Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unenägude tähendused unenägudude raamatutes - uskuda või mitte
#1
Kas see mida unenägude raamat ütleb läheb varem või hiljem täide või on see mis seal kirjutatakse lihstalt bullshit ?

[Muudetud: 8-4-2010 Cassiopeia]
Vasta
#2
Pullikaka üldiselt jah.
Vasta
#3
Ostsid raamatu, maksid raha ja juba selle raamatu väljaandja unenägu rahast läks täide.
Aga unenägude tõlgendamine unenäoseletajate raamatute kaudu viib sind seda raamatut väljaandnud seltskonna käsutusse, sest teatud osa raamatus kasutatud lauseid kutsub kohale selle raamatu väljaandja abivaimud ja need nüüd hakkavadki sulle näitama omale sobilikke unenägusid.
Suunama sinu elu läbi näidatavate unenägude, kui on kristliku kambaga tegu kisub kirikusse, kui astroloogidega kisub nende juurde kaarte tegema või kasvõi lihtsalt toituvad mitteorgaanilised sinu emotsioonidest ilma midagi tegemata, mida vähem ennustusi täide läheb seda rikkalikum toidulaud.
Nii et mõtle ise kas tahad end siduda järjekordse piibliga ja sööta enda emotsioonidega järjekordseid gurude abivaime.
Mis puutub aga unenägude tegelikku eesmärki siis nende kaudu moodustub tulevik, alati tegutseb igaüks kõigepealt unenäomaailmades ja pärast kunagi ja mingil ajahetkel toimub või jääb toimumata mingi sündmus olenevalt unenäosõja tulemusest.
Tulevik kakeldakse endale välja unenägudes.
Vasta
#4
Ma arvan, et see sõltub millisest unenägude raamatust rääkida. Need raamatud, mis unenägude kaudu inimese hetkelist hingelist seisundit kirjeldavad, paistavad üsna tõepärased olevat. Unenägude pealt tulevikku ennustavad raamatud on aga üsna mõttetud jah.
Vasta
#5
ma arvan et see sõltub sellest kas sa usud või ei.ma arvan e te saate aru mida ma mõtlen.
Vasta
#6
Üldiselt on nii, et raamatu järgi midagi paika panna ei anna. ( no näiteks et kui näed unes raha, siis tähendab see ilmtingimata riidu jne... ega ikka ei ole küll. )
Iseenda põhjal võin ma öelda, et raamatust kasu ei ole. Need on ju kellegi teise tõlgenused asjale. Iga inimene on ju erinev ja ka unes nähtavad asjad tähendavad erinevate inimeste jaoks erinevaid asju. Selles suhtes saab oletusi teha küll, kui sa tead, mida mingi konkreetse asja unes nägemine just sinu jaoks tähendab. ( jube segane tekst sai, kuid ehk elate üle )
Vasta
#7
Ma arvan, et paljud tähendused on täiesti ajuvabad.
Kui ise tõsiselt mõelda ja analüüsida, siis saab vastuse.
Mitte umbes kana=ebaõnn.

Aga samas, et analüüsida, peaks teadma natuke tähendusi ka.
Ma üldiselt tean ainult populaarsemaid tähendusi, nagu surm või teatud õudusunenäod, lendamine jne.
Kui googlest otsida, siis võib ka häid tähendusi (üpriski täppi) saada, täiesti tasuta.


Ma toon ühe näite. Puu, mida sa unenäos näed, tähendab tavaliselt sind ennast. Kui puu on ilus, õitsev, siis oled ka sina/ su hing õitsev. Samas, kui puu on vastupidiselt nt. üksildane, kurb või ilma lehtedeta, siis tähendus on ka üldiselt sarnane puu välimusega.

Muudetud: 18-10-08 kell 00:11:18 WickedMe
Vasta
#8
Unenägude lahterdamisel kõlbab kasutamiseks emotsioonireegel. Kuna oleme suuresti sellised emotsioonipuntrad, siis unenäo esimeseks hindajaks on justnimelt emotsioon-enesetunne. Kui ärgates jääb halb enesetunne kiusama, siis on tark sellesse unenäopilti teadlikult tagasi minna, see on päris kergesti õpitav ja teostatav. Ja siis tegeleda juba konkreetselt analüüsimisega. Võtta pildist konkreetsed märgid ja lugeda neid. Soovitus - kellel on unedega probleeme, määratlege end vaatlejateks. Vaatlejad on justnimelt vaatlejad - nad ei sekku kunagi ja neid ei võeta "mängu".
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Liine
Unenägude lahterdamisel kõlbab kasutamiseks emotsioonireegel. Kuna oleme suuresti sellised emotsioonipuntrad, siis unenäo esimeseks hindajaks on justnimelt emotsioon-enesetunne. Kui ärgates jääb halb enesetunne kiusama, siis on tark sellesse unenäopilti teadlikult tagasi minna, see on päris kergesti õpitav ja teostatav. Ja siis tegeleda juba konkreetselt analüüsimisega. Võtta pildist konkreetsed märgid ja lugeda neid. Soovitus - kellel on unedega probleeme, määratlege end vaatlejateks. Vaatlejad on justnimelt vaatlejad - nad ei sekku kunagi ja neid ei võeta "mängu".

Et nagu mismõttes unedega probleeme? Kas mõtledki seda halba enesetunnet peale ärkamist ja pidevaid öiseid unenägusid, mis tunduvad nii utoopilised, et raske on neid kuidagi määratleda? Või...?
Vasta
#10
Probleemseteks unedeks lahterdaks just need, millest paha tundega ärkad Smile Mis unede nägemisse puutub, siis igavad ööd on need, kus und ei näe. Hommikul ei oska nagu kuidagi kohe olla Smile
Vasta
#11
Tuttav tunne. Ma olen ka harjunud, et ebam-vähem iga öö näen midagi unes, aga kui hommikul ärkan, ja pole und näinud (st. ei mäleta unenägu ) siis on küll selline kahtlane tunne, nagu oleksin midagi tähtsat unustanud ja ei suuda enam meelde tuletada sedaSmile
Vasta
#12
Kas see ka näitab midagi et mõnda unenägu mäletain aastaid,hommikul on väga hästi meeles või siis hommikul ei suuda mitte midagi mäletada, mis unenäos on olnud. Üks unenägu on mul meeles juba väga kaua aega, nimelt nägin seda 5-6 aastaselt, praegu olen 15. See unenägu kuulus rohkem õudusunenägude hulka, mul kulus sel ajal aega kui ma üle sain ja normaalselt magama sain minna, mitte kartes ja oma toas mitte vanemate juures.
Vasta
#13
minuarust on see täielik jama mis seal on ja tavaliselt ei jää mulle meelde ka mis ma nägin:D mingi viie aastaselt jäi mulle meelde unenägu kus koer mind külavahel taga ajas, kõik see tee ja maja jäi meelde ja nii juhtus ka et mind seal see koer taga ajas, ja siiamaani on meeles :P
Vasta
#14
Ma olen tähele pannud, et unenäoraamatutes on need seletused üldiselt vastukäivad. Mäletan, kui ükskord nägin üht veidrat und ning asusin siis õhinal raamatust "Unenägu peeglis" seletust otsima, ent pidin pettuma, kuna Tartu inimesed väitsid üht ning Roosna-Alliku rahvas kolmandat.

Kuid samas on mu emal teine kogemus. Kord nägi ta unes külmunud ja närbunud lilli. Unenäoraamat väitis lilli tähendavat surma (seekord läksid kõikide maakondade seletused ühte auku). Ning sama päeva õhtul helistati haiglast ning öeldi, et tema õde on surnud. See pole mingi juhuslikult kõrvu jäänud jutt, vaid ma ise olen selle tunnistajaks.

Niisiis võta näpust.
Vasta
#15
(26-10-2008, 22:41 )EiTahaOllaMina Kirjutas: Mäletan, kui ükskord nägin üht veidrat und ning asusin siis õhinal raamatust "Unenägu peeglis" seletust otsima, ent pidin pettuma, kuna Tartu inimesed väitsid üht ning Roosna-Alliku rahvas kolmandat.

Kuid samas on mu emal teine kogemus. Kord nägi ta unes külmunud ja närbunud lilli. Unenäoraamat väitis lilli tähendavat surma (seekord läksid kõikide maakondade seletused ühte auku). Ning sama päeva õhtul helistati haiglast ning öeldi, et tema õde on surnud.
Kas siis ei oleks mitte õigem võtta asja sellest kyljest, et tähendus on midagi sellist, mis on mitme unenäoseletaja nn keskmine või yhisosa?

Yldiselt olen näinud unenägude tähendusi tõlgendavaid raamatuid, milles tõlgitakse vaid kindel symbol (roos, jalgratas, koer, lendamine). Kuid vist ykski unenägu ei ole selline, et näed vaid yhte asja, vaid ikka mitut - sõidad jalgrattaga, koer jookseb kõrval ning roosid on rattakorvis..
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kes või mis on uni? kalldunn 38 10,091 11-02-2020, 18:59
Viimane postitus: Minaelan
  Küsimus unenägude olemuse kohta VarvastegaVurrud 41 22,489 10-08-2019, 18:51
Viimane postitus: Q11
  Edgar Cayce - müüt või tõsi? as-green 78 47,756 14-09-2018, 21:19
Viimane postitus: Viimne Roomlane
  Unenägude valimine vastuseidotsides 7 3,803 05-08-2017, 00:46
Viimane postitus: Teloslane
  Kas astraalrännak või lihtsalt uni ja miks just seesugune? Kõiksuses 10 7,724 06-08-2014, 16:41
Viimane postitus: Kõiksuses
  Imelikud unenäod - kas soovunelmad, või juhtubki konkreetselt midagi? KittTheCat 4 4,085 23-04-2012, 16:38
Viimane postitus: Deadmaus
  Unenägude üleskirjutamine Metafor 21 9,625 30-01-2012, 12:20
Viimane postitus: Vesta
  Sõnade nägemine unes või une eelses olekus sinx33 46 15,568 20-08-2011, 06:49
Viimane postitus: Aurora Blue
  Poolunes või unes? katlin 3 3,107 01-02-2011, 10:42
Viimane postitus: Mannu
  Väga imelik. Kuutõbisus või mis? zett 29 10,134 12-06-2010, 12:01
Viimane postitus: Cthepy

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat