Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maokatsumine
#1
Appalachia usundi kõige populaarsemaks väljundiks on maokatsumine. Selle veidra usundi järgijaid kirjeldatakse kui naiivseid ja äärmiselt valesti juhatatud või siis psühholoogiliselt häiritud kultiste. Ise peavad nad end tavalisteks inimesteks, kes lihtsalt järgivad oma usku.

Ajalooliselt on maokatsumine saanud alguse Ameerika nelipühade liikumisest, kuid hiljem moodustas iseseisva suuna ning rajas isegi oma kirikuid. On toimunud mitmeid vaidlusi sel teemal, kust maokatsumine alguse on saanud, kuid üldlevinult loetakse alguspaigaks Tennesseed ning algusaastateks 20. sajandi algusaastaid. Tennessees olid kõik maokatsumiseks vajalikud elemendid olemas. Selle suuna arenemiseks oli lausa hädavajalik loomulikult fundamentalistlike gruppide olemasolu, kes lähenesid piiblile veidike teise nurga alt. Teine kriitiline faktor oli inimeste olemasolu, kes võtaksid roomajaid kätte ning juhiksid ka teisi enda eeskujul käituma. Üheks teadaolevaks inimeseks oli George Hensley Ida-Tennessees. Hensley rändas ringi ning levitas maokatsumist kõikjal Tennessee läheduses. Irooniliselt suri ta maohammustuse tagajärjel 25. juulil 1955, olles elanud 70-aastaseks.

Maokatsujad on lihtsalt fundamentalistid, kes täidavad lihtsalt Jeesuse endi sõnu:
(näiteks) "nad räägivad uute keeltega: nad võtavad roomajad ning kui nad joovad mingisugust surmavat asja, siis see ei tee neile halba.." Maokatsujad ei katsu madusid, et testida oma usku, milles neid ekslikult süüdistatakse. Samuti ei testi nad ka jumalat. Nad ei katsu madusid, kui nad pole kindlad, et jumala võim neid kaitseb. Nad räägivad, et jumal laseb neil madusid katsuda ning samas jumal hoiab neid hammustuste eest.

Vastava religiooni kirikutes ei sunnita kedagi madusid katsuma, samuti ei lubata alla 18-aastastel madusid katsuda. Aga kui nad viivad tseremooniaid läbi madudega, siis juhtub see tavaliselt suvel või sügisel, kui madusid rohkesti loodusest leida võib. Tavalised maod tseremooniatel on lõgismaod. Kiriku liikmed püüavad ise omale mao, keda tavaliselt kasutatakse ainult ühel tseremoonial.
Vasta
#2
Ausalt öeldes on vastik madu katsuda ja surmaga mängida.
Mis mõtet on katsuda mingit limast suurt ussi, kes tahab rahus oma teed minna? Sad
Aga nuh igal inimesel on oma mõistus ja aru olgu see milline tahes :o
Vasta
#3
Tsitaat:Esialgne postitaja z3r0 c001
Ausalt öeldes on vastik madu katsuda ja surmaga mängida.
Mis mõtet on katsuda mingit limast suurt ussi, kes tahab rahus oma teed minna? Sad
Aga nuh igal inimesel on oma mõistus ja aru olgu see milline tahes :o

wow on see, et lausa lõgismadu....natu jah õudne...muidu kui mingi anakonda oleks seal ja oletades, et ta mind just sel hetkel üles ei pooks, siis mina sooviks küll seda nö limast ussi katsuda.....ussid on ühed vägevad olevused.....kui nad sind ära ei tapaBleh Aga jah kui nii palju lõgismadusid koos ja nagu nellist lugesin, siis lõgismadu võib veel elutseda 10 päeva on rekord, peale seda kui ta pea on maha löödud, et isegi siis suudab ta veel inimese ära tappa....et kui 1 seal ründama hakkab, siis polegi seda nii lihtne peatada, nad peavad oma usus ikka üpris kindlad olema

Aga teksti lugedes, tundub, et on päris sõbralik ja noh normaalne religioon, kuna nad ei sunni seda tegema kedagi....aga huvitav, palju keskmiselt sureb neid seda tseremooniat läbi viies? Sest ma ei usu, et hensley ainuke oli...
Vasta
#4
Noo kui madu 1 korra salvab siis on võimlik ju vastumürki anda, kui aga rohkem siis on pahasti.
Vanasti oli nii et eemaltati oma vaenlaselt süda et saada tema jõud omale kuid tänapäeval seda teha ei tohi nii et nüüd proovitakse madutelt jõudu saada
Vasta
#5
Mina olen ussi katsund Bleh
Kusjuures nad ei ole üldse limased nagu mõni arvab. Tegelikult seda peaks igaüks teadma...
Millepoolest siis see maokatsumine nii eriline on siis? Sellepärast, et seal katsutakse madusid? Minus ei tekitanud mingeid emotsioone see. Tsirkuses mängitakse ka madudega ju vahest.
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
Mina olen ussi katsund Bleh
Kusjuures nad ei ole üldse limased nagu mõni arvab. Tegelikult seda peaks igaüks teadma...
Millepoolest siis see maokatsumine nii eriline on siis? Sellepärast, et seal katsutakse madusid? Minus ei tekitanud mingeid emotsioone see. Tsirkuses mängitakse ka madudega ju vahest.
On suur vahe, kas me katsume maailma kõige ohutumat lastesõpra piimamadu, kasutame tsirkuses täissöödetud boamadusid või viime läbi tseremooniaid, ise pooleldi deliiriumis, kusjuures madudeks on lõgismaod ja kobrad, maod, kellel pole vahet, kas nende vastas on vanakurat ise või kolmetonnine elevant. Inimesed surevad nendel tseremooniatel ning ausalt öeldes tekitab selline liikumine minus judinaid..
Vasta
#7
Las inimesed teevad mis tahavad. Minus see küll mingeid judinaid ei tekita Bleh

[Teadet on muutnud 13-4-2004 postitaja kal]
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: kal
Mina olen ussi katsund Bleh
Kusjuures nad ei ole üldse limased nagu mõni arvab. Tegelikult seda peaks igaüks teadma...
Millepoolest siis see maokatsumine nii eriline on siis? Sellepärast, et seal katsutakse madusid? Minus ei tekitanud mingeid emotsioone see. Tsirkuses mängitakse ka madudega ju vahest.


ma olen ka madusi käes hoidnud aga mitte mingeid suvalisi metsast püütud...
ja minumeelest pole seal ka midagi erilist.ja paljudel on ju kodus ka maodSmile
Vasta
#9
Lihtsalt märkuseks, et uss ja madu on bioloogiliselt väga erinevad loomad. Ussidel näiteks enamasti aju kui selline praktiliselt puudub.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: batoonike
Ussidel näiteks enamasti aju kui selline praktiliselt puudub.
Jah. Tean vaid ühte ussi, kes sellest reeglist erandi moodustab. Vaskuss. Aga tema polegi uss. Isegi madu mitte. Hoopis sisalik.
Vasta
#11
Ehm kas mitte madu (saatan) ei olnud see kes viis Eva ja Adami valele teele?
Vasta
#12
Ei olnud.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Ei olnud.

Kuidas ütled! Smile


Muudetud: 13-11-07 kell 12:28:36 Hope
Vasta
#14
- ja just selles teemas aktuaalsed lõgismaod. Vähemalt väidavad mitmed Ameerika meedikud, et on viimastel aastatel kokku puutunud enamate lõgismao hammustusest tingitud surmajuhtumitega kui varasemate aastakümnete jooksul kokku, kaasnevad hingamisraskused ja madal vererõhk on seejuures uudsed sümptomid, mida varem pole täheldatud. Siit lihtne soovitus: ära katsu madu!
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat