Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimkonna (kaugem) tulevik
#51
Kuid äkki siiski läks nostradamuse maailmalõpu ennustus täppi. Äkki on maailmalõpp juba olnud. Võibolla see ei tähendagi maailma füüsilist lõppu vaid vaimset, psüholoogilist lõppu. Võibolla see tähendab hoopis arengu lõppu. Võibolla oli see just maailmalõpu algus ja kogu mailmalõpu protsess kestab äkki 5oo aastat. Ning teatavasti vana lõpp tähendab uue algust. Võibolla ennustas nostradamus hoopis sellega mingi vana mõtlemisviisi mahajätmist ja tehnika järsku arengupööret või vastupidi.Võibolla on see pikaajaline protsess ja kajastab hoopis uue algust. Vana maailm oli ainult meie planeedil kuid uus avardub juba universumisse. Miks inimesed tõlgendavad alati maailmalõppu halvaga?
Vasta
#52
Niisiis sinu konteksti järgi oli maailmalõpp teine maailmasõda, mis lõpetas vääga palju vanu mõtlemisviise ja USA ning NSVL võidurabamine tõi maailma suuri ümberkorraldusi ja tehnoloogia kiiret arengut...
Vasta
#53
Tsitaat:Esialgne postitaja freewingonboard
Niisiis sinu konteksti järgi oli maailmalõpp teine maailmasõda, mis lõpetas vääga palju vanu mõtlemisviise ja USA ning NSVL võidurabamine tõi maailma suuri ümberkorraldusi ja tehnoloogia kiiret arengut...
Ma oletan et siis sai maailmalõpp alguse ja kestab kuni üxkord oca saaab.
sest tõesti peale teist maailmasõda hakkas inimkond kasutama suuremal osal nafta,maagaasi ning muidki asju mis keskonda reostavad.
PS: ärgem unustagem tuumarelvi, mida minu mäletamist mööda hakati kasutama just II maailmasõjas
Vasta
#54
Kui inimene reostuse kätte ära ei sure, suudavad asteroide hävitada ja elavad marsil, siis mustad augud ikka ohustavad meid. Ükskord tuleb ja olemegi kutud...
Vasta
#55
Minu meelest peaksid inimesed aja jooksul suunduma elama teisela planeedile ja nii nad hakkavadki koguaeg nagu mustlased pplaneedilt planeedile suunduma, sest nad ei oska hoolitseda ümbruse eest.

P.S Mul pole midagi mustlaste vastu.....lihtsalt neil ei ole enda kodumaad.
Vasta
#56
ma arvan, et inimesed õpivad looduse eest hoolitsema, kuigi see võtab veel palju aega.
Vasta
#57
Võibolla hakkab inimene liigselt looduse eest hoolitsema ja tulevikumaailm on hoopis metsi (tehis?) ja värke täis. Ja võibola need metsad hävitavad inimese hoopis.


teine võimalus on, et kolmesaja aasta pärast on hullem tehnoloogia. Inimese kehas on miljoneid nano-osakesi millest ainult pooled on vajalikud. Kui sa kaotad jala, tehakse sulle uus jalg. Pool pead on metallist ja ühendatud nanovärkidega. Igasugused kommunikatsiooni- ja meelelahutusvahendid on pandud selle metallpea sisse mis on ühenduses ajuga. Need löövad aju elektriimpulsid sassi ja igasugused pead väntsutavad friigid tõmblevad ringi. Mingi suvalise ajalehe kätte võttes tungivad nano-osakesed läbi sinu naha ja toimivad superviirusena. Programeerivad sinu metalleerunud keha ümber. Maailmas liiguvad hullunud superinimesed kes jooksevad ülikiiresti jne. On ilusad majad mis on kõik tehislikud... Vot see on õige science fiction Laugh
Vasta
#58
sel mõttel poleks viga midagi, aga ma ei usu, et meie pead topitakse metalli täis, pigem tehtaks mingid rakutaolised värgid vms.
inimesed kes jookseksid ylikiiresti, hmm...transpordi pealt hoiaks raha kokkuLaugh kujutage ette nt. new yorgis tipptundi, kus kõik inimesed jooksevad ja on ummikud. mõned aktiivsemad mängiksid äkki spidermanniLaugh
Vasta
#59
aga siis kuulutataks varsti inimkonnale sõda (muutuvad ohtlikuks) ainus asi mis võiks maailmas olemata jääda on raha (ja muu nn äri mis sai alguse juba koriluse ajast nö kaup kauba vastu) rohkem võiks olla variant maailm on meie ja kõik on kõigi oma ilmselt poleks siis seda suurt tehnika arengut ehk suurt bluffi olnud (sest võta asja loomulikult ja mõtle ahve kuidas nemad kommunikeeruvad elavad jne) bluff sellepärast et suurem osa tehnikast on ju tehtud eesmärgil et paista teistest üle ja omada palju raha (raha=võim) ma arvan et maailma lõpetab see kui iga inimene saab teha omale oma tehnika ja seda müüa (mille poole me praegu suuresti püüdleme) ja selle tagajärjeks oleks tarbijate puudus (olematus) ja inimesed kas sureksid välja , sest nad ei oska enam muud teha kui arendada tehnikat (maänguasju?), või rändaksid maalt minema (vähetõenäoline kuna suurem tehnika on juba ammu ära hävitatud (eem varuosadeks???Bleh)




ennustada oskab iga idioot nii kuidas tahab......BlehLaugh
Vasta
#60
jäägem paari miljoni aasta kaugusesse aega...
Vasta
#61
jep, ma arvan, et inimesed ei jõua 50 astagagi geenitehnoloogiaga eriti kaugele. heal juhul me leiutame rohkem ravimeid ja võimsamaid arvuteid, aga muu jääb veel välja. äkki see sinu tulevik on kuskil 200-400 aasta kaugusel.
Vasta
#62
Maailm liigub aina rohkem kommunismi poole, aeglaselt kuid siiski. Tulevikus on kogu planeedil ühtne kommunistlik süsteem, kus kõik teevad midagi ja kõik on rõõmsad, sest neil on kõik mida vaja. Süsteem areneb ajapikku niivõrd täiuslikuks et siin ilmas pole varsti enam midagi mis läheks viltu või valesti, kõigel on kindel kontroll. See on nö inimarengu tipp, kust edasi ega tagasi minna ei saa ja kellegil ei tule seda pähegi.
Vasta
#63
Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
jep, ma arvan, et inimesed ei jõua 50 astagagi geenitehnoloogiaga eriti kaugele. heal juhul me leiutame rohkem ravimeid ja võimsamaid arvuteid, aga muu jääb veel välja. äkki see sinu tulevik on kuskil 200-400 aasta kaugusel.
Mina just väidaks, et 50 aastaga jõuaksime me geenitehnoloogia valdkonnas väga kaugele. Praeguseks ajaks on "defineeritud" juba mitutuhat inimgeeni. Üldse on see koguarv vist midagi 40000 kanti? Nii et pole enam kaugel aeg kui inimesed hakkavad geenitehnoloogia abil endi tulevikku mõjutama.

Pealegi inimteadmiste hulk kasvab üha kiiremini ja kahekordistub ikka lühemate ajajärkude tagant. Näiteks oli 1800. a. vaja veel 100 aastat, et tollased teadmised kahekordistuksid. Aastal 1900 kulus selleks ainult 50 aastat. Ajavahemikus 1950-1960 ning ka 1960-1969 toimus veel lisandav teadmiste kahekordistumine. Arvestades seda arengut, muutub kogu teadmistemäest ülevaate saamine järjest keerulisemaks ja üha rohkemates valdkondades puudub koguni ekspertidel ülevaade oma erialast.
Vasta
#64
igatahes enda tuleviku kavatsen ka panna selle geenitehnoloogia valdkonda.
Vasta
#65
Samas on see valdkond ka kõige hirmuäratavam, sest selle tehnolooiaga saab ikka igasuguseid jubedusi "valmis teha". Ja ebaõnnestunud katsed pole ka just meeldivate killast.
Vasta
#66
Miljonid aastad on muidugi väga pikk aeg, et mõista, mis kõik võib juhtuda. Üks suund oleks kahtlemata mentaalsus. Võib olla muutume mõistlikumaks, teistega arvestavamaks, suudame lugeda teiste mõtteid ja tundeid, arendada peensusteni välja Isakese Teaduse, hea ja kurja vahekorra, valgusest kiiremini liikumise(teleportatsiooni tähtede vahel), mõistma ennast ja oma vajadusi LIHTSALT JA AUSALT...............
Vasta
#67
Ma hakkasin praegu enti posti järel mõtlema sellele, et tegelikult on kõik suured muutused seotud ju halbade asjadega.. Ehk siis kuidas inimene ajaloo jooksul on muutunud mõistvaks?
Kui palju sõdu on sõditud ja inimesi surnud, et mõnda õigust juurutada? Kui võtta ristisõda, siis kui väidetavalt nad levitasid ristiusku, siis ristiusul on inimese mõistvuse paranemise suunas ilmselt suur roll olnud, kuigi ei oska öelda, mis suunas me ilma selleta oleksime liikunud.

Maailm muutub järjest tolerantsemaks (lääne ühiskond vähemalt) ning ei kujuta ette, kuhu see tolerantsus välja võib viia. Isegi surmanuhtlus on enamuses riikides keelatud :S Varsti hakkame vargale ise andma, et see ei varastaks? Ehk siis kuhu me siis oma mõistlikumaks muutumisega jõuame? Kas me lõpetame sõdimise, kas me aetame vaesemaid jne?
Vasta
#68
tunub küll, et me veidi oleme muutunud. mõnesaja aasta eest läinud võõrad tee peal tavaliselt kaklema. Muistsel ajal oli komme, et kui kaks võrdse jõuga meest kohtunud, visanud mõlemad eraldi tee peale pikali ja püherdanud, et oma võrdsust näidata.
Vasta
#69
Minu arvamus,mis juhtub meiega tulevikus omn järgmine. Tulevikus asendub kogu loodus masinatega. JA ma rõhutan, et kogu, sest kui inimesed ei peata praegu looduse hävitamist, siis tulevikus on see juba võimattu. Masinad toodavad hapnikut, masinad teevad toitu jms...Kui ausalt öelda ma ei tea, kas elu muutub kergemaks või mitte....
Vasta
#70
Kogu loodust nad ka ei hävita, see oleks võimatu.
Ma usun, et kui midagi taolist hakkab juhtuma, ostan endale mingi suurema maalapi vihmametsa ja kolin sisseBleh

Metsasid maha ei võeta, see idee oli 70-ndatel rohkem moes. Nüüd on rohkem rohelisi ja nendega arvestatakse rohkem. Isegi kui me ei vaja enam loodust, me ei võta seda rohelist massi maha

[Teadet on muutnud 17-12-2004 postitaja metavo]
Vasta
#71
Childhood's End by Arthur C. Clarke, esmatrükk 1954 (! - kaugelt enne igasuguseid sputnikuid, gagarineid ja kuulende), kas eestikeeles ka olemas, ei tea. Üks jubedamaid (vähemalt minule) visioonne inimkonna (sellisena nagu me teda tunneme) lõpust. Jah, kirjanik võib seda ju nimetada täisealiseks saamiseks, aga ... no õige lühidalt - miski supertsivilisatsioon võtab kogu selle asja kontrolli alla, kui avastab, et maalaste kontrollimatult arenevad paravõimed võivads saada ohtlikuks kosmilises mastaabis. Ja siis pigistatakse esimesest tõelisest "parapõlvkonnast" hing välja - lapsed eraldatakse vanematest, kes enam lapsi ei saa - bioloogiline liik lakkab olemast. Ka see uus "parapõlvkond" jätab varsti maha oma bioloogilised kestad ja liigub mingi vaimse üliolendina (kollektiivne teaduvus) kuhugi ... edasi ...
Mõneti optimistlikumat lähenemist teemale, et inimkonna areng võib tõmmata endale kellegi valvsa pilgu, vt A&B Strugatskid "Miljard aastat enne maailmalõppu" (Mirabiilia, ER, 1987).
Siit edasi jõuame selleni, et (nagu eelnevas üldiselt arvatakse), et meie eneste tarkus-rumalus ja lihtsad loodusseadused määravad meie tuleviku.
Aga mida arvavad Peremehed? Selles postis ma pikemalt ei spekuleeri, lisan vaid ühe tsitaadi - ainult selleks, et öelda, et seegi on vana ja paljumõeldud-räägitud teema:
"I think we’re property.
I should say we belong to something:
That once upon a time, this earth was No-man’s Land, that other worlds explored and colonized
here, and fought among themselves for possession, but that now it’s owned by something:
That something owns this earth—all others warned off."
THE BOOK OF THE DAMNED by Charles Fort, 1919 (veebist otsides saab ka raamatu täisteksti kätte).
Vasta
#72
Aga vaadate mis toimub maailmas. Pikad sõjad, mõrvarid käivad ringi, terraristid jm...Kui kõik inimesed saaksid paronarmaalsed võimed, mis siis toimuks ??? Mina küll ei tahaks sellises maailmas elada.
Samas unustaksid inimesed ka jumala, sest nüüd oleksid neil eindal samad võimed mis ka jumalal....Inimesi oleks raske koos hoida. Nad aina jaguneksid grupideks....

Loodan jutt oli arusaadav.
Vasta
#73
Ma ei usu, et inimesed kunagi jumala unustavad, ükskõik mis võimed või muudatused neil oleks.. Ja veel seda ka ei tahaks uskuda, et korralikud inimesed muutuksid halbadeks kui nendel tekiksid paranormaalsed võimed, pigem nad kasutaksid neid võimed ka headel viisidel, näiteks kuritegevuse vastu võitlemise jms.
Vasta
#74
Pigem nad kasutaksid neid võimeid enesekaitseks, mis viiks välja totaalse iga-mees-enda-eest stiilini. Kas pole loogiline? Mingi paranormaalsete võimetega tüüp kasutas oma võimeid et tappa sinu paar sõpra(juhuslikult kogematta). Sind muudab see aga valvsamaks selles samas suhtes, ja sa treenid oma võimeid rohkem ja tugevamaks, sellega kaasneb suutmatus kontrollida täielikult oma võimeid, ning sa hakkad kogemata teisi inimesi tapma kas nende peale vihastudes või siis hajameelselt neist mööda kõndides.
Teiste inimestega juhtub sama asi, mis sinuga, ning kõik hoiavad üksteisest eemale, niivõi naa hävitaks inimkond endid ära selliste võimetega, või siis meid tõesti hakatakse kartma ja meid hävitatakse suure kartusega. Paranormaalsed võimed ei ole alati head, ning eriti veel pole need kontrollitavad, või siis vähemalt mitte kogu aeg.
Vasta
#75
Paljud teist arvavad, et inimesed arendavad ennast väga kõrgele tasemele ja siis saab kõik hästi olema. Õpime planeedi eest hoolitsema jne. Ma ise arvan, nagu siiamaani on näha olnud, et inimene on rumal ja ettearvamatu. Teadus küllap areneb meil väga kõrgele tasemele aga me ise mitte. Algul on kõik ühise eesmärgi eest väljas, et päästa Maa ja selle rahvas. Varsti aga tärkavad inimestes jälle vanad ihad. Võim, ahnus, kontroll, mis viivad sõdadeni ja saavad enamusele meist saatuslikuks.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kosmose avastamise tulevik Tutanhamon 8 5,477 17-05-2016, 10:04
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat