Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dropade müsteerium
#26
(13-02-2012, 22:29 )Müstik Kirjutas:
(13-02-2012, 17:43 )kage Kirjutas: Edasi eeldades, et ketastel oli jutustav tekst kirjas arvan, et tegu ei olnud selliste primitiivsete piktogrammidega nagu kilpkonnade kilpidel ('Earliest writing' found in China) vaid kirjaga mis suudab juba esitada häälikuid, st esitada keelt. Need 8000a tagasi leitud sümbolid ei tundu sellise korraliku kirjakeele moodi olevat.
Tegelikult need kilpkonnaluudele kirja pandud tekstid on ju ka täiesti arenenud kirjakeeles.
Parandus, 8600a tagasi ja need ei ole täiesti arenenud kirjakeeles - "Ent Professor David Keightley California Ülikoolist soovitas olla ettevaatlik nende sümbolite sidumisel palju hilisema Shangi kirjaga. "Nende vahel on umbes 5000 aastane vahe. Tundub hämmastav, et nad võivad olla omavahel seotud" ütles ta.
...
"Professor Keightley lisas: See on mõistatus ja anomaalia; need sümbolid on tähelepanuväärselt varased. Me ei saa kutsuda neid niikaua kirjaks kuni meil pole rohkem tõendeid selle kohta."

Tsitaat:Lugesin just oma teema nende oraakliluude kohta üle.
Oraakliluu kirjad ongi kõige varasemad hiina kirja näited.
Need pandi kirja Shangi dünastia ajal.
Need on kõige varasemad keelt väljendava kirja näited mitte kõige varasemad hiina kirja või sümbolite näited.
Tsitaat:Ka saadi just oraakliluudelt teada kogu Changi dünastia ajalugu.
Ei leidnud sellist dünastiat nagu Changi dünastia. Faktide esitamisel on ka õigekirja kontroll tähtis.


Vasta
#27
Dropade müsteerium. Kogu loos on piisavalt segadust, mis on nagu kütuseks, et tagad loole igikestvus. Nagu möbiuse lint - vindiga tagasi, uuele ringile, aga samale tasapinnale.
10-12 000a. tagasi ja kirjakeel! Võimalik. Aga kes seda väidab? Däniken?
Vasta
#28
Ehk on abiks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sungods_in_Exile
http://fairfieldproject.wikidot.com/dropa-stones
Vasta
#29
To kage:
Toetusin eespool Peter Hessleri raamatule "Ennustusluud. Reis Hiina minevikus ja olevikus." Tln. 2010, millest tegin paar aastat tagasi väljakirjutisi ja ka teema foorumisse.
Selles 500 lk. paksuses raamatus on nii kirjutatud nagu ma eespool kirjutasin. Üks arvustus selle raamatu kohta:
http://www.raamatumaailm.ee/uudis/peter-...a-olevikus
Ka seal on öeldud, et ennustusluudel on teadaolevalt Ida-Aasia vanim kiri.
Muidugi võib olla veelgi varasemaid kirjanäiteid, kuid juba neid nimetatakse kirjanäideteks.
Shangi dünastia kohta andsin eestikeelse lingi eespool.
http://et.wikipedia.org/wiki/Shangi_d%C3%BCnastia

Samuti on sinu enda inglisekeelses 2003. aasta BBC uudises viidatud Shangi dünastiale. SmilePikim ennustusluukirje on ligi 200 hieroglüüfi. Minu arvates saab sealt päris pika jutu kokku lugeda.
Lisaks leidsin, et vahepeal on tehtud ka eesti vikisse selle Peter Hessleri raamatu põhjal Hiina ennustusluude kohta kokkuvõte:
http://et.wikipedia.org/wiki/Endeluu

Võrdluseks ka assüüria kiilkirjanäited:
http://miksike.ee/docs/elehed/5klass/6ra...-6-6-2.htm
Iga hieroglüüf Hiinas tähendas muistsel ajal tervet sõna - seega kui dropaketastel on kasvõi kolm hieroglüüfi, on juba lause peal.
Ka egiptuse piltkirjas tähendas kirjamärk kindlat sõna, babüloonia kiilkirjamärk aga tähendab silpi, mõistet.
Tänane hiina kiri on silbiline hieroglüüfkiri, mis on arenenud piltkirjast.
Üks eestikelene eelmise aasta dok, kus ka hiina kirjaajaloost juttu:
http://www.e-ope.ee/_download/euni_repos...ekstid.pdf
Iidsest ajast ma eelmises postituses ei rääkinudki, rääkisin Shangi dünastia aegsest kirjast.
Selles on sul muidugi õigus, et tänase hiina kirja ja Shangi dünastia ajal luudele kirjutatud kirjal on vaks vahet, aga palju see siiski vahepeal muutunud ei olnud. Nii, et võis olla ka (eelnevale väitlusele tuginedes), et ka dropade ketastel olevatel kirjamärkidel ja Shangi dünasti aegsetel kirjamärkidel ei olnud nii suur vahe, kui me arvame. Eriti selle keeleprofessori silmis. Aga ise usun miskipärast endiselt, et tegu võis olla senzari sümbolkeelega, mida kogu maailmas ilmselt 12 000 aastat tagasi kasutati.
Vasta
#30
Iva v. tera on ikka tunda. Ega uute valekihtide lisamine seda olukorda nüüd kindlasti ei paranda. Sama
selle teemaga siin - usutakse, et 10-12 000 aastat tagasi, eksisteeris kirjakeel! Ja jama kui palju!
Senzari sümbolkeel?
Ma ei tea, aga vaadates neid pilte ketastest... jääb mulle mulje, et kunstiline teostus on märkimisväärselt
hea,... aga kirjatähed on nagu lapse kirjutatud. Minu tagasihoidlik arvamus.
Vasta
#31
Aga kuidas jääb sinu "kauamängivate plaatide" ideega, millist mõtet ma eespool isegi toetasin?
Viitasin teemale, milles samut plaatidest juttu.
Mis sinu eespoolsesse "matemaatikakeele" ideesse puutub, siis küllap oled juba antud uuemaid linke uurides taibanud, et ega sa väga mööda ei pannudki?
Selles mõttes, et Shangi dünastiaaegseid hieroglüüfe uurides oled märganud, et seal kujutati peale kirjatähtede kilpkonnaluudel veel...Aga jätan sulle võimaluse ise oma ideed kaitsta.
Mis senzari keelde puutub, siis kas oled kursis kuidas ideograafe muistsel ajal kirja pandi? Millised need välja nägid?
Ise tean ainult, et ideogramm on spetsiaalne tüüp sümboleid, graafiline märk, mis sümboliseerib ideed või konseptsiooni. Igatahes olevat iidseid raamatuid ja väljavõtteid iidsetest raamatutest paralleelselt nii hiina, tiibeti kui senzari keeles.
Teises teemas, millele eespool osutasin, on kirjutatud, et senzari keelt oskasid
nii tolteekide (muistsed indiaanikultuurid) esiisad kui kadunud Atlantise elanikud, kes omakorda pärisid selle Kolmanda Juur-Rassi elutarkadelt Manushidelt, need aga omandasid selle otse Teise ja Esimese Juur-Rassi Deva-delt (Devadeks kutsutakse astraalplaani "säravaid").
Äkki need devad olidki lapselikud?
Vasta
#32
(14-02-2012, 14:01 )Müstik Kirjutas: To kage:
Toetusin eespool Peter Hessleri raamatule "Ennustusluud. Reis Hiina minevikus ja olevikus." Tln. 2010, millest tegin paar aastat tagasi väljakirjutisi ja ka teema foorumisse.
Selles 500 lk. paksuses raamatus on nii kirjutatud nagu ma eespool kirjutasin.
...
Ka seal on öeldud, et ennustusluudel on teadaolevalt Ida-Aasia vanim kiri.
Mina ütlesin "primitiivsed piktogrammid" ja tõin viite artiklile kus on kirjas, et 8600a tagasi leiti sümbolid mida ei saa veel kirjaks pidada. Selles kontekstis ei saa ma aru miks on vaja Shangi dünastia ajastu kirjale viidata.
(13-02-2012, 22:29 )Müstik Kirjutas: Ka saadi just oraakliluudelt teada kogu Changi dünastia ajalugu.
(14-02-2012, 14:01 )Müstik Kirjutas: Shangi dünastia kohta andsin eestikeelse lingi eespool.
http://et.wikipedia.org/wiki/Shangi_d%C3%BCnastia
Ja mina ütlesin, et faktide esitamisel on õigekirja kontroll tähtis kuna "Chang" ei võrdu "Shang"-iga.
Tsitaat:Iidsest ajast ma eelmises postituses ei rääkinudki, rääkisin Shangi dünastia aegsest kirjast.
Ja mina rääkisin iidsetest sümbolitest mis on u 3000a nooremad kui Dropade kiri. Shangi kiri on liiga uus, et seda üldse teemasse tuua.
Tsitaat:Selles on sul muidugi õigus, et tänase hiina kirja ja Shangi dünastia ajal luudele kirjutatud kirjal on vaks vahet, aga palju see siiski vahepela muutunud ei olnud.
Eitan, et ma midagi sellist olen öelnud. Ma tõin BBC artikli abil välja, et 8600a tagasi leitud sümbolitel ja Shangi kirjal on u 5000a vahet ja on võimalik, et nad on omavahel seotud. Ei saa aru kuidas neid kahte ütlust saab samasuguseks pidada.
Tsitaat:Nii, et võis olla ka (eelnevale väitlusele tuginedes), et ka dropade ketastel olevatel kirjamärkidel ja Shangi dünasti aegsetel kirjamärkidel ei olnud nii suur vahe, kui me arvame. Eriti selle keeleprofessori silmis.
Seega u 12000 vanusel Dropa kirjal ja Shangi kirjal on rohkem sarnasust kui BBC artikli 8600a vanustel sümbolitel ja Shangi kirjal mis on väga vähe sarnased?
(14-02-2012, 14:27 )Ott Sama Kirjutas: Ma ei tea, aga vaadates neid pilte ketastest... jääb mulle mulje, et kunstiline teostus on märkimisväärselt
hea,... aga kirjatähed on nagu lapse kirjutatud. Minu tagasihoidlik arvamus.
Pildid on esiteks udused ja teiseks olevat need sümbolid nii väiksed, et nende korralikuks nägemiseks olevat luupi vaja olnud. Seega kuskohast sa ketaste pildid koos sümbolitega leidsid?
Vasta
#33
(13-02-2012, 15:15 )Müstik Kirjutas: Dropade kettad:
http://www.elixirofknowledge.com/2010/12...liens.html

Kage, siit leidsin. Vaatasin ka luubiga. Tunnistan - on udused. Ja jään oma arvamuse juurde - nagu laps oleks kirjutanud.
Tulnukad-dropad sajavad taevast lagipähe... ja nemad raiskavad kiviketta pinda joonistega, mille kõrvale, suurte ideogrammidega on kirjutatud - MINA, VASJA, OLIN SIIN! See saab vastata ainult võltsija tasemele. Kui kultuur, väidetavalt, valdab kirja, siis nende tekst on reeglina tihedam, liiati veel kui on tegemist sellise tähtsündmusega nagu jumalate (dropade) saabumisega.
Võltsing, ikka võltsing.

Vasta
#34
(14-02-2012, 16:16 )Ott Sama Kirjutas:
(13-02-2012, 15:15 )Müstik Kirjutas: Dropade kettad:
http://www.elixirofknowledge.com/2010/12...liens.html

Kage, siit leidsin. Vaatasin ka luubiga. Tunnistan - on udused. Ja jään oma arvamuse juurde - nagu laps oleks kirjutanud.

Ainult esimesel pildi on kettad mis peaksid Dropade kettad olema ja kui sa seal midagi sellist näed mida kettaid käes hoidvad inimesed pidid luubiga vaatama, siis on sulle küll mingi super suurendusprogramm silma ehitatud. Teistel piltidel olevad kettad on Lolladoffi kettad mis on teadaolevalt võltsingud.
Tsitaat:Võltsing, ikka võltsing.
Jah, väga suure tõenäosusega kuna inimesed kadunud, käegakatsutavaid tõendeid ei ole, korraliku kirjakeele kohta tundub aeg liiga varane olevat ja paistab, et 10-20a jooksul pole mitte keegi suutnud olemasolevale uut informatsiooni lisada.
Vasta
#35
(13-02-2012, 17:43 )kage Kirjutas: Edasi eeldades, et ketastel oli jutustav tekst kirjas, arvan et tegu ei olnud selliste primitiivsete piktogrammidega nagu kilpkonnade kilpidel ('Earliest writing' found in China) vaid kirjaga, mis suudab juba esitada häälikuid, st esitada keelt. Need 8000 a. tagasi leitud sümbolid ei tundu sellise korraliku kirjakeele moodi olevat.
See arusaamatus ja üksteisest mööda rääkimine tekkis meil sellest, et sa
ütled siin selles tsiteeringus, et kilpkonna kilpidel olid primitiivsed piktogrammid. Seda nad aga ei olnud. Olid pikad jutustavad tekstid - (mõnel koguni 300 hieroglüüfi peal) ja edasistes postitustes ma sellele erinevate linkide abil osutasingi. Seoses sellega tõin sisse ka Shangi dünastia kohta käiva eestikeelse artikli.
Nüüd aga 2003 aasta BBC uudisest siis pikemalt.
Esiteks mainitakse selles uudises, et ka need 8600 aasta tagused kirjad olid tehtud kilpkonnaluule.
Teiseks väidavad arheoloogid, et neil on sarnasusi tuhandeid aastaid hiljem Shangi dünastia ajast leitud kirjamärkidega. Shang dünastia, mis kestis 1700-1100 eKr. Seega leidsin, et kuna sinu viidatud artikkel käsitleb Shangi dünastiat, siis oleks tore viidata nende jaoks, kes ehk inglise keelt nii hästi ei valda, eestikeelsele artiklile Shangi dünastia kohta, et käsitletav jutt, eelkõige sinu toodud artikkel oleks rohkematele para-huvilistele arusaadavam.
Kuna ma ei ole päris kindel, kui haritud on selle ajaleheartikli kirjutaja (üldjuhul ajakirjanikud ei ole iidsetes asjades just väga kodus), siis pidasin vajalikuks ka eespool mainida seoses sellega, et artiklis on mainitud 11 erinevat sümbolit, et iidsel ajal (nö sinu väljenduses primitiivsel ajal) tähistas paljudel juhtudel üks sümbol erinevat sõna mitte erinevat tähte või häälikut.
Seoses sellega viitasin ka sellele kui palju erinevaid tähendusi oli omalajal näiteks Egiptuse hieroglüüfidel.
Lisaks sellele ei ole need mainitud teadlased seal artiklis kõiges päris ühel nõul ja kuna mina ei ole hiina keeleteadlane, siis seisukohta selles osas võtta ei oska, kellel on rohkem õigus. Muidugi tänud selle eest, et seda uudist mainisid, sest see näitab, kui vanu kilpkonnaluid kirjamärkidega leitud on. Ja vabandust, et selle uudise enda kommenteerimata jätsin.
To Ott:
Oled siis juba kindlaks teinud, mis need ideogrammid on, et sa nii kindlalt väidad, et võltsing. Mõni näide ehk iidsetest ideogrammidest?
Mina ei ole veel ühtegi dropaketast oma silmaga näinud ja seega ei oska midagi kindlat väita, vaid ainult meeles pidada, et need on väidetavalt Hiina võimude poolt omal ajal ära peidetud ja silm peal hoida, kui keegi peaks nad kunagi üles leidma.
Silma olen püüdnud peal hoida vahelduva eduga ka sellel paigal, kust need väikest kasvu inimeste luud ja need kettad leiti ja on täiesti arusaamatu miks see koht on senimaani sõjaväe poolt suletud paik ja miks sealt pea igal aastal tuleb ka Lääne meediasse sensatsioonilisi uudiseid, mis seotud ebatavaliste valgusilmingutega ja UFO-dega.
Vasta
#36
Eks jahh, kage, tean. Ignoreerisin nimme neid nn. dropakettaid ja valisin selle lolladoffi varjandi. See oli selgem
ja suuremate tähtedega. Nõnna kuis materjal on esitatud, nii ka ma seda mõistan.
Aga, kui juba mõlemad näited on ühel ja samal lehel, siis on need ka ilmselt ühe ja sama kaaluga.




Vasta
#37
Tean, Hiinas on kommunistlik võim, mis on demokraatlik ning lisaks - meist suurem majanduskasv.
Ei tea, miks nad oma ajalooarhiividest neid kurikuulsaid Dropa-kettaid pole välja toonud?
Ei usu mina, et selle materjali avalikustamine seda hiinlaste lemmikriigikorda muudaks või
ohustaks. Vastupidi - ajaloo- ja paraturistid jookseksid sellele tormi!

Sõjaväe poolt suletud? Looduskaitse pluss muinsuskaitse, mis muud. Punaarmee kaitseb!
Vasta
#38
Ott, aga mis kaaluga on sinu arvates Loode-Alaskalt eelmisel aastal leitud kettad? http://www.adn.com/2011/09/12/2064151/ar...overs.html

Ka nendel on märgitused (petroglüüfid) peal.
Ja need on tehtud savist, mitte kivile nikeradatud või luule.
Nad pole küll teadlaste arvates kaugeltki nii vanad, kui dropade kettad, aga nende otsatarvet siiski siiani veel ei teata.
Siin artiklis suurelt see disk:
http://newsfeed.time.com/2011/09/14/anci...in-alaska/

Ja veel, leidsin, et Hiinast on leitud teisigi iidseid kettaid. Ilmselt 2005 aastal. Nimetatakse Bi ketasteks - ja need on seotud eelpool käsitletud Shangi dünastiaga (16-11.saj.eKr). Samas arvatakse ka, et need võivad olla palju vanemad.
Esindavad neoliitikumi 6000-2000 ekr. Ka need kettad pandi surnutele hauda kaasa nagu dropadelegi. Kettad on ümmargused ja sees augud nagu Alaska kettal.
On arvatud, et ka need kettad võivad olla maa-välist päritolu ja on toodud ka sarnasusi dropa ketastega:
http://unmyst3.blogspot.com/2011/01/anci...isc.htmlJa veel midagi

Lisaks sattusin seoses Bayan Kara Ulaga (koht, kus dropade luukered leiti) veel ühele leiule.
Nimelt räägitakse järgneval lingil, et samast koopast, kust leiti kaks dropade ketast, leiti ka Himaalaja kristallkolju:
Anonüümne avastaja teatab, et on arvamusel, et seda kristallkoljut kasutasid dropad nagu raadiosaatja oma koduplaneediga. Smile Ta on kindel, et kristallkoljut ja kettaid kasutati koos.
http://www.greatdreams.com/himalayan/discovery.html






Vasta
#39
(14-02-2012, 17:04 )Müstik Kirjutas:
(13-02-2012, 17:43 )kage Kirjutas: Edasi eeldades, et ketastel oli jutustav tekst kirjas, arvan et tegu ei olnud selliste primitiivsete piktogrammidega nagu kilpkonnade kilpidel ('Earliest writing' found in China) vaid kirjaga, mis suudab juba esitada häälikuid, st esitada keelt. Need 8000 a. tagasi leitud sümbolid ei tundu sellise korraliku kirjakeele moodi olevat.
See arusaamatus ja üksteisest mööda rääkimine tekkis meil sellest, et sa ütled siin selles tsiteeringus, et kilpkonna kilpidel olid primitiivsed piktogrammid. Seda nad aga ei olnud.
Jah, olid (artiklis oleva pildi järgi (vabandage üldistuse pärast)). Ainuke viga minu tsiteeringus ülal on 8000a 8600a asemel.
Tsitaat:Olid pikad jutustavad tekstid - (mõnel koguni 300 hieroglüüfi peal) ja edasistes postitustes ma sellele erinevate linkide abil osutasingi.
Ei olnud pikad tekstid. Ja palun näita millistel sinu antud linkidest on juttu 8600 vanustest kilpkonna kilpidelt leitud pikkadest jutustavatest tekstidest? Neid linke ei ole.
Tsitaat:Nüüd aga 2003 aasta BBC uudisest siis pikemalt.
Esiteks mainitakse selles uudises, et ka need 8600 aasta tagused kirjad olid tehtud kilpkonnaluule.
"The archaeologists have identified 11 separate symbols inscribed on the tortoise shells." (Arheoloogid on kindlaks teinud 11 erinevat sümbolit mis on kirjutatud kilpkonna kilpide peale). Ja ära palun ütle, et "kilkonna kilp on ka luu, st väline skeleton". Kui räägid luudest, siis räägi luudest ja kui kilpidest, siis kilpidest.
Tsitaat:Seega leidsin, et kuna sinu viidatud artikkel käsitleb Shangi dünastiat
Artikkel käsitleb arheoloogilist leidu ja seal on mainitud osade sümbolite sarnasust Shangi dünastia kirja osade sümbolitega.

Hakkan aina paremini Leenast aru saama...
Vasta
#40
Müstik! Mis ma arvan? Ehk midagi säänset nagu see siin:
http://www.visit-fsm.org/yap/gallery/64.html
Kage, täitsa nõus sinuga!!!
Vasta
#41
Kage, on niisugune mõiste nagu ENDELUU.
Ja kui sa vahelduseks ka mõne minu toodud lingi avaksid ja läbi loeksid, siis teaksid, mis asi see on:
http://et.wikipedia.org/wiki/Endeluu
Endeluud on Vana Hiinast leitud ennustamise aluseks olevate pragude saamiseks kuumutatud luud, mis on enamasti kaetud vastavate ennetega seotud kirjadega. Valdavalt on tegu veiste abaluude ja kilpkonna kilpidega.
Kui mingi ajakirjanik kirjutab, et olid tehtud kilpkonnakilpide peale, siis peab ta tegelikult silmas endeluusid. Jah, sõna ende jäi eest ära, aga ma eeldasin, et oled ka ise selle 500 lk-lise raamatu ennetusluude kohta läbi lugenud ja saad minust aru. Sest selles raamatus öeldakse kord ennetusluud, kord kilpkonnakilbid - need on lausa sünonüümid raamatus.
Lause "Olid pikad jutustavad tekstid - (mõnel koguni 300 hieroglüüfi peal)", käis Shangi dünastia endeluude kohta, mitte selle inglisekeelse artikli kohta.
Ja sellele ma juba ka viitasin.
Edaspidi kasutan terminit ennetus- või endeluud ja kirjutan Shangi S tähega. Loodan, et oled siis rahul. Ehkki sinupoolne üksikule täheveale osutamine ja luude-kilpide mõistete kallal edasi pusimine teemat ju kuigivõrd edasi ei vii.
Võta rahulikult ja uuri parem neid teisi Hiinast leitud kettaid.
Ilusat sõbraliku päeva jätku!Smile
Samad sõnad Otile. Smile
Vasta
#42
(12-02-2012, 13:24 )Müstik Kirjutas: Aga siin foorumis sa lihtsalt tühja jura kirjutades kuhugi ei jõua.


P.S. Kui teemat ei valda, siis ära rohkem kirjuta. Tühiudutajaid on foorumis ilma sinutagi küllaga. Kui para-huvisid ei ole, käi edasi skeptikute lehel ja usu kõike, mis seal kokku soustitud.
(12-02-2012, 19:05 )Müstik Kirjutas: Sul on endiselt kõik nagu pudru ja kapsad, kuna sa pole ikka veel viitsinud Dropade teemat läbi lugeda.

Kas see ongi karma võlg?
Vasta
#43
Sulle ka ilusat sõbrapäeva jätku!Smile
Vasta
#44
Ilusat sõbrapäeva sullegi Müstik!
Vasta
#45
(14-02-2012, 19:00 )Müstik Kirjutas: Kage, on niisugune mõiste nagu ENDELUU.
Nägin neid wikis seoses hiina keelega sobrades. Üldmulje on olemas.
Tsitaat:Kui mingi ajakirjanik kirjutab, et olid tehtud kilpkonnakilpide peale, siis peab ta tegelikult silmas endeluusid.
Alates sellest postitusest olen mina proovinud püsida 8600a leitud kilpkonna kilpide ja nendelt leitud lihtsate piktogrammide juures. Kas need 8600a vanused kilbid on endeluud või mitte ja kas sümbolid on seotud Shangi kirjaga, selle kohta materiali ei ole. Samas võib-olla tõesti mingi ajakirjanik kusagil pidas kilpkonna kilpide all endeluusid silmas, aga mitte minu viidatud BBC artiklis.
Tsitaat:ja kirjutan Shangi S tähega. Loodan, et oled siis rahul.
Jah, olen. Samas siin pole minu rahuloluga midagi pistmist, sest kui selliseid nimesid ei kirjutata õigesti, siis viiakse postituse lugeja valeinfoga rappa. Keegi loeb ja hakkab Changi dünastiat taga otsima, aga mida ei ole seda ei ole. Hullem oleks kui leiaks, sest siis ongi lugejal seotud endeluud Changi dünastiaga mitte Shangi omaga.

Sulle ja teistele ka head sõbrapäeva.
Vasta
#46
Kage, kas usud, et kui mingis postituses on eespool kaks korda nimi õigesti kirjutatud ja link ka juba õige nime alt avatud ja kirjapilt meelde jäänud, et siis ikka veel keegi otsib kolmanda (kiiruga valesti kirjutatud)algustähega sõna endiselt internetist taga?
Kas sinuga juhtus nii? Või on see eespoolne pidev sellele tähele viitamine pigem norimine?

(13-02-2012, 22:29 )Müstik Kirjutas: Need pandi kirja Shangi dünastia ajal. Shangi dünastia valitses Hiinas 16. sajandist eKr kuni umbes 11. sajandini eKr.
Eesti keeles: http://et.wikipedia.org/wiki/Shangi_d%C3%BCnastia

Juures ka pilt, kus kirjanäidis oraaklikilbil.
Hiina kirja õpetlase ja Qing dünastia kõrge ametniku Wang Yirongi (1845-1900) sõber Liu oli esimene mees, kes kirjutas oraakliluudest lausa raamatu.
Allikas: http://www.nyingma-buddhism.com/index.ph...9&Itemid=2

Ka saadi just oraakliluudelt teada kogu Changi dünastia ajalugu.
Aga need oraakliluud olid muidugi enamvähem kohe loetavad, sest sellest ajast ei olnud Hiina hieroglüüfid kuigi palju muutunud.

Ja oleks kena kui nüüd selle mitmepäevase dropa ketaste kallal pusimise järgselt keegi ütleks, mida Hiinast leitud teistest ketastest arvate? Ise sattusin eile juhuslikult sellele teabele ja minu teada neid Bi kettaid foorumis varem üldse käsitletud ei ole.

(14-02-2012, 18:16 )Müstik Kirjutas: Ja veel, leidsin, et Hiinast on leitud teisigi iidseid kettaid. Ilmselt 2005 aastal. Nimetatakse Bi ketasteks - ja need on seotud eelpool käsitletud Shangi dünastiaga (16-11.saj.eKr). Samas arvatakse ka, et need võivad olla palju vanemad.
Esindavad neoliitikumi 6000-2000 ekr. Ka need kettad pandi surnutele hauda kaasa nagu dropadelegi. Kettad on ümmargused ja sees augud nagu Alaska kettal.
On arvatud, et ka need kettad võivad olla maa-välist päritolu ja on toodud ka sarnasusi dropa ketastega:
http://unmyst3.blogspot.com/2011/01/anci...isc.htmlJa veel midagi

Lisaks sattusin seoses Bayan Kara Ulaga (koht, kus dropade luukered leiti) veel ühele leiule.
Nimelt räägitakse järgneval lingil, et samast koopast, kust leiti kaks dropade ketast, leiti ka Himaalaja kristallkolju:
Anonüümne avastaja teatab, et on arvamusel, et seda kristallkoljut kasutasid dropad nagu raadiosaatjat oma koduplaneediga. Smile Ta on kindel, et kristallkoljut ja kettaid kasutati koos.
http://www.greatdreams.com/himalayan/discovery.html
Nii, et edaspidiseid segadusi ära hoida, siis tahaksin teada, kes selle uudise esimest korda avaldas? Millal ja kes need kettad täpselt leidis? Kes neid kettaid näinud on? On nende pildid kuskil olemas mõnel lingil? Ja mida kõike Bayan Kara Ulast veel leitud ehk vahepeal on?






Vasta
#47
(15-02-2012, 12:57 )Müstik Kirjutas: Kage, kas usud, et kui mingis postituses on eespool kaks korda nimi õigesti kirjutatud ja link ka juba õige nime alt avatud ja kirjapilt meelde jäänud, et siis ikka veel keegi otsib kolmanda (kiiruga valesti kirjutatud)algustähega sõna endiselt internetist taga?
Jah, arvan, et niimoodi võib juhtuda. Arvan, et ei pruugita näiteks enne õige nime alt linki avada ja kuna on ka erinev nimi olemas, siis minnakse seda otsima.
Vasta
#48
Tänan vastamast, eks ma püüa siis rohkem oma tekste üle lugeda. Vahel siiski juhtub, et mõni täht läheb kiiruga valesti.

Need nefriidist Bi-kettad leidsin ka wikist üles, aga kõiki vastuseid sealt artiklist oma küsimusele kahjuks ei leidnud veel.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bi_(jade)

Kas sul on rohkem õnne olnud või Hiina vanad kettad enam huvi ei paku?
Huvitav on see, et need Bi-kettad on veel vanemad kui eile leitud artiklis mainiti. Nimelt olevat neid leitud juba Liangzhu kultuurist (3400-2250 eKr.) Seega võib mõni ehk olla 5000 aastat vana.
Samuti leidsin päris põhjaliku artikli Bayan Kara Ula mägede kohta:
http://www.bibliotecapleyades.net/arqueo...opa_10.htm
Seal samuti juttu Wegenerist, kellel dropa kettaid 1974.a. sealses Banpo muuseumis pildistada õnnestus.
Enam-vähem sama jutt, mis teistel linkidelgi, aga veendusin, et vähemalt see Banpo muuseum on täiesti olemas:
http://www.chinamuseums.com/ban_po.htm
http://regenttour.com/chinaplanner/sia/x...-banpo.htm
Vasta
#49
Uurisin telekavasid ja leidsin, et esmaspäeval 20.veebruaril on History Europe kanalil kell 22:00 Esilinastus UFO toimikud.
Uuritakse Hiina koobastest leitud kummalisi kettaid nende võimaliku maavälise päritolu tõttu.
Kes ei tea, siis need saated on tavaliselt kõik eestikeelsete subtiitritega.


Vasta
#50
Nagu me juba teame, avastas 1962. a. hiina professor Chi Pu Te Baian-Kara Ula mägedest Hiina ja Tiibeti piiril 716 kummalist ketast.

Uuest ajakirjast "Mõistatuslikud faktid" 11/2013 sellele loole natuke lisa.

Arheoloogid leidsid raskesti läbipääsetavatest koobastest ka veidrad mumifitseeritud olendite matmispaigad, mis kuulutati ...väljasurnud mägiahvide liigi jäänusteks.
Mitte ühegi olendi kasv ei ületanud 1,38 meetrit, koljud olid suured ja pikaks venitatud. Kuid ahvid, kes on võimelised sooritama süstemaatilisi surnute matmisi - on nonsenss, seepärast naerdi arheoloog välja.
Iga maetu jalgade juures asetses see ketas, mis meenutas grammofoniplaati.

Ajajooksul sattusid kettad erinevatesse Hiina muuseumidesse.
Nagu juba teemas räägitud, pidi teadlane, kes iidsetele ketastele kirjutatu dešifreeris, Jaapanisse põgenema, sest ta elu Hiinas tehti põrguks.
Ketaste tõlge aga lipsas siiski Euroopasse. Belgias, Saksamaal ja Inglismaal hakkasid ilmuma artiklid dropadest.
Loole lisandus tõlke iseärasute tõttu ka täiesti tobedaid üksikasu. Hiinas toimus aga vahepeal "kultuurirev" ja professor Tsum Um Nui suri. Hiinlased püüdsid ka jälgi segada. Näiteks levitasid kuuldust, et salapärased kettad saadeti NSVL Teaudste Akad-sse ekspertiisi. Moskva aga ei teadnud asjast midagi.
Viimane kord nägid uurijad kettaid 1974.a. Austraalia insener Ernst Wegger pildistas üht neist Banpo muuseumis.
Kadusid ka Chi Pu Te poolt leitud luud. Samuti ka inimesed, kes neid kettaid olid näinud.

Alles 1995.a. avastati Hiinas Sitshuani provintsis täiesti juhuslikult varem tundmatu hõim. Esimesest pilgust oli selge, et need inimesed on nende dropade täpsed koopiad, keda kirjeldas Robin-Evans. Kasv 120-130 sm., välja veninud, ebaproportsionaalselt suured koljud.
Kokku oli kummalises hõimus 120 meest ja naist. Umbes sama palju dropasid oli ka Robin-Evansi ekspeditsiooni ajal.
Hiinlased ei jaga informatsooni ega aita uuringutes.
Püüavad liiga püüdlikult kuulutada maavälise tulnukate hõimu järeltulijad väljamõeldiseks.
Aga mis siis, kui hiinlased mitte ainult ei dešifreerinud kettaid, vaid said ka mingit kasulikku informatsiooni neilt ketastelt?








Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ika kivide müsteerium kalldunn 18 36,481 23-04-2018, 04:38
Viimane postitus: Tyto Alba
  Tähelapse müsteerium Elderm 113 230,928 31-01-2015, 20:05
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat