Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para Sütelkõnd
Autor Sõnum
Celtic
ja sina pead kandma maailma

23-07-2008 06:36
Postitus: #26

Paadikapten, sa ei saa ikka aru - sütelkõnd iseseisva riitusena ei ole mitte tuhkagi väärt, tuleb hoopis kahjuks. Täpselt samamoodi nagu suitsetamine pole kasulik, ent mõnuga tiritakse, oled ka sina sellest teguviisist jäänud sõltuvusse.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Metafor
Veteran

23-07-2008 10:40
Postitus: #27

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Paadikapten, sa ei saa ikka aru - sütelkõnd iseseisva riitusena ei ole mitte tuhkagi väärt, tuleb hoopis kahjuks. Täpselt samamoodi nagu suitsetamine pole kasulik, ent mõnuga tiritakse, oled ka sina sellest teguviisist jäänud sõltuvusse.
Mis sa nüüd vabandad oma suitsetamist riitusega välja?
Väga tubli töö.
InDemand
Veteran

23-07-2008 10:50
Postitus: #28

Ma ei saa aru, miks te üldse vaidlete mingi sellise teema üle.
Kui inimene tahab sütelkõndi proovida, siis võib ta ju seda ka teha. Mina prooviks ka, aga üldse mitte mingile 'para-võtmele' sealjuures mõeldes. Huvitav oleks vaadata ja osaleda sellisel asjal. Meeldiks end ületada ja käia läbi ühe põletava Kolgata tee. Kas see mingeid t¹akraid vms kusagilt torgib.. mis vahet seal on, kõike saab taastada ju.

Sellised kogemused on ikka isiklikul tasandil. Kui Celtic ei taha proovida, siis tema seda ka ei tee. Ja vb olekski lihtsam hiljem tagantjärele targutada, et 'told you so', aga sellega olen nõus, et inimene peab ise järele proovima. Ja Kirna näide: oli, mis oli, lahti saime, ja ma ei ütle, et see kogemus oleks meid mingis mõttes vaeseks teinud. Pigem teame nüüd, millised võivad tunduda esmapilgul kahjutud asjad.

Ja Metavo, Celt ei suitseta ju. Mina ei vabandaks ka suitsetamist riitusega välja. Nõme lause kontekstist väljatirimine. Sa mulle lehte ei taha tulla, Metavo Laugh?
Raul
Tavaliige

23-07-2008 17:14
Postitus: #29

Tsitaat:Algselt postitas: Nazz
Äkki põhjendaksid, kuidas see põletab juur chakrat? Muidugi see on esimene ette sattuv põhi chakra, kuid ma ei peaks seda selleks põhjuseks, kuna neid chakraid on sadu inimese kehas.
Samuti ei tehtaks seda rituaalsel tasandil paljudes kohtades, kui see nii halb on.
Seisa jalad harkis. Mida kitsam on jalgade vahe, seda kergem on sind ümber lükkata.
Enamik vaimseid õpetusi on ennast määratlenud vastuolus materiaalsuse/ füüsilise maailmaga, ehk lõpp kokkuõttes Maaga.
Ning enamike vaimsete õpetuste üks eesmärke on see, et inimese kontakt Maaga oleks võimalikult väike. Ning siis kui keegi tõukab peab inimene kasutama selle vaimse õpetuse tuge, et püsti jääda ...
Ja maksab selle toe eest ränka hinda ...

Muudetud: 23-7-08 kell 18:15:49 Raul

Aastal 2012 ei juhtu midagi. Kõik jätkub nii nagu siiani.
[Pilt: banner_468x60.gif]
Gunnar
Tavaliige

23-07-2008 21:52
Postitus: #30

Ah et sütelkõnd kõrvetab kinni mingid juurchakra kanalid. Huvitav, huvitav... Sama loogikat kasutades tekivad mõned küsimused. Kas vähe kõrgemalt alla hüpates võib need kanalid kinni põrutada? Kas ujudes sattub sinna kanalitesse vesi ja see juurchakra upub ära. Kui ei siis miks on tuli nii eriline, et vaid see juurchakrat kahjustab?
Vaadake, inimesed, need chakrad eksisteerivad vaid teie peades, reaalses elus pole neid olemas. Sütelkõnniga saate halvemal juhul vaid väikese põletuse. Ise kavatsen selle järgi proovida ja loodan saada selle "laksu" osaliseks mille eest mõned hoiatavad. Igasuguste Kirna-mutikeste hammas minu peale millegipärast kahjuks/õnneks ei hakka.
Celtic

23-07-2008 21:55
Postitus: #31

Muidugi sinu peale ei hakanud, sest sult polnud midagi võtta. Samas teised inimesed olid mitu päeva siruli maas ja oigasid.

Ainult meie peas my ass...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Metafor
Veteran

23-07-2008 22:14
Postitus: #32

Muidugi sinu peale ei hakanud, sest sult polnud midagi võtta. Samas teised inimesed olid mitu päeva siruli maas ja oigasid.

Mis sa jutustad kogu aeg oma teooriat ilma praktikata?
Gunnar
Tavaliige

23-07-2008 22:14
Postitus: #33

Muidugi sinu peale ei hakanud, sest sult polnud midagi võtta.
Ja sina oled meil see tark kes teab kellelt on midagi võtta ja kellelt mitte. Võib-olla ei osanud mõned oma vara lihtsalt hoida. Uks oli nõrk või hoopis lahti.
P.S. Millal asendus Celticus Eesti pagan Ameerika indiaanlasest budistiga?

Muudetud: 23-7-08 kell 23:21:04 Gunnar
PiziIngliito
Proua

23-07-2008 22:37
Postitus: #34

Häbi teile, et üksteise kallal nüüd võtate! Esiteks, Metavo, Celticul on suht õigus selles osas, et ju siis mõned läksid Kirnasse vähe avatuma meelega, et midagi põnevat kogeda ja seega oli võimalus ka lihtsamini rünnata, sama toimiks ka sütelkõnni puhul. Ja kui Sina ei tea ja Celtic teab kelle pihta seal konkreetselt rünnakuid tehti, siis ole kussu selle koha pealt. Kõik võibolla ei soovi seda teemat üles võtta, aga keegi ei saa eirata, et seal midagi negatiivse taustaga toimus, sest neid inimesi kes seda omal nahal tunda said ei olnud ju üks. Ses suhtes, et mulle jätab just konkreetselt see üritus kahtlase mulje, sest sada asja kokku üritatakse nagu armsalt lipp-lipi peal lapp-lapi peal mätsida. Mitte ei jäta head muljet. Kui kellegi juurde sütelkõndi tegema läheksingi (teadvustades endale sealjuures neid t¹akrakõrvetamise teooriaid), siis igatahes mitte nende inimeste juurde, keda hetkel välja pakutud Smile No hard feelings.
Ja lõppkokkuvõttes need kes soovivad, lähevad/tulevad sinna nikuinii. Mõni lihtsalt üritab natuke laiema, mõni kitsama pilguga sellele taustale vaadata.

Muudetud: 23-7-08 kell 23:41:45 PiziIngliito
paadikapten
Unistan, vaadeldes tähti...

24-07-2008 06:04
Postitus: #35

Samas nagu sa ehk tead, olid ju vähemalt osad neist juba enne Kirnas käimist selle mõisa kohta palju infi kogunud ning eks selle info seas oli ka hirmujutte. Eks mindi siis sinna ootuses, et äkki midagi juhtub... ja hakatigi kolle nägema.
Näiteks mina olin juba ammu Kirna kohta igasugu jutte ahnelt kuulanud.

Kaiu raba on hea näide, mida võiks uurida - kaks esimest ekspeditsiooni said igasugu "kahtlasi kogemusi", aga kolmas, kus ka mina viibisin, ei märganud mitte kui midagi. Noh, olid mingid imelikud asjad peale seda, näiteks et mu pendel tükk aega ei töötanud, aga... Maailm on tõesti imelik koht.

Kus lõpeb reaalne tunnetus ja algab foobiate ülevõimendamine ehk fantoomide loomine? Kas me teame seda?

Mu enda helisodimised... https://soundcloud.com/paadikapten
Celtic

24-07-2008 06:13
Postitus: #36

No vot ei tea tõesti, mida sa ei märganud, sest ka Kaius said mitmed inimesed oma laksu kätte. Kaasa arvatud viimasel reisil.

Metavo - millist praktikat sa nõuad? Ehk saab keegi sulle tutvustada, kuidas ta rivist välja löödi?

Gunnar - tuli on üks põhielementidest, millel on kaks olemust: ta hävitab ja rajab teed uuele või siis ta sulgeb energiavoolud. Olenevalt tule olemusest. Esimesel juhul on ta kontrollitud kaos, teisel juhul kontrollimata hirm. PS. eesti pagan pole kunagi asendunud ameerika budistiga. Kas sind peaks eestlase asemel sarvedega kiivriks pidama?

Metafor
Veteran

24-07-2008 07:32
Postitus: #37

Metavo - millist praktikat sa nõuad? Ehk saab keegi sulle tutvustada, kuidas ta rivist välja löödi?

Mind sütelkõnniga pole välja löödud millestki.

Pizi, jutt ei käi praegu Kirnast, vaid sütelkõnnist.
Eks ole ka nii, et kõigile ei sobi ehk, miski pole 100% universaalse lahendusega, mis ühele mürgine võib teisele abistav olla.
Celtic

24-07-2008 07:43
Postitus: #38

Einoh muidugi võib ju elu võtta nii nagu Nazz seda rääkis, et kui tiritakse tühjaks, siis järelikult pead uuesti täitma. Kui lüüakse kanalid umbe, siis pead uuesti nad avama jne.

Samas jääks enamus jamasi ära, kui inimesed teaks, millega nad mängivad ja millised on tagajärjed. Olen mina neid vitsasi enda nahal tunda saanud ja on teised. Ainus mis jääb üle - hoiatada teisi. Ja kui hoiatusest pole kasu, siis las käia. Lihtsalt inimesed peavad oma valikuid tegema teadlikult, mitte pimesi uskuma guru, kes räägib taevad ja maad kokku.

Cassiopeia
Veteran

24-07-2008 09:13
Postitus: #39

Minuarvates InDemandil oli õigus. Igaüks, kes tahab, teeb seda sütelkõndi. Minu meelest sa võid hoiatada ja nii edasi. Aga iga inimene peab minu meelest kogema ka asju. Kuna sina oled võibolla kogenum kui meie, siis on sul õigus ja võibolla kohustuski meid hoiatada, aga siiski igaüks otsustab ise mis ta teeb.
Minu meelest on ka igasugused kogemused tähtsad. Ja mina teen nii nagu minu intuitsioon mulle ütleb. Kui ta ütleb, et minujaoks o õige sütelkõnd, siis mä lähen seda ka tegema. Võibolla tõesti sinule see ei sobinud, see sütelkõnd. See ei tähenda, et see teistele ei peaks sobima.

I've heard it said, that people come into our lives for a reason, bringing something we must learn. And we are led to those who help us most to grow, if we let them and we help them in return.
Celtic

24-07-2008 09:19
Postitus: #40

Asi pole sobivuses, asi on mõttekuses.
Ma võin kah väita ju, et liigne päikesekäes viibimine ja osoonikihi hõrenemine tekitab üha rohkem nahavähki, aga sina lihtsalt ei usu, kuna tahad ise järgi kogeda. Kas nahavähk on midagi sinu jaoks?

InDemand
Veteran

24-07-2008 10:37
Postitus: #41

Millegipärast tundub mulle, et asi pole enam sütelkõnnis, vaid ärapanemises - kes trumpab kelle üle oma teooriatega.

Kirnast ei olnud nt mina otseselt midagi paha kuulnud, vähemalt mitte sellist, nagu seal kogesime. Läksime kõik sinna mõttega kuulata huvitavat juttu ja mõisaga tutvuda. Isegi pendel ei näidanud midagi paha. Celtic hoiatas kergelt meid juba enne Kirnat, aga mis arvate, et siis lapsed kuulavad või?

Üleüldse... minge käige sütelkõnnil ära. Pärast vaatame ja jagame muljeid, kellel kuidas läks. Ja vb keegi ei tunnegi muutust, vb kellelegi mõjub see üldse positiivselt. Ei ole mõtet siin kiunuda sütelkõnni negatiivsuse üle, kui ei ole seda proovinud.

Celtic, mis Sa ikka rabeled siin oma seletusi jagama. Inimene ei usu enne niikuinii, kui, kordan jälle, ei ole järele proovinud.

Põletatakse t¹akraid, saadakse nahavähk, tuberkuloos vms - no ja siis? Las inimene mängib tervisega, ja kui hiljem halab, siis halab, see on meil loomuses nii või naa.
Cassiopeia
Veteran

24-07-2008 19:11
Postitus: #42

Ega jah. Inimese loomuses on, et ta teisi ei kuula. Ja kus sa üldse võtad, et sütelkõnd paha on. Minu meelest pole tulest puhastamise mõttes paremat.
Mis paha loom sind hammustanud on, Celtic, et sa püüad kõigile siin foorumis ära panna.

I've heard it said, that people come into our lives for a reason, bringing something we must learn. And we are led to those who help us most to grow, if we let them and we help them in return.
Celtic

24-07-2008 19:53
Postitus: #43

Defineeri ära panemine, sest nii palju kui mina veel mäletan oma postitamisi siin, siis olen pidevalt ühte ja sama liini ajanud ja pidevalt kirjutanud asju, mille üle hiljem oiatakse.

Olen kirjutanud Kirna mõista ohtlikusest, olen kirjutanud auratransformaatorite pettustest, kunagi pole mingit probleemi olnud. Ja nüüd järsku sütelkõnni juures leitakse, et tahan kellelegi ära panna.

Anna andeks Cassiopeia, aga ma usun, et olen piisavalt vana juba, et liivakastimänge mitte mängida.

Ütlesin selge sõnaga - sütelkõnd on osa pikemast ja kompleksemast süsteemist ning üksikuna on ta tegelt rohkem kahjuks kui kasuks. Seetõttu ei ole mõtet temaga tegeleda lihtsalt funi saamise eesmärgil, täpselt samamoodi nagu hiide ei minda jooma ning kirikusse tsirkust tegema.

Muudetud: 24-7-08 kell 21:59:24 Celtic

Cassiopeia
Veteran

24-07-2008 20:17
Postitus: #44

Anna andeks, Celtic, aga mine sa tea. Teatavasti mehed jäävad ikka lasteks.

Ja ma tean, et sütelkõnd on üks asi pikemast protsessist ja sain su teistest postitustest ka aru. Aga sütelkõnnile minemine on siiski igaühe enda otsustada.

Aitäh, et avad meie silmi ka negatiivsest poolest. Smile see on alati teretulnud.

Minu jaoks on sütelkõnd proovilepanek. Otsus sinna minna tuli pika otsustamisaja järel. JA see, mida ma enne või pärast sütelkõndi teen, seda otsustab minu intuitsioon, mis minule parem oleks.

Thorondor
Administraator

24-07-2008 20:28
Postitus: #45

Nüüd on kõik piisavalt infi saanud mõlemalt poolt, tehke omad järeldused.

Räägiks nüüd asjast. Juurchakra asub kuskil seal jalgevahel. Kanalid jõuavad jalataldadesse, kuhu teiste chakrate kanalid väljuvad?
Jalatallas pidi ka ju iga kehaosa ja elundi jaoks punkt või piirkond olema, mida sügades, siis stimuleerida vastavat asja kehas. Mõjutab ta peale juurchakra veel midagi?

Misasi see pikem indiaanlaste asi oli, mil nemad sellest üritusest kasu said? Puhastasid või vahetasid energiaid kuidagi? Muutsid oma identiteeti?
Celtic

24-07-2008 20:46
Postitus: #46

Jalatallad - juur
Põlved - sakraal
Küünarnukid - päikesepõimik
Peopesad - süda
Suu - kurk
Otsaesine - kolmas silm
Pealagi - kroon

kurguchakra on ainus emotsioonkeskus, mis suudab energiakanali muuta füüsiliseks. Seda me mõistame hääle läbi...

Mis puutub punkte jalataldades, siis sellega tegeleb refleksoloogia. Nende järgi pon kogu keha jagatud tsoonideks, igas tsoonis on kindel arv punkte, mis siis erinevaid organeid ja piirkondi mõjutavad. Parem kehapool on üldiselt rahustava ja vaigistava toimega, samad punktid vasakul kehapoolel aktiveerivad. Jalatallas on samad punktid, mis näiteks kõrvas, või peopesal. Lihtsalt erinevate tsoonide omad mõjutavad erinevalt neid organeid. See aspekt annab ennast tunda just selles tsoonis, mis parasjagu vaeva teeb.

Indiaanlastel oli oma hirmudega silmitsi seismine osa sõdalaseks saamise riitusest. Sütelkõnd vabastas nad kohavaimu kaitse alt. Raul iseenesest ütles õigesti enne selle kohta - kaotati juured, seega kaotati ka maa ja ka hõimu tugi.

Metafor
Veteran

24-07-2008 21:30
Postitus: #47

Jalatallad - juur
Põlved - sakraal
Küünarnukid - päikesepõimik
Peopesad - süda
Suu - kurk
Otsaesine - kolmas silm
Pealagi - kroon

Mis sorti liigitus see nüüd on?
Ma olen kuulnud veidi teistsorti mudelitest, peopesad on küll südame, suu kurgutsakraga seotud ja kolmassilm ja kroon paistavad minu jaoks õiges paigas olevat, kuid ülejäänud jäävad veidi selgusetuks.
Mina olen kuulnud näiteks sellisest põhitshakrate mudelist:

Muladhara (juurt¹akra) - värvuselt punane, asub vaagna piirkonnas
Swadhisthana' (sakraalt¹akra) - värvus on oran¾, asub naba piirkonnas
Manipura/Nabhi (päikesepõimik) - värvus on kollane, asub kolmnurga piirkonnas
Anahata (südamet¹akra) - värvus on roheline, asub südame piirkonnas
Vishuddha (kõrit¹akra) - värvus on sinine, asub kõri piirkonnas
Ajna ("kolmas silm") - värvus on indigo, asub keset laupa
Sahasrara' (kroont¹akra) - värvus on lilla, asub pealae tipus

Talla all asuvad ka loomulikult t¹akrad, t¹akra on energiasõlm kas siis füüsilisel, mentaalsel või vaimsel kehal, mille läbi voogab energia maast taevasse. Isegi juhul kui sulguksid mõned t¹akrad, ei saa need sulguda igaveseks. Kas sa oled ka kunagi mõelnud, kuivõrd mõjuvad t¹akratele näiteks alkohol, tubakas ja kohvi? Ergastavad osasid energiasõlmi, sulgevad jällegi teised. Teisisõnu viivad tasakaalust välja. See meeldib osadele, teistele jälle mitte, samamoodi on sütelkõnniga.

Palju raskem on taastuda emotsionaalse blokeeringuga tekitatud sulust, mis puudub tänapäeva ühiskonnas vaid vähestel, ent näe, inimesed elavad ikka edasi, ütleks isegi, et enamus on õnnelikud seejuures.

Ütlesin selge sõnaga - sütelkõnd on osa pikemast ja kompleksemast süsteemist ning üksikuna on ta tegelt rohkem kahjuks kui kasuks. Seetõttu ei ole mõtet temaga tegeleda lihtsalt funi saamise eesmärgil, täpselt samamoodi nagu hiide ei minda jooma ning kirikusse tsirkust tegema.

Sellega pean nõustuma, nalja pärast pole mõtet osaleda ja osaledes peab olema kaine mõistuse juures.
Mina käisin end tulel puhastamas, sütelkõnnile eelnes Carlos Castanedalt leitud protsess, tensegrity.

Selle asemel et siin heietada, võiksid jagada nõuandeid neile kes tõesti soovivad proovida, näiteks, kuidas valmistuda ja kuidas tshakraid hiljem taas avada.
Celtic

24-07-2008 21:37
Postitus: #48

No Metavo, aga selles asi ongi - milleks proovida? Mitte keegi pole öelnud, MIKS on see vajalik. Ikka et oleks huvitav või lihtsalt tahetakse tahetakse tahetakse...

See chakraloetelu, mida sa ära tõid, on 7 põhichakrat, ehk maakeeli emotsioonkeskust.
Energiakeskuseid on miljoneid, need ei ole chakrad.

Metafor
Veteran

24-07-2008 22:09
Postitus: #49

No Metavo, aga selles asi ongi - milleks proovida? Mitte keegi pole öelnud, MIKS on see vajalik. Ikka et oleks huvitav või lihtsalt tahetakse tahetakse tahetakse...

See chakraloetelu, mida sa ära tõid, on 7 põhichakrat, ehk maakeeli emotsioonkeskust.
Energiakeskuseid on miljoneid, need ei ole chakrad.
Nüüd sa ajad küll kakat suust välja.
Loe uuesti läbi, ma võibolla ei ole osav kirjutaja aga kirjutasin küll, milleks see hea võib olla.

Eluaseme omamine pole ka vajalik, enamus asju mida tahame ja mis meil on, pole vajalikud, samuti kogemused ja olemused.
Celtic

24-07-2008 22:37
Postitus: #50

Mida sa mees võrdled oma energiakeskuste sulgemist elukohaga? Mil moel need üldse seotud on?

Teeme ise oma mingi sütelkõnni värgi, ilma Aruta ja nii nagu kombestik ette nõuab. Samas on ka see natuke nadi, sest seda riitust ei viida läbi lihtsalt TAHTMISE peale. Sõdalaseks ei saada lihtsalt tahtmise teel.

Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-web'i 15. sünnipäev 9.-11. novembril 2018 PiziIngliito 22 3,466 18-11-2018 14:59
Viimane postitus: Mannu
  Para-webi suvine kokkutulek 2017, 4-6 august. Nandi 22 6,133 17-07-2018 17:39
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web'i sünnipäev 2017 PiziIngliito 11 3,591 26-11-2017 11:53
Viimane postitus: PiziIngliito
  Para-web'i sünnipäev 2016 PiziIngliito 40 13,785 17-10-2017 11:55
Viimane postitus: Addy
  Para-Jaanipäev PiziIngliito 4 7,249 13-06-2017 18:48
  Para-Webi sünnipäev 2015.a. stalo 28 15,219 17-10-2016 16:56
Viimane postitus: katz
  Para-web'i suvise kokkutuleku asukoha küsitlus PiziIngliito 4 5,750 01-07-2015 07:59
  Saarlased või kuressaarlased Para-Web'is Gulja 18 10,697 27-02-2014 11:07
Viimane postitus: sõdur
  Para-web-i 10.a juubel-sünnipäev 8-10.11.2013 excubitoris 149 48,627 12-11-2013 20:11
  Para-Web 9 aastat - Kokkusaamine Tallinnas Gangnam 26 10,732 20-11-2012 12:17
Viimane postitus: excubitoris

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog