Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giza püramiide oli tegelikult neli ?!
#1
Tänane Postimehe uudis teatab meile, et Giza püramiide ei olnud mitte kolm, vaid tegelikult neli. Üks, mis oli väidetavalt suurim neist (7,62 m kõrgem kui Cheopsi püramiid, serva pikkusega 122 m), on tänapäevaks lagunenud ca 10 meetri kõrguseks kivihunnikuks. See paneb vankuma Giza-Orioni teooria?

Originaalartikkel siin: El Mundo, neile kes Hispaania keelt mõistavad. Video on ka. Ingliskeelsetest uudistest ma seda veel ei ole leidnud....
Vasta
#2
Huvitav uudis, aga siinkohal tasuks üle lugeda kasutaja exubitorise Egiptuse püramiidide liigitus sellest teemast:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=11&page=3

Eriti Giza püramiidide kohta.


Muudetud: 3-6-08 kell 10:01:42 Müstik
Vasta
#3
On selline ilus sõna nagu "pullikaka" - mimelt - juba vanad kreeklased mainisid ära, et püramiide oli 3 suurt + 3 pisikest. Kairo ehitati teatavasti PEALE "vanu" kreeklasi. Seda esiteks - teiseks aga olles näinud sealseid "aborigeene" ning tõmmates paralleele siis ei näe ma ÜHTEGI loogilist seletust MIKS nad ainult ühe - kõige suurema ja uhkema maha lõhkusid teised aga alles jätsid ??

Pigem on see 10m hunnik KATSE korrata Püramiidide ehitust mis aga korda ei läinud. Mis aga puutub hree Zawassi siis isegi CNN on usaldusväärsem allikas kui see vana ..... jorss. Seda neljanda püramiidi teooriat on ta juba pushinud nii aastakest 20 ja väidab, et kui selle ülesse leiab siis SEE tõestab viimaks ometi ja lõplikult väljaspool IGASUGUST kahtlust, et just egiptlased need teised ka ehitasid. Nüüd vist leidis lõpuks sobiva hunniku ja üritab sellest neljandat püramiidi teha.

Lisaks on Orioni teooria korrelatsioonis mitte ainult nende 3 püramiididga aga ka veel Saqqara püramiidiga ning omal ajal uuringuid teostanud Bauval&Co arvasid ära tundvat ehituse jälgi ka 2 kohas teisel pool Niilust mis siis lisasid kaalu tema väitele. Kuna aga sealt "kivikõvu" tõendeid ei suudetud leida siis minu mäletmist pidi mainiti seda asja raamatus suhteliselt põgusalt.

Kuigi jahh - põhi aksioom tudnub olevat ÜKS - KÕIK EI OLE VEEL SELGE püramiidide maailmas :-)
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Huvitav uudis, aga siinkohal tasuks üle lugeda kasutaja exubitorsi Egiptuse püramiidide liigitus sellest teemast:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=11&page=4
Eriti Giza püramiidide kohta.
Võibolla on asi minus, kuid ma ei saa aru, miks sa seda viitad? Tegu on Giza kolme püramiidi analoogiga, ehk siis samalaadse kuju ja nurkadega jms püramiidi jäänuste leidmisega. Varasemate ajastute püramiidid siia ei puutu. Kaheldavaks muutub muidugi asjaolu, et enamasti räägitakse Giza puhul ikka kolmest püramiidist ja sfinksist, mitte neljast. Ka vanades tekstides.

On teooria, et kui püramiid on ehitatud teatud suhtega (nurgad, küljed jms), siis see takistab püramiidi lagunemast, kuna tekitab kaitsva jõuvälja. Varasemad püramiidid ja paljud pisemad ka on lagunenud, kuna nende ehitamisel ei kasutatud seda külgede-nurkade suhet. Ma lugesin-kuulsin seda kuskilt üsna ammu, seega ei saa kahjuks viidata.


Muudetud: 3-6-08 kell 12:02:03 elis
Vasta
#5
To Elis:
Mainisin lihtsalt selleks, et mõni algaja Vana-Egiptuse huviline, kes koolis on kuulnud ainult kolmest Egiptuse suurest püramiidist, et arvaks et neid polegi rohkem ehitatud, kui ainult Giza kolm suurt!
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
To Elis:
Mainisin lihtsalt selleks, et mõni algaja Vana-Egiptuse huviline, kes koolis on kuulnud ainult kolmest Egiptuse suurest püramiidist, et arvaks et neid polegi rohkem ehitatud, kui ainult Giza kolm suurt!

Noh tänapäeva haridus ja õpikud tõesti veidi edasi arenenud. Nii palju kui mina olen erinevaid õpikuid näinud on alati kõigis pilt vähemalt ühest astmik püramiidist, nii, et kui väita, et kool teeb kehva tööd, või vassitakse, siis on see vale. Pigem on õpilaste huvipuudus
Vasta
#7
Mina saan aru, et D¾edefra ehitas oma püramiidi Giza kompleksist ikka märkimisväärselt eemale (ca 6-7 kilomeetrit, kui ma ei eksi). Ühtlasi ei tohiks tegemist olla mingi väga uue uudisega. Olen excubitorisega täielikult nõus - Hawassile oleks tegemist elutööga..
Vasta
#8
Laupäevases Päevalehes oli kah püramiididest juttu,ja seal väideti,et see neljas püramiid võeti molekulideks,et ehitada Kairos ühte koma teist.
Vasta
#9
molekulideks?
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
molekulideks?

Et siis lammutati juppideks.
Vasta
#11
Pisikesteks osadeks? Minu teada kivimid ei koosne molekulidest vaid kristalsest struktuurist. Artiklis oli siis öeldud, millega lammutati?
Vasta
#12
Kõik koosneb molekulidest ja aatomitest. Kivimid peaasjalikult süsinikust ja hapnikust. Muide lammutada on väga palju lihtsam kui ehitada
Vasta
#13
Neile kes ei oska hispaania keelt ning ei oska Elise lingiga miskit peale hakata: http://www.google.com/language_tools?hl=en

Püramiidid tahavad käia ikka kolme kaupa. Bosnia püramiide samuti kolm, üks päikese, teine kuu ja kolmas (oli vist) draakoni püramiid.
Vasta
#14
Teemakohane dokumentaalfilm Giza neljandast püramiidist:

http://torrents.thepiratebay.org/4341299...PB.torrent
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
To Elis:
Mainisin lihtsalt selleks, et mõni algaja Vana-Egiptuse huviline, kes koolis on kuulnud ainult kolmest Egiptuse suurest püramiidist, et arvaks et neid polegi rohkem ehitatud, kui ainult Giza kolm suurt!

Noh tänapäeva haridus ja õpikud tõesti veidi edasi arenenud. Nii palju kui mina olen erinevaid õpikuid näinud on alati kõigis pilt vähemalt ühest astmik püramiidist, nii, et kui väita, et kool teeb kehva tööd, või vassitakse, siis on see vale. Pigem on õpilaste huvipuudus

Meil kooli on jah ajaloo tunnis ainult kolmest suurest Giza püramiidist räägitud. Kui meil puuduks selline tund nagu kunstiajalugu(gümnaasiumil) ei teaks vist tõesti üksi õpilane, et neid on/oli veel. Üldiselt võetakse ( vähemalt meil koolis ja minu arvates) koolis kõik ainult pealiskaudselt läbi, eriti ei süveneta sellesse ja seetõttu on ajaloo tunnid ebahuvitavad.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Iiris
koolis kõik ainult pealiskaudselt läbi, eriti ei süveneta sellesse ja seetõttu on ajaloo tunnid ebahuvitavad.


Selleks ongi para-web hea - levita aadressi ras rahvas loeb ja hakkab mõtlema wink
Vasta
#17
Huvitav on see, et püramiide on leitud ka kõikjalt Euroopas, aga nendest räägitakse väga harva.
Mis Egiptuse püramiididesse puutub, siis lisaks neile kolmele suurele Giza püramiidile (ja kolmele väiksele nende juures, kuhu maeti ilmselt vaaraode naised või õed), on Egiptuses kaks kõige kuulsamat ikkagi ju Sakkara astmikpüramiid (selle kohta ka eraldi teema) ja murdpüramiid Dahšuris. Asub Kairost 40 km kaugusel:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dahshur

Dahšuris asuva murdpüramiidi küljed olid esialgu väga järsu, 54 kraadise nurga all. Nii järskude külgedega ehitis ähvardas kokku variseda ja nii vähendati ülemises osas kaldenurka 43 kraadile.
Üldse on Egiptuses püramiide umbes 70-80 minu teada, aga võib-olla on see arv juba suurem, sest hiljuti avastati taas püramiide. Algul oli püramiide tõepoolest rohkem, kuid mõned neist neelas kõikehävitav aeg, teised langesid kõrbeliiva ohvriks.
Püramiidid kõrguvad sajakilomeetrise ketina Niiluse oru kõrbest eraldaval kaljusel platool Kairost kuni Faijumi oaasini.
Vähe räägitakse ka Nuubia püramiididest Sudaanis. Vanaja-Nuubias ehitasid kuši hõimud ühtekokku 223 püramiid. Sealsed püramiidid kujutavad endast sadu aastaid varem Egiptuses välja surnud vaaraode matmistavade jätku.
Tundub, et ka Euroopas püstitati püramiide kolme kaupa. Igatahes need Itaalias asuvad Montevecchio püramiidid on küll taas nagu Orioni järgi ehitatud. Pildid:
http://www.european-pyramids.eu/wb/pages...hp?lang=DE




Vasta
#18
Püramiidid

http://web.zone.ee/abx/?scifi=abx/mystika/pyramiidid
Vasta
#19
Seda artiklit on kiiruga hea kasutada osaliselt, aga tundub, et seal ei klapi enam kõik jutt uuemate avastusega seoses. Näiteks, et püramiidid ehitati hauakambriteks. Nüüdseks on teada, et hauakambrid ehitati mujale.

Nii, et peaasjalikult kasutasin ikkagi uuemat teost: "Püramiidide dekodeerimine."

Aga see tuletab meelde, et Egiptuse hauakambrite teema on unarusse jäänud.
Mida nendest Itaalias asuvatest Montevecchio püramiididest arvad? Ja siis veel, et kusagil Iirimaal olevat ka püramiidid. Äkki tead, kus kohas?



Vasta
#20
Siin Euroopa püramiididest väike nimekiri, nii vanu kui uusi, ka Newgrange püramiid Iirimaal on nimestikus

http://survive2012.com/index.php/europe-pyramids.html
Vasta
#21
Jah, tänud!
Euroopa püramiidide teemas on neid veelgi rohkem toodud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas ehitati Giza püramiidid? Tutanhamon 773 347,392 09-01-2023, 07:38
Viimane postitus: talupoeg
  Miks ehitati Giza püramiidid XHK 382 172,286 17-11-2020, 20:44
Viimane postitus: Aadu66
  Inimese kauge eellane oli meile üllatavalt sarnane Elderm 11 4,879 06-03-2009, 19:00
Viimane postitus: VironShaman
  Trooja sõda peeti Soomes ja Achilleus oli eestlane? Cassiopeia 1 3,263 15-11-2008, 16:05
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat