Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pühitsetud leib
#1
Tarbija24 toob meieni uudise, mille sõnul hakatakse sellest sügisest kõikides Eestimaa koolides lisaks koolipiimale jagama ka tasuta koolileiba.

"Tartu Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurm pühitses rukkimaarjapäeva tähistamise osana koolileiva, mida hakkavad tuhanded õpilased sügisest õppeasutustes sööma."

Tore on... põhimõtteliselt tähendab ju leiva pühitsemine selle muutmist armuleivaks. Tuhanded koolilapsed hakkavad alates septembrist enesele teadmata sööma iga päev armuleiba, kosutama ennast osaga "Jeesuse ihust."

Milleks selline samm vajalik oli jäägu nende osapoolte eneste teada. Fakt on aga, et selline teguviis riputab armuleiva sööjad automaatselt luteri kiriku konksu otsa. EELK on varemgi silma paistnud oma ääretu huvi pärast koolinoorte, kui alles oma maailmavaadet leidvate inimeste, vastu
Vasta
#2
Meil jagati kooli viimasel päeval mingite naljakete mütsitega meeste poolt väikesi "Uus Testament" 'e. Laugh. Enamus nendest raamatutest põletati äraLaughLaugh või tiriti tükkideks. Eks näeb kuidas leiba suhtuma hakatakse.
Vasta
#3
A kuda jääb kooliveini pühitsemisega? Või tohib piima kah pühitseda?
Vasta
#4
Ürituse võiks ju tõsiselt ette võtta ning Ülemiste järve koos Veepuhastus Jaamaga ära pühitseda...võibolla mõned tõsisemad kap. remonditud trassid ka... Angry
Vasta
#5
Ma pakun, et see pühitsus võetakse suht varsti maha (kui pole juba võetud)...
Vasta
#6
Suht veidraid asju mõeldakse ikka välja
Pühitsege siis juba ülikoolidele kah mõni leib. Ma hea meelega sööks seda hommikusöögiks. Smile
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: entroopia
Pühitsege siis juba ülikoolidele kah mõni leib.

Noh, ülikoolidele oleks ikka rohkem vaja:

Jeesus kutsus oma jüngrid enese juurde ja ütles: "Mul
on rahvast hale, sest nad on juba kolm päeva minu juures
viibinud ja neil ei ole midagi süüa. Ma ei taha neid söömata
ära lasta, et nad teel ei nõrkeks."
Jüngrid vastasid talle: "Kust me siin kõrbes nõnda
palju leiba võtame, et nii suure rahvahulga kõhud saaksid täis?"
Jeesus ütles neile: "Mitu leiba teil on?" Nemad
ütlesid: "Seitse, ja mõned kalakesed."
Ja ta käskis rahvahulgal maha istuda,
võttis need seitse leiba ja kalad ning tänades murdis ja
andis jüngrite kätte, jüngrid aga rahva kätte.
Ja nad kõik sõid ja said kõhud täis ja ülejäänud palakesi
korjati seitse korvitäit.
Sööjaid oli aga neli tuhat meest, peale selle veel naised
ja lapsed.
(Mt 15:32-38)

Aga karta, et ka siis läheks nagu vene rahvajutus: "Sõin ja jõin seal minagi, suhu ei saand midagi."
Vasta
#8
mina õnneks koolis leiba ei võtagi kunagi Laugh
tsiteerides Celticut: "Fakt on aga, et selline teguviis riputab armuleiva sööjad automaatselt luteri kiriku konksu otsa"
kas ma pean sellest niimoodi aru saama et kui ma koolis leiba julgen süüa siis olen automaatselt kohustatud kirikus käima? Ja et nüüd võivad need usutegelased endale võtta veel vabaduse meile voldikuid jagada ja palveid lugema panna? Või ma ei saanud sellest lausest üldse aru.
zedi mõte pole ka paha. Kasutagu oma õnnistusi seal, kus neist kasu võiks tulla.

Muudetud: 28-8-07 kell 23:20:53 tribalangel
Vasta
#9
Satanistid pühitsesid sisse koolid ja õpikud:

http://www.majakas.ee/uudised/kuum/20070831000000/
Vasta
#10
Tõepoolest pole sõnu Smile
Satanistid võiksid koole siis piimaga sponsoreerida. Nii on mugavam leiba süüa.
Vasta
#11
Venemaal näiteks oli juhus,kus "JUUDI RABI"tappis lapse ,seejärel kasutas tema verd püha leiva tegemiseka.Hiljem söödeti see rahvale sisse.Selle tega järjed on vene maal siiani tunda "NEIL PUUDUB KOHT JA SIHT".RABI muidugi poodi üles.Aga vaadake milline möll hakkas peale seda.!!! Selliste asjadega peab ettevaatlik olema.
Vasta
#12
igal inimesel on 6igus valida millesse v6i mida uskuda..usundeid ei saa inimestele peale suruda nii nagu seda tehti toiduaine pyhitsemisega........lihtne demokraatia
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
Venemaal näiteks oli juhus,kus "JUUDI RABI"tappis lapse ...

Kuidagi tuttav väide. Kas tegu on Jüri Lina andmetega?
Vasta
#14
Seoses meie palavalt armastatud vabariigi aastapäevaga tekib minus alati mitu küsimärki kui viiakse läbi sõjavälist paraadi ning kuidas poliitilne nn juhtkond truilt kirikus istub.

Esiteks peaks armee juurest igasugused usutegelased minema kihutama. Sõjaväelastel peaks olema piisavalt relvi ning väljaõpet, et seda üha päeva jooksul täide viia. Pangu siis pärast kõrva svastika või mida iganes.

Kuramuse konks on aga selles, et poliitikud on nii silmakirjalikud ja libedad, ja just nemad istuvad kirikus, mis pole isegi juriidiliselt JOKK, sest põhiseaduse järgi on riik ja kirik lahutatud.

Lipu tõstan pühapäeval kõrgele ning siga ja kilupirukas ning Põltsamaa Kuldne on laual aga issameiele ning muule kristlikule hookus pookusele viibutan näppu ning kellega aga juttu tuleb, juhin tähelepanu.

Muudetud: 22-2-08 kell 13:10:20 Rein
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat