• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 4.5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on vaimud/kummitused? - Arutelu!
#1
See on üleüldine teema, kus saab vaielda teemal: kas kummitused, vaimud (mis iganes me ka neid ei nimeta), on olemas või ei.

Lisage siia poolt ja vastuargumente, vaielge, mõtisklege, filosofeerige. Sisestage informatiivseid postitusi, mis haakuksid teemaga.

Palun mitte sõimelda, üksteise mõtteid maha teha. Sest foorum on ju mõeldud selleks, et arutleda.



_______________________________________________


Mis te arvate kas on olemas?
Kuidas on tekkinud sihuke sõna nagu kummitus ,vaim?

Minu arust peab ju sellel mingi põhi alla olema. Isegi esimesed inimesed sidusid oma surnud kinni ja tükeldasid ää kartes et tuleb tagasi.
Mix nad üldse seda arvasid?'
nad kas olid kummitust või vaimu näinud.

Räägitaxe ka et inimesed kes on metsas ära exinud on näinud mingit kogu liikumas näinud sellele järgnenud ja metsast välja saanud.

Ning kui inimene hakkab ära surema siis on nad näinud kuidas omakeste vaimud tulevad ja ütlevad et võitle sinu aeg siin ilmas pole veel läbi ning inimene on võidelnud, tervex saanud ja sellest rääkinud kuid kas sellel tõepõhi ka all on?

Mina igatahes usun et vaimud on olemas.

[Teadet on muutnud 16-12-2003 postitaja henzukaz]

edit: muutsin pealkirja

Muudetud: 13-11-05 kell 18:56:55 Thorondor

[Muudetud: 11-2-2009 Cassiopeia]

[Muudetud: 11-2-2009 Cassiopeia]
Vasta
#2
Vaimud on minu arusaamise järgi surnud inimeste hinged. See tuleneb sellest, et inimmõistusele on vastuvõetamatu mõistuse, hinge(vaim=hing) surm. Niisiis leiutati siuke teooria vaimudest mis levis ongi tänaseks saavutanud sellise taseme. Seega minuarust on vaimud üks elu peale surma teooriatest.
Tsitaat:Originally posted by z3r0 c001
Ning kui inimene hakkab ära surema siis on nad näinud kuidas omakeste vaimud tulevad ja ütlevad et võitle sinu aeg siin ilmas pole veel läbi ning inimene on võidelnud, tervex saanud ja sellest rääkinud kuid kas sellel tõepõhi ka all on?
IMHO segase mõistuse luulud. Hallutsinatsioonid, ikka juhtub.
Vasta
#3
Kusjuures see jutt suremiseelsest vaimudenägemisest on tõsi. Olgu see siis hallutsinatsioon või mida iganes. Mu vanaema just hiljuti rääkis, et ta öösel nägi oma vanaema enda toas, mis on võimatu, sest ta vanaema no umbeees.... 200 aastane on Smile aga jah, ma ise arvasin ka, et noh, vanainimese värk, aga jah.. tõsi ta on..

Ise vaimudesse ei oska uskuda, aga usun, et neil juttudel mingisugune alus on, sest tavaliselt on ikka nii, et kus suitsu, seal tuld
Vasta
#4
Ma usun et nad on olemas ja enamus täna võlgnen ma dokumentaalfilmidele, kus on lihtsalt nii ära tõestatud, et see ei ole midagi inimese poolt loodud tehis, aga keegi ei tea ka mis asi ta on, aga et seda on võimalik mõnikord näha. Näiteks majad kus kummitab, noo, mis te ütlete nende jutuutde peale, pealtnägijas oli vist kah kunagi ühest perest juttu, kes jättis oma maja maha, selle pärast, et see muutus kummituste poole pealt juba eluohtlikuks, sest igast asjad olid hakanud alla lendama, näideks kaardinapuud lihtsalt kukuvad alla jne. Kolisid ära, aga see olevus oli järgi läinud ja seal uues majas edasi kummitanud. Et jah võib mõelda, et halb õnn neil, aga ka asjad pidid ühest kohast teise lihtsalt kaduma jne.
Vasta
#5
mõtlen, et võix moodustada, midagi ghost bustersi taolist aint meie oleksime ghost chasers, sest püüaksime vaime lihtsalt lindile jäädvustada.
Peax uurima selle maja kohta, läheks sinna mingi kambaga ööbima vms.
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja z3r0 c001

Räägitaxe ka et inimesed kes on metsas ära exinud on näinud mingit kogu liikumas näinud sellele järgnenud ja metsast välja saanud.

Ning kui inimene hakkab ära surema siis on nad näinud kuidas omakeste vaimud tulevad ja ütlevad et võitle sinu aeg siin ilmas pole veel läbi ning inimene on võidelnud, tervex saanud

jah neid lugusi olen minagi kuulnud

Tsitaat:Esialgne postitaja hiidlane
Ma usun et nad on olemas ja enamus täna võlgnen ma dokumentaalfilmidele, kus on lihtsalt nii ära tõestatud, et see ei ole midagi inimese poolt loodud tehis, aga keegi ei tea ka mis asi ta on, aga et seda on võimalik mõnikord näha. Näiteks majad kus kummitab, noo, mis te ütlete nende jutuutde peale, pealtnägijas oli vist kah kunagi ühest perest juttu, kes jättis oma maja maha, selle pärast, et see muutus kummituste poole pealt juba eluohtlikuks, sest igast asjad olid hakanud alla lendama, näideks kaardinapuud lihtsalt kukuvad alla jne. Kolisid ära, aga see olevus oli järgi läinud ja seal uues majas edasi kummitanud. Et jah võib mõelda, et halb õnn neil, aga ka asjad pidid ühest kohast teise lihtsalt kaduma jne.

jup ma nägin kah seda miskid lusikad olid liikunud ja kui õigest mäletan siis hapukurgi purk oli kah ise liikunud Bleh Võin nägin ma siis seda kuskil filmis

Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
mõtlen, et võix moodustada, midagi ghost bustersi taolist aint meie oleksime ghost chasers, sest püüaksime vaime lihtsalt lindile jäädvustada.
Peax uurima selle maja kohta, läheks sinna mingi kambaga ööbima vms.

good idea:o
Vasta
#7
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
mõtlen, et võix moodustada, midagi ghost bustersi taolist aint meie oleksime ghost chasers, sest püüaksime vaime lihtsalt lindile jäädvustada.
Peax uurima selle maja kohta, läheks sinna mingi kambaga ööbima vms.

Ma arvan, et vaimud suudavad niimoodi teha, et sinu kaameraga "kogemata" juhtub midagi, nii et sa ei saaks neid filmida.
Vasta
#8
ma olen küll kummitusi uskuma hakanud... juba tükk aega olen uskunud... minuarust on küllalt materjale igast tõestusi ja värke ja jutte, mida võib uskuda.. aga kes ei taha, see ei usu nagunii... Laugh
mulle eriti meeldis mingi selline jutt, et kuskil haiglas käib mingi õde neid inimesi aitamas, kes surevad...vms. Bleh
Vasta
#9
Vaimud ehk siis lahkund inimeste hinged.
Nu ma tean et on olemas kuna ml vanaisa kummitab kah. kuigi ma ple teda kunagi näind aga vanaemapool teisel korrusel saab öösiti tajuda kuidas keegi nagu vaatax sind või olex su seljataga aga kui ringi pöörad siis ple seal kedagi. Ja veel see kah et mingid sammud käivad kuigi kedagi ple :ink: Mõni on isegi teda näinud. Arvatavasti kummitab ta sellepärast et maja on tema tehtud ja ta ei taha seda mahajätta. vähemalt see on üx versjoonidest.

Ja siis veel veidram lugu on see et mu vanaema nägi vanaisa peale tema surma sest nad lubasid üxteisele et kui üx neist sureb siis näitab too end teisele.

[Teadet on muutnud 29-1-2004 postitaja Coolfh]
Vasta
#10
Ma tunnen samuti aeg-ajalt, et keegi nagu jälgiks. Keeran ringi ja... hiir! See selleks.

Coolfh kirjutas: "Vaimud ehk siis lahkund inimeste hinged." Miks mitte loomade? Taimede? Jne?

Kummitus... Äkki on sel midagi pistmist kummutiga?
Vasta
#11
Mnjah, see on tegelikult üpriski arusaamatu, et kummitust seostatakse inimestega.. Kas ainult meil on hing? EI, ka loomadel.. Mis siis on kummitus? Hing? siis on ka loomad kummitused.. Taimed -> ei usu.
Ainus loogiline seletus oleks minule see, et inimkummitused on olemas ning need seostuvad millegi muuga kui hingega, see seletab ka selle, miks räägitakse vaid inimkummitustest.
Vasta
#12
Mina seostaks enamik kummituste nägemusi ja tunnetamisi pigem inimaju "rikete" ja ettekujutamisega. Nimelt hakkab aju teatud asjade mõjul hallutsinatsioone nägema. Olen ka ise kogenud, et ägedas palavikuhoos või kauakestvat palavikku põdev inimene võib hakata hallutsinatsioone nägema, kusjuures tavaliselt ärgatakse keset magamist üles ning siis nähakse hallutsinatsioone kuni tullakse vaikselt tagasi teadvusele. Kui seda nüüd laiendada, siis võib-olla saaks selgeks, miks vahest inimesed enne oma surma "vaime" näevad või miks paljud kummituste nägemisi on õhtuti või öösiti. Kummitavate majade selgitamiseks pakuks ma välja, et nende kohtade/majade juures on kas siis elektri- või magnetväljad, mis mõjuvad inimajule halvasti. Siis on veel ka mingeid kemikaale, mis panevad inimesed seda sisse hingates viirastusi nägema.
Vasta
#13
Niisiis.... minu ilgelt tähtis arvamus nüüd kah siis :o

Vaimud pidid olema salvestised elulindil. Umbes nii, et kui inimene tegi midagi täie hingega ja kulutas palju energiat ja "staminat", siis jäi ta "lindile". :vaim:

Aga on ka juhtumeid, kus see selgitus jääb vehem kui mitterahuldavaks Smile Poltergeistid on näiteks hoopis teine rada. Suvel lugesin mingit raamatut jälle ja seal oli üks väga huvitav lugu.

Paarike ostis maja, kolis sisse, aga miski tegi hirmsat müra jne. Kutsusid, siis "tondipüüdjad", aga neid hakkas poltergeist juustest tirima ja tegi muidki trikke Smile Siis hakkas ta maja kividega pilduma. Kivid märgiti ära ja visati tiiki. Paar minutit hiljem oli... IRW... just vaatasin telerist Paadami juttu peaarvuti veast ja siis elektrikatkestus IRW! niisiis... tagasi jutu juurde... ...viskasid siis tiiki ja paar minutit hiljem loobiti jälle kive vastu maja... vaadati... kivide hulgas olid ka märgistatud ja MÄRJAD kivid :O ! Vot... karm värk.
Vasta
#14
Kusagil on kunagi kirja pandud, et poltergeist on 'rahutu vaim'. Ühed vaimud kõik, miks siis teine rada?
Vasta
#15
Poltergeist teeb FÜÜSILISELT viga ja eksisteerib materjaalses keskonnas samas kui vaimud jne. käivad läbi seinte.
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja Month
Poltergeist teeb FÜÜSILISELT viga ja eksisteerib materjaalses keskonnas samas kui vaimud jne. käivad läbi seinte.
Et jätad poltergeisti teise tuppa ja paned nagu naabrimehe luku taha, et las möllab seal, ja ongi Ammeerika!? Kommoon!
Vasta
#17
eriti hea oleks - raisk tleb noaga kallale, annad raisale jalaga, teine oigab, lükkad kusagile auto pagassi ja las too möllab seal.

See selleks, surmaeelne tunneli ja oma armastatute nägemine on seoses ajuga ja hapnikupuudusega. Kui sa ära minestad, näed ka igasuguseid freeky asju.

Poltergeist on mingi evil sonovabiaatch. Ega meil siin elusate maailmas on ka igast twisted sickosid ringi tõmblemas... vaimud ei peagi alati ullemalt rahumeelsed olema, mõtle, sured ära eks - sunnitakse igavesele harmooniale. Vaimuna pole vabat tahet? (ei tea äkki on kr't teab) Vaimumaailmas ka oma ühiskonna heidikud, tsütoplasma-narkomaanid ja energiahoolikud Laugh

[Teadet on muutnud 8-2-2004 postitaja loom]
Vasta
#18
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Tsitaat:Esialgne postitaja Month
Poltergeist teeb FÜÜSILISELT viga ja eksisteerib materjaalses keskonnas samas kui vaimud jne. käivad läbi seinte.
Et jätad poltergeisti teise tuppa ja paned nagu naabrimehe luku taha, et las möllab seal, ja ongi Ammeerika!? Kommoon!

jah?
Vasta
#19
Mina usun vaimudesse niimoodi, et kui inimene või loom ära sureb, siis ta läheb teise dimensiooni kus ei saa eksisteerida füüsilist kuju ja seega ta peab jätma oma keha. Ja ta veedab seal mingi aja kuni ta sünnib ümberprogrammeerituna meie maailmas uuesti ilma midagi mäletamatta. Aeg ajalt käivad need olevused teisest dimensioonist meid külastamas. ja võibolla on neid teisi dimensioone ka mitu ja tasemed on erinevad.
Ning võibolla koosnevad vaimud energiast mis kõik meie ümber on, võibolla on nad mingisugune energia olek või vorm. Ja on ju juhtumeid kus kits on järsku katusel ja asjad hakkavad ringi lendama. Se võib tulla energia talitsemisest.

[Teadet on muutnud 18-2-2004 postitaja kal]
Vasta
#20
Ma oma kõrvaga üks kord kuulsin kuidas üks vaim tuppa tuli. See juhtus ühel sünnal.Vana paar- mees ja naine -"tudikesed" kel lapsi polnud, mees suri ära ja aasta hiljem selle naise sünnal siis istusin üsna akna lähedal. Aken oli lahti.Tuule tõmmet ka ei olnud.Täielik vaikuse hetk. Ja korraga kuulsin selgelt ššššššššššahhhhhhhh - mõne seki jooksul, vaatasin hääle suunas - ja samal ajal kaardin liikus nagu ta lendaks aknast sisse. ma tola ütlesin ka teistele et härra on siin. Kõrvalt USKMATU tõusis püsti ütles ka toosti juuresolevale vaimule ja kajuks või õnneks see vaim enam sinna ei tulnud -lahkus. Võibolla jäädavalt.
Vasta
#21
Ma olen küll siin alles uus aga peaksin ütlema et pärnus on päris mitmeid kohti kus kummitab.
Ma usun et te kõik teate kus Port Artus on...seal oli algul mingi vanem hoone selline punast värvi tellisdest. Mu ema ja vanaema töötasid seal. Seal kummitas juba siis.Nimelt käisid kogu aeg sammud,oli kuulda mingite meeste juttu,ning võib öelda et seal nagu toimus kogu aeg mingi tegevus,kuigi seal oli vaid väike ning enamus jaolt naispersonal.
Nüüd kui see on maha põlenud ja seal on see port arturi pood on ikka seal kummalisi asju olnud.
Mu tädi kes töötas seal algul kellapoes jäid oma kaaskolleegideag hilja peale ning võtsid seal all korrusel kuulsid üleval kolmandal korrusel hääli,nimelt meeste omi ning veel oli kuulda seal ka pokaalide kõlinat.Üles nad kontrollima ei saanud minna kuna teine ja kolmas korrus oli d valve all.

Sammuti oli veel kord Pärnu Postimehes loetletud kohad kus kummitab.
Vasta
#22
vaimudega pole neil asjadel nüüd küll miskit pistmist. pigem on tegemist energia kordusega.
Vasta
#23
Pärnu üks kindel koht kus midagi toimub (tegelt ammu pole enam kuulnud) on Rüütli 21. Töötasin isegi seal kahjuks ei kuulnud ega näinud midagi. Küll aga rääkis koristaja et oli kuulnud midagi ja kuna keldris asus (asub praegugi) mingi baar siis sealgi olnud nähtud mingit hõljuvat daami. Olgu veel mainitud et samas majas asus kunagi paar sajandit tagassi mingi piinakamber.
Vasta
#24
See hõljuva daami jutt võib olla ka üks kommertslik kuulujutt, eriti kui veel arvestada, et seal on baar... Huvitav, alati on kõik kummitused kuskil baaride lähedal.
Vasta
#25
Tahavad paar drinki teha? Laugh
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui Kuressaares jalutasid vaimud ringi.. Maario 2 297 30-03-2024, 22:31
Viimane postitus: VLAD
  Vaimulaadsete olendite liigitamine (arutelu) Cassiopeia 60 34,836 17-02-2024, 14:50
Viimane postitus: selgus
  Riisipere mõisa kummitused joosephelve 6 12,363 14-10-2021, 13:30
Viimane postitus: Leonhard
  Mis keeles vaimud, tondid, kummitused ikkagi räägivad? kalldunn 65 24,420 24-06-2020, 21:36
Viimane postitus: jeekim
  Head vaimud ja kurjad vaimud hingepüüdja 16 9,869 28-05-2020, 18:41
Viimane postitus: Naut
  Vaimud ja reaalsusenihe Otsija 3 7,074 05-01-2017, 15:07
Viimane postitus: Müstik
  Kummitused kardavad valgust? KiShaper 16 8,502 25-10-2013, 14:40
Viimane postitus: DaamValges
  Kassid ja kummitused catu0 48 14,782 27-09-2013, 11:53
Viimane postitus: missykissy
  Mida vaimud kannavad? Hallucigenia 32 17,331 14-01-2013, 01:05
Viimane postitus: Pia
  Mida vaimud siit maailmast tahavad? SuperHit80 31 16,293 01-02-2012, 21:46
Viimane postitus: Ginger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat