Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parawebi "viljaring"
#1
Tsitaat:Algselt postitas: cancerman1
kas mitte ei oleks hea plaan midagi sellist korda saata paraweeblastega.

Eks teebki. Kuid soojenduseks ja harjutamiseks oleks sobivam vist lumerohket talve oodata ja siis kedagi pahaseks ajamata lumesees geomeetriast hulluda. Eesti niigi veidi armetut põllumeest ei tahaks mitte vihale ajada Smile Või teab keegi omanikku, kes oleks nõuks oma vilja "lollusteks" ohverdama (tingimus peab veel olema, et põllu kõrval asub kõrgem küngas, torn vms)? Vaevalt.

Muudetud: 4-7-08 kell 15:41:30 Tom
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Kuid soojenduseks ja harjutamiseks oleks sobivam vist lumerohket talve oodata ja siis kedagi pahaseks ajamata lumesees geomeetriast hulluda.
Mõne väikese järvekese lumega kaetud jääpind?
Vasta
#3
Teha saaks ka ju kuskile looduslikule rohumaale või kõrkjatesse. Enne tuleks vastav luba hankida keskkonnateenistusest...
Vasta
#4
And it burns, burns, burns, that ring of fire, that ring of fire.

Igatsugu mõtteid tule ... ainult et nendele viimastele keskkonnateenistus vaevalt et luba annab.
Vasta
#5
Sõltub, kuidas seda neile serveerida. See loasaamine poleks võimatu. Mingisugune rohtukasvanud looduslikul rohumaal, mis kuulub riigile, ehk saaks. Eraomandi või munitsipaalmaa puhul oelks rohkem toimetamist.
Vasta
#6
aga üritaks teha minu kardulase põllupeale
Vasta
#7
Teeme siis asja ära.
Tegevuskava:
1. Leida sobilik koht
2. Disainikonkurss
3. Töövahendite muretsemine
4. Tallamine


Ehk esiteks,
Kel viitsimist ja jaksu, siis laadida/linkida siia pilte võimalikust kohast, kuhu proovida paraweebude jõuga rajada midagi sellist, mida paljud ei usu, et inimene võiks korda saata. Või vähemalt silmad lahti sellise mõttega ringi käia. Vajalik on mäe, torni vms olemasolu.

Kartulid liiga hajali kasvavad taimed ei ole Smile? Või on sul umbrohuuputus?


Muudetud: 5-7-08 kell 20:11:51 Tom
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Teeme siis asja ära.
Tegevuskava:
1. Leida sobilik koht
2. Disainikonkurss
3. Töövahendite muretsemine
4. Tallamine

5. Pardile kaamera selga ja pildistama
kui kellelgi just sellist vidinat ei ole:
http://www.youtube.com/watch?v=EfblZdIX49I
Vasta
#9
Viljaringil peaks siis olema mingisugune eesmärk - nt saada võimalik palju tähelepanu meedias ja üritada teha võimalikult 'kirves' uurijatele. See eeldaks, et asi on ebaseaduslik. Kui avalikult teha, siis poleks nii palju lõbu. Muidugi saaks teha sellise testimise, et kas nt ööjooksul jõuaks mõne korraliku ringi tehtud, selleks saaks valida juba mõne inglismaal ilmunud ringi ja üritada seda kopeerida.

Viljaringide puhul on ka see asi, et atavaliselt on selleks mingi sümbol, seega tuleks hoolikalt läbi mõelda, mis sümbol see peaks olema ja kuidas seda (geomeetriliselt) maapinnale kanda (põhimõtteliselt need etapid, kuidas seda vilja sisse tallata).
Vasta
#10
Tesserakt Laugh
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tesserakt Laugh

Midagi sellist ma mõtlesingi, et kui on sümbol, siis tuleks sarnaselt need etapid selgeks teha. See pole eriti kerge, sest üle liigseid jälgi ju jätta ei tohiks

ja tavaliselt peab olema sümbolil mingi tähendus inimestele, seega see peaks olema midagi vaimset.

Muudetud: 5-7-08 kell 23:13:35 Flash
Vasta
#12
Ärge rutake kõige põnevama osa juurde Smile

Siiski arvan, et meie motivatsiooniks ei ole inimesi lollitada ja neile kärbseid pähe ajada, vaid tahame lihtsalt katsetada, kui raske/keeruline on ühe viljaringi loomine.

Hetkel olen käinud paari kohta vaatamas, aga ega see looduslik rohumaa väga hea alus sellele "kunstile" ei ole. See nii väike ja väeti. Õige efekti annaks ikkagi nabani vili (või sääreni lumi).

Jäädvustamise kohapealt sobib ka mõni pikemat sorti toigas, mille otsa saab taimeriga varustatud digika teibiga kinnitada. Eelistatum oleks muidugi mõni küngas või torn.

Muudetud: 5-7-08 kell 23:39:58 Tom
Vasta
#13
Ilma loata seda küll proovida ei tasu. Selle eest võib saada päris suure lataka.
Vasta
#14
Mul oleks pakkuda üks küngaste ja tornideta heinamaa Rapla ligidal aga sellega on 2 aga..

Aga nr 1. Millalgi niidetakse see hein sealt pealt maha vist.. ja seda teavad vaid kõrgemad jõud, millal.

Aga nr 2. Ei ole eriti kvaliteetne hein. Ehk siis väga palju on sees sellist rohtjat kraami, mis ei jää nii hästi maha, kui kõrrelised.

Kui seal 2 nädalat tagasi käisin, oli vist umbes nabani see mass muidu.
Vasta
#15
Aga siis kaoks osaliselt asja võlu kui loa saaks.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: cancerman1
Aga siis kaoks osaliselt asja võlu kui loa saaks.


Kas sa oleksid nõus trahvi maksma, et asja võlu ära ei kaoks?

Loa saamine on vast ikka odavam.
Vasta
#17
Põld on juba välja valitud (nabani vili ja puha) ja omaniku loaga. Kuupäevgi esialgne valmis vaadatud. Ainult aerofoto tegijad, va sindrinahad, tahavad maailmatuma palju raha foto eest saada (hetkel on odavaim 3000.-).

Kokkutulekul, võiks keegi (kellel "digiseebikas" on) aidata katsetada, mis saab, kui taimeriga fotokas teibiga kõrge toika otsa panna.

On keegi nõnda lahke?
Vasta
#18
Õnneks põld juba olemas ja luba ka. Seega pole sellepärast enam tarvis muretseda
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Kokkutulekul, võiks keegi (kellel "digiseebikas" on) aidata katsetada, mis saab, kui taimeriga fotokas teibiga kõrge toika otsa panna.

On keegi nõnda lahke?
Mina võin oma digika katsetuseks panna wink....
Sellel piisavalt tugev korpus, et kui isegi midagi peaks juhtuma ja see lennu kursustele läheb, siis 90% tõenäosusega ei juhtu sellega midagi...
Vasta
#20
''I didn't know that'' saates olid kolm kunstniku, kes teevad ''viljaringe''.
Nad kasutasid mõõdulinti ja puuplaate. Nad läksid oma tulevase ringi keskele, ja ma ei saanud päris hästi aru, aga ma arvan, et lihtsalt üks mees oli keskel ja teine tegi mõõdulindiga ta ümber ringi. Puuplaatide otstes olid nöörid, millest nad kinni hoidsid ja siis liikusid edasi ja sellega tallusid vilja alla (kui midagi segaseks jäi, siis ma võin üritada uuesti seletada).
Äkki ma leian lingi või selle osa nime. See on praegu igatahes Nat Geo Rootsi (vm) variandi pealt.

Ma joonistasin pildi...
http://i100.photobucket.com/albums/m11/L...litaiy.jpg

Muudetud: 11-7-08 kell 12:29:48 kurk
Vasta
#21
Kui seda lihtsalt tallata, siis see ju kaua ei püsi.
Seda pidi kuidagi põletama mingise õige nurga alt et see kaua püsiks. Aga vaevalt, et paraweebud sedasi viljaringi tegema hakkavad.(Võtaks väga palju aega.) Laugh
Aga muidu see idee, et puuplaatide otsas olid nöörid ja sealt edasi, on küll päris hea, aga selle tallamise asemel võiks mingisuguse niitmise välja mõelda.

Aga te üritate selle viljaringi ühe ööpäevaga valmis saada? Laugh:o
Vasta
#22
Viljaringil peaks siis olema mingisugune eesmärk - nt saada võimalik palju tähelepanu meedias ja üritada teha võimalikult 'kirves' uurijatele. See eeldaks, et asi on ebaseaduslik. Kui avalikult teha, siis poleks nii palju lõbu. Muidugi saaks teha sellise testimise, et kas nt ööjooksul jõuaks mõne korraliku ringi tehtud, selleks saaks valida juba mõne inglismaal ilmunud ringi ja üritada seda kopeerida


Flash! Su jutus o ivakest .Sest kui ei saa muljet avaldada kellelegi siis polegi ju mõtet atraktsiooni ette võtta ,sest niisama nalja pärast võib ju iga mees oma kardulase põllul nagu ma ennist pakkusin sakslasega paar tiiru teha ja ongi viljasõõr olemas
Vasta
#23
Otsustage juba ära, kuhu see siis tuleb.. varsti hakatakse vilja lõikama juba..siis on hilja :S
Vasta
#24
Hea küll. Ma ei tea mis teie kõik teete aga järgmisel aastal panen ma spetsiaalselt vilja kasvama ja üritan miskit teha. Aga enamus osast peaks olema mu omalooming. Muidugi paar näpunäidet netist. Kurit! Mul umbes 3 h endal ja läheduses üle oi oi oi kui palju põldu! Aga seal vist ilmselt seda keegi ei kasuta. Niiet järgmine aasta tuleb miskit ikkagi teha
Vasta
#25
Tuli selline ammune teema meelde, millest tingituna oleks küsimus, et kas see aasta on lootust lõpuks viljaring ära teha?
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat