Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linnugripp - hoopis bioloogiline relv?
Autor Sõnum
Cthepy
Vana kala

Postitusi: 320
Liitunud: Jan 2008
10-07-2008 10:35
Postitus: #1
Linnugripp - hoopis bioloogiline relv?
Midagi huvitavat teile lugemiseks.
Kui palju see just tõele vastab...aga otsustage ise. Smile


Vene majandusajakirja PBK ajakirjanikud näitavad, et linnugripp on bioloogiline relv, mille loojad on salapärastel asjaoludel ise surma saanud.


Viimastel aastatel tekkinud haigused ei ähvarda üksnes inimeste tervist, vaid ka teatud riikide poliitilist ja majanduslikku stabiilsust. Atüüpilise kopsupõletiku, linnugripi ja hemorraagiliste palavike tekitajate uurimine võimaldab oletada: inimkond on sattunud silmitsi “pagunitega bioloogide” tegevuse tagajärgedega. Paraku on teadlased, kes võiksid toimuvale valgust heita, kas vait või hukkuvad salapärastel asjaoludel. Samal ajal halveneb epidemioloogiline olukord maailmas endiselt.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni WHO andmetel on ainuüksi viie viimase aasta jooksul registreeritud üle 1100 ohtlike haiguste epideemia.


Surm katseklaasist tuleb ja läheb

Viimasel ajal on inimkond kogenud selliseid uusi epidemioloogilisi haigusi nagu atüüpiline kopsupõletik ja linnugripp. Neid eristab teistest tõbedest asjaolu, et nad tekivad ei tea kust ning ühel hetkel lihtsalt vaibuvad. Seesama atüüpiline kopsupõletik hoidis ärevuses tervet Kagu-Aasiat — ja taandus äkitselt.

Linnugripp ise avaldus juba ammu, kuid ta ei ohustanud kunagi otseselt inimest. Linnugripi viirus avastati möödunud sajandi 60. aastatel, kuid alles mõne aasta eest tekkis selle uus tüvi H5N1, mis kandub edasi inimesele ja on 80 protsendil juhtudest surmav.

Asjaolule, et tüvi on kunstliku päritoluga, viitab koguni mitu fakti. Suurem osa surmadest on registreeritud Kagu-Aasias, aga just seal paikneb enamik biotehnoloogiaga tegelevate kontsernide baasidest. Seevastu näiteks USAs ei ole seda tüve seni esinenud, mis on üpris hämmastav, sest ka seal leidub rändlinde, keda loetakse selle ohtliku haiguse kandjateks.

Valdav osa bioloogidest keeldub teemat kommenteerimast. See ei ole imekspandav, kui mõelda, et paljud nendest, kes tegelesid patogeensete organismide uurimisega, on mõistatuslikel asjaoludel surnud. Nii lahkus novembrist 2001 kuni veebruarini 2002 elust kahtlust tekitaval moel viis teadlast.

Esimesena hukkus Miami meditsiiniinstituudi töötaja, nakkushaiguste spetsialist Benito Que (52).

Ametlik surma põhjus: insult. Neli päeva hiljem kadus Don C. Wiley (57), kes oli tegelnud Ebola palaviku ja gripi uurimisega Harvardi ülikooli Howard Hughesi meditsiiniinstituudis.

Ekspertiisi hinnangul kukkus ta peapöörituse tõttu jõkke ja uppus. Veel viis päeva hiljem suri Inglismaal NSV Liidust emigreerunud Vladimir Paset¹nik (64), kes oli Liidus tegelnud patogeensete mikroorganismide aretamise meetoditega. 2001. aasta detsembris leiti oma kodunt tapetuna doktor Robert Schwartz (57), Virginia Innovaatilise Tehnoloogia Keskuse töötaja, kes tegeles haigusttekitavate viiruste ja bakterite DNA-koodide de¹ifreerimisega. Järgmisena hukkus lennuõnnetusel Steven Mostov (63), keda loeti gripi uurimise alal juhtivaks asjatundjaks.

“Selline hulk surmasid kolme kuuga — kui mitte muud, siis on see vähemalt kahtlane, aga SARSi-puhang, mis läks üle linnugripiepideemiaks, vallandus kõigest mõni kuu pärast ühe neist teadlastest surma,” ütleb Serbia mikrobioloog Stojan Marković. Tema sõnul ei ole välistatud, et bioloogid lihtsalt koristati ära. Võimalik, et nad valdasid salajasi uuringuid puudutavat infot ja võinuksid selle pärast epideemia puhkemist avalikustada.

(Delfi artikkel)

Eesti ekspressis on ka lugemist: http://www.ekspress.ee/2008/07/10/tehnol...seklaasist

------

Milleks seda kõike (oleks) vaja?

(Moded, palun paigutage see kusagile ümber, kogemata paigutasin valesse kohta.Laugh)

Muudetud: 10-7-08 kell 11:42:06 Cthepy
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Weizen
Tavaliige

Postitusi: 168
Liitunud: Apr 2006
10-07-2008 15:43
Postitus: #2
 
Kunagi räägiti ka sellest, et aids on laborist loodusesse lekitatud viirus. Ekspressi artiklis oli ju ka kirjas, miks seda tehakse, aga tõenäoliselt jäeti ka osa asja rääkimata.

Siiani on inimese arvukust kontrollinud looduskatastroofid ja sõjad, kus maksis tugevama (loe: arvukama) õigus. Nüüd kipuvad inimesed ise oma arvukust kontrollima, kusjuures kontrollijad on need "arukamad" kes valdavad vastavat tehnoloogiat ja teadmisi. Ja need "arukamad" kipuvad olema just need kelle arvukus viimasel ajal kahanema on hakanud, e. valged inimesed. Siiani on viirused levinud nö. käitumislike eripärade järgi - aids seal kus kondoom on tundmatu ja suguline läbikäimine lõtv + narkomaania, linnugripp seal kus inimesed vahetult lindudega kokku puutuvad, jne...

Arvan, et geenitehnoloogia arenedes pole kaugel ajad, kus uued viirused vaid teatud rassitunnustega inimesi "rajalt maha võtavad". Rassilise sallivuse muinasjutt jääb vaid lihtrahvale mõeldud laiatarbekaubaks, et vältida spontaanselt sündivaid massi-rassirahutusi, mille tagajärjed on ettearvamatud. Tõeline rassism on kolinud aga hoopis rafineeritumasse keskkonda, võimaldades "puhastustööd" teha ka traditsiooniliselt valgete inimestega asustatud piirkondades.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Cthepy
Vana kala

Postitusi: 320
Liitunud: Jan 2008
10-07-2008 15:53
Postitus: #3
 
Tsitaat:Algselt postitas: Weizen
Siiani on inimese arvukust kontrollinud looduskatastroofid ja sõjad, kus maksis tugevama (loe: arvukama) õigus. Nüüd kipuvad inimesed ise oma arvukust kontrollima, kusjuures kontrollijad on need "arukamad" kes valdavad vastavat tehnoloogiat ja teadmisi. Ja need "arukamad" kipuvad olema just need kelle arvukus viimasel ajal kahanema on hakanud, e. valged inimesed. Siiani on viirused levinud nö. käitumislike eripärade järgi - aids seal kus kondoom on tundmatu ja suguline läbikäimine lõtv + narkomaania, linnugripp seal kus inimesed vahetult lindudega kokku puutuvad, jne...Püüame jah oma arvukust kontrolli all hoida, aga ikkagist kasvab meie arv järjest suuremaks.(?)
Missest, et igast haiguseid on, aga kusagil pole silma jäänud, et arvukus kahaneks, pigem aina kasvaks. Või on vastupidi?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Weizen
Tavaliige

Postitusi: 168
Liitunud: Apr 2006
10-07-2008 16:19
Postitus: #4
 
Oleneb millise mätta otsast vaatad..., ühtedel kasvab, teistel kahaneb...

Kui ühtesid on rohkem, siis teiste kahanemine ei paista silma.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Cthepy
Vana kala

Postitusi: 320
Liitunud: Jan 2008
10-07-2008 16:35
Postitus: #5
 
Ei, ma mõtlen ikka üleüldiselt.
Näiteks praegu on kusagil üle 6 miljardi, aga aastaks 2012 arvatakse, et see kasvab üle 7 miljardi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Weizen
Tavaliige

Postitusi: 168
Liitunud: Apr 2006
10-07-2008 18:14
Postitus: #6
 
Seda küll, aga kui uudiseid lugeda, siis näiteks eestlased olevat üks kiiremini vananevaid rahvaid maailmas. Euroopa on selliseid rahvaid täis, võides küll lohutada ennast pisut aeglasema väljasuremisega.

Võib-olla pole mul õigus, et tegu on arvukuse reguleerimisega, aga võib-olla on need esimesed viirused alles nö. beetaversioonid ja käimas on erinevate variantide testimine. Lihtrahvale pole lihtsalt teada antud, mis tegelikult toimub ja siit tulenevadki erinevad vandenõuteooriad. On hunnik fakte, mida sobival viisil kombineerides on võimalik kõiksugu teooriaid konstrueerida.

Võib-olla on tegu hoopis "müügikampaaniaga". Kui tellimustööna aretatud viiruse tagajärjel tekkinud epideemia on paanika tekitamiseks piisavad mastaabid võtnud, tuleb mõni ravimifirma lagedale tõhusa ravimiga. Mõelda vaid milline turg - üle 6 miljardi inimese! Kõik ei ole mõistagi maksejõulised, aga kui ka kasvõi 2 miljardit on, siis võib piltlikult öelda, et see firma on "maailma aktsiate kontrollpaki" oma taskusse pannud. Arva ära, kas viiruse ja vaktsiini väljatöötaja olid enne epideemia puhkemist teineteisega tuttavad!? Ja kas see ravim juba enne epideemia puhkemist välja polnud töötatud ja ladudesse "piisav varu" toodetud!?

Need on kõik oletused, aga sedasi need vandenõuteooriad sünnivadki, olles piisava hulga vastava suunitlusega faktide (või väidete) kombineerimisel ka küllaltki usutavad (või huvitavad).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Savipats
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Jan 2010
09-09-2010 23:03
Postitus: #7
 
Linnugripi tagasitulek: viirus nakatab sigu, uus pandeemia pole välistatud

Võimalik, et linnugripiviirusel H5N1 on arenemas võime levida imetajalt imetajale, hoiatavad teadlased, kes on Indoneesias leidnud 2005. aastal haigusesse nakatunud sigu. Tegemist on ühe lüliga hirmutavas sündmustejadas, mis võib viia nakkuse levimiseni inimeste seas ja põhjustada pandeemia.

H5N1 tapab 60% nakatunud inimestest. Suurem osa nakatumisi leiab aga aset otsesel kokkupuutel haigusekandjast linnuga. Inimeselt inimesele ei kipu nakkus hästi levima. Kuni ülekandumisi inimeste vahel leiab aset harva, ei saa viirus gripipandeemiat põhjustada, vahendab NewScientist.

See ei pruugi aga nii jääda. Üks viis, kuidas viirus võib välja kujundada suutlikkuse levida inimeste seas oleks nakatada esmalt sigu, kelle biokeemias on inimesega palju sarnast. Sigade organismiga kohandunud linnugripil on algsest linnugripist lihtsam järgmiseks inimese organismiga kohaneda — nagu näitas 2009. aastal nn seagripiepideemia vallandanud, sigadele ümber orienteerunud viirus.

Indoneesias Surabayas tegutseva Airlangga ülikooli teadlane Chairul Nidom on alates 2005. aastast koos Jaapani kolleegidega seiranud H5N1 levikut sigadel Indoneesias, riigis, mida linnugripiviirus kõige rängemini tabas. Nüüd teatavad nad, et aastatel 2005-2007, mil linnugripp lae saavutas, kandis H5N1 ka 7,4 protsenti 700st analüüsitud seast. H5N1 esinemise juhtumeid sigadel on mujalgi täheldatud, ent probleemi ulatust polnud varem täpselt mõõdetud.

Igal juhul meenutas viirus suurel määral sama H5N1 tüve, mida leiti ümberkaudsetes haiguspuhangutes lindudelt, mis andis mõista, et viirus on lindude populatsioonist kolinud üle sigade sekka. Koos nakatunud sigade väikese osakaaluga tähendab see, et sealt seale viirus seni veel ei levi. “Kui viirus oleks olnud sigadega paremini kohandunud, levinuks see kulutulena,” kinnitab Hollandi Rotterdami ülikooli gripiekspert Ab Osterhaus, kes ise uurimistöös ei osalenud.

Pärast 2007. aastat on gripi esinemissagedus nii Indoneesia kodulindude kui ka elanikkonna hulgas kahanenud. Uurijad leidsid, et samal määral on langenud nakatumus ka sigadel. Mõnedel sigadel esineb siiski märke hiljutisest nakatumisest.

See tähendab, et haigus võib jätkuvalt levida ja areneda, sest endalegi üllatuseks avastasid töörühma liikmed, et nakatunud sigadel haigusnähte ei ilmnegi. “H5N1-viirused võivad Indoneesias asümptomaatiliste sigade vahendusel levides kergesti märkamatuks jääda,” hoiatavad Nidom ja kolleegid.

Juba on täheldatud ka murettekitavaid märke H5N1-tüve arenemisest. Nidom ütles, et ühel seal avastatud viirusel oli kujunenud võime siduda molekule, mida leidub nii sigade kui inimeste ninas. See on just sedasorti mutatsioon, mis teeks võimalikuks haiguse levimise inimeste seas.

“See näitab, et me peame seagripil hoolsalt silma peal hoidma, kuna see võib muutuda väga kiiresti,” hoiatab Osterhaus. Euroopa Liit on hoiatust kuulda võtnud ja rahastab teadlaste koostööprojekti FLUPIG, mille eesmärgiks on selgitada välja, kuidas linnugripp sigade organismiga kohandub ja kuidas seagripp inimesi nakatab. Projektitöörühma esimene koosolek toimub juba septembris.

allikas: http://forte.delfi.ee/news/teadus/linnug...d=33049767


Kui nüüd lootma jääda, et ühtegi mutatsiooni ei toimu ja evolutsioon peatub, siis kaugele nii ei jõua.. KINDLASTI areneb asi edasi. Elusorganisimi eesmärgiks siiski ju paljuneda.

Kui nüüd vandenõude juurde asuda, siis ainest on palju. Mõelda vaid.. 7 000 000 000 * 6/10 = ellujäänud.. korralik koondamine. Küll leidub neid organisatsioone, kellele see meeldiks Smile aga kuna ma pole spetsialist, siis ma annan sõnajärje Teile üle..

Jutukas!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Viimne Roomlane
Valge Inimene!

Postitusi: 887
Liitunud: Aug 2016
18-10-2019 11:09
Postitus: #8
RE: Linnugripp - hoopis bioloogiline relv?
https://www.youtube.com/watch?v=j88Bcgzz...EBTuQot-0w
Teadlane, ajakirjanik ja uurija Harald Kautz Vella räägib 44. minutil sellest kuidas luuakse tehislikult mangaanoksiidi osakeste õhku paiskamise kaudu gripilaadseid sümptomeid, ning müüakse seejärel gripivaktsiini.

Viimne Roomlane lisab omalt poolt juurde, et Usa rõvedalt räpane vereimejatest kiskjatest koosnev reptiloidne valitsev eliit tunnebki teiste kannatustest rõõmu.
Olgem siis valvsad ja tundkem ära tõelised rahvavaenlased!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Vana kala

Postitusi: 716
Liitunud: Apr 2013
22-10-2019 18:16
Postitus: #9
RE: Linnugripp - hoopis bioloogiline relv?
Oi kui lahe teema, tippige linnugripp kirillitsa tähtedega, ptitšji grip, gruppirovka Leningrad, saate täiesti adekvaatse vastuse.
https://www.youtube.com/watch?v=iFakndwUtao
Leningrad — Bird flu / Ленинград — Птичий грипп
Ilma tõlketa võib aru saada mis toimus. Kui ikka väga on vaja ka kirjalikud sõnad otsida, andke teada.
(selle postituse viimane muutmine: 22-10-2019 18:34 isemaag.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,748
Liitunud: Oct 2007
23-10-2019 10:43
Postitus: #10
RE: Linnugripp - hoopis bioloogiline relv?
Bioloogilisel relval on mõtet ainult siis kui ta pole omadustelt muutlik ja relva kasutaja käsutuses on kindel ja tõhus seerum raviks. Linnugripp on äärmiselt muutlik ja seetõttu kasutamatu ründerelvana.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Vana kala

Postitusi: 716
Liitunud: Apr 2013
04-11-2019 05:00
Postitus: #11
RE: Linnugripp - hoopis bioloogiline relv?
(23-10-2019 10:43 )VironShaman Kirjutas:  Bioloogilisel relval on mõtet ainult siis kui ta pole omadustelt muutlik ja relva kasutaja käsutuses on kindel ja tõhus seerum raviks. Linnugripp on äärmiselt muutlik ja seetõttu kasutamatu ründerelvana.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,​,,,,,,,,,,
Kuid rünnati ja veel niiviisi et mitmete euroriikide valitsused sattusid lihhoratkasse. Oi, kohe lisan tõlke: mitmete euroriikide valitsused hullusid ja tellisid oma toitjate jaoks kümnete miljonite eest mürki.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Saksamaal möllav tapjabakter on hoopis terrorirünnak Päikeseinsener 30 10,142 13-06-2011 08:39
Viimane postitus: excubitoris

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog