•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 26
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma suurim vandenõu - ristiusk
Enda usu tutvustamine ja kaitsmine liigitatakse sageli surveks.Kummal poolel siis probleem on?
Eestkuju on kõige suurem näitaja.Selge see,et pagan kaitseb omi väärtusi,kristlane oma.Vägisi ei muuda ei üks,ega teine oma veendumusi.Kellel on aga veendumus ja mis kõige olulisem-kogemus-,et ta usk on tõene,seda ei saagi mingid argumendid ümbere veenda.
Ja need liikumised,mis kalduvad brutaalsusesse,need sõõvad lõpuks iseennast.(natsism,kommunism,satanism,anarhism ism ism).See,mis esindab kõrgemaid väärtusi,suudab end inimesteni viia veenmise ja inimese teel.Ja inimene tunneb ise enda sees ära,mis on mis.Kuid tal on alati vaba tahe.

Head pole kunabi LIIGA PALJU!Kõigil on võimalus omalt poolt siia lisa anda...

Muudetud: 8-10-06 kell 19:46:45 VLAD
Vasta
Monofüsiidid eraldusid ühtsest Kirikust juba 451.Pole kuulnud,et Armeenia,Etioopia,Süüria või Egiptluse kristlased usuksid taassündi.Niipalju,kui on erinevatel aegadel kirjutatud ja säilinud käsikirju võrreldud,pole õpetuslikes küsimustes erinevusi leitud.Tühi-tähi,mis pole eriti oluline,on olnud veidi erinev.Üldiselt on Piibel üllatuslikult monoliitsena läbi aegade säilinud.

Need kes on Tiibeti ja budismi fännid,ütlevad,et miks Piiblist jäeti välja Jeesuse Indias käik.Harley Davidsoni fännid ütlevad ehk,et nad usuks ka,kui Piiblis oleks kirjas,et Jeesus sõitis Harleyga...jne jne.Naeruväärsed argumendid Laugh

PS!Vandenõu pooldajad võiks lahendada näit.Torino surilina ja püha tule fenomeni!(Kaasaegne tehnika on olemas,aga...) Kui tervenemisi ei usuta näiteks.Isegi materjalistlike näidete ümberlükkamisega ei tulda toime,mis siis vaimsetest rääkida.
Vasta
Mis see Torino surilina siia puutub?
Vasta
Maailma suurim vandenõu-ristiusk...Ja siis teemasse ei puutu ristiusu looja surilina:oUfodest pole midagi leitud,ikka usutakse.Kui vandenõu,siis tuleks see vandenõu ka ära tõestada,või vait olla ja edasi uneleda.Uurivad ja puurivad,sama rumalalt lähevad jälle tagasi...PS!Ei puutu teemasse!
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Maailma suurim vandenõu-ristiusk...Ja siis teemasse ei puutu ristiusu looja surilina?
/.../
PS!Ei puutu teemasse!

Tead ära situ suu kaudu ja kui midagi kirjutad siis loe enne läbi kui postitad.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Maailma suurim vandenõu-ristiusk...Ja siis teemasse ei puutu ristiusu looja surilina?
/.../
PS!Ei puutu teemasse!

Tead ära situ suu kaudu ja kui midagi kirjutad siis loe enne läbi kui postitad.
Tead,lühikeste lööklausete räuskamise aeg jäi Nõukogude Liidu aega.Ja siiski jättis see inimesed külmaks.Vaadati,et mis neist ikka tahta.Sama siinLaugh
(Loe teemat!või sa ei jaga enam ültse laksu ära.Siis mine ja puhka veidi...)
Vasta
Muidugi ei ole ok! Kui poliitikasse läks,siis kunagi oli olemas selline riik,nagu DDR.Saksa Demokraatlik Vabariik.Kui demokraatlik see aga tegelikult oli?Ja kõik teised rahvademokraatia maad? Samuti pole mingi feodaalide juhitud riigi kirik kristlaste ainuesindaja olnud.reformatsioon oli loogiline jätk sellele Riigi Kiriku käärimisele.
Arvad tõesti,et need nn.kristlaste teod esindavad enamust kristlasi? Enamus pole kunagi kuritegusid teinud!
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Arvad tõesti,et need nn.kristlaste teod esindavad enamust kristlasi? Enamus pole kunagi kuritegusid teinud!
Asi on vot selles, et kui võimuahned ja suuri varandusi ihaldavad inimesed satuvad õigel ajal, õiges kohas kõrge puki otsa, siis võib põhimõtteliselt igat religiooni väga hõlpsasti massiprovokatsiooni vahendiks muuta.
Vasta
Torino surilina juures ei ole midagi vaja lahendada ja tervenemised ei pea olema seotud ristiusuga ning püha tule olemus ei pea tulema kristlusest. Sama hästi võib hakata rääkima levitatsioonist ja ei tea millest veel. Nii et celticul on täiesti õigus, need ei puutu absoluutselt asjasse.
Vasta
Suures osas oli kristlus midagi vandenõu taolist. Alguse sai ta ühest järjekordsest rahva seas levinud mõttevoolust, mida võimud õigeaegselt ära kasutada oskasid. Ristiusk oli loomult idamaine ja rahumeelne, aga vallutushimulised roomlased kasutasid seda täiusliku propagandavahendina, et rahvast allutada ja juhtida. Algselt olid usu põhimõteteks sallivus, ligimesearmastus ja mõõdukus (mõnevõrra ka vaesus võibolla), aga katoliku kiriku juhendamisel said normideks tunnete ja ihade allasurutus, kasinus, tagasihoidlikkus ning kannatuste kangelaslik iseloom. Inimesed, kes neid reegleid järgisid, olid täiuslik juhitav mass.

Teooria, et usundid maavälistel külalistel põhinevad, on küllalt häid tõendeid leidnud. Arvata on, et mõni kauge kõrgkultuur käis siin natuke korrastustööd tegemas - ilmselt oli ka natuke jõudu vaja kasutada, kas siis allumatute inimeste ohjeldamiseks või omavaheliste erimeelsuste klaarimiseks. Nii on tekkinud müüdid karmidest jumalatest või titaanide heitlusest. Mulle meeldis teema alguses pakutud võimalus, et Jeesus võis olla tulnukas. Iseenesest päris huvitav, aga ma kahtlen, kas nendes lugudes väga faktitäpsust tasub otsida, suur osa sündmusi võib olla lihtsalt tekkind müüdid. Aga mine sa tea... Tegelikult võis Jeesus olla maaväline õpetlane küll, tema oletatav vaimsuse tase ei ole kuidagi võrreldav inimeste omaga. Ta võiks pärineda ühiskonnast, kus tõepoolest valitseb tasakaal ja pidev vajadus kontrolli järele puudub.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: henzukaz
tundub, et siinsed inimesed pole tuttavad ei koraani ega piibliga. see ei ole ka just väga hea eeldus antud teema üle arutlemiseks. Mina olen koraani kui ka Piibli mitu korda läbi lugenud, uurinud tagamaid ja fakte.

islam tekkis muhamedi ilmutustest aastatel 610-700 p Kr. Koraanis on väga palju mõjutusi Kristlusest, kuid välja on ta arenenud iseseisvalt. Ei saa öelda, et islam oleks tekkinud Kristlusest - on mõjutusi. Näiteks Muhamedile andis ilmutuse ingel Gabriel - sama, kes ilmutas ennast Piibliski mitmele tähtsale tegelasele. Osa kirjandust väidab, et Kristus ja Muhamed olevat päris elus kohtunud, et Muhamed olevat varem elanud. See on siiski vaid hüpotees.

Kusjuures väga huvitav on kokkusattumus:

Jahve - heebra keeles Jumal
Allah - Jumal araabia keeles.

kaldun arvama, et tegemist on ühe ja samaga erinevates värvingutes.

Jah, kristus iseenesest ei ole tõesti maist päritolu - vähemalt piibli järgi. Seal saab Maarja, tema ema käima peale "pühast vaimust" - sarnane kreeklaste zeusiga, kes naistega vabal ajal hullas ja mille tõttu niimõnedki lapsed sündisid.

Kristus oli elav ja eksisteeriv inimene - see on tõestatud. Kuid tema surm ja elluärkamine on liiga kahtlased, et teda tavaliseks pidada.

see kõik võib aluse panna erinevateks spekulatsioonideks, mida ise siiski ei poolda.

Kahtlane oli ka kristuse surm ristil - see toimus tohutu päikesevarjutuse saatel. Siin on järjekordne maiuspala ufofriikidele, kes arvavad, et tol hetkel võis mõni suurem laev päikesele ette tulla. Ristilt võeti taha ma siiski füüsilisel kujul ja maeti maha. hauast ta kadus ja järgmisel hetkel oli ta üles tõusnud - ilmutas ennast oma kaaslastele mitu korda. Seejärel tõsteti taevasse, piibli järgi suure pilve sisse.
Natuke hilinenud aga siiski - Jahve (Jehoova) tähendab vanas semiidi keeles hoopis "olen kes /ma/ olen" - Jumala TÄHENDUS anti talle hiljem - tõlge jääb ikka samaks. Lugeda tuleb Sitcinit tal ka Eesti keele spaar raamatut olemas.
Vasta
http://www.davidduke.com/general/henry-m..._1801.html

väga huvitav jutt - usust religioonist ja mis toimub meie ümber seoses sellega ...
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Ok, puhtalt minu arvamus ja vaielge vastu, kes tahavad.

Miks on maailmas usk? Kui keegi peaks teadma midagi, mis võib tõestada maavälist elu, siis miks see maha vaikitakse? Vastus lihtne: faktid ufodest lõhuksid ristius, inimesed näeksid, et jumal ongi keegi suure peaga roheline mehike. Kui palju inimesi on usu kaudu vaos hoitavad? oskab keegi umbeski pakkuda?
Lisaks.. keskajal kasutati usku maade saamise eesmärgil, see on ilmselge fakt. Inimesed said patte makstes kirikule maksu lunastada. Kaval, aga äärmiselt vale..

Kas ei peaks eristama 2 selgelt erinevat asja ? Nagu USK ja RELIGIOON - kumba sina islmas pead ?
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Algselt postitas: henzukaz[/i]
Piibli olen läbi lugenud 3 korda koos kõikide apokrüüfidega, koraani 2 korda.


Otsisin, kas siin foorumis on midagi apokrüüfide kohta ja leidsin selle lause.
Minu teada on neid Vana ja Uue Testamendi apokrüüfe ikka väga palju ja eesti keelde neid kõiki tõlgitud ka ei ole. Kas lugesid mõnes muus keeles neid? Ja peale selle on nende sisu võrdlemisi keeruline ja teave ei kattu Piibliga, nii et...Ma ei tea, aga kas võiksid vähemalt kirja panna kõikide nende apokrüüfsete teoste pealkirjad, mida oled lugenud eesti keeles? Või siis anda teoste pealkirjad, kust neid lugeda saaks.
Tean, et a. 2000 ilmus teos PIIBEL. VANA TESTAMENT. APOKRÜÜFID. UUS TESTAMENT, aga mul seda ei ole. Millised apokrüüfid seal ära toodud on? Kas keegi on veel apokrüüfe lugenud?

Muudetud: 22-5-07 kell 08:54:15 Müstik

Muudetud: 22-5-07 kell 08:55:21 Müstik


Kättesaadavad ja eesti keeles on:
APOKRÜÜFID

Jdt Juuditi raamat
Trk Saalomoni Tarkuseraamat
Tb Toobija raamat
Srk Jeesus Siiraki tarkuseraamat
Brk Baaruki raamat
1Mak Esimene Makabite raamat
2Mak Teine Makabite raamat
Erl Estri raamatu lisad
Su Susanna lugu
Bl Beel
Lm Lohemadu
As Asarja palve
Kml Kolme mehe kiituslaul
Mn Manasse palve
Vasta
Minu arvamus on see, et usk loodi selleks, et inimesi kontrolli all hoida . Mõelge ise palju inimesi kartsid vanasti põrgut ja siiamaani kardetakse ... ma arvan et miljardeid halbu tegusid on sellega ära hoitud.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: luciddreaming
Minu arvamus on see, et usk loodi selleks, et inimesi kontrolli all hoida . Mõelge ise palju inimesi kartsid vanasti põrgut ja siiamaani kardetakse ... ma arvan et miljardeid halbu tegusid on sellega ära hoitud.

Selleks, et meid "kontrolli alla hoida" oli vaja Kristust ja tema juudistatud õpetust? Meil oli aastatuhandeid vana kultuur ja religioosne traditsioon, mis reguleeris elu. Kuni toodi siia vägivaldselt mingi Ees-Aasia kõrbereligioon, mis oli olnud seal pikka aega vaid kohalik küsimus.
Kedagi hirmuga kontrolli all hoida on väga vale tegu, see ei vii kuhugi. Meenuta veriseid heitlusi usu pärast Vanas Roomas, meie Muistset vabadussõda, nõiaprotsesse, teaduse arengu pidurdamist läbi kristluse ja selle ettekujutuse jne.
Vasta
Voltaire: "Kui Jumalat ei oleks olemas, tuleks ta välja mõelda"

Enamus inimesi vajavad, et neile kõik sõna-sõnalt ette kirjutataks, mida tohib teha ja mida mitte, neil on vaja, et neil oleks põhjus. keegi ju ei tahaks tunnistada, et on vaid "kogemata" olemas.

Ajaloost leiame arvukalt inimesi, kes on suutnud massipsühhoosi tekitada, miks ei võinud ka Jeesus olla täiesti tavaline mees osava jutuga?

muidugi on ka palju kuulujutte, näiteks, et Neitsi Maarja polnudki tegelikult mingi neitsi, vaid hoopis küla prostituut.
ja muidugi leitakse Piiblist aina rohkem ja rohkem pisivigu, mis kogu jutu usutavust vähendavad.

Seda ei saa ütelda, et usk on maa saamiseks ja inimeste allutamiseks välja mõeldud. see iseloomustas ristiusku ju alles keskajal, kuid usk iseenesest sai alguse juba enam kui 2000 aastat tagasi, sest Jeesuse sündi olla väidetavalt ette ennustatud. pigem on usku kasutatud isekatel eesmärkidel, kuid see ei tõesta, et tegemist on vandenõuga.

Igatahes mina usun usu jõusse, mitte selle õigsusesse.
Vasta
Ja muide Piibel on suures osas mitmeti tõlgendatav. Näiteks üks tuttav tuli minu juurde teatega, et Piiblis on lennukitest ja Eestist räägitud. kui ma ette näidatud lõiku lugesin, polnud seal juttu muust kui valgetest lindudest ja maast kaugel põhjas. kes tahab sealt leida olemise tõde ja ettekuulutusi, see ka leiab, iseasi, kas tasub seda uskuda.
Vasta
Küllap ta vast ongi.

Ilma ristiusu massilise levikuta poleks juudid kunagi saanud maailma majanduses, poliitikas ja filosoofias nii tugevat positsiooni, nagu neil tänapäeval on. Ei eksisteeriks ka vabamüürlust sellisel kujul, nagu me tänapäeval tunneme.

Ristiusk on olnud mugav ettekääne ja õigustus vallutusteks läbi ajaloo. Saksa röövrüütlidki põhjendasid muistse Maavalla hõivamist Kristuse sõna levitamisega, samuti eurooplased oma koloniaalvallutusi. Ühegi teise usundiga seoses pole peetud nii palju sõdu ega toimunud nii palju repressioone ja tagakiusamisi.

Ristiusk on läbi ajaloo hävitanud või suretanud välja arvukalt põliskultuure eri kontinentidel. Ristiusk on suure levikuga religioonide seas arvatavasti ka kõige loodusvaenulikum usk, mis on ohtliku määrani aidanud kaasa inimese võõrandumisele loodusest.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Pohlatohlakas
Küllap ta vast ongi.

Ilma ristiusu massilise levikuta poleks juudid kunagi saanud maailma majanduses, poliitikas ja filosoofias nii tugevat positsiooni, nagu neil tänapäeval on. Ei eksisteeriks ka vabamüürlust sellisel kujul, nagu me tänapäeval tunneme.

Ristiusk on olnud mugav ettekääne ja õigustus vallutusteks läbi ajaloo. Saksa röövrüütlidki põhjendasid muistse Maavalla hõivamist Kristuse sõna levitamisega, samuti eurooplased oma koloniaalvallutusi. Ühegi teise usundiga seoses pole peetud nii palju sõdu ega toimunud nii palju repressioone ja tagakiusamisi.

Ristiusk on läbi ajaloo hävitanud või suretanud välja arvukalt põliskultuure eri kontinentidel. Ristiusk on suure levikuga religioonide seas arvatavasti ka kõige loodusvaenulikum usk, mis on ohtliku määrani aidanud kaasa inimese võõrandumisele loodusest.


Ma ei vaidle su jutule vastu, aga ehk tooksid ka mõned viited, millede alusel sa nii põhjalikke järeldusi teed?

Muudetud: 8-8-07 kell 15:54:27 Durin
Vasta
Durin. Ma usun et sa oled koolis käinud. Vaata ja löö lahti ajalooõpik ükskõik mis kohalt alates aastast 300 m.a.j.
Vasta
No, Ok. Ajalooõpikust võib (võib!) leida viiteid, aga korrektne oleks siiski need ka tekstis ära tuua. See lause vajaks minu arvates kindlasti selgitust: Ühegi teise usundiga seoses pole peetud nii palju sõdu ega toimunud nii palju repressioone ja tagakiusamisi.

ma ei taha tunduda tülinorijana, ma lihtsalt tahaks näha inimeste mõttekäike tervikuna, st mille põhjal on tehtud järeldused jne. Sick
Vasta
Durin, Celtic juba vastas põhilise sulle ära.

Uuri varasemaid postitusi siinsamas triidis, siin on päris palju linke, mis kirjeldavad kristlusega seotud usuvägivalda, nii ususõdu kui ka usuga seotud tagakiusamisi. Mul pole siinkohal mõtet hakata neid linke dubleerima. Minu tõdemus on lihtsalt lühikokkuvõte neil linkidel sisalduvast infost.

Pealegi, mitmeid 20. sajandi suuri vägivaldseid ilmalikke ideoloogiaid, nagu kommunismi, saab pidada judeokristluse tuletisteks. Peamiselt küll juutide looduna, võrsusid ja levisid nad kristlikus keskkonnas, enne kui omandasid globaalse mõju. Ristiusk on viljakas pinnas suurtele manipulaatoriterle, näiteks vabamüürlastele. Vabamüürlus on omakorda kristluse tuletis.

Muudetud: 8-8-07 kell 22:49:15 Pohlatohlakas
Vasta
Meie inimesed olemegi ühed tulnukad ja jumal oli/on üks suur kuningas, kellel olid teatud võimed nagu osadel tänapäeva inimestel ja, kuna nn "jumal" tahtis oma riiki valitseda siis lõi ta ristiusu või mis iganes, kuna ta aga suri üsna varakult ja nagu alati on olemas ka pahatalike inimesi, kes tahtsid ise võimutseda, siis keerati see ristiusk nässu ja hakati tapa ja vallutama.Ma küll usun, et need inimesed, kellel tänapäeval on erilised võimed on näiteks "jumala" suguvõsast näiteks, aga see on lihtsalt minu teooria.Kuna inimesed on selle suhteliselt lühikese aja jooksul ikka suhteliselt palju edasi areneda, eriti tehnika suhtes ja vaevalt niisama keegi tuleb selliste asjade peale..mis puutub vabamüürlastesse, siis ka see on üpris huvitav, kuna nagu me ajaloost teame, siis Napoleon ja Caesar olid vabamüürlased ja väga edukad vallutajad, siis miks ei ole võimalik, et ajalugu mida meie teame oli kõik vabamüürlaste pläma ja tegelikult enne nö "inimesi" oli tegelikult kõrgem tsivilisatsioon, kui praegu, aga lihtsalt tuli mingi loodus katastroof ehk nagu jääaeg ja siis hakkas kõik algusest peale.Eks muidugi ole paljusi teooriaid, aga kes teab milline nendest õige onwink.Ma tahaks uskuda jumalasse, aga paraku ma ei usu, kuna nagu ei ole erilist põhjust, seega ma üritan leida tõde kuskilt mujalt..
Vasta
Jumal keda inimesed usuvad on tegelikult tulnukas. väga loogiline.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 26
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma religioonide tulevik. Valge ordu hundi 79 26,611 08-02-2022, 13:34
Viimane postitus: Maakristall
  Maailma suurim inimkogunemine Indias 2013 - Maha Kumbh Mela kjt 0 1,951 29-12-2012, 20:13
Viimane postitus: kjt
  Maailma lõpp 21. oktoober 2011 Aztecca 160 68,488 18-03-2012, 17:22
Viimane postitus: HUGOTH

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat