Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimese minestamapanek?
#1
kallis sõber rääkis, kuidas 10-12a tagasi katsetati mingit tehnikat, mis inimese minestama pidavat panema, asja olemus olevat olnud lihstalt kätega mingite liigutuste tegemises, misjuures "patsienti" isegi puudutama ei pea.

kahjuks ta enam ei mäleta, mismoodi asi käis. kas keegi on sellega kokku puutunud ja värskendab ehk mälu? või on isegi nõus vabatahtliku katseisiku peal demonstreerima?
Vasta
#2
Mina olen ise ,,kunstlikult minestanud,, mitu korda. Kuigi see erineb esikpostituses toodust käis see nii et inimene hingeldas 30sekundit hästi kiiresti(seda selleks, et kehas võimalikult värske hapnik olkes) siis suruti tal lihtsalt hingamisteed kaelal kinni, kuni inimene minestas. Ärge seda kodus ise katsetage. See on tervisele ohtlik. Mule öeldi, et kui seda üle 3 korra teha siis võib tulla kerge ajukahjustus. Mulle on seda kõvasti üle kolme korra tehtud ja tõesti ma pean tunnistama, et mu mälu on nõrgenenud. Õnneks oli see ikka mõningad aastad tagasi kui ma veel väga noor olin ja enam ma selliste asjadega ei tegele. Aga kahju, et üldse tegelema hakkasin. M a usun, et see esikpostituses toodud moodus inimesi minestama panna on jällegi üks vis kuidas inimese psüühikaga mängitakse.Sad Samamoodi nagu hüpnotiseerimine.
Vasta
#3
Ma arvan, et Jason mõtleb seda chi värki. Ise nägin kuskil 2-3 aastat tagasi ETV pealt pealtnägijas kui eksi. Seal oli, et üks karateelan( kung-fu, vöi mingi muu alaliik) pani inimese minestama taast ainult paari meetri kaugusel olnud. Mingi Soome mees oli. Otsin selle kohta kohe rohkem informaatsiooni.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Jason
kallis sõber rääkis, kuidas 10-12a tagasi katsetati mingit tehnikat, mis inimese minestama pidavat panema, asja olemus olevat olnud lihstalt kätega mingite liigutuste tegemises, misjuures "patsienti" isegi puudutama ei pea.

kahjuks ta enam ei mäleta, mismoodi asi käis. kas keegi on sellega kokku puutunud ja värskendab ehk mälu? või on isegi nõus vabatahtliku katseisiku peal demonstreerima?
Tegemist idamaise võitluskunstiga Ryukyu Kempo.
Meile tuli see distsipliin nagu enamus asju soome-vellede kaudu ja abil. http://www.ryukyukempo.ee/
Vastast mõjutatakse distantsilt oma energiavooga.
Omamoodi "mõttelise matsuga"... Teadvusekaotus on hetkeline...tihtigi vajab vastane hiljem elustamist kuna elutähtsad toimingud, hingamine, südame töö, kipuvad lamajal "ununema".
Viimased 10 aastat on aktiivselt tehnikat õpitud-kasutatud eri maade erirühmades.
Kaasa arvatud Venemaa struktuuride üksused "Vimpel", "Alfa" jt.
Mul on andmeid et sarnased metoodikad-tehnikad olid kasutusel II MS ajal ka SD vägedes.
Ka Julgeolekupolitsei eriüksustes kus teenis eestlasi.
Olen kohanud paari vanahärrat kes valdavad erilisi ja vägagi kummalisi oskuseid/võtteid.
Nendel eriüksustel olid naljakad nimed: "Karutapjad" (SD üksus, tegutses eesti-läti-leningradi-pihkva areaalis).
"Lohetapjad" allus otse Himmlerile, 6 meheline grupp osales Mussolini vabastamises.
" Uduskõndijad" tegutses Poola-T¹ehhi-Austria areaalis, "Varjukõndijad" Läänerindel jt.
Üksuste väljaõpe toimus Köningsbergis ja oli arvatavalt seotud SS:i "Laboratoorium 13" tegevusega, ning omapärase tegelasega keda kutsutakse "roheliste kinnastega buda mungaks".
Olen kohanud inimesi kelle sõnul need SS vabatahtlikud, kes mingi kummalise metoodikaga valiti ning "kursused" läbisid muutusid totaalselt.
Isiksus, iseloom....isegi näoilme.
Tean ema kes kurtis et aegajalt, teatud nurga all ei tunne ta ära enam oma allohvitserist koju puhkusele tulnud poja nägu...
Nendest üksustest on teada ülivähe.
Nende vorm ning eraldusmärgid erinesid mitmetes detailides Wehrmachti ja SS:i omadest.
Peale sõda enamus reakoosseisust aga lihtsalt kadus aastakümneteks...

Muudetud: 5-3-08 kell 08:56:39 zed
Vasta
#5
Jason kirjutas nii:
Tsitaat:tjah, huvitav teema ja ammutkuuldud aga pole aega olnud selle olemusse süveneda. siiski pole see päris see. mulle kirjeldatud toiming olevat võtnud aega minuti ringis. või tiba rohkemgi. ja olevat seisnenud kätega mingi kindla liigutustetsükli kordamises. seega ilmselt midagi sublimaarse hüpnoosi taolist. igatahes väidetakse, et olemuselt kangesti üleloomulik vmt. seepärast uuringi.
Jason, kustutasin ja panin sinu postituse tsitaati, kuna see hakkas ennast kordama. Võid kopida sisu ja uuesti postitada, ja siis kustutan enda oma.

Muudetud: 5-3-08 kell 17:40:11 Thorondor
Vasta
#6
tjah, huvitav teema ja ammutkuuldud aga pole aega olnud selle olemusse süveneda. siiski pole see päris see. mulle kirjeldatud toiming olevat võtnud aega minuti ringis. või tiba rohkemgi. ja olevat seisnenud kätega mingi kindla liigutustetsükli kordamises. seega ilmselt midagi sublimaarse hüpnoosi taolist. igatahes väidetakse, et olemuselt kangesti üleloomulik vmt. seepärast uuringi.
Vasta
#7
Ma saan aru, kui inimeselt võetakse verd, surutakse kopsule või on ekstreemselt madal vererõhk, siis ta kipub minestama.

Aga kuidas mõistlikult seletada seda, et millegi pelgalt nägemine põhjustab minestamist (meditsiinilisi puudusi pole)?
Mingi aine hulk kehas tõuseb, mis avardab oluliselt veresooned? Või hakkab alateadvus blokkima ja proovim tavateadvust säästa? Või mis? Filmides siukseid asju ju küll nähtud Bleh

Ja täna juhtus minuga nii....
Pean end muidu üsna tugeva närvikavaga inimeseks (sünnitamist lähedalt näinud, fataalsete materjalidega kokku puutunud, laibaga kokku puutunud, haavatuid inimesi lappinud, esmaabi andnud, Kaiuski üksi korduvalt luusinud Laugh jne jne), kuid täna ühel liiklusõnnetuse ohvril haiglas külas käies ja tema sodiks muljutud jalga uurides hakkas esimest korda elus pilt silmeeest ähmanema (mitte kohe, vaid umbes 10 minutit peale sinna minekut), koordinatsioon hakkas kehvenema, sõnadest ei saanud enam aru. Kuni otsustasin põrandale istuda ja pikali visata. Kogudes jõudu suutsin veel nuuskpiiritust kuidagi küsida. Kõik läks küll paari minutiga üle, kuid jube naljakas oli. Keha enam ei kuuletunud mõistusele. Ja kuigi selle haava ja poltide vaatamine ise vastikust ei põhjustanud, lõi keha millegipärast nõrgaks.... Treppidest ei jooksnud, midagi märkimisväärset ei eelnenud.

Veidi nagu oli veider Smile


Vasta
#8
Tom, tean mida tunned.. mul ka tavaliselt kõik täiesti ok, aga mõnikord võtab selline tavaline asi seest kõhedaks ja tühjaks, muidu suht kõva närviga. Ma arvan, et ehk vedelikupuudus vms, mis võib organismi kurnata ja seda vastupanuvõimet vähendada.

Muidu eelnevalt kirjeldatud tehnika, et hingeldad mingi 30 sekundit ja siis hoiad hinge kinni - tähendab, et keha harjub suurema hapnikuvaruga ja kui see järsku ära lõigatakse on minestamine kerge.
Kui nüüd mingi hüpnoosiga inimene panna unustama, et hingata on vaja siis oleks pmts sama effekt Laugh Kuna hingamine ei allu tadvusetult olles tahtele siis inimene hakkab ise hingama.. seal ajus on mingid spets osad mis selle eest vastutavad (ei mäleta enam täpselt). Paraku ei ole kõiki inimesi võimalik hüpnotiseerida, on mingi % kes ei allu sellele.
Vasta
#9
Eks osalisele nõrganärvilisusele leiab ka evolutsioonilisi põhjendusi - eks omal ajal ei olnud isendile väga kasulik mingisuguseid mädanevaid haavu või kahtlaselt väljanägevaid asju näppida...
Muidugi inimene ise võib olla muidu täiesti kõva närviga, aga kunagi ei tea, millal geneetiline treening sisse lööb...samuti võib erandlikel juhtudel olla tegemist mingisuguste alateadvuslike asjaolude koosmõjuga(heli, lõhn, pilt), mille mõjul siis mingis teises olukorras nähtav ja talutav asi ühtäkki pildi eest virvendama võtab...

"Magamapanekut" sai aga isegi poisikesena sõpradega proovitud(seesama meetod hingeldamisega). Mäletan, et minestada oli vägagi huvipakkuv ja maailma raputav kogemus, kuna kui enesele tundus justkui oleks magatud ja hämmastavat unematerjali vaadatud tundide viisi, siis möödus ärkamist ootavatele sõpradele päris maailmas vaevalt paar sekundit...peale ärkamist aga ununes kõik nähtu mõne hetkega...
Tavaliselt aga hakkas peale mõnda järjestiku "minestamist" pea imelikult tuikama ja uuteks unenägemisteks julgust enam ei jätkunud..

Kunagi tehti sama asja ühele põhikooli tüdrukule vahetunni ajal, kes peale ärkamist näost ära vajus ning sõnagi lausumata koolist minema marssis...kümme minutit hiljem tuli ta aga tagasi, väites, et ta ise ka aru ei saanud miks ta ära tahtis minna...
Kes teab, kas kõndis unes või käis ajus mingi praks ära...
Vasta
#10
Kui ma ei eksi, siis kunagi oli ka üks surmaga lõppev juhtum siinsamas meie väikeses Eestis.
Vasta
#11
Käeseljaga löök kuklasse, kaela piirkonda. Ise pole kunagi proovinud ja küllap on ohtlik, sest nagu ma mäletan, ei tohtinud löök liiga kõva olla. (Lapsepõlve "muretud mängud" Bleh)

[Muudetud: 5-25-2010 Mugen]
Vasta
#12
Löök kuklasse on küll VÄGA ohtlik meetod. Inkariigis on osad inimohvrid sel meetodil tapetud, seal küll mingi esemega mitte käega.
Vasta
#13
Minestaine on kaitserefleks ja ei värskenda mälu. Kroonilise depressiooni ja orgaanilise patoloogia puhul mingil määral "värskendab" aju ammooniumkloriid intravenoosselt, aga seda tehakse vaid statsionaarses ravis.
Vasta
#14
Ehk mõtleb teema algataja midagi Maagilise Matrixi sarnast kus inimesed kukuvad kui küpsed õunad?
Vasta
#15
Jukka Lampila väidab, et ta suudab kasutada sellist asja nagu EFO(lühend fraasist emty force - "tühi jõud") selleks, et ennast kaitsta rünnaku eest ilma ründajat vaevalt puudutamata. Videos annab ta üks päev kestvat enesekaitsekursust(90€ nägu) Barcelonas. Skeptilisemad inimesed läksid filmima ja teda proovile panema:
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimese välimus. Andres K 115 55,538 22-05-2023, 10:15
Viimane postitus: xcad
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,981 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  Inimese maailmatunnetus Vogon 23 7,290 28-01-2020, 19:45
Viimane postitus: sissy_
  Inimese teine aju VironShaman 7 2,935 07-06-2018, 19:04
Viimane postitus: Müstik
  Inimese nime mõju kati013 72 37,520 02-03-2018, 22:32
Viimane postitus: Mannu
  Inimese nimi ja pühitsused hulkuv hing 3 3,080 07-12-2014, 11:53
Viimane postitus: Müstik
  Inimese lõhn - elukeskkonna indikaator? Jõhvikas 3 4,026 07-08-2014, 21:15
Viimane postitus: olematu
  Sügav side kahe inimese vahel põlduba 29 16,803 22-12-2012, 14:17
Viimane postitus: zen faran
  Inimese valutaluvuse piirid VLAD 24 12,289 28-04-2011, 16:12
Viimane postitus: lahendused
  Inimese moraalseid hinnanguid saab magnetiga muuta Pohlatohlakas 0 2,127 01-04-2010, 20:09
Viimane postitus: Pohlatohlakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat