Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MTÜ Paganakoda
#1
Neil päevil tulid kolm paganat kokku ning võtsid vastu otsuse rajada Koda, mille eesmärgiks oleks paganluse ja shamanismi arendamine Maavalla aladel. Paganakoda ise oli virtuaalsel kujul juba aastakese eksisteerinud, nüüd aga sai astutud samm edasi ning kuulutatud Koda ühinguks.

MTÜ Paganakoda on enese eesmärgiks seadnud kõikide meite alade paganate ja loodususksete vahelise infovahetuse tihendamise, avalike loengute ja loengusarjade läbiviimise ning paganlike laagrite ja õpitubade korraldamise. Ja seda kõike võimalikult väikese tasu eest, kui mitte suisa aitäh-i eest. Sest meie usume, et info ja teadmised on meile kõigile ühesuguse õigusega jagatud ning nende eest hingehinna küsimine on kohatu. Ja mis saab ühe pagana jaoks enam tähtsam olla, kui see, et tema kaasmaalased temaga ühte maailmavaadet jagavad.

Käesolevaga kutsume teid kõiki meie ühinguga liituma. Arutleme koos muistsete kommete, jumalate ning vaimse maailma kontseptsiooni üle. Õpime shamanismi põhialuseid ning arendame iidseid teadmisi tänapäeva maailma. Sinu abiga loome kommuuni, mille eesmärk on vaba infovahetus ja enesearendus läbi üksikisiku ning grupi tasandi.

Lisainfot leiad meie kodulehelt (hetkel foorumi kujul) www.paganakoda.ee kuhu lähipäevil saab üles riputatud ka meie värske põhikiri ja eesmärkide tahvel.


Päikest!
Vasta
#2
Selle aasta lõpuks peaks olema täidetud järgmine plaan:

1. Loengusarja "Shamaan tänapäeva ilmas" avapauk
2. Kohtumine külalislektoriga, kes vestleb ühest maailmavaatest (hetkel täpsustamisel)
3. Kohtumine külalislektoriga, kes räägib paganlikest pühadest ja tähtpäevadest
4. Kohtumine nõidadega
Vasta
#3
ja mis oleks selle ühingu kaugem põhieesmärk?
Vasta
#4
Tsitaat:MTÜ Paganakoda on enese eesmärgiks seadnud kõikide meite alade paganate ja loodususksete vahelise infovahetuse tihendamise, avalike loengute ja loengusarjade läbiviimise ning paganlike laagrite ja õpitubade korraldamise. Ja seda kõike võimalikult väikese tasu eest, kui mitte suisa aitäh-i eest. Sest meie usume, et info ja teadmised on meile kõigile ühesuguse õigusega jagatud ning nende eest hingehinna küsimine on kohatu. Ja mis saab ühe pagana jaoks enam tähtsam olla, kui see, et tema kaasmaalased temaga ühte maailmavaadet jagavad.
Vasta
#5
oih Sick minu viga.
Vasta
#6
Meie õpetuised ja maailmavaade tihedas seoses on maausuga, kuna maausk on meie Maavalla elukorraldus ja pärimus. Ka Paganakoda toetub meite ala põhjale... ning kogu meie tegevus on tihedalt seotud meite eneste pagusega. Pagus siis on kohavaim või uuema aja keeles rahvusegregor. Sellest ka nimi pagan, ehk kohavaimu austaja.

Maavalla pärand on väga rikas ning Koja eesmärk ongi uurida seda veidi teise nurga alt kui seda teeb Maavalla Koda. Shamanismi me ei impordi, muidugi veame paralleele teiste shamanistlike pärimustega... ent seda kõike Maavalla vaimus ja mõttes Laugh

Enamus teadmisi pärinevad muidugi sealt, kuhu meie esivanemad nägid ent meie industrialiseerunud ühiskond enam vaadata ei taha - vaimsed teadmised ei kandu ainult inimeselt inimesele üle vaid kõik mis on kunagi olnud on senimaani olemas. Kuskil.

Nii näiteks on meie poolt propageeritava õpetuse sees manala ja toonela, maaema ja taevataat, hiied ja energiasambad, kaevud ja allikakohad.

Et olla shamaan, ei pea sa tingimata õppima kusagi Uuralite taga seda kunsti. Ka meite maal olid muistsel ajal teadmamehed ja posijad.

Ja kui rikas on meie keel veel nende sõnade poolest, mis iseloomustavad shamaane ja tervendajaid: shamaan, arpur, teadmamees, posija, sõnuja, ravitseja, arbuja, arbueit jne.
Vasta
#7
Hei hoo lapsed ja noored, mul hää meel tavitada, et Paganakoja foorum on jälle avatud!

Sedakorda küll mitte enam aadressil www.paganakoda.org vaid uuel ja uhkemal - www.paganakoda.ee
Vana domeeni napsas mingi hindu ära ja hakkas seal oma reisiblogi pidama.

Nii et kõik huvitunud, külastage:

www.paganakoda.ee
Vasta
#8
Tubli Celtic, otsustasid oma rida edasi ajada, seda ma mõtlesin, et kuhu paganakoda vahepeal kadund oli.
Vasta
#9
Väga meeldiv, et Paganakoda on jälle avatud Smile
Vasta
#10
Ja mis siis nüüd paganatega juhtus et koda just kui oleks haihtunud ?Hrmm
Vasta
#11
(01-06-2012, 14:56 )Metslane Kirjutas: Ja mis siis nüüd paganatega juhtus et koda just kui oleks haihtunud ?Hrmm

MTÜ muudeti AA`ks! Lihtsalt, tühine formaalsus. wink

Vasta
#12
Mis asi see veel on - mingi söödav asi või? Kuna muud selle laadset foorumit es leia siis arvasin et küsin siit. Inimlik uudishimu - tahtsin lihtsalt kuulda kas juhtoinad või preestritest paganad väsisid lõpuks ära või. Laugh
Vasta
#13
(01-06-2012, 16:13 )Metslane Kirjutas: Mis asi see veel on - mingi söödav asi või? Kuna muud selle laadset foorumit es leia siis arvasin et küsin siit. Inimlik uudishimu - tahtsin lihtsalt kuulda kas juhtoinad või preestritest paganad väsisid lõpuks ära või. Laugh

Segane jutt... Millest sa räägid?
Vasta
#14
(01-06-2012, 16:13 )Metslane Kirjutas: Mis asi see veel on - mingi söödav asi või? Kuna muud selle laadset foorumit es leia siis arvasin et küsin siit. Inimlik uudishimu - tahtsin lihtsalt kuulda kas juhtoinad või preestritest paganad väsisid lõpuks ära või. Laugh


Meeldiv ning toetav suhtlusring, kus leitakse ühiselt lahendusi oma.. teatavate destillaatide ning kääritatud jookide, püsitarbimise piiramisele v. lõpetamiseks. Shock
Paganakoja ette ei sobi mitte mingil juhul eesliide a la.. mtü, as v. oü. Angry
See kaotab nii, automaatselt oma sisulise atraktiivsuse.


On kurb, et `Paganakoda` on jäänud kiratsema.
Vasta
#15
(10-09-2007, 14:15 )Celtic Kirjutas:
Tsitaat:MTÜ Paganakoda on enese eesmärgiks seadnud kõikide meite alade paganate ja loodususksete vahelise infovahetuse tihendamise, avalike loengute ja loengusarjade läbiviimise ning paganlike laagrite ja õpitubade korraldamise. Ja seda kõike võimalikult väikese tasu eest, kui mitte suisa aitäh-i eest. Sest meie usume, et info ja teadmised on meile kõigile ühesuguse õigusega jagatud ning nende eest hingehinna küsimine on kohatu. Ja mis saab ühe pagana jaoks enam tähtsam olla, kui see, et tema kaasmaalased temaga ühte maailmavaadet jagavad.


Ei saa teisiti, uudishimu ajab tagant. Mis juhtus? Shock

Vasta
#16
(02-06-2012, 16:22 )Ott Sama Kirjutas: Ei saa teisiti, uudishimu ajab tagant. Mis juhtus? Shock
Raha sai otsa?

Vasta
#17
Jah. Tänu headele inimestele, kes siingi foorumis tegevad, sai vahepeal lehe püsti, ent eks ta nii lähe, kui aega ja mammonat pole. Ilusatest ideedest sõidetakse alati üle ning ühel hetkel lihtsalt avastad, et polegi mahti teatud valdkondadega tegeleda. Kui peaks kunagi veel Koja avama, siis kindlasti mitte foorumi kujul...
Vasta
#18
Kuna sa Celtic oled hästi kursis teemaga karmavõlg,
siis ega see sulle vist suure üllatusena tulnudki.
Ma pean silmas su foorumi "kokku kukkumist".


PS Minu postitus pole päris kindlasti mõeldud solvamiseks
või mingil muul viisil Celticule ära tegemiseks!
Nimetame seda selliseks sõbralikuks müksukswink
Vasta
#19

Foorumeid saab olematu raha eest tekitada ja pidada (nagu siit blokitud Insener Tünni foorum, mille kettaruum saadi mõne eurose mobiiltelefoni sms saatmise teel) - või lausa tasuta, kui idee on mõistlik (nagu Tuulepesa vaimsuse foorum).

Vaid siis, kui tahetakse .ee, .com, või mõne originaalse nimega esineda, tuleb rohkem maksta.

Ehk kui mõistus ja teotahet on, ning ego-laksu suudetakse ohjata, pole foorumi omamine mingi probleem - kuna kõik need omadused peaks Celticul olemas olema, siis ei saa ma aru, mis juhtus.
Vasta
#20
Noh tegelikult polegi see meie asi "nuhkida",
see ikka Celticu isiklik asi ja seega oleme
viisakad, ärgem päri. Mees teab ise mis ta
teeb.
Vasta
#21
Lahendused pakutud varianti ei kaaluks ma isegi siis mitte, kui mulle peale makstaks. Need tasuta, reklaamidest kubisevad foorumid on lihtsalt sõna otseses mõttes rõvedad.

Juba eelmine aasta ei soovinud ma Paganakoda foorumi kujul avada, ent kuna aega lihtsalt polnud, tuli lihtsalt olemasolev info püsti panna.

Aga mis konkreetselt on kadunud? Kõik andmed, kõik vestlused on mul alles, eks leiab ka kunagi selle aja, et asjad taas tööle lükata. Ega paganad kuhugi ära kao.
Vasta
#22
Aega polegi - see oli esimene asi, mille ristiusupreestrid paganatelt röövisid. Asemele anti "oma palehigis pead
sa /patune/ endale ja oma /süütutele/ lastele elatist teenima!"
Pole aega, pole paganaid.
Leping Jumalaga, tagab Tema rahvale intressi, mis teie (leige v. olematu) usu kaudu.. pärib teie aja.
Vasta
#23
Kurb, et hea asi nii tühise asja taha- nagu raha- jäi...
Ma võin selle jalule aidata.

Ma ei trügi vahele ja ei sekku paganlusse, aga mul on oskus näha lihtsaid liigutusi mis võivad abiks olla.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  MTÜ Paganakoda kogub andmeid koolide kohta Celtic 59 20,213 10-08-2008, 01:08
Viimane postitus: Bartimaeus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat