Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas oled ebausklik?
#26
Lisaks veel, et kui tuleb Reede ja 13, ära otsi sealt vaid ebaõnnestumisi, mõtle ka sellele mida head sel päeva juhtus, ning märkad, et võib olla kõik Reede ja 13-ned ei olegi nii jubedad kui arvasid.
Vasta
#27
Imelik. Kuid mina ei usu.. Ei peegli lõhkumist, tähtede langemist ega musta kassi kes ebaõnne toob! Kuidas saab üks peegel või kass kellegile halba teha??
pigem on asi inimestes endis.! Usuvad, ja nii juhtubki!
Sellega on hea oma elu müsitliselt huvitavaks teha.. arvan mina!

Küll aga ühekorra silla alt läbi sõites kui rong sillapeal sõitis.. keegi mainis nüüd tuleb soovida..
siis soovisin.. kellelegi teisele midagi head..
soov oli ebareaalne.. Kuid See soov täitus!Smile

hea tunne wink
Vasta
#28
Mina pean tunnistama et olen ebausklik...veidi... Asjad millesse mina usun:
1. Kui kõnnime sõbrannaga teepeal ja vastu tuleb post siis peame mõlemad üheltpoolt sellest mööda minema. Või kui ei lähe siis ütleme üksteisele peale postist möödumist tere.
2. Kui tänevale satub jala alla jääme(kaaslasel,kuna ise ma neid väldin)settekaevu kaan siis patsutan talle kolm korda õlale.
3. Kui kaaslasega korraga midagi ütlema siis seome oma väikesed sõrmed ja ütleme koos kas tip või täpp. Kui ka seekord sama sõna ütleme siis enne ütlemist soovitud soov täitub.
4. Ja ka see et kui kurg on maja katusel saabub perre lisa(see on mul oma silmaga nähtud minu õe kujul)
Vasta
#29
MM...minuarust oli nii,et kui liialt palju sellistesse asjadesse,uskuda siis juhtubki midagi halba...

Halb õnn võib meid igaüht tabada suvalisel ajal.
Vasta
#30
mina kah ei usu neid värke.. ebausk peaks elu turvalisemaks muutma, tuues õnne ja peletades ebaõnne. igal maal ja igas kultuuris on sadu uskumusi.
reede ja 13.. vanal ajal hukati surmamõistetuid reedel, jeesus löödi risti reedel, kekajal oli timukate tööpäev reedel. vb sellepärast seda päeva nii õnnetuks peetaksegi. ja 12 on väidetavalt täielik ja veatu arv (12 sodiaagi märki, kuud, öö ja päev- 12 tundi..) vb tekitab 13 kartust kuna läheb täiuslikust arvust kaugemale. hiinas on 13 õnnetoov arv Smile
must kass.. mõnelpool toob musta kassi ületee minek õnne ning valged ebaõnne. teistes kohtades jälle arvatakse vastupidi. mõnel kohal toob õnne näitex valge karvaga must kass ja venemaal isegi sinine kass Smile
Vasta
#31
nõustun Aerling'u jutuga, et kõik on kinni meie enda mõtlemsies..
13. reedeti läheb tavaliselt megahästi, see aasta pidasin meelega ka just sel kuupäeval oma sünnat (tegelikult õige päev on 12) wink ..
Ja tegelikult selle musta kassi ületee minekuga (ja üldse) on sellised lood, et erinevalt kohast usutakse erinevaid asju Smile .. ise näiteks ebaõnneks ei pea.
Aga tihtipeale teen ma üldse asju kiuste risti vastupidi ja mõtlen asjad naljatlevalt positiivseks, nii et võta või jäta siis .. Laugh
Vasta
#32
Ma ei ole ebausklik..Just vastupidi, kui must kass läheb üle tee siis juhtub midagi head, 13.reede on alati hea päev jne..Ja horoskoobiga, kui horoskoop lubab head päeva siis ma usun seda, kui halba siis ei usu Laugh
Vasta
#33
Mina näiteks ei jäta kunagi nuga lauale, sest see nö. toob tüli, teen seda juba täiesti automaatselt seega ma ei kasutaks enda puhul sõna ebausklik. Ütleksin, et need on minu igapäevased praktilised harjumused, mis on nii sisse kodeeritud, et ma neid ise enam õieti endale ei teadvustagi.
Vasta
#34
Ebausk: http://et.wikipedia.org/wiki/Ebausk
...Selle tõlgenduse kriitikute väitel põhineb ebausk mitte arutlusel, vaid tuleneb kõrvale juhitud või "valgustamata" usulistest tunnetest, mis viib mõningatel juhtudel jäikuseni usulistes vaadetes või praktikas, teistel juhtudel aga usuni ebatavalistesse sündmustesse või talismanidesse, ennetesse ja ennustustesse. Paljud ebausukombed on taandatavad väärarusaamadele põhjuslikkusest või statistikast.
ja see läheb veel edasi.

Ei taha öelda et olen ebausklik või usklik. Olen vist õieti aru saanud kui ütlen, et ebausu eksisteerimiseks pean end kõrvutama oma uskumused mõne religioosse usuga.

Kõik on ebausk niimodi võttes. Pagana jaoks on ristiusk ebausk ja moslemi jaoks paganlus jne.

edit: Ennist jäi mõte poolikuks kuna hakkas äärmiselt kiire. Nüüdseks on mõttelõng ka kaduma läinud, kuid tahtsin öelda veel, et mõiste "ebausk" on mind alati segadusse ajanud. Kuidas saab või ei saa üks inimene olla ebausklik?

Muudetud: 20-12-07 kell 21:29:05 Metavo
Vasta
#35
Vahest kolm korda üle õla ju sülitan, kuid ebausk on tegelikult üks tobe asi.
Muide, minul lähevad hoopis 14. ja laupäevad halvasti Bleh.
Vasta
#36
Mina ei usu ka selliseid asju... Lihtsalt mõne suvalise inimese väljamõeldised ja kõik kohe usuvad...
Vasta
#37
Lapsena kunagi keegi rääkis selle elektriposti teemal,et kui alt läbi jalutad pane silmad kinni siis ei juhtu õnnetusi.Ma loomulikult jäin uskuma.Aastaid hiljem enam ei usu sellist värki,aga automaatne pavlovi refleks kisub silmad kinni küll.Ja kui must kass ületee loivab siis sülitan kolm korda üle vasaku õla.Jälle refleksist,kunagi lapsena kuskilt kuuldud,et nii tuleb teha.Samas on ebaviisakas sülitada ja kui keegi parasjagu seljataga on siis on jama majas.Üldiselt tatti ei pritsi,aga üritan saatust petta lihtsalt tatistamise häält tehesSmile
Vasta
#38
Ma vahest naljaga mõtlen nii, aga muidu küll ei ole nii, et kui redeli alt läbi kõnnid, et siis on BÄMM, halvasti...
Vasta
#39
Ei tasu segi ajada endeid ja ebausku. Kuigi kui midagi väga uskuda, siis see ka juhtub. Nt. autosugessioon. Ise olen 13. kuupäeval abiellunud - ei juhtunud midagi hullu.Smile
Vasta
#40
Kui vastata küsimusele, siis mingil määral olen neopaganismi või neoshamanismi usuline.
Ma usun loodusesse, energiasse mis selles on ja samas ka vaimudesse/hingedesse.

Väike tuntav kokkupuude on ka nendega olnud ja seda juhtub pidevalt. Nimelt ma olen vahepeal mediteerinud ja ma tunnen kuidas järsku keha hästi kergeks muutub, nagu vaim väljuks kehast ja sub liikvele. Keha muutub külmaks, tekib tunne nagu keegi seisaks mu kõrval. Aga see toimub ainult siis kui mul on silmad kinni.

Tulevikus kui tekib võimalus, püüan külastada ka neid Väravaid ning vaatan, kui hästi seal energiat tunda annab. Sest minu meelest kõik see energia ja hinged eksisteerib. Samas ka teine dimensioon. Olles seda foorumit lugenud, kuulsin ka orbidest, mida ise olen ka paar korda oma tehtud piltidel kohanud. Oli suvi ja öösel kell 1 olime kahe sõbraga väljas. Kottpime mets. Sõbrad on mingi 7 meetrit eemal mäe otsas. Pilte tehes jäid sõbrad peale hägustena, aga samas ka paar rohelist "orbi". Tehes pilte mäe otsast, ei tekkinud midagi.

Kas orbid on energiahulgad, mis tekivad hinge/vaimu ligiduses või on lihtsalt nende kohaloleku jäänused?
Vasta
#41
kuigi ma ise ei usu neisse kuigi eelmine aasta oli meil 13 ja reede ajal eesti keeles ja matas töö ma sain mõlemad 2...Kuigi ma oskasin :S ei saand ise ka aru....
Vasta
#42
Mõned ebausud:
Lõuna Eestis viiakse näiteks siiani kirst majast välja mitte ukse kaudu vaid aknast , kantakse siis ümber maja, loomulikult on väravas murtud oksaga ja sisse lõigatud X kujutisega kuusk ja maas kuuseoksad. Kui juhtumisi kirst siiski viiakse uksest välja, tõstetakse pärast hinged ümber, et uks käiks lahti teisipidi. Seda kutsutakse surnu hinge eksitamiseks, et hing ei saaks koju tagasi tulla. Kui uurisin inimestelt, miks nii tehakse, siis suurem osa seda ei teadnud, ütlesid vaid, et nii on koguaeg tehtud siin (osad vanainimesed vaid mäletasid põhjust). Samamoodi teiste ebauskudega - surnu juures kaetakse peegel kinni, kell pannakse seisma. Seda kõike täidetakse, aga miks, keegi ei tea. Vot siis kui suur võim on ebausul.
_________________

Uskumus, et kulla ja hõbeda koos kandmine toob halba õnne.
_________________

Mängur võib põhjendada oma võituderida pokkeris kaasaskantava jänesekäpa või konkreetses toolis istumisega oskuste või statistika asemel.
_________________

Lennukireisija võib uskuda, et teda kaitseb õhus reisijate kaitsepühaku Püha Christopheri medal, mitte statistiline fakt, et lennuõnnetusi juhtub väga harva.

Eks selle ebausuga on minu arvates nii, et kui ikka usud sellistesse asjadesse siis juhtub selliseid asju küll. Igal inimesel on oma ebausk millessegi, iseasi, kas ta seda tunnistab või mitte. Samas aetakse sassi kokkusattumisi ja ebausku...

Muudetud: 3-3-08 kell 15:13:03 Anzie
Vasta
#43
Selles mõttes ebausklik küll ei ole, et jätaks must kassi pärast kuhugile minemata või kui miskit koju ununeb, et siis ei lähe tuppa tagasi seda ära tooma.Küll aga teen tihtipeale mingeid ülearuseid liigutusi,näit põgus pilguheit kuhugile silmanurgast,mis poleks olnud üldse vajalik ja samas alateadvus nagu seoks selle mingi poolelioleva toimingu õnnestumisega...ei tea,vast on seegi ebausk.
Vasta
#44
Must kass teeb ettevaatlikuks.
Kunagi ammu olime koos perega ühes kauges eestimaa nurgas ja hakkasime viimasest asustatud punktist tagasi tsivilisatsiooni poole liikuma. Me polnud veel kuigi kaugele saanud, kui must kass üle tee jooksis. Natukese aja pärast lõhkes autokumm. Kumm vahetati ja sõit läks edasi. Jutt käis:Oi, must kass ja õnnetused. Tol päeval oli tädi mitu korda maininud , et ta tunneb ennast halvasti. Tal oli probleeme vererõhuga ja aastaid ka soliidselt. Me ei saanudki väga kaua sõita, kui tädil lõhkes jalapeal veresoon. Nii me siis olime ühest asulast üksjagu kaugel ja teiseni ka veel tund sõitu. Mobiile tol ajal ei tuntud. Kasutusse läksid kõik käepärased vahendid ja autost võeti viimane välja, et tädi haiglasse viia.
Siit on vaikselt tekkinud mõte, et äkki must kass hoopis hoiatab meid õnnetuste eest. Võib-olla ta tahabki meile öelda, et vali teine tee, mine tagasi või oota natuke.
Reede ja 13, see on olnud pigem hea päev.
Olen kuulnud, et redeli alt läbiminemine toovat õnnetust. Arvan , et see on õige ka. Tavaliselt on redelid püsti aetud selleks, et midagi värvida või remontida ja nende otsas on kas tööriista kastid või värvipotid. Pole vist eriti meeldiv, kui värvipott tagurpidi pähe kukkub. Või mis? Aga samas tasub alati vaata, kes seal redeli otsas seisab. Kui seal on asjalik töömees, siis võib mõnel üksikul naisel vedada ja potsatab hoopis õnn talle sülle.
Nii, et nii ja naa Smile

Vasta
#45
Kui ikka uskuda, et kirju kassi või pikakarvalise taksi nägemine toob sinu ellu häda ja viletsust, siis nii see saabki olema. Sinu hirmud, eriti alateadvuses pesitsev hirm on siis nagu magnet, mis jama kaela tõmbavad. Mina olen kasse igas värvuses näinud vasakult paremale ja paremalt vasakule üle tee kõndimas, aga kuna ma ei kavatsegi seda halvaga seostada, siis ei ole ja ei juhtu ka edaspidi midagi.
Kui eelnev jutt liiga segane jäi, siis proovin lühidalt. Pole vahet, kas näed musta kassi üle tee kõndimas või ei, aga kui sa ikka kurvilisel metsateel hullumeelselt kihutad, siis võsast sa ennast leiad ka.
Vasta
#46
Täpselt jõhvikas.
Ja minumeelest kehtib ka see sama jutt igast needuse,võlumiste,puhastuste,jumalate,kuradite jne kohta.. Kui ikka liiga tõsiselt millegisse uskuda siis küll sa leiadki neid märke mida leida tahad.
Vasta
#47
(20-08-2011, 13:01 )Kelluke Kirjutas: Täpselt jõhvikas.
Ja minumeelest kehtib ka see sama jutt igast needuse,võlumiste,puhastuste,jumalate,kuradite jne kohta.. Kui ikka liiga tõsiselt millegisse uskuda siis küll sa leiadki neid märke mida leida tahad.

Selle kohta on lausa mitmeid uurimisi tehtud nii statistiliselt kui psühholoogia tasandil.

Naistel on hämmastav "võime" otsida ja leida "märke" mida reaalselt olemas pole.
Kui läheb nende "sidumiseks" siis on aga kuri karjas - tehakse haiget nii endale kui
ka teistele ja mis kõige kurvem kui VIGA tehtud siis naiseliku põikpäisusega püütakse
ignoreerida selle heastamist. EI tohi ju jätta muljet, et MINA olen midagi valesti teinud.
Vea heastamine EI ole mitte tagasiminek vaid lihtsalt edasi minek sealt kus enne pooleli jäi.

Ei väida, et kõik mehed neist "pattudest" puhtad, kuid siiski on see pigem naiste "pärusmaa".
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Voodoo - kas tegelt ka? hardo1990 34 12,909 24-03-2022, 10:05
Viimane postitus: Kunglas
  Kas halvaga võib teha head? Lynx Titan 49 7,728 19-10-2021, 04:27
Viimane postitus: lumm
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,476 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  Kas jumal(ad) on olemas või ei ole? Nielander 274 80,573 30-07-2019, 14:08
Viimane postitus: Q11
  Kas Jeesus oli reaalselt olemas ? Metamorphosis 158 72,757 31-03-2018, 00:38
Viimane postitus: seenetoorik
  Nostrodamuse Anglomois kuningas kas V.Putin,D.Trump või keegi kolmas? Punahabe 9 5,285 27-01-2018, 13:01
Viimane postitus: Punahabe
  Kas juudid on rahvus? Raul 43 17,707 07-09-2017, 07:45
Viimane postitus: NelliN2
  Kas päkapikud on vajalikud lastele? Ken 13 6,472 24-12-2013, 14:37
Viimane postitus: Heakuulaja
  Kas te usute voodoo värki? calitry 57 25,222 12-02-2013, 21:35
Viimane postitus: lahendused
  Usk? Milleks? Kas seda on tõesti vaja?? AltGr 7 3,810 25-08-2008, 12:26
Viimane postitus: EyesOfDarkness

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat