•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 26
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma suurim vandenõu - ristiusk
#26
Ma ilmselt olen oma selgitustes ka oma mõtetest natuke mööda rääkinud. Esiteks on see minu arvates täiesti individuaalne, kes otsib jumalat sellise taevase olendina ning kes otsib jumalat kõikse loojana. Minu jaoks sellist mõistet kui jumal ei eksisteeri, kuid ma rajasin oma teooria jumala kui ebamaise tõlgendamise võimalusele. Kõik, mis sisaldab endas mõistet jumalus, väljendab maavälisust. Ehk teisisõnu on minu individuaalset arvamust mööda usk kujunenudki sellest, et tõlgendatakse maavälist kui jumalust.

Aga..

Mitte ma ei tahtnud öelda, et ristiusk on alati olnud vandenõu, vaid ma tahtsit öelda, et ristiusk kannab tänapäeval vandenõu ideed. Milliseid vastuseid pakub ristiusk? Vastus: lihtsaid.. St: jumalt tegi, jumal rajas. Tänapäeval saab sõna jumal taha peita mida iganes. Ütleme, et tulnukad või üldse maavälise elu saab peita sõna jumal taha. Küsimus: kes meid lõi? Kui tegelt võisid need olla tulnukad või me võime pärineda ahvidest, lihtsam on ju öelda, et meid lõi jumal. See oli labane näide, aga ma loodan, et suudan mõtte edastada..

Igatahes ongi sõna vandenõu minu jaoks kasutusel, sest sõna jumal taha peidetakse näiteks seda, kes on meid loonud vms. Võib olla st.. See, millest iidsed tekstid räägivad jumalast, võib tegelikult väga vabalt minu arvates olla tulnukrass.. Ma usun sellesse, mõni jumalasse ning kumbki pole vale.
Vasta
#27
hea küll. mõistetav.
kuigi mitte ammendav.
sest banaalne küsimus--> *ja kes lõi tulnukarassi?* jääb sul ilmselt vastamatta. mh? Smile
igaljuhul, kui sa vastad nüüd ikkagi HÜPOTEETILISELT ühte või teistpidi või isegi lood sellest tulenevalt mingi vastava liikumise (või religiooni) ei hakka ma sind ikkagi süüdistama vandenõus ja selles, et sa tegelikult VARJAD midagi.
ok? Smile

/ja kuskil teema all tegelt juba rääkisin täna mõiste *jumal* transtsendentsusest/

tegelikult tahtsin lihtsalt eelnevate kommidega vaikselt ostuda ilmselt vaid sellele väitele, et JUMAL SEE ON KÕIK. ja võib nii reaalsel kui metafüüsilisel tasandil seda vägagi tõenäoliselt tähendada ka nn.tavakristlase jaoks.

vigadeparandus toimus:

[Teadet on muutnud 10-1-2004 postitaja joosu]
Vasta
#28
Mnjah, ma jään selle banaalse küsimuse suhtes vastuse võlgu, kuid samas kui oletada, et kõikvõimas jumal lõi ka tulnukrassi, siis kes lõi jumala? Vastus: jumal on kõikne ja ülevalpool loomist jne on liialt abstraktne ning annab asjale lihtsalt äärmiselt naiivse seletuse. Jumala nime taha on lihtsalt liiga lihtne kõike peita. Lõppude lõpuks peame ilmselt siiski tõdema, et kõik on tekkinud mittemillestki, sest enne aegade algust ei saanud midagi olla.. või sai..? see käib natuke üle mõistuse ning ka jumal oma olekus ei suuda selgitada seda, mis oli enne teda.. Ükskõik, mis tähenduses jumalat võtta.
Vasta
#29
jah, nõustun.
ja tihtilugu on ikka paganama mannetu ka mul tegelikult endale tunnistada, et mingid asjad jäävadki ikka vastuseta või ma lihtsalt ei küündi (veel?) teatud arusaamani..
et kuidas ikka on *asjad iseeneses*...
Vasta
#30
no kui võtta nii nagu joosu enne kusagil pakkus, et jumal=maailm ja siis küsida, et mis oli enne maailma... pole olemas seda "ennet" kogu aeg on maailm (jumal?) olnud...
Vasta
#31
Mu isa oli väiksena väga haige. Krambid ja asjad (täispakett ühesõnaga). Ta oli väga väike siis. Paar, kolm kuud võib-olla. Kõik arvasid, et ta sureb ja ta ema siis arvas, et vaja enne suremist lasta ära ristida, sest kes siis ristimata last matab? No ja kutsuti siis preester. Tuligi ja astus hälli juurde. Tegi siis isa peakohal risti ja ENNÄE. Krambid hoobilt kadunud ja lai naeratus suul. Ma kordan veelkord, et preester kutsuti ristimise, mitte tervendamise eesmärgil ja keegi ei olnud arvamusel või ei lootnudki enam, et isa terveks saab, seega langeb välja võimalus, et kõik ta lihtsalt tahtejõuga tervendasid.

VANDENÕU? Vaevalt. Kõigel on ikkagi mingi tõepõhi all. Liiga ilus lugu piiblisse välja mõeldud, et selle abil ainult maid vallutada...
Vasta
#32
Kui me nüüd hekteks oletame, et näiteks USA valitsus on loonud vandenõu tulnukatest ja seda elavalt rahvale sisse süstinud, et tulnukad on olemas, siis võib nii mõnigi isik, kellele on näiteks tulnukate otsimine elus eesmärgiks seatud, end märksa paremini tunda, siin on vandenõu põhiideeks, kuid eristada tuleb sellest vandenõu ohvreid.

Mul on tuline hea meel, et sinu isa puhul kõik hästi läks ja ei üritagi väita, et isegi kui ristiusk oleks vandenõu, siis ta oleks halva suunitlusega.
Vasta
#33
Tsitaat:Esialgne postitaja Month
...enne suremist lasta ära ristida, sest kes siis ristimata last matab? No ja kutsuti siis preester. Tuligi ja astus hälli juurde. Tegi siis isa peakohal risti ja ENNÄE. Krambid hoobilt kadunud ja lai naeratus suul...

Kas sa usud nüüd jumalat?
Vasta
#34
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Tsitaat:Esialgne postitaja Month
...enne suremist lasta ära ristida, sest kes siis ristimata last matab? No ja kutsuti siis preester. Tuligi ja astus hälli juurde. Tegi siis isa peakohal risti ja ENNÄE. Krambid hoobilt kadunud ja lai naeratus suul...

Kas sa usud nüüd jumalat?
Isegi mina tean vastust sellele küsimusele...
Vasta
#35
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Tsitaat:Esialgne postitaja Month
...enne suremist lasta ära ristida, sest kes siis ristimata last matab? No ja kutsuti siis preester. Tuligi ja astus hälli juurde. Tegi siis isa peakohal risti ja ENNÄE. Krambid hoobilt kadunud ja lai naeratus suul...

Kas sa usud nüüd jumalat?
Isegi mina tean vastust sellele küsimusele...

Ausaltöeldes ... ma ei ole kindelgi :o Mul on vast endal vahel liiga s... e.. halvasti läinud.... Pealegi on ka palju vastuolusid. Näiteks see värk "Usu Või Ära Usus", kus mees püüab oma isa surnust ellu äratada (ta on külmutatud). See lükkab ju selle ümber, et inimene läheb veel kuskile pärast oma surma, sest kui ta ellu äratatakse, siis... äkki ta pole siis lihtsalt seesama inimene enam. Ei tea... Ma veel mõtlen ja vaatan Smile Selle loo ma kirjutasin selleks, et väita, et ristiusk ei ole vandenõu... see on liiga julga oletus... või ei ole?:o
Vasta
#36
Siis küsiks, et kas keegi oskab leida ühiseid jooni näiteks vabamüürluse ja usu vahel. Arvan, et üks kõige ilmsemaid jooni on see, et mõlemal on väga palju nö järgijaid või käsutäitjaid.

Pidasin teema algatamisel siiski silmas seda, et ristiusu ajalooline taust on selline, et usk oli inimestele muidugi lohutus ja elupäästja ja toitja ja nii edasi.. aga sellest lõikasid kasu preestrid ja muud tähtsad usutegelased. Ma ei räägi siin ainult tänusõnadest vaid kõvast rahast, mille patused kirikusse jätsid. Kui te seda ei nimeta vandenõuks, siis ma ausalt ei oska öelda, mis on vandenõu.
Vasta
#37
Ristiusk ju ise enesest on hea kuid juba vanal ajal kasutasid võimul olevad inimesed seda oma kasu eesmärgi ära, võib olla ka täna päeval.
Vasta
#38
Ristiusk on esiteks puhas hirmuvalitsus, see on tegelikult hingevangla...
Hirmutatakse inimesi, et need lähevad põrgu, kui piibli järgi ei ela. Siis jahutakse seda, et kannatavad ka patuse inimese 7 põlvkonna järeltulijad.
Inimene tehakse totaalselt sodiks, pannakse inimene ennast süüdistama ja kahetsema enda käitumist ja tegutsemist, täiesti olematute "kuritegude" ja pattude pärast...

Kristlus muudab inimesed zombideks, kellel on ajude asemel üks mõttetu, kuid inimesele ohtlik raamat !
Vasta
#39
ei tasu nüüd segi ajada judaismi ja ristiusku eksole...
judaism on see kus kurikuulus Jehoowah soovis nuhelda inimkonda... ristiusk on aga armastuse usk.
samas... üpris palju sogamist on ka selle ümber. kristlased on tegelikult naljakad... miks nad ei usu uut testamenti kui tervikut... mis PEAKS JU TEGELIKULT olema ristiusu aluseks... nad usuvad ka vana testamenti mille sisu aga kahjuks räägib risti vastu uuele.
nad ei saa isegi aru mis nad jahuvad.
Vasta
#40
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
ristiusk on aga armastuse usk.
Kas siis seda nö armastust on sobilik levitada sõdade ja tapmiste läbi?
Vasta
#41
kus on uues testamendis kirjas midagi sõdadest ja tapmistest?

kus on ristiusku levitatud läbi tapmise?
RISTIUSKU!!!
Vasta
#42
Ee... krt võin rämedalt puusse keevitada - andke andeks mälu on selle koha pealt kehv-- aga kas mitte muistsed eestlased ei võidelnud sakslastega, ristirüütlitega... kes tapsid ja hävitasid, levitasid oma usku väe võimuga? Ning tänu sellele ongi eestis protsentuaalselt see usk suurim?
Vasta
#43
Oli küll niimoodi, aga mulle jäi mulje, et usk oli ainult ajend ja hea meetod oma võimu peale suruda. Nad lihtsalt tahtsid kontrollida suuremat maatükki.
Vasta
#44
Kaks eelnevat postitust vastasid juba celticule ära Smile
Ja mis puutub siia hetkel uus testament? Fakt on see, et ristisõdijad käisid teisi maid rüüstamas ja seda põhjusel, et levitada ristiusku.
Vasta
#45
Mitte ainult tapmine ei käinud ristiusuga kaasas nagu parem käsi. Kui uskmatuid poodi üles, põletati ja põlastati just sellepärast, et nad ei võta ristiusku omaks, siis ristiusk toodi ju sõjaga skandinaaviasse. Kes ei nõustunud vabatahtlikult ristima, said surma. Paljud tapeti maha, ristiusu taha peideti suur vallutamissoov ja seepärast ka see teema on algatatud.

Lisaks sellele, et ristiusuga kaasnes massiline tapmine, kasutati usku ka raha teenimiseks. Inimestele õpetati, et kui nad toovad jumalale (kirikule) raha ja muid rikkusi, siis jumal andestab nende patud. Oli võimalus osta paberit, kuhu oli peale kirjutatud, et see paber peseb ostja puhtaks pattudest vms.

Ehk siis siin on ristiusku levitatud läbi tapmise..
Vasta
#46
Tuli meelde üks hea sündmus ajaloost...
Kuskile linna tuli üks mingi tähtis kirikutegelane, müüd seal patukustutuskirju, pärast tapeti see kirikutegelane ära ja rööviti ta vara ära...
Pärast selgus, et seda tegi üks rüütel, kes oli vist päev varem sellelt kirikutegelaselt patukustutuskirja ostnud, no tema patt oli siis andeks antud, kuna patukustutuskirja võis ka ette osta Smile

Aga jah, kristlased on olnud läbi aegade ühed suurimad mõrvarid ja huligaanid...
Aga ajaloost tuleb ka välja see, et kui tähtis on inimese ristimine selle suure orjandusharu jaoks...
Vanasti anti ju näiteks Eestis paljudele valida, et kas laseb ennast ristida või põletatakse ta tuleriidal.
Muide osavamad võtsid selle ristimise omalt maha, igasugu pühitsuste maha võtmine on täiesti võimalik Smile
Vasta
#47
Tsitaat:Esialgne postitaja Xanto
Vanasti anti ju näiteks Eestis paljudele valida, et kas laseb ennast ristida või põletatakse ta tuleriidal.
Muide osavamad võtsid selle ristimise omalt maha, igasugu pühitsuste maha võtmine on täiesti võimalik Smile


Sellist asja kuulen ma küll esimest korda, et eestlastel lasti valida, ajaloo tundides pole küll sellest sõnagi räägitud.

Mitte ainult osavamad ei võtnud ei võtnud pühitsemist maha vaid seda tegid terved külad üheskoos.
Vasta
#48
no mida p****t???

ma kordan veelkord... ärge ajage segi ristiusku ja dalmudistlikke juute.


eks ole.
Vasta
#49
Kui keegi peaks teadma midagi, mis võib tõestada maavälist elu, siis miks see maha vaikitakse? Vastus lihtne: faktid ufodest lõhuksid ristius, inimesed näeksid, et jumal ongi keegi suure peaga roheline mehike.<<<<<tähendab sellest sa oled kyll valesti aru saanud.Ristiusk ei vaidlusta maavälist elu..vaid on selgelt öeldud et on ufod jne...ja kunagi võis olla küll ristiusk ettekääneteks või muuks selliseks.aga tänapäeval küll ei ole ta ju selle eesmärgiga..või oled sa näinud kus kirik kasutaks oma võimu.
Vasta
#50
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
kus on ristiusku levitatud läbi tapmise?
RISTIUSKU!!!

Näiteks eestis! Bleh
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 26
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma religioonide tulevik. Valge ordu hundi 79 26,612 08-02-2022, 13:34
Viimane postitus: Maakristall
  Maailma suurim inimkogunemine Indias 2013 - Maha Kumbh Mela kjt 0 1,953 29-12-2012, 20:13
Viimane postitus: kjt
  Maailma lõpp 21. oktoober 2011 Aztecca 160 68,492 18-03-2012, 17:22
Viimane postitus: HUGOTH

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat