•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veganid ja veganism
#26
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Lihasööjatel on proleeme süsivesikute puuduse, kolesterooli, rasvade, kemikaalide, südamehaiguste, vähi, osteoporoosi, neerukivide, suhkruhaiguse, skleroosi, ülekaalulisuse, artriidi, seedehäiretega jne jne.

Ma ei öelnud ju, et sööge nüüd kõik ainult liha. Mitmekülgne toit ikkagi eelkõige. Mis südamehaigustesse, vähki ja osteoporoosi puudutab, siis nendes osas aitab tänapäeval paraku kõik muu ka kaasa, kui vale toitumine.
Vasta
#27
No aga, see muu ei ole oluline momendil ju. Näiteks kui me räägime aspartaamist, siis ei saa öelda, et paljud inimeste tervis halveneb ka vähese liikumise tõttu. Nentisin lihtsalt fakti, et lihasööjad on haigemad.
Jah mitmekülgne taimetoit on väga hea.

Ma arvan, et kui õige natuke liha süüa siis ei ole hullu. Mul liha küll 1/3 toidust ei moodusta. Pigem 1/10.

Loomakasvatus ja see kuidas neid kiiresti lohakalt ja tihti piinarikkalt maha tapetakse ning mõju keskkonnale. Loomakasvatus nõuad jube palju vett. Taimetoidu kasvatamiseks läheb oluliselt vähem maad vaja. Vihmametsi võetakse paljuski selleks maha, et loomi seal kasvatada. Veised peeretavat meil kliimasoojenemist (ei usu eriti selle mõju olulisusse).

Muudetud: 15-11-07 kell 15:11:43 Thorondor
Vasta
#28
Aga meile räägiti ajaloo tunnis, et vanasti rikkad sõid ainult liha ja talupojad sõid köögivilju. Talupoad oli ilusad ja tugevad, aadlikel polnud hambaid ega juukseid.
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
No aga, see muu ei ole oluline momendil ju. Näiteks kui me räägime aspartaamist, siis ei saa öelda, et paljud inimeste tervis halveneb ka vähese liikumise tõttu. Nentisin lihtsalt fakti, et lihasööjad on haigemad.
Jah mitmekülgne taimetoit on väga hea.

Ma arvan, et kui õige natuke liha süüa siis ei ole hullu. Mul liha küll 1/3 toidust ei moodusta. Pigem 1/10.

Loomakasvatus ja see kuidas neid kiiresti lohakalt ja tihti piinarikkalt maha tapetakse ning mõju keskkonnale. Loomakasvatus nõuad jube palju vett. Taimetoidu kasvatamiseks läheb oluliselt vähem maad vaja. Vihmametsi võetakse paljuski selleks maha, et loomi seal kasvatada. Veised peeretavat meil kliimasoojenemist (ei usu eriti selle mõju olulisusse).

Muudetud: 15-11-07 kell 15:11:43 Thorondor

kust võetakse väide, et loomakasvatus tarbib palju vett? ikka põllumajandus on põhiline vee tarbija ja pealegi pole see eestis probleem.

tervislik toitumine on tervislik toitumine ja see ei tähenda, et taimne toitumine oleks tervislik ja sega toitumine poleks. see on jama.

taimetoitlased on põhiliselt noored inimesed, nad ongi tervemad. vaatame mis neist taimetitlastest naistest siis saab, kui neil ülemineku aastatega kaasnav kiire luuhõrenemine kohale jõuab.
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas: jaan
vaatame mis neist taimetitlastest naistest siis saab, kui neil ülemineku aastatega kaasnav kiire luuhõrenemine kohale jõuab.

Taimetoitlus ei ole see, kui ei tarbita loomseid produkte, taimetoitlus üldsõnaliselt tähendab siiski seda, et liha ei sööda, ehk muna ja piim on ikka lubatud. Minu teada on need piisavalt head klatsiumi allikad et luid tervena hoida.

Veganism on see tore asi, kus tekivad probleemid hõrenevate luudega.
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Tsitaat:Algselt postitas: jaan
vaatame mis neist taimetitlastest naistest siis saab, kui neil ülemineku aastatega kaasnav kiire luuhõrenemine kohale jõuab.

Taimetoitlus ei ole see, kui ei tarbita loomseid produkte, taimetoitlus üldsõnaliselt tähendab siiski seda, et liha ei sööda, ehk muna ja piim on ikka lubatud. Minu teada on need piisavalt head klatsiumi allikad et luid tervena hoida.

Veganism on see tore asi, kus tekivad probleemid hõrenevate luudega.

Minu arust taimetoitlane on siiski see kes ei söö ka kala, piimatooteid ning muna ning asendab nad soia toodetega. Kuid see on juba individuaalne valik mõned taimetoitlased jätavad siiski oma menüüsse kala, piimatooted ning muna sisse. Smile

Muudetud: 16-11-07 kell 11:47:08 Hope
Vasta
#32
Ega jah, Eestis pole taimetoitlasi vast tõesti palju, kui midagi on piisavalt, hakatakse ka sõnavaras eristama selle alavorme, näiteks ingliskeeles soo ja raba on kõigest swamp, eskimotel on 15 sõna erinevate lumede jaoks, ameeriklastel on erisugustele taimetoitlastele kaks sõna...või on ehk ka kolmas?
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Ega jah, Eestis pole taimetoitlasi vast tõesti palju, kui midagi on piisavalt, hakatakse ka sõnavaras eristama selle alavorme, näiteks ingliskeeles soo ja raba on kõigest swamp, eskimotel on 15 sõna erinevate lumede jaoks, ameeriklastel on erisugustele taimetoitlastele kaks sõna...või on ehk ka kolmas?

Minu teada ka ikka kaks sõna. Vegetarian ja Vegan.
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Tsitaat:Algselt postitas: jaan
vaatame mis neist taimetitlastest naistest siis saab, kui neil ülemineku aastatega kaasnav kiire luuhõrenemine kohale jõuab.
Taimetoitlus ei ole see, kui ei tarbita loomseid produkte, taimetoitlus üldsõnaliselt tähendab siiski seda, et liha ei sööda, ehk muna ja piim on ikka lubatud. Minu teada on need piisavalt head klatsiumi allikad et luid tervena hoida.
Veganism on see tore asi, kus tekivad probleemid hõrenevate luudega.

Üsna palju kaltsiumi leidub ka värsketes rohelistes köögiviljades, nt lehtsalatis, mida rohelisem, seda rohkem kaltsiumit, seega päris lootusetu olukord ei ole...
Vasta
#35
Googeldasin ja leidsin, et näiteks ühe grammi taimse proteiini tootmiseks kulub 15 korda vähem vett kui loomse proteiini jaoks. Looma kasvatusega kaasneb ju taimede kasvatamine loomade toiduks.
Vasta
#36
jah see on intensiiv põllumajanduses, mahetootmises on kõik tasakaalus. pealegi mis mõtet on rääkida vee kulust loomakasvatuses. on seal vahet kas vesi voolab lihtsalt merre või käib kellegi kõhust läbi? taimekasvatus pole mitte väiksemate ohtudega kui ta maksimaalselt intensiivne. näiteks puuvilla põldude kastmine on hävitanud praktiliselt araali mere ja nüüd põhjustanud ümberkaudsete alade sooldumise, mis ei võimalda seal enam midagi kasvatada ega loomadel süüa ja kalapüük kui sealne oluline elatusallikas on muutunud võimatuks. terve araalimere äärne rahvas karakalpakid on jäänud vaid puuvilla pärast oma maast ilma.
Vasta
#37
Tsitaat:hale ühesõnaga. mina arvan, et oleks vaja ühte korraliku LOOMAKAITSEORGANISATSIOONI, mis ei hakkaks levitama tervist kahjustavat taimetoitlust ja töötaks oluliste asjade kallal.
Milline taimetoitlus tervist kahjustab?
Vasta
#38
näiteks mina olen taimetoitlane ja rahul sellega , kusjuures taimetoitlaseks hakkasin juba 5-a , lihtsalt järsku ei maitsenud liha ja olen taimetoitlane siiamaani ning tervisega kõik korras .
Vasta
#39
Taimetoitlasi on sadu miljoneid maailmas.Suur osa neist elab Indias.Peamine osa Veganitest elab aga Inglismaal,mis on veganismi sünnikoht tõenäoliselt.
Vasta
#40
Lugesin oma kolme aasta taguseid postitusi ja häbi hakkas. Küll ma võisin ikka loll olla, väga võhiklik.
Nüüdseks olen ma juba pea aasta olnud ise ka taimetoitlane (mis tähendab seda, et ma ei söö liha, liha alla kuuluvad ka kala ja linnud). Muna, piima ja mett ma söön, nendeta oleks meil ikkagi raske, kuigi tegelikult on Eestiski päris palju veganeid, nii ettilistel, kui tervislikel põhjustel.
Ma hakkasin taimetoitlaseks pärast mõningaid pikaajalisi mõjutusi, mis viisid mind teemaga tutvumiseni. Ma lugesin loomakasvatustest ja vaatasin mõningaid videosi, ja lihtsalt ei tahtnud enam liha süüa.
Ma saan väga hästi aru, et liigiliselt on inimene segatoiduline loom, aga ma ei suuda olla osa sellest kohutavast tööstusest, mis tegeleb loomade turustamisega. Teate, et teie maitsev notsu ei saa end elu sees ümber pöörata, ta kõrvad, saba ja hambad lõigatakse ilma tuimestuseta ära, et nad ei saaks üksteist stressi tõttu närida? Et üks kana elab koos 7 ,,sõbraga" ühes väikeses traatpuuris teiste puuride vahel nii, et ühele linnule jääb ruumi vähem kui 1 A4 pindala? Kalad aga tunnevad tohutut piina, kui neid veest üksteise otsas välja tiritakse ja hiljem lihsalt lämbuda lastakse (veereostuse tõttu on nad nii kui nii juba kõik mürgised). Ma ei ütle ühegi omni kohta ühtegi halba sõna, kui te/nad vaid teaksite, mis toimub. Enamus inimesi ei hooli, pea asi, et maitseb hästi. Sööge, aga olge teadlikud oma tegevusest. Loomadel on samuti tunded. Nad ei ole meist halvemad.

Ega tegelikult ei ole see taimetoitlus midagi ebatervislik, ka seda uurisin ma enne taimetoitlaseks hakkamist. Maailmas on ka neid, kes on terve elu olnud veganid, kelle ema raseduse ajal loomset ei tarbinud ja kes ise kunagi pole loomset söönud, ja täitsa elavad, terved ka pealekauba. B12 on ainus vitamiin mida taimsest ei saa, seda saab aga kaevuveest, kraanivees on see ära hävitatud, ta vist nagu mustus või midagi.

Vot. Meat is murder jne.
Vasta
#41
Nüüd uuri ka teatud videosi netist muna ja piimatööstuse kohta ja siis anna teada ka meile oma valikust :o
Vasta
#42
Tegelikult ma tean, kuidas muna- ja piimatööstus käivad, ja ära muretse, ma ei tunne end ses suhtes hästi.
Vasta
#43
On võimalik liha hankida ka kohalikelt mahelamba kasvatajatelt või jahimeestelt metssealiha. Muidugi mahelammastega see teema, et pead osastavtma elusa lamba kuna valt seadustele lambakasvataja ise oma loomi tappa ei tohi.

Ja enne seda, kui tormad poodi sojalöga ostma, mis 99% tõenäosusega on GMO ning tekitab mitme sugupõlve peale viljatust, soovitaksin osta vabapidamises kanade liha või mune, samuti rõõmsate lehmade piima või piimatooteid.

[Muudetud: 10.6.10 Celtic]
Vasta
#44
Sojaasjad ja tofu on üldiselt väga rõvedad (see asendusaine). Aga kui teha tofukotlette porgandi ja kaerahelbega... Vat see on hea, ka lihasööjatele meeldib.
Mahelihaga on sedasi, et kuni ma vanemate juures elan ja ise raha ei teeni, siis ma seda ei saa, nendel on puhta ükskõik neist loomadest. Aasta pärast ülikooli minnes ma ka pigem ei söö liha kui ostan seda kallist.
Tegelikult olen ma isegi mõelnud selle peale, et tuttava jahimehe toodud põdravorsti võiks ju süüa, aga ma ei tunne, et mul oleks see soov. Sama on ise püütud kalaga (mitte minu püütud), seda loomulikult ainult jõest-järvest, merekalad on mürkaineid täis, neid ei soovita kellelegi. Isa hakkas ise ka kalameheks, ma rääkisin temaga, et ehk ma sööks seda tema püütud kala, aga ta rõõmsalt laseb neil lämbuda, tänan ei.

Teema alguses oli vist juttu karmas. Kusjuures tänu sellele ma lõplikult jätsingi liha söömise. Viimane kord kui ma looma sõin läksin ma õhtul rattaga sõitma ja igasugu huvitavaid asju juhtus. Kumm oli töss ja kett tegi lollusi ja suur koer tuli külapeal vastu (mind on rattasõidu pealt hammustatud) ja kraavi oleks äärepealt sõitnud ja koer tuli uuesti vastu. Ma siis mõtlesin, et mida ma halba tegin ja see kala söömine oli kõik. Rohkem pole ma loomi söönud, üksikud satikad välja arvatud, kes ise kurku lendavad.
Vasta
#45
Nojah, munast areneb ju ka loom või lind... Muna on elu alus ja sa pistad selle ilma süümepiinadeta nahka. Ära pane pahaks, aga kuidagi poolik on see asi. Ja seeni ka ei tohi süüa! Olsed siis taimetoitlane või ei? Hetkel mitte Smile
Vasta
#46
Taimetoitlastest saan ma veel aru, valikute küsimus... ent veganid on moe järgi enesepiitsutajad ning poolikud inimesed.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas kurk
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Tsitaat:Algselt postitas: Rein
Inimene ei söö kunagi midagi, ta sööb alati kedagi, seega oled sa liha või kala või taim ...


Aga taimel ei ole vähemalt närvisüsteemi nagu loomadel.

Kust sa tead? Räägitakse, et ka taimel on hing. Ja üleüldse, kui ma õieti tean, siis veganid söövad ainult mahakukkund õunu ja marju, sest need on vabatahtlikult puu/põõsa otsast lahkund. Veganitel ja taimetoitlastel (ei mäleta toda teist sõna) on vahe sees.

Aga seda küll, et liha ja köögiviljade söömine on tervislikum, kui ainult köögiviljade.

Need, kes söövad vaid mahakukkunud õunu ja marju on minu teada fruitaanlased.
Veeganid söövad vaid taimetoitu ja nende eluviis on öko (uurivad ka näiteks nende firmade tausta, kelle tooteid kasutavad ja on `rohelised`).
Vegetaarlased ehk taimetoitlased söövad samuti vaid taimetoitu, kuid nad ei arenda seda teadlikult toitumisest edasi.
Need, kes söövad ka piimatooteid, on lakto-vegetaarlased ning muna söövad ovo-vegetaarlased.

Kahjuks sööma peab, aga igal inimesel on vastavalt oma enesetundele ja paremale äranägemisele õigus oma toitu valida. Kuni seda kellelegi peale ei aeta (lihtsalt teavitustöö ei kuulu sinna), seni pole probleemi, ma arvan! Ning päris `lolliks` ei tasu minu arvates ka minna - näiteks panna oma karnivoorist kaslasest lemmikut taimetoidule ja anda talle tauriini tablettidena. Kui kaslane on nii loodud, siis on mõistetav, et talle antakse loomset toitu. Omnivooridest koerlastele võib küll anda vaid taimetoitu, aga mina isiklikult ei oska seisukohta võtta - et kuivõrd õige see siis on. See lemmikloomade teema on veganluse foorumis päris teema kohe Smile

Mulle näiteks meeldivad soja ja tofu Smile Minu õnn siis.
Aga miks ei peaks seeni sööma? Seened ei ole loomad. Olgugi, et mina ei söö neid juba maitse tõttu.


[Muudetud: 6-10-2010 Preilikass]
Vasta
#48
Inimesed, palun lõpetage soja söömine. Soja on suurim kuritegu inimeste vastu üldse!
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Aga miks ei peaks seeni sööma? Seened ei ole loomad. Olgugi, et mina ei söö neid juba maitse tõttu.

Esiteks sellepärast, et seened on lähemalt suguluses loomade kui taimedega. Samuti on seenel üks imelik võime - seened suudavad levitada taimede, loomade ja inimeste haigusi. Lisaks puudub seenerakul taimerakule omane tselluloos jne.
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Aga miks ei peaks seeni sööma? Seened ei ole loomad. Olgugi, et mina ei söö neid juba maitse tõttu.

Esiteks sellepärast, et seened on lähemalt suguluses loomade kui taimedega. Samuti on seenel üks imelik võime - seened suudavad levitada taimede, loomade ja inimeste haigusi. Lisaks puudub seenerakul taimerakule omane tselluloos jne.

Taimetoitlased peavad seeni üldiselt ikkagi söödavateks, olgu siis põhjendus milline tahes. Mina nagunii sellest aru ei saa, sest minu arvates ei ole seened söödavad.. Ph34r2
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat