased või kuressaarlased Para-Web'is Gulja 18 10,691 27-02-2014 11:07
Viimane postitus: sõdur
  Para-web-i 10.a juubel-sünnipäev 8-10.11.2013 excubitoris 149 48,586 12-11-2013 20:11
  Para-Web 9 aastat - Kokkusaamine Tallinnas Gangnam 26 10,719 20-11-2012 12:17
Viimane postitus: excubitoris

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog