•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89(current)
  • 90
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Vaba" jututeema
No Eithea teeb seda propat mingi pettasaamise tunde ja arvamuse pärast, et teda on riisutud. Reaalne omamine eeldab, et omanik saab omandit kasutada ja käsutada. Kui ta seda teha ei saa, siis ta ei oma. Ta võib ainult ette kujutada, et ta omab. Eithea ei saanud kasutada ja käsutada nõukogude riigi varasid, seadused ei näinud midagi taolist ette ja järelikult ta ei omanud neid. Ta ainult kujutas endale ette, et omab midagi. Tal oli vale ja võlts teadmine omamisest ehk illusoorne omamine. Neid illusioone tekitas nõukogude ideoloogia ja propaganda, mis sõnades rääkis üht, tegudes aga risti vastupidist. Seda uskusid ainult (Eithea, tyto, roomlase jne..) taolised poole....., et tehased, kolhoosid, metsad kuuluvad rahvale, oled rikas võrreldes läänega ja elu on lill. See illusoorne teadmine võeti talt ära ja tema napp mõistus nimetab seda riisumiseks. Normaalne inimene saab aru, et ahnest ettekujutusest ilmajäämine ei ole riisumine, vaid illusioonidest vabastamine.
Ja minuarust neid midagi muud ei huvitagi kui illusioonide tagasi saamine, heaolu on hoopis teisejärguline tegur. Para loob ka selliseid illusjoone.
(17-05-2017, 15:17 )sissy_ Kirjutas: ... keda soovitate nende asemel ja mis teemad siis siin vohama hakkavad?

Esteks, jah, nakatunute nimekirjast, nagu ka teemade sulgemisest pole kasu, kuni ei osata ära tunda algpõhjust ja vahet teha propagandal ning maailmavaadete väljendusel.

Kui mingi energeetiline puhastumine siin peaks toimuma - printsiip ju lihtne: enne kui pole vabanetud vanast (eelkõige tähendab see julgust kivistunud mõttemustreist lahti lasta), ei saa ka midagi uut tulla - siis saab olema kindlasti huvitav, millised arengud toimuvad ja kes sellesse panustama asuvad.
Hetkel on jälgitav vaid tagasivaates, millega ja mida on nö eemale peletatud. Ent kui ollakse juba tasemel, kus lugemissoovituseks kaaslastele on delfi kommentaarium ja tarkusi ammutatakse wikipediast, siis hullemaks väga minna ei saa Laugh



Lend läheb järjest suurelisemaks, ettevaatust luuaga - päike võib selle süüdata! Delfi kommentaariumi halvustamine on seni ikka olnud poliitikutele pärusmaa, kelle arust rahvas on puruloll. Mul on kole kahju, et ka siin niimoodi suhtutakse.Vox populi,vox dei!
(17-05-2017, 15:35 )Temimoor Kirjutas: Palutud on vaid propaganda lõpetamine. Probleem on tegelikult selles, et osad neist ei saa aru, misasi on propa ja need, kes saavad, need kiidavad takka, et "lollid nende eest musta töö ära teeks".
Aga mis on popaganda?
Propaganda on see, kui keegi väidab, et ta räägib tõde.

Sõnavabadus kas on või teda ei ole.
Kui enam ei ole sõnavabadust, ei ole ka demokraatiat.

Ei ole kommunikatsiooni, mis ei taotleks mõju ehk ei oleks propaganda.
Kui ülikoolis õpetatakse teoreetilist füüsikat, on see teadusliku maailmavaate propaganda.

Prantsuse propagandauurija Jacques Ellul on öelnud, et inimesed arvavad, et teavad midagi propagandast ning oskavad olla selle suhtes immuunsed, kuid olukord on Elluli hinnangul hoopis selline, et inimesed teavad propaganda kohta valesid asju ja keegi pole immuunne.

Propaganda on üks reklaami põhiliike, mis pakub ühistele probleemidele ühiseid lahendusi. Näiteks mobiliseerib sõja puhul kõik relvile või valimiste korral valima.

Propaganda on alati olemas olnud, ta pole inimkonna suurem vaenlane kui tuli, mis tsivilisatsiooni osana teeb kasulikku tööd, aga võib ka möllata looduskatastroofina. Tuli on tuli. Propaganda on propaganda. Mõlemad võivad olla stiihiad. Aga mõlemad võivad olla ka tsivilisatsioon. Tuleb õppida nendega ringi käima. Tuleb õppida!



Tsitaat:Propaganda (ladina propagāre 'laiendama') on sihipärane inimeste meelsuse ja ühiskondliku arvamuse mõjustamine.

Garth S. Jowetti ja Victoria O'Donnelli järgi on propaganda tahtlik süstemaatiline püüd vormida ettekujutusi, manipuleerida tunnetusega ning suunata käitumist saavutamaks vastukaja, mis edendaks propagandisti soovitud eesmärke.[1] Sageli käsitletakse propagandat negatiivse tegevusena, s.o kavalate retooriliste võtete ja valedena, eesmärgiga (rumalasse) massi juurutada ühekülgset arusaama mingis küsimuses.

allikas: https://et.wikipedia.org/wiki/Propaganda
(17-05-2017, 18:54 )murjam Kirjutas:
(17-05-2017, 15:17 )sissy_ Kirjutas: ... keda soovitate nende asemel ja mis teemad siis siin vohama hakkavad?

Esteks, jah, nakatunute nimekirjast, nagu ka teemade sulgemisest pole kasu, kuni ei osata ära tunda algpõhjust ja vahet teha propagandal ning maailmavaadete väljendusel.

Kui mingi energeetiline puhastumine siin peaks toimuma - printsiip ju lihtne: enne kui pole vabanetud vanast (eelkõige tähendab see julgust kivistunud mõttemustreist lahti lasta), ei saa ka midagi uut tulla - siis saab olema kindlasti huvitav, millised arengud toimuvad ja kes sellesse panustama asuvad.
Hetkel on jälgitav vaid tagasivaates, millega ja mida on nö eemale peletatud.

Huvitav töötlus, tõesti huvitav. Nakatunud, energeetiline puhastus... Laugh.

Peale selle, kõik, kes siia foorumisse on jõudnud ja hoolimata lakkamatust teatud tüüpide vaenulikkusest ja provokatsioonidest on siin vastu pidanud ja ikka para-teemade vastu huvi tunnevad, on ammu peavoolumeedia kivistunud vaadetest lahti lasknud. Sellistest, mida Eesti Päevalehe "arvamusliidrid" propageerivad igapäevaselt.
Väljend "rumalad massid" on "targa "eliidi"" lemmik võte oma ebainimliku poliitika pealesurumiseks.
Jusht, tuleb õppida! Tuli on tuli ja demagoogia on ühe asja kohta kehtivat väidet kasutada õigustamaks midagi hoopis muud. Üldiselt ei inimene ega loom käi tulega arutult ümber ega lase oma kodus sel kontrollimatult vohada.

Mõistlikum oleks teadust mitte maailmavaate vaid meetodina näha, nii, nagu see tegelikult on - siis ei tekki nii udust pilti maailmast ega kartust, et meil teaduse näol võiks propaga tegu olla.

Väita, et pole kommunikatsiooni, mis ei taotleks mõju ega oleks propaganda, on siiski üdini väär. Nimelt eksisteerib täiesti HUVIPÕHINE KOMMUNIKATSIOON. Vastanduvas-võitlevas mõttemustris olles on ehk raske näha ka sellist huvi, mis poleks otseselt kasusaamine ja soov teisi mõjutada, vaid pigem huvi ise avarduda, mõista ja kogeda, kuid see on olemas.

Küsin huvi pärast, mida Nofretete arvab Kenderit õigeksmõistvast otsusest?
(17-05-2017, 18:54 )murjam Kirjutas: Ent kui ollakse juba tasemel, kus lugemissoovituseks kaaslastele on delfi kommentaarium ja tarkusi ammutatakse wikipediast, siis hullemaks väga minna ei saa Laugh
Mis parata - kui termin on uus, siis ikka wikist abi.
Abi ju teistelgi wikist. On alati olnud üldmõistete endale selgeks tegemisel.
Teemas eespool esitatud küsimusele Antifa kohta ma vastata ei osanud. Seepärast mõistega tutuvusingi.

Küsimus oli: Vaadates nende käitumist ja meenutades, et ka Eestis on Antifa pead tõstnud tekib küsimus kas selle liikumise esindajad üritavad ka siin oma "pesa" punuda? Äkki keegi oskab sellele vastata. Lihtsalt oma sõnadega.

Ja miks sa nii kindel oled, et prantsuse propagandauurijal Jacques Ellul on udused vaated propagandale. Samas usud, et wiki artiklis on tõde? Huvitav oleks teada. Äkki ongi udused vaated.
(17-05-2017, 20:03 )Tyto Alba Kirjutas: Väljend "rumalad massid" on "targa "eliidi"" lemmik võte oma ebainimliku poliitika pealesurumiseks.

Sõltub suuresti taustsüsteemist eksole. Näiteks paraveebis on "rumal mass" peavoolumeedia tarbijad ja "teadust uskuvad" kriitilised kodanikud wink (Kas nüüd just teaduseuksu aga kriitilise mõtlemise usku vähemalt). Tark eliit aga poetab siin üksteisele märgisüsteemis vihjeid ning ullid proovivad silma jääda "tarkade postitustega", mis eliidi kiitust pälviks. Ega siis igaühega saa oma tarkusi jagada, need on ikka "väljavalitutele" Laugh



Nofertete- Et sa oma targutamised lõpetaksid. Sõnavabadus lubab sul rääkida palju tahad, kuid ikka enda nimel. Aga rahva nimel rääkida ei luba. See näitab ülbust ja rumalust. Sina ei ole rahvas, sa oled ainult üks inimene ja saad oma arvamuse teoks teha valimistel, andes oma hääle sellele parteile, kelle programmis on riigi osa sinule kõige sobivam. Võid ka oma partei teha ja valimistel osaleda. Aga siin rahva nimel rääkida ei maksa.

Chaos - sinu postitus praeguse lehe alguse ehk numbriga #2201
Võtad endale ülbelt õiguse rääkida minu ja mitme teise kasutaja eest.
Ka üks isik - isegi kui ta on vaid kasutaja siin foorumis on rahvas - vähemalt osa sellest.
Seega sinu oma sõnade järgi - RÄÄGI ENDA EEST.
(17-05-2017, 20:44 )Temimoor Kirjutas: Näiteks paraveebis on "rumal mass" peavoolumeedia tarbijad ja "teadust uskuvad" kriitilised kodanikud wink (Kas nüüd just teaduseuksu aga kriitilise mõtlemise usku vähemalt). Tark eliit aga poetab siin üksteisele märgisüsteemis vihjeid ning ullid proovivad silma jääda "tarkade postitustega", mis eliidi kiitust pälviks. Ega siis igaühega saa oma tarkusi jagada, need on ikka "väljavalitutele" Laugh
Para-webis on tavalised inimesed. On ka teadlasi siin varem olnud, aga kahjuks enam ei ole. Mis teadlastesse puutub, siis teadlased ei poolda praeguste teadmiste pidamist absoluutselt tõesteks ja vastuvaidlematuteks.

Mitteteadlaste hulgas on aga levinud arvamus, et teadlased peavad teadust eksimatuks.
Mis seisukohal ise oled selle prantsuse propagandauurija arvamuste suhtes? Kas ka sinu arvates on tema arvamused udused?
http://www.themontrealreview.com/2009/Wh...-Ellul.php





Terve maa-elu teema on teie nõuka nostalgiat täis postitatud. Ja sinu varasema jama ümberlükkamiseks, siis riik ei pannud kolhoose kinni. Kolhoosnikud ise otsustasid igas kolhoosis demokraatlikult, mida teha, kas jätkata, formeerides kolhoosid ümber osaühinguteks või jagada kõik laiali. Milline oli valitsuse osa? Kolhooside võlgu ei taotud enam riigieelarvest kinni, sest raha selleks lihtsalt ei olnud, isegi pensionide maksmiseks polnud raha.
Demokraatia andis teile võimaluse kolhoosi vara omavahel laiali jagada, see, et te sellega miskit tarka peale ei osanud hakata on kelle süü????

Ja tyto post on hea näide kuidas hüpata propalt otse üle demagoogiale.
(17-05-2017, 21:07 )Nofretete Kirjutas: Mis seisukohal ise oled selle prantsuse propagandauurija arvamuste suhtes? Kas ka sinu arvates on tema arvamused udused?
http://www.themontrealreview.com/2009/Wh...-Ellul.php

Alates hetkest, kui ta väidab, et totalitaarsed rezhiimid ei vaja propagandat nii palju kui seda vajavad demokraatlikud riigid on pilt minu jaoks selge. Ma selle seltsimehe teose vastu huvi ei tunne.

Loomulikult ei vaja totalitaarne rezhiim enam mingit propagandat - üks vale samm ja istud kinni. Mis propat siin enam vaja on kui inimesi hoiab ohjes hirm?

Sa tahad elada hirmus? Või eelistad, et sind vähemalt üritatakse veenda millegi "headuses"?

Miks sa Ellulit uduseks nimetad? Nimelt väidab ta, et propaganda hävitab inimese ajalootunnetuse ega luba asjade ning nähtuste kriitilist mõtestamist. Täiesti selge arusaamine.
(17-05-2017, 21:20 )Temimoor Kirjutas: Loomulikult ei vaja totalitaarne rezhiim enam mingit propagandat - üks vale samm ja istud kinni. Mis propat siin enam vaja on kui inimesi hoiab ohjes hirm?

Kallis Temi, siin sa eksid. Totalitaarne režiim vajab propat rohkem kui ükskõik milline teine süsteem. Demokraatias reguleerib asja siiski konkurents turul. Totalitarism aga peab oma majanduslikku jätkusuutmatust kompenseerima ja võimu hoidma üha ahenevates tingimustes. Rahva hirmust üksi ei piisa. Üldse mitte. Propaganda on tegelikult võimude hirmu tunnus, sest riik kardab oma kodanikke.

Julgen meenutad, et istume suurejoonelise para-vaatemängu esimeses reas ja saame vaadelda totalitarismi kõiki tundemärke meie idanaabri peal. Kusjuures Nota Bene! vaatemängu juurde kuulub ka paratemaatika leviku kasv pea- ja tavameedias.

Oi ma tahaks suflööri näha.
Ma ikka väga pealiskaudselt seda asja lugesin. Ei viitsinud süveneda aga kuna te sunnite, siis ma pean ju lugema ka, mis seal kirjuatakse Laugh

Tegelikult seal räägib, et ta vaidleb selle teesi vastu, mille ma talle oma pealiskaudsuses kohe omistasin. Ma pole kõva inglise keeles lugeja. Mulle ka on omasem vene keel aga nakkusohu vältimiseks ma seda meediat enam ei tarbi.

Ta ütleb ka, et natsi ja kommunistlikku propagandat tuleb vältida iga hinna eest. Muidugi ei ole ta vaated udused. Ja seda pole ma ka väitnud. Päris huvitav on propagandauurija arvamusi lugeda. Huvitav kas propagandauurijaid on teisigi?
Kui ma nüüd õigesti aru saan, siis totalitaarne propa mõjub ülevalt alla aga demokraatlik levib horisontaalselt nagu viirus. See ei saabu meie liidritelt, see saabub meie hõimlaste kaudu, kes kontrollivad meid oma arvamustega (!!).
Ära unusta, Nofretete, et loed sekundaarset kirjandust ja kui ka seda meelevaldselt tõlgendada, ei jää autorist midagi järgi:


"Authors who have cited Ellul as their personal inspiration come up with the following arguments: Nazi and Communist propaganda are to be avoided at all costs in our wonderful democratic societies because we do not want our great democracies to transform themselves into authoritarian regimes that use violence to force compliance. This can be avoided through education. The higher level of education you receive, the easier you can avoid the pitfalls of propaganda. Our democratic institutions can only function properly when not using propaganda, and the mass media prevents propaganda from overwhelming us.
This is quite disturbing because every single argument they use completely contradicts what Ellul clearly states in his book."

See on artikli autori, Daniel Bois poolt välja toodud oluline paradoks. Nüüd kontrollküsimus: mida Ellul ise oma teoses väidab?
Ehhki Temimoor suht ütles ette juba.

(17-05-2017, 19:34 )Nofretete Kirjutas:
(17-05-2017, 15:35 )Temimoor Kirjutas: Palutud on vaid propaganda lõpetamine. Probleem on tegelikult selles, et osad neist ei saa aru, misasi on propa ja need, kes saavad, need kiidavad takka, et "lollid nende eest musta töö ära teeks".
Aga mis on popaganda?
Propaganda on see, kui keegi väidab, et ta räägib tõde.

Sõnavabadus kas on või teda ei ole.
Kui enam ei ole sõnavabadust, ei ole ka demokraatiat.

Ei ole kommunikatsiooni, mis ei taotleks mõju ehk ei oleks propaganda.
Kui ülikoolis õpetatakse teoreetilist füüsikat, on see teadusliku maailmavaate propaganda.

Prantsuse propagandauurija Jacques Ellul on öelnud, et inimesed arvavad, et teavad midagi propagandast ning oskavad olla selle suhtes immuunsed, kuid olukord on Elluli hinnangul hoopis selline, et inimesed teavad propaganda kohta valesid asju ja keegi pole immuunne.

Propaganda on üks reklaami põhiliike, mis pakub ühistele probleemidele ühiseid lahendusi. Näiteks mobiliseerib sõja puhul kõik relvile või valimiste korral valima.

Propaganda on alati olemas olnud, ta pole inimkonna suurem vaenlane kui tuli, mis tsivilisatsiooni osana teeb kasulikku tööd, aga võib ka möllata looduskatastroofina. Tuli on tuli. Propaganda on propaganda. Mõlemad võivad olla stiihiad. Aga mõlemad võivad olla ka tsivilisatsioon. Tuleb õppida nendega ringi käima. Tuleb õppida!

Ja sekundaarkirjandust kopipeistides tuleb samuti allikas lisada http://ekspress.delfi.ee/areen/vana-kuld...d=45315089
Niisiis edastad ei omi ega ka mitte Elluli vaid Linnar Priimäe sõnu, kelle udune ilmapilt tuleb keskerakondlikust poliitikast.
Tänases Suud puhtaks saates räägiti nii propagandast kui rahvuskonfliktist ja ilusti oli näha, kes meil viimast õhutavad ja rõhutavad. Sõbrad putinoidid Ivanova ja Kõlvart, viimane tegi kremli propast kuuldes suured silmad ja teatas, et tema üldse ei tea, kes on Putin, Ivanova küpsetas sellist vahtu, et loogilisi lauseid ei moodustunud. Ühel meelel aeti aga mitmeid jaburaid õigustusi tuues joont, et vene lapsed tuleb eraldi vene koolides harida - no eks ikka meelsuse vormimiseks ja konflikti kasvatamiseks, mis muud.

Siit siis hariduse andmise teema, mida avab Ellul kui peamist propagandatööriista.
Ei vaadanud seda saadet. Seega ei oska sel teemal kaasa rääkida.
Mis prantsuse filosoofi Jacques Elluli puutub, siis tema arvamuse tõi tõepoolest Priimägi ära. Lootsingi, et leiad artikli ise üles. Kes on Priimägi vaadetelt, seda pole uurinud.
Aga uurisin Elluli kohta. Kuna just tema kirjutas raamatu propaganda uurimisest. Ja teisi uurijaid seni veel ei tea.

Ellul elas aastatel 1912-1994. Ta on kirjutanud 58 raamatut ja üle tuhande artikli, mis käsitlevad ühiskonna probleeme. Seega ehk Ellul ikka teadis, mida ütles propaganda kohta. Aga ütles ta nagu sa välja tõid, et inimesed arvavad, et teavad midagi propagandast ning oskavad olla selle suhtes immuunsed, kuid olukord on Elluli hinnangul hoopis selline, et inimesed teavad propaganda kohta valesid asju ja keegi pole immuunne.
Küsid eespool, et mida Ellul ise oma teoses väidab. Ei saa vastata, mida ta arvab, sest pole seda tema mõjukaimaks teoseks nimetatud raamatut "Propaganda" lugenud. Alles eile avastasin, et see eesti keeles ka ilmunud. Vene ajal. Kui huvi pakub:
http://www.kriso.ee/propaganda-db-978039...pubsite=ut

Niipalju sain teada, et ta lähenes inimeste hoiakutele dialektilisest seisukohast.



(17-05-2017, 21:24 )murjam Kirjutas: Miks sa Ellulit uduseks nimetad? Nimelt väidab ta, et propaganda hävitab inimese ajalootunnetuse ega luba asjade ning nähtuste kriitilist mõtestamist. Täiesti selge arusaamine.

Kuna ma mõne propaganda esindajaga olen isiklikus kirjavahetuses (tegelikult ilmselt terve selle pundiga Laugh), siis antud propa viljelejatele jääb arusaamatuks, et miks nende "arvamused" on propaganda ja miks see "halb" on, sest kõik ju ümberringi on propaganda.

Võibolla minust targemad oskavad siin tervele sellele publikumile siis ammendavat vastust anda, sest selleks peab natuke laskuma ka lugeja levelile - see pole mu tugevaim oskus Laugh

Hetkel ei osanud ma rohkemat selles suures teemas selgitada kui, et esiteks kõik ei ole propaganda ning igasugune propaganda, mille sa eneses suudad tuvastada on sammukene sinu isikliku vabanemise teel.

Propaganda kui selline ise ei ole alati halb - näiteks tervisliku toitumise propageerimine - see on tegelikult tõeste teadmiste istutamine sinu teadvusesse. Aga propagandaga saab istutada sinu teadvusesse ka mittetõeseid teadmisi, moonutada sinu maailmataju.

Igaühe kohustus on oma maailmataju inventeerimine ja mittetõese propa eristamine, mille esmasteks sümptomiteks on kehv enesetunne, eluisu puudumine ja hirm (näiteks).


(18-05-2017, 10:02 )Nofretete Kirjutas: Mis prantsuse filosoofi Jacques Elluli puutub, siis tema arvamuse tõi tõepoolest Priimägi ära. Lootsingi, et leiad artikli ise üles.
Oh jumal, aina hullemaks läheb Sad Tsiteerin siis sulle sellestsamast artiklist, mille põhjal omistad väiteid prantsuse filosoofile ja end "parandades" väidad, et Priimägi on tema arvamusi edastanud - tsiteerin seda "edastajat" ennast, ehk siis Priimäge:
Tsitaat:"Too Ellul ei tunne reklaami, järelikult ka mitte propagandat. Kauba – nii tarbekauba kui maailmavaate sihtrühm on dünaamiline suurus, mida põhimõtteliselt annab kasvatada lõpmatuseni. Tootes naiste hügieenisidemeid, tahaksin ma ideaalis, et neid kannaksid kõik – ka mehed, ka lapsed. Kui ma müün sigarette, siis selleks, et suitsetaksid kõik beebidest raukadeni. Iga reklaam taotleb potentsiaalse sihtrühma kasvu ning aktualisatsiooni ja on lõpptaotluselt totaalne – nii nagu propagandagi, üks reklaami põhiliike.
Kes see prantslane ongi? Tervita teda minu poolt ja ütle, et ta kukuks minu juures eksamil läbi."
See on Priimägi, keskerakondlane, usin mõttemustrite levitaja - ja ka tulemuslik, nagu su enda näitel näha ning üldiselt eetikavaba edev ülbik, nagu ta öeldust näha, nii tõepoolest valmis ka beebidele tubakat müüma - õnneks on ta nahahoidja ja laiemat kahju sestap ei tekita, küll aga, õppejõuna ülikoolis - mõtle ise!

Igasugust jama oleks vähem, kui inimesed julgeksid olla ausamad ega tegeleks enamuse ajast targutamise ja eneseõigustamisega, mis tglt on enesepettus ning lõpuks teeb inimese enda (peale) tigedaks. Ehket kui näimise asemel panna rohkem rõhku olemisele. Sellised vennad panustavad näimisele ning seeläbi ka kõik endast mulje jätmise huvilised konksu otsa saadaksegi.

Kui jõuame juba tasemele, kus allikaid (raamatuid) endit enam ei loeta ega vahetult inimesi ei kuulata (suud puhtaks" saade on muide järelvaadatav, seal räägivad inimesed enda eest ise ja saad kogeda vahetult, ei pea kopeerima etteseeditud arvamusi!) - ja hullem veel, isegi guugeldatud lausejuppe ei suvatseta enne enda nimel esitamist järele kontrollima, kust need pärinevad ja kes mida tegelikult väidab, siis ollakse tõesti juba sedavõrd vormitav ja manipuleeritav, et iga uus mõiste ajaleheveergudel ärevusse ajab ja vandenõuna mõjub. Kui selle kohta seletusi saama osatakse üksnes wikisse pöörduda (see mingi antifashistide hirm, mis sul siin eile tekkis), siis pole lootustki inforägast eluga pääseda ja aru saada, kes on kes või mis on mis... tglt ka, mul tekivad judinad kujutledes - üldiselt pole probleeme kelletahes levelile laskumisega, kui see nii sageli judinaid ei tekitaks Sick

Tõesti, ei saa "jääda lootma, et lugeja leiab allika ise üles" ja selle kattevarjus panna võõraid sõnu suhu totaalselt läbisegi nii endale, mõtlejaile (artikli autor oli see, kes Ellulit tundis ja sisse tõi, mitte Priimägi) ja tagatipuks propagandistile, tehes propagandistist endast selle uurija ja filosoofi ning siis kogu sellele segapudrule toetudes tulla kaasfoorumlasi harima. See on väär, võlts ja jultunud demagoogia võte, mida levitavad propagandistid, kelle huvi on sind ära kasutada enese tööriistana, suuvoodrina, jama külvajana...
Nofretete, iga lause, mis kusagilt loetud ja väidab, et miski on nii, ei tähenda veel, et see tegelikkuses ka nii on - vbla on hoopis vastupidi, kui väitjaks teistsuguste huvidega manipulaator või siis lihtsalt mõni loll targutaja. Sestap pole ükski tsitaat ega ükski suurmehe nimigi puhas kuld, millega ülemäära vehkida, eriti veel, kui neid pole ise loetudki.

See mida autor oma teoses väidab, pole ühe lausega seletatav - sellepärast ta ongi kirjutanud raamatu!

Ka minu küsimused v väited rebid pidevalt ühest kontekstist teise ja asud nendele tuginedes rääkima millestki muust, mis enamasti järgmine pealiskaudne väide ning nii ei süüvi sa ühessegi teemasse lõpuks ega saa neid ka mõista.

Ma arvan, et mõistlik oleks need autoriteedid mõneks ajaks üldse kõrvale jätta ja vabaneda guugeldamissõltuvusest (see nõuab tahtejõudu, kuid püüa, ausalt!) ja pöörata pilk enesesse sissepoole ning üritada endasse samm haaval rahulikult süüvida. Kui siis miski küsimusi tekitab, tuleb info kogumisel ennekõike olla süvenev, kaalutlev ja pigem aeglane kui et tohutu palju ja pealiskaudselt üksikuid lauseid kopipeistida. Guugeldamine teeb inimesed pealiskaudseks, samuti igast reklaamfilmid - nagu neid nt sellegi foorumi vene osas ohtralt levitatakse - need on pinnapealsed, mitte süüvivad-selgitavad - ning enamasti üks sogamine.
Kogu selle pika jutuga püüdsin mingit tahku avada, kuid judin kogetust ei luba eriti loota, et hakkama sain midagi ammendava vastusega:
(18-05-2017, 11:30 )Temimoor Kirjutas: antud propa viljelejatele jääb arusaamatuks, et miks nende "arvamused" on propaganda ja miks see "halb" on, sest kõik ju ümberringi on propaganda.
Muarust olid su selgitused väga head ja olulised, ent jah, mis keelde neid tõlkima peaks...
On üks mentaliteet, mis ei oskagi mõtelda enamas kategoorias, kui et "siis kui teised ka teevad võin mina ka" ja panna seepeale kõik ühte patta. Priimägi jm müügimehed võivad väita, et kõik on propa, sest neile nii sobib. Tegelikult, kui päris aus olla, siis propa on halb. Selgitus ja tutvustus on hea. Propa on halb tutvustus, kuna väänab tõde. Ja ongi kogu reklaamipoliitika! Igaühe oma vastutus.
Ning, millest tegelikud propauurijad pajatavad: teistest eristub totalitaristlik propa - see on olemuselt vägivald.

Kujutle vanaisa pajatamas lapselapsele lugu: see on traditsiooniline viis teadmise edasi andmiseks: ta tutvustab, selgitab, siis võtab käekõrvale ja aitab kogeda - õpetab. Siit punktist püüa visualiseerida ajajoont, kus teadused arenevad, tekkivad koolkonnad hariduses, teaduses, teadmist edastatakse uuel viisil, seejärel majanduslikud ja poliitilised huvid oma reklaamiga ning lõpuks totalitarism vägivaldse nõustumisele allutamisega. Propaganda asub seal viimases kolmandikus. Kui leitakse juba, et kui kõik teevad, mis seal siis halba, siis vastaks, et see ongi halb, et nii paljud teevad. Kui aga väita, et ei ole halb, siis pole ka mõtet vinguda, et kusagil keegi suur ei anna piisavalt hüvesid või petab rahvast - kui propa on hea ja õige, siis paluks seda nautida!

Ideoloogiatele vm mõttemustritele tuginev veendumus ja ilmapilt on illusoorne ehk ebatõene seetõttu, et on kauge reaalsusest (sellest vanaisa käekõrval kogemisest) ja üksnes teoreetiline, seega tegelikul vale. Vanaisa ei olnud kindlasti eksimatu, kuid ta kindlasti hoolis. Ideoloogiline-propageeritav ilmapilt ei hooli inimesest vaid oma idee teostamisest. Nüüd oleneb kõik, missuguse idee propa ohvriks jäädakse.
Võimalik, et filosoofid ongi nende valede ellukutsujad Bleh

(18-05-2017, 10:02 )Nofretete Kirjutas: ta lähenes inimeste hoiakutele dialektilisest seisukohast.

Mida see tähendab?
(18-05-2017, 11:30 )Temimoor Kirjutas: ilmselt terve selle pundiga

mitu kasutajakontot ühe liikme kohta tuleb?
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89(current)
  • 90
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Emigratsioon. Ehk kas vaba mees vabal maal? ykskuukiir 3 4,819 29-03-2011, 23:41
Viimane postitus: Päikeseinsener

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat