Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enesetapp ja taassünd ?
#1
Isiklikult olen vist enamuste arust segast usku, aga mul on selline teooria (mis ei muutu mitte kunagi!), et enesetapp pole lahendus, sest et sa sünnid siia maailma uuesti, aga kellegi teisena, ning veel hullema eluga kui sa enne olid. Seda nimetataksegi karmavõlaks.
Mis te ise arvate?
Et mis peale enesetappu juhtub, et lihtsalt.. ei ole siin maailmas enam sind ning siis ongi kõik, lõpp lihtsalt, või et on taassünd, uus elu ülesanne, et peab midagi siin maailmas siiski korda saatma vms..?
Vasta
#2
Siinkohal tahaks ikka ja jälle soovitada raamatut
baasteadmiste saamiseks, mida võiks nimetada lausa
"kohustuslikuks kirjanduseks" siinse foorumi kasutajatele -
Allan Kardec, "Vaimude raamat":
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?7812
Teema sellest on ka meil olemas:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=2560
Natuke sissejuhatavat on leida siit:
http://www.spiritism.ee/index.html
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: N6iaplika
või et on taassünd, uus elu ülesanne, et peab midagi siin maailmas siiski korda saatma vms..?

Taassünd ongi uue elu uus ülesanne! Inimene sünnib õppima, mitte ilusat elu nautima. Me sünnime füüsilisse kehasse ja iga elu on nagu järgmine klass koolis, kus õpime ära teatud programmi, enne kui oleme väärt vaheaega. Iga elu lõppedes jätame oma kulutatud keha maha (olgu kasvõi enesetapuga) ja läheme vaimumaailma, kus teeme õpitust kokkuvõtteid ja järeldusi, loome oma arenguplaani tulevase elu tarbeks. Uuesti sündides tuleme iga kord õppima midagi uut. Ning... Õppida võib VÄGA erineval moel. Üks õpib raamatust või õpetaja sõnades. Teine vaatab pealt kuidas kolmas varba vastu kivi lööb ja õpib sellest - tema enam oma varvast lööma ei lähe. Eksole? Kolmas õpib ainult oma varba löömisest ja hea kui ta ühest korrast targaks saab! Valiku teeb ihaüks ise. See, kes kivi peale vihastab, teda süüdistab ja karistama läheb, jääbki oma varbaid lööma. Ja võib juhtuda, et tuleb järgmises elus ikka sedasama õppima jääb 'istuma' täpselt nagu kooliski.

- Kõik, mis praeguses elus on tundunud või tundub olevat halb, aga mõne aja möödudes on mõistetav, on selles elus äraõpitud halb. Luule Viilma.

Muudetud: 5-12-07 kell 08:25:48 Hope
Vasta
#4
Sellele ma tean ka vastust.

Peale enesetappu mõistetakse sinu hinge üle kohut vaimumaailmas, sest sa hüppasid nö. mängust välja ja mäng tuleb siiski ära mängida.

Tavaliselt see, mis sind ajendas tegema enesetappu, eluga mitte rahulolu teatud ahvatluste vms tõttu, see tuleb sulle tagasi ka sinu järgmises elus ja sa pead selle läbima, et sinu hing saaks järgmise tasemeni. Tasemeid on kokku kuus. Seda ma täpselt ei oska öelda, mis juhtub, siis kui oled kõik tasemed hingena omandanud (selleks kulub mitmeid elusid). Oletada võin, et sa saad peale seda kellegi teise teejuhiks. Nimelt meil kõigil on teejuhid, keda me mõnikord kaitseingliteks peame. Nemad on need, kes meid suunavad ja kellega me ennem uute ellu astumist sõlmime kokkuleppe, mida saavutada tulevas elus.
Vasta
#5
Ma ei tea kas saan nüüd teie käest kõvasti tappa kui väidan, et igal elusolendil on siin maailmas ainult üks elu!?
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Ma ei tea kas saan nüüd teie käest kõvasti tappa kui väidan, et igal elusolendil on siin maailmas ainult üks elu!?

Aga äkki sina oskad siis paremini meile seletada kust kõik need tõestused vastupidisest tulevad?
Vasta
#7
sellest võib rääkida aga palju raskem on seda uskuda või aksepteerida.

otse ja jõhkralt väljendudes on meil kõigil teine meel, mida me igapäevaelus kasutame. see ei ole meie päris meel, pigem võõras installatsioon. kui me sureme pannakse see must müts järgmisele pähe jne jne..
libamälestused eelmistest eludest on nõidade jutu järgi lihtsalt halvasti kustutatud salvestised selle musta mütsi eelmistest kandjatest.

Aitas see kedag? või tekitas pigem ärritust ja vajadust seisukohti kaitsma asuda...?

Muudetud: 17-12-07 kell 15:38:39 Ton
Vasta
#8
Aga kuidas sa seletad näiteks massiliselt taasavastatud elude vahelise perioodi mälestusi, kogemusi?
Vasta
#9
ikka selle samaga.

Aga ma ei eeldagi, et keegi minuga nõus oleks.

Tegelikult võtab igal normaalsel inimesel aastaid enne kui ta saab üle sellest sokist ja tõepoolest lepib sellega, et tal on ainult üks võimalus. Pole mingit teist võimalust vigu parandada. Kui on läbi siis lõplikult ja igavesti.

Samas on selle uue võimaluse teadmisega elatud piki aegu (täpsemalt katoliku usu algusest ehk ligi 1700 aastat) ja ilmselt ei olegi vahet kuidas seda võtta. Muutus tuleks alles siis kui me võtaksime vastutuse oma elu eest ja hakkaks elama 100%liselt.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
Aga ma ei eeldagi, et keegi minuga nõus oleks.
No keegi ei saagi sinuga nõus olla, kui sa lähemalt pole asja tutvustanud.

Tsitaat:[i]Tegelikult võtab igal normaalsel inimesel aastaid enne kui ta saab üle sellest ¹okist ja tõepoolest lepib sellega, et tal on ainult üks võimalus. Pole mingit teist võimalust vigu parandada. Kui on läbi siis lõplikult ja igavesti.
Okei, inimesel kui sellisel on tõepoolest üks ja ainus võimalus, sest inimeseks loeme me ju füüsilist keha, millele on lisatud siis püsivamad nähtused nagu vaim ja hing.

Tsitaat:[i]Samas on selle uue võimaluse teadmisega elatud piki aegu (täpsemalt katoliku usu algusest ehk ligi 1700 aastat) ja ilmselt ei olegi vahet kuidas seda võtta. Muutus tuleks alles siis kui me võtaksime vastutuse oma elu eest ja hakkaks elama 100%liselt.
Ma nõustun sinuga, et vastutusse oma elu eest peaks tõsisemalt suhtuma, aga muus osas räägid sa täiesti jaburat juttu. Millisest uuest võimalusest sa räägid? Ma olen enam kui 100% kindel, et erinevaid vaatekohti inimese ja sellega kaasneva elu pikkuse kohta on märksa kauem kui 1700 aasta jooksul olnud. Ja kui ei ole vahet kuidas seda võtta, siis millest me üldse räägime?
Vasta
#11
ca 1700 aastat tagasi kirjutati sisuliselt kogu ajalugu ümber ja uue õpetusega vastukäivad materjalid hävitati (peaaegu täielikult).
Teame väga vähe sellest mis oli enne seda. Usume teadvat ainult seda, mida meile on õpetatud uue ajaloo käsitluse järgi.

Samas oli ja on see väga tõhus vahend manipuleerimiseks ja seda ei saa kuidagi alahinnata ka tänapäeval.
Vasta
#12
Kui rääkida elust ja kehast ja surmast jne siis peaks tooma sisse teadvuse ja elujõu mõiste.

Kui me sureme, siis lendab meie teadvus koos meie elujõuga tagasi teadvuse tumedasse merre, lõpmatusse.

Vanad nägijad nägid, et teadvuse tumedal merel, lõpmatusel oli kõhkluse hetki kui surid nõiad, kes olid oma elust teinud kokkuvõtteid. Selgus, et lõpmatus tahab surma hetkel tagasi ainult meie elukogemust, avardatud teadvuse produkti, mitte meie elujõudu.

Kui me teeksime oma eludest põhjalikud kokkuvõtted ja eraldaksime seega oma elukogemuse elujõust, siis võiksime säilitada surmahetkel oma elujõu.

Muudetud: 17-12-07 kell 16:36:54 Ton
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Ton
ca 1700 aastat tagasi kirjutati sisuliselt kogu ajalugu ümber ja uue õpetusega vastukäivad materjalid hävitati (peaaegu täielikult).
Teame väga vähe sellest mis oli enne seda. Usume teadvat ainult seda, mida meile on õpetatud uue ajaloo käsitluse järgi.
Samas oli ja on see väga tõhus vahend manipuleerimiseks ja seda ei saa kuidagi alahinnata ka tänapäeval.

Kas alati on vaja käegakatsutavaid materjale, et teada-tunda oma ajalugu? Leian, et piisavalt veenvaid teadmisi saab ka meie ühisest teadvusest, kuigi peab nentima, et mitte kõigele ei saa vastust. Aga ma usun, et see on meie enda huvides.
Vasta
#14
nii ja naa.
Inimesi, kellel pole ajaloo tunnetust on palju lihtsam kuulekateks muuta.
Mäletate mida venelased 1940-l esimese asjana hakkasid tegema?

No ikka ajaloo kallale. Ilmusid imelikud väited, et eestis oli enne venelaste tulekut täielik kirjaoskamatus jaüldse olid siis siin ainult metslased kes ei väärigi oma maad. No kui seda kõvasti korrutada hakkadki uskuma, et oled ikka mingi karloom küll ja normaalne, et oled teiste ori..Smile
Vasta
#15
Loe raamatuid mees, mis sa tühja koha pealt vaidled, kulutad niisama oma energiat Smile

http://www.apollo.ee/search.php?keyword=michael+newton

Ma ei saa seda aadressi korda. Palun copy siis ise see jada otsingumootorisse, siis näed millistele huvitavatele raamatutele ma su tähelepanu tahan juhtida.

Muudetud: 17-12-07 kell 22:37:14 Ria

Muudetud: 17-12-07 kell 22:38:33 Ria

Muudetud: 17-12-07 kell 22:38:59 Ria
Vasta
#16
Nii saab äkki paremini.

http://www.apollo.ee/product.php/0992361

http://www.apollo.ee/product.php/0362427

http://www.apollo.ee/product.php/0362514


See musta mütsi teooria on huvitav aga nõrk. Tähendab ka nii saab ilmselt kätuda inimesega teatud juhtudel, kuid see ei ole kuigi tavapärane ja ei näe välja päris nii.

Ka enamik usunditest ütlevad sulle, et su hing ei ole surelik. Võta näiteks Kristlus või Budism.
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Ria
See musta mütsi teooria on huvitav aga nõrk. Tähendab ka nii saab ilmselt kätuda inimesega teatud juhtudel, kuid see ei ole kuigi tavapärane ja ei näe välja päris nii.
Ka enamik usunditest ütlevad sulle, et su hing ei ole surelik. Võta näiteks Kristlus või Budism.

No seda ma kahtlustasingi, et saan siin tappa kui teistsuguse jutuga välja tulenSmile
pole midagi. ma ju ütlesin, et te ei pea sea uskuma ja enamus inimesi ei usugi..kuni elu lõpuni...Surma hetkel paraku saab iga inimene oma terviklikusest teadlikuks, lühikeseks ajaks, siis on aga hilja midagi muuta.
Vasta
#18
Ega ma hingerännakute vastu ei vaidlegi. kui neid nimetada teadvuse rännakuteks või milleks iganes. See on üsna tavaline praktika enamuse shamaanide ja nägijate jaoks.
Võib aga küsida miks ainult shamaanid suudavad kontrollitult selliseid asju teha mitte aga tavaline inimene? Mille poolest shamaan erineb? on tal järsku mingeid erilisi andeid? Nad väidavad, et ei ole.
Nad ise ütlevad, et nad erinevad meist teiega ainult selle poolest, et neil ei olnud õigel hetkel kahtlusi ja nad asusid tegutsema, õppima, ennast tühjendama, jõudu ja teadmisi koguma.
Igaüks meist suudaks seda kui saaks üle oma kahtlustest.

Muudetud: 18-12-07 kell 09:16:48 Ton
Vasta
#19
Ega siis elada ei saa põhimõttel, et ainult üks elu mul on ja teen mis tahan. See tuleviku kohtumõistmise teema on paljude jaoks nii võõras ja kauge, et käitudes põhimõttel mul on üks elu- suur hulk inimesi vist lagastaks ja lõhuks ja raiuks kõik metsad maha.

Muidugi oleks ka vastukaaluks ports rahvast kes sooviks oma ainsa elu õigesti ära elada, kuid siis äkki tuleb vahel mõte, et mis ma tühja pingutan...

Samas kui tead, et elad palju elusid, siis ei tundu liigne vaev ka 80-selt prantsuse keele kursustele minna ja elada kõigiti rahulikult, loodussõbralikult ja vaimsuse arendamise teel, sest tead, et iga väiksemgi samm on sinu pikema arengu hüvanguks. Ja 80-lt õpitud prantsuse keel jääb sulle ka alles mitte ei haihtu.

On siis see tõde, mis ta on aga uskumiste põhieesmärk on minumeelest ikka see, mis aitab inimesel elada ja ületada raskusi läbi selle elu. Kui ma hakkaksin uskuma seda musta mütsi, siis ma viskaksin ilmselt kõik kodutööd ja muu tarviliku ja toreda nurka, sest no milleks? Tõepoolest milleks? Mille nimel?
See viib moraali alla.

Mis puudutab shamaane, siis neil on teave e. õpetatus.
Kui sa poleks koolis õppinud Pythagorase teoreemi siis sa ju ka ei teaks mis see on ja miks mõned seda oskavad. Mis on neis erilist? Lihtne- nad teavad valemit.

Muudetud: 18-12-07 kell 09:55:32 Ria
Vasta
#20
Aga otse vastupidi ju! Kui sa tead, et sul on loetud aastad, päevad, tunnid jäänud..pole ju mingit garantiid, et elad veel ühe hetke, siis annad endast parima! Mingit teist võimalust ei ole ju.

Kui sul on ainult üks võimalus kas tahad selle siis ära raisata niisama oleskledes?? Sügavalt kahtlen.

Kui sul on üks võimalus, kas kasutaksid selle ära teiste ahistamiseks või kurja tegemiseks? On sel mingi mõte ka sel juhul??
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: Ria
...Kui ma hakkaksin uskuma seda musta mütsi, siis ma viskaksin ilmselt kõik kodutööd ja muu tarviliku ja toreda nurka, sest no milleks? Tõepoolest milleks? Mille nimel?
See viib moraali alla.

See võib nii näida aga tegelikkus on see, et need vähesed kes on seda näinud, kes tõesti on näinud ennast ja teisi nägija pilguga koos selle nö "mütsiga" -- see kogemus on alati niivõrd kohutav ja shokeeriv, et need inimesed on sellest hetkest hakanud kogu oma jõuga selle vastu võitlema.

Me võime siin sellest rääkida aga seni kuni pole kehalist kogemust ja teadmist sellest kui faktist.. seni ei võta me keegi seda tõsiselt.

Ma olen küll abstraktselt selles veendunud aga ma ei loo endale mingeid illusioone, mis minuga juhtub kui mul ükskord õnnestub seda oma silmaga näha. Ma ainult arvan ilmselt, et teen oma parima selles suhtes. Eks ühel hetkel saan teada..wink
Vasta
#22
Kuidas ei ole teist võimalust?
Vaata ringi kuidas elavad materiaalse maailmavaatega inimesed, kes ei tunnista mingeid järgmisi elusid.
Nad on suuremal või väiksemal määral kõik maailma ja iseennast hävitaval teel.
Elavad põhimõttel: " Pärast mind tulgu või veeuputus".

Sa vaata hoolikalt ringi. Vaata näiteks mida riikide juhid teevad. Üks osa neist armastab sõda pidada, sest sõja ajal on neil rikastumise võimalus kordi suurem. Inimeste ajamine tapalavale on nende miljardite juures tühine probleem. See on kõigest üks näide. Kui sa ka näppad tööjuurest paki koopiapaberit, siis materialisti ei vaeva see kohe kindlasti mitte, et see on vargus. Tühine, kuid ikkagi.
Kas sa kujutaksid ette näit buddha munka jooksmas kloostrist välja koopiapaberipakk kaenlas ja rahulolev irvitus näos? Nemad ju ei arva, et on üks elu.

Veidi segane sai aga ehk sai mõte arusaadav, mul on siin kiired ajad ja ei ole võimalik väga korralikku lauseehitust tekitada.
Vasta
#23
Nojah nojah kokkuvõttes oleme me ju ühel nõul, et elada tuleks ikka igal hetkel nii, et kui surm tuleks homme, siis julgeks sellele ka puhta südametunnistusega vastu minna.
Vasta
#24
Sinu lauseehitusega on kõik korras ja mõttest sain aru.
Vasta
#25
Ton on vist liiga palju CC jutte lugenud. See on ka ainus asi paljude inimeste sõnul, mis neid veidi segab tema raamatute juures - taassünni eitamine. Samas kui kõik teised antropoloogid, kes on õpetussõnu saanud indiaani shamaanidelt ja nõidadelt, väidavad, et teispoolsus ja surnuteriik eksisteerib sama reaalselt, kuivõrd reaalselt hinged siia ilma uuesti sünnivad.

Ka meie endi muistendites on juttu manalast, kuhu surnud lähevad puhastuma ja toonelast, kus puhtad hinged satuvad elama ning kust nad uuesti maa peale sünnivad (kurg, ehk Toon toob)

Samamoodi on võimalik NÄHA teiste inimeste minevikku. Nende ajajoon on nende endi juures kokkupakitult ning nende minevik elab nendega samas ajahetkes. Nende hingeosakesed on mööda eelnevaid elusi laiali, nende mõtted ja kogemused on möödunud kehastustest pärit tagajärjed.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  ENESETAPP-uurimustöö , PALUN vastake , aitate mind palju :) dess 24 13,809 07-02-2020, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Enesetapp kui väljapääs elutrepp 132 70,269 25-06-2019, 19:49
Viimane postitus: Maario

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat