• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitusjutud Eestist
#1
Oleks veidi vaja abi... kas keegi oskab öelda kust leida internetist huvitavaid jutte kummitustest, vaimudest... kätest õlgadel jne... ühesõnaga scary stuff. paras õudusjuttudeks lõkke ümber.

ja ei soovi mingeid laste õudukaid ega linnalegende... äkki on kellelgi endal mõni juhtum rääkida mis on temaga juhtunud?

internetiaadressid on kah teretulnud
Vasta
#2
Äkki on selles natuke kasu http://www.anomalies-unlimited.com/
Vasta
#3
irw.. mul oli üxkord.. et noo lugesin õhtul siin neid igasugu jutte ja siis ma ei tea kas... ma olin siis hirmunud või jäid need lood mined lihtsalt kummitama ja kui magama läxin... siis mõne aja pärast.. ise olin niimoodi poolunes... ja kuulen keegi koputab lakke ... ma ei tea mis värk see oli aga ..ja kas see oli päriselt.. aga noo täitsa ära ehmatasin aga õnnex sain ilusasti edasi magada..
Vasta
#4
Keegi mingit eestikeelset lehte või kodukat ei tea,seoses selle teemaga? :O
Vasta
#5
eestikeelseid ei tea, aga siin foorumis oli üks adre ja seal all huvitavaid lugusid (ing. keelsed)
<http://castleofspirits.com/stories05/noexplanation.html>
Vasta
#6
aga ikkagi....tahax jh m6nd vaimujuttu lugeda v6i pilte vaadata ...
kas KELLELGI siis pole m6nd eestikeelset lk-d ??:hy:
Vasta
#7
http://www.saviodsilva.com/horrorstories.htm

eestikeelseid vaevalt on, võibolla leiad midagi delfis või teistest uudiseid väljastavelt lehtedelt, neis on ikka olnud mõnikord tondijutte
Vasta
#8
RÕUGE SURNUAIJA SALADUS.
Rõuge vanal surnu aias on praegu üks suur haud mida kõigi pidi 7 jala lainune kivi tahvel katab. Sinna olla vanasti keegi suurt sugu härra maetud. Selle härra vaim aga hakkanud kivi allt hiire näol välja käima. Korra sadanud pikse vihma. - Hiireke tulnud ka ja istunud haua kivi peal - korraga olnud vali pikse pauk, hiireke aga kadunud ära ja haua pealsel kivil olnud põhja poolne nuk purustatud. Sest saatik pole keegi enam hiirekest selle kivi peal näinud. Aga kivi on surnu aial pragu alles = kui suur pragu on temast läbi löötud - mis sellest loost teab tunnistust anda.
E 44935 (214) < Rõuge - Oskar Leegen (1904).:vaim:
Vasta
#9
Raadla < Kadri Sendik, s. 1872 a. (1936) Sisestas Salle Kajak 2002
Üt's peremiis ol'l haiguse aigu üülnu, et ku tälle puhtid peetäs, sis tapku nä tuu ja tuu elläi ära ja kutsku noid ja noid inemisi puhtile. Ku tä är' koolu, nä es ole tapnu opatud eläjid ja es ole kutsnu kah noid inemisi puhtile, kedä kuulnu käsk'e. Naanu viimäte tuu peremiis kodo käima. Kodurahvas ol'l lännu opetaja manu hätä kaibama ja pallelnu, et tuu hauda pühendas. Opetaja ol'l üülnu, et siin ei avita hauva pühendämine midägi, tapku paremb nä nuu elajä, mis tä opas ja kutsku tuu rahvas, miä tä taht ja pidägu puhte är', sis vast avitas. Nä ol'l tennu kah nii ja es ole inämb tuust aost nännü kodokäijät.
Vasta
#10
Avan teema, kuhu tulevad kirja kõik jutud, mis saab leida Eestis leiduvate kummitavate kohtade kohta.
Vasta
#11
Juba tükk aega märkan, et minu korterist kaovad esemed ja toiduained, alustab ühes Tiigi tänava kortermajas elav naine oma kummitustepäevikut. Esimene sissekanne on tehtud 1976. aastal.

Tülikas külaline pole tänaseni taltunud ja sissekannetest kubisev päevik on kinnitatud nööriga laua külge – muidu viib kutsumata külaline viimati vihu minema.

Kodukäija hakkas naist külastama pärast mehe surma 1971. aastal. «Olen kummitust kaks korda ka näinud,» rääkis naine. «Esimene kord oli ta nagu vari tagatoas akna juures ja teisel korral läks justkui udukogu vannituppa.»

Vannituppa kontrollkäigu teinud naine leidis eest avatud veekraani.

Kummitus on endaga kaasa toonud piibutubaka vingu, ta on lohnanud küüslaugu ja heeringa järele. «Ükskord tundsin kova higilohna,» pajatas naine. «Siis ma küll pahandasin, et kas sul häbi pole, tuled pesemata minu korterisse.»

Vahel sööb kontvooras suhkrutoosi tühjaks, vahel peidab ära mone vajaliku tarbeasja. Kass Tdikot ei salli kiuslik kummitus aga silmaotsaski, peletab looma kudeti alla magama ega luba teda tagatuppa.

Kolmkümmend aastat tülikat manulist talunud korteriomanik kahtlustab, et tal käib külas kellegi paha inimese astraalkeha. «Kui ta on vihane, siis jääb temast maha tugev kärsahais,» ütles ta.

Viimases hädas on naine pöördunud sensitiivide ja teiste teadjate poole. Moni neist olla koguni oma astraalkeha olukorda hindama saatnud – paraku tulemusteta.

«See, kes siin tegutseb, ta nagu loeks minu motteid,» ütleb üks 1988. aasta sissekanne. «Kui ma midagi eriti peidan, siis ta kindlasti viib selle ära.»

Muudetud: 28-10-05 kell 08:59:38 arts
Vasta
#12
Lisaks eelpool käsitletud juhtumeile on Tartus sündinud veel palju ebamaiseid asju. Eesotsas kirjandusmuuseumi staarkummituse Lilla Daamiga kolistab vanade majade koridorides varjusid, kääksudes avanevad uksed ja riiuleist kukuvad raamatud.

Ühe Jaani tänava ouemaja elanikud on näinud koridoris liikumas valget kogu.

1980. aastate alguses Jaani kiriku väljakaevamistel hauast kolba koju viinud keskkooliopilasele kukkus pärast seda sama haua servalt pähe telliskivi. Pollumajandusülikooli endise klubi hoones Kassitoome nolval uitab ringi maja ehitanud krahv Peter von Goette, ümiseb joulude ajal valel viisil tannenbaumi-laulu ja teinekord toriseb niisama.

Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristikaosakonna juhataja Mare Koiva sonul eelistavad Tartu kummitused elada konkreetseis majades ning ilmutada end vaid väljavalituile. «Ka talumajades oli terve rida majakummitusi, kes seal vaikselt nahistasid ja end vaid äärmisel juhul ilmutasid,» pajatas Koiva.

Ajaloolise honguga Tartu majavaimud peavad end ülal korrektselt ega sega oma lihast ja luust majanaabrite elu, noukogude ajal ehitatud majades tegutsevad kummitused kipuvad aga olema kiuslikud.

Ühe Tiigi tänava maja korteris toimetab juba aastakümneid kiuslik piibutubaka järele lohnav vanamees, kes terroriseerib korteri perenaist ja viimase kassi Tdikot. Matjamal aga holjus ühe kandlemängija korteris umbes viieaastane poisike, kes tikkus paigast nihutama muusikamehe voodit ja segama magaja und. Kandlemängija sonul oli teda häirimas käinud jonglane ilusate siniste silmade ja lokkis juustega.

Ka Koiva ise jäi tudengipäevil Ujula 53 endises kostiöömajas kummituse kimpu. Ühel sügisohtul eksamikonspekte lugenud Koiva kuulis korraga ukse muukimise kriginat ja kööki sisenevaid samme. «Ma ei moelnud hetkekski, et kutsumata külaline voiks olla varas, kahtlustasin kohe kummitust,» rääkis Koiva ja tunnistas, et barrikadeeris köögiukse. Ukse tagant kostis veel mond aega kolistamist. Hiljem söandas Koiva ukse avada ja veendus, et köögis pole kutsumata külalisest mingeid jälgi.

Koiva sonul pole kummitamine enam ammu surnud moisnike ja peente aadlipreilide privileeg – nüüd voetakse teispoolsuseklubisse ka lihtsast soost soovijaid.

Tartu kummituste tüpaat on mitmekesine. Mitmeid kordi maha polenud ja uuesti üles ehitatud vanalinnas eksleb tsaariaegsete soldatite korval nii 19. ja 20. sajandi moejoont järgivaid peenest soost daame kui ka ilmselt noukogude ajast pärit tahumatuid tegelasi.

«Moned kummitused on paika pandud needusega, moned jällegi peavad valvama peidetud varandust,» rääkis Koiva. «Mitmed inimesed on näinud tähenduslikku und Kaarsilla juures ootavast sonumitoojast, kes annab neile teada peidetud aarde asukoha.»

Koiva sonul ütleb pärimus, et inimlik valu ja onnetused salvestuvad neid näinud hoonesse ja elavad seal edasi. Selles valguses peaks end Tartu vanasse arestimajja sobitav kortermaja olema tulevikus rahutu elupaik, nii nagu pole midagi julgustavat oodata ka Patarei vanglasse pürgival kunstiakadeemial.
Vasta
#13
http://paranormal.about.com/library/blstories05.htm
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
http://paranormal.about.com/library/blstories05.htm
Hei,su link ei kehti.Vast panid midagi valesti?

Muutus:liitsin kokku
Muutus:mina ei teinud midagi
Muudetud: 30-11-05 kell 18:25:08 Thorondor

Muudetud: 2-12-05 kell 15:25:46 celtic
Vasta
#15
Vaimudest ma niivõr huvitunud pole...aga mäleta ühte õõvastavat seika lapsepõlves.
Olin nii umbes 5 aastane, läksin välja tähti vaatama ja nägin täiega hirmutavat "olendit". Ta oli inimese kujuline, aga kiirgas kuldset valgust...jooksin tuppa ja rääkisin ka vanematele sellet olendist, aga keegi ei uskunud mind. Pärast seda kartsin ma ikka tükk aega üksinda, öösel välja minna. Muide ma nägin seda olendit veel kord, kui olin vennaga ühel sõbral külas...tahtsin talle ka seda olendit näidata, aga enne olend haihtus....Jube....Ma arvan, et see olen oli kummitus, kuigi ega ma väga kindel pole.
Suurem osa inimestest väidab ju, et nad on läbipaistvad...jne.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: VäikeParanormaalsus
Mh. Paljugi mida inimesed väidavad. Ma arvan et neid on igasuguseid (See jutt käis Angela5 kohta)

C`mon.Neid ongi vist igasuguseid.Ümmargusi,kandilisi,täpilisi...Puuvillased vaimud on ka olemas. ;P

Vaimud on läbipaistvad.
Vasta
#17
http://www.ghosts.org seal on küllaltki palju jutte aga ingliskeelne
Vasta
#18
no siin on mitu videot ja muud sellised lahedad asjad www.jkcinema.com
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: DeTony
no siin on mitu videot ja muud sellised lahedad asjad www.jkcinema.com
Täpsemalt siis sealt lehelt Urban legend series. St mina midagi muud temaatilist ei leidnud.
Vasta
#20
ma tean veel ühte juttu mis ema rääkis :
kui ostsime uue maja (ma olin väga väike siis) siis emale ullult meeldis seal, aga talle tundus et midagi häirib teda. ta ei saanud alguses aru mis asi aga siis ta läks sensitiivi juurde ja too ütles et majas on kaks hinge kes on seal lõksus. üks mehe hing kes oli ennast garaazi üles poonud ja tene oli naise hing kes pettis sellelt mehelt maja välja.see sensitiiv tegi mingit väki ja siis ütles et nüüd neid ei ole. kui ema koju läks tundis juba ennast hästi...
Vasta
#21
Ma räägin siis natuke enda kogemustest:
See mis praegu toimub, saate lugeda siit kusagilt..
aga mul on siiamaani üks jube asi meeles:
Olin 5-aastane
Praegu olen 15
5-aastasena läksin haiglasse. Kõrge palavik. Olin seal pris kaua aega. Ühel ööl ärkasin üles. Olin unine ja mäletan seda pilti siiamaani. Vaatasin ringi ja... järsku nägin seinal mehe siluetti. Valget. Ta kõndis seinal ühe koha peal ja vaatas ringi. Järgmisel päeval olin terve. Täiesti terve. Ma ei usu, et see oli unenägu. Ükski unenägu ei ole meeles 10 aastat. Muidugi ma rääkisin sellest emale.. olen kindel, et ta ei uskunud.
Jube.
Vasta
#22
Usun, et see oli sinu kaitseingel, vms.
Vasta
#23
ma oskan öelda vaid et:ööbi tartus supilinnas lepiku 14-2 korteris.hea oleks kui hoiaksid silmad lahti:vaim: saad endale vähemalt 10 kummituslugu.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: -darkest-
ma oskan öelda vaid et:ööbi tartus supilinnas lepiku 14-2 korteris.hea oleks kui hoiaksid silmad lahti:vaim: saad endale vähemalt 10 kummituslugu.

Ahhoi.Väga huvitav ettepanek tuli.
Elad sa ise seal korteris? Kuna oleks sobilik tulla? Bleh
Vasta
#25
Vanaema rääkis, et kui ta saunas on, siis hakkab kostuma nagu "keegi" oleks veel saunas ja ämbrid kolisevad jne...
Ükskord olin ma koos vanaisaga metsas ja vanaema oli kodus ja järsku kuulis, kuidas uksed järjest lahti läksid ja siis uuesti kinni pandi.

Minul endal on sellised kogemused, et ükskord oli sügis ja ma olin maal maja ees ning järsku nägin silmanurgast, kuidas mingi vari minust mõõdus. Ükskord maal olles kuulsin öösel mingit väga kahtlast häält(ei oska kirjeldada seda) ja kõige hirmsam oli see, kui ma üritasin magama jääda maakodus ja järsku tundsin, kuidas miski asi mult jalast kinni võttis korraks. Ükskord olin maakodus puukuuris ja ladusin puid, siis millegipärast ütlesin vist "kurat" ja mõni hetk peale seda varises puuriit alla.

Mis ma ikka öelda oskan, suht huvitav maakodu tundub mul olevat.

Ükskord linnas kodus olles ja enda tuppa kõndides nägin silmanurgast kõrvaltoas mingit kogu ja ükskord hästi järsku suurest toast väljudes tundsin, kuidas ma nagu millestki läbi oleksin läinud.

Selline värk kah, et kui mul vanatädi ära suri, siis tundsin ma umbes pool aastat peale tema surma nagu keegi mind kogu aeg jälgiks ja öösel oli väga rõve magama jääda.

Peale vanaisa surma tundsin kah tema lähedalolekut.


Muudetud: 14-3-06 kell 18:10:38 sinx33
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat