Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida te arvate jõulupühadest?
#1
Kui te neid peate, siis miks? Minule isiklikult on see üks vabandus, et end piiramatult täis süüa-juua...
Vasta
#2
Piiramatult just sööma jooma ei hakka, aga eks see õige jõulutunne tulebki jõulusööki tehes, puud tuues-ehtides, jõulumuusikat kuulates ja kinke tehes-peites-kuuse alla sokutades.
Jõulu ajal on ka hea erinevate toitude tegemist eksperimenteerida, seda tuleb niipalju et miski peab ikka välja tulema.
Jõulude ajal alkoholi ei armasta, pere ennekõike.

Häid jõule!

[Pilt: J%d5ULUchakra.JPG]
Vasta
#3
Häid jõule kõigile para-weeblasteleSmile
Vasta
#4
Ei tea, miks näiteks üldse Jaanipäevi peetakse?
Ei tea, miks üldse Jõulupühi peetakse?
Ei tea, miks üldse sünnipäevi peetakse?

Eks ikka eelkõige selleks, et keegi võiks sel ajal armastatud või armastav olla, et keegi võiks ennast rõõmsana ja õnnelikuna tunda, südames õnnelik olla, teisi õnnelikuks teha, lähedastega koos olla, kinke saada, midagi enda jaoks pühitseda...
Aga teisest seisukohast vaadatuna eks ikka eelkõige ka selleks, et keegi võiks ennast purju juua, üle süüa, pohmakat (taas)kogeda, kedagi-midagi vihata, ennast puudutatuna või kellestki-millestki ilma jäetuna tunda, et siis taaskord läbi nende õppetundide endas kunagi nende omaduste vastandomadused uuesti ellu äratada ning ka kõik puuduolev taastada...

Sest kui sügavuti selliste sündmuste olemusse vaadata, siis märkame peagi, et tegelikkuses polegi sündmustel meisse mõju. Me märkame, et kõik teadvuslik on tingitud meist endist ja sünnib vaid meie sees. See tähendab, et üks ja sama sündmus võib ajada ühe naerma ja teise nutma, ühe armastust tundma, teise vihkama, sest igaüks projitseerib väljapoole oma sisemise suhtumise (välismaailm on sisemaailma peegeldus; kriitika on vaid omaenese nõrkuste peegeldumine teistelt inimestelt) ja ainult sisemine suhtumine liigutab meid, mitte aga väline juhtum.
Siit näeme aga, et juhtugu Maa peal mis tahes, see on kaduv, aega ja ruumi projitseeritud kujutlus. Ja kasulik on kõike seda võtta tõsiselt vaid sedavõrd, kuivõrd see rikastab meie kogemust...

Häid Jõule kõigile ja Valgust südamesse!
Vasta
#5
Mõnusaid maksakoormuspühi kõigile parakatele Laugh.

Ja mina arvan jõulupühadest, et üks lahe nännipüha on see alati Laugh.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Freya
Mida te arvate jõulupühadest?

Mina arvan, et Jõulud on mingil määral oma 'tähtsuse' kaotanud. Kunagi nagu inimesed ootasid rohkem Jõule, nende jaoks oli see nagu ikkagi tähtis püha! Kuid nüüd? Ma ei tea, seda ei peeta enam nii toredalt nagu varem.

Tsitaat:Algselt postitas: Freya
Minule isiklikult on see üks vabandus, et end piiramatult täis süüa-juua

Ma ei tea! Piiramatult täis juua? See nagu ei lähe eriti Jõuludega kokku, et end laua alla juua, vms? Rohkem nagu aastavahetuse teema.
Vasta
#7
mul kuri kahtlus et siin jeesusega pole suurt midagi pistmist. ja jõuluvanaga! nagu eelpool mainitud, on asi pööripäevas. pealegi viimasel ajal polegi vahet kas jaanipäev või jõul.. vihma sajab ja õues +10
Vasta
#8
Ainult head arvan. Pikad pühad - võtan aega lihtsalt olla. Võtan ette hunniku para-kirjandust, mis lugematta. Tõstan asju ühest kohast teise. Püüan ära visata mittevajalikke asju. Püüan vähese vaevaga organiseerida pidulauda.
Luban endal mitte midagi teha.
Külastan ÄMMA, sõidutan oma ema lähetaste kalmule, istun koos laste ja lastealstega.
Mis sa hing veel tahad. Tore on.

Kõigile rahulikke jõule.
Vasta
#9
Mulle meeldivad, tänu Kristusele on mitu päeva töölt vaba ja saab puhataBleh
Vasta
#10
Aga võtke Jõulupühi kui talvist pööripäeva. Sest just seda nad olid enne religiooni tulekut. Palju kirikupühi ja poliitlisi tähtpäevi on sätitud vanade astronoomiliste tähtpäevade kohale, et neid varjutada, välja tõrjuda.

Ega ma kutsu üles pahameelele jõulude suhtes aga võtke lihtsalt asju nii nagu nad on - talvise pööripäev pühad. Põhjapoolkera elanike kõige madalama füüsilise aktiivsuse aeg, millal on soodus aeg tegeleda enese sisse minekuga.
Mõelge möödunud aasta peal. Kuidas teil läks? Mis läks hästi, mis mitte nii hästi. Kellele saate olla tänulikud viimase aasta eest, kellele tahaksite tänu avaldada enne aasta lõppemist?

Ilusaid aasta viimaseid päevi kõikidele foorumi liikmetele!
Rohket kiindumust ja armumisi uuel aastal!
Ka teadmistesse saab armuda ja romanssi omada.
Vasta
#11
Mind valdab iga aasta jõulude ajal sügav ja piinav masendus.. ei tea üldse mis seda tekitab! iga aasta nii olnud juba u.5 aastat jutti.. lihtsalt nii kurb tunne ja meeleolu ei ole üldse. tahaks üldse siit kodust ja eestist kaugele.. isegi perekonnast oleks soov eemalduda. ülejäänud perekond on rõõmus ja mina masetsen üksi kuskil. isegi sõpradega välja ei suuda minna... see aasta ausaltöeldes on isegi kõige hullem mis olnud. masendav...
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: -scared-
Mind valdab iga aasta jõulude ajal sügav ja piinav masendus.. ei tea üldse mis seda tekitab! iga aasta nii olnud juba u.5 aastat jutti.. lihtsalt nii kurb tunne ja meeleolu ei ole üldse. tahaks üldse siit kodust ja eestist kaugele.. isegi perekonnast oleks soov eemalduda. ülejäänud perekond on rõõmus ja mina masetsen üksi kuskil. isegi sõpradega välja ei suuda minna... see aasta ausaltöeldes on isegi kõige hullem mis olnud. masendav...

Minu soovitus - ürita positiivsemalt mõelda Smile.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Bubblegum
Tsitaat:Algselt postitas: -scared-
Mind valdab iga aasta jõulude ajal sügav ja piinav masendus.. ei tea üldse mis seda tekitab! iga aasta nii olnud juba u.5 aastat jutti.. lihtsalt nii kurb tunne ja meeleolu ei ole üldse. tahaks üldse siit kodust ja eestist kaugele.. isegi perekonnast oleks soov eemalduda. ülejäänud perekond on rõõmus ja mina masetsen üksi kuskil. isegi sõpradega välja ei suuda minna... see aasta ausaltöeldes on isegi kõige hullem mis olnud. masendav...

Minu soovitus - ürita positiivsemalt mõelda Smile.

Seda stampnõuannet kuulutab iga teine vastutulija - ja kui siis uurida nende kuulutajate endi eraasju, siis selgub, et nad lihtsalt püüavad halva mängu juures teeselda, et kõik on kõige paremas korrasSmile Lihtsalt peale jõule saab ju jälle vana rada edasi uhada (peretülid, ületöötamine, paranoiad ja pidev misantroopne virin kõige selle taustal)... Ei, asi pole nii lihtne.


Mina lasin ka seekord jõulud endast mööda ja tegin lihtsalt seda, mida muulgi ajal teen, ehk siis valisin ise, mida teha, sõltumata sellest, mida "traditsioonid" käsevad ja keelavad.
Vasta
#14
Internetis pole lihtsalt eriti lihtne sellistel teemadel nõu anda...

Muidu sooviksin kõigile head uut aastat ! Smile
Vasta
#15
Ise ei ole juba kuskil 2 aastat jõule tähistanud, lihtsalt kõht kodus täis ning sõbradega kuskile lakkumaBleh

Ei ole mingit erilist jõulude tuju viimasel ajal olnud.
Aasta vahetusega on teine lugu. Siis saab ainult sõbradega koos oldud Smile Ning kõvasti pidutsetud, kuid ega sellelgi õhtul ei ole teab mis tähtsust minu jaoks.
Vasta
#16
Oman armastust ilutulestiku vastu. Smile
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
ilutulestikku nautides külastage ka lähimat koeraomanikku, et uurida kuidas teised elusolendid peale kahejalgse seda naudivadSmile
tahan öelda ainult seda, et lindudele ja loomadele on see tõeline õudus.

Palun vabanda mind Bubblegum torisemise pärast, lihtsalt põnev on vaadata asju erinevate tahkude pealt.



Muudetud: 7-1-08 kell 14:43:01 Ton

Minule on see ka õudus kui need jubedalt kõvad paugud käivad, ma kardan igasugu pauke (ärge vasakule mõelge), aga lihtsalt-tõeliselt effektne asi Smile.

Võiks teema lukku panna? wink
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
ilutulestikku nautides külastage ka lähimat koeraomanikku, et uurida kuidas teised elusolendid peale kahejalgse seda naudivadSmile
tahan öelda ainult seda, et lindudele ja loomadele on see tõeline õudus.
Hehhee, ise koera omanik ja võin öelda, et enda koeraga probleeme ei ole.
Vasta
#19
Iga aasta on kenasti pere keskel j6ule veedetud. Minu meelest on ikka esmat2htis see, et pere-s6brad on yheskoos. Isegi mitte kingid ei ole olulised. Lihtsalt see teadmine, et k6ik on yle pika aja j2lle koos.wink
Vasta
#20
Jõulud on tore aeg, siis raiutakse maha lugematu arv noori kuuski, et nad ~1-2 nädala pärast nagu praht minema visata. Märkusena lisan, et üks harilik kuusk võib soodsates tingimustes elada kuni 500 aastat vanaks ning kasvada 60m kõrgeks.
Vasta
#21
Huuh,võin rahus õelda, et ei ole juba vähemalt 4 aastat kuuske tuppa toonud, kes neid okkaid pärast viitsib koristada Bleh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida piibel käsib meil teha ja mida ta meile õpetab... Xanto 213 50,448 27-02-2019, 16:11
Viimane postitus: pimedus
  Mida saab VooDoo -ga teha... Xanto 28 13,379 17-01-2010, 13:41
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat