Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para Sütelkõnd
Autor Sõnum
paadikapten
Unistan, vaadeldes tähti...

15-07-2008 23:27
Postitus: #1
Para Sütelkõnd
Idee käidi kokkutulekul välja - hakkaks edasi arendama? Tõnu Aru, kes on reikiõpetaja ja mu üsna kauaaegne tuttav, on aastaid ka sütelkõndimisi korraldanud ja tema nõusolek on juba saadud - ta saab juhendada, mida algajatel on vaja küll. Võime organiseerida ise mingi ürituse või siis minna mõnele tema korraldatud üritusele - näiteks juuli lõpus toimub Tartu lähedal Tõraveres taas üks sütelkõnd, täpsema info ehk saan varsti siiagi üles panna, lisaks on võimalus talle helistada 5285539 ja infi küsidaSmile Tasu osas saab temaga kokku leppida - üldiselt ta teeb tasuta, annetused on vabatahtlikud.

Lisaks korraldavad sütelkõndimisi tema vanemad õpilased. Kuna ma jälgin Vikerkaaresilla meililisti, kus selline inf liigub, siis saan ka teid informeerida.
Kes tahab ise liituda Vikerkaaresilla listiga, siis neile on uks siin:

http://anahata.imelaps.ee/

Mu enda helisodimised... https://soundcloud.com/paadikapten
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Cassiopeia
Veteran

15-07-2008 23:58
Postitus: #2

Tean seda, ja tahaks tulla ka, AGA mul on töö sellel päeval Sad Kas Tõnuga ei saa rääkida, et teeks kunagi hiljem jälle?

I've heard it said, that people come into our lives for a reason, bringing something we must learn. And we are led to those who help us most to grow, if we let them and we help them in return.
paadikapten

16-07-2008 14:16
Postitus: #3

Tsitaat:Algselt postitas: Cassiopeia
Tean seda, ja tahaks tulla ka, AGA mul on töö sellel päeval Sad Kas Tõnuga ei saa rääkida, et teeks kunagi hiljem jälle?

See ei jää sugugi viimaseks, usu mind. Sütelkõndimise üritused toimuvad kuni lausa hilissügiseni. Ehk siis korraldab Tõnu neid veelgi ja samuti võivad korraldada tema vanemad õpilased. Kui saan lähemat infot, püüan siia üles panna.

Cassiopeia
Veteran

16-07-2008 14:36
Postitus: #4

Mina tahan kindlasti minna, kui minek toimub, seega võid alati minuga arvestada. Kui saab korraliku portsu rahvast, oleks hea Smile Teeks nagu siis privaatsessiooni Laugh

I've heard it said, that people come into our lives for a reason, bringing something we must learn. And we are led to those who help us most to grow, if we let them and we help them in return.
Metafor
Veteran

16-07-2008 17:11
Postitus: #5

Olen ka käpp, ei tea, kas juuli lõpu sessioonile jõuan.
Para-webiga võiks eraldi ka korraldada, oleks inimestel julgem, näod kõik tuttavad jne.
Kuna osad meil siin vajavad asju pikemalt ette planeerida, siis pakun sütelkõndimise ajaks Para-webiga Augusti lõpu poole.
Tehnoloog
Veteran

16-07-2008 20:36
Postitus: #6

Mäletan et ühel suvel Avanemise suvepäevadel korraldas
sütelkõndi Jaan Jääts (seda ma ei tea, kas nüüd ka veel,
aga huvi korral saaks ilmselt küsida netist leitud kontaktidel:
Jaan Jääts, tel. 509225 või siis jaanjaats@hotmail.com ).
Kõik toimus enam-vähem samuti nagu siit saab lugeda:
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=125688
paadikapten

16-07-2008 22:05
Postitus: #7

Tõnu Aru söerajad on umbes 4 m pikkused, seega algajatele tiba leebem kui Jaan JäätsSmile Kuigi, jah, alati on võimalus liigse sutsaka saamisel lihtsalt rajalt kõrvale astuda.

PiziIngliito
Proua

17-07-2008 01:20
Postitus: #8

paadikapten, kas sa ise pole proovimas käinud veel?
Nazz
Veteran

17-07-2008 07:54
Postitus: #9

Mina olen samuti käpp selleks ürituseks. Andke ainult teada kuna ja kus toimub wink
Celtic
ja sina pead kandma maailma

17-07-2008 08:24
Postitus: #10

Ettevõtmine ettevõtmiseks, kokkusaamised on vast alati toredad.

Küll aga imestan ma pidevalt selle sütelkõnni üle. Mida see annab? Milline on selle tegevuse seotus para temaatikaga? Mil moel on see kasulik?

Nii palju kui mina olen aru saanud, kõrvetatakse juurchakra kanalid kinni ja kogu energia suunatakse taeva poole. Inimeselt kaob identiteet.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Nazz
Veteran

17-07-2008 08:43
Postitus: #11

Äkki põhjendaksid, kuidas see põletab juur chakrat? Muidugi see on esimene ette sattuv põhi chakra, kuid ma ei peaks seda selleks põhjuseks, kuna neid chakraid on sadu inimese kehas.
Samuti ei tehtaks seda rituaalsel tasandil paljudes kohtades, kui see nii halb on.
Celtic

17-07-2008 08:47
Postitus: #12

Kirikus armuleival käivad kah miljonid inimesed, ega seda ometi tehtaks, kui see halb oleks?
Sõdades hukkub kah miljoneid... ega seda tehtaks kui see halb oleks?

Chakraid on 7, kanaleid on 10, jalataldadest väljuvad juurchakra kanalid.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Nazz
Veteran

17-07-2008 08:59
Postitus: #13

Selle religiooni teemalt on sul tõesti õigus.
Kuid nii palju kui ma chakratest tean, siis on neid rohkem. Näiteks nõelravis kasutatakse samuti chakra punktidesse nõela sisestamist, ja seal on neid punkte kohe ohtralt.
Selles on sul samuti õigus, et jalgadest algab juurchakra, kuid selle energiaga täitmine ei ole ju üdini halb. Muidugi kahjuks sa saad sealt ainult 2 elementi, kuid võtaksin seda nii, et parem kui mitte midagi.
Samuti mina osalen just selle pärast, et omal nahal kogeda, kas sellest on mingit kasu, või nagu sina ütled, et on hävitav.
Kuid samas on minul teine põhimõte, et ei saa ju midagi positiivset sisestada, enne kui on tehtud ruumi selleks. Näide, et miks kasutatakse tagurpidi pentagrammi (mitte satanismi teemalt), vaid nagu sa isegi peaks teadma, et tagurpidi pentagramm sümboliseerib tagurpidi voolavat energiat, seega, kui õiget pidi pentagramm kokku teeb elu, siis tagurpidi on surm. Kuid see surm ongi just vajalik selleks, et saaks luua uut elu.
Seega, kui sa süttel kõnnakul hävitad selle energia mis sul juurchakras on (paljudel juhtudel on see määrdunud), siis annab see ruumi puhtale energiale sisestuseks.
Celtic

17-07-2008 09:03
Postitus: #14

Kui energiavampiir imeb inimese tühjaks, siis ole talle tänulik, sest annab inimesele võimaluse ennast uue energiaga täita.

Lahe loogika.

Nazz
Veteran

17-07-2008 09:14
Postitus: #15

see võib sulle vastuvõetamatu küll olla, kuid minu arusaam läheb küll sinna kanti.
Ma ei tea kuidas sinuga on, kuid mina võtan igat inimest ja asja võrdsena, et kui energiavampiir mind tühjaks imeb, siis mina vähemalt ei pea vimma selle vastu. Katki löödud akent saab alati asendada ju.
Kuid loogika juurde tulles, kuidas sina siis seletaks tagurpidi energia kasutamist? Kellegile halba tegemises? Kui see viimane läheb sinu ideoloogia järgi, siis peaksin sind küll silmakirjalikuks. Sest tead isegi, et kõik negatiivne ei ole just halb.
Näide: Lood kaitse endale, et hoida eemale midagi mis sulle ei istu, kuid kaitse on kah ju omamoodi negatiivse loomusega. Negatiivne sellele keda eemale hoiad. Kõik oleneb kust kandist vaatad asja.
Sellega seoses tuleb üks lugu meelde.
Külmal talvel lendab lind ja külmub ära ning kukkub maha. Sinna kuhu lind kukkus laseb lehm ühe koogi tema peale. See kook on hea ja soe ja lind hakkab rõõmust laulma. Seda laulu kuuleb kass, kes koogib ta sealt väja ja sööb ära.
Loo moraal: Kõik kes su peale situvad, ei ole vaenlased, ja jõik kes sind pasast välja aitavad, ei ole su sõbrad.
Metafor
Veteran

17-07-2008 09:40
Postitus: #16

Celtic, loe läbi:
http://et.wikipedia.org/wiki/Sütelkõnd
Tsitaat:Hirm tulest põletada saada on seesama hirm, mis ei lase meil oma elueesmärke teoks teha. Kes on sütel kõndides oma hirmust jagu saanud, kannab selle kogemuse üle igapäevaellu ning suudab oma vanu käitumisviise muuta ja ise oma elu kujundada.

Kõik, mis tulega kokku puutub, muutub. Sütelkõnd võib olla imeilus kogemus ning kaasa tuua kaasa sügavaid kehalisi, emotsionaalseid ja vaimseid muutusi. Sellest saab esimene samm elu muutmisel.

Igapäevaelus surutakse hirmud kas alla või lastakse end nendest halvata. Sütelkõnniseminaridel õpitakse hirmu lihtsalt teatavaks võtma, hirmu sõnumit taipama ning tegutsema vastavalt oma eesmärkidele.

Osalejad peavad ise otsustama, kas nad kõnnivad üle süte või mitte. Igaüks vastutab enda eest ise. Olles terveks jäädes üle süte kõndinud, teadvustavad nad, et nad igal hetkel vastutavad oma elu eest ega ole väliste asjaolude abitud ohvrid.

Senine kogemus, et tuli alati põletab, kaotab kehtivuse. Osalejad kogevad, et nad suudavad teha asju, mida nad varem on pidanud täuesti võimatuks. Nii on nad valmis tegema ka teisi näiliselt võimatuid asju hoolimata oma hirmudest, kahtlustest, arvamustest ja kogemustest.

Et näiliselt võimatu on saanud võimalikuks, siis tekib uus arusaam oma piiridest, sellest, mida suudetakse, mida mitte. Sellele kogemusele saab toetuda iga kord, kui jõudu, energiat ja eneseusku eriti tarvis läheb.

Kokkupuude tulega asetab sütelkõndija vastamisi oma hirmudega ning oma arusaamadega iseendast ja oma elust. Ta avastab oma illusioonid ning kogeb jõuliselt ja rõõmsalt, kes ta tegelikult on.

Osaleja kogeb, et ta ei ole väliste olude ega saatuse ohver, vaid elu kujundamine on tema enda võimuses. Seetõttu ta võtab endale vastutuse oma elu eest.

Osaleja avastab, et ta ei ole pelgalt mateeria või saatuse ohver. Ta kogeb, et ta on vaim, kes mateeriat kujundab.

Tavaliselt on suur osa inimese energiast ja elujõust hirmude köidikutes. Nad ei usalda olla nii, nagu nad on. Nad kardavad haavata saamist ja teiste reaktsioone. Kogemus, et isegi tuli ei haava, vabastab energia, mis seni ei saanud valla pääseda. Peale selle avastavad osavõtjad, et hirm ei ole lõppkokkuvõttes midagi muud kui energia ning et seda energiat saab iseenda kasuks pöörata. Näiteks saab jääda keskendunult hetkesse, energiat mõnuga voolata lasta ja jõuliselt tegutseda.

Kõndides üle hõõguvate süte, omandavad osalejad oma eesmärkide saavutamiseks vajalikku energiat, keskendumist, otsustavust ja eneseusaldust.

Ühine valmistumine ja intensiivne kogemus, et ühiselt kõnnitakse läbi tule, tekitab ühtekuuluvuse ja osaduse tunde.

Efekti annab ka selle tunnistajaks olemine, kuidas teised üle süte kõnnivad.

Sütelkõnnil on neli vormi: religioosne sütelkõnd, fikseeritud sütelkõnd, transis sütelkõnd ja teadlik sütelkõnd. Seminaride korraldajad eelistavad viimast.

Religioosse sütelkõnni puhul usaldab sütelkõndija end täielikult oma jumaluse või kaitseingli hooleks. Kui tema usk on piisavalt suur, siis kõnnib ta vigastamatult üle süte. Toetuseks kasutatakse religioosseid esemeid ja "preester" kõnnib ees üle süte.

Fikseeritud sütelkõnni korral keskendub sütelkõndija millelegi (näiteks mantrale või seminari juhendajatele teisel pool sütevaipa) nii tugevalt, et ta tuld enam ei tunne ega reageeri sellele.

Transis sütelkõnni korral on sütelkõndijad muutunud teadvuseseisundis ning kogevad reaalsust teisiti. Neile võib näiteks tunduda, et nad kõnnivad niiskel samblal, mitte hõõguvatel sütel.

Teadliku sütelkõnni korral on sütelkõndija täiesti teadvel sellest, et ta kõnnib üle hõõguvate süte, ent see ei häiri teda. Ta teeb teadliku otsuse kõndida vigastamatult üle hõõguvate süte. Kõndimise ajal tunneb ta puusütt taldade all ning selle kuumust. See sütelkõnni vorm on tõhusaim, sest asi ei ole mitte sütel kõndimise faktis (seda ei lähe igapäevaelus tarvis), vaid kogemuse ülekandmises tavaelule. Tavaelus aga on probleemide lahendamisel eelistatav nende teadvustamine.
Celtic

17-07-2008 10:40
Postitus: #17

Lugesin läbi. Targemaks eriti ei saanud.
Sütelkõnd hirmu peletamiseks? Võibolla. Kuid on ka märksa paremaid viise ja ka puhastavamaid.

Cassiopeia
Veteran

17-07-2008 10:45
Postitus: #18

Sütelkõnd on pigem enese proovilepanek. Minu meelest. Ja igaüks teeb seda siis kui ta tahb. Kui ta tahab.

Metafor
Veteran

17-07-2008 11:54
Postitus: #19

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Lugesin läbi. Targemaks eriti ei saanud.
Sütelkõnd hirmu peletamiseks? Võibolla. Kuid on ka märksa paremaid viise ja ka puhastavamaid.
Mis on puhastavam kui tuli?
paadikapten

18-07-2008 22:04
Postitus: #20

Tsitaat:Algselt postitas: PiziIngliito
paadikapten, kas sa ise pole proovimas käinud veel?

Ma olen juba 3 aastat tegelenud ja põhiliselt Tõnu Aru pundis.

Kuid jah, miks see vajalik on, see on küll hea küsimus. Jah, Tõnu Aru kasutab seal kristlikku temaatikat segatuna shamanismi elementidega (räägib kaitseinglitest, tänulikkusest jne, ja kuni tuleriit süteks põleb, taob shamaanitrummi)... Jah, pole välistatud, et selle värgiga võite kaotada omale vajalikke energiaid - näiteks ka Tõnu Aru teeb seda, et jagab osalejatele paberilehed ning ütleb, et "valgele lehele kirjutage oma soovid, punasele oma loobumised", eks pole seegi võimatu, et mõni robotlikult kirjutab punasele lehele "kurjus, ahnus" jms jama teadmata isegi, mida tema kirjutatu üldse tähendab, seda aga kristluse egregor võib tõesti ära kasutada. Mina näiteks loobusin rituaalides osalemisest juba ammu ja sütelkõnniüritustele lähen vaid selleks, et sütel kõndida, mitte et kellegagi käsikäes mantraid jõmiseda või pabereid täis kribada - mul pole seda vaja lihtsalt. Algajatele võivad sütele mineku eelsed rituaalid ka lihtsalt anda julgust ja tekitada vähemalt tunde, et teised ürituses osalejad neid mõttes toetavadSmile Asi seegi... Tegelikult on nii, et ainus nüanss, mida mina omist kogemustest võin kinnitada (ja millest ka paljud teised sütelkäijad räägivad), on see, et võimalikud tekkida võivad villid ja kõrvetused kaovad mul paari päevaga, valu isegi veel rutem. Ülejäänu kohta (kaitseinglite osalus, teooria süte akupunktuursest toimest, võimalik sütelkäijate energia kantimine kuhugi saastaegregori jne) ei saa ma mingit kindlat tõestust tuua. Sest vaatamata kolmeaastasele sütelkäija staazile suhtun ma kristlusesse ja inglitesse aina halvemini(hyes)

Räägitakse, et Austraalia aborigeenid lausa püherdavat süte peal ja et 2000 a tagasi olla viikingid armastanud hõõguvatel raudkettidel kõndida - see info vajab kinnitust või ümberlükkamist, kuna ainsad seni mulle ettejuhtunud allikad on New Age suunitlusega ja need võivad teadupärast meile igasugu sodi pähe raputada.

Muudetud: 18-7-08 kell 23:07:44 paadikapten

paadikapten

21-07-2008 23:35
Postitus: #21

Kes tahavad kogemust saada, siis 26. juulil algusega kell 19.00 toimub Tõravere alevikus Künka talus sütelkõnd. Koht on üsna lihtsalt leitav, sõidate mööda Valga maanteed, kuni jõuate kohta, kus tee keerab paremale Tõravere tähetorni suunas. Seal lähedal keerab üks tee (ehk õige tee) ka poolpõiki vasakule tagasi, raudtee suunas, aga üle raudtee ei lähe, vaid piki raudteed tagasi Tartu poole. Kusagil paarisaja meetri pärast tuleb Künka talu. Tõnu Aru lubas küll sinna viidad välja panna, aga igaks juhuks võite käepärast hoida telefoni, et vajadusel talle helistada 52 855 39.

Kuni tuleriit süteks põleb, toimub meditatsioon (mida DNA aktivatsiooni nimetuse all esitletakse - ma ei oska selle kohta midagi öelda) ja Tõnu taob shamaanitrummi. Lisaks võite julgelt soovi avaldada ka ise aktiivselt osalemiseks, kuna soovi korral jagab Tõnu inimestele kah kulinaid ja vabu trumme, millega saate kaasa lüüa. Samuti võite vabalt enda trumme, kulinaid, vile- ja parmupille kaasa võtta. Seda ta on juba üsna pikka aega teinud. Seni on tal see asi käinud nii, et algul taob ta oma trummi ja teised lihtsalt kuulavad. Siis ta katkestab trummilöömise, kõlistab veidi oma kulinaid ja kui ta siis uuesti trummi lööma hakkab, saavad ka teised oma pillidega vabas rütmis kaasa tulla. Tõsi küll, suurte meloodiapillide suhtes (kitarrid jne) on ta veel tõrjuvalt meelestatud, aga samas ta areneb ja mine tea, äkki tekib meie ja Tõnu Aru näol Kirtana Rasale kunagi konkurentSmile Suupilli ta juba oma trummisessioonidel veidi kasutab.

Niisama pealtvaatajad on kah oodatud - üle süte minek on täiesti vabatahtlik.

Üritus on tasuta, soovijad saavad oma äranägemise järgi annetada.

Muudetud: 22-7-08 kell 00:37:59 paadikapten

Celtic

22-07-2008 07:44
Postitus: #22

Isiklikult ma ei usaldaks inimest, kes tegeleb Reikiga. Ja sekka räägib kristlusest. Seejuures veel ¹amaanitrummi tagudes ja iidseid paganlikke riituseid läbi viies.
Säärane erinevate süsteemide miksimine ei ole kunagi head toonud.

Aga noh, paralastel ongi kahjuks komme enda nina igalepoole sellistesse kohtadesse toppida, kus kindlalt vastu näppe saab ja siis hiljem oldakse siruli maas ja karjutakse appi.

PS. Metavo meelehärmiks - ma tean väga hästi, mis sütelkõnd tähendab ja mida näiteks firewalking muistsete indiaanlaste juures tähendas - loodusrahvad on tahes tahtmata ühenduses oma kodupaiga kohavaimuga ja seda juurchakra kaudu - jalatallad. Sõtelkõnni riitus oli ESIMENE OSA oma hirmude peletamise tseremooniast, kuna see lõikas inimese lahti tema hõimu ühisvaimust - jättis ta ihuüksi ja pidemeta. Sealt edasi algas juba hirmudele silma vaatamine.

Seega antud riitus pole mitte mingil moel iseseisvana kasulik.

Muudetud: 22-7-08 kell 09:48:13 Celtic

paadikapten

22-07-2008 14:53
Postitus: #23

Samas erinevalt osadest kristlikest sütelkõndimiste korraldajatest ei käse Tõnu tingimata riitustes osaleda. Võib neid ka eemalt vahtida. Või omaette chillida, peaasi, et kära ei tehta. Mina näiteks juba kaua ei osale riitustes, ma lähen sellistele üritustele nagunii vaid selleks, et korra või mõned korrad üle süte lipata ja ehk ka veidi oma trummiga Tõnule kaasa müdistada... ma ei võta seda asja religioosselt, sest ma kaifin trummisessiooni muusikalist poolt ja "rännakule" ei lähe (kuigi Tõnu, jah, ka sellest heietab).

Minul pole sellest midagi kaotada. kui osalen. Teised aga las otsustavad ise... lihtsalt paganlikke korraldajaid meil nagu pole ja seega peame leppima kristlastegaSmile Las algajad soovijad saavad kogemuse kätte ja ehk hiljem suudame ka isekeskis midagi sellist korraldada - oma stiilis.

PiziIngliito
Proua

22-07-2008 21:20
Postitus: #24

Algajad soovijad saavad oma laksu kätte siis nagu Celtic mainis? Kas nii nagu Kirnas? Ei aitäh Smile
paadikapten

22-07-2008 23:33
Postitus: #25

Tsitaat:Algselt postitas: PiziIngliito
Algajad soovijad saavad oma laksu kätte siis nagu Celtic mainis? Kas nii nagu Kirnas? Ei aitäh Smile

Njah, eks Celticul võib kah õigus olla... inimesi on erisuguseid ja kust mina puhtalt läbi lähen, seal mõni teine võib ehk mingi laksu saada küll.

Äkki siis teeks nii, et sütelkõnni kogemuse soovijad hakkavad pinnima Celticut, et too midagi korraldaks? Või kuulutame selle idee untsuläinuks ning matame maha? Ma ei oska miskit öelda - eks otsustage ise. Mina võin ju demonstreerida, kuidas asi käib, aga ma ei soovi enda peale võtta vastutust algajate eest, kuna ma pole valmis selliseid üritusi ise juhtima.

Muudetud: 23-7-08 kell 00:34:26 paadikapten
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-web'i suvine kokkutulek 2019, 30.08. - 01.09. PiziIngliito 25 7,673 27-08-2019 21:54
Viimane postitus: Addy
  Para-web'i 15. sünnipäev 9.-11. novembril 2018 PiziIngliito 22 4,748 18-11-2018 14:59
Viimane postitus: Mannu
  Para-webi suvine kokkutulek 2017, 4-6 august. Nandi 22 7,617 17-07-2018 17:39
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web'i sünnipäev 2017 PiziIngliito 11 4,414 26-11-2017 11:53
Viimane postitus: PiziIngliito
  Para-web'i sünnipäev 2016 PiziIngliito 40 15,706 17-10-2017 11:55
Viimane postitus: Addy
  Para-Jaanipäev PiziIngliito 4 7,726 13-06-2017 18:48
  Para-Webi sünnipäev 2015.a. stalo 28 18,485 17-10-2016 16:56
Viimane postitus: katz
  Para-web'i suvise kokkutuleku asukoha küsitlus PiziIngliito 4 6,122 01-07-2015 07:59
  Saarlased või kuressaarlased Para-Web'is Gulja 18 10,956 27-02-2014 11:07
Viimane postitus: sõdur
  Para-web-i 10.a juubel-sünnipäev 8-10.11.2013 excubitoris 149 50,527 12-11-2013 20:11

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog