•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marssi uurides
#76
Marsi kulguri fotol on inimfiguur?
USA kosmoseagentuuri NASA Marsi kulguri Curiosity poolt tehtud fotodelt on ufo entusiastid leidnud huvitavaid objekte, mis meenuatavad Maal leiduvaid asju alates inimkoljudest kuni loomade ja ehitisteni.
Nüüd avaldati foto, mis tehti juba 2012. aastal ning sellel oleks kulguri juures nagu inimkuju, kes «suhtleb» Curiosityga, kirjutab Huffington Post.

«Sel olendil ei ole kiivrit, tal on lühikesed juuksed ning ta on selgelt eristatav. Ta seljal on näha hapnikuballoone ning tal on skafander, mis katab enamikku kehast, välja arvatud pea,» teatas Taiwanis elav ufoloog Scott Waring oma blogis UFO Sightings Daily.Waring spekuleeris, et see pilt lubab arvata kulguri mitte olemist Marsil, vaid hoopis Maal. Või siis tõesti elavad Punasel planeedil humanoidid.

Samas ei näe pildilt, et see olend end liigutaks.

Kriitikute sõnul ainult näib see vari inimkujulisena.

Marsi leidudega seostatakse sellist fenomeni nagu pareidoolia. Selle puhul püüab aju võõrast objekti või mustrit samastada varasemast tuttava asjaga.

Vasta
#77
(05-03-2015, 10:12 )zzz34 Kirjutas: Marsi kulguri fotol on inimfiguur?

Tõenäoliselt on see siiski kulguri enda vari natukene veidrama nurga alt. Seda tõestada ei tohiks olla väga raske. Kindlasti leidub Curiosity kohta täpseid 3D mudeleid, millega saaks erinevates programmides varjudega katsetada.

Kellel Apple seade ja piisavalt huvi: https://www.behance.net/gallery/Curiosit...l/11584399
Vasta
#78
Ootame ära teadlaste arvamuse.
Vasta
#79
Curiosity robotkäpa vari veidi teise nurga alt. "skafandriga mehike" ka sellelt ära tuntav varju vasakul pool.

http://static.ddmcdn.com/gif/curiosity-m...130208.jpg

Vasta
#80
Mina näen seal sama mustriga varju, seega on tõenäoline, et "inimfiguur" on siiski seadme vari.
Vasta
#81
Räägitakse Marsist, Maast, Nibirust ja Diamathist. Võrreldakse püramiide Maal ja Marsil. Mis eesmärk on Kuul Maa sateliidina ja kus on eestlaste legendaarne Taga Päikese Maa.

Vasta
#82
Huvitav selle aasta film.
Juba päris alguses mainitakse Marsi Kuud Phobost, mis võib olla kosmoselaev (meenutuseks, et Phobosele saadetud kosmosesondidega on toimunud veidraid asju, mis on tekitanud küsimuse, et võib-olla majutab Phobos intelligentseid eluvorme).
Alates 21.18 sumeritest ja sellest, et sumeri jumalad olid pärit Nibirult. Näitab huvitavaid artefakte. Juttu ka Tiamatist (Phaeton) Varem nimetatud ka Draakoni ehk Lohe tähtkujuks.

Mainib ka, et Piiblis oli ainujumal, varasemates iidsetes tekstides aga jumalad.
Alates 24.40 Vana-Egiptusest. Egiptuse jumalad, öeldakse selles filmis, tulid Marsilt - Punaselt planeedilt.
Edasi Mehhiko Teotihuacanist - võimsast indiaanikultuuri kompleksist. See kompeks on ehitatud Päikesesüsteemi järgi. Iga planeeti tähistab ehitis, mis markeerib planeedi trajektoori.
Juba iidsel ajal kasutati ehitiste püstitamisel ka geomeetrilisi teadmisi. Kõrgemad tsivilisatsioonid olid kursis niisuguste teadmistega, mida meie siin alles hiljuti teada saime või alles tundma õpime. Palju muud huvitavat on veel filmis. Soovitan teistelgi vaadata.





Vasta
#83
Natuke siis vähe asisemat ja reaalsemat Merkuuri uurimisest. Päris kaunis planeet ja vaatamata ekvaatoril olevale 350 kraadisele kuumusele näikse poolustel olema avastatud jääd.

http://zelenyikot.livejournal.com/69400.html
Vasta
#84
See on üllatuslik jah, et Merkuuri kraatrites asub püsivalt jää.
Aga kas sa ehk ei tahaks Merkuurist rääkida sobivamas teemas?
Sobivam teema on näiteks teema Planeedid.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...Merkuur%22
Vasta
#85
Marsi interaktiivne kaart, kui ehk keegi pole veel sattunud. http://marstrek.jpl.nasa.gov/
Vasta
#86
Salapärased miilikõrgused mäed Marsi pinnal on arenenud kihilistest kraatritest, kuid viimased nelikümmend aastat on teadlased murdnud pead küsimuse kallal, kuidas see täpselt toimus. Laboratooriumis Marsil puhuvaid tuuli matkinud teadlased arvavad, et on viimaks saladuse lahendanud.

Uurijad on protsessi illustreerimiseks pannud kokku ka valiku vikerkaarevärvilisi pilte.
http://forte.delfi.ee/news/kosmos/salapa...d=74148621
Vasta
#87
Õhtulehe artikkel: VANDENÕUTEOREETIKUD: "käsi" Marsil kuulub tuumasõjas hukkunud tulnukale
Tsitaat:Tulnukatejahtijad on märganud Marsi fotodel pinnasest sirutuvat inimkätt, milles nad näevad vihjet metsikule teooriale elu olemasolust Punasel planeedil.

Maised vandenõuteoreetikud väidavad, et "käsi“, mis sirutub välja Marsi viljatust pinnasest nii, nagu haaraks midagi, kirjutas express.co.uk (käe kujutist näete siit).

Mees nimega Scott C Waring veedab arvukalt päevi üksikasjalikult NASA fotosid uurides, mida saadab Marsi pinnast uuriv marsikulgur Curiosity Maale. Mees on veendunud, et käsi on osa pinnase alla mattunud surnukehast. See on „väike käsi“ pöidla ja nelja sõrmega, ütleb ta, ja lisab, et muidu on käsi nagu inimesel, aga keskmine sõrm on teistest lühem. Uurijat on ajanud elevile ka mitmed teised jäljed Punase planeedi pinnal.

Vandenõuteooria järgi elasid Marsil tulnukad, kes jätsid planeedi maha pärast ammu aega tagasi peetud tuumasõda. Seda ei tea, kas sõda pidasid marslased omavahel või oli tegu sissetungijatega. Seda teooriat kinnitab fakt, et Marss on kaotanud 99 protsenti oma atmosfäärist, mille puhul võib oletada, et see on tohutu tuumatalve tagajärg.

Tõsi, eelmisel aastal selgitas NASA teaduslikult, kuidas päikesetuuled on miljardite aastate jooksul Marsilt atmosfääri röövinud.

Mõned on avaldanud käe avastamise peale arvamust, et võib-olla peaks 2012. aasta augustist Marsil rändav kulgur hakkama hoopis kaevama selle asemel, et n.-ö pinnapealselt tegutseda.

Muidugi seletavad teadlased ja skeptikud käsi ja muid sarnaseid "leide“ – nende seas näiteks karusid, hiidhiiri, paaviane, fossiile ja inimkolpasid – pareidoolia efektiga. See tähendab, et me püüame nähtut seostada endale tuttava nähtusega, nii nagu me näeme valguse ja varju mängus mingeid kujutisi rünkpilvedes või maastikul.
[Pilt: Hand-2-517679.jpg]
Vasta
#88
Mehitamata kosmoselaev Red Dragon peaks alustama Marsi suunas lendu 2018. aasta mais.

Falcon Heavy-rakett, mis peaks Dragon 2 (varasem nimi Red Dragon) teele saatma, on seni alles arendamisel, aga see peaks suutma kosmosesse viia kuni 53-tonnist lasti, samas võimaldama ka maanduda marsil ilma langevarjusid või muid aewrodünaamilisi pidurdajaid kasutamata.

Praegu sõidavad Marsil ringi kaks NASA kulgurit, Opportunity ja Curiosity, orbiidil töötavad India satelliit Mars Orbiter Mission ehk Mangalyaan; NASA satelliidid 2001 Mars Odyssey, Mars Reconnaissance Orbiter ja MAVEN, ning eurooplaste satelliit Mars Express. Marsile teel on eurooplaste ja venelaste satelliit ExoMars Trace Gas Orbiter koos maanduriga Schiaparelli.

http://forte.delfi.ee/news/kosmos/lubadu...d=74400991

Pingutused Marsi suunas on suured.
Vasta
#89
Tõlkides venekeelsest PARANORMAL NEWS

Konspirololoogid-uurijad avastasid hiljuti avaldatud CIA dokumentidest informatsiooni muistsete marslaste ja püramiidide kohta, mis olla ehitatud tulnukate poolt Punasel planeedile umbes miljoon aastat tagasi.

USA võimud ei varja, et külma sõja ajal töötasid nad aktiivselt ekstrasensidega, teatab Mirror.

Uurijate tähelepanu pälvis CIA töötaja vestlus ekstrasensiga, mis leidis aset 22 mail 1984-ndal aastal.

Teatatakse, et vestluse käigus andis salateenistuse töötaja üleloomulike võimetega mehele suletud ümbriku, mis sisaldas koordinaate paigast, mida "nägija" pidi kirjeldama ilma avamata ümbrikut.

Ümbrk kätkes paberit tekstiga: "Mars", "Meid huvitav aeg - umbes 1 miljonaastat enne meie aega", aga ka "40.89 kraadi põhjalaiust ja 9,55 kraadi läänepikkust".

Estrasens luges ilma ümbrikut avamata sisu edukalt läbi ja ütles, et näeb Punase planeedi pinnal "piki ja kõhnu inimesi".

"Nad on väga pikad ja kõhnad, ma näen ainult varje. Nad elavad rauaga kaetud püramiidides. Neil on väga halb, nad surevad. Nüüd neid seal enam ei ole", - jutustas CIA agendi vestluskaaslane.

Artikli (vene k) link: http://goo.gl/2WruDn

CIA töötaja ja ekstrasensi vestlus (ing.k) siin: https://www.cia.gov/library/readingroom/...0001-9.pdf
Vasta
#90
Lihtsalt põnev. Isaac Asimovi raamatud hakkavadki järjest "elustuma". https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/index?...&otsi.y=12

"Marsi-kolonisaatoritest võib kujuneda uus inimliik.

Arvestades, et praegu on oma pilgu seadnud punasele planeedile pea kõik maailma kosmoseagentuurid ja ka eraettevõtted, võib öelda, et käimas on uus kosmose-võidujooks, mille sihiks on seekord Mars. Muu hulgas plaanib NASA saata juba aastal 2030 Marsile esimesed astronaudid.

Samas on tegemist selgelt kõige keerukama ettevõtmisega, millele inimkond kunagi pühendunud on, mistõttu võivad paljud radikaalsed meetodid edu saavutamiseks vajalikuks osutuda. Näiteks on tõenäoline, et reisi jooksul tekkiva füsioloogilise ja psühholoogilise stressi maandamiseks tuleb välja arendada täiesti uusi ravimeid.

Punasel planeedil endal on aga selgeks takistuseks võrreldes Maaga väga tugev kosmilise ja UV-kiirguse foon, mistõttu vajaksid inimesed seal käimiseks kallist ja keerukat varjestamist. Veelgi äärmuslikuma näitena on Wisconsini Madisoni Ülikooli teadlased käinud välja ka võimaluse saata Marsile hoopis geenmodifitseeritud astronaudid, kelle vastupidavus kiirgusele on tehislike meetoditega kõrgendatud.

«Inimene on siiski sotsiaalne loom, kes elab alati grupis. Gruppidele on aga omased sellised sotsiaalsed probleemid nagu konfliktid ja sõjad, mida peame üritama Marsil kuidagi vältida,» kognitiivteadlane Konrad Szocik
Isegi, kui saata kaugele planeedile täiesti tavaline inimene, on Housstoni Rice'i Ülikooli evolutsioonibioloog Scott Solomani sõnul võimalik, et juba Marsi enda tingimused hakkavad sinna jõudvaid inimesi kiiresti muutma. Näiteks võib sealne kliima tumendada meie nahas leiduvaid pigmendivalke karotenoide, nõrgem gravitatsioon võib aga muuta luid tihedamaks.

Kui Maal kuluks selliste muutuste tekkimiseks miljoneid aastaid, oleks selliste muutuste kinnistumine genofondis Solomani sõnul Marsil võimalik vaid 6000 aastaga.

Kuidas hoida ära sotsiaalseid pingeid?

Kui tahta Marsile luua ka eluvõimeline koloonia, tuleks kuidagi vältida ka liigset lähisugulaste vahelist ristumist. Selle ärahoidmiseks peaks koloonia asutajate seas olema aga vähemalt 500 inimest, kirjutab Poola Rzeszowi Ülikooli professor Konrad Szocik ajakirja Space Policy novembris ilmunud numbris.

«Inimene on siiski sotsiaalne loom, kes elab alati grupis. Gruppidele on aga omased sellised sotsiaalsed probleemid nagu konfliktid ja sõjad, mida peame üritama Marsil kuidagi vältida,» ütles Szocik seeker.com’ile. Kuigi NASA on Marsil tekkivate sotsiaalsete probleemide uurimiseks korraldanud mitmeid simulatsioonuurimusi, ei pruugi Szociki sõnul neist piisata – Marsi reaalset gravitatsiooni ja atmosfääri ei suuda need niikuinii kopeerida.

Praegu prognoosib NASA esimese Marsi-ekspeditsiooni pikkuseks kuni kolm aastat, kuid mitmed teised ettevõtted nagu Elon Muski juhitud SpaceX ja Hollandis baseeruv erakapitalil põhinev Mars One on juba avalikult välja öelnud, et nende peamine siht on juba võimalikult kiiresti kolooniate asutamine."

http://tehnika.postimees.ee/4045607/mars...1484914243
Vasta
#91
Huvitav, kuidas nõrgem gravitatsioon luid tihedamaks muudab? Kui mälu ei peta, siis on seda protsessi ikka vastupidisena kirjeldatud- nõrgem gravitatsioon tingib luutiheduse vähenemist. Protsess, mida on täheldatud juba pikemaajalise kosmosejaamas viibimise tulemusena.
Vasta
#92
https://vimeo.com/207076450

Soomlane tegi NASA piltidest video.
Vasta
#93
Mis on Google Marsi kaardil pildil? Marsi baas?

Kood:
https://www.google.com/maps/space/mars/@-4.563271,137.3925057,4347m/
Vasta
#94
(27-06-2017, 18:29 )Tyto Alba Kirjutas: Mis on Google Marsi kaardil pildil? Marsi baas?

Kood:
https://www.google.com/maps/space/mars/@-4.563271,137.3925057,4347m/

Google aprillinali: https://cloudplatform.googleblog.com/201...-Mars.html
Vasta
#95
Hoonete katusel on konditsioneerid Laugh
Marsil neist sisulist kasu poleks
Vasta
#96
NASA võis avastada Marsilt jälgi kunagisest elutegevusest.

Marsi-kulgur tegi fossiile meenutavatest objektidest jäädvustuse selle aasta algul. Inglise teaduri sõnul on fotodel olevatel objektidel olulisi sarnasusi ordoviitsiumi ajast pärit (488–443 miljonit aastat tagasi) leidudega Maal.

„Jälgedel on äärmine sarnasus ordoviitsiumiaegsete ihnofossiilidega, mida uuritakse Maal,“ ütles ta. „Millisel muul geoloogilisel moel kavatseb NASA leidu selgitada, kui mitte jäljefossiilidena?“


[Pilt: DSqNvnHVAAARNEb.jpg]

Nagu artikli lõpus mainitud, ei tasuks asja peale muidugi kohe hulluks minna. Tasa ja targu.

Allikas
Vasta
#97
Maailma hullutatakse Marsile lendamisega. Kohe-kohe pidavat sinna Maa inimene jõudma. Tegelikkus on muidugi palju haledam. NASA tõdes nii möödaminnes ja pigem väikese kui suure auditooriumi ees eelmisel aastal, et tegelikkuses neil puudub tehnoloogiline võimekus inimese Marsile saatmiseks. See tähendabki: Marsile mehitatud missioone ei tule ja seda veel üsna mitu aastakümmet. Ma pakun, et peame veel ootama 50-100 aastat enne kui kosmoselendude tehniline tase tõuseb nii kõrgele, et selline missioon saab võimalikuks.
No võibolla võetakse ette üheotsa missioon ja saadetakse sinna missioon lennu pikkusega 1 aasta. Kuna tagasilendu ei toimu ja nad on määratud surmale siis saab lugeda sellist missiooni vaid läbikukkunuks isegi siis kui nad elusana jõuaksid Marsile. Praeguse taseme juures näeks Marsi missioon välja umbes nii: väike meeskond mingis sõiduauto suuruses kapslis. Sinna peaks lisaks meeskonnale ära mahtuma veel aasta jagu vett ja toitu ning õhku...Pange end ettekujutluses sõiduauto istmele 9 kuuks istuma ja jagage siis seda ruumi seal 9 kuud kaasavõetud vee, toidu ja wc jääkidega!! Või siis väikesesse mikrobussi kasvõi. Vaadake kas jääte ellu selles katses!
Kosmilisest kiirgusest. Inimese "päevanorm" planeedil Maa on kuskil 10 mikrosiivertit (0.00001 sv). Ligi aastane lend Marsile praeguse tehnikaga annaks astronaudile koondkiirgusdoosiks 0,66 sievertit. Selline doos oleks inimesele mitte just surmav aga kindlasti tervist pöördumatult kahjustav. Mingit arvestatavat kaitset kosmilise kiirguse eest praegune mehitatud lendude tehnoloogia ei paku.
Meie ISS pardal olevad lendurid näiteks lendavad siiski mitte avakosmoses vaid Maa atmosfääri ülakihtides ja on selleläbi osaliselt kaitstud kosmilise kiirguse eest.
Mõni huviline on ehk märganud, et visionäärid on kolinud Marsile rajatavad kolooniad sügavale pinnasesse. Enam ei näe punasel planeedil mingeid kupleid kus vaprad maalased elutsevad ja Marssi uurivad. Pinnase paksu kaitsva kihi alla baaside rajamine teisel planeedil ei tule aga lähiaastakümnetel kindlasti kõne alla. Selleks puudub samuti tehniline võimekus.
USA on kosmosemissioonides tegija nr 1 praeguses maailmas. Kui tema seda tunnistab siis kindel, et see nii ka on. Põhjuseks miks seda Marsile kolimise hüsteeriat praegusel ajal külvatakse, võib olla Venemaal kõlanud versioon. Nimelt on tegu poolsalajase operatsiooniga mille eesmärk on maailmast noorte ja hakkajate ning väga võimekate inseneride ja teadlaste leidmine. Marsile lendamine on väga haarav ja inspireeriv väljakutse tulevastele teadlastele ning nad lähevad selle osavalt seatud konksu otsa kergelt. Kui parimad parimatest on välja sõelutud siis kate langetatakse ning paljastub, et neid on vaja USA-le sõjatehnoloogia sektorisse arendustööd tegema. Rahad Marsihüsteeria operatsiooni läbiviimiseks tulevad suures osas ka Pentagonist. Elon Musk on vaid tankist...
Vasta
#98
Musk plaanib lähiaegadel saata oma auto Marsile peremeest järele ootama. Ja ennustab mehitatud lendu õige pea järgnevat. Siiani on ta oma sõnad ja teod kenasti vastavuses hoidnud, ei näe põhjust, miks sedapuhku peaks teisiti olema.
Vasta
#99
(08-01-2018, 16:22 )Tinar Kirjutas: NASA tõdes nii möödaminnes ja pigem väikese kui suure auditooriumi ees eelmisel aastal, et tegelikkuses neil puudub tehnoloogiline võimekus inimese Marsile saatmiseks.

Seda tehnoloogilise võimekuse puudumist võib kaheti mõista.

Ühelt poolt on meil selleks põhimõtteline võimekus juba mitukümmend aastat olemas olnud. Mängus ei ole ju raketiajameid, mis peaksid valguse kiirusele lähenema või mingeid ajaskaalasid, mida inimene üle ei elaks. Kiirguse saaks lahendada kasvõi paksuseinalise pliikapsliga, mis ehitataks kokku Maa orbiidil.

Pigem on asi ikka rahas. Ehk siis meil ei ole tehnoloogilist võimekust nende ressursside juures, mis oleksid selliseks missiooniks mõtekad.

Aga jah, ma nõustun, et seda reisi niipea ei näe. Kui iial.
Vasta
Ma ei tea kas see info on jõudnud juba siinsete lugejateni et marsil on avastatud suured 100m paksused jäämassiivud ja sealjuures äärmiselt puhtad. Asuvad mõne meetri sügavusel .
https://r2.err.ee/l/jarelkuulamine_uus Vali Puust ja punaseks Reede 26.01
Alates 10st minutist.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat