Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veganid ja veganism
Autor Sõnum
Preilikass
Vana kala

11-06-2010 00:10
Postitus: #51

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Inimesed, palun lõpetage soja söömine. Soja on suurim kuritegu inimeste vastu üldse!

Milles see kuritegu avaldub?
Mida siis süüa (eeldusel, et piimatooted on välistatud ning soja on neile hea aseaine paljude toitude valmistamises)?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

11-06-2010 00:14
Postitus: #52

Jah, eks ta maitse asi ole. Isiklikult pean väga lugu tõmmuriisikast. Isegi korjata on neid huvitav, kuna sügiseses metsas oskavad ennast ülihästi maskeerida.

Kunagi oli üks huvitav saade just taimetoidust ja taimetoitlastest ja seal üks professor selgitas ilusti ära, miks seened siiski taimetoit ei ole. Kahjuks siin veab mind mälu alt ja ei meenu see point. Aga kuna see tõsiasi, et seened taimetoit ei ole, siis see on mul meeles ja seda jonni ajan alati, kui kuulen keskit "taimetoitlast" rääkimas, et kui head on seened ja kui kõva taimetoitlane ta ikka on Smile
Flash
Veteran

11-06-2010 07:35
Postitus: #53

Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Mida siis süüa (eeldusel, et piimatooted on välistatud ning soja on neile hea aseaine paljude toitude valmistamises)?

Tatart

Seened pole taimed, kuna seened ei kuula taimeriiki... Põhipõhjused on siin kirjas:

http://et.wikipedia.org/wiki/Seened

[Muudetud: 11. Jun 2010 Flash]
kurk
Vana kala

11-06-2010 10:24
Postitus: #54

Tegelikult on seened ikkagi omaette riik, pole nad loomad ka. Ega mina ka seeni ei söö, nad ei ole head.

Ega sellest poemunast ühtegi lindu arenema hakka, see pole viljastatud. Siiski pole see kana, kes muna munes, hästi elanud.

Seda küll, et sojauba on peaaegu alati kindlalt GMO ja neid põlde tehakse ka metsa arvelt kogu aeg juurde. Siiski on see loodussöbralikum, kui liha. Loomade toidu kasvatamiseks tehakse ka põlde juurde. Seega nad teevad sama välja. Aga soja on rõve ja mina seda eriti ei söö Laugh.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

11-06-2010 12:06
Postitus: #55

Võtan kokku oma seisukohad ja kui midagi põhimõttelist keegi ei lisa siis vaidlema ei hakka.
Inimese seedetrakt sarnaneb eelkõige karuga, kuigi on teatud sarnasusi ka seaga. Kuna
kaugel "nõuka ajal" õppisin kokaks ja ka mind üritati "värvata" lihavastaste leeri siis juba
üritasin ka tausta uurida ning sattusin paarile venekeelsele raamatule milledest üks oli lausa
enne 1917 aastat kirjutatud. Seal oli ka ära toodud see sea/karu võrdlus. Kuna aega on palju
möödas siis kahjuks ei oska täpsemalt allikaid anda aga üritan asja edasi anda.

Kui inimene oleks loodud taimetoiduliseks siis oleks meil magu nagu lehmal - mitu koda jne.
Kuna seda pole siis oleme segatoidulised ehk meie menüüsse kuuluvad nii taimed kui ka liha.
Peamine "point" mida tõsiusklikud veganid toovad esile puudutab siiski liha KVALITEETI mille
ebaadekvaatsuses ma üldiselt üldse EI kahtle. Kui vaadata tagasi meie liigi evolutsioonile
siis on järeldus lihtne - meie PÕHILINE toidusedel koosneb marjadest ja puuviljadest ning
mingis osas ka lihast. Siia võib ka lisada mõned muud looduses esinevad toiduained mida
meie eellased on miljonite aastate jooksul toiduks tarvitanud ja mis vähemalt osaliselt on
leidnud kinnitust ka arheoloogia abil nagu näiteks mesi ning mõned aedviljade alla sobivad
taimed nagu küüslauk ja igasugused seemned TOORELT ehk kõik need tatrad ja nisud on
ainult viimase aja etapi lisand.
Kuna meie organism peab saama (on loodud saama?) ka loomset proteiini siis mingi aeg
peab inimene ilma selleta vastu. Kui sedelis on kunstlik proteiin (selle allikaks on peamiselt
just soja) siis võib inimene päris kaua ilma lihata olla. Loomset proteiini saame ka nii piimast
kui munadest ja siin läheb asi juba huvitavaks aga see on teise teema jutt - MIKS inimese
organism talub üldiselt mõningaid toiduks tarvitatavaid aineid paremini kui teisi.

Kokkuvõtteks - inimene on loodud toiduks tarvitama ka loomseid allikaid. Küsimus on pigem
mitte KAS vaid KUI PALJU. Veganite põhiline argument baseerub rohkem liha kvaliteedile
mille abil püütakse õigustada sellest loobumist. Inimese ideaalne menüü koosneks marjadest,
seemnetest ning puu ja aedviljadest (tänapäeva juurikad on KÕIK hilisem lisand, nende
HULK peaks olema minimaalne) ja ka seentest ning liha osas peamiselt KALAST millele aeg
ajalt lisatud ka mõni naturaalne pihv. PIIMA tarvitamisest peaks loobuma, kuid sellest tehtud
tooted peaksid menüüs olema. On tavalised piima allergiad, kuid pea olematud on kohupiima
ja juustu omad. Kui kellegile meenub siis kokkutulekul võiks sellest asjast pikemalt rääkida.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
kurk
Vana kala

11-06-2010 14:30
Postitus: #56

Selles olen mina ka täiesti kindel, et inimene ei saa olla täiesti taimtoiduline loom. Miks oleks keegi minevikus siis lihtsalt niisama liha sööma hakanud, või sellest loobumata jätnud? Kui ma suvel ühel üritusel käisin, siis üritati meile selgeks teha, et inimene just herbavoor ongi, põhjendades seda sellega, et inimese soolikad on liiga lühikesed liha söömiseks, mao happesus vale jms. Tegu oli ka natuke äärmuslike tegelastega, kellel iseenesest üllas eesmärk.
Inimene õppis toiduks tarvitama erinevaid ajsu ja inimese keha ja seedimine kohandusid sellega tuhandete aastate jooksul. On raske uskuda, et inimkond nii pika aja jooksul endaga halvasti on käitunud.
Piima taluvus on inimeste puhul mutatsioon, laktoositalumatud on need nö normaalsed, kes ei ole mutandid. Ja töödeldud piimale on nad jah vastuvõtlikud.
Ma olen ikk amõelnud, et millal ja kuidas avatati toidu keetmine. Ma saan aru, et kui metsatulekahjus kits ära küpses, oli ta parem süüa ku toorelt, aga kuidas hakati nt muna keetma, või juurikaid?
Preilikass
Vana kala

24-06-2010 14:39
Postitus: #57

Kurk, milles see väljendub, et inimene ei saa olla täiesti taimetoiduline?
Thorondor
reserv-administraator

24-06-2010 16:04
Postitus: #58

Tsitaat:Kui ma suvel ühel üritusel käisin, siis üritati meile selgeks teha, et inimene just herbavoor ongi, põhjendades seda sellega, et inimese soolikad on liiga lühikesed liha söömiseks, mao happesus vale jms. Tegu oli ka natuke äärmuslike tegelastega, kellel iseenesest üllas eesmärk.
Iseenesest suhtkoht õige jutt ju.

Tsitaat:Kurk, milles see väljendub, et inimene ei saa olla täiesti taimetoiduline?
Räägitakse mingitest hormoonidest, mille tootmiseks vaja teatud loomseid valge. Lisaks veel raseduse ajal, mingit ainet ei saavat toota, kui loomset toitu ei söö.

Aga keegi kunagi konkreetsetest ainetest rääkida ei taha,
ega neile viidata. Keegi võiks selle vea parandada.

Ise ei ole taimetoitlane, ega väida, et inimene peaks puhas taimetoitlane olema, aga leian, et kui inimesed keskeltläbi 5 korda vähem liha sööks, siis teeks see küll ainult head.
Müstik
Shambalas

24-06-2010 18:04
Postitus: #59

Kuna olen lugenud, et paljud kuulsad vaimuinimesed on olnud taimetoitlased, aga peale Tolstoi ei tulnud enam nimed meelde, siis uurisin natuke internetti ja leidsin niisuguse teabe:

Alates inimkonna ülestähendatud ajaloost on näha, et inimeste igapäevaseks toiduks on olnud taimne toit. Muistsetes Kreeka ja Heebrea müütides räägitakse inimestest, kes sõid puuvilju. Iidsed Egiptuse preestrid ei söönud kunagi liha. Paljud suured Kreeka filosoofid nagu Platon, Diogenes ja Sokrates pooldasid kõik taimetoitlust.
Indias rõhutas Šākjamuni Buddha Ahimsa - vägivallatuse printsiibi tähtsust, vastavalt millele hoidutakse elusolenditele haiget tegemast. Ta manitses oma jüngreid, et need ei sööks liha, sest vastasel juhul elusolendid kardaksid neid.

Ka India religioonides hoidutakse liha söömisest. Öeldud on, et inimesed ei saa liha ilma tapmiseta. Inimene, kes teeb liiga tundvale olenditele ei saa kunagi Jumalalt õnnistust - Sestap hoidu liha söömast! (Hindu juhis)

Paljud tuntud kirjanikud, näitlejad, teadlased, filosoofid ja silmapaistvad inimesed olid taimetoitlased.
Järgnevalt ülesloetletud inimesed on taimetoitluse innukalt omaks võtnud: Šākjamuni Buddha, Jeesus Kristus, Vergilius, Horaatio, Platon, Ovid, Petrarch, Pütaagoras, Sokrates, William Shakespeare, Voltaire, Isaac Newton, Leonardo Da Vinci, Charles Darwin, Benjamin Franklin, Ralph Waldo Emerson, Henry David Thoreau, Emile Zola, Bertrand Russell, Richard Wagner, Percy Bysshe Shelley, HG Wells, Wells, Albert Einstein, Rabindranath Tagore, Lev Tolstoi, George Bernard Shaw, Mahatma Gandhi, Albert Schweitzer; ja viimasel ajal ka Paul Newman, Madonna, printsess Diana, Lindsay Wagner, Paul McCartney ja Candice Bergen - need on vaid mõned nimed paljudest.

Albert Einstein ütles: “Ma arvan, et puhastav mõju inimesele on väga kasulik ka kogu inimkonnale. Seepärast on taimetoitluse poolt valimine inimestele nii paljulubav kui ka rahumeelne.”
Selline on olnud paljude tähtsate tegelaste ja mõttetarkade üleüldine nõuanne läbi aegade!

Lisaks juhin tähelepanu, et puuviljadele pritsitud putukamürkidest saame lahti neid puhastades või koorides, kuid me ei saa eemaldada juba looma rasvasse kuhjunud putukamürke. Kuna putukamürkidel on soodumus aja jooksul ladestuda, siis need on talletunud looma rasvkoesse. Seega kõige rohkem ohustatud on toiduahela ülemisel lülil olevad tarbijad.

Iowa Ülikoolis tehtud uurimus näitas, et inimeste organismist leitud putukamürgid pärinesid peaaegu täielikult loomalihast. Vastavalt sellele uurimusele on putukamürkide tase taimetoitlaste organismis, võrreldes lihasööjatega enam kui poole võrra madalam. Tegelikult leidub lihas lisaks putukamürkidele veel teisigi mürke. Loomade kasvu kiirendamiseks lisatakse nende söödale kemikaale, või siis selleks, et nende liha värv, maitse ja tekstuur oleksid paremad, samuti ka selleks, et tagada liha parem säiluvus jne.

Lisaks, loomi vaktsineeritakse, mille jäägid võivad säiluda lihas. Seda kõike arvesse võttes on juurviljas, pähklites, ubades, maisis ja piimas leiduv valk palju puhtam kui lihast saadav valk, mis omab 56% ulatuses vees lahustumatuid kõrvalaineid. Uurimused näitavad, et kõik need inimese poolt loodud lisandid võivad põhjustada igasuguseid haigusi, kaasaarvatud vähki ning loote väärarenguid.

Ise ei ole küll täielikult taimetoitlane, aga püüan süüa rohkem taimetoitu, kui varem. Igasugused salatid on alati laual. Olen ka märganud, et kui mitu päeva lihatoite ei söö, siis mõttetegevus kiireneb ja enesetunne on parem.
Ka olen märganud, et liigne liha sõõmine teeb inimesed tigedateks ja närvilisteks, aga taimetoitlased on leebed ja rahuliku loomuga.
Ka paljud sportlased on taimetoitlased ja nii mitmedki neist rekordite omanikud.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Vogon
Tavaliige

24-06-2010 20:52
Postitus: #60

Kui inimene liha ei taha lihtsalt et ei taha on asi korras.Või on ilma lihata parem enesetunne ja korras seedimine.Moraalsetel kaalutlustel on lihast loobumine plära sest selljuhul,et tohiks midagi süüa.Seda enam,et eriti lahedad on lihatoidulised taimed. (http://www.hortes.ee/est/toataimed/putuktoidulised) Inimene konstrueerib omale maailma koos tabude,religioonide ja muu sodiga.Mõned võtavad seda kole tõsiselt ja kipuvad kohe kisama mis on õige ja mis on vale. Ah jama....

"Resistance is futile!!!"
Preilikass
Vana kala

24-06-2010 21:31
Postitus: #61

Seda juttu, et inimesel on vaja loomseid valku, olen ka kuulnud ja praktikat uurides ütleksin, et see pole üldse nii 100% tõsi.
Mis puutub aga lihasöömise vältimisse aatelistel põhjustel, siis mina ise olen just selline inimene. Kuid omnivoorile ei ole nagunii võimalik selgitada, et taimeid ja loomi ei saa võrrelda - enamasti lihtsalt ei kuulata. Seda enam, et millegipärast muutuvad omnid sageli lausa vihaseks kui keegi üritab oma põhimõtteid selgitada. Mina isiklikult ei ütle kellelegi, kuidas keegi sööma peab. Vastutan enda ja oma südametunnistuse ees - teisi võtan nii nagu on. Ühte üldist tõde ei eksisteeri.
Anonymous
registreerimata

24-06-2010 21:45
Postitus: #62

Isiklikest kogemustest võin öelda, et on küll vaja loomseid valke. Vähemalt mõnel inimesel. Smile

P.S. Soja valk on paljude inimeste jaoks allergeen.

P.P.S. See et loomakasvatusele läheb liiga palju maad, arvestades inimkonna suurust, ei ole just tugev argument. Paljunege vähem, kasutage kondoomi, siis on maad ka piisavalt nii loomadele kui inimestele Bleh Mis mõtet on lürpida üha lahjemat suppi vaid selleks, et supikausi äärde rohkem sööjaid mahuks?

[Muudetud: 6-24-2010 Mugen]

Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eva
Uustulnukas

24-06-2010 21:53
Postitus: #63

Ma olen Vegan juba aastaid ja väga rahul.
---
" Soja on suurim kuritegu inimeste vastu üldse! " Seletad ehk miks?

Muutus: Liitsin postitused

[Muudetud: 24-6-10 Thorondor]

I am who I am and your opinion isn't needed.
Preilikass
Vana kala

24-06-2010 22:59
Postitus: #64

Tsitaat:Algselt postitas Mugen

P.P.S. See et loomakasvatusele läheb liiga palju maad, arvestades inimkonna suurust, ei ole just tugev argument. Paljunege vähem, kasutage kondoomi, siis on maad ka piisavalt nii loomadele kui inimestele Bleh Mis mõtet on lürpida üha lahjemat suppi vaid selleks, et supikausi äärde rohkem sööjaid mahuks?

Ma usun, et taimetoitlased eeskätt ikka ei söö liha loomade heaolu ja oma eetika tõttu. See öko asi on ka kindlasti paljudele oluline, aga see juba nende asi.
Mis puutub lastesse, siis millised inimesed ja millistel kaalutlustel peaksid loobuma lapsevanemateks saamisest kogu ülejäänud inimkonna supikausi hüvanguks?
hermes2010
Uustulnukas

24-06-2010 23:35
Postitus: #65

Eelmisel aastal oli ühes eesti ajakirjas juttu ameerika naisest, kes oli ultravegan.(Ameerikas peab ikka kõik olema super või ultra).Ultraveganid on need. kes toituvad põhimõtteliselt ainult mingitest umbrohuseemnetest enamasti. Kusjuures nad ei küpseta ega keeda oma toite vaid kuivatavad seda päikese käes, või siis linnas, kus seda teha ei saa, on neil mingid spets ahjud, mis kuivatavad neil selle toidu ära(aga ei küpseta!).Kui ma õigesti mäletan, siis nad ei söönud isegi puuvilju. See naine kasvatas isegi oma kolme last samal viisil. Kolm aastat söötis ikka rinnapiima ka õnneks. Väga äärmuslik minu arustAngry

Iga inimese Jumal on täpselt inimese enda nägu(isiklik tähelepanek)
Jõhvikas
Veteran

24-06-2010 23:45
Postitus: #66

Mnjah, kui need inimesed asja lõpuni lahti mõtleks, siis saavad nad oma rumalusest ehk ise ka aru. Ühes asjas aetakse juuksekarv lõhki ja taotakse rusikaga vastu rinda, et vaat kui loodus - ja inimsõbralikud nad on, aga teisalt tarbitakse nii, et maa must järel...

Ekstreemsused ja äärmused ei ole kunagi head.
Anonymous
registreerimata

25-06-2010 06:35
Postitus: #67

Tsitaat:Algselt postitas Mugen

Ma usun, et taimetoitlased eeskätt ikka ei söö liha loomade heaolu ja oma eetika tõttu. See öko asi on ka kindlasti paljudele oluline, aga see juba nende asi.
Mis puutub lastesse, siis millised inimesed ja millistel kaalutlustel peaksid loobuma lapsevanemateks saamisest kogu ülejäänud inimkonna supikausi hüvanguks?

Ma ei ütelnud, et keegi peaks lapsevanemaks saamisest loobuma. Kui paar saab näiteks 2 last, siis nad lihtsalt taastoodavad ennast. Sama ei käi aga enam rohkemalapseliste kohta. Eriti haiged on näited, kus on 8 last muudkui "juhtunud" ja vähemalt pooli neist peetakse üleval sotsiaalabist.

Ja kas eetilisem loomade tapmisest on tõesti tappa lapsi? Sest "üleliigsed" noored surevad ju sõdades, milles eest nende vanemad kokkuvõttes vastutavad... On see äkki piisav kaalutlus vastutustundetu paljunemise piiramiseks?
Preilikass
Vana kala

25-06-2010 15:05
Postitus: #68

Minul isiklikult on paljunemisest ükskõik, ise ei plaani seda teha. Ning loomade ja laste tapmine ei ole just kaks erinevat asja minu jaoks. Suhteliselt kaitsetud elusolendid on mõlemad.
Kahjuks suur osa nendest inimestest, kes saavad palju lapsi, ei mõtle planeedi ega loomade peale. Tegelikult julgen väita, et mingi osa neist ei mõtle üldse, eriti kui on `ups, juhtus` lapsed.
Sõda on selline asi, milleta inimkond tõenäoliselt mitte kunagi elama ei õpi. Ei taha kõlada negativistina, pigem olen lihtsalt realist. Ise olen mingi piirini patsifist. Noored sureksid sõdades ka siis kui nad ei oleks nn `üleliigsed`. Sõjad toimuksid endiselt, lihtsalt planeet saaks sellest rohkem kasu ja inimkond kahju.
Ja ikkagi ei saanud aru, miks peaks tingimata kedagi tapma? Et kui ei tapa loomi, siis tuleb tappa lapsi (või sain valesti aru).
Vogon
Tavaliige

25-06-2010 18:35
Postitus: #69

Vaat selle tapmisega on säärased lood ,et probleem saab alguse tapetava ja tapja vahelisest tasakaalust.Kuna meie käesolev "kultuur" koos selle reeglitega on inimese konstrueeritud siis me oleme kokku leppinud ,et tapmine on paha asi kui see puudutab teist inimest(enamasti kuid tuhti me sööme oma sünu).Looma aga justkui võib. Nõrgema närviga tegelased muidugi ei tapaks looma ka.(nagu selgub)Fakt on aga see ,et see on indiviidi peas kinni ja tõde pole olemas kummaltki poolt. PS see loom keda sina ei söö sööks sind kindlasti hea meelega.PS! nagu eelmises postis sai märgitud siis eriti lahedad tehelased on LOOMTOIDULISED TAIMED! Universumil tema vaatevinklist vaadates on aga täiesti ükskõik kas tapetakse või mitte.Kui ei oleks ükskõik siis ei oleks näiteks asteroide... Loomulikult tekib kohe kohutav kogus kellatilinat vaimsetest tasanditest jms... las see jääda...

[Muudetud: 6-25-2010 Vogon]

Preilikass
Vana kala

25-06-2010 20:32
Postitus: #70

Sinu arvates on need, kes looma ei tapa, nõrgema närviga. Minu arust on need, kes looma tapavad, südames pimedad ja väga noored.
Tõe kohta ei tea sa enam öelda kui mina või ükskõik, milline inimene. Võib ka vabalt olla, et kellelgi on ülim õigus, aga enne surma ei saa seda teada. Kõige olulisem on usk progressi.
Ma tahan näha siga ja lehma, kes tahaksid mind ära süüa... Seda kõrvale jättes - loom ja inimene ei ole võrreldavad. Sama lugu nagu ininühiskonnas näiteks parema ametikoha saamisega. Edutatule ei anta mitte võimu, vaid kohustused! Inimene on loomadega võrreldes võimeline nägema suuremat pilti, mõtlema. See kõik annab teed vastutusele. Iseasi, kas inimrass üleüldiselt veel piisavalt vana on.
Ning loomtoiduliste taimedega võrdlust ei kanna küll minu arvates üldse välja! See, et taim on loodud selliseks, et tähenda, et inimene on loodud samuti!
Ühesõnaga, me jääme erinevatele seisukohtadele ja see on ka kogu fakt. Sina võid ju arvata, et need, kes ei tapa looma, on nõrgad. Olgu nii, ma olen nõrk.
Smile
Jõhvikas
Veteran

25-06-2010 20:44
Postitus: #71

Heh, ilusad ja kõlavad sõnad tänapäeva moodsa olemise ja mõtlemisega inimeste poolt. Pealegi see paistab olevat moevool. Silmas pidasin siis neid liha mitte sööjaid.

Aga ma tahan näha neid inimesi peale praeguse süsteemi kokku kukkumist. Ma tõesti tahan neid taimetoitlasi siis näha... Mood on muutuv!

Siga ja lehm ei saa meid süüa juba ainuüksi sellepärast, et nad ei ole toiduahela tipus ja seda üldsegi mitte halvas mõttes. Looma tapmine ainult vajaminevaks toiduks ja naha saamiseks või kehakatteks ei ole kuritegu ja halb. Asi muutub halvaks siis, kui seda tehakse praeguses ületarbimise tempos ja viisil!

Ärge edvistage!
Anonymous
registreerimata

25-06-2010 21:13
Postitus: #72

Minu arust on need, kes looma tapavad, südames pimedad ja väga noored.

Tohoh. Vanad rahvad, nt. indiaanlased tapsid ka loomi. Samas nad austasid loomi selle eest, et nood oma elu nende heaks ohverdasid. Niisiis, kes on noor ja kes vana? See millest sina räägid, ei ole vastutuse võtmine, vaid vastutusest loobumine mu meelest...

Mulle isiklikult tundub, et paljud rohelise eluviisi ja ka taimetoitluse propageerijad on loodusest tegelikult hoopis kaugenenud, tahtes elada mingis armsas paradiisis, kus kõik olendid üksteist ei puutu. Samas, kas noodsamad julgeksid näiteks mõned nädalad kasvõi üksinda Alutaguse metsades telkida?

Soovitan vaadata niisugust filmi, nagu Werner Herzogi "Grizzly man".

P.S. Mind taimetoitlaste söömisharjumused ei häiri. Ainult et mu meelest võiksid nad meeles pidada, et see neile mingit halo nüüd küll pea ümber ei anna.
Vogon
Tavaliige

25-06-2010 21:36
Postitus: #73

haha Preilikass kohe näha,et palju lugenud (loitsukeller) kui hakata kõrvutama ja võrdlema ülimat alamaga tulebki kenasti välja inimkonstrueeritud maailm lähtuvalt tema egost.Kes saab aru see saab kes ei tunneme kaasa.Niipea kui sa hakkad ennast targemaks ja ilusamaks pidama jah... toiduahela tipp nii ja naa inimese kehakaalust enamuse moodustavad bakterid kelledest paljud jätkavad elamist sadu aastaid pärast "peremeeslooma" surma eeldusel ,et loom sai maetud(inimene siis).
Inimene kui olevus maailmas mida meie tunneme on nii neetult rumal,me ei tea asjade olemusest mittemidagi.Me näeme asju sellistena nagu tahame , et me näeks.
Ehk siis oleme võrdsed kõikide olevustega kellega me jagame seda maailma.Ehk siis sööme seda ja mida me oleme suutelised sööma.Kui me industrialiseerides hävitame oma elukeskonna siis ei juhtu sellest absoluutselt mitte midagi.Pärmi seen teeb seda kogu aeg enne kui temast õlu saab.Hädaldavad ainult need kes kardavad oma ego pärast,oma laste pärast ja maailma pärast mis ei ole elamiskõlbulik inimesele.Aga keda see tegelikult kotib? Universumis plahvatab igas sekundis miljoneid päikeseid hävitades samapalju maailmu enese ümber.Kõik liigub ja muutub ja sureb,kõik on võrdsed mittemillegi ees.
ah jaa mis on "progress" entroopia? aine jahtumine pärast suurt pauku,absoluutne 0 või mis,mis asi on areng kui selline? mõistuse areng? kuhu mõistus siis areneb? neurovõrgustik mille seosed on säätud nõnnaviisi,et mäletat 1000 telefoniraamatut peast. NALJAKAS ON VAADATA INIMESI KES ELAVAD MINGISUGUSES MULLIS,USUS MAAILMA PAREMUSSE,HEADUSESSE,ARENGUSSE.Maailmal on täiesti ükskõik kõigest.Maailm lihtsalt on ja kuna ta on ja laseb sinul ka olla siis lihtsalt kasuta juhust ja ole ka.Kuniks aega on seda kogeda."Arengutaotlus"on meele poolt konstrueeritud täitmaks tühjust peas mis oleks kui teaksid ,et midagi tegelikult pole või sellel midagil on ükskõik.Seda muidugi ei saa väita kui absoluutne tõde,kuna aga midagi muud ka ei saa väita(tõestada jumal,areng,vaimsus)siis on selline maailmakirjeldis vähim mida saab olla,et oleks võimalikult väike pettumus "tõe" ilmsiks tulles. Uskuda võib muidugi kõike mis pähe mahub...

[Muudetud: 6-25-2010 Vogon]

Preilikass
Vana kala

25-06-2010 22:17
Postitus: #74

Mood ei ole mind kunagi huvitanud! Kui ma midagi teen, siis ainult oma südametunnistuse nimel.

Mis puutub indiaanlastesse, siis sellest ajast saati on maailm edasi arenenud. Küll sugugi mitte ainult positiivselt, aga ikkagi on.

Mina ei ole rohelise eluviisiga inimene, ma lihtsalt ei söö loomi ja kalu, sest ei oleks ise võimeline neid tapma.
Täiesti ülimalt veider - nii kui julgen oma seisukohta põhjendada, saan kohe teada, et olen edvistaja ja nõrk. Ning kui julgen ütlejate oma loogikat kasutades neile vastu öelda (mitte sellepärast, et mina seda usun, aga see mõtlemine on ehk vastuvõetav oponentidele), nii saan teada, et arvan kohe arusaadavalt, et mul on mingi halo pea ümber. Sussver, kui tobe! Minge sööge liha vastavalt oma südametunnistusele ja olge õnnelikud, et olete "tugevad ja tagasihoidlikud".
Nüüd ma kindlasti haavasin kellegi egot - vabandust, see polnud eesmärk! Olen juba ettenägelikult valmis lugema kommentaare, et eks ma ise ikka olen suurushullustuses jne, seega shoot! Sain välja öelda, mida usun ja enamat polegi vaja Smile
Jõhvikas
Veteran

25-06-2010 22:42
Postitus: #75

Mida sa tulistamise all nüüd silmas pead, seda ma ei oska muidugi arvata. Ise ei plaani seda küll, aga niipalju mainin, et vähemasti minu mõtet sa läbi ei seedinud ja endale ausat küsimust ei esitanud. Võta asja rahulikult, ära oma ego sellesse mässi ja vasta siis. Kui tuleb raske aeg ja praegune ühiskondlik-sotsiaalne kord muutub, siis kas sa oled endiselt taimetoitlane? Ära unusta, et poode ehk ei ole oma rikkaliku idude ja muu rohelise valikuga. Ise tuleb seda kasvatada, valvates, et linnud külvi nahka ei pane ja metsanotsud maha pandud kartuleid öösel ära ei söö. Ära võta jälle isiklikult, aga usun, et 99,9 % nendest taimetoitlastest on siis supiköögi järjekorras ja neil on jumala kama, mis seal kausis on, peaasi, et kõhu täis saaks. Ei imestaks, kui isegi häält tõstetaks ja LIHA juurde nõutakse. Huvitav, kaua meie kliimas taimetoiduga vastu peaks, tehes iga päev füüsilist tööd. Füüsilist tööd, et ennast ära elatada. Preilikass, kujutad sa üldse endale ette, palju sa pead rabama, et ennast ära toita? Sellest rääkisin ja mõtlesin mina ja ma ei mõelnud enda elatamise all poeskäiku!

Moodne ühiskond võimaldab tekitada erinevaid moevoole ja seda ka toitumises. Igaühe valikuks jääb siis kas moega kaasa joosta või kahe jalaga maa peal olla. Muideks, asi ei ole üldse ise tapmises. Tööd on tavaliselt jaotatud ja õrnhinged teevad lihtsalt muid toimetusi see aeg.

[Muudetud: 6-25-2010 Krayon]
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog