• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veganid ja veganism
#1
1 november peaks olema veganite päev.Enamasti on see haruldus Eestis.

http://foorum.veg.ee/
http://malediv10island.bravehost.com/taim.html
http://www.worldveganday.org/
http://www.vegansociety.com/html/

Muudetud: 31-10-07 kell 20:43:33 Hallucigenia
Vasta
#2
Kujutan ette, et Eestis inimesed ei mõista üldse, milleks keegi loomade söömisest loobuda tahab, kuna see on eestlastel juba nii veres, et liha lihtsalt peab sööma.
Kuid isegi leidub Eestis inimesi kes on oma elustiili muutnud ning on hakkanud Taimetoitlasteks.
Siiski on väga oluline teada, kuidas olla tervislik taimetoitlane, et mitte teatud ainetest defitsiiti jääda. Peab sööma korralikult juurvilju, puuvilju, mis on mõlemad väga head raua allikad. Lisaks peab kindlasti sööma seemneid, pähkleid ja siiski ka piimatooteid, kui need vastunäidustustatud pole.Eriti oluline on jälgida mida sööd, kui naine oled, sest meil käivad ju päevad ka, mille korral meil veelgi rauda iga kuu eraldub ja kui me õigesti ei toitu, võime endale suurt kahju teha.Tihtipeale mõtlevad inimesed, et kui nad on taimetoitlased, et siis sellega ongi kõik korras, kuid tihtipeale teevad taimetoitlased oma kehale väga liiga ja ei mõtle üldse, kuidas nad kõik vajalikud ained kätte saaks.
Vasta
#3
Sellises kliimas nagu eestis on, tuleb minu arvates inimesel ikkagi loomset rasva ka manustada, muidu ei ela talve üle.
Vasta
#4
Inimene ei söö kunagi midagi, ta sööb alati kedagi, seega oled sa liha või kala või taim ...
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Rein
Inimene ei söö kunagi midagi, ta sööb alati kedagi, seega oled sa liha või kala või taim ...


Aga taimel ei ole vähemalt närvisüsteemi nagu loomadel.
Vasta
#6
See ei tähenda, et taimedel pole tundeid, isegi kodutaimed kasvavad hoolitsedes paremini. Taimed olid enne liha, seega ilmselt meil neid raske mõista.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Tsitaat:Algselt postitas: Rein
Inimene ei söö kunagi midagi, ta sööb alati kedagi, seega oled sa liha või kala või taim ...


Aga taimel ei ole vähemalt närvisüsteemi nagu loomadel.

Kust sa tead? Räägitakse, et ka taimel on hing. Ja üleüldse, kui ma õieti tean, siis veganid söövad ainult mahakukkund õunu ja marju, sest need on vabatahtlikult puu/põõsa otsast lahkund. Veganitel ja taimetoitlastel (ei mäleta toda teist sõna) on vahe sees.

Aga seda küll, et liha ja köögiviljade söömine on tervislikum, kui ainult köögiviljade.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Tsitaat:Algselt postitas: Rein
Inimene ei söö kunagi midagi, ta sööb alati kedagi, seega oled sa liha või kala või taim ...


Aga taimel ei ole vähemalt närvisüsteemi nagu loomadel.

Kust sa tead? Räägitakse, et ka taimel on hing. Ja üleüldse, kui ma õieti tean, siis veganid söövad ainult mahakukkund õunu ja marju, sest need on vabatahtlikult puu/põõsa otsast lahkund. Veganitel ja taimetoitlastel (ei mäleta toda teist sõna) on vahe sees.

Aga seda küll, et liha ja köögiviljade söömine on tervislikum, kui ainult köögiviljade.

Kuidas kellegile! See oleneb juba inimesest endast mis temale kasulikum on.. Siin mängib rolli juba maitse, kellele meeldib näiteks süüa liha ja köögivilju kellele meeldib süüa ainult küügivilju või hoopiski kellele meeldib ainult liha.
Vasta
#9
Ei leia, et see Eestis haruldus oleks. Mingis mõttes saan neist aru, aga ei mõista.

Muudetud: 14-11-07 kell 18:04:29 PiziIngliito
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Kuidas kellegile! See oleneb juba inimesest endast mis temale kasulikum on.. Siin mängib rolli juba maitse, kellele meeldib näiteks süüa liha ja köögivilju kellele meeldib süüa ainult küügivilju või hoopiski kellele meeldib ainult liha.

Maitse nüüd küll asja tervislikkust ei muuda. See, et mulle kartulid maitsevad, ja mu vennale mitte, ei tee neid minu jaoks tervislikumaks, kui tema. Samuti, kui mõnele kommid ei maitse, ei ole need tema jaoks ebatervislikumad, kui teiste, nende, kellele kommid meeldivad.
Vasta
#11
Taimetoitlus on tore asi, sai seda ka vahepeal harrastatud mõnda aega, kuid ma ei kujuta ette, milliseks see oleks muutunud ilma muna, piima, või ja juustuta.

Veganism on aga miski, mille peale kulm väga kõveraks tahab kiskuda. Seda loomulikult juhul kui inimene ei põe mõnd haigust mille tõttu loomsed rasvad võivad saatuslikuks saada.

Taimetoidulisi on Eestis küll, veeganeid aga seni näinud pole.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Kuidas kellegile! See oleneb juba inimesest endast mis temale kasulikum on.. Siin mängib rolli juba maitse, kellele meeldib näiteks süüa liha ja köögivilju kellele meeldib süüa ainult küügivilju või hoopiski kellele meeldib ainult liha.

Maitse nüüd küll asja tervislikkust ei muuda. See, et mulle kartulid maitsevad, ja mu vennale mitte, ei tee neid minu jaoks tervislikumaks, kui tema. Samuti, kui mõnele kommid ei maitse, ei ole need tema jaoks ebatervislikumad, kui teiste, nende, kellele kommid meeldivad.

Inimene kes ei suuda süüa taimeid ei suudaks olla ka taimetoitlane! Seega kuidas siis maitse rolli ei mängi?
"Kuidas kellegile! See oleneb juba inimesest endast mis temale kasulikum on"
Ning selle all ma tahtsin öelda, et igaüks valib ISE millest ta toituda tahab igaüks teab ISE mis temale ON kasulik ja mis temale POLE kasulik.



Muudetud: 14-11-07 kell 18:32:21 Hope
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Kuidas kellegile! See oleneb juba inimesest endast mis temale kasulikum on.. Siin mängib rolli juba maitse, kellele meeldib näiteks süüa liha ja köögivilju kellele meeldib süüa ainult küügivilju või hoopiski kellele meeldib ainult liha.

Maitse nüüd küll asja tervislikkust ei muuda. See, et mulle kartulid maitsevad, ja mu vennale mitte, ei tee neid minu jaoks tervislikumaks, kui tema. Samuti, kui mõnele kommid ei maitse, ei ole need tema jaoks ebatervislikumad, kui teiste, nende, kellele kommid meeldivad.

Sulle meeldib süüa liha mulle meeldib süüa taimeid. Nii lihnte see ongi!

Ohh... Ma siis toon välja täpselt selle koha, mis mind ajendas eelmist postitust tegema: mis temale kasulikum on.. Siin mängib rolli juba maitse
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Inimene kes ei suuda süüa taimeid ei suudaks olla ka taimetoitlane! Seega kuidas siis maitse rolli ei mängi?
"Kuidas kellegile! See oleneb juba inimesest endast mis temale kasulikum on"
Ning selle all ma tahtsin öelda, et igaüks valib ISE millest ta toituda tahab igaüks teab ISE mis temale ON kasulik ja mis temale POLE kasulik.

Mmk, nii ka päris mitte. Selleks tuleks teha kõva sisendamistööd ja vaimsus peab ka vastav olema. Ma ei oska paremini seletada.
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Inimene kes ei suuda süüa taimeid ei suudaks olla ka taimetoitlane! Seega kuidas siis maitse rolli ei mängi?
"Kuidas kellegile! See oleneb juba inimesest endast mis temale kasulikum on"
Ning selle all ma tahtsin öelda, et igaüks valib ISE millest ta toituda tahab igaüks teab ISE mis temale ON kasulik ja mis temale POLE kasulik.

Mmk, nii ka päris mitte. Selleks tuleks teha kõva sisendamistööd ja vaimsus peab ka vastav olema. Ma ei oska paremini seletada.

Jah vaimsus tõesti peab vastav olema... Ning sammuti tuleb teada oma tervise olukorrast, vererõhk hemoglobiinid jne... Mõni ei kannata ei vaimselt ega füüsiliselt taimetoitlust välja.

Muudetud: 14-11-07 kell 21:20:58 Hope
Vasta
#16
vabandust, aga mind ajas tohutult naerma sõna emoglobiinid Laugh tegemist on siiski hemoglobiiniga.. nagu hemato tõlkes vere..
Mis taimetoitlastesse veel puutub, siis tean rääkida, et raseduse ajal näiteks on selliste tegelastega küllaltki tegemist, sest nad ei saa ju taimsetest toitudest kõiki vajalikke aineid (osad väga vajalikud B grupi vitamiinid näiteks) kätte, mis nende tulevase lapse arenguks vaja läheb. Tekib siis küsimus, et kas meil ikka on õigus oma lapse arengut niiviisi mõjutada? Aga eks see ole tänapäeval juba üldse väga hell teema - kõik see alkoholi pruukimine, suitsetamine, narkomaaniast rääkimata..
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: PiziIngliito
vabandust, aga mind ajas tohutult naerma sõna emoglobiinid Laugh tegemist on siiski hemoglobiiniga.. nagu hemato tõlkes vere..
Mis taimetoitlastesse veel puutub, siis tean rääkida, et raseduse ajal näiteks on selliste tegelastega küllaltki tegemist, sest nad ei saa ju taimsetest toitudest kõiki vajalikke aineid (osad väga vajalikud B grupi vitamiinid näiteks) kätte, mis nende tulevase lapse arenguks vaja läheb. Tekib siis küsimus, et kas meil ikka on õigus oma lapse arengut niiviisi mõjutada? Aga eks see ole tänapäeval juba üldse väga hell teema - kõik see alkoholi pruukimine, suitsetamine, narkomaaniast rääkimata..

Naera siis!JaSinu teadmiseks taimedest saab kõik vajalikud ained kätte kui õieti toituda seega see ei mõjuta laste tervist. Tean taimetoitlasi kellel on väga terved lapsed!
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Naera siis!JaSinu teadmiseks taimedest saab kõik vajalikud ained kätte kui õieti toituda seega see ei mõjuta laste tervist. Tean taimetoitlasi kellel on väga terved lapsed!

Mina tean, et lapse närvisüsteemi väljaarenemiseks on vaja loomseid rasvu (parandage mind siis kui ma eksin). Taimetoitlastel võivad olla küll terved lapsed, kui nad teavad, kust läheb piir.

On ka olnud juhtumeid, kus veeganid on oma lapse tapnud ilma loomse päritoluga toiduta, kuid see eest "täisväärtusliku" einelauaga.

Hope, palun ära seda nalja oma lapse peal järgi proovi.


Toitumise koha pealt on ka palju lahtiseid osi, näiteks ühe teooria (või toitumis dieedi) alusel peaks ideaalis olema iga eine 1/3 loomse päritoluga ja 2/3 taimse päritoluga. Dieedi nimetus on vist Zone diet.
Huvitatutele ka link

Muudetud: 14-11-07 kell 23:34:15 Metavo

Muudetud: 14-11-07 kell 23:37:11 Metavo
Vasta
#19
Kui liiga palju liha sööte, siis inimesele omases lihasööja kohta pikas soolestikus hakkab see värk kopitama ning tekitav mürkained. Selle pärast käibi kiskjatel toit kiiresti ühest otsast sisse ja teisest välja.
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Naera siis!JaSinu teadmiseks taimedest saab kõik vajalikud ained kätte kui õieti toituda seega see ei mõjuta laste tervist. Tean taimetoitlasi kellel on väga terved lapsed!

Mina tean, et lapse närvisüsteemi väljaarenemiseks on vaja loomseid rasvu. Taimetoitlastel võivad olla küll terved lapsed, kui nad teavad, kust läheb piir.

On ka olnud juhtumeid, kus veeganid on oma lapse tapnud ilma loomse päritoluga toiduta, kuid see eest "täisväärtusliku" einelauaga.

Hope, palun ära seda nalja oma lapse peal järgi proovi.


Toitumise koha pealt on ka palju lahtiseid osi, näiteks ühe teooria (või toitumis dieedi) alusel peaks ideaalis olema iga eine 1/3 loomse päritoluga ja 2/3 taimse päritoluga. Dieedi nimetus on vist Zone diet.
Huvitatutele ka link

Muudetud: 14-11-07 kell 23:34:15 Metavo

Eiei ega mul pole kavaski midagi taolist teha. Mina pole enam taimetoitlane, sest see ei sobinud kahjuks minu tervisega üldse kokku...Ja muidugi ma ei riskiks iialgi millegagi mis teeks minu lapsele viga.
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Naera siis!JaSinu teadmiseks taimedest saab kõik vajalikud ained kätte kui õieti toituda seega see ei mõjuta laste tervist. Tean taimetoitlasi kellel on väga terved lapsed!

No ses suhtes, et kindlasti on ka taimsetes toitudes mingi osa vajalikke aineid, aga mõne loomse produktiga võrreldes kindlasti vähem. Sa pead selleks ennast enne herneks sööma, kui õige koguse kätte saad.
Ja kui arvestada, et rasedate toiduainete vajadus on teistsugune, kui tavalistel inimestel, siis vaidleksin ikkagi vastu.
See, et sinu tuttavatel on esialgu pealtnäha normaalsed ja terved lapsed, ei tähenda et nad selliseks ka jäävad.. see kõik võib ju alles hiljem avalduda..
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: PiziIngliito
Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Naera siis!JaSinu teadmiseks taimedest saab kõik vajalikud ained kätte kui õieti toituda seega see ei mõjuta laste tervist. Tean taimetoitlasi kellel on väga terved lapsed!

No ses suhtes, et kindlasti on ka taimsetes toitudes mingi osa vajalikke aineid, aga mõne loomse produktiga võrreldes kindlasti vähem. Sa pead selleks ennast enne herneks sööma, kui õige koguse kätte saad.
Ja kui arvestada, et rasedate toiduainete vajadus on teistsugune, kui tavalistel inimestel, siis vaidleksin ikkagi vastu.
See, et sinu tuttavatel on esialgu pealtnäha normaalsed ja terved lapsed, ei tähenda et nad selliseks ka jäävad.. see kõik võib ju alles hiljem avalduda..

Ei noh sellest ma saan jahm aru,et raseduse ajal organism vajab rohkem ning erinevaid toiduaineid kaasaarvatud ka liha... Lihtsalt tahtsin öelda seda, et taimetoitlaste lapsed ei pruugi ilmtingimata haigetena sündida või siis, et nende elu jooksul juhtuks midagi... muidugi kindlasti vanemad ei tohiks kohe oma lapsi taimetoitlusele viia kui nad ise seda on kuna see on juba individuaalne valik ning selle peab laps kunagi ise oma tulevikus otsustama.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Toitumise koha pealt on ka palju lahtiseid osi, näiteks ühe teooria (või toitumis dieedi) alusel peaks ideaalis olema iga eine 1/3 loomse päritoluga ja 2/3 taimse päritoluga.
Mul on vastupidi, tugevalt üle poole toidust on ikka loomse päritoluga. Mulle see juurikanärimine kohe mitte ei sobi. Liha pole = nälg Laugh
Huvitav mis nende taimetoiduliste peades küll toimub, et otsustatakse lihast (või veel hullem- ka muust loomsest toidust) loobuda? Ei mõista ma neid inimesi...
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: PiziIngliito
No ses suhtes, et kindlasti on ka taimsetes toitudes mingi osa vajalikke aineid, aga mõne loomse produktiga võrreldes kindlasti vähem. Sa pead selleks ennast enne herneks sööma, kui õige koguse kätte saad.
Kust sa seda küll kuulsid?
---
Lihasööjatel on proleeme süsivesikute puuduse, kolesterooli, rasvade, kemikaalide, südamehaiguste, vähi, osteoporoosi, neerukivide, suhkruhaiguse, skleroosi, ülekaalulisuse, artriidi, seedehäiretega jne jne.

Muudetud: 15-11-07 kell 12:21:27 Thorondor
Vasta
#25
see on arusaadav, kui keegi ei taha emotsionaalsetel kaalutlustel liha süüa, kuid seda peale suruda teistele ja mitte ainult taimetoitlust kui sellist vaid igasuguse loomade ekspluateerimise lõpetamist, kaasa arvatud loomaaiad, lemmikud, putukad ja bakterid on absurd loomavihkajalik ja taimedele hävituslik tegevus mis ei vii kuhugi. ei aita ka see, et mõni vegan käib mööda netti, lehe kommentaarides kõikki mõrtsukateks sõimamas. äärmuslus jääb äärmusluseks. kuna enamik ei viitsi nüanssidesse süüvida, siis teevad nad karu teene loomakaitsjatele.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat