Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aspartaam ja seda sisaldavad tooted
#51
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
- parem kui aspartaam.
/.../
"Ha-ha-ha! Hello, boys! I'm back!"

See marjalugu lõhnab vandenõu järele....

Hallu, nii tore on sind taas meie hulgas näha (:
Vasta
#52
Nüüd siis hullutatakse naisi coca-cola lightiga http://www.coca-cola.ee/light/ (olete ehk telereklaamigi näinud). Niisiis palutakse kirjutada lugu sellest, kuidas CCL on ikka nii hea ja on elu paremaks muutnud. Mina kirjutasin neile loo sellest, mida CCList ja aspartaamist arvan. Kirjutage teie ka, oleks hea, kui palju inimesi nende südametunnistusele koputaks Bleh Muidugi neid jutte modede poolt üles ei lasta, aga ehk kellegi ajukurdudes hakkab mõttetegevus natukenegi selle tulemusel tööle. Oeh, olen vist idealist Sad
Vasta
#53
Kaks kalja: 3 kopikat kali ja Maamehe kali.
Vasta
#54
Tanheiseri kali on parem :-)
Vasta
#55
Olen neist asjadest siin varem ka kirjutanud ja neist ohtudest rääkinud. Tegelikult ei toimu siin midagi. Hoopis vastupidi nende toodete arv hoopis tõuseb,mis sisaldab asp d.Järjest rohkem sõnniku reklaami on suunatud lastele.Just nendele mõjub see kõige hukutavamalt. Kooli minnes on nende õppimis võime 30% madalam,kui tavalastel, kes pole neid aineid kasutanud.Teiseks sisaldavad teatud joogid sund mõnuaineid, mis sunnivad just neid jooke tarbima.Ainuke lahend on neid jooke ja asju mitte kasutada. Tittesi meelitatakse tarbima igasuguste ersatsesemete näol. Ma näen seda pilti iga päev poes olles. See kõik on see, et tulevikus saab olema santide ühiskond. See kuulub inimese hävitamise programmi juurde. See on, nagu viit sütikuga pomm kõigi jaoks......
Vasta
#56
Kas ei oleks mõtekas mingi teatud arv inimesi kokku koguda, kes on antud teemaga hästi kursis ja oskavad välja tuua kindlaid fakte, ja näiteks saatega Pealtnägija ühendust võtta ?
Vasta
#57
Omal ajal oli sama lugu sahhariiniga,seda kasutati ka suhkru asendajana.Hiljem enne 1960 a keelati selle kasutamine kõikjal ära, kuna oli tugev vähja tekitaja. Ma vaatan,et praegu hakatakse seda jälle jookides kasutama.Tuleb vana tagasi....
Vasta
#58
Mina olen omalt poolt niipaljukest suutnud teha, et olen hoiatanud oma peret, sõpru, tuttavaid aspartaami ja glutamaati sisaldavate toodete tarbimise eest. Kui piisavalt hirmsaid fakte neile ette sööta, siis enamik õnneks hakkab oma tervise pärast kartma ega lase seda infot ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Aga tundub, et enamus ei ole iial kuulnudki taolistest ohtudest toidus ja joogis...nii palju siis adekvaatse info levikust.
Vasta
#59
Asi on ka selles, et paljudele inimestele ei mahu pähe, et kuidas saab toidu sisse panna aineid, mis on inimese tervisele ohtlikud, ehk siis, valitsus ja erinevad terviseorganisatsioonid ju ei lubaks selliseid aineid kasutada, kui need oleks tõesti niii ohtlikud, kui me räägime...
Vasta
#60
Täna avastasin,et aspartaam on juba ka AURA mahlades ja teistes toodetes,näiteks apelsininektar magusainetega. Mustavärvitekst on rohelise põhjavarvi peale trükitud. Head solgi tarbimist......
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas: seffe
enda ehmatuseks avastasin, et ka apteegist ostetavad teed nagu TheraFlu ja Fervex sisaldavad aspartaami

Ja tavapoodides müüdavad pakiteed? Läheb aeg edasi ja ühel päeval avastame, et ainus meetod normaalset teed juua on, kui otsida tutvusi inimestega, kes koduaias teekraami kasvatavad... või hakata ise kasvatama.

Aura solki ma ei joo, Cocat ja poemahlasid tarbin üliharva... a ikka ei taheta mind rahule jätta, sunnikudSmile
Vasta
#62
Päris hull on teada, kui palju paska(vabandust väljendi pärast) inimene iga päev tarbib.
Vasta
#63
Varsti ei saagi enam midagi süüa, sest kõik toiduained on igasugust solki täis topitud, et inimesi mürgitada.
Vasta
#64
Andke palun ka enda hääl aspartaami vastu:

https://www.osale.ee/ideed/idea/view/2368
Vasta
#65
Kuna seal peab hääletamiseks registreeruma ja nad ei aktsepteeri minu kahetähelist kasutajanime, siis minu poolt jääb kahjuks hääletamata. Nõmedatele nõudmistele ma ei kavatse alluda.
Vasta
#66
Olen märganud , et on olemas mingi jõud , mis seda va aspartaami meie toidu- ja joogivalikusse surub ja päris tugevalt.Kui ilmusid ACE joogid müüki , siis märkasin poes 2 kaubaalust ACE jookidega , etkettidel oli vaevumärgatav toonivahe , asusin asja uurima ja leidsin , et üks variant oli suhkruvaba ja muidugi aspartaamiga.Praegusel ajal pole ma suhkruvaba ACE-t näinud.Teised suhkruasendajad on tsüklamaat , millel on kantserogeenne toime ja sahhariin- naatrium , mis on ka paras mürk.Aspartaamist veel niipalju , et organismis on üheks laguproduktiks metanool , mida tekib 30 protsenti aspartaamist.Metanool aga laguneb edasi metanaaliks ehk formaldehüüdiks , see on seesama aine , mille vesilahuses säilitatakse laborites organeid , tal on rakkusid fikseeriv toime See tänedab , et rakud surmatakse ja säilitavad oma kuju.Kuna metanaali tekib suht vähe , ei ole mürgistust märgata Matsu saavad kõige tundlikumad rakud , esmajärjekorras nägemisrakud.USA lennuväes pidi olema lenduritel keelatud juua aspartaamiga jooke.Looduslikest magusainetest on saadaval stevia , seda on müügil loodustoodete poes taimmaterjalina ja ka tablettidena. Kusjuures steviat on keelatud müüa suhkruasendajana.Ametlik kasutusala on ,,Hambakosmeetiline vahend,,Samuti on ka looduslikke magusaineid (ksülitool , sorbitool) sisaldavatel nätsudel peal hoiatused , et kui palju sööte , võib kõht lahti minna.Aspartaami kohta pole mingeid hoiatusi , pistke aga terviseks.Üldiselt ei kõlba minuteada ükski näts süüa , kus pole aspartaami(jenkki), seal on muud saasta.Aspartaami on ka paljudes ravimites Kui ma õigesti mäletan , siis on seda Calcigran apelsinimaitselistes tablettides ja Nycomedi 200 mg C- vitamiinitablettides.Üldiselt tasub lugeda purgi pealt , mis seal sees on Vahel on aspartaam ära peidetud , magusainete loetelu on mitmes osas. vaatad , magustajad ksülitool ja glükoossiirup ja muud kahjutud variandid.Nimekirja jätkudes tulevad E951 ja teised.Aspartaamist on kirjutanud Jüri Lina om raamatus,,Varjatud tervisevalem,,Ilmunud 1999 kirjastus ,,Referent,,Varsti peaks ilmuma uus täiendatud trükk.Lõpetuseks võiks teha nimekirja toodetset , mida tasuks osta.Kurgupastillidest Mynthon ja Halls.Siirupitest Rõngu omad , on küll veidi kallimad , aga E-vabad.Hea on ka Bio berry astelpajumahl.Nätsudest ei tea ma ühtegi.Kui keegi midagi head avastab , võib lisada!

Muudetud: 11-11-08 kell 02:30:18 parabool
Vasta
#67
Sai täna coca-cola plazas käidud Bondi vaatamas, jube oli... actioni kohtades vahetus kaader iga 0.3 sekundi tagant, võimatu midagi nautida/jälgida, aga muidu oli film ok :o

Algul lasti nagu ikka reklaame, võta omale krediitkaart jne. f..off!
Ja siis tuli coca-cola reklaam:"See retsept ei ole kunagi sisaldanud tehislikke lõhna- ja maitseaineid, samuti pole Coca-Colale kunagi lisatud säilitusaineid"

Ning siis märkasin, et üle 3-4 istme on pandud kõigile coca-cola pudel (mingi kampaania), aga mitte tavaline coca-cola, vaid coca-cola Zero, mis on muidugi aspartaamiga.
Seal käib ka kisa selle reklaami üle:
http://www.tarbija24.ee/?r=322&ft=6444

Reklaam on üleval ka coca-cola lehel:
http://www.coca-cola.ee/secretformula/

Ju see siis käib selle tavalise coca-cola kohta, sest aspartaam peaks küll olema vägagi tehislik mürk!
Seal ka koostis tootud:
Karboniseeritud vesi: annab Coca-Cola’le kihisevalt värskendava maitse.

Suhkur: saadakse suhkruroost ja –peedist. See on tegelikult sama asi, mida tee ja kohvi sisse lisatakse.

Karamell: annab Coca-Cola’le rikka tumeda värvuse. See on sama tüüpi, mis köögis pannil suhkru kuumutamil (nende näpukas Smile) tekib.

Fosforhape: Pärineb looduslikest mineraalidest, annab Coca-Cola’le selle eriliselt pikantse maitse.

Kofeiin: see on sama, mille leiad oma igapäevasest teest, kohvist ja isegi ¹okolaadist. Kofeiini mõru maitse seguneb meie salajases retseptis, et luua see unikaalselt rõõmutoov värskendus, mille poolest Coca-Cola kuulus on.

Muudetud: 11-11-08 kell 05:18:32 levis
Vasta
#68
Tsitaat:Algselt postitas: parabool
Olen märganud, et on olemas mingi jõud, mis seda va aspartaami meie toidu- ja joogivalikusse surub ja päris tugevalt. ...
Peamine jõud on vist aspartaami madal hind.
Kas see on kunstlikult madal, seda ei tea, kui
on nii, saame muidugi rääkida hinda madalal
hoidvatest jõududest. Selge on see et kui jooke
suhkruga toota, tuleb omahind kõrgem. Sealt
see "Säästu" värk, odavad magusained sees...

Aga miks joogid üldse magusad tehakse -
võib-olla selleks et varsti uus janu tekiks ja
joogitootjate käive kasvaks...
Vasta
#69
Nii see on. Tegelikult on magusainete tootmine kallim, kui suhkrul. Ainuke eelis on magususe aste. See ületab suhkru oma sadu ja rohkem kordi.Seda läheb vähem tarvis.Tavaliselt lähevad ostjad reklaami õnge.Lisaks lisatakse veel ainet,mis tekitab sõltuvust.Olen mingil määral kaubandusega seotud ja näen seda igapäev. Kui räägid neile ainetest siis nad ei tea sellest midagi. Mõni võtab seda tõseselt, teine laseb vanaviisi edasi.Lihtsalt selgitus puudub. See kõik on muidugi kurb tõde. See on teiste jõudude viime ponnistus enne kadu.....
Vasta
#70
Hind hinnaks,aga miks steviat maha tambitakse,miks ei lubata teda müüa suhkruasendajana,vaid,,hambakosmeetilise vahendina,,Ja lõpptarbijale tuleb hinnavahe minimaalne.
Vasta
#71
Aspartaamiga mürgituse juhtum: http://rense.com/general85/asparr.htm
Vasta
#72
Minu arvamus:
Eks see ole inimese enda valik, kui palju ta päevas joob ja sööb. Kõik toidud sisaldavad midagi. Üks on hullem kui teine. AGA toon näite elust enesest. Inimene sõitis bussiga ja ajaviiteks näris ära terve paki eclipse'i kommikesi. Õhtul helistas ja kurtis, et ei tunne ennast hästi. Kui küsisin, mida sa täna söönud oled, sai ta ise ka aru, mida ta valesti tegi. Mis ma tahan öelda, on see, et igast hädad jäävad olemata, kui ise ka mõtled. Ei pea jooma 10 pudelit karastusjooki päevas, et siis pärast hädaldada: "Näed, nad panid mingit jama mu joogi sisse, ja nüüd on tervis korrast ära". Ise oled süüdi, et niipalju tarbid.
Nädalas paar korda, igati okei. Inimese organism suudab ise ennast puhastada. Hätta jääb ta siis kui pidevalt tuleb uus saast peale. Ja saasta on palju. Seepärast tuleksiki rohkem pöörata tähelepanu sellele, kui palju sa haarad poest riiulist omale korvi, mitte sellele mis seal peal on kirjas.
Minu arvamus!
Sick
Vasta
#73
Õige... pisut mürki iga päev annab ehk paar eluaastat juurde võrreldes sellega kui korraga suurem kogus mürki manustada
Vasta
#74
Tsitaat:Algselt postitas HUGOTH
Omal ajal oli sama lugu sahhariiniga,seda kasutati ka suhkru asendajana.Hiljem enne 1960 a keelati selle kasutamine kõikjal ära, kuna oli tugev vähja tekitaja. Ma vaatan,et praegu hakatakse seda jälle jookides kasutama.Tuleb vana tagasi....
natuke vale info, seda pole siiamaani ära keelatud ja arvatakse, et see nüüd nii ohtlik ka pole, mõjutab ju kolmanda põlve esindajaid mitte algseid kasutajaidwink
http://www.sportlab.ee/forum/index.php?s...topic=1005
Vasta
#75
Rõhudes inimeste pealiskaudsusele (et mitte öelda rumalusele), plaanib aspartaamitootja nimetada selle ümber AminoSweet'iks, üheks põhjuseks väidetavalt meedias leviv aspartaami-vastasus. Uudis siis ise siin: Ajinomoto brands aspartame ‘AminoSweet’.

Tsiteerides pressiteadet:
Tsitaat:Ajinomoto believes that the time is right to remind the industry that aspartame tastes just like sugar, and that it’s made from amino acids – the building blocks of protein that are abundant in our diet.
The name AminoSweet is appealing and memorable. It reflects that AminoSweet comes from the same amino acids that are abundant in the food we eat every day.
võib ühtlasi meelde tuletada ka, et aspartaam põhjustab selliseid nähtusi, nagu
*peavalud
*nägemishäired
*krambid ja krooniliste haiguste ägenemine
*hallutsinatsioonid
*peapööritus ja oksendamine
*liigesevalud
Lisaks igasugu muid jamasid, mida võib meelde tuletamiseks lugeda esimesest postitusest ...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat