Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas lahti saada luksumisest?
#1
Ma luksun juba järjest pea tund aega....jube ebameeldiv. Sad
Linnalegendi kohaselt hakkavad inimesed luksuma siis, kui keegi sinust halvasti mõtleb.
Aga miks tegelikult inimesed luksuvad ja mida peaks tegema, et see tüütu tegevus lõppeks?
Küll soovitatakse juua vett või närida nätsu. Siinkohal võin mainida, et minupuhul need ei aita.
Samuti olen kuulnud, et ka ehmatamine pidavat aitama.
Aga kelle käest sa ikka abi palud, kui sa juhtumisi oled üksi kodus.
Ei tahaks päris umbkeelse naabrionu poole kah pöörduda.
Niiet olen avatud pakkumistele.

Muudetud: 16-8-07 kell 11:07:43 Hallucigenia
Vasta
#2
ma võin inimesel ühe käe pigistusega luksumise ära võtta nimelt üks doktor avasta ühe koha mida pigistada kahe näpuga ja selleks on õla lihas. Olen mitu korda proovinud ja luksumine läheb ära võid proovida.
Vasta
#3
kus sa elad. ma tulen küllaLaugh
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: zhe
Paned suu, nina ja ka KÕRVAD kinni. Ja nii oled niikaua kui suudad.
Mul pole luksumist miski muu ära võtnud..

Peale selle peaks joomine ikkagi aitama, aga tuleb juua pisikeste lonksude kaupa nii, et pidevalt pead neelatama.
Vasta
#5
Minul läheb see nii ära, et hoian hinge kinni ja joon vett hästi palju järjest siis hoian veel hinge kinni nii kaua kui saan. Alati on nii ära läinud.Laugh
Vasta
#6
Minu luksumine on diafragma (ei asu kurgus) hetkeline kokkutõmbumine, millel ei ole kurguga midagi eriti pistmist.

Muudetud: 9-3-08 kell 13:38:22 Thorondor
Vasta
#7
minu puhul aitab alati 11 lonksu joomine hinge kinni hoides.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Lauri-L
minu puhul aitab alati 11 lonksu joomine hinge kinni hoides.


minu puhul aitab 7 ja pool lonksu Laugh
Vasta
#9
Luksumist seostatakse närvidega. Põhiliselt freenilise? närvi (phrenic nerve) või selle närvi mingite muude harude (näiteks ka uitnärv ehk nervus vagus, mis asub nagu eelnevalt mainitud õla piirkonnas) irritatsioon võib põhjustada luksumisrefleksi. Iseloomult on luksumine siis spastiline diafragma kontraktsioon (kokkutõmbed), mis tõmbab õhku vastu suletud neelu.
Luksumise kodumeditsiini kohta leidsin järgmist:
* Mesi või suhkur, vastupidi ka hapu.
* Hingamine paberkotti. Kui kehas suureneb CO2-e kontsentratsioon, siis hakkad automaatselt aeglasemalt ja sügavamalt hingama ja spasmid diafragmas ilmselt kaovad. (populaarne ka haiglates)
* Jää või üldse külm vesi. Jää asetades kaela taha või keele alla annab kehale väikse ¹oki ja sunnib hingamist reguleerima. Külma vett võib tassitäie alla kulistada, ehk aitab seegi.

Las igaüks valib siis endale sobiva meetodi ja mis parasjagu käepärane on Smile
Vasta
#10
mõned räägivad veel, et kui sa luksud, siis keegi mõtleb sinu peale. ja kui sa õigesti ära arvad, kes mõtleb, siis läheb luksumine mööda. minul on mitu korda nii olnud. isegi täna oli nii, luksusin ja siis arvasin ära, et kes minu peale mõtleb ja jäigi järgi Laugh.
Vasta
#11
Ma proovisin külma vett juua, ja arvake ära, kui kauaks luksumine kadus? Ma pakun et kaheks minutiks.wink Ma võin tunde luksuda, aga miski ei aita, ise läheb üle. Pean vist mitu ämbrit külma vett kaanima, ehk siis aitab.Isegi ehmatamine mulle ei mõju, hakkan veel hullemini luksuma.
Vasta
#12
Ühtlane neelatamine aitab ka. Vähemalt mõndade puhul.
(Tegelikult on luksumine kurgukramp. Ma juba eespool mainisin seda, aga postitus on millegipärast ära kustutatud.)

Muudetud: 11-5-08 kell 21:19:22 Cthepy
Vasta
#13
Kusjuures ma proovisin ühtlaselt neelata, aga siis tõmbasin lihtsalt vett kurku....ja luksusun edasiBleh
Vasta
#14
Joo korraga pool liitrit vett...aitab alati!
Vasta
#15
Tänud soovituse eestSmile Kuigi ma ei usu, et suudan korraga pool liitrit vett ära juua. Aga noh, kui asi ikka hull, siis tuleks ehk pingutada.
Ehk siis häda ajab härja kaevu.
Täna ma õnneks ei luksu enam.
Vasta
#16
üks inimene kes ka pidevalt luksub teeb nii: seistes kummardab ja siis samal ajal joob vett! Siis tal läheb luksumine üle...:o
Vasta
#17
Hmm, aga millest te muidu kõige sagedamini luksuma hakkate? Mul on nii, et kui naeran (no ikka südamest ) , siis on järgnev luksumine garanteeritud.
Vasta
#18
minu vanaema õpetas et mõlema käega paned pöidla ning väikse sõrme kokku ja hoiad hinge kinni 9 sekundit. Selle vahepeal ei tohi ühtegi lukset tulla..Kui tuleb, tuleb uuesti teha Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas elu Eestis paremaks muuta? Kolmasilm 12 5,964 18-12-2014, 17:10
Viimane postitus: Nielander
  E-raamat. Kuidas teha? togli 13 15,541 02-07-2014, 21:02
Viimane postitus: stalo
  Kuidas on võimalik. mirro 7 3,874 29-05-2014, 10:11
Viimane postitus: murmur
  Kuidas käituda ilmselge rumalusega? Leena 74 27,823 17-05-2012, 18:12
Viimane postitus: Tehnoloog
  Sõda iraagis. Mis juhtub? Kuidas lõppeb? rez 30 10,644 20-01-2012, 12:43
Viimane postitus: FurioN
  Kuidas lahti saada? akvamariin 5 3,482 03-01-2012, 20:24
Viimane postitus: zen faran
  Kuidas oleks üks lugu kolmemõõtmelist ajast, mida ma valdan kirjutan123 20 8,904 11-12-2010, 19:33
Viimane postitus: villu
  Kuidas keskenduda/ lõpetada mõtlemist? WickedMe 1 3,024 11-11-2009, 09:29
Viimane postitus: Ares
  Kuidas müüa röstsai maha 28000 dollariga Pohlatohlakas 5 3,465 27-05-2009, 12:12
Viimane postitus: Nielander
  Kuidas testida õnne olemasolu.. Tutanhamon 2 2,665 11-04-2005, 19:41
Viimane postitus: Thorondor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat