Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinu jaoks suurimad müsteeriumid?
#26
[OT]
ega sa ei pea otseselt valgusega võidu panema.. sa paned lihtsalt kiiremini kui valguskiirus.. see on 300km/s
.. lähed sellest kiiremini.. ükskõik kus see valgusallikas on..
[/OT]

KÕIGE suurem müsteerium peaks minu arust olema meie universumi lugu .. kõik tekkis mingist hernehakatisest ja kasvas millekski tohutult keeruliseks süsteemiks kus ärkas ka elu ja veel intelligentne.. vot müstiline Bleh .. see müstilisus käib seega ka kõige kohta mis meil universumis on .. Smile tulnukad, CIA ja isegi vabamüürlased Smile

[Teadet on muutnud 19-6-2004 postitaja fyb]
Vasta
#27
Kahtlemata on universum ja selle tekkimine kõige suurem müsteerium aga see on kõige madalam[1] tase ja misiganes muu müsteeriumi saab sellele taandada. Samas huvitaks, mida teised arvavad hüpoteesist, et immateriaalsed olendid võisid ka enne meie mõistes universumi tekkimist eksisteerida.
Ise pean samuti universumit kõige suuremaks müsteeriumiks... talupojaloogika järgi ei saa eimillestki midagi tekkida ka siis kui selle millegi summa on 0. Selleks ka arvan, et võibolla olid enne immateriaalsed olendid, kes ei vaja eksisteerimiseks meie mõistes ruumi ja mateeria, mis ei allu meile tajutava maailma reeglitele.

[1] - madalam ei tähenda rumalamat vaid alumist taset, millele kõrgemaid kihte ehitama hakatakse(tehniline ja täiesti mitte-paranormaalne näide: html-i mõistmiseks ei pea teadma midagi ethernetist, tcp-st ja üldjuhul ka mitte http-st)

[edit] - lisasin täpsustuse [1]

[Teadet on muutnud 2004-6-20 postitaja napoleon]
Vasta
#28
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
ega sa ei pea otseselt valgusega võidu panema.. sa paned lihtsalt kiiremini kui valguskiirus.. see on 300km/s

300000 km/s

Mina arvan, et see teooria ja ettekujutus, et alguses ei olnud midagi ja siis oli suurpauk vms, et see ei käi päris nii. Tol hetkel võibolla oli mateeria korraks suht ühte punkti koondunud ja see on ka kõik. Mitte mateeria võis vabalt seigelda, teised dimensioonid ja tasandid ka tegutsesid.
Jääb mulje, et sellest universumi tekkest nagu ei teata nii kindlalt midagi.

Minu jaoks on momendil müsteerium see, et kui ***** see maailm keeratud on ja kui võimatult lollid, saamatud ja küündimatud ning ebainteligentsed inimesed olemas on ja kui suure osa nad inimkonnast moodustavad.
Vasta
#29
Ühte punkti koondunud mateeria/energia ei seleta universumi teket. Sel juhul oli universum ka varem olemas, kahanes ja hakkas jälle kasvama. Võib ka olla, et oleme liiga kinni arusaamas, et kõigel peab konkreetsel ajahetkel algus olema ja enne seda ajahetke objekt ei eksisteerinud. Samuti olen mõelnud, et universum on kõver ruum ja võibolla saaks selgust, kui õnnestuks teada saada, kas ja kui siis mis sellest ruumist väljaspool on.
Vasta
#30
aga selline asi veel, et kui universum on ruum ja sellest on miski väljaspool, siis peab ju ka sellest väljaspoolsest veel midagi väljaspool olema, ja vell ja veel... samamoodi on pakutud üsna absurdet teooriat, et kuskiltmaalt universum lõppeb. kui nii ongi, kas siis tuleb lihtsalt sein ette või? ja ikkagi, miski peab ju ka selle seina taga olema.

tehke üks katse ja küsige oma tuttavate käest, et mis on siis kui ei ole mitte midagi. enamus jääb mõtlema ja ütleb siis et ehk on siis pimedus ja vaikus. aga pimedus ja vaikus ja tühjus ju ka on ikkagi midagi!? niisiis, mis on siis kui ei ole mitte midagi?
Vasta
#31
Kui universumi ruumist väljaspool on midagi, siis ta ei tohi olla ju ruumiline. Ruumita nähtus. Aga sellest ei pea omakorda midagi väljaspool olema.
Ei pea sein olema, on lihtsalt mitte midagi.
Pimedus on küll jah. Pimedus on ju see kui valgust ei ole ja kui midagi ei ole siis ei ole valgust ka. Vaikus on ka sest ei ole heli võnget, ei ole midagi mis võnguks jne. Inimmõistuse jaoks suht sürr asi. Kui universum paisub siis tekib äkki universiumi ruumi juurse. Seal väljaspool pole midagi, kuni miski ple seal käinud. Võibolla isegi sinna ei saagi jõuda, sest kui ple midagi siis tal ei saa olla kaugust millegi suhtes, ega midagi äää /segane/
See kõik on käsitletud tegelikult kuskil mujal teemas. Sry.
Vasta
#32
Kõver ruum seda tähendabki, et seina ette ei tule, lihtsalt pidevalt otse liikudes jõuad lõpuks sinna kust teekonda alustasid. Mingis kontekstis võib ka maad kõvera ruumina vaadata aga kuna kokkuleppeliselt levib valgus sirgjooneliselt, siis on see õige vaid konkreetses kontekstis ja taustsüsteemis.
Väljaspool universumit võib olla mingi muu mateeria, mis ei allu meie mateeria seaduspärasustele. Võimalik, et meie mateeria objektid ei saagi seal eksisteerida või hakkavad käituma vastavalt sealse mateeria seaduspärasustele(loe: kummaliselt/ paranormaalselt). Ummik ja vastuolud seoses universumi tekkimisega nagu viitaks sellele, et piltlikult oleme nagu kalad konnatiigis ja konnatiik ongi kogu meie mateeria ja universum.
PS. viimane näide oli illusteeriv, tegelikult ei saa nii abstraktse teema puhul tuua korrektset visuaalselt ettekujutatavat näidet.
Vasta
#33
tegelikult ei saagi sinna seina äärde jõuda. kuskilt kuulsin, et meie universum laieneb kogu aeg valguskiirusel.
Vasta
#34
Soovitan vaadata Universumi foorumisse..
Teema on "Sinu jaoks suurimad müsteeriumid?"
Stick with it
Vasta
#35
Nagu näete, siis ma läksin jutuga sinna teise teemasse juba. Ma ei osand neid lõpmatusega poste sinna ümber tõsta, võibolla ma ei saagi. Kui keegi oskab, siis võiks alates ühest minu postitusest seal eespool, kus ma viitasin kellelegi, ära viia teise teemasse kõik järgnevad temaatilised postid.
Vasta
#36
minu jaoks on kõige suurem müsteerium eluga seoses, miks me elame, kas me peame midagi oma eluaja jooksul korda saatma vms.
ja kas on olemas siuke asi nagu on saatus?
et kui oled väljas ja lähed lihtsalt vooluga kaasa...kas siis saab sinuga midagi väga head juhtuda...?:o
Vasta
#37
1. Mis annab inimestele just sellised iseloomud nagu neil on? Geneetika ja kasvatusega saab selgitada suurt osa, kuid siiski mitte kõike. Isegi vastsündinutel võib täheldada näiteks erinevat temperamenti. Või ühe pere lapsed, kes on saanud sarnaste kogemuste osaliseks, võivad siiski omada mingil määral (või lausa täiesti) erinevaid arusaamu ning reageerida ärritajatele teisiti. Ehk siis müsteerium, mida suuresti katab kognitiivne psühholoogia - miks inimesed käituvad just nii nagu nad käituvad? Mis täpselt on taju ja mis selle määrab? Jne....
2. Ufoloogia
3. Misiganes mulle parasjagu põnev tundub. Smile

Aaa..ja kas inimene on oma loomuselt `vägivaldur`? Sest kui on, siis kuskohast on tulnud arusaam, et me peaksime oma tõelise loomuse vastu võitlema? Ning kui ei ole, miks siis on vägivald (olgu füüsiline või vaimne, emotsionaalne) inimesele niivõrd omane? Isegi kõige rahulikumad inimesed kasutavad aeg-ajalt emotsionaalselt vägivalda. Sageli on pealtnäha `valgustunud inimest` meenutava isiku puhul väga raske otsustada, kas ka tegelikult on valgustunud või lihtsalt lihvitult passiiv-agressiivne....
Vasta
#38
Suurim müsteerium? Mhh..

Miks me teeme head nägu halva juures,
ehk miks inimesed on läbi ja lõhki võltsid..

Sama noodi alla käib ka see, et me situme
ise enda püksi, ehk siis teame mis on meile
ja meie planeedile halb, aga ikka teeme seda.

Saeme oksa millel ise istume ja ootame, et
keegi meid kinni püüaks, et me haiget ei saaks.

Uskuge või mitte, aga minu jaoks on see tõesti

MÜSTEERIUM
Vasta
#39

Müsteerium

Kuidas järjepidevalt välja kannatada kergust?
Olen piltlikult öeldes maaküljes kinni ja mu peal on raske kivikolakas, mis vaja rinnult tõsta aga kui see tehtud siis mis edasi?
Olgu, see on "tulevikuteema", millest praegu mõtlemine kasu ei too...

Piltlikult öeldes vaevlen õhupuuduse ja raskuste käes.. kuid ma armastan (?) neid puudusi?
Need hoiavad mind Maa küljes kinni. Ma ju lendaks minema muidu! (?)
Ehk siis kuidas järjepidevalt langetada otsus õige kasuks, maha rahuneda?
ja kui vaikus on kõikehõlmav siis miks ei võiks ta kuuldavam olla!?!
Vasta
#40
Einstein olevat kunagi öelnud, et universum ja inimeste lollus on mõõtmatud. Kas nad on siis sama suured, või on .... ikkagi suurem? Bleh
Vasta
#41
Miks ajakirjandust õppinud Katrin Lust saab mööda päid ja jalgu.
http://www.ohtuleht.ee/blogid/londonilus...1#comments

Ave ja Airi blogisid ja kommentaare on aga meeldiv lugeda
http://www.ohtuleht.ee/blogid/aveameerikas
http://www.ohtuleht.ee/blogid/airidownunder

Miks kirjanik Kati Saara Vatmann ´i ei hinnata Eestis
http://www.aabramihobulausujad.ee/web/?p=1278
http://www.reporter.ee/2011/08/06/kati-s...toroolist/
http://publik.delfi.ee/news/inimesed/tal...d=59000162

Millal Galojan saab presidendiks?
2009 portaali thewiplist.com järgi üks mõjukaimaid eestlasi internetis
http://www.elu24.ee/749832/anna-maria-ga...alju-onne/

Millal Müstiku raamat valmis saab?
08-10-2004 20:01
Postitus: #1
Salateaduste entsüklopeedia koostamine
Koostan eestikeelset salateaduste entsüklopeediat, on juba üle tuhande artikli, mis jaotatud 31 teemasse. Kui keegi on sellest huvitatud, kirjutage või küsige, vastan meeleldi. Huvitun kõigest, mis seotud müstika ja parapsühholoogia, anomaalsete nähtuste, maagia ja nõiduse, paralleelmaailmade, teispoolsuse, salaliitude ja saladuslike paikadega.Teavet on kogunenud päris palju.
Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Vasta
#42
Platseeboefekt. St kuidas inimene mõttejõul muudab toimeaineta "ravimi" (olgu see siis toimeaineta tablett või kasvõi amulett või mingi "imemasin") toimivaks ja üldjuhul toimiva ravimi mittetoimivaks.
Vasta
#43
(17-03-2011, 20:42 )Päikeseinsener Kirjutas: Suurim müsteerium? Mhh..

Miks me teeme head nägu halva juures,
ehk miks inimesed on läbi ja lõhki võltsid..

Sama noodi alla käib ka see, et me situme
ise enda püksi, ehk siis teame mis on meile
ja meie planeedile halb, aga ikka teeme seda.

Saeme oksa millel ise istume ja ootame, et
keegi meid kinni püüaks, et me haiget ei saaks.

Uskuge või mitte, aga minu jaoks on see tõesti

MÜSTEERIUM

Minu jaoks see müsteerium pole. Ma kaldun arvama, et inimene saab sellest kõigest mingi konkreetse mõnutunde, inimene naudib seda. Kes on kasvõi puid lõhkunud, see teab, kui mõnus see tegevus on. Padja kolkimine ei anna midagi, vaja on just, et objekt puruneks ja tekitaks purunemisel heli. Küll aga on mu jaoks küsimus, et kust ometi tuli inimesesse võime saada naudingut just sellistest asjadest.


Vasta
#44
Väga hea tähelepanek, pole ise kunagi selle peale tulnud.
Nüüd aga kui su postitust lugesin, siis milline äratundmisrõõm.
Mis seal salata, kes meist pole poisikesena mõnda aknaklaasi
kiviga puruks visanud. Pärast oli selline hea tunne sees, nagu
moosipirukat oleks saanud.

Puid lõhkuda, oh, lemmiktegevus. Milline rõõm oli omal ajal
maal olles värskeid lepapakke lõhkuda ja see rõõm oli tõesti
täiesti siiras.

Nüüd aga sinu postituse viimane lause.. kes küll oskaks vastata?
Vasta
#45
See mida me kõik müsteeriumiteks peame on siin olnud tsivilisatsioonide ja nende tehniliste saavutuste jäljed, millest me pole veel aru saanud. Nende jaoks oleme lihtsalt sipelgad ürgtasandil, kes pole veel jõudnud oma arengus ja teadmistega nende tasemele. Näiteks inimene pole viimase 2000aasta jooksul üldse arenenud tema areng on ikka samal tasemel mis ta varem oli. Ta on saanud ainult tehnilisi teadmisi. Alles siis võime edasi rääkida kui inimene ka oma olemuselt edasi areneb......Me otsime siin kõiksugu keerulisi lahendusi aga tegelikult on nad iseenesest väga lihtsad. Head mõtlemist!
Vasta
#46
(25-02-2012, 18:52 )paadikapten Kirjutas: Minu jaoks see müsteerium pole. Ma kaldun arvama, et inimene saab sellest kõigest mingi konkreetse mõnutunde, inimene naudib seda.
Mina pakun, et inimene on hoolimatu ja isekas ning ei taha mõelda globaalselt. Ei olnud vaja varem hoolida sellest mis juhtub kuna ei olnud ülevaadet maailmast ja mõju sellele ning praegu lastakse edasi inertsist või sama hoolimatusega, et mida see väike asi ikka suurele maakerale teeb. Seda pakuks põhjuseks inimeste puhul kellest üksikult eriti midagi ei olene. Need, kellest oleneb, nendel on tõenäoliselt enda mina tähtsam kui maailm ja juba sellepärast ei hoolita muust kui sellest, et endal oleks hea olla ning käitutakse põhimõttel eesmärk (enda heaolu) pühitseb abinõu.

Ennast vaadates on üks põhjus arvatavasti ka selles, et üldiselt ei viitsi enne liigutama hakata kui tõsiselt vaja on või midagi juba untsu läinud on.
Vasta
#47
Millegi lammutamine annab võimu- ja üleolekutunde, saab oma agressiivsust välja elada. Või siis teistpidi öeldes on füüsilise energia ülejääk, millest on vaja nii või teisiti lahti saada.
Kunagi ilmselt peeti selle arvelt jahti ja võideldi territooriumi pärast. Tänapäeva ühiskonnas on aga sellised reeglid, et niisama seda välja elada ju ei saagi - teed kas sporti või lõhud puid jne., kuna agressiivsuse suunamine teise inimeste ja nende vara vastu pole lubatud ja on seadusega karistatav. Inimene on dresseeritud metsloom ja kasvõi hetkeks tavalistest piirangutest vabanemine tundubki seepärast paljudele mõnus. Ja teistes tekitab samavõrd hirmu.
Vasta
#48
Minu jaoks suurimad müsteeriumid on elu väljaspool meie planeeti, universum ja selle teke, Bermuda kolmnurk ja see, mis juhtub meiega peale maise elu lõppu. Samuti on müsteeriumiks ka see, mis on minu missioon selles elus ja karma.
Vasta
#49
(18-03-2011, 13:21 )Erfekt Kirjutas: ja kui vaikus on kõikehõlmav siis miks ei võiks ta kuuldavam olla!?!

...Oleneb vaikusest.
Looduslik vaikus on vägagi kuuldav.
Lisaks muidugi oma südamelöökidele... hingamisele...
on helin.

Aga tehniline vaikus (selle kohta on samuti kuskil... teema) - kas esineb seda siis nii tihti, et Sa mures oled?
Vahel on suisa hea kõrvu puhata lasta, sest hääletus keskkonnas saab inime koos oma kõrvade ja kõigega Puhata.


Enamu mulle müsteeriumiks kvalifitseeruvaid asju on ära mainitud.

Ainus, mille ma ise ära mainiksin on: Armastus.
Mis see on?
Kas on?
Miks?

Ja kuidas tekkis.......?

Kas ei saaks lihtsalt pluss-miinusefektiga, nagu magnet?
Vasta
#50
Panen rahvale vaatamiseks ja arutamiseks ülesse ühe Venekeelse kogumiku mis toob
esile sajandil numbritega 1900 toimunud mõistatuslikumad juhtumid. Minu meelest
võiks nimekirjas olla veel terve hulk juhtumeid aga isegi need on huvitavad. Leidsin
ka paar juhtumit mis minuni veel jõudnud polnud nii, et usun, et ka teistel on seda
avastamise rõõmukest piisavalt. Osade juhtumite kohta on isegi siin foorumis omad
teemad olemas ja kui leian siis lisan ka selle lingi juurde. Kui jääb kahe silma vahele
ärge siis kurjad olge ja viidake ise - onju wink

Pea pilt on ka ilus - lisan ka selle. Mõne juhtumi juures tundub, et ka originaal pilt.
Siia toon esile vaid mõned vähetuntumad - vabandust laiskuse pärast Smile

[Pilt: th_tn.jpg]



1900
Briti saarel saarel Flannan kaob mõistatuslikel asjaoludel kogu majaka Eileen Moore meeskond.

1902
30 detsembri öösel kell 1:05 jäid seisma kõik Pariisi kellad.

1911
14 juulil kadus Itaalias terve rongi koosseis. Sõitis välja Rooma vaksalist - sisenes mingisse
tunnelisse ja oligi kadunud.

1928
Venemaal kukkus Vedlosero nimelisse järve Suknavoloki nimelise küla juures silindriline objekt.
Hiljem nägid kohalikud elanikud sama järve ääres korduvalt suurepealist elukat kes ennast
peale avastamist järve peitis.

1952
12-26 juuli (ja natuke rohkemgi) toimus Washington DC UFO laine - senini minu meelest
üks paremaid ja traditsiooniliselt raskemini "äraseletatavaid" UFO vaatlusi üldse. Oman "originaal"
koopiaid tolle aja lehtedest kus juures pildid ja seletused. Väga värskendav lugemine.

1963
22.10.1963 - President Kennady hukkamine.
Kennedy mõrv,kes tulistas, Abraham Lincoln ja John F. Kennedy sama inimene?

1977
20 september kell 4 hommikul toimus nn Petrosavodski ime. Linn muutus valgeks ja inimesed nägid
tähekujulist UFOt millest väljusid kiired. Samal oli oli vaatlusi kogu Karjala piires ja linnas leiti hiljem
majade seintest ja akendest "laserite auke".

1996
Venelanna leidis pooleldi elusa tulnuka keda üritas terveks ravida, kuid see ei õnnestunud.

[Pilt: zagadka-0038.jpg]



Lisan siia ühe valiku lugusi veel. See kord siis inimesed Ameerikast jagavad oma kogemusi
UFOdest, kummitustest, lumeinimestest ja mõned kategooriad olid veel. Kahjuks vene keeles
aga mõned saavad ikka aru. Teised peavad ootama kui keegi minust usinam tõlke teeb wink
Контактеры (8 фото) - Fishki.Net | Фишкина картинка
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  "Sinu teejuht ristiusku"-teema hulkuv hing 2 2,757 01-11-2013, 11:24
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat