Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rämpstoidust loobumine alandas koolis vägivalda
#26
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas AnnaNuustik
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Hämmastav, kuidas keel areneb.
Võtsid mul sõnad suust.
Maheliha on kvaliteetne liha, mis on saadud peamiselt mahesöödaga toidetud ja heades tingimustes peetavatest loomadest. Maheloomade ja -lindude tervise eest hoolitsetakse ning neid peetakse suurtel lahtistel karjamaadel või vabaõhutarandikes. Üldjuhul ei lõigata ära nende sabasid, nokki ega sarvi.

Lugupeetud, Para-Weebus, me elame euroopa liidus ja sellest tulenevalt on ka mõned sõnad kaotanud oma tähenduse!
Tegelikult saaks isegi teha eraldiseisva teema selle kohta kuidas meid nimedega eksitatakse (Miks müüakse 50% liha ikka (tavalise)liha nime all ja miks kutsutakse tõelist lihat mahelihaks.

et siis mahelahkliha ja lahklihaBleh

mahe+põllu+majandus -> taastuvail loodusvaradel põhinev ja loodusseadusi järgiv taime- ja loomakasvatus

Liha oli on ja jääb lihaks. Olgu ta siis mahepõllumajanduse või mingi muu majanduse produkt. Kui lihast on tehtud toode siis on see lihasisaldusega mingi toode ja ei ole enam liha.

Meil on viimasel ajal hakatud väga usinalt kasutama igasuguseid huvitavaid nimetusi kõikvõimalikes valdkondades. Minu arusaamise järgi peaks ikka asju/nähtusi/omadusi nimetama õigete nimedega.

[Muudetud: 7-28-2010 Leena]
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Miks müüakse 50% liha ikka (tavalise)liha nime all ja miks kutsutakse tõelist lihat mahelihaks.

Äkki tood välja toote nime, mis müüb end liha nime all ent on ainult 50% liha? Viimati, kui ma lihaletti kiikasin, siis kõik lihatükid paistsid olevat liha nii vasakult, paremalt, alt ja ka - pealt! Loomulikult üritab ka lihatööstus toodangut suurendada erinevate söötade ja protsesside abiga ning liha kvaliteet suure tõenäosusega ka sellest langeb ent tegu on ikkagi lihaga. Küll kehvema kvaliteediga aga ikkagi 100% lihaga. Lihatooted - vorstid, pihvid jne on aga juba muu teema.
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Mina isiklikult ei pea lihaks liha mis on ebainimlikul kombel kasvatatud ja storeide täis süstitud. See on nätske liha välismust ja nime meenutav käntsakas.
Ma usun, et inimene peaks ikka teadma mis liha talle sisse söödetakse. Kas (mahe)liha või streroide ja muid huvitavaid kemikaale täis söödetud/joodetud liha.

Minu jaoks on uudis, et kasvatatakse liha. Kui ma veel noor olin siis kasvatati loomi. Kuidas neid praegu mujal kasvatatakse seda ma ei tea. Kodukihelkonnas kasvatatakse neid enamasti nagu vanasti. Mis inimeste teadmisse puutub siis jah, kes ostab kust. Rimi lihacase. Isiklikult ostan liha kas Tartu turult, naabrimehe käest või saan seda metsast-laudast.

Aga kui Sa juba steroididest räägid, siis äkki valgustad väljamaa liha ostjaid - mis steroidid need on ja mis see endaga kaasa toob. Millistele loomadele milliseid manustatakse?

PS: Mõne asjaga olen isegi nõus - poes saadavad krabipulgad ja muu taoline krabimaitseline ollus on tehtud tavaliselt tursa jäätmetest. Pakendilt seda aga välja ei loe. Teisalt on teema pealkiri täiega üks ebatsensuurset sõna väärt üllitis. Liiatigi VALE.

[Muudetud: 7-28-2010 Leena]
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Leena
Minu jaoks on uudis, et kasvatatakse liha. Kui ma veel noor olin siis kasvatati loomi.
Lihaloomade kasvatus (Loomad, kes kasvatatakse liha saamise eesmärgil.
Loomade kasvatus (Loomad, kes kasvatakse piima või muu olluse tõttu ja kes enamjaolt letile ei lähe.)

Tsitaat:Algselt postitas Leena
Aga kui Sa juba steroididest räägid, siis äkki valgustad väljamaa liha ostjaid - mis steroidid need on ja mis see endaga kaasa toob. Millistele loomadele milliseid manustatakse?
Pane google otsingusse Anabolic steroids for animals + mingid ergutid mille nimi kahjuks meelde ei tule.
Vabandan, aga kahjuks ma eestikeelseid vasteid ei leia.
Stereoididega tõstetakse looma lihasmassi ja ergutitega pannakse ta "liiklema", et lihasmass ei läheks rasva.
Lihtsamalt ja robutsemalt võiks öelda, et vaene loomakse on narkojoobes terve oma elu.
Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Jako linnamehena ei jaga tehnoloogiat, muud midagi.
Ega Jako terve elu linnas elanud pole Laugh
Mõni asi ikka "vanast maailmast" kõrval tahale jäänud + oma sõnavara EU regulatsioonide abil uuendanud... Bleh

[Muudetud: 7-28-2010 Jako]

Ma tean, et loomi kasvatatakse liha saamise eesmärgil. Herefordi veiseid kasvatatakse näiteks liha saamise eesmärgil. Kasvatatakse veiseid mitte liha. Kas tõesti on raske nimetada asju õigete nimedega?
Neeger on neeger ja ei oma Eesti keeles mingit halvustavat tähendust. Samuti p e d e ON p e d e mitte mingi gei või homo. Kas on keeruline kasutada eesti keelt.
Muuseas ÕS ei tea "mahelihast" mitte midagi.

PS: Liha kasvatamise termin võib olla litsidele keda kutsutakse lihaks ääretult solvav.

[Muudetud: 7-28-2010 Leena]
eh jah, tsensuur muudab sõnu.

[Muudetud: 7-28-2010 Leena]

[Muudetud: 7-28-2010 Leena]
Vasta
#30
Meenus Winston Smithi sõber, kelle nimi mulle küll hetkel meelde ei tule, kuid kes töötas Tõeministeeriumis uudissõnade kallal - millega ei saaks väljendada midagi... kahjulikku.
Vasta
#31
Mulle tuli hea uudissõna pähe-lahklihausuline.
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas Vesilik
Mulle tuli hea uudissõna pähe-lahklihausuline.

Maksimumpunktid.

Aga Jako, palun anna oma ÕS i ISBN ja lehekülje number kus on sees sõna maheliha.

PS: Kui sa midagi väidad siis tõesta ise, mitte ära saada inimesi googlesse tühja tuult taga ajama. Onja.

[Muudetud: 7-29-2010 Leena]
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Leena
Aga Jako, palun anna oma ÕS i ISBN ja lehekülje number kus on sees sõna maheliha.
Ma saan aru, et sul on igav ja tahad iga pisivea kallal norida aga nagu sa juba ise oled aru saanud siis sõna maheliha ei ole ÕS'is - küllaga kasutatakse seda riiklikus dokumentatsioonis (Mis eeldab, et tegu on lubatud sõnaga kuna iga dokument käid toimetajate/referantide käest läbi ja muudetakse vajadusel sõnu)

Peale maheliha kasutatakse veel selliseid sõnu nagu mahetoode, maheturg jne.

Maheliha google otsingus.


Mul ei ole igav. Mul on kurb. Too üks dokument kus on kirjas liha ja see tähendab mingit rämpstoitu.


Oeh - liha oli on ja jääb lihaks. Kui on mingid muud nüansid siis kasutatakse lisaks mingeid omadussõnu või muid väljendeid.

Seega:
Liha on liha
neeger on neeger
p ederast on p ederast
Ei tohiks ju keeruline oma mõtteid väljendada lihtsate ja õigete sõnadega.....
K
Vasta
#34
Liha on liha. Maheliha on samuti liha, ent selle liha saamiseks on looma kasvatatud nö. mahedalt - rangelt kontrollitud sööda peal.

Poodides müüakse tegelikult liha küll, näiteks on erinevad hakklihad 100% lihasisaldusega, samuti erinevad karbonaadid jne.

Need asjad aga, kus liha pole, on pigem poolfabrikaadid ning kõiksugu kotletid/pihvid. Kui vorsti ja viinereid tehakse lihamassist (mis tähendab, et sinna läheb põhiasjalikult kondid koos kondilihaga) siis kotletid ja pihvid koosnevad põhiasjalikult sojalögast. Muide, olen kunagi näinud poes ka mingit "lihalaadset" toodet.
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas Jako
No mina saan sellest aru, et liha on liha... aga poed ikka müüvad kondipuru lihast tehtud toote peale.


wink

Äkki on võimalik, et on päris palju eestlasi kes mõistavad sõna liha kasutamise puhul, et jutt käib lihast? Ja kui see on võimalik, siis on tegemist ääretult eksitava teema pealkirjaga.....

Või ma eksin?
Vasta
#36
Muutsin teema pealkirja. Artiklis räägitaksegi rämpstoidust mitte lihast.
Vasta
#37
Lääne toit häirib tähelepanu



Austraalia teadlased väidavad, et tänapäeva noorukite seas laialt levinud tähelepanupuudulikkus-hüperaktiivsushäire on seotud läänemaiste toitumistavadega. Perthi linnas asuvas Telethoni Laste Tervise Uuringute Instituudis tehtud uuringus analüüsiti 1800 nooruki toitumisharjumusi. Toitumisharjumused jagati seejuures kahte klassi: läänepärased ja tervislikud.

Teadlased kirjutavad nüüd ajakirjas Journal of Attention Disorders, et tähelepanupuudulikkus-hüperaktiivsushäiret, mis on tuntud ka ingliskeelse lühendi ADHD järgi, esineb läänemaiste toitumistavade järgijail umbes kaks korda sagedamini kui tervislikumalt toitujatel.

Uuringus kasutatud definitsiooni järgi sisaldas tervislik toiduvalik palju värskeid puu- ja aedvilju, täisteratoite ja kala. Sellises toidus leidub rohkesti oomega-3-rasvhappeid, foolhapet ja kiudaineid.

Läänemaine menüü koosneb aga paljuski näiteks kiirtoidust, praetud ja töödeldud toidust, rafineeritud toiduainetest ja maiustustest. Niisuguses toidus on palju rasva, sealhulgas küllastunud rasva, suhkrut ja naatriumi.

Uurimistöö juht Wendy Oddy ütles, et üksikuid toidurühmi eraldi vaadelduna paistavad ADHD-ga kõige rohkem seotud olevat just töödeldud liha, punane liha, rasvased piimatooted ja maiustused. Ta oletab, et läänepärane menüü ei sisalda piisavalt aju tegevuseks vajalikke mikrotoitaineid või siis leidub seal liiga palju värv- ja lõhna-aineid ning muid lisandeid, mida varasemates uuringutes on ka ADHD sümptomitega seostatud.

Oddy sõnul on siiski veel vara öelda, kas vilets toitumine on ADHD põhjuseks või on asi hoopis selles, et tähelepanupuudulikkusega noored ei süvene eriti toidu tervislikkuse teemasse, vaid söövad impulsiivselt seda, mille järele parajasti isu on.

Tähelepanupuudulikkus-hüperaktiivsushäiret diagnoositakse läänemaailmas keskmiselt viiel protsendil lastest ja noortest ning see on seega nooremas põlvkonnas kõige levinum vaimse tervise häire.

http://teadus.err.ee/artikkel?id=2490&cat=26&pg=1
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas villu
Lääne toit häirib tähelepanu


Oot, ainult Lääne? Kui suur see lääs neile aussiedele yldse paistab? On neil hoopis oma visioon maailmakaardist, kus kõik väljaspool nende mandrit
Lääne alla klassifitseerub??


Tsitaat:Algselt postitas villu
Teadlased kirjutavad nüüd ajakirjas Journal of Attention Disorders, et tähelepanupuudulikkus-hüperaktiivsushäiret,
mis on tuntud ka ingliskeelse lühendi ADHD järgi, esineb läänemaiste toitumistavade järgijail umbes kaks korda
sagedamini kui tervislikumalt toitujatel.

Kaks korda? Te liialdate, eks? Oleksin võinud vanduda, et samasuguste "läänelike tavadega" põtrade seas on pooled noorukitest parasjagu sassis...?



Tsitaat:Algselt postitas villu
Uurimistöö juht Wendy Oddy ütles, et üksikuid toidurühmi eraldi vaadelduna paistavad ADHD-ga kõige rohkem seotud olevat just töödeldud liha, punane liha, rasvased piimatooted ja maiustused. Ta oletab, et läänepärane menüü ei sisalda piisavalt aju tegevuseks vajalikke mikrotoitaineid või siis leidub seal liiga palju värv- ja lõhna-aineid ning muid lisandeid, mida varasemates uuringutes on ka ADHD sümptomitega seostatud.


Hmm, tänud Oddyle s*tamaigu eest suus, aga kas Oddy ei arva, et sealsed kohalikud nunnud kängud söövad samamoodi asju, mis ei ole nii puhtad ja loomulikud, kui need 200 aastat tagasi olid? Puhast rohtu võib vist veel ainult gröönimaal ja amazonase džunglis syya...

Tsitaat:Algselt postitas villu
Oddy sõnul on siiski veel vara öelda, kas vilets toitumine on ADHD põhjuseks või on asi hoopis selles, et tähelepanupuudulikkusega
noored ei süvene eriti toidu tervislikkuse teemasse, vaid söövad impulsiivselt seda, mille järele parajasti isu on.


Jah, on tõesti vara - liiga palju inimesi hakkaks MÕTLEMA, kui "avastataks", et näe tonti - ongi sysivesikud ja rasvad ja e-ained syydi
ning ei või ometi ju juhtuda, et hakatakse taas omal maalapil porgandeid ja kaalikaid kasvatama ning suurtelt keemik-farmeritelt keemia kasutamise eest
saadavaid pria-toetusi vähemaks koukima...
Ja väga paljud Noored yle maailma on muudetud muusika-, moe-, spordi- jt jumalate kummardajatest ajukääbikuteks, kes söövad seda,
mida telekas ja mujal reklaamitakse, sest nii on LAHE.

Aitäh Villule hea näite eest, kuidas oluliste asjade ymber kahtlusemulli tekitatakse.

Vasta
#39
Kindlasti on kõige parem kui oleks võimalik omale toitu ise kasvatada/toota olgu siis kartulid, liha või mesi. Kahjuks on selline võimalus vähestel olemas.
Olen ikka mõtelnud, et ma ei tea ju kunagi mida ma tegelikult poest ostan ja söön. See mis pakendile kirjutatud ei pruugi (olenemata väidetavast kontrollist) mitte tõsi olla.
.....................
Meenub üks kunagine lugu lihakombinaadist mis hakkas ööbikuliha vorsti valmistama. Et kaup läks väga hästi siis hakati "kõrgemalt poolt" asja vastu huvi tundma ja saadeti revident kohapeale uurima. Revident siis küsima lihakombinaadi direktorilt, et kuidas te saate iga päev mitu tonni ööbikuliha vorsti valmistada- kus pagana kohast te neid ööbikuid nii palju võtate? Direktor kõhatas häbelikult ja vastas, et ega meil see vorst päris 100% ööbikulihast ei olegi, paneme ikka veidi loomaliha ka, meil on kõik ilusasti pooleks- ühe ööbiku kohta tuleb üks lehm.
Vasta
#40
Hmm, nii ta on. Kui ise seemet maasse (kus tead mulla täisväärtusliku ja puhta olevat) ei pane, ei tea ka, mis saad.
Ööbikuvorst - laulis ikka hamba all ilusti, eks? wink
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas AnnaNuustik
Jah, on tõesti vara - liiga palju inimesi hakkaks MÕTLEMA, kui "avastataks", et näe tonti - ongi sysivesikud ja rasvad ja e-ained syydi ning ei või ometi ju juhtuda, et hakatakse taas omal maalapil porgandeid ja kaalikaid kasvatama ning suurtelt keemik-farmeritelt keemia kasutamise eest saadavaid pria-toetusi vähemaks koukima...

Ära lahmi, kui sa asjast täpselt midagi ei tea.
Eesti poliitika on suures plaanis selline, et ilma nende jubedate PRIA tpetusteta maksaks põllumehed tootmisele peale ning see suretaks selle viimasegi toidutootmise Eestis välja. Alates Eesti iseseisvumisest on põllumajanduses tootmisest välja jäänud 400 000 ha maad. Rääkimata sellest, et mida rohkem inimesi linnadesse kolib, seda suuremat hulka tegelasi peavad need põllumehed ära toitma. Rääkimata sellest, et keemial ja keemial on vahe, samamoodi nagu on vahe kogustel, mida pritsitakse ning millal pritsitakse.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat