Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dresden, suurim holocaust mis kunagi toimunud.
#51
Tsitaat:Algselt postitas arnold28

Kahjuks on keeltega nagu on, kuid mis näha on see on rahulolematus valitseva olukorraga ja tõeväänajatega.Küsimus oleks lihtne- millal saksamaal ükskord plahvatab?
[Muudetud: 2-23-2010 arnold28]

Ei plahvata ta kuhugi.
Mõitlikumad inimesed pidasid samal ajal "anti-nazi" paraadi.
Juutuubi link

Eks ta üsna kurb ole, et "natsi" all peetakse tänapäeval pööbli tasandil silmas siiski kiilakaid märatsejaid.
Poliitika on antud meeleavaldusel nagu sekundaarne.


[Muudetud: 23-2-2010 Tom]
Vasta
#52
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Represseeritud neo-natsid (ehk enamuses suvalised kalkarid) Dresdeni tänavatel Bleh

http://www.youtube.com/user/bildungskanal


Ah mis natsid või asjad. Lapsed enamuses. vt pilt (screen shot)
Vasta
#53
Kui sa asja nii täpseks ajad, siis pead ka arvestama, et sellist määratlust saavad endale lubada vaid ajudega organiseeritud isikud, kes saavad aru, mis risti nad kannavad ja millise taagaga arvestama,. Just need märatsejad on kogu kraamile karmi pleki külge pannud, ning tõsiselt võetavaid tegusid saavad ellu viia ilmselt vaid need, kes ei afisheeri liiga oma natsionalismi kuid kannab seda südames, mis iganes lipu all ta käib. Paratamatus. Ses suhtes on sul õigus, need jobud ongi asja ära rikkunud.

Vasta
#54
Küllap ikka plahvatab, sest need lapsed kasvavad suuremaks ja muutuvad rafineeritumaks. Ja kasvavad põlvkonnad kes on teadlikud oma rahva suurusest ning ajaloost. See mis praegu toimub on üksnes rahulolematuse näitamine valitseva olukorraga. Ega ilmaasjata pole loodud kõikjal üksusi oma rahva vastu sõdimiseks.
Hoolimatta valitsevast poliitikast saksamaal on siiski nende rahvuskangelane edasi Aadu, ning mälestust sellest ei saa kuidagi kustutada.Samamoodi ei unune Dresdeni holokaust.

[Muudetud: 2-23-2010 arnold28]
Vasta
#55
Siinkohal oleks kohane meenutada Hitleri pöördumist Saksa rahva poole 22.juuni.1941.
http://zarubezhom.com/GitlerA.htm:o
Vasta
#56
Ja ka seda dokumenti: http://docs.google.com/View?docid=dgt33ndf_7hbn3nt
Vasta
#57
Üks uudis sellel teemal:
http://www.postimees.ee/?id=238710
Vasta
#58
Muideks - kes on 27.03.2010 Tallinnas ja soovivad osa võtta ajaloo temaatilisest
üritusest soovitan valmis olla. Üritan selle toimumise koha siia kirja panna PÄEV
enne ehk siis 26.03 teatud põhjustel. Kellel huvi SUUR võib seda mulle ka sellel
päeval meenutada sest endal neil päevil käed-jalad tööd täis.
Vasta
#59
Tallinna märtsipommitamisest teemat ei leidnudki,
aastapäeva puhul kordaks siiski siitsamast teemast
oma varasemast postitusest linke:
http://www.kesknadal.ee/est/g2/uudised?id=1252
http://www.kesknadal.ee/est/g2/uudised?id=1287
http://www.kesknadal.ee/est/g2/uudised?id=1305

Lisalugemist ka teiste Eesti linnade kohta:
http://www.hot.ee/vaikal/pommit.htm
Vasta
#60
Ei taipa küll hästi, miks see teema üldse Para-webis on. Kuid et ta on, siis kirjutan Dresdeni pommitamisest ka teise poole vaatevinklist. Nii tasakaalu mõttes. Teise poole all pean silmas neid, kes seda tegu teravalt hukka ei mõista.
Esiteks peetakse Dresdenit täiesti seaduspäraseks sõjaliseks sihtmärgiks. Suur transpordisõlm-raudteed, maanteed, jõesadam ja arvestatav sõjatööstus. Sakslaste enda OKH andmetel oli linnas 127 sõjatööstusega tegelevat ettevõtet. Liitlaste andmetel 110 tehast 50000 töölisega. Vastaspool teadupärast väidab, et sõjatööstust polnud.
Teine vaidlusalune punkt puudutab linna staatust.
Haagi Konventsioon nägi see aeg ette tegelikult kahte varianti-kaitsmata ja avatud linn.
Kaitsmata linna staatus nägi ette, et peale sadamas loksuvate miinide ei tohi olla linnas midagi militaarset.
Juulis 1943 oli Dresdenis korralik ÕT(õhutõrje) tagatud-16 Flak128, 95 Flak 105 ja 166 Flak88. Lisaks 24 patareid helgiheitjaid. Kuu enne pommirünnakut olevat ÕT relvad saadetud Idarindele ja teistesse linnadesse. Linna oli jäänud vähesel määral 20mm ÕT relvastust(ehk siis tegelikult mitte midagi). Vaikus linna kohal oli ründajatele meeldiv üllatus. See, et linn ÕT puudus olevat sakslaste enda süü.
Aga see selleks. Tegelikult muutus suure lennukaugusega lennukite ilmudes kaitsmata linna mõiste täiesti mõttetuks. Lennukid ründavad ja lennukid ka kaitsevad-näiteks 50 km eemalt startivad Me 262-d on peaaegu kohe kohal.
Avatud linn tähendab põhimõtteliselt seda, et linn kapituleerub. Ja avatud linnaks kuulutamisest üksi ei piisa- teine pool peab sellega ka nõustuma. Sakslased vist poleks lubanud liitlaste langevarjudessanti linna ülevõtmiseks?
Selliseid lugusid olen siis mittehukkamõistjate poole pealt lugenud.
Üks asi veel. Et miks tambiti kesklinna, kui tööstusettevõtted asusid äärelinnas?(huvitav vastuolu siin- polnud ju mingeid ettevõtteidPh34r2)
Vastus peitub vast II MS täpsuspommitamises-ehk siis mitte millelegi ei saadud pihta. Polügooni tingimustes saavutati raskepommitajaga 6000 m kõrguselt 10m2 ala pihta tabamise protsendiks 1,2 näiteks.
Ehk siis-püüa tabada kesklinna, küll siis ka äärelinnad oma osa saavad. Selle käsu andmiseks peab muidugi "Bomber"Harrise mõõtu mees olema.
Nüüd üks isiklik vaatenurk. Põhjus, et oli nüüd vaja Dresdenit pommitada, sõda oli nii ehk naa kohe läbi, ei ole minu arust pädev. Seda teame meie nüüd, veebruaris 1945 lähtusid mehed ikka tolle hetke teadmistest. Pealegi on see väga libedale teele minek. Võiks ka sakslasi süüdistada, et miks alla ei antud veebruaris 1945-sõda oli ju juba kaotatud.
Vasta
#61
Tervist Patshabe.
Kust sa võtad selle tabamise protsendi 1,2 ?
Märtsipommitamine hävitas Tallinnast kui mitte poole siis sinna lähedale küll.
Kuidas siis suudeti nii täpsed olla?
Või üritati ka siin tabada äärelinna ja kannatada sai kesklinn?
Vasta
#62
Kus sa mujal ikka Dresdeni pommitamisest kirjutad? Siin see teema on.. mujal, isegi ei teagi. Sobib nagu valatult siia.
Ah et oli sõjatööstus? Sõja ajal, saab ka oma kodulaudas lehma lüpsvat vanamutti.. sõjatööstuseks nimetada, kui väga
tahta. Pommitati ühte kaunimat Euroopa linna. See oli terrorirünnak mitte ainult Saksamaa vastu vaid ka kogu Euroopa
vastu. See oli rünnak minu vastu, sinu vastu, teie vastu ja meie laste vastu. Võiks sellest ometi aru saada!

Kurb lihtsalt. Dresdeni pommitamisega.. muutusid vanad head väärtused.. Tallinna tänavaaukudeks. Peale Dresdeni
pommitamis ei ole isegi kohvil enam seda õiget aroomi ega maitset. Ei saa kuidagi üle tundest, et kuskil seal kõrgel taevasinas, undavad.. .
Viin ainult libiseb hästi.

Mis sellest sakslaste olevast/mitte olevast õhutõrjest? Liitlased tungisid nii või teisit IGA HINNAGA läbi. Inimelu oli siis ikka hullult odav.
Kõigile demokraatidele, kommunistidele see sobis, aga näete - sakslastele ei sobinud kuidagi! Eks tuli siis vägisi neile see `odav inimelu`
peale suruda.
Ja hind, hind.. vaadake vaid - võõras multikultuuritus vohab Euroopas, mis hirmus. Keegi ei julge ka enam midagi öelda ega kirjutada.
Ja kui kirjutataksegi, siis kuskil vaikses paranurgas.. nagu siin!
Vasta
#63
Härra Kivikas666!
Selle 1,2% kirjutasin kunagi üles, vihikusse ja ilma lingita.
Asja mõte on selles, et kui punakotkad oleks Tallinnas üritanud pommitada ainult näiteks Niguliste kirikut, siis oleks tulemus olnud suhteliselt sarnane nagu ta niigi sai-pool linna kadunud.
Kui seal näites esinevat 10m2 suurenada 100m2, siis paraneb tabavusprotsent oluliselt. Aga algse 10m2 suhtes tähendavad need tabamused ainult ühte- täiesti mööda.
http://www.globalsecurity.org/military/s...aft/sb.htm
Sealt:
Tsitaat:By World War II the Norden bombsight had evolved into the best in the world, though that was not saying much. It was claimed that using this device, bombardiers could drop their bombs within a 100-foot circle from an altitude of well over 20,000 feet. But in practice the famous Norden bombsight was never as accurate as legend had it [less than a third of all bombs dropped during World War II by American bombers using the Norden bombsight fell within one thousand feet of the intended target]. On the famous bombing raid against the ball-bearing factories at Schweinfurt in October 1943, the bombardiers used Norden bombsights, but only one of every 10 of their bombs landed within 500 feet of their target. The difficultis Force experienced in hitting stationary targets on land vindicated the Navy's judgement of a decade earlier that something else would be needed to hit moving targets at sea.
Kiiruga otsisin midagi, äkki sobib kah.
Austatud Ott Sama!
Järgneb minu isiklik arvamus Dresdeni pommitamisest.
Sõjatööstus Dresdenis kahtlemata oli. Vastupidine arvamus on tegelikult sakslaste terves mõistuses kahtlemine. Käis sõda ja oleks olnud lauslollus nii suure linna potentsiaali mitte ära kasutada. Oluline transpordisõlm oli ta ka. Jne.
Vaatamata kõigile sellele ei leia ma isiklikult Dresdeni pommitamisele ühtegi õigustust. Sest seda tehti just nii nagu tehti.
Vasta
#64
Patshabe, mul oli igatahes enne Teist parem arvamus, õigustada tsiviilelanikonna ja linnade hävitamist sellega, et seal oli sõjalisi objekte on lihtsalt alatu, sama alatu kui võitjate poolt kohustuslik kõikide kättesaadud vastavas eas saksa naiste vägistamine ja mitte ainult Saksamaal, see toimus ka siin Eestis täpselt samamoodi, puruks pommitatud linnad ja vägistatud naised. Nii hävitatakse sõdurite moraal ja võitlusvõime, hävitades nende kodud ja lõhkudes pered. See oli ühe usundi ja selle põhjale tekkinud tsivilisatsiooni hävitamine, mis ei tunnistanud rahaga kokkuostetavat maailma ja kokkuostjaid.
Vasta
#65
Isand VironShaman!
Paistab, et Teil jäi minu isiklik suhtumine kahe silma vahele. Eelmise postituse lõpus:
Tsitaat:Vaatamata kõigile sellele ei leia ma isiklikult Dresdeni pommitamisele ühtegi õigustust.
Vasta
#66
(24-04-2012, 21:51 )Patshabe Kirjutas: Tegelikult muutus suure lennukaugusega lennukite ilmudes kaitsmata linna mõiste täiesti mõttetuks. Lennukid ründavad ja lennukid ka kaitsevad-näiteks 50 km eemalt startivad Me 262-d on peaaegu kohe kohal.
Avatud linn tähendab põhimõtteliselt seda, et linn kapituleerub. Ja avatud linnaks kuulutamisest üksi ei piisa- teine pool peab sellega ka nõustuma. Sakslased vist poleks lubanud liitlaste langevarjudessanti linna ülevõtmiseks?
1945.a kevadel ei lennanud sakslastel sisuliselt enam midagi.Ei jagunud bensiini ega piloote.
1400 toodetud Me 262 jõudsid lahingusse vaid 300.Mis nende junkersi mootorite tööiga oligi? Mingi 20 töötundi.Hitler peksis 1944.a segast oma reaktiivpommitaja loomisega ja saadigi lõpuks ebard Me 262. Reaktiivhävitaja mis on relvastatud 30 mm kahuritega.
Seisid sõja lõpuni tehastes kastides...sest pahad liitlased pommitasid kõik segamini.

Vasta
#67
Alustan siis algusest.
Kui asuda seda teemat lugema täiesti algusest, siis kuni minu saatusliku postituseni saame teada järgmist: Dresdeni pommitamine oli jõletu tegu(igaks juhuks kordan veel oma seisukohta- loomulikult oli). Lisaks omandame veel teadmise, et liitlastel polnud mingit õigust seda linna pommitada( sõjatööstust polnud, avatud linn jne). Siin tuligi mul mõte sõnnikuhargiga ventilaatori ette astuda(nagu peatselt selgus) ja tõe huvides(ehk ka üldhariduslikus plaanis) teha oma esimene postitus siin teemas.
Et tegelikult oli selle aegsete arusaamade kohaselt Dresden igati legitiimne sõjaline sihtmärk. Lisaks leidus seeaeg hulgaliselt Douhet, inglaste ja ameeriklaste hulgas küll pigem Liddel Harti teooria pooldajaid. Lühidalt ja labaselt- linnade pommitamine aitab sõda võita. Tuntuim entusiast loomulikult Arthur Harris. Ta oli saanud seda ka araablaste peal proovida. Meeldis.
Kas see teadmine, et liitlastel oli õigus Dresdenit rünnata, muudab midagi? Minu jaoks absoluutselt mitte!
Härra Kivikas666 ees mul üks võlg õiendada.
Kuna järgnev kuulub inimlike rumaluste kullafondi, siis palve härra Kivikasele- ärge esitage enam uudishimulikke küsimusi, pidin täna piinliku hetke läbi elama.
Jutt siis sellest 1,2 protsendist. Asusin siis otsima, et kus ma seda %-i nägin. Ei leidnud. Lõpuks proovisin nö. standartseid andmeid 20000jalga ja 100 ruutjalga.
Tsitaat:As U.S. participation in the war started, the USAAF drew up widespread and comprehensive bombing plans based on the Norden. They believed the B-17 had a 1.2% probability of hitting a 100 foot target from 20,000 feet, meaning that 220 bombers would be needed to ensure a target's destruction.
Peaksin oma esimest 1,2% postitust nüüd muutma, kuid las jääb "ausambaks". Minu algsed nö. andmed polnud kohe kindlasti sellest jutust pärit.
http://en.wikipedia.org/wiki/Norden_bombsight
Punkt 2.7. avalause on eelnev tsitaat.
Ja siin tuligi see piinlik hetk. Olen täpsuspommitamise kohta päris palju materjale otsinud ja ka leidnud aga mitte kunagi pole taibanud seda teha pommisihikute margi järgiembarrassed Mis oleks ju elementaarne!
Vasta
#68
Paar täiendust härra Eeru jutule Me 262 kohta. Lisaks 30 mm kahuritele oli 1945 neil peal R4M raketikesed, millega sai pommitajatele küll paksu pahandust teha. Oli võimalik formatsiooni tulistada. Ja eks mootorite tööiga kukkus nii madalale sellepärast, et polnud enam õigeid materjale võtta.
Olen täheldanud, et ma OT-loverHrmm
Vasta
#69
(25-04-2012, 18:46 )Patshabe Kirjutas: Paar täiendust härra Eeru jutule Me 262 kohta. Lisaks 30 mm kahuritele oli 1945 neil peal R4M raketikesed, millega sai pommitajatele küll paksu pahandust teha. Oli võimalik formatsiooni tulistada. Ja eks mootorite tööiga kukkus nii madalale sellepärast, et polnud enam õigeid materjale võtta.
Olen täheldanud, et ma OT-loverHrmm
Ma jätsin need õhk-õhk raketid nimelt välja.Teadsin, et märkad.Mul see Sinu tankijutt jäi ükspäev hingele.No nendel tankidel mida venelased leegiheitjatega kurskikaarel "kõrvetasid"...puudus kuulipilduja esimesel 25-30-nnel vist.Neil oli kuulipilduja tankis täitsa olemas.Kinnus käis avatud luugile.300 järgmisel olid kuulipildujad eraldi pööratavas tornis ja kahjuks olid nad ka 2 tonni raskemad.2 tonni lisaraskust venemaa poris ja lumes.Läks nagu Tigritega.Oli parimad-raskemad ja jäid toredasti venemaa lumme kinni.
Me 262 puudusid 1945.a sobilikud lennuväljad.Ei saanud nad õhku ja tagasi.Need mootorid olid neil ikka nii nadid.Liitlased pommitasid kõik sobilikud lennuväljad lihtsalt puruks.
Nii sakslased sõdisid 1945.a oma 4 ufuga.Nagu youtube meile kõigile tõestab.




Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  USA suurim salajane operatsioon - arest NWO xcad 486 117,787 01-11-2022, 11:02
Viimane postitus: robot
  Mis paneb inimesi eitama tõsiasju ja uskuma vandenõusid? Nazz 130 36,921 15-02-2022, 12:24
Viimane postitus: xcad
  Terrorismi ajalugu, ehk kes on terrorist ja mis on terror? xcad 33 6,778 17-06-2020, 12:35
Viimane postitus: jeekim
  Mis maailmas toimub? xcad 24 5,981 01-06-2020, 16:50
Viimane postitus: Mannu
  Vabadussõja Võidusammas - Suurim ja Kalleim rahapesu monument? xcad 6 4,289 20-11-2017, 18:21
Viimane postitus: Müstik
  Umbrella Corp. USA Viiruse Uuringu Kompanii mis on "Top tõdeonseemidamenäeme 7 4,989 09-01-2009, 15:02
Viimane postitus: tõdeonseemidamenäeme
  Kreekas toimunud lennuõnnetuses hukkus 121 inimest Thorondor 8 4,706 22-08-2006, 20:50
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat