• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 26
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma suurim vandenõu - ristiusk
#1
Ok, puhtalt minu arvamus ja vaielge vastu, kes tahavad.

Miks on maailmas usk? Kui keegi peaks teadma midagi, mis võib tõestada maavälist elu, siis miks see maha vaikitakse? Vastus lihtne: faktid ufodest lõhuksid ristius, inimesed näeksid, et jumal ongi keegi suure peaga roheline mehike. Kui palju inimesi on usu kaudu vaos hoitavad? oskab keegi umbeski pakkuda?
Lisaks.. keskajal kasutati usku maade saamise eesmärgil, see on ilmselge fakt. Inimesed said patte makstes kirikule maksu lunastada. Kaval, aga äärmiselt vale..
Vasta
#2
Olen ka selle asja peale mõelnud ning isiklik arvamus on, et mõnes mõttes ta võibolla selline ka on. Näiteks see samune fakt, et keskajal sõdisid sõdalased enda arust jumala pärast, aga tegelt ainult selleks, et valitsejad saaksid rohkem maad enda valdusse. Sellel juhul kasutati lihtsalt ristiusku ja harimata meeste lollust ära, aga kui ristiusku süveneda, siis sealt võib leida väga tarku kohti. Kristuse õpetus, et tee teisele seda, mis tahad, et sulle tehakse on küll nö. tarkade killast. Ka Kristus ise tegi ju igast imetegusi: parandas inimesi ja tõi neid ka surmavallast tagasi. Sellist asja oleks raske feikida. Ristiusk mingil määral on kindlasti õige, aga lihtsalt targemad inimesed oskasid/oskavad nõrku külgi enda kasuks pöörata.
Vasta
#3
Minu arust on se kah üx suur ettekääne et maad juurde saada ja teisi riike oma võimu alla hoida.
Vasta
#4
IMHO pole usk mingi vandenõu. Usk on vaimselt nõrkade inimeste suur ühisteos. Vanasti ei osatud loodus nähtusi jms. selgitada ja siis mõeldi välja mingi teoreetiline iba. Kusjuures isegi tänapäeval, kui peaaegu kõik on teadlaste poolt ära tõestatud, leidub ikka nõrku, kes usuvad, et taevas on mingi vanamees, kes teeb kõik.

Aamen
Vasta
#5
Hmm... Usk on tõepoolest inimeste väljendus "kõrgematega" suhtlemiseks ja nende rituaalseks teenimiseks. Kuid kas UFOd kuuluvad nende hulka, kelle ees me palvetame ja kelle nimel verd valame... Oletame, et jah. Aga mis mõtte pärast USA valitsus väidetavalt teed maavälise tsivilisatsiooniga koostööd? Minu arust võib järeldada, et neil on ühised poliitilised huvid. Kui see tõesti nõnda on välja kukkunud, siis kahtlane on öelda "nende teiste" kohta arenenumad, sest poliitiline ridaajamine on labane ja must, üldises aspektis Sad

Kuid vaevalt see väide õigeks osutub/on osutunud....
Vasta
#6
Mis siis, kui Jeesus kogu oma imedemeres oli UFO. Ta omas imevõimeid, ta ärkas peale surma üles, äkki ta ravitses inimesi mingi Ufodele teadaolevate ravimitega, kui Jeesus´löödi risti, siis taevas läks pimedaks (suur laev hõljus päikese ees) ning pärast surma ja ülestõusmist lendas Jeesus taevasse valguse poole (laeva tagasi). Kusjuures ta sündis pühast vaimust (Maarja rööviti (ta oli neitsi), talle istutati laps kõhtu ja kasvaski pisike ufolapseke). Kui see on tõde ja seda varjatakse näiteks, siis on tegemist vandenõuga. Smile
Vasta
#7
Usk on vandenõu, mingil määral vähemalt...algul oli ristiusk ju mingi nö paganausk juudamaalt. Kuid kui Rooma valitsejad nägid, kui fanaatiliselt inimesed sellesse suhtuvad siis nad kasutasid selle kohe ära ja said relva mida valitsejad kasutasid järgneval 1000 aastal kogu euroopa kontrolli all hoidmiseks.
Jeesus oli lihtsalt kas haige või geenius(kaldun arvama esimest), kes suutis rahvahulgad endale järgnema panna. Aga UFO(Unidentified Flying Object) ta vaevalt et oli wink
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Mis siis, kui Jeesus kogu oma imedemeres oli UFO. Ta omas imevõimeid, ta ärkas peale surma üles, äkki ta ravitses inimesi mingi Ufodele teadaolevate ravimitega, kui Jeesus´löödi risti, siis taevas läks pimedaks (suur laev hõljus päikese ees) ning pärast surma ja ülestõusmist lendas Jeesus taevasse valguse poole (laeva tagasi). Kusjuures ta sündis pühast vaimust (Maarja rööviti (ta oli neitsi), talle istutati laps kõhtu ja kasvaski pisike ufolapseke). Kui see on tõde ja seda varjatakse näiteks, siis on tegemist vandenõuga. Smile

üli huvitav tähelepanek. Btw kui leht korda saab võib minult oodata artiklit, kus vaidlen ühe kristlasega Jumala olemuse üle. Seniks väheke mõtte teri.
1. Jumal lõi inimese enda näo järgi- 1 inimene oli neandertallane.
2. Kas jumal suudab kõike- jah, Kui ta suudab kõike kas ta suudab siis ehitada kella mida ta tõsta ei jõua- jah. Kas ta suudab selle kelle ka kiriku torni vedada- Jah. Siit ka paradoks- kui ta seda tõsta ei jõua ja kirikutorni ei suuda vedada, ei ole ta kõik võimas.
Vasta
#9
Arvan, et ristiusku ja üldse usku ja uskumist pidada suureks vandenõuks on absoluutne naiivsuse ja mõttetuse tipp. Ma ei tea, mis sellise arvamuse on tekitanud. Vist omaaegsed Rooma paavsti vallutused "jumala sõna ja tahte" läbi muudesse maadesse.

Inimene jaguneb kaheks - keha ja hing. Viimane vajab midagi, mida ei näe ja mida pole olemas, kuid mida tunneks. Siinkohal tulebki appi usk. uskuda võib kõike - raha, tulevik, õnn jne. Usk jumalasse, kristusesse jne on seotud puhtalt hingega, et parandada ennast ja teisi. Usk peaks muutma maailma paremaks. Arvan, et vandenõust on asi kaugel.

Ma ei väsi ka kordamast, et usk on nõidus. Jeesus oli nõid - hea nõid. Ta olevat rahvast parandanud ja aidanud, olevat igavesti tubli jne.

Kuidas siis mõista piiblist pärit üsna ulmelisi seiku. Lihtne. Piibel on kirjutatud nn. varjukeeles, mida ei saa otse mõista, pigem sümbolitena. Taevasse minek, ülestõusmine jne. Osalt ka selleks , et nõrkadele hingedele anda õigus elamiseks. Uske on palju, kuid neil kõigil on ühist - otsing absoluutsele tõele. Seda ei saaks pidada vandenõuks. Näiteks kristlus ja islam on üsna lähedalt seotud - koraan sisaldab katkendeid piiblist ja seal toimunud seikadest. Kas siis islam on ka vandenõu. Samamoodi budism, hinduism, taoism jne. Muhamed oli ka imetegija? Kas tema oli ka ufo? Vaevalt. Muhamed ja Kristus olevad olnud kõvad naistemehed ( siit vana-aja PR-poliitika - varjame fakte) Ei usu, et ufod oleks huvitatud naistega sebimisest inimlikul viisil.

Piibel sisaldab küll katkendeid ufodega kohtumisest. Üks kõige kindlamaid ja "mittepiibellikke" peatükke on Hezekieli esimene peatükk, kus selges keeles räägitakse kohtumisest ufodega.

"Ja ma vaatasin, ja ennäe, põhja poolt tuli marutuul suure pilve ja leegitseva tulega! Ja pilve ümber oli kuma, ja keskelt, tule keskelt, paistis otsekui hiilgav metall! Ja keset seda paistis midagi, mis koosnes neljast olendist! Nende välimus oli niisugune: nad olid inimese sarnased.Nende jalad olid sirged ja nende jalatallad olid nagu vasika sõrad! Ja nad hiilgasid nagu läikiv vask!

mida arvata?

Mitmeid kordi on mainitud ja räägitud "taevastest ratsanikest ja põlevast merest".

Aga ikkagi - tõde on kuskil seal..
Vasta
#10
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Mis siis, kui Jeesus kogu oma imedemeres oli UFO. Ta omas imevõimeid, ta ärkas peale surma üles, äkki ta ravitses inimesi mingi Ufodele teadaolevate ravimitega, kui Jeesus´löödi risti, siis taevas läks pimedaks (suur laev hõljus päikese ees) ning pärast surma ja ülestõusmist lendas Jeesus taevasse valguse poole (laeva tagasi). Kusjuures ta sündis pühast vaimust (Maarja rööviti (ta oli neitsi), talle istutati laps kõhtu ja kasvaski pisike ufolapseke). Kui see on tõde ja seda varjatakse näiteks, siis on tegemist vandenõuga. Smile

seda olen ma alati arvanud et kõik see mida Jeesus tegi on maaväline st kosmosest...aga jah UFO on tundmatu lendav objekt, küll aga võis Jeesus olla tulnukas
Vasta
#11
Muhamed olevat söönud seeni, kui ta nägemusi nägi. Miskipärast läksid oma aja rahvale sellised asjad peale, neil oli vaja kedagi, kes oleks jumalaga kontaktis, kuna enamus inimesi ei tundnud võib-olla elus kordagi jumala lähedust. Mina jään ikkagi oma arvamuse juurde, et Jeesus, nagu teda tänapäeval tuntakse on maavälist päritolu. Seda enam võib kinnitada ka see lõik, mille henzukaz siia kribas.
Vasta
#12
Aga paar sajandit tagasi kuskil vahemikus 1700 või 1800 Saksamaal ühel tüdrukul ilmnesid samad asjad mis kristuselgi. Ta kätele tekkisid verised laigud (nagu kristusel pärast ristimist), ta nuttis verd ja palju muud. On ka pilte temast igatahes.
Kusjuures mingit münti käepeal hoides (teatud kohas käevarrel) mitu tundi tekib sinna vere laik nagu oleks sealt nael läbi löödud nagu kristusel. Ja on veel palju juhtumeid. Soovitan vaadata discovery kanalilt saadet "Märgid kristusest.". Kahjuks ei mäleta täpset aega sellel saatel.
Võibolla oli siiski ta oolemas ja ufo on lihtsalt tänapäeva mitteuskliku põhjendus sellele, et teda pole olemas.
Kuid võibolla on ka ufo selle taga.
Ja paljud usud on tekkinud mingi kindla usu järgi. Ma kipun isegi arvama, et islam võis tekkida kristlusest või vastupidi. Kristus siiski sündis ju araabiamaades.
Muidugi on tänapäeva kristlus mikstuur väga paljudest erinevatest asjadest. Keskajal solgiti see täielikult vallutuslikel ja rahalistel eesmärkidel ära. Ja võibolla kaua aega tagasi oli kristlus hoopis teistsugune kui see on tänapäeval. Inimesed lisasid asju juurde jne. Ja võibolla oli algallikas hoopis miski muu. Võibolla tulevikus tuntaksegi kristlust kui mingit ufo vandenõud tänu tänapäevastele arvamustele. Ja siis oleks sellel natuke solki juures veel. Igatahes tänu sellele solkimisele on kristlus väga loll usk minujaoks. Sellest on arenenud välja ka teisi lolle uske.
aga võibolla on ka ufod selle taga. Võibolla oli kristus inimene kes oli natuke paranormaalne või siis ufode poolt juhitav. Praegu on ka ju ravitsejaid, võibolla oli kristus samasugune ja tal polnudki ufodega mingit pistmist. Ja võibolla ufod taaselustasid või kloonisid ta selle ülestõusu jaoks.
Kristlus on äärmiselt segane värk ikkagi.

Tegelikult kas meil on ültse vaja teada mis ja kuidas. Elame ja oleme õnnelikud, milleks meile kõike teada vaja saada on.
Vasta
#13
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
usu järgi. Ma kipun isegi arvama, et islam võis tekkida kristlusest või vastupidi.

islam tekkiski kristlusest umbes 700 aastat hiljem. islam on seega noorem ja ristiusk ei saanud sellest tekkida
Vasta
#14
tundub, et siinsed inimesed pole tuttavad ei koraani ega piibliga. see ei ole ka just väga hea eeldus antud teema üle arutlemiseks. Mina olen koraani kui ka Piibli mitu korda läbi lugenud, uurinud tagamaid ja fakte.

islam tekkis muhamedi ilmutustest aastatel 610-700 p Kr. Koraanis on väga palju mõjutusi Kristlusest, kuid välja on ta arenenud iseseisvalt. Ei saa öelda, et islam oleks tekkinud Kristlusest - on mõjutusi. Näiteks Muhamedile andis ilmutuse ingel Gabriel - sama, kes ilmutas ennast Piibliski mitmele tähtsale tegelasele. Osa kirjandust väidab, et Kristus ja Muhamed olevat päris elus kohtunud, et Muhamed olevat varem elanud. See on siiski vaid hüpotees.

Kusjuures väga huvitav on kokkusattumus:

Jahve - heebra keeles Jumal
Allah - Jumal araabia keeles.

kaldun arvama, et tegemist on ühe ja samaga erinevates värvingutes.

Jah, kristus iseenesest ei ole tõesti maist päritolu - vähemalt piibli järgi. Seal saab Maarja, tema ema käima peale "pühast vaimust" - sarnane kreeklaste zeusiga, kes naistega vabal ajal hullas ja mille tõttu niimõnedki lapsed sündisid.

Kristus oli elav ja eksisteeriv inimene - see on tõestatud. Kuid tema surm ja elluärkamine on liiga kahtlased, et teda tavaliseks pidada.

see kõik võib aluse panna erinevateks spekulatsioonideks, mida ise siiski ei poolda.

Kahtlane oli ka kristuse surm ristil - see toimus tohutu päikesevarjutuse saatel. Siin on järjekordne maiuspala ufofriikidele, kes arvavad, et tol hetkel võis mõni suurem laev päikesele ette tulla. Ristilt võeti taha ma siiski füüsilisel kujul ja maeti maha. hauast ta kadus ja järgmisel hetkel oli ta üles tõusnud - ilmutas ennast oma kaaslastele mitu korda. Seejärel tõsteti taevasse, piibli järgi suure pilve sisse.
Vasta
#15
Tsitaat:Esialgne postitaja henzukaz
tundub, et siinsed inimesed pole tuttavad ei koraani ega piibliga. see ei ole ka just väga hea eeldus antud teema üle arutlemiseks. Mina olen koraani kui ka Piibli mitu korda läbi lugenud, uurinud tagamaid ja fakte.

islam tekkis muhamedi ilmutustest aastatel 610-700 p Kr. Koraanis on väga palju mõjutusi Kristlusest, kuid välja on ta arenenud iseseisvalt. Ei saa öelda, et islam oleks tekkinud Kristlusest - on mõjutusi. Näiteks Muhamedile andis ilmutuse ingel Gabriel - sama, kes ilmutas ennast Piibliski mitmele tähtsale tegelasele. Osa kirjandust väidab, et Kristus ja Muhamed olevat päris elus kohtunud, et Muhamed olevat varem elanud. See on siiski vaid hüpotees.

Kusjuures väga huvitav on kokkusattumus:

Jahve - heebra keeles Jumal
Allah - Jumal araabia keeles.

kaldun arvama, et tegemist on ühe ja samaga erinevates värvingutes.

Jah, kristus iseenesest ei ole tõesti maist päritolu - vähemalt piibli järgi. Seal saab Maarja, tema ema käima peale "pühast vaimust" - sarnane kreeklaste zeusiga, kes naistega vabal ajal hullas ja mille tõttu niimõnedki lapsed sündisid.

Kristus oli elav ja eksisteeriv inimene - see on tõestatud. Kuid tema surm ja elluärkamine on liiga kahtlased, et teda tavaliseks pidada.

see kõik võib aluse panna erinevateks spekulatsioonideks, mida ise siiski ei poolda.

Kahtlane oli ka kristuse surm ristil - see toimus tohutu päikesevarjutuse saatel. Siin on järjekordne maiuspala ufofriikidele, kes arvavad, et tol hetkel võis mõni suurem laev päikesele ette tulla. Ristilt võeti taha ma siiski füüsilisel kujul ja maeti maha. hauast ta kadus ja järgmisel hetkel oli ta üles tõusnud - ilmutas ennast oma kaaslastele mitu korda. Seejärel tõsteti taevasse, piibli järgi suure pilve sisse.

tõsi aga ta kui ta enda jüngritele peale ülestõusmist ennast ilmutas ei tundud nood teda ära...see paneb juba kahtlema kas ta üldse ärakas ellu, et kas pole äkki keegi tema nimel akkand ringi käima....
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja henzukaz
tundub, et siinsed inimesed pole tuttavad ei koraani ega piibliga. see ei ole ka just väga hea eeldus antud teema üle arutlemiseks. Mina olen koraani kui ka Piibli mitu korda läbi lugenud, uurinud tagamaid ja fakte.
mään, mis kalendrit sa kasutad? Saaks arvutada kui vana oled. Tobib küsida mis sind ajendas piiblit mitu korda läbi lugema? Me pidime estas 40lk algust lugema ja see oli räigelt igav.

PS! Vähemalt ma olen "Piibli jutud" läbi lugenud
Vasta
#17
Tsitaat:Esialgne postitaja rha
Tsitaat:Esialgne postitaja henzukaz
tundub, et siinsed inimesed pole tuttavad ei koraani ega piibliga. see ei ole ka just väga hea eeldus antud teema üle arutlemiseks. Mina olen koraani kui ka Piibli mitu korda läbi lugenud, uurinud tagamaid ja fakte.
mään, mis kalendrit sa kasutad? Saaks arvutada kui vana oled. Tobib küsida mis sind ajendas piiblit mitu korda läbi lugema? Me pidime estas 40lk algust lugema ja see oli räigelt igav.

PS! Vähemalt ma olen "Piibli jutud" läbi lugenud

Piibli olen läbi lugenud 3 korda koos kõikide apokrüüfidega, koraani 2 korda.

Mina elan Gregoriuse kalendri järgi. Selle järgi olen ma sündinud kuupäeval, mida pole olemas ja aastal, mis on tulemas. Vt.profiili.

Müstika, eks?

Üldiselt olen piisavalt vana, et natuke huvituda maailma asjadest. Usundid ja muu siuke pakub lahendusi paljudele küsimustele, samas püstitades uusi.

Tahtejõud ja uudishimu, mis muud.
Vasta
#18
Tsitaat:Esialgne postitaja henzukaz
Mina elan Gregoriuse kalendri järgi. Selle järgi olen ma sündinud kuupäeval, mida pole olemas ja aastal, mis on tulemas.
Poleks uskunudki et ni paranormaalseid kasutajaid siin tegutseb:it:
Vasta
#19
usk on masside (inimeste) kontrollimiseks mõeldud relv, sellele vastast ei ole
Vasta
#20
Tsitaat:Esialgne postitaja DirtDevil
usk on masside (inimeste) kontrollimiseks mõeldud relv, sellele vastast ei ole
...miks ta kohe relv on? lihtsalt mõjutamisvahend ei või olla?
a muidu /me usub, et tegu jah 'vandenõuga'
Vasta
#21
Mina arvan, et kristus oli lihtsalt mingi imemees nagu tänapäeval need ravitsejad. Rhvas polnud sellega harjund ja nii see läks. Keegi aga kasutas võimalust ära ja pööras selle vandenõuks.
Kuidas aga kristuse märgid jms asjad tekivad, seda ma ei tea.
Vasta
#22
miks vaid ristiusk on vanenõuks nimetatud? Smile

kuigi ütlen ausalt, et ise siiski sellist erandlikku kontseptsiooni ei jaga. pealegi ei rõhutaks ma üldse ka kristluse erandlikkust, sest kogu maailmas on usk ja usundid siiski eksisteerinud ajast, mil inimkond üleüldse alguse sai. seega religioon kui selline on loomulik osa olnud absoluutselt iga sootsiumi struktuurist ja seda tõesti alguse aegadest saadik. olenemata sellest, kas me räägime loodususunditest, eraksektidest või suurematest konfessioonidest.
paisatab, et inimesel lihtsalt on loomuses uskuda midagi enamat, midagi suuremat ja kõrgemat ning selles suhtes ei moodusta kristlus ka mingit erandit.
see on samasugune orgaaniline osa ajaloost ja kultuurist üldse kui misiganes teine jumala või kõrgema jõu kontseptsioon.
pealegi mõeldes faktile, et see usk on juba kaks aastatuhandet vägagi edukalt meie tsivilisatsioonis vastu pidanud ja ka väga laialdaselt levinud, on orgaaniliselt omaks võetud nii lihtinimeste kui ka suurte erudiitide ja filosoofide poolt -- siis päris bluff ja primitiivsus (või koguni vandenõu) see niisama lihtsalt ei saa siiski ehk olla.
te ei leia?
Vasta
#23
Toon järgmised põhjused, miks antud teema püstitamises kasutasin ristiusku:
- Ristiusk on meie ajaloos olnud tugeva vandenõu maiguga.
- Ristiusust ma tean ise rohkem kui teistest uskudest.

Nimelt on maailmas palju usundeid, kus kesksel kohal pole mitte jumal vaid muu subjekt. Minu arvates kalduvad need usundid rohkem filosoofia valda. Seetõttu seadsin kahtluse alla just jumala kui ajaloos esmalt seletamatu(te) nähtus(t)e tõlgendamine jumalaks (viitaks maavälisusele), keskajal võimaluse suurendada rikkust ning tänapäeval võimaluse peita usu taha seletamatuid nähtusi (olgu nendeks siis salajased lennnukid või ufod või mida iganes). Näiteks lihtne on ju öelda, kui sa oletame et viid läbi mingi katsetuse inimese peal ning ta selle tagajärjel sureb, et tema aeg oli minna jumala juurde või et jumal kutsus teda. See ongi usule vandenõu maigu juurdekleepimine ning selles mõttes ma rääkisin usust kui vandenõust.

Defineerin enda jaoks ka vandenõu: Vandenõu on aktsioon, mille korral lihtsatele asjadele omistatakse sihilikult teine tähendus eesmärgiga petta üldsust. Siit tuleneb ka varjamise aspekt loomulikult.
Vasta
#24
to Tutanhamon

iga usk sisaldab filosoofiat.
sest, mis on filosoofia - phileo+sophia -> tarkuse armastus.
ja inimesed usuvad millessegi Kõrgemasse aegade algusest justnimelt sellepärast, et nad tahavad SAADA TARGAKS (või siis vähemalt targemaksSmile.
ja igasugune jumalaotsing, see on ka TÕE otsing. tahtmine ARU SAADA. aru saada endast ja maailmast ehk siis lihtvormis ikkagi taanduses küsimustele: *kes me oleme? kust me tuleme? kuhu me läheme?*
need samad sellegi foorumi rubriikides esitatud küsimused elu mõttest või enese tunnetamisest on rohkem või vähem ikkagi sellest samast kantud. ja seda protsessi nimetataksegi ka jumalaotsinguks.
üldse, katsugem mõtelda siiski ka veidi laiemalt, et usus elavad inimesed ei ole siiski pelgalt mass, kes jõulupühadel koos käib ja hardaid kirikulaulukesi laulab.
kasvõi meie eesti kristlikesse kogudustesse kuulub siiski suurel hulgal professorikraadiga haritlasi, õppejõude, filosoofe, riigitegelasi, literaate jne. ja usu mind, need inimesed pole kaugeltki mitte eluvõõrad naiivikud.

seega mulle tundub ikka jah, su väide, et üks aastatuhandeid kestnud ja siiski ka mitte vähe vastuseid pakkunud religioon on rajatud vaid vandenõule, siiski teatud novaatorlusele vaatamata ka veidi infantiilne.
ütled, et ristiusk VARJAB midagi ja omistab sihilikult asjadele ja protsessidele väärtähendusi?
armas inimene, kuid see lihtsalt pole loogiline.
küsid - miks?
sest lihtsalt INIMENE EI OLE NÕUS PETMA ISEENNAST.

võibolla me tõepoolest oma tedmatuses ehk INTERPRETEERIME paljusid asju (ka jumalasse puutuvaid asju) veidi kobavalt ja ka ebatõeselt.
kuid kindlasti ei tee me seda teadlikult ja veel vähem organiseeritud vandenõuna.
Vasta
#25
mde. kuna kaitsed teooriat maavälistest mõistuslikest olenditest ja nende (UFOde) seotusest sündmustega, mis said ehk kristluse aluseks, siis... katsu võibolla mõelda ka sellises kategoorias, et ka kristlase jaoks võib tähendada mõiste *jumal* sedasama KÕIKE KÕIGES. mis tähendab nii mõeldavaid ja mõeldamatuid galaktikaid, kui ka seda, mida need samad galaktikad kuni elementaarosakesteni sisaldada võivad.
ja ei, ka nende jaoks ei ole jumala koduaadress vaid planeedi Maa vasakpoolne pilveserv. :)

pealegi usun, et sa ei arva, et ka mingid teiste süsteemide ufonaudid nö ISEENESLIKULT tekkinud on. keski (või miski) pidi ka nemad looma, kas pole?

ühesõnaga--> Jumal on veidi laiem mõiste (ka ilmselt enamike kristlaste jaoks), kui me oleme harjunud ehk arvama. :)

[Teadet on muutnud 10-1-2004 postitaja joosu]
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 26
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma religioonide tulevik. Valge ordu hundi 79 26,264 08-02-2022, 13:34
Viimane postitus: Maakristall
  Maailma suurim inimkogunemine Indias 2013 - Maha Kumbh Mela kjt 0 1,945 29-12-2012, 20:13
Viimane postitus: kjt
  Maailma lõpp 21. oktoober 2011 Aztecca 160 68,310 18-03-2012, 17:22
Viimane postitus: HUGOTH

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat